نقدعلی نماینده مجلس: فیلترینگ شبکه های اجتماعی برای مردم و حضور مسئولان در این فضاها مانند همان پدری است که نباید رمز کارت بانکی خودش را به فرزند خردسالش بدهد

نقدعلی نماینده مجلس: فیلترینگ شبکه های اجتماعی برای مردم و حضور مسئولان در این فضاها مانند همان پدری است که نباید رمز کارت بانکی خودش را به فرزند خردسالش بدهد
نقدعلی در گفتگو با «انتخاب» اظهار داشت: با توجه به همین مثال باید گفت که ورود مسئولان به شبکه های اجتماعی در راستای اهداف نظام است و اگر در این بین افرادی هستند که امروز مسئولیتی ندارند ولی در شبکه ها اجتماعی فعالیت می کنند به دلیل آن است که وابسته به نظام مدیریت جامعه هستند.
نقدعلی نماینده مجلس: فیلترینگ شبکه های اجتماعی برای مردم و حضور مسئولان در این فضاها مانند همان پدری است که نباید رمز کارت بانکی خودش را به فرزند خردسالش بدهد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

یک نماینده اصولگرای مجلس، گفت: مساله فیلترینگ یک مساله مهم و حساسی است و زوایای مختلفی دارد. ما به طور کلی و مطلق نمی توانیم فیلترینگ را ناقض اصل آزادی بیان بدانیم. چون معتقدان به فیلترینگ اصرار به رعایت اخلاق، شرع و عرف جامعه دارند که بعضا شبکه های اجتماعی با این اصول در تعارض هستند. ولی ما در همین شبکه های اجتماعی می توانیم با رعایت خطوط قرمز نظام آزادانه نظرات و عقاید خودمان را مطرح کنیم.

حجت الاسلام محمدتقی نقدعلی در گفت وگو با «انتخاب» درباره مسدود شدن صفحه کاربری دونالد ترامپ از سوی توییتر، گفت: اگر ما سال ها تلاش کردیم که با مدرک و سند این واقعیت را اعلام کنیم که موضوعاتی مانند دموکراسی یا آزادی بیان و امثالهم تنها شعارهای توخالی و زیبای غربی هستند، همین اقدام اخیر توییتر به خوبی این مساله را به اثبات رساند و برای ما کافی است. آنان در این موضوعات فقط شعار می دهند و اینکه ادعا می کنند که هرکسی در بیان عقیده و اندیشه اش آزاد است، واقعیت ندارد.

نماینده خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بسته شدن صفحه کاربری آقای ترامپ به دلیل آن بود که حرف کسی که هنوز ریاست جمهوری آمریکا را برعهده دارد به مذاق برخی افراد و عوامل پشت پرده خوش نیامده و بر همین اساس تصمیم به این محدودسازی گرفتند. بنابراین چنین اتفاقی نشان داد که دنیای غرب آنچه که غربی ها ادعا می کنند، نیست.

این نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: غربی ها ما را زیر سوال می بردند که شما چرا برخی جریانات سیاسی را محدود کردید. این در حالی است که همان جریانات سیاسی امنیت ایران را تهدید می کردند و متاسفانه در این مسیر انتقادات نیز برخی قلم به مزدها با غربی ها همراهی می کردند. ما در سال 88 با نگاه به حفظ امنیت کشور فعالیت اصحاب فتنه را در کشور محدود کردیم که اگر این اتفاق رخ نمی داد، امنیت کشور در معرض تهدید قرار می گرفت ولی همین غربی ها به ما معترض شدند و حالا خودشان همین اقدام را انجام دادند. این اقدام اخیر توییتر مهر تاییدی بر همان اقدامات ما بود و صحت کار ما را آنان با این اقدام تایید کردند

وی اظهار کرد: البته این اقدام اخیر توییتر یک درس عبرت و نکته مهم دیگری هم به همراه داشت. آن هم این است که اگر از یک سال پیش هر مطلبی با کوچکترین اشاره به نام و شان بالای شهید سردار سلیمانی محدود می شد ولی حالا بعد از یک سال دیدیم که همان عامل اصلی ترور و شهادت سردار سلیمانی نیز در فضای مجازی محدود شده است.

نقدعلی ادامه داد: آزادی بیان مادامی که قابل کنترل باشد و ضرری به منافع منابع قدرت و ثروت نزند مطلوب است و در واقع آزادی بیان یک ابزاری برای فریب مردم و افکار عمومی است و هر زمانی که احساس شود که آزادی بیان منافع صاحبان قدرت و ثروت را در معرض خطر قرار می دهد، سریعا با آن برخورد خواهند کرد. آزادی بیان یک بازیچه برای بازی دادن اذهان عمومی است.

نماینده خمینی شهر همچنین در پاسخ به پرسشی در مورد وضعیت آزادی بیان در ایران گفت: امروز ما شاهد اجرای آزادی بیان در سطح کشور هستیم. شما اگر به دانشگاه های کشور بروید، می بینید که دانشجویان و اساتید آزادانه نظرات خودشان را بیان می کنند. البته مشروط بر اینکه این نظرات خارج از چارچوب و خطوط قرمز نظام و کشور نباشد. مثل همین مساله هم در فضای مجازی کشور حاکم است. ما در همین دولت هم شاهد هستیم که بعضا همین خطوط قرمز هم رعایت نمی شود و بر همین اساس باید گفت که بحث آزادی بیان در کشور ما وضعیت بی نظیری دارد. البته نباید بحث آزادی بیان را با ولنگاری و بی قید و بندی اشتباه بگیریم. ما مخالف ولنگاری هستیم.

این نماینده مجلس همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا فیلترینگ شبکه های اجتماعی در ایران تناقضی با مساله آزادی بیان ندارد، گفت: مساله فیلترینگ یک مساله مهم و حساسی است و زوایای مختلفی دارد. ما به طور کلی و مطلق نمی توانیم فیلترینگ را ناقض اصل آزادی بیان بدانیم. چون معتقدان به فیلترینگ اصرار به رعایت اخلاق، شرع و عرف جامعه دارند که بعضا شبکه های اجتماعی با این اصول در تعارض هستند. ولی ما در همین شبکه های اجتماعی می توانیم با رعایت خطوط قرمز نظام آزادانه نظرات و عقاید خودمان را مطرح کنیم.

وی در پاسخ به پرسشی درمورد فیلترینگ توییتر و در عین حال حضور مسئولان مختلف کشور در این فضا گفت: اگر بخواهم با یک مثال این موضوع را برای شما توضیح بدهم، باید بگویم که محدودیت نمی تواند یکسان باشد. همچنان که در یک خانواده محدودیت برای تمام اعضا یکسان نیست. پدر خانواده رمز کارت بانکی خودش را در اختیار فرزند خردسالش قرار نمی دهد هرچند که امکان دارد که همسر خانواده یا فرزند بالغ و بزرگتر خانواده این رمز بانکی را در اختیار داشته باشد. چراکه امکان دارد آن کودک با پول خانواده برود شکلات بخرد و یا سرش کلاه بگذارند ولی بزرگ ترهای خانواده با آن کارت بانکی امور معیشتی خانواده را مدیریت می کنند.

نقدعلی افزود: با توجه به همین مثال باید گفت که ورود مسئولان به شبکه های اجتماعی در راستای اهداف نظام است و اگر در این بین افرادی هستند که امروز مسئولیتی ندارند ولی در شبکه ها اجتماعی فعالیت می کنند به دلیل آن است که وابسته به نظام مدیریت جامعه هستند.

نماینده خمینی شهر همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا شما در شبکه های اجتماعی فعال هستید، گفت: بله من در برخی از شبکه های اجتماعی مانند توییتر یا اینستاگرام و شبکه های داخلی همچون ایتا و ... صفحه کاربری دارم که بعضا خودم و بعضا مسئولان دفترم فعال هستیم.


کلیدواژه های این خبر
ریاست جمهوری   کوچکترین   مسدود شدن   سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی   فیلترینگ   مشروط   نماینده مجلس شورای اسلامی   آزادی بیان   مطلق   معرض خطر   مدیریت جامعه   بازیچه   مجلس شورای اسلامی   مهر تاییدی   شرع   عقاید   خمینی شهر   دانشگاه   دونالد ترامپ   فضای مجازی   شبکه های اجتماعی   افکار عمومی   دموکراسی  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «انتخاب» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
افق پنج ساله مشهد را می خواهند براساس داده های سال 85 ترسیم کنند
ایسنا
سابقه تاریخی آمریکا در برخورد غیرانسانی با اتباع ایران
صدا و سیما
فالح الفیاض: ترامپ در سطح بین المللی اقدام تروریستی انجام داد / خواستار خروج نیرو های آمریکایی از عراق هستیم
باشگاه خبرنگاران
آمریکایی ها با اتهامات واهی دهان مخالفان خود را می بندند/سابقه تاریخی آمریکا در برخوردهای غیرانسانی با اتباع ایرانی
خبرگزاری خانه ملت
فعال سیاسی اصولگرا: رسانه ملی تبدیل به رسانه جناحی شده است
ایرنا
چرا رسانه هایی همچون «پرس تی وی» را باید تقویت کرد؟!
سینما پرس
اعتماد به آمریکا یعنی اعتماد به شیطان/نشانه های افول آمریکا آشکار شده است
راه دانا
چهره دروغین دموکراسی در حوادث اخیر آمریکا آشکار شد
آریا
چهره دروغین دموکراسی آمریکا
صدا و سیما
جلسات فیس بوک و توئیتر با دستگاه های امنیتی آمریکا/ فیلترینگ صدها هزار محتوا در فضای مجازی
خبرگزاری دفاع مقدس
همه شکست های ترامپ
سایت جماران
ترامپ و کوله باری پر از شکست و تنهایی در سیاست خارجی
شفاف نیوز
ترامپ و کوله باری پر ازشکست و تنهایی!
فرتاک نیوز
ترامپ و کوله باری پر ازشکست و تنهایی در سیاست خارجی
ایسنا
مهندسی سیاسی پلتفرم های آمریکایی در دنیا
ایران آنلاین
مهندسی سیاسی پلتفرم های آمریکایی در دیگر کشورها
مهر نیوز
ظریف از مجلس کارت زرد گرفت
سیمرغ
مجلس قانع نشد/ کارت زرد مجلس یازدهم به ظریف
رویداد 24
حمایت اکثر مردم آمریکا از مسدود شدن توئیتر ترامپ
صدا و سیما
مجلس از پاسخ ظریف به نماینده مشهد قانع نشد
ایرنا
نظر آمریکایی ها درباره مسدود شدن توییتر ترامپ
فردا نیوز
حمایت اکثر مردم آمریکا از مسدود شدن توییتر ترامپ
فرارو
آیت الله مصباح یزدی با بنیانگذاری طرح ولایت به تربیت جوانان انقلابی پرداخت
خبرگزاری خانه ملت
ظریف: اقدامات دولت ترامپ اثری در اراده ایران نمی گذارد
عصر پرس
حمایت مردم آمریکا از مسدود شدن توییتر ترامپ
دنیای اقتصاد
اکثر مردم آمریکا از مسدود شدن توییتر ترامپ حمایت می کنند
فرتاک نیوز
وزارت صمت مسئول اعزام رایزن بازرگانی به کشورهای خارجی است
خبرگزاری خانه ملت
نظرسنجی| اکثر مردم آمریکا از مسدود شدن توییتر ترامپ حمایت می کنند
فارس
ما به هیچ وجه به دنبال تنش در منطقه و دنیا نیستیم
برنا
اعتراض اروپا به نقض آزادی بیان در آمریکا
روزنامه شرق
شبکه های پیام رسان به بازیگران اصلی قدرت های سیاسی و اقتصادی جهان تبدیل شده اند
تسنیم
استکبار برای کاهش حضور مردم در انتخابات برنامه دارد
تسنیم
توئیتر از انتقال مسالمت آمیز قدرت فضای مجازی در آمریکا خودداری می کند
باشگاه خبرنگاران
سه گانه ترامپ، بایدن و بلوسی و سرنوشت آمریکا
العالم
یک نماینده مجلس: آزادی بیان در کشور ما وضعیت بی نظیری دارد
دنیای اقتصاد
نماینده مجلس: آزادی بیان در کشور ما وضعیت بی نظیری دارد
سایت جماران
امام جمعه اردبیل: در مهار کرونا موفق بوده ایم، دشمن جوسازی می کند
ایرنا
آزادی و استبداد مجازی
خبرگزاری دانشجو
نماینده مجلس: ورود مسئولان به شبکه های اجتماعی فیلتر شده؛ در راستای اهداف نظام است / ما برای مردم مانند پدر هستیم
دیده بان ایران
ترامپ در آستانه فنای سیاسی
العالم
اخبار مرتبط
bltایسنا : افق پنج ساله مشهد را می خواهند براساس داده های سال 85 ترسیم کنند
bltصدا و سیما : سابقه تاریخی آمریکا در برخورد غیرانسانی با اتباع ایران
bltباشگاه خبرنگاران : فالح الفیاض: ترامپ در سطح بین المللی اقدام تروریستی انجام داد / خواستار خروج نیرو های آمریکایی از عراق هستیم
bltخبرگزاری خانه ملت : آمریکایی ها با اتهامات واهی دهان مخالفان خود را می بندند/سابقه تاریخی آمریکا در برخوردهای غیرانسانی با اتباع ایرانی
bltایرنا : فعال سیاسی اصولگرا: رسانه ملی تبدیل به رسانه جناحی شده است
bltسینما پرس : چرا رسانه هایی همچون «پرس تی وی» را باید تقویت کرد؟!
bltراه دانا : اعتماد به آمریکا یعنی اعتماد به شیطان/نشانه های افول آمریکا آشکار شده است
bltآریا : چهره دروغین دموکراسی در حوادث اخیر آمریکا آشکار شد
bltصدا و سیما : چهره دروغین دموکراسی آمریکا
bltخبرگزاری دفاع مقدس : جلسات فیس بوک و توئیتر با دستگاه های امنیتی آمریکا/ فیلترینگ صدها هزار محتوا در فضای مجازی
bltسایت جماران : همه شکست های ترامپ
bltشفاف نیوز : ترامپ و کوله باری پر از شکست و تنهایی در سیاست خارجی
bltفرتاک نیوز : ترامپ و کوله باری پر ازشکست و تنهایی!
bltایسنا : ترامپ و کوله باری پر ازشکست و تنهایی در سیاست خارجی
bltایران آنلاین : مهندسی سیاسی پلتفرم های آمریکایی در دنیا
bltمهر نیوز : مهندسی سیاسی پلتفرم های آمریکایی در دیگر کشورها
bltسیمرغ : ظریف از مجلس کارت زرد گرفت
bltرویداد 24 : مجلس قانع نشد/ کارت زرد مجلس یازدهم به ظریف
bltصدا و سیما : حمایت اکثر مردم آمریکا از مسدود شدن توئیتر ترامپ
bltایرنا : مجلس از پاسخ ظریف به نماینده مشهد قانع نشد
bltفردا نیوز : نظر آمریکایی ها درباره مسدود شدن توییتر ترامپ
bltفرارو : حمایت اکثر مردم آمریکا از مسدود شدن توییتر ترامپ
bltخبرگزاری خانه ملت : آیت الله مصباح یزدی با بنیانگذاری طرح ولایت به تربیت جوانان انقلابی پرداخت
bltعصر پرس : ظریف: اقدامات دولت ترامپ اثری در اراده ایران نمی گذارد
bltدنیای اقتصاد : حمایت مردم آمریکا از مسدود شدن توییتر ترامپ
bltفرتاک نیوز : اکثر مردم آمریکا از مسدود شدن توییتر ترامپ حمایت می کنند
bltخبرگزاری خانه ملت : وزارت صمت مسئول اعزام رایزن بازرگانی به کشورهای خارجی است
bltفارس : نظرسنجی| اکثر مردم آمریکا از مسدود شدن توییتر ترامپ حمایت می کنند
bltبرنا : ما به هیچ وجه به دنبال تنش در منطقه و دنیا نیستیم
bltروزنامه شرق : اعتراض اروپا به نقض آزادی بیان در آمریکا
bltتسنیم : شبکه های پیام رسان به بازیگران اصلی قدرت های سیاسی و اقتصادی جهان تبدیل شده اند
bltتسنیم : استکبار برای کاهش حضور مردم در انتخابات برنامه دارد
bltباشگاه خبرنگاران : توئیتر از انتقال مسالمت آمیز قدرت فضای مجازی در آمریکا خودداری می کند
bltالعالم : سه گانه ترامپ، بایدن و بلوسی و سرنوشت آمریکا
bltدنیای اقتصاد : یک نماینده مجلس: آزادی بیان در کشور ما وضعیت بی نظیری دارد
bltسایت جماران : نماینده مجلس: آزادی بیان در کشور ما وضعیت بی نظیری دارد
bltایرنا : امام جمعه اردبیل: در مهار کرونا موفق بوده ایم، دشمن جوسازی می کند
bltخبرگزاری دانشجو : آزادی و استبداد مجازی
bltدیده بان ایران : نماینده مجلس: ورود مسئولان به شبکه های اجتماعی فیلتر شده؛ در راستای اهداف نظام است / ما برای مردم مانند پدر هستیم
bltالعالم : ترامپ در آستانه فنای سیاسی
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.