مرگ در دستان توست

مرگ در دستان توست
در یک گزارش می خواهیم به معرفی آثار فارسی درباره تجربه های پس از مرگ بپردازیم. تجربه هایی که فراموش نشدنی هستند و جوامع به شنیدن آن احتیاج دارند.
مرگ در دستان توست

به گزارش خبرنگار سرویس فرهنگی و اجتماعی خبرگزاری رسا، تجربه نزدیک به مرگ یکی از مسائلی است که امروزه در میان جامعه ما مطرح شده. تجربه ای که افراد پس از جدا شدن روح از بدن آن را تجربه کرده اند و به واسطه فیض الهی حوادثی را که در آن دوران مشاهده کردند را به سمع مردم رسانیده اند. مرگ آگاهی و اعتقاد به معاد یکی از ویژگی های بارز مؤمنان است که آن ها را از ارتکاب انواع گناهان باز می دارد. یاد مرگ یکی از عواملی است که در بهبودی زندگی اجتماعی مؤثر است؛ زیرا افراد می دانند که هر عملی که مرتکب می شود در آینده و در زندگی آن ها تأثیر مستقیم خواهد داشت و قرار نیست ظلمی که می کنند بی پاسخ بماند.
کتاب ها و برنامه های مستند زیادی در این باره نیز تولید شده اند که در این گزارش قصد داریم تعدادی از این کتاب ها را به مخاطبان محترم معرفی کنیم. البته عرفایی که توانایی تجرد روح از بدن را دارند و سال ها ممارست شهودی داشته اند نیز توانایی چنین تجربه ای را دارند. مرگ در دستان توست، محمدحسین کتابی، آن سوی مرگ آن سوی مرگ کتاب آن سوی مرگ به قلم جمال صادقی و به کوشش محمدحسین حاجی ده آبادی حاصل ساعت ها مصاحبه جمال صادقی با افرادی است که تجربه های نزدیک به مرگ داشته اند. در این کتاب که جزو کتاب های پرفروش نشر معارف است مصاحبه جمال صادقی را با 3 نفر از این افراد ملاحظه می فرمایید. نکته جالب توجه اینجاست که یکی از اشخاصی که تجربه نزدیک به مرگ داشته، می تواند بفهمد که شخص جمال صادقی نیز در حین شنا در دریای شمال و پیش از مبادرت به نوشتن این کتاب، تجربه پس از مرگ داشته و جمال صادقی تا زمان افشا شدن این راز توسط این شخص به کسی اطلاع نداده بود. گردش در بیمارستان داستان اولی که در این کتاب به مخاطبان تقدیم شده، درباره خانم جوانی است که در بیمارستان تجربه نزدیک به مرگ را دارد و جسم او به گونه ای شده است که هر گونه وسایل ارتباطاتی در نزدیک جسم او از کار می افتد. این خانم در هنگام مرگ می توانست ذهن افراد و ... را در بیمارستان بخواند که البته داستان جالب توجهی نبود. قدرت های خارق العاده یک مهندس در ادامه و ودر داستان دومی که آمده، پای سخنان یک مهندس می نشینیم. او هنگام بازدید از ساختمان دچار سانحه می شود و طی این مدت به تجربه ای پس از مرگ می رسد. او قدرت های خارق العاده ای را پس از مرگ دریافت کرده بود. از ذهن خوانی تا القای کلمات به ذهن دیگران و همچنین او مدتی با اجنه شرور نیز ارتباط داشت. او عالم ذر را دیده بود و می دانست چه اتفاقاتی خواهد افتاد!
در پایان و در داستان سوم این کتاب نیز به داستان یک فردی می پردازد که عالم برزخ را مشاهده کرده بود و همانطور که در ابتدای این داستان نقل شده، او هیچ چیز را پنهان نخواهد کرد. در این داستان از حساب رسی به اعمال افراد تا زندگی در بهشت ها و جهنم های برزخی را بیان کرده است. مرگ در دستان توست، محمدحسین کتابی، سه دقیقه در قیامت سه دقیقه در قیامت در ابتدایی که این کتاب به عنوان اولین اثر نشر گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی چاپ می شد کسی فکرش را نمی کرد این کتاب به عنوان یکی از کتاب های پرفروش این مجموعه شناخته شود. کتاب سه دقیقه در قیامت روایتی از تجربه 3 دقیقه ای یکی از مدافعان حرم است که بعد از یک عملیات درگیری با تروریست ها در مرز های شمال غربی کشور به یک بیماری خاص مبتلا می شود و هنگام عمل جراحی 3 دقیقه علائم حیاتی خود را از دست می دهد. مجاهدتی بی اجر! او با اینکه در زندگی خود فردی مذهبی و مقید بوده و با اینکه در جهاد برای خدا شرکت داشته، ولی در زمان حساب رسی می بیند اعمالش چندان کفاف ورود او را برای ورود به بهشت نمی دهد و از طرفی شفاعت می شود؛ اما به دلایلی دوباره به جسم خود باز می گردد و بعد از چند سال به عنوان مدافع حرم می رود و در آنجا داستان های خود را نقل می کند. اخلاص یکی از شروط قبولی اعمال است. پیش بینی مرگ مسؤولی به دور از راه و رسم امام! یکی از نشانه های مهمی که به دوستانش می گوید، پیش بینی مرگ آیت الله هاشمی رفسنجانی است. البته اسم ایشان در این کتاب به صراحت برده نشده است، ولی نشانه ها و زمان این روایت کاملاً با مرگ ایشان تطبیق می کند. در یکی از صفحات این کتاب می خوانیم: «روز بعد یادم هست که یکی از مسئولین جمهوری اسلامی، در مورد مسائل نظامی اظهار نظری کرده بود که برای غربی ها خوراک خوبی ایجاد شد. خیلی از رزمندگان مدافع حرم از این صحبت ناراحت بودند.
جواد محمدی مطلب همان مسئول را به من نشان داد و گفت: می بینی، پس فردا همین مسئولی که اینطور خون بچه ها را پایمال می کند، از دنیا می رود و می گویند شهید شد! خیلی آرام گفتم: آقا جواد، من مرگ این آقا را دیدم، او در همین سال ها طوری از دنیا می رود که هیچ کاری نمی توانند برایش انجام دهند! حتی مرگش هم نشان خواهد داد که از راه و رسم امام و شهدا فاصله داشد.» (صفحه 79 و 80) مرگ در دستان توست، محمدحسین کتابی، بازگشت بازگشت این کتاب یکی از کتاب های دیگری است که نشر شهید ابراهیم هادی پس از سه دقیقه در قیامت آن را جمع آوری کرده است. بخشی از این کتاب مربوط به داستان های رزمندگان دفاع مقدس، بخشی دیگر مربوط به عصر حاضر و بخشی دیگر مربوط به خاطرات افراد گذشته و افراد خارجی و بیگانه است.
این کتاب به خوبی نشان می دهد که دنیای پس از مرگ و تجربه های نزدیک به مرگ برای تمام افراد شبیه به هم اتفاق می افتد. گاهی فردی تنها اتفاقات این عالم را بی پرده ملاحظه می کند و گاهی حتی به عالم برزخ راه پیدا می کند. نکته قابل توجه درباره تمامی این داستان ها این است که بعضی از این افراد که تجربه نزدیک به مرگ داشته اند از طریق کتاب سه دقیقه در قیامت، اطمینان کرده بودند تا داستان خود را با این مجموعه در میان بگذارند و خودشان نیز در توزیع کتاب سه دقیقه در قیامت می کوشیدند. مرگ در دستان توست، محمدحسین کتابی، شنود شنود آن چه که از عنوان کتاب پیداست، این تداعی را در ذهن افراد به وجود می آورد که این کتاب، بیشتر یک کتاب اطلاعاتی باشد تا یک کتاب تجربه نزدیک به مرگ. ولی وقتی وارد کتاب بشوید متوجه خواهید شد که این کتاب روایت نزدیک به مرگ یکی از مأموران و افسران امنیتی کشور است. افسری که در بخش ضد تروریستی سازمان خود فعالیت می کند. ملاقات با امیر داعش در ایران!
در زمان وجود داعش اخباری مبنی بر فعالیت و عضو گیری این گروه تروریستی در ایران به دست او می رسد و او چند مدتی برای صحت سنجی این خبر راهی شهر های مختلف ایران می شود. او در این مدت به نکات قابل توجهی درباره این افراد می رسد و حتی با یکی از امیران داعش نیز دیدار کرده بود. او پس از بازگشت به مدت 10 روز به یک بیماری مغزی مبتلا و در بیمارستان بستری می شود و در این 10 روز می تواند به چندین مسأله برسد.

از جمله نشانه هایی را درباره راستی آزمایی تجربه خودش می دهد که همگی درست بوده اند. اعمال او در این مدت حساب رسی می شود که برخی از اعمال او مورد پذیرش قرار نمی گیرد. در ادامه او با ارواح بستگان خود ارتباط می گیرد، عزرائیل و فرشته ملک الموت را می بیند و می تواند بسیاری از حوادث مانند جنیان، امداد غیبی، تأثیر بیت المال در زندگی، تأثیر نجات زندگی افراد و ... را برای او ثبت کرده بودند.
خبرنگار: محمدحسین کتابی


کلیدواژه های این خبر
شرور   مدافعان حرم   جهنم   مذهبی   قیامت   کتاب های پرفروش   خارق العاده   فراموش نشدنی   گناهان   یاد مرگ   عالم برزخ   عمل جراحی   بی پاسخ   گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی   معاد   مهندس   تروریست   داستانی   بیمارستان   سانحه   شنا   فرهنگی و اجتماعی   بیماری های خاص  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «رسانیوز» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
تحقیق و تفحص از حوزه شهردار مشهد
مهر نیوز
داستان طلاق و بستری شدن نفیسه روشن در بیمارستان تهران
روز نو
برگزاری طرح مذهبی «ریحانه النبی» در دارالمومنین تهران
شورا آنلاین
روحانیون هند حادثه تروریستی پاکستان را محکوم کردند
خبرگزاری حوزه
مراسم بزرگداشت شهید سلیمانی به همت انجمن اسلامی دانشجویان مسکو برگزار شد
خبرگزاری دانشجو
مسابقه کتابخوانی «مالک زمان» در تهران برگزار می شود
ایرنا
سرلشکر صفوی: راه اندازی بیش از 22 تیپ مردمی در عراق و بیش از 60 یا 70 هزار نیروی مردمی در سوریه توسط سردار سلیمانی
انتخاب
جان باختن 91 نفر دیگر از بیماران کرونایی در کشور
شبکه الکوثر
سرلشکر صفوی: ترسوها هیچگاه به جنگ نیامدند و به مدافعان حرم نپیوستند
قدس آنلاین
انتقاد روزنامه جمهوری اسلامی از کارشناسان مذهبی تلویزیون ؛ تعداد زنان، هم در بهشت بیشتر است، هم در جهنم!
ایران آنلاین
پختگی در نویسندگی نیازمند ممارست در این کار است
خبرگزاری کتاب ایران
تعداد زنان، هم در بهشت بیشتر است، هم در جهنم!
تابناک
انتقاد روزنامه جمهوری اسلامی از کارشناسان مذهبی تلویزیون؛ تعداد زنان، هم در بهشت بیشتر است، هم در جهنم!
انتخاب
روزنامه جمهوری: مردم مذهبی ها را مسخره می کنند
دیده بان ایران
صدا و سیما عامل تمسخر مذهبى ها
نواندیش
پاسخ معنادار وزیر جوان به یک منتقد پرو پا قرص
ایران اکونومیست
پاسخ معنادار وزیر جوان به یک منتقد پر و پا قرص
دنیای اقتصاد
اندوهِ 752 یک ساله شد
ملیت
همرزم "بابارجب"؛ جانبازی که 67 عمل شد اما دست از کارآفرینی نکشید
فارس
آذری جهرمی در جواب یک منتقد: از خدا مایه نگذارید!
انتخاب
رنج اسارت در گوانتانامو به روایت سینما
ایرنا
انتقاد آیت الله هادوی تهرانی از ناهماهنگی میان برنامه های فرهنگی کشور
ایکنا
آیا کووید19 تنها یک مسئله پزشکی است؟
روزنامه شرق
مدافعان حرم ماموران خداوند برای دفاع از اماکن مقدسه هستند
ایکنا
ضرورت تشکیل اتاق فکر در هیئات و مساجد/ کرونا نقاط قوت و ضعف ما را نمایان کرد
خبرگزاری بسیج
سن واقعی انسان در روز محشر و قیامت
شیعه نیوز
آیا قدرت ها «کرونا» را ساخته اند؟
فرارو
دهه بصیرت؛ پیوند مردم بصیر و انقلابی با ولایت و رهبری
صدا و سیما
بیانیه ستادکل نیروهای مسلح به مناسبت حماسه نهم دی
برنا نیوز
9 دی، انقلاب را از چالشی بزرگ و توطئه های پیچیده عبور داد
ایرنا
خداوندا تو را سپاس که به من اجازه درک و سربازی خمینی کبیر را عطا کردی
شهدای ایران
خداونداتو راسپاس که به من اجازه درک وسربازی خمینی کبیر راعطا کردی/شکرگزارم که مرا درمسیر خامنه ای عزیزکه جانم فدایش قراردادی
هم اندیشی
سردار سلیمانی نماد بارز بصیرت و ولایتمداری بود
مشرق نیوز
حاج قاسم سلیمانی نماد بارز ولایتمداری/خطبه فدکیه جریان ساز مبارزه با ظلم در تاریخ
راه دانا
تلاش تمامی اقشار جامعه زیر یک سقف، برای بهبودی کودکان مبتلا به سرطان
برنا
باز خوانی وصیت نامه شهید قاسم سلیمانی
رکنا نت
جلوه های ایثار جهادی ها در بیمارستان/ کرونا حریفشان نشد
مهر نیوز
ماهیت قیامت مادی است
ایکنا
برگزاری 10 برنامه هنری همزمان با شهادت حاج قاسم در کردستان
مهر نیوز
وقتی جراحی تومور سرطانی هم مانع تشکیل کلاس نمی شود
فارس
اخبار مرتبط
bltمهر نیوز : تحقیق و تفحص از حوزه شهردار مشهد
bltروز نو : داستان طلاق و بستری شدن نفیسه روشن در بیمارستان تهران
bltشورا آنلاین : برگزاری طرح مذهبی «ریحانه النبی» در دارالمومنین تهران
bltخبرگزاری حوزه : روحانیون هند حادثه تروریستی پاکستان را محکوم کردند
bltخبرگزاری دانشجو : مراسم بزرگداشت شهید سلیمانی به همت انجمن اسلامی دانشجویان مسکو برگزار شد
bltایرنا : مسابقه کتابخوانی «مالک زمان» در تهران برگزار می شود
bltانتخاب : سرلشکر صفوی: راه اندازی بیش از 22 تیپ مردمی در عراق و بیش از 60 یا 70 هزار نیروی مردمی در سوریه توسط سردار سلیمانی
bltشبکه الکوثر : جان باختن 91 نفر دیگر از بیماران کرونایی در کشور
bltقدس آنلاین : سرلشکر صفوی: ترسوها هیچگاه به جنگ نیامدند و به مدافعان حرم نپیوستند
bltایران آنلاین : انتقاد روزنامه جمهوری اسلامی از کارشناسان مذهبی تلویزیون ؛ تعداد زنان، هم در بهشت بیشتر است، هم در جهنم!
bltخبرگزاری کتاب ایران : پختگی در نویسندگی نیازمند ممارست در این کار است
bltتابناک : تعداد زنان، هم در بهشت بیشتر است، هم در جهنم!
bltانتخاب : انتقاد روزنامه جمهوری اسلامی از کارشناسان مذهبی تلویزیون؛ تعداد زنان، هم در بهشت بیشتر است، هم در جهنم!
bltدیده بان ایران : روزنامه جمهوری: مردم مذهبی ها را مسخره می کنند
bltنواندیش : صدا و سیما عامل تمسخر مذهبى ها
bltایران اکونومیست : پاسخ معنادار وزیر جوان به یک منتقد پرو پا قرص
bltدنیای اقتصاد : پاسخ معنادار وزیر جوان به یک منتقد پر و پا قرص
bltملیت : اندوهِ 752 یک ساله شد
bltفارس : همرزم "بابارجب"؛ جانبازی که 67 عمل شد اما دست از کارآفرینی نکشید
bltانتخاب : آذری جهرمی در جواب یک منتقد: از خدا مایه نگذارید!
bltایرنا : رنج اسارت در گوانتانامو به روایت سینما
bltایکنا : انتقاد آیت الله هادوی تهرانی از ناهماهنگی میان برنامه های فرهنگی کشور
bltروزنامه شرق : آیا کووید19 تنها یک مسئله پزشکی است؟
bltایکنا : مدافعان حرم ماموران خداوند برای دفاع از اماکن مقدسه هستند
bltخبرگزاری بسیج : ضرورت تشکیل اتاق فکر در هیئات و مساجد/ کرونا نقاط قوت و ضعف ما را نمایان کرد
bltشیعه نیوز : سن واقعی انسان در روز محشر و قیامت
bltفرارو : آیا قدرت ها «کرونا» را ساخته اند؟
bltصدا و سیما : دهه بصیرت؛ پیوند مردم بصیر و انقلابی با ولایت و رهبری
bltبرنا نیوز : بیانیه ستادکل نیروهای مسلح به مناسبت حماسه نهم دی
bltایرنا : 9 دی، انقلاب را از چالشی بزرگ و توطئه های پیچیده عبور داد
bltشهدای ایران : خداوندا تو را سپاس که به من اجازه درک و سربازی خمینی کبیر را عطا کردی
bltهم اندیشی : خداونداتو راسپاس که به من اجازه درک وسربازی خمینی کبیر راعطا کردی/شکرگزارم که مرا درمسیر خامنه ای عزیزکه جانم فدایش قراردادی
bltمشرق نیوز : سردار سلیمانی نماد بارز بصیرت و ولایتمداری بود
bltراه دانا : حاج قاسم سلیمانی نماد بارز ولایتمداری/خطبه فدکیه جریان ساز مبارزه با ظلم در تاریخ
bltبرنا : تلاش تمامی اقشار جامعه زیر یک سقف، برای بهبودی کودکان مبتلا به سرطان
bltرکنا نت : باز خوانی وصیت نامه شهید قاسم سلیمانی
bltمهر نیوز : جلوه های ایثار جهادی ها در بیمارستان/ کرونا حریفشان نشد
bltایکنا : ماهیت قیامت مادی است
bltمهر نیوز : برگزاری 10 برنامه هنری همزمان با شهادت حاج قاسم در کردستان
bltفارس : وقتی جراحی تومور سرطانی هم مانع تشکیل کلاس نمی شود
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.