بمبی ساعتی؛ طرح مشترک اسرائیلی اماراتی

بمبی ساعتی؛ طرح مشترک اسرائیلی اماراتی
همزمان با تاکید یک سازمان حقوق بشری در مناطق اشغالی بر نژادپرست بودن رژیم صهیونیستی، کارشناسان صهیونیست هم درباره پیامدهای توافق نفتی با امارات هشدار دادند.
بمبی ساعتی؛ طرح مشترک اسرائیلی اماراتی

خبرگزاری تسنیم: یک ژنرال صهیونیست گفت نادیده گرفتن عملی خواسته های فلسطینیان از سوی اسرائیل برای تشکیل دولت آنها منجر به دولت دوگانه قومیتی(یهودی، مسلمان) می شود، با وجودی که جنبش صهیونیست به اینجا نیامده است که دولت دوگانه قومیتی را ایجاد کند، ما به اینجا(سرزمین فلسطین) آمده ایم تا دولت یهودی را برپا کنیم، در غیر این صورت، رویای صهیونیستی از بین خواهد رفت، درست است که ماه راه حل سحرآمیز نداریم، ولی مسئله امنیتی در جدایی از فلسطینیان بسیار پیچیده است و این دلیلی است که دولت اسرائیل مجبور است همواره با آن تعامل کند.

ماتان ویلنائی معاون رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی و وزیر سابق علوم این رژیم و رئیس آنچه جنبش فرماندهان امنیتی حامی اسرائیل خوانده می شود در گفتگو با مجله یسرائیل دیفنس گفت به جدایی از فلسطینیان نیاز داریم، زیر در دهه های اخیر پس از سال 1967 میلادی، اسرائیل گامهایی برای جدا کردن کرانه باختری از نوار غزه تحت عنوان طرحهای تفرقه بینداز حکومت کن، برداشته است و امروز سه ساختار وجود دارد که شامل اسرائیل، نوار غزه و کرانه باختری است و در کنار تقسیم جغرافیایی، اقدامات مالی وجود دارد که سبب شده تشکیلات خودگردان فلسطین از نظر اقتصادی متکی به اسرائیل باشد.

وی افزود صدها افسر در ارتش اسرائیل و دستگاه امنیت عمومی(شاباک) و موساد بر این باورند که دولت دوگانه قومیتی، فاجعه ای برای اسرائیل خواهد بود، زیرا در سال 2022 انتظار می رود که جمعیت مسلمانان و یهودیان میان دریا و رود برابر شود که معنایش این است که دولت دوگانه قومیتی(مسلمان، یهودی) به معنای پایان دولت یهودی خواهد بود به ویژه با توجه به اینکه فلسطینیان در مقابل ما هستند و نمی توان از آنها اجتناب کرد، حتی اگر به صلح با کشورهای خلیج فارس، مغرب و سودان دست یافته باشیم.

وی ادامه داد ما به جدایی از فلسطینیان نیاز داریم، زیرا باقی ماندن میان آنها وضعیت را بسیار پیچیده خواهد کرد، با دانستن این مسئله که اجتناب از این مشکل هم راه حل نیست، همانطور که در خلال انتخابات دسامبر 2019 رخ داد، با وجود تنوع احزاب اسرائیلی، هرگز به مسئله فلسطین پرداخته نشد، گویی هیچ مشکلی وجود ندارد، اوضاع داخلی ما منتظر انفجار است، با وجودی که هیچ رهبری فلسطینی برای تعامل با ما در حال حاضر وجود ندارد، ولی می توان گامهایی برای جلوگیری از وخیم تر شدن اوضاع برداشت.

این ژنرال صهیونیست گفت ما خواهان تضعیف تشکیلات خودگردان نیستیم، در نهایت باید با فلسطینیان تعامل کنیم، ولی در زمینه اقتصادی این مسئله روشن نیست که چه طرحی ممکن است کرانه باختری را به سمت استقلال اقتصادی سوق دهد و اینکه اگر دولت فلسطین خواستار فرودگاه، ارتش و بندر نظامی در غزه شود، چه اتفاقی خواهد افتاد، پاسخ به چنین سئوالاتی همچنان پیچیده است.

ژنرال صهیونیست اعتراف کرد جدایی میان نوار غزه و کرانه باختری سیاست اشتباه اسرائیل بود با وجودی که تعامل با غزه باید یک طرح جداگانه از طریق حمایت اقتصادی و آتش بس باشد، بدون اینکه مشخص نیست چگونه می توان به آتش بس با حماس دست یافت، هر چند غزه قادر نیست تبدیل به ساختار اقتصادی جدایی از اسرائیل(فلسطین اشغالی) شود، در حالی که کرانه باختری هر ساله هزینه 52 میلیارد شیکلی بر ما تحمیل خواهد کرد.

یک سازمان حقوق بشری در مناطق اشغالی : اسرائیل دولتی نژادپرست است

سازمان حقوق بشری بیتسلیم در مناطق اشغالی در گزارشی اذعان کرد که اسرائیل یک دولت نژادپرست است که به سرکوب فلسطینیان می پردازد.

سازمان بتسلیم تاکید کرد اسرائیل دولت نژادپرست(آپارتاید) است و برای تحقق و تداوم برتری یهودی در مساحت جغرافیایی از رود(اردن) تا دریا( دریای مدیترانه) تلاش می کند.

این سازمان خاطر نشان کرد هر منطقه ای که اسرائیل بر آن مسلط است چه در داخل خط سبز و کرانه باختری، شرق قدس و نوار غزه، نظام واحدی در آن برقرار است که بر اساس اصل یک ناظم مبتنی است،اینکه برتری جماعتی از انسان ها(یهودیان) بر گروهی دیگر(فلسطینیان) ادامه داشته باشد.

در گزارش این سازمان با اعتراف به اقدامات تجاوزکارانه و سرکوبگرانه و نژادپرستانه اشغالگران قدس علیه صاحبان اصلی سرزمین فلسطین تصریح شده است یک نظام نژادپرستانه اسرائیلی وجود دارد که در عرض یک شبانه روز ایجاد نشده است بلکه نشانه های آن به مرور زمان آشکار شده است.

کارشناسان صهیونیست : توافق نفتی با امارات بمبی ساعتی است

خبر دیگر اینکه شماری از کارشناسان صهیونیست هشدار دادند که توافق نفتی امضا شده میان اسرائیل و امارات برای انتقال نفت از دریای سرخ به دریای مدیترانه از طریق فلسطین اشغالی همچون یک بمب ساعتی است.

این کارشناسان صهیونیست فاش کردند که با ارسال نامه ای به بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل درباره نشت نفتی و از بین رفتن صخره های مرجانی نادر در ایلات(در مناطق اشغالی) در صورت راه اندازی خط انتقال نفت میان دریای سرخ و دریای مدیترانه به موجب توافق امضا شده میان ابوظبی و تل آویو هشدار داده اند.

سور سورکیس نویسنده صهیونیست در گزارشی در رسانه های اسرائیلی نوشته است بیش از 200 زیست شناس اسرائیلی و بین المللی از دولت اسرائیل خواسته اند طرحهای تبدیل خطوط قدیمی به خطوط انتقال نفت خام از خلیج فارس به جنوب اروپا از طریق فلسطین اشغالی را از ترس بروز فاجعه زیست محیطی متوقف کند با توجه به اینکه نشانه هایی مبنی بر بروز فاجعه نشت نفتی وجود دارد.

اکتبر سال گذشته بود که ایتسیک لیوی رئیس شرکت خطوط انتقال اروپایی آسیایی که در مالکیت رژیم صهیونیستی است- که شرکت خطوط انتقال ایلات به عسقلان سابق است- یادداشت تفاهمی را با هشام عبدالحمید احمد رئیس شرکت اماراتی امضا کرد که یک ابتکار مشترک اسرائیلی اماراتی برای انتقال نفت و مشتقات نفتی از دریای سرخ به دریای مدیترانه از طریق فلسطین اشغالی به شمار می رود.

نویسنده صهیونیست در این باره گفت امضا کننده نامه خطاب به نتانیاهو درباره پیامدهای این طرح مشترک اسرائیلی اماراتی برای انتقال نفت و مشتقات نفتی از دریای سرخ به دریای مدیترانه از طریق فلسطین اشغالی و بروز فاجعه زیست محیطی هشدار داده اند.


کلیدواژه های این خبر
نظامی   کرانه باختری   حماس   سودان   یهودی   وخیم   نژادپرست   موساد   ستاد مشترک   دریا   یهودیان   کشورهای خلیج فارس   فلسطینیان   مساله فلسطین   وزیر سابق   مسلمین   نوار غزه   رژیم صهیونیستی   فلسطین   اسرائیل   امارات متحده عربی   تشکیلات خودگردان فلسطین  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «فردا نیوز» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
الزهار: همچون مقاومت لبنان، ایران و سوریه دشمن اسرائیل هستیم
ایکنا
در کنار سوریه هست
افکار نیوز
الزهار: حماس از سوریه علیه رژیم صهیونیستی حمایت می کند
ایرنا
توافق نفتی با امارات بمبی ساعتی است
مشرق نیوز
رژیم اسرائیل|هشدار درباره از بین رفتن رویای قدیمی اشغالگران/کارشناسان : توافق نفتی با امارات بمبی ساعتی است
تسنیم
بتسیلم: اسرائیل به رژیم آپارتاید تبدیل شده است
صدا و سیما
سازمان حقوق بشری انگلیس: رژیم اسرائیل آپارتایدی است
ایکنا
فلسطین: اسرائیل به مناطق اشغالی واکسن نمی دهد
عصر ایران
گروه بتسلم: اسرائیل یک رژیم آپارتاید غیردموکراتیک است
ایسنا
پوششی برای پیشبرد سیاست های نژادپرستانه اسرائیل
مردم نیوز
تکاپوی ویژه اسرائیل برای عادی سازی روابط با عراق / الکاظمی در لندن بر سر عادی سازی روابط با اسرائیل مذاکره می کند؟
رویداد 24
القدس العربی: تکاپوی ویژه اسرائیل برای عادی سازی روابط با عراق / ادعای سفر پنهانی یکی از مسئولان دفتر نخست وزیر عراق به تل آویو
خرداد نیوز
فلسطین اشغالی در 2020؛ قدرت گیری جریان مقاومت، شکست سیاسی نتانیاهو
ایرنا
موافقت حماس با انتخابات سه گانه متوالی در فلسطین
جوان آنلاین
افشای رمزآلود عملیّات ترور شهید سردار سلیمانی
صدا و سیما
هانی زاده: گفت وگوهای حماس و تشکیلات خودگردان منجر به تشکیل جبهه متحد فلسطینی می شود
ایسنا
افشای رمزآلود عملیّات ترور حاج قاسم
مشرق نیوز
رزمایش گروه های مقاومت در نوار غزه و نگرانی صهیونیستها
ایرنا
چراغ سبز اردوغان به اسرائیل
همشهری آنلاین
مقاومت پاسخی سخت به دشمن خواهد داد
العالم
حماس: ارتباط مغرب با صهیونیست ها اسفناک و دردآور است
خبرگزاری دفاع مقدس
عادی سازی روابط رباط و تل آویو خیانت به قدس است
خبر داغ
یورش شهرک نشینان به "مقبره یوسف" در شرق شهر نابلس
ایسنا
یهودیان آفریقای جنوبی رژیم صهیونیستی را تحریم علمی کردند
ایرنا
دیدگاه مهمترین احزاب صهیونیستی درباره فلسطین
رسانیوز
اسرائیل| دیدگاه مهمترین احزاب صهیونیستی درباره فلسطین
تسنیم
ترکیه اسراییل را رژیمی نژاد پرست خواند
آفتاب
شهروندان عرب اسرائیلی در انتخابات چه می کنند؟
روز نو
از امروز به بعد خطوط قرمزی وجود ندارد
پایداری ملی
هر جنگ احتمالی علیه ایران به معنای پایان اسرائیل خواهد بود/ جنگ عربستان در یمن چیزی جز شکست و ننگ ابدی برایش نخواهد داشت
مشرق نیوز
محاصره متجاوزانه غزه توسط رژیم اشغالگر صهیونیستی/ عدم دسترسی فلسطینیان به آب و برق، مراقبت های پزشکی، فرصت های آموزشی
راه دانا
رویترز / نتانیاهو به دنبال جذب رای راست افراطی است
دیده بان ایران
نتانیاهو به دنبال جذب رای راست افراطی
عصر ایران
رژیم صهیونیستی به دنبال اعمال معادله پول در برابر آرامش است
صدا و سیما
آیا کمک های مالی قطر به غزه در چارچوب معادله پول در برابر سازش است؟
ایسنا
ترس صهیونیست ها از تشدید حملات فلسطینی ها در غزه و کرانه باختری
فارس
فلسطین|دیدار سفیر قطر با هنیه/الحیه: ملت فلسطین همه را غافلگیر خواهد کرد
تسنیم
دیدار سفیر قطر با هنیه/الحیه: ملت فلسطین همه را غافلگیر خواهد کرد
فرتاک نیوز
مقاله جنجالی نویسنده سعودی در یک رسانه اسرائیلی
تسنیم
رویکرد دولت نتانیاهو به راه حل دو دولتی در مناقشه با فلسطین
شعار سال
اخبار مرتبط
bltایکنا : الزهار: همچون مقاومت لبنان، ایران و سوریه دشمن اسرائیل هستیم
bltافکار نیوز : در کنار سوریه هست
bltایرنا : الزهار: حماس از سوریه علیه رژیم صهیونیستی حمایت می کند
bltمشرق نیوز : توافق نفتی با امارات بمبی ساعتی است
bltتسنیم : رژیم اسرائیل|هشدار درباره از بین رفتن رویای قدیمی اشغالگران/کارشناسان : توافق نفتی با امارات بمبی ساعتی است
bltصدا و سیما : بتسیلم: اسرائیل به رژیم آپارتاید تبدیل شده است
bltایکنا : سازمان حقوق بشری انگلیس: رژیم اسرائیل آپارتایدی است
bltعصر ایران : فلسطین: اسرائیل به مناطق اشغالی واکسن نمی دهد
bltایسنا : گروه بتسلم: اسرائیل یک رژیم آپارتاید غیردموکراتیک است
bltمردم نیوز : پوششی برای پیشبرد سیاست های نژادپرستانه اسرائیل
bltرویداد 24 : تکاپوی ویژه اسرائیل برای عادی سازی روابط با عراق / الکاظمی در لندن بر سر عادی سازی روابط با اسرائیل مذاکره می کند؟
bltخرداد نیوز : القدس العربی: تکاپوی ویژه اسرائیل برای عادی سازی روابط با عراق / ادعای سفر پنهانی یکی از مسئولان دفتر نخست وزیر عراق به تل آویو
bltایرنا : فلسطین اشغالی در 2020؛ قدرت گیری جریان مقاومت، شکست سیاسی نتانیاهو
bltجوان آنلاین : موافقت حماس با انتخابات سه گانه متوالی در فلسطین
bltصدا و سیما : افشای رمزآلود عملیّات ترور شهید سردار سلیمانی
bltایسنا : هانی زاده: گفت وگوهای حماس و تشکیلات خودگردان منجر به تشکیل جبهه متحد فلسطینی می شود
bltمشرق نیوز : افشای رمزآلود عملیّات ترور حاج قاسم
bltایرنا : رزمایش گروه های مقاومت در نوار غزه و نگرانی صهیونیستها
bltهمشهری آنلاین : چراغ سبز اردوغان به اسرائیل
bltالعالم : مقاومت پاسخی سخت به دشمن خواهد داد
bltخبرگزاری دفاع مقدس : حماس: ارتباط مغرب با صهیونیست ها اسفناک و دردآور است
bltخبر داغ : عادی سازی روابط رباط و تل آویو خیانت به قدس است
bltایسنا : یورش شهرک نشینان به "مقبره یوسف" در شرق شهر نابلس
bltایرنا : یهودیان آفریقای جنوبی رژیم صهیونیستی را تحریم علمی کردند
bltرسانیوز : دیدگاه مهمترین احزاب صهیونیستی درباره فلسطین
bltتسنیم : اسرائیل| دیدگاه مهمترین احزاب صهیونیستی درباره فلسطین
bltآفتاب : ترکیه اسراییل را رژیمی نژاد پرست خواند
bltروز نو : شهروندان عرب اسرائیلی در انتخابات چه می کنند؟
bltپایداری ملی : از امروز به بعد خطوط قرمزی وجود ندارد
bltمشرق نیوز : هر جنگ احتمالی علیه ایران به معنای پایان اسرائیل خواهد بود/ جنگ عربستان در یمن چیزی جز شکست و ننگ ابدی برایش نخواهد داشت
bltراه دانا : محاصره متجاوزانه غزه توسط رژیم اشغالگر صهیونیستی/ عدم دسترسی فلسطینیان به آب و برق، مراقبت های پزشکی، فرصت های آموزشی
bltدیده بان ایران : رویترز / نتانیاهو به دنبال جذب رای راست افراطی است
bltعصر ایران : نتانیاهو به دنبال جذب رای راست افراطی
bltصدا و سیما : رژیم صهیونیستی به دنبال اعمال معادله پول در برابر آرامش است
bltایسنا : آیا کمک های مالی قطر به غزه در چارچوب معادله پول در برابر سازش است؟
bltفارس : ترس صهیونیست ها از تشدید حملات فلسطینی ها در غزه و کرانه باختری
bltتسنیم : فلسطین|دیدار سفیر قطر با هنیه/الحیه: ملت فلسطین همه را غافلگیر خواهد کرد
bltفرتاک نیوز : دیدار سفیر قطر با هنیه/الحیه: ملت فلسطین همه را غافلگیر خواهد کرد
bltتسنیم : مقاله جنجالی نویسنده سعودی در یک رسانه اسرائیلی
bltشعار سال : رویکرد دولت نتانیاهو به راه حل دو دولتی در مناقشه با فلسطین
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.