رشد 56 درصدی سرمایه گذاری خارجی، نشانه شکست دشمن است/ باید به وعده ها عمل کنیم

رشد 56 درصدی سرمایه گذاری خارجی، نشانه شکست دشمن است/ باید به وعده ها عمل کنیم
مردم نیوز: حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز (پنجشنبه) در آئین بهره برداری از طرح های ملی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی پس از توضیحات مرتضی بانک دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری_صنعتی و ویژه اقتصادی کشور، اظهار داشت: قبل از اینکه فرمان افتتاح صادر شود می خواستم از شما سوال کنم ...
رشد 56 درصدی سرمایه گذاری خارجی، نشانه شکست دشمن است/ باید به وعده ها عمل کنیم

رشد 56 درصدی سرمایه گذاری خارجی، نشانه شکست دشمن است/ باید به وعده ها عمل کنیم مردم نيوز:
حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز (پنجشنبه) در آئین بهره برداری از طرح های ملی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی پس از توضیحات مرتضی بانک دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری_صنعتی و ویژه اقتصادی کشور، اظهار داشت: قبل از اینکه فرمان افتتاح صادر شود می خواستم از شما سوال کنم که آیا تمام مناطق آزاد ما به سامانه پنجره واحد وصل هستند به این معنا که اگر کسی بخواهد سرمایه گذاری انجام دهد و خدماتی دریافت کند نیازی به مراجعه حضوری ندارد؟
وی پس از استماع توضیح سوال طرح شده از بانک، عنوان کرد: این موضوع تحول بسیار مهمی است که مردم برای اینکه بخواهند در مناطق آزاد سرمایه گذاری کنند و بخواهند خدمتی ارائه و یا دریافت کنند، نیاز نباشد که خودشان حضور داشته باشند و بتوانند از طریق سیستم الکترونیک خدمات را دریافت کنند.
رئیس جمهور افزود: اینکه می گوئید 30 روزه پاسخ نهایی متقاضی را می دهیم و در آینده 20 روزه می شود و 70 درصد خدمات را امروز می دهیم و تا پایان دولت 100 درصد می شود، بسیار امیدوار کننده است. از همه مناطق آزاد و شما خواهش می کنم در این زمینه فعال تر باشید. شفافیت، عدم حضور و عدم چهره به چهره شدن و اینکه خدمات را الکترونیکی دریافت کردن یک اصل مهم برای ما در این دولت است که هم می تواند سرعت کار را زیادتر کند و هم خدای ناکرده جلوی فساد احتمالی گرفته شود.
رئیس جمهور پس از استماع گزارش حمیدرضا مؤمنی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: امیدوار هستم این افتتاح ها برای جزیره بسیار مهم و استراتژیک قشم موجب سرافرازی مردم و آبادانی این جزیره باشد. خوشحالیم که امروز 27 پروژه افتتاح می شود و ان شاءالله باز هم در مراحل بعدی شاهد افتتاح های دیگری تا پایان دولت دوازدهم خواهیم بود.
روحانی ادامه داد: بسیار خوشحال کننده بود که شما بیان کردید این سرمایه گذاری که انجام گرفته و امروز افتتاح می شود، 2 درصد از طرف منطقه آزاد بوده و 98 درصد این سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی انجام می گیرد و این بسیار مهم است.
وی تصریح کرد: اساس اقتصاد کشور ما این است که بخش خصوصی باید فعال باشد و آنها باید در صحنه باشند. دولت باید تسهیل کننده باشد و حمایت و کمک کند و این بسیار جالب توجه است که ما بتوانیم در همه مناطق آزاد در سراسر کشور در سرمایه گذاری ها شرایطی را فراهم کنیم که بخش خصوصی ما فعال شود. پروژه های بسیار مهمی را امروز افتتاح می کنید. اینکه در سایه این پروژه ها بیش از 2200 نفر مشغول به کار می شوند و اشتغال جدید ایجاد می کند بسیار خوشحال کننده است. امیدواریم همه آنهایی که مشغول کار می شوند زندگی سعادتمندانه ای داشته باشند.
مصرف گاز ما در کشور بسیار زیاد است
رئیس جمهور پس از استماع گزارش محمدولی روزبهان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی بیان کرد: بندر انزلی بندر بسیار مهمی در دریای خزر برای ارتباط با کشورهای همسایه است. نکته مهمی که می خواهم روی آن تاکید کنم مساله راه آهن رشت به کاسپین است. این طرح، طرح بسیار مهم استراتژیک است و متأسفانه آن جور که ما علاقمند بودیم در ماه اسفند آن را افتتاح کنیم، پروژه بسیار عقب است. هم از جنابعالی و هم جناب آقای زارع استاندار گیلان، آقای اسلامی و هم دکتر بانک می خواهم این پروژه را به عنوان پروژه مهم استراتژیک با همه توان از امروز به صورت سه شیفت انجام دهند.
روحانی ادامه داد: در اوایل سال آینده این پروژه باید به افتتاح برسد. هر مشکلی دارید و هر اعتباری نیاز دارید و هر کاری هست مستقیماً دکتر بانک یا دکتر زارع به من بنویسد. ما حتماً این را دنبال می کنیم. این پروژه پروژه بسیار مهمی است زیرا دریای خزر در گیلان را به خلیج فارس وصل می کند که از نظر راه آهن بسیار حائز اهمیت است. در تمام پروژه های که دارید این پروژه اهمیت خاصی دارد خود من هم این را دنبال می کنم. ان شاءالله دکتر بانک هم ظرف دو هفته آینده گزارش مکتوبی به من بدهد تا ببینم مشکلات این طرح چیست و باید چه کنیم.
وی در ادامه و پس از استماع گزارش مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس گفت: به مردم بسیار خوب استان بوشهر برای حرکت ها و پیشرفت هایی که در این استان انجام می گیرد تبریک می گویم. مردم عزیز می دانند که استان بوشهر از لحاظ انرژی تا چه حد برای ما اهمیت دارد. مرکز گاز کشور است و در این زمستان سرد که مردم از طریق انرژی گاز گرم می شوند، بخش اعظم این نعمت از این استان زر خیز و مهم جنوبی کشور ما تأمین می شود و ما خوشحال هستیم که بخش صنعت نفت و گاز ما موفق شدند در این 7 سال گذشته تولید گاز را به 1000 میلیون متر مکعب در روز برسانند یعنی روزی یک میلیارد متر مکعب گاز در حال تولید است و همه ما باید مقداری مراعات کنیم.
رئیس جمهور ادامه داد: مصرف گاز ما در کشور بسیار زیاد است. گاز مصرفی 27 کشور اروپایی که مناطقشان سردتر از ایران است تقریباً دو برابر ما است. می خواهم تشکر کنم از همه دست اندرکاران این صنعت بزرگ. الان هم در تولید کمپرسورها، که به خارج نیازمند بودیم در داخل ساخته می شود و این افتخار بزرگی برای صنعت دانش بنیان کشور ما است.
ما به جای واردکننده بودن باید عمدتاً صادر کننده باشیم
روحانی پس از افتتاح 61 پروژه مناطق آزاد، گفت: بسیار خوشحال هستیم که در چهل و یکمین پنج شنبه امروز شاهد افتتاح بیش از 60 طرح مهم در مناطق آزاد و ویژه بودیم که مجموعاً حدود 9,500 میلیارد تومان ارزش این پروژه ها بود و باعث اشتغال بیش از 3200 نفر از جوانان عزیز ما می شود که اشتغال خود را در سایه این طرح ها شروع می کنند.
وی با بیان اینکه مناطق آزاد و ویژه برای ما اهمیت خاص دارد، خاطرنشان کرد: مبنای این مناطق این بوده است که سرمایه گذاران با تسهیلات خاص و ویژه، معافیت های خاص و امتیازات خاص بتوانند در این مناطق سرمایه گذاری کنند و عمدتاً آنچه به دست می آید را صادر کنند. یعنی بنا بر این بوده که این مناطق جاذبه ای داشته باشد که با آن بتواند سرمایه داخلی و خارجی و تکنولوژی را جلب کند. سرمایه و تکنولوژی در سایه امتیازات، تسهیلات و معافیت ها تا اینکه در اینجا محصولات قابل رقابت با دنیا با استانداردهای قابل قبول تولید شود و بتواند به مراکز صادراتی تبدیل شود تا هم به کل اقتصاد کشور و هم اقتصاد منطقه کمک کند.
رئیس جمهور تصریح کرد: معمولاً این مناطق آزاد در مناطق مرزی فعال هستند بنابراین می خواهد حلقه اتصال بین داخل و خارج باشد. با تسهیلاتی که برای ورود و خروج افراد وجود دارد، سرمایه گذار خارجی راحت تر بتواند وارد و خارج شود و جنس بتواند ساده تر وارد شود، انبار شود و در زمان لازم به داخل کشور منتقل و صادر شود.
روحانی با بیان اینکه از آغاز دولت یازدهم در سال 92 مهمترین تاکید من هم به رئیس منطقه آزاد و همه مدیران عامل مناطق آزاد و ویژه این بود که مناطق آزاد نباید محل واردات باشد که کالایی را از کشوری با مالیات کم و تسهیلات زیاد وارد کنیم مردم آن را بخرند و یک مقدار بیشتر ببرند یا برای خودشان استفاده کنند، گفت: از مناطق آزاد مقصود این نبوده است. مناطق آزاد بیشتر به جای اینکه صادر کننده باشد بیشتر وارد کننده محصول و کالای ساخته شده خارج بود. از ابتدا ما گفتیم ریل گذاری بر این مبنا است که این عوض شود و ما به جای واردکننده بودن عمدتاً صادر کننده باشیم.
سرمایه گذاری خارجی نسبت به سال 98، 56 درصد افزایش پیدا کرده است
وی اضافه کرد: آماری که امروز اعلام شد، نشان داد ما در این مسیر موفق بودیم. یعنی در طول این مدت صادرات ما به خارج حدود 138 میلیارد دلار بوده و حدود 40 میلیارد دلار هم این محصولات به داخل سرزمین اصلی صادر شده و در نهایت واردات ما کمتر از 50 میلیارد یعنی 47 میلیارد بوده است. پس ما در مسیر هدف گذاری درست خود در حال حرکت هستیم. وقتی جنس صادر می شود، معنایش این است که داریم رقابت پذیری را مراعات می کنیم و وقتی سرمایه وارد می شود معنایش این است که داریم سهولت کسب و کار را اجرا و مراعات می کنیم و ریسک پذیری ها را کم می کنیم و مزیت ها را بیشتر. امروز اینکه اعلام شد که کارها با پنجره واحد و این سامانه انجام می گیرد بسیار مهم است که لازم نباشد مردم در داخل یا خارج کفش و کلاه کنند و از این ساختمان به آن ساختمان بروند و… امروز دولت الکترونیک می تواند به این مسأله کمک کند.
رئیس جمهور خاطرنشان کرد: کسی که می خواهد سرمایه گذاری کند اصلاً نیازی نیست حرکت کند و به مناطق آزاد بیاید و کسی را ببیند. باید وارد سایت و پنجره واحد شود و آنچه می خواهد را درخواست کند و اطلاعات مورد نیازش را از سامانه دریافت کند و در مدت کوتاه بتواند سرمایه گذاری خود را انجام دهد. در گذشته ماه ها و حتی سال ها طول می کشید این کارها انجام شود. امروز به ما گفته شد حداکثر دریافت خدمات 30 روز بیشتر نیست و باید تا پایان دولت به 20 روز برسد، خبر بسیار خوشحال کننده ای است که هم رونق را به دنبال دارد و هم جلوی فساد و رانت را می گیرد و هم عدالت اجرا می شود.
روحانی اضافه کرد: یعنی هر کسی می خواهد، این سایت است و اطلاعات لازم را می دهد و می گیرد و این سایت قوم و خویش و همسایگی و رفاقت چند ساله نمی شناسد. این کار بسیار ارزشمند و مهم است. مناطق آزاد در شرایط تحریم بسیار برای ما مهم بودند. از سال 97 به مناطق آزاد گفتم شما باید به کمک کشور بیایید و با توجه به بسیاری از مشکلات ما برای صادرات و واردات، شما امکانات بیشتری دارید و باید در صادرات و واردات وارد شوید و امروز می بینید اقداماتی که در مناطق آزاد و ویژه در این مدت، در مسیر توسعه بوده است و آماری گفته شد نشان می دهد سرمایه گذاری خارجی نسبت به سال 98، 56 درصد افزایش پیدا کرده است که معنای آن شکست فشار حداکثری و تروریسم اقتصادی است و نتوانستند جلوی ما را بگیرند.
وی با بیان اینکه ما در این یک سال گذشته سرمایه گذاری خارجی را بیشتر جذب کردیم و سرمایه گذاری داخلی هم بیشتر شده است، عنوان کرد: می بینیم که این اقدام انجام گرفته و جاذبه این مناطق بیشتر شده است و در شرایط تحریم کمک خوبی برای ما بود. مضاعف بر آن ما در مناطق آزاد تنها نیستیم و همه کشورهای اطراف ما همه منطقه آزاد دارند و ما در حال رقابت با کشورهای منطقه و همسایه هستیم و روز به روز باید امتیازات معقول را در مقایسه با مناطق آزاد کشورهای اطراف بیشتر کنیم.
رئیس جمهور تاکید کرد: ما باید معافیت ها را بیشتر کنیم و آن کسی که می خواهد سرمایه گذاری کند فکر می کنید به ایران بیاید یا کشور جنوبی خلیج فارس یا آسیای میانه یا ترکیه یا در غرب، شرق، شمال و جنوب ایران و ما باید این امتیازات را بیشتر کنیم.
باید به وعده های داده شده عمل کنیم
روحانی بیان کرد: از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی می خواهم در بودجه که بخشی از آن مربوط به مناطق آزاد است، نسبت به مناطق آزاد توجه کنند و امتیازات مناطق آزاد را پایین نیاورند. این به نفع ما نیست و موجب می شود سرمایه گذاری به جای ایران به کشورهای دیگر و کشورهای همسایه برود. بنابراین این دقت را در این زمینه از نمایندگان محترم می خواهم. همچنین امتیازاتی که در مناطق آزاد برای سرمایه گذاری از قبل به مردم قول دادیم که مثلاً اگر اینجا سرمایه گذاری این قدر معافیت دارد و … را لحاظ کنند.
وی با تاکید بر اینکه ما نمی توانیم در بودجه آنچه نظام و دولت ما به مردم قول داده است را زیر پا بگذاریم، گفت: ما در پتروشیمی به مردم قول دادیم که با این نرخ به شما خوراک و با این برنامه به شما امکانات می دهیم. خواهش می کنم نمایندگان محترم مجلس در این قانون بودجه یک ساله توجه کنند این قانون و بودجه یکساله است و ما باید مقداری نسبت به اقتصاد بلندمدت تر فکر کنیم و به وعده های داده شده عمل کنیم.
رئیس جمهور اضافه کرد: درخواست دیگر من از نمایندگان محترم این است که لوایح ما در مورد مناطق آزاد که به مجلس فرستادیم سریع تر به ابلاغ و تصویب نهایی برسد. گاهی در مناطق آزاد سفر رفتیم و به مردم قول دادیم اینجا منطقه را آزاد می کنیم، فکر کردیم و جلسه گذاشتیم و بررسی کردیم و لایحه را تهیه کردیم و آن سال به نتیجه نرسیده است. خواهش می کنم همه دست به دست هم دهیم و مناطق آزاد خود را آباد و پر جاذبه کنیم تا بتوانیم رقابت کنیم. وقتی مناطق آزاد ما فعال می شود روابط ما هم با همسایگانمان و دنیای خارج بهتر می شود.
روحانی در پایان گفت: غیر از بحث انبارداری، تولید و صادرات در اکثر مناطق آزاد ما جاذبه گردشگری وجود دارد و این مسأله بسیار برای اقتصاد، نشاط و سلامت مردم بسیار مهم است. منطقه آزادی مثل کیش، قشم و چابهار یا مناطق آزاد شمالی پر جاذبه هستند و خود گردشگری نشاط و اشتغال می آورد. گردشگران خارجی به کشور می آیند و ارز وارد کشور می شود. بنابراین می خواهم هم از مناطق آزاد و هم مسئولین تشکر کنم زیرا در این 7 سال در این زمینه تحول مهم رخ داده است و همچنین ان شاءالله بتوانیم در این مناطق آزاد کاری انجام دهیم که صادرات و جذب گردشگر ما بیشتر شود و همه کارها ان شاءالله از طریق آن پنجره واحد انجام گیرد تا مردم با عدالت بیشتر از مزایای این مناطق برخوردار شوند.

کلیدواژه های این خبر
کاسپین   منطقه آزاد   مناطق آزاد   روزه   استانداران   بخش خصوصی   محمدولی روزبهان   رئیس جمهور   وعده ها   اسفند   آبادانی   مناطق آزاد تجاری   سازمان منطقه آزاد   ویژه اقتصادی   مرتضی بانک   کشور همسایه   شیفت   اشتغال   سرمایه گذاری   اقتصاد کشور   دولت تدبیر و امید   سرمایه گذاری خارجی   بندر انزلی  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «مردم نیوز» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
جزئیات سرمایه گذاری و اشتغالزایی در 60 طرح اجرایی در مناطق آزاد و ویژه
اقتصادگردان
60 درصد از طرح تولیدی و صنعتی در مناطق آزاد
اقتصاد نیوز
60 طرح تولیدی و صنعتی در مناطق آزاد به بهره برداری می رسد
فارس
رئیس جمهور : باید مناطق آزاد را آباد و پرجاذبه کنیم/نمایندگان مجلس امتیازات این مناطق را پایین نیاورند
وانا نیوز
روحانی: در مناطق آزاد تنها نیستیم؛ در حال رقابت با کشور های منطقه هستیم
خرداد نیوز
علی رغم تحریم و کرونا هجده پروژه زیرساختی بخش خصوصی در مدار تولید و خدمات قرار می گیرند
آریا
روحانی: باید مناطق آزاد را آباد و پرجاذبه کنیم
فرارو
3200 اشتغال جدید در مناطق آزاد و ویژه ایجاد شد
ایرنا
مبنای مناطق آزاد تجاری جذب سرمایه و تکنولوژی است
عصر پرس
جزئیات سرمایه گذاری و اشتغالزایی در مناطق آزاد و ویژه
بولتن نیوز
بخش خصوصی باید فعال و در صحنه باشد
خبرگزاری بسیج
خدمات الکترونیک موجب افزایش سرعت و جلوگیری از فساد احتمالی می شود
شبستان
روحانی: بخش خصوصی باید فعال و در صحنه باشد
تیتر شهر
باید مناطق آزاد را آباد و پرجاذبه کنیم/نمایندگان مجلس امتیازات این مناطق را پایین نیاورند
نصف جهان
61 طرح مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در 6 استان افتتاح شد
آفتاب
روحانی: مناطق آزاد برای ما اهمیت ویژه دارد/ سرمایه گذاری در مناطق آزاد نشان می دهد تروریسم اقتصادی شکست خورده است
رویداد 24
روحانی: باید در مصرف گاز مراعات کنیم؛ ما معادل نیمی از 27 کشور اروپایی گاز مصرف می کنیم
انتخاب
کار بزرگی در منطقه آزاد انزلی و بنادر آن در حال انجام است
ایران اکونومیست
افزایش سرمایه گذاری خارجی نشان شکست تروریسم اقتصادی
عصر مالی
روحانی: باید در مصرف گاز مراعات کنیم/ مناطق آزاد در شرایط تحریم به کمک اقتصاد کشور آمدند
الف
افتتاح 61 طرح مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در 6 استان کشور
عصر پرس
اتصال راه آهن رشت به منطقه آزاد انزلی، بنادر جنوبی خلیج فارس را به دریای خزر وصل میکند
خبرآنلاین
رشد 56 درصدی سرمایه گذاری خارجی، نشانه شکست دشمن
صدا و سیما
مبنای مناطق آزاد تجاری جذب سرمایه و تکنولوژی است / مناطق آزاد از اهمت بالایی برای اقتصاد کشور برخوردار است
ایران آنلاین
روحانی: در مناطق آزاد تنها نیستیم؛ در حال رقابت با کشور های منطقه هستیم / مجلس امتیازات مناطق آزاد را کاهش ندهند؛ در این صورت سرمایه گذاری به جای ایران در کشور های همسایه انجام می شود
انتخاب
صادرات 138 میلیارد دلاری از مناطق آزاد تجاری
صدا و سیما
روحانی: مناطق آزاد تجاری را از وارد کننده به صادرکننده کالا ها تغییر جهت دادیم
جوان آنلاین
باید کمک کنیم تا بخش خصوصی فعال باشد/ خوشحالیم که امروز 27 پروژه افتتاح می شود
روز پلاس
روحانی: خدمات الکترونیک اصل مهم این دولت است /باید کمک کنیم تا بخش خصوصی فعال باشد
صبح تهران
خدمات الکترونیک اصل مهم این دولت است
باشگاه خبرنگاران
دستور روحانی برای تسریع در تکمیل راه آهن رشت - کاسپین
صدا و سیما
افتتاح 61 طرح مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در 6 استان/ روحانی: مناطق آزاد تجاری را از وارد کننده به صادرکننده کالاها تغییر جهت دادیم
العالم
درخواست روحانی از مردم برای صرفه جویی در مصرف گاز/ اندازه نیمی از مصرف گاز 27 کشور اروپایی گاز مصرف می کنیم/ دولت الکترونیک جلوی فساد و رانت را می گیرد
تابناک
اتصال راه آهن رشت به منطقه آزاد انزلی طرح بسیار مهم و استراتژیکی است/ مناطق آزاد از اهمت بالایی برای اقتصاد کشور برخوردار است/ افزایش 56 درصدی سرمایه گذاری خارجی در مناطق آزاد، نشانه شکست فشار حداکثری و تروریسم اقتصادی است
برنا نیوز
روحانی: مجلس امتیازات مناطق آزاد را پایین نیاورد
انصاف نیوز
علی رغم تحریم و کرونا هجده پروژه زیرساختی و تولیدی با حجم سرمایه گذاری 8175 میلیارد ریالی بخش خصوصی در مدار تولید و خدمات قرار می گیرند
خبرآنلاین
اشتغالزایی و جذب سرمایه گذاری رهاورد افتتاح طرح ها در مناطق آزادو ویژه
ایرنا
معادل نیمی از مصرف گاز 27 کشور اروپایی گاز مصرف می کنیم
مشرق نیوز
تاکید رییس جمهور بر اتمام پروژه راه آهن رشت به بندر کاسپین
ایرنا
روحانی: معادل نیمی از مصرف گاز 27 کشور اروپایی گاز مصرف می کنیم
افکار نیوز
اخبار مرتبط
bltاقتصادگردان : جزئیات سرمایه گذاری و اشتغالزایی در 60 طرح اجرایی در مناطق آزاد و ویژه
bltاقتصاد نیوز : 60 درصد از طرح تولیدی و صنعتی در مناطق آزاد
bltفارس : 60 طرح تولیدی و صنعتی در مناطق آزاد به بهره برداری می رسد
bltوانا نیوز : رئیس جمهور : باید مناطق آزاد را آباد و پرجاذبه کنیم/نمایندگان مجلس امتیازات این مناطق را پایین نیاورند
bltخرداد نیوز : روحانی: در مناطق آزاد تنها نیستیم؛ در حال رقابت با کشور های منطقه هستیم
bltآریا : علی رغم تحریم و کرونا هجده پروژه زیرساختی بخش خصوصی در مدار تولید و خدمات قرار می گیرند
bltفرارو : روحانی: باید مناطق آزاد را آباد و پرجاذبه کنیم
bltایرنا : 3200 اشتغال جدید در مناطق آزاد و ویژه ایجاد شد
bltعصر پرس : مبنای مناطق آزاد تجاری جذب سرمایه و تکنولوژی است
bltبولتن نیوز : جزئیات سرمایه گذاری و اشتغالزایی در مناطق آزاد و ویژه
bltخبرگزاری بسیج : بخش خصوصی باید فعال و در صحنه باشد
bltشبستان : خدمات الکترونیک موجب افزایش سرعت و جلوگیری از فساد احتمالی می شود
bltتیتر شهر : روحانی: بخش خصوصی باید فعال و در صحنه باشد
bltنصف جهان : باید مناطق آزاد را آباد و پرجاذبه کنیم/نمایندگان مجلس امتیازات این مناطق را پایین نیاورند
bltآفتاب : 61 طرح مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در 6 استان افتتاح شد
bltرویداد 24 : روحانی: مناطق آزاد برای ما اهمیت ویژه دارد/ سرمایه گذاری در مناطق آزاد نشان می دهد تروریسم اقتصادی شکست خورده است
bltانتخاب : روحانی: باید در مصرف گاز مراعات کنیم؛ ما معادل نیمی از 27 کشور اروپایی گاز مصرف می کنیم
bltایران اکونومیست : کار بزرگی در منطقه آزاد انزلی و بنادر آن در حال انجام است
bltعصر مالی : افزایش سرمایه گذاری خارجی نشان شکست تروریسم اقتصادی
bltالف : روحانی: باید در مصرف گاز مراعات کنیم/ مناطق آزاد در شرایط تحریم به کمک اقتصاد کشور آمدند
bltعصر پرس : افتتاح 61 طرح مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در 6 استان کشور
bltخبرآنلاین : اتصال راه آهن رشت به منطقه آزاد انزلی، بنادر جنوبی خلیج فارس را به دریای خزر وصل میکند
bltصدا و سیما : رشد 56 درصدی سرمایه گذاری خارجی، نشانه شکست دشمن
bltایران آنلاین : مبنای مناطق آزاد تجاری جذب سرمایه و تکنولوژی است / مناطق آزاد از اهمت بالایی برای اقتصاد کشور برخوردار است
bltانتخاب : روحانی: در مناطق آزاد تنها نیستیم؛ در حال رقابت با کشور های منطقه هستیم / مجلس امتیازات مناطق آزاد را کاهش ندهند؛ در این صورت سرمایه گذاری به جای ایران در کشور های همسایه انجام می شود
bltصدا و سیما : صادرات 138 میلیارد دلاری از مناطق آزاد تجاری
bltجوان آنلاین : روحانی: مناطق آزاد تجاری را از وارد کننده به صادرکننده کالا ها تغییر جهت دادیم
bltروز پلاس : باید کمک کنیم تا بخش خصوصی فعال باشد/ خوشحالیم که امروز 27 پروژه افتتاح می شود
bltصبح تهران : روحانی: خدمات الکترونیک اصل مهم این دولت است /باید کمک کنیم تا بخش خصوصی فعال باشد
bltباشگاه خبرنگاران : خدمات الکترونیک اصل مهم این دولت است
bltصدا و سیما : دستور روحانی برای تسریع در تکمیل راه آهن رشت - کاسپین
bltالعالم : افتتاح 61 طرح مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در 6 استان/ روحانی: مناطق آزاد تجاری را از وارد کننده به صادرکننده کالاها تغییر جهت دادیم
bltتابناک : درخواست روحانی از مردم برای صرفه جویی در مصرف گاز/ اندازه نیمی از مصرف گاز 27 کشور اروپایی گاز مصرف می کنیم/ دولت الکترونیک جلوی فساد و رانت را می گیرد
bltبرنا نیوز : اتصال راه آهن رشت به منطقه آزاد انزلی طرح بسیار مهم و استراتژیکی است/ مناطق آزاد از اهمت بالایی برای اقتصاد کشور برخوردار است/ افزایش 56 درصدی سرمایه گذاری خارجی در مناطق آزاد، نشانه شکست فشار حداکثری و تروریسم اقتصادی است
bltانصاف نیوز : روحانی: مجلس امتیازات مناطق آزاد را پایین نیاورد
bltخبرآنلاین : علی رغم تحریم و کرونا هجده پروژه زیرساختی و تولیدی با حجم سرمایه گذاری 8175 میلیارد ریالی بخش خصوصی در مدار تولید و خدمات قرار می گیرند
bltایرنا : اشتغالزایی و جذب سرمایه گذاری رهاورد افتتاح طرح ها در مناطق آزادو ویژه
bltمشرق نیوز : معادل نیمی از مصرف گاز 27 کشور اروپایی گاز مصرف می کنیم
bltایرنا : تاکید رییس جمهور بر اتمام پروژه راه آهن رشت به بندر کاسپین
bltافکار نیوز : روحانی: معادل نیمی از مصرف گاز 27 کشور اروپایی گاز مصرف می کنیم
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.