شادمانی جاسوس ها از ریاست برنز بر C.I.A

شادمانی جاسوس ها از ریاست برنز بر C.I.A
"مایکل هیدن" و "جان برنان"، روسای اسبق سازمان سیا در موضع گیری هایی، اقدام جو بایدن جهت انتصاب "ویلیام برنز" برای کرسی ریاست بر سازمان سیا را امری درست و مناسب برای آمریکا ارزیابی کرده و به این نکته تاکید کردند که این موضوع، موجب خشنودی جامعه جاسوسی-اطلاعاتی آمریکا نیز خواهد شد.
شادمانی جاسوس ها از ریاست برنز بر C.I.A

شادمانی جاسوس ها از ریاست برنز بر C.I.A
اعتدال: "پایگاه خبری ان بی سی" در گزارشی، با پرداختن به مساله اقدام اخیرِ "جو بایدن" رئیس جمهور منتخب آمریکا در انتخابِ "ویلیام برنز"، جهت تصدی کرسی ریاست بر سازمان سیا، به طور خاص بر این نکته تاکید دارد که تجربیات گسترده برنز در عرصه سیاست خارجی و همچنان روابط دوستانه طولانی مدت او با جو بایدن، می تواند وی را به فردی مناسب جهت ریاست بر سازمان سیا تبدیل کند. ان بی سی نیوز در این رابطه می نویسد:
«جو بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا به تازگی "ویلیام برنز" دیپلمات ورزیده آمریکایی را نامزد تصدی کرسی ریاست بر سازمان سیا کرده است. امری که موجب خوشحالی جامعه جاسوسی-اطلاعاتی آمریکا شده و برخی روسای اسبق سازمان سیا ضمن استقبال از این تصمیم، بر این نکته تاکید کرده اند که تجربیات عمیق و گسترده برنز در عرصه سیاست خارجی و روابط کاری و دوستانه طولانیِ برنز با جو بایدن، می تواند منافع و مزایای قابل توجهی را برای آمریکا به دنبال داشته باشد.
به گزارش فرارو، در صورتِ موافقت سنای آمریکا با انتصاب ویلیام برنز، وی احتمالا نخستین دیپلمات آمریکایی خواهد بود که بر کرسی ریاست به سازمان سیا، تکیه خواهد کرد. ویلیام برنز پیش از این سفیر آمریکا در کشور هایی نظیر روسیه و اردن بوده و در این دوره ها، همکاری های نزدیکی با سازمان سیا داشته است. همین مساله به خوبی به وی کمک خواهد کرد تا تجربیات خود را در کرسی ریاست بر سازمان سیا، عملیاتی کند.
"مارک پُلیمروپولوس" یکی از افسران عالی رتبه سازمان سیا که سابقه فعالیت های گسترده در خاورمیانه و نبرد با روسیه را دارد تاکید می کند که انتخاب ویلیام برنز، یک حرکت و اقدام عالی از جانب جو بایدن است. او در این رابطه می گوید: "ویلیام برنز یک غول و چهره برجسته در جهان سیاست خارجی است. او در عرصه بین المللی، فردی قابل احترام است و به خوبی جامعه اطلاعاتی آمریکا را می شناسد. افسران میدانی و عملیاتی در سازمان سیا، واقعا، برنز و کار کردن با او را دوست دارند".
"مایکل هیدن" رئیس اسبق سازمان سیا در دولت جرج بوشِ پسر نیز معتقد است: "وی (برنز) یک انتخاب فوق العاده برای تصدی کرسی ریاست بر سازمان سیا است".
"جان برنان" یکی دیگر از روسای اسبق سازمان سیا نیز می گوید: "ویلیام برنز اعتبار بین المللی و داخلی قابل توجهی دارد. وی سال ها در جریان ماموریت های دیپلماتیکِ فرامرزی خود، با نیرو های سازمان سیا در ارتباط بوده است. سفرای آمریکا در کشورهاتی مختلف، اغلب ارتباط نزدیکی با سازمان سیا و نحوه عملکرد آن در کشور های محل ماموریت خود دارند و در این زمینه، ویلیام برنز به واسطه ماموریت های دیپلماتیک خود ورای مرز های آمریکا، چهره ای کارکشته و با تجربه (در زمینه همکاری با سیا) است".
ویلیام برنزِ 64 ساله، در برهه کنونی، رئیس "بنیاد کارنگی برای صلح بین المللی" است. اندیشکده ای که در شهر واشنگتن پایتخت آمریکا واقع شده است. وی در سال 2014 و پس از 33 سال خدمت در سِمت های دیپلماتیک، در شرایطی که معاون وزیر خارجه دولت اوباما بود، از خدمت، بازنشسته شد.
برنز در فاصله سال های 2008 تا 2011، به عنوان دستیار وزیر خارجه آمریکا در امور سیاسی خدمت کرد. برنز در سال های 2005 تا 2008، سفیر آمریکا در روسیه بود. او در فاصله سال های 2001 تا 2005 نیز دستیار وزیر خارجه آمریکا در امور خاور نزدیک بوده است. وی همچنین از سال 1998 تا 2001، سفیر آمریکا در اردن بوده است. اضافه بر این ها، ویلیام برنز در سمت هایی نظیر دستیار و مشاور ویژه وزرای خارجه آمریکا نظیر وارِن کریستوفر و مالدین آلبرایت نیز خدمت کرده و به طور کلی، در رده های مختلف وزارت خارجه اآمریکا و حتی شورای امنیت ملی این کشور، سابقه کاری دارد.
یکی از افسران میدانی سابق سازمان سیا به نام "داگلاس لندن" می گوید: "ویلیام برنز یک انتخابِ الهام بخش برای آمریکا است. وی یکی از همکاران قوی دستگاه اطلاعاتی آمریکا در پرونده هایی نظیر لیبی و مساله هسته ای ایران، بوده است".
داگلاس لندن و همچنین دیگر افسران ارشد سیا تاکید دارند که ویلیام برنز، روابط دوستانه و نزدیکی را با جو بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا دارد. امری که عقبه آن به دوره ریاست بایدن بر کمیته روابط خارجی سنای آمریکا بر می گردد. در این راستا، آنچه که برنز را به گزینه ای مطلوب برای ریاست بر "سیا" در دولت بایدن تبدیل می کند، این مساله است که اساسا سازمان سیا در صورتی عملکرد بهتری دارد که رئیس آن، با رئیس جمهور آمریکا روابط نزدیک و دوستانه ای داشته باشد. از این رو، از دید بسیاری از افسران اطلاعاتی آمریکا، ویلیام برنز گزینه مطلوبی برای ریاست بر سازمان سیا در دولت بایدن است.
ویلیلام برنز قرار است بر سازمان سیا در شرایطی ریاست کند که این سازمان عمیقا توسط دونالد ترامپ تحقیر شده و حتی همین حالا هم رئیس فعلی آن یعنی (خانم) "جینا هسپل"، شاید بر اثر خشم و غضب ترامپ، در واپسین روز های حضور رئیس جمهور آمریکا در کاخ سفید، از کرسی خود برکنار شود.
بایدن در شرایطی ویلیام برنز را نامزد تصدی کرسی ریاست بر سازمان سیا کرده که پیش از این، "مایکل مورل" سرپرست موقت پیشین سیا و "دیوید کوهن" یکی از معاونان سابق سازمان سیا که سابقه کار در وزارت خزانه داری این کشور را دارد نیز مورد بررسی قرار داده بود.
در ابتدا، بایدن می خواست که "توماس دونیلون" مشاور امنیت ملی اسبق آمریکا در دوره اوباما را به کرسی ریاست سازمان سیا منصوب کند. با این حال، منابعِ آگاه به موضوع، در گفتگو با ان بی سی به این نکته اشاره کرده اند که ظاهران دونیلون از تصدی این پُست، خودداری کرده است.
با این همه، دیدگاه اصلی اغلب دموکرات ها در مورد نامزدیِ برنز جهت ریاست بر سازمان سیا این است که وی با تجربیات قابل توجه خود در عرصه روابط بین الملل و سیاست خارجی قادر است از بروز اشتباهات بزرگ توسط سازمان سیا جلوگیری کند.
ویلیام برنز از منتقدان جدی و مهم دونالد ترامپ رئیس جمهور جنجالی آمریکا است. وی در سال 2019 و در جریان مصاحبه با رادیو ملی عمومی آمریکا در این رابطه می گوید: "بر اساس آنچه تاکنون من در عرصه سیاست خارجی آمریکا تجربه کرده ام، منافع ملی آمریکا در بهترین حالت در شرایطی تامین می شود که بر اساس "عقل سلیم" فکر و اقدام شود نه بر اساس منفعت محوری و خودرایی. ترامپ در دوره ریاست جمهوری خود، عملا منافع ملی آمریکا را کنار گذاشته و منافع شخصی و خصوصی خود را دنبال می کند".
با این همه، اغلب دموکرات ها و ناظران مسائل آمریکا بر این باورند که موردِ احترام بودنِ ویلیام برنز نزد اعضای تیم امنیت ملی و سیاست خارجی ولت جدید آمریکا، فاکتور مهمی است که می تواند کارآمدی وی را در سمتِ جدیدش، تا حد زیادی تقویت کند».

کلیدواژه های این خبر
اوباما   اردن   واشنگتن   آمریکا   روسیه   وزرای خارجه   برنز   جو بایدن   اندیشکده   دیپلمات   خاور   جان برنان   رئیس جمهور   سنای آمریکا   معاون وزارت خارجه   افسران   سازمان سیا   تصدی   خاور میانه   مایکل هیدن   ویلیام برنز   شادمانی   سیاست خارجی   وزیر خارجه آمریکا  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «اعتدال» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
ائتلاف نتانیاهو و اعراب خلیج فارس علیه بازگشت بایدن به برجام
نامه نیوز
ائتلاف نتانیاهو و اعراب خلیج فارس علیه بازگشت بایدن به برجام / سناریویی که کابوس نتانیاهو شده، چیست؟
انتخاب
ویلیام برنز، وزیر خارجه بایدن، سلاح مخفی صهیونیست ها
بلاغ مازندران
«سلاح مخفی کاخ سفید»؛ ویلیام برنز مردی که از رسوایی ماجرای مک فارلین جان سالم به در برد
انتخاب
تهدید زودهنگام بایدن از سوی صهیونیست ها درباره برجام
دنیای اقتصاد
بایدن از سیاست های ترامپ ضد ایران به عنوان اهرم فشار استفاده می کند
بولتن نیوز
پایان ترامپ؛ دولت بایدن با برجام و ایران چه خواهد کرد؟
تیک نیوز
تحریم ها علیه دشمنان آمریکا را تشدید کنید!
افکار نیوز
بلینکن: توجه آمریکا روی چالش ها از جانب روسیه متمرکز خواهد بود
تسنیم
استراتژی بایدن برای خاورمیانه، تقویت «جبهه موافقت» در برابر «محور مقاومت»
دیپلماسی ایرانی
آمریکای بحران زده| رویترز: کار بایدن برای احیای وجهه آمریکا سخت است
فارس
10 پرسشی که آنتونی بلینکن باید پاسخ دهد
آوای خزر
واشنگتن دوباره می خواهد با وجود مخالفت اسرائیل و کشور های عرب دوباره به برجام بازگردند
رویداد 24
واشنگتن دوباره در باتلاق می افتد؛ می خواهند با وجود مخالفت اسرائیل و کشورهای عرب دوباره به برجام بازگردند
انتخاب
گام های یک بازی
مشرق نیوز
پیام مهم ریاست ویلیام برنز بر سازمان سیا چیست؟
انتخاب
ابهام پیرامون جایگاه ترکیه در غرب آسیا به دلیل سیاست پاندولی اردوغان
دیپلماسی ایرانی
ویلیام برنز نخستین دیپلمات آمریکایی که رئیس سیا می شود / بازگشت به برجام مقدمه ای برای مذاکرات موشکی و منطقه ای خواهد بود
مشرق نیوز
مجری تحریم ها به کمک بایدن می آید!
دنیای اقتصاد
روسیه: برای بهبود روابط با آمریکا خوش بین نیستیم
ایرنا
گزینه های جو بایدن برای پست های کلیدی وزارت خارجه آمریکا
آفتاب
سناتور روس: تمایلات واقع بینانه در سیاست خارجی آمریکا منتفی است
تسنیم
گزینه های بایدن برای پست های کلیدی وزارت خارجه آمریکا
انتخاب
انتخاب های بایدن برای وزارت خارجه آمریکا [+عکس]
انصاف نیوز
انتصاب ویلیام برنز به ریاست سیا چه تاثیری در مذاکرات آمریکا با ایران دارد؟
سایت جماران
تلاش های روزهای آخری دولت ترامپ برای خرابکاری در مسیر بازگشت بایدن به برجام
ایسنا
پشت پرده مذاکرات ایران و امریکا/ بیل برنز رئیس تازه سازمان سیا کیست؟
رویداد 24
نقش آفرینی در مذاکرات پشت پرده ایران و امریکا؛ بیل برنز رئیس تازه سازمان سیا کیست؟
روز نو
نقش آفرینی در مذاکرات پشت پرده ایران و امریکا؛ "بیل برنز" رئیس تازه سازمان "سیا" کیست؟
آفتاب
ماجرای نامه محرمانه اوباما به رهبر انقلاب /برنز: فشار حداکثری یک قمار پرریسک است
اقتصاد نیوز
تاثیر انتخاب رئیس جدید سیا بر رابطه ایران و آمریکا
مثلث
روزنامه کره ای: سئول برای بهبود روابط خود با تهران با مقامات بایدن وارد مذاکره شود
روز پلاس
تاثیر انتخاب ویلیام برنز به عنوان رئیس سیا بر رابطه ایران و آمریکا
فرارو
بی اعتباری جهانی آمریکا؛ میراث تمسخرآمیزی که پمپئو از خود به جای می گذارد
گیتی آنلاین
توصیه سیاستمدار روسی: ایران در مناسبات با امریکا واقع گرا باشد
ساعت 24
پیشنهاد معاون اوباما برای «توافق موقت» با ایران
نواندیش
ویلیام برنز درمورد ایران چگونه فکر می کند؟
مثلث
توصیه های باورنکردنی معاون سابق اوباما به بایدن درباره ایران
صراط
معاون سابق اوباما خواستار توافق موقت با ایران قبل از بازگشت به برجام شد
خبرگزاری دانشجو
ویلیام برنز درمورد ایران، عربستان و اسرائیل چگونه فکر می کند؟
خبر داغ
اخبار مرتبط
bltنامه نیوز : ائتلاف نتانیاهو و اعراب خلیج فارس علیه بازگشت بایدن به برجام
bltانتخاب : ائتلاف نتانیاهو و اعراب خلیج فارس علیه بازگشت بایدن به برجام / سناریویی که کابوس نتانیاهو شده، چیست؟
bltبلاغ مازندران : ویلیام برنز، وزیر خارجه بایدن، سلاح مخفی صهیونیست ها
bltانتخاب : «سلاح مخفی کاخ سفید»؛ ویلیام برنز مردی که از رسوایی ماجرای مک فارلین جان سالم به در برد
bltدنیای اقتصاد : تهدید زودهنگام بایدن از سوی صهیونیست ها درباره برجام
bltبولتن نیوز : بایدن از سیاست های ترامپ ضد ایران به عنوان اهرم فشار استفاده می کند
bltتیک نیوز : پایان ترامپ؛ دولت بایدن با برجام و ایران چه خواهد کرد؟
bltافکار نیوز : تحریم ها علیه دشمنان آمریکا را تشدید کنید!
bltتسنیم : بلینکن: توجه آمریکا روی چالش ها از جانب روسیه متمرکز خواهد بود
bltدیپلماسی ایرانی : استراتژی بایدن برای خاورمیانه، تقویت «جبهه موافقت» در برابر «محور مقاومت»
bltفارس : آمریکای بحران زده| رویترز: کار بایدن برای احیای وجهه آمریکا سخت است
bltآوای خزر : 10 پرسشی که آنتونی بلینکن باید پاسخ دهد
bltرویداد 24 : واشنگتن دوباره می خواهد با وجود مخالفت اسرائیل و کشور های عرب دوباره به برجام بازگردند
bltانتخاب : واشنگتن دوباره در باتلاق می افتد؛ می خواهند با وجود مخالفت اسرائیل و کشورهای عرب دوباره به برجام بازگردند
bltمشرق نیوز : گام های یک بازی
bltانتخاب : پیام مهم ریاست ویلیام برنز بر سازمان سیا چیست؟
bltدیپلماسی ایرانی : ابهام پیرامون جایگاه ترکیه در غرب آسیا به دلیل سیاست پاندولی اردوغان
bltمشرق نیوز : ویلیام برنز نخستین دیپلمات آمریکایی که رئیس سیا می شود / بازگشت به برجام مقدمه ای برای مذاکرات موشکی و منطقه ای خواهد بود
bltدنیای اقتصاد : مجری تحریم ها به کمک بایدن می آید!
bltایرنا : روسیه: برای بهبود روابط با آمریکا خوش بین نیستیم
bltآفتاب : گزینه های جو بایدن برای پست های کلیدی وزارت خارجه آمریکا
bltتسنیم : سناتور روس: تمایلات واقع بینانه در سیاست خارجی آمریکا منتفی است
bltانتخاب : گزینه های بایدن برای پست های کلیدی وزارت خارجه آمریکا
bltانصاف نیوز : انتخاب های بایدن برای وزارت خارجه آمریکا [+عکس]
bltسایت جماران : انتصاب ویلیام برنز به ریاست سیا چه تاثیری در مذاکرات آمریکا با ایران دارد؟
bltایسنا : تلاش های روزهای آخری دولت ترامپ برای خرابکاری در مسیر بازگشت بایدن به برجام
bltرویداد 24 : پشت پرده مذاکرات ایران و امریکا/ بیل برنز رئیس تازه سازمان سیا کیست؟
bltروز نو : نقش آفرینی در مذاکرات پشت پرده ایران و امریکا؛ بیل برنز رئیس تازه سازمان سیا کیست؟
bltآفتاب : نقش آفرینی در مذاکرات پشت پرده ایران و امریکا؛ "بیل برنز" رئیس تازه سازمان "سیا" کیست؟
bltاقتصاد نیوز : ماجرای نامه محرمانه اوباما به رهبر انقلاب /برنز: فشار حداکثری یک قمار پرریسک است
bltمثلث : تاثیر انتخاب رئیس جدید سیا بر رابطه ایران و آمریکا
bltروز پلاس : روزنامه کره ای: سئول برای بهبود روابط خود با تهران با مقامات بایدن وارد مذاکره شود
bltفرارو : تاثیر انتخاب ویلیام برنز به عنوان رئیس سیا بر رابطه ایران و آمریکا
bltگیتی آنلاین : بی اعتباری جهانی آمریکا؛ میراث تمسخرآمیزی که پمپئو از خود به جای می گذارد
bltساعت 24 : توصیه سیاستمدار روسی: ایران در مناسبات با امریکا واقع گرا باشد
bltنواندیش : پیشنهاد معاون اوباما برای «توافق موقت» با ایران
bltمثلث : ویلیام برنز درمورد ایران چگونه فکر می کند؟
bltصراط : توصیه های باورنکردنی معاون سابق اوباما به بایدن درباره ایران
bltخبرگزاری دانشجو : معاون سابق اوباما خواستار توافق موقت با ایران قبل از بازگشت به برجام شد
bltخبر داغ : ویلیام برنز درمورد ایران، عربستان و اسرائیل چگونه فکر می کند؟
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.