نقشه انتخاباتی محسن رضایی

نقشه انتخاباتی محسن رضایی
بررسی شرایط نامزدی محسن رضایی در گفت وگو با کارشناسان سیاسی
نقشه انتخاباتی محسن رضایی

به تازگی یک چهره اصولگرای دیگر قصد خود برای نامزدی در انتخابات 1400 را تقریبا قطعی کرده است. هرچندمحسن رضایی فرمانده پیشین سپاه و دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام رسما این را اعلام نکرده اما سخنان اخیرش به خوبی بیانگر این مسئله است که تمایل شدیدی به نامزدی در انتخابات دارد. او از قیام در 1400، تشکیل دولت ایالتی و فراجناحی سخن می گوید.

محسن رضایی که تا در آذرماه درباره احتمال نامزدی خود در انتخابات گفته بود تا 1400 زمان باقی مانده و وقت برای اظهار نظر در این رابطه زیاد است، حالا در گفتگو با خبرگزاری فارس گفته است که برای حل مشکلات کشور باید " مسئله قیام هم در دولت و هم در جامعه باید انجام شود. جناح های سیاسی هم باشند و بیایند کار کنند، ولی ما باید فراتر از جناح های سیاسی در 1400 ظهور و کار کنیم. من فکر می کنم 1400 را تبدیل به یک قیام کنیم. کشور ما نیاز به رفراندوم ندارد. کشور ما نیاز به یک قیام در چارچوب قانون اساسی و نظام جمهوری اسلامی و بیانیه گام دوم دارد که آن موانع بزرگی که بر سر راه مانده را با بسیج مردم برطرف کنیم."
دستگاه کارتخوانتان، قاتل مالیاتی شما خواهد شد!

او همچنین از تشکیل یک تیم مدیریتی حرف زد و افزود: «درصدد جمع آوری 10 هزار نفر هستم که از فرمانداری و بخشداری و استانداری و بسیاری از فعالیت های جدیدی که تعریف می کنیم را در بر بگیرند. حتماً هیات دولت جزو برجستگان این ها خواهد بود که باید با یک فرمولی معرفی کنیم.»

رضایی تاکید کرد که به دنبال کادر سازی به سبک شهید بهشتی است.

رضایی پیش از این هم تاکید کرده بود که کشور در انتخابات آینده نیاز به یک اقتصاددان دارد.

رضایی که دکترای اقتصاد دارد تاکنون سه بار نامزد انتخابات ریاست جمهوری شده است بار اول در سال 84 شب انتخابات انصراف داد، بار دوم در سال 88 کمترا یک میلیون رای کسب کرد و شکست سنگینی خورد و بار سوم در سال 92 چهار میلیون رای کسب کرد، اما باز هم شکست خورد.

اظهارات او در این مصاحبه را اغلب به اعلام تمایل جدی او برای ورود به انتخابات تعبیر کردند، اما ناصر ایمانی فعال اصولگرا در گفتگو با فرارو اظهار کرد: "تا دو سه ماه دیگر از این خبر ها درباره آمدن یا نیامدن افراد زیاد به گوش می رسد. فکر نمی کنم این چیز خاصی باشد و جنبه خبری داشته باشد. به صورت مرتب افراد به صورت تلویحی و قطعی اعلام حضور می کنند آقای رضایی هم به صورت تلویحی گفتند که می آیند و به صراحت حرفی نزدند."

ولی در مقابل حمیدرضا ترقی دیگر فعال سیاسی اصولگرا اظهارات رضایی را دال بر اعلام حضور او در انتخابات 1400 می داند و در گفتگو با فرارو گفت: "آنچه مسلم است آقای رضایی اراده کرده است که وارد عرصه بشود و قطعاً می خواهد نامزد بشود."

اما کارنامه رضایی در ادوار انتخاباتی گذشته چندان درخشان نیست و شاید بر همین اساس اصولگرایانی، چون ایمانی بر این نظر هستند که رضایی این دوره هم امکانی برای موفقیت ندارد. از نظر این گروه، رضایی چهره محبوبی در نظر افکار عمومی نیست. چنانچه ایمانی تاکید کرد: "آقای رضایی زمینه جلب آرا را ندارد و در افکار عمومی از جایگاه خوبی برخوردار نیست."

از این منظر، احتمال حمایت اصولگرایان از رضایی در 1400 وجود ندارد. ایمانی دراین باره معتقد است هر چند رضایی یکی از چهره های اصول گرا است، اما حمایت اصولگرایان از نامزدی او به این بستگی دارد که در فرصت باقی مانده چه پیش آید؛ آن هم با توجه به تعدد نامزد های در جریان اصولگرایی که خود چالش پیش روی اصولگرایان است.

این تحلیلگر اصولگرا افزود: «باید دید با توجه به تعدد نامزد ها در جریان اصولگرایی، چقدر آقای رضایی امکان مطرح شدن دارند. با توجه به فضای مردمی، جایگاه ایشان در افکار عمومی و میزان رایی که ممکن است داشته باشد آیا اصولگرایان ممکن است ایشان را در فهرست نامزد های خود محسوب بکنند یا نه! اما در کل، احتمال حمایت اصولگرایان از ایشان خیلی نیست. تصور نمی کنم خیلی از اصولگرا ها چه سنتی و چه طیف های دیگر از ایشان حمایت کنند؛ نه به خاطر شخصیت آقای محسن رضایی بلکه به خاطر قابلیت جلب آرای او و جایگاهش در افکار عمومی؛ بعید است حمایتی از ایشان صورت بگیرد.»

او گفت: «حتما اصولگرایان با تمام کسانی که قصد نامزدی در انتخابات 1400 را دارند از جمله آقای رضایی، صحبت خواهند کرد و برنامه های شان را می گیرند، اما این که در گزینش نهایی، آقای رضایی را انتخاب کنند احتمالش خیلی کم است.»

اما ترقی درباره احتمال موفقیت و حمایت اصولگرایان از رضایی در لفافه صحبت کرد. او گفت: "اظهارنظر درباره این که آقای رضایی در انتخابات موفق می شود یا نه شاید الان درست نباشد. چون افراد خود را در معرض قضاوت و ارزیابی مردم می گذارند و الان وقت نقد و بررسی این مسائل نیست. این که نتیجه بررسی صلاحیت ها چه شود، ائتلاف نیرو های انقلاب به چه مصداقی برسند و موقعیت ایشان در نظرسنجی های عمومی با توجه به برنامه هایی که اعلام می کند چه باشد؛ همگی نیاز به زمان دارد."

او افزود: «قابلیت آقای رضایی برای جلب آراء هم بستگی به برنامه های عملیاتی او در این باره دارد. به طور بالقوه، همه افرادی که برای نامزدی مطرح می شوند این توانایی را در خود دیده اند که اعلام نامزدی می کنند، اما متناسب با شرایط و زمان، ذائقه های مردم متفاوت است و الان باید دید که مردم دنبال چه عناصری هستند.»

از نظر ترقی در این دوره "مردم دنبال کسی هستند که بتواند مهم ترین مشکل شان یعنی مشکل اقتصادی را حل بکند و بتواند اقتدار نظام را در برابر تهدید های بیگانه حفظ کند و از یک تیم قوی و کارآمد با روحیه جهادی و انقلابی برخوردار باشد."

او ادامه داد: «هر کسی که این ویژگی ها را داشته باشد طبیعتاً در معرض آراء بیشتری از مردم قرار دارد. اما این که آقای رضایی دارای این شاخص ها هستند یا نه، درست نیست قضاوت کرد. این را باید به قضاوت مردم گذاشت، ولی ایشان تازه در حال طرح دیدگاه هایشان هستند و خیلی از مواضع و دیدگاه های اقتصادی و برنامه کاری ایشان در آینده مشخص می شود و آن زمان می توان روی آن ها ارزیابی و قضاوت کرد.»

ترقی درباره حمایت اصولگرایان از رضایی گفت: «آقای رضایی همیشه و حتی در ادوار قبلی انتخابات، هم در مجموعه اصولگرا ها بودند و الان هم در ائتلاف نیرو های انقلاب، حضور دارند و این طور نیست که ایشان در بین اصولگرایان مطرح نباشند. آقای رضایی یکی از ده- پانزده نفر مطرح نامزدی در شورای ائتلاف هستند. اما شورای ائتلاف هنوز وارد مصادیق نشده و نمی توان دراین باره اظهارنظری کرد، اما ایشان هم جزء افرادی هستند که نامزدی شان در شورا مورد بررسی قرار خواهد گرفت. ولی این که شانس ایشان چقدر باشد را نمی دانم، چون هنوز اصلاً ورودی به این مباحث نشده و گمانه زنی دراین باره صورت نگرفته است و حداقل باید برای مشخص شدن مصادیق تا اواخر اسفند صبر کرد.»

آن طور که ترقی گفت فعلا برای شکل و شمایل حمایت اصولگرایان از رضایی باید صبر کرد، اما شواهد و اظهارات برخی نزدیکان رضایی نشان می دهد رضایی سوای حمایت اصولگرایان، عزم جدی برای آمدن در 1400 دارد. چندان که ایمانی بر این نظر است احتمال انصراف رضایی به نفع فرد دیگر در انتخابات 1400 کم است، هرچند منتفی نیست.

ایمانی گفت: «آقای رضایی در دوره های قبل هم که کاندید بودند به نفع کسی کنار نرفتند. تصور نمی کنم ایشان این دوره هم، قصدی برای کنار رفتن از انتخابات را داشته باشند، چون صلاحیت خود را بیش از بقیه نامزد ها می دانند که این هم طبیعی است و خیلی از نامزد ها این طور فکر می کنند.»


کلیدواژه های این خبر
رفراندوم   اصول گرایان   نظام جمهوری اسلامی ایران   حمیدرضا ترقی   هیات دولت   استانداری   بخشدار   ناصر ایمانی   اصول گرایی   نامزدی   اصول گرا   فراجناحی   کادر سازی   اقتصاد دان   مشکلات کشور   انتخابات 1400   انتخابات ریاست جمهوری   اقتصاد   گام دوم انقلاب   محسن رضایی   فرمانداری   افکار عمومی   دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «تیک نیوز» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
اگر رئیسی بیاید تکلیف از دیگر کاندیداها ساقط می شود/ انسجامی که با حضور رئیسی ایجاد می شود، بیش از انسجامی است که با حضور قالیباف حاصل می شود
ایران آنلاین
نباید نگران نبودن رئیسی در دستگاه قضا باشیم
تابناک
یک چهره سیاسی اصولگرا: اگر رئیسی بیاید تکلیف از دیگر کاندیداها ساقط می شود
خرداد نیوز
تلاش اصولگرایان برای کاندیداتوری رئیسی در 1400
دنیای اقتصاد
اگر رئیسی بیاید تکلیف از دیگر نامزدها ساقط می شود
قدس آنلاین
تلاش اصولگرایان برای کاندیداتوری رئیسی در 1400/ وزیر ارشاد احمدی نژاد: قوه مجریه اهمیت بیشتری از دستگاه قضایی دارد
خبرآنلاین
نقشه انتخاباتی محسن رضایی
فرارو
احمدی نژادی ها معطل نمی کنند /قالیباف بازهم به نفع رئیسی کنار می کشد؟
خبر داغ
سعید محمد می خواهد شهردار بشود یا رئیس جمهور؟/ روزنامه اعتماد: اول این، بعدا آن!
تیک نیوز
سعید محمد می خواهد شهردار بشود یا رئیس جمهور؟
تابناک
قالیباف به نفع رئیسی از صحنه رقابت های انتخاباتی کنار می کشد؟
دنیای اقتصاد
سرگردانی اصولگرایان برای انتخابات 1400 ادامه دارد/ هدف انتخاباتی سردار محمد چیست؟
سایت جماران
میانه روی اصولگرا، ناچاری سیاسی یا فرصت طلایی اصلاحات؟
ایرنا
قالیباف کاندیدا شود مردم تهران با او قهر می کنند
فرارو
آیا چهره های قدیمی در 1400 رای آور هستند؟
فرارو
پیش بینی یک اصولگرا از قهر مردم تهران با قالیباف
اقتصاد نیوز
قالیباف کاندیدا شود مردم تهران با او قهر می کنند /رئیسی می تواند اصولگرایان را بر سر جایشان بنشاند
خبرآنلاین
انتخابات 1400؛ درون ذهن اصلاح طلبان و اصولگرایان چه می گذرد؟
فرارو
مجلس تلاش می کند تا بزرگان اصولگرا برای انتخابات 1400 به وحدت برسند
روز نو
انتقاد محسن رضایی از روحانی: 1400 را تبدیل به یک قیام کنیم
آفتاب
القاء پیروزی در انتخابات 1400 از سوی اصولگرایان!
برنا نیوز
با دوقطبی رئیسی-خمینی تنور انتخابات داغ می شود
اعتدال
محسن رضایی: 1400 را تبدیل به یک قیام کنیم
فرارو
نامزد اصولگرایان برای انتخابات ریاست جمهوری آینده چه کسی است؟
آریا
ترقی : لاریجانی میان «اصولگرایانِ ساکت فتنه» طرفداران جدی دارد / می توان روی سعید محمد حساب باز کرد
ایران آنلاین
ساکنان سال های دور و نزدیک صداوسیما مشتاق ریاست جمهوری هستند؟
رویداد 24
لاریجانی میان «اصولگرایانِ ساکت فتنه» طرفداران جدی دارد/ می توان روی «سعید محمد» حساب باز کرد
ایسنا
از «جام جم» به «پاستور»
ساعت 24
آیا ناطق نوری نامزد انتخابات 1400 می شود؟
راه امروز
ناطق نوری نامزد انتخابات ریاست جمهوری 1400 می شود؟
رویداد 24
آیا ناطق نوری نامزد انتخابات ریاست جمهوری 1400 می شود؟
فرارو
ناطق نوری کاندیدای انتخابات 1400 می شود؟
دنیای اقتصاد
رئیسی بیاید، قالیباف نباید اعلام کاندیداتوری کند/ ممکن است از جریان اصلاحات کسی در انتخابات 1400 نیاید
رویداد 24
اصلاح طلبان و اصولگرایان معتدل دو جریان در حال مذاکره هستند/ در انتخابات 1400 حتما گزینه ‎های معقول اصلاح طلبان هم باید باشند
برنا نیوز
اقبال شاکری: قالیباف به جایگاه ریاست جمهوری بی تفاوت نیست
نواندیش
رئیسی هنوز پیشنهاد کاندیداتوری در انتخابات 1400 را نپذیرفته است/ ورود دو رئیس قوه به انتخابات موجب زیان است
رویداد 24
قالیباف به جایگاه ریاست جمهوری بی تفاوت نیست/به قالیباف حق می دهم برای ریاست جمهوری نامزد شود
روز نو
انتخابات ریاست جمهوری 1400؛ احتمال ترکیب لاریجانی- ظریف
ساعت 24
ترقی: رئیسی هنوز پیشنهاد کاندیداتوری در انتخابات 1400 را نپذیرفته است/ ورود دو رئیس قوه به انتخابات موجب زیان است / اکثر تشکل ها حول محور شورای وحدت قرار گرفته اند
نامه نیوز
ترقی: ابراهیم رئیسی می تواند ائتلاف ها در بین اصولگرایان را به هم نزدیک کند/ اگر قالیباف و رئیسی وارد انتخابات شوند، خارجی ها فکر می کنند در کشور قحط الرجال است
دیده بان ایران
اخبار مرتبط
bltایران آنلاین : اگر رئیسی بیاید تکلیف از دیگر کاندیداها ساقط می شود/ انسجامی که با حضور رئیسی ایجاد می شود، بیش از انسجامی است که با حضور قالیباف حاصل می شود
bltتابناک : نباید نگران نبودن رئیسی در دستگاه قضا باشیم
bltخرداد نیوز : یک چهره سیاسی اصولگرا: اگر رئیسی بیاید تکلیف از دیگر کاندیداها ساقط می شود
bltدنیای اقتصاد : تلاش اصولگرایان برای کاندیداتوری رئیسی در 1400
bltقدس آنلاین : اگر رئیسی بیاید تکلیف از دیگر نامزدها ساقط می شود
bltخبرآنلاین : تلاش اصولگرایان برای کاندیداتوری رئیسی در 1400/ وزیر ارشاد احمدی نژاد: قوه مجریه اهمیت بیشتری از دستگاه قضایی دارد
bltفرارو : نقشه انتخاباتی محسن رضایی
bltخبر داغ : احمدی نژادی ها معطل نمی کنند /قالیباف بازهم به نفع رئیسی کنار می کشد؟
bltتیک نیوز : سعید محمد می خواهد شهردار بشود یا رئیس جمهور؟/ روزنامه اعتماد: اول این، بعدا آن!
bltتابناک : سعید محمد می خواهد شهردار بشود یا رئیس جمهور؟
bltدنیای اقتصاد : قالیباف به نفع رئیسی از صحنه رقابت های انتخاباتی کنار می کشد؟
bltسایت جماران : سرگردانی اصولگرایان برای انتخابات 1400 ادامه دارد/ هدف انتخاباتی سردار محمد چیست؟
bltایرنا : میانه روی اصولگرا، ناچاری سیاسی یا فرصت طلایی اصلاحات؟
bltفرارو : قالیباف کاندیدا شود مردم تهران با او قهر می کنند
bltفرارو : آیا چهره های قدیمی در 1400 رای آور هستند؟
bltاقتصاد نیوز : پیش بینی یک اصولگرا از قهر مردم تهران با قالیباف
bltخبرآنلاین : قالیباف کاندیدا شود مردم تهران با او قهر می کنند /رئیسی می تواند اصولگرایان را بر سر جایشان بنشاند
bltفرارو : انتخابات 1400؛ درون ذهن اصلاح طلبان و اصولگرایان چه می گذرد؟
bltروز نو : مجلس تلاش می کند تا بزرگان اصولگرا برای انتخابات 1400 به وحدت برسند
bltآفتاب : انتقاد محسن رضایی از روحانی: 1400 را تبدیل به یک قیام کنیم
bltبرنا نیوز : القاء پیروزی در انتخابات 1400 از سوی اصولگرایان!
bltاعتدال : با دوقطبی رئیسی-خمینی تنور انتخابات داغ می شود
bltفرارو : محسن رضایی: 1400 را تبدیل به یک قیام کنیم
bltآریا : نامزد اصولگرایان برای انتخابات ریاست جمهوری آینده چه کسی است؟
bltایران آنلاین : ترقی : لاریجانی میان «اصولگرایانِ ساکت فتنه» طرفداران جدی دارد / می توان روی سعید محمد حساب باز کرد
bltرویداد 24 : ساکنان سال های دور و نزدیک صداوسیما مشتاق ریاست جمهوری هستند؟
bltایسنا : لاریجانی میان «اصولگرایانِ ساکت فتنه» طرفداران جدی دارد/ می توان روی «سعید محمد» حساب باز کرد
bltساعت 24 : از «جام جم» به «پاستور»
bltراه امروز : آیا ناطق نوری نامزد انتخابات 1400 می شود؟
bltرویداد 24 : ناطق نوری نامزد انتخابات ریاست جمهوری 1400 می شود؟
bltفرارو : آیا ناطق نوری نامزد انتخابات ریاست جمهوری 1400 می شود؟
bltدنیای اقتصاد : ناطق نوری کاندیدای انتخابات 1400 می شود؟
bltرویداد 24 : رئیسی بیاید، قالیباف نباید اعلام کاندیداتوری کند/ ممکن است از جریان اصلاحات کسی در انتخابات 1400 نیاید
bltبرنا نیوز : اصلاح طلبان و اصولگرایان معتدل دو جریان در حال مذاکره هستند/ در انتخابات 1400 حتما گزینه ‎های معقول اصلاح طلبان هم باید باشند
bltنواندیش : اقبال شاکری: قالیباف به جایگاه ریاست جمهوری بی تفاوت نیست
bltرویداد 24 : رئیسی هنوز پیشنهاد کاندیداتوری در انتخابات 1400 را نپذیرفته است/ ورود دو رئیس قوه به انتخابات موجب زیان است
bltروز نو : قالیباف به جایگاه ریاست جمهوری بی تفاوت نیست/به قالیباف حق می دهم برای ریاست جمهوری نامزد شود
bltساعت 24 : انتخابات ریاست جمهوری 1400؛ احتمال ترکیب لاریجانی- ظریف
bltنامه نیوز : ترقی: رئیسی هنوز پیشنهاد کاندیداتوری در انتخابات 1400 را نپذیرفته است/ ورود دو رئیس قوه به انتخابات موجب زیان است / اکثر تشکل ها حول محور شورای وحدت قرار گرفته اند
bltدیده بان ایران : ترقی: ابراهیم رئیسی می تواند ائتلاف ها در بین اصولگرایان را به هم نزدیک کند/ اگر قالیباف و رئیسی وارد انتخابات شوند، خارجی ها فکر می کنند در کشور قحط الرجال است
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.