رشد 57 درصدی جذب سرمایه گذاری در مناطق آزاد کشور

رشد 57 درصدی جذب سرمایه گذاری در مناطق آزاد کشور
خبرگزاری آریا - مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: میزان سرمایه گذاری جذب شده در مناطق آزاد از ابتدای امسال تا پایان آذرماه نسبت به مدت مشابه افزایش 57 درصدی داشته است.
رشد 57 درصدی جذب سرمایه گذاری در مناطق آزاد کشور

رشد 57 درصدی جذب سرمایه گذاری در مناطق آزاد کشور خبرگزاری آریا - مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: میزان سرمایه گذاری جذب شده در مناطق آزاد از ابتدای امسال تا پایان آذرماه نسبت به مدت مشابه افزایش 57 درصدی داشته است.
به گزارش شمانیوز، مرتضی بانک امروز (پنجشنبه) در چهل و یکمین برنامه افتتاح «جهش تولید» که با حضور ویدیوکنفرانسی رییس جمهوری افتتاح شد، افزود: با وجود چالش های ناشی از مشکلات ارزی، گمرکی و مالیاتی، محدودیت های ناشی از تحریم ها و کرونا، اما مناطق آزاد و ویژه اقتصادی دستاوردهای ارزشمندی در حوزه سرمایه گذاری داشتند.
به گفته او، میزان سرمایه گذاری داخلی جذب شده در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از سال 92 تا به امروز 108 هزار میلیارد تومان و 28.5 میلیارد دلار بوده است.
مشاور رییس جمهور اظهار داشت: همچنین بیش از 5.5 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی نیز محقق شد و از پروژه های آن نیز بهره برداری شده است.
مرتضی بانک تاکیدکرد: میزان صادرات مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در دو دولت تدبیر و امید افزون بر 139 میلیارد دلار بوده و دست کم 40 میلیارد دلار نیازهای سرزمین اصلی نیز از طریق تولیدات این مناطق تامین شده است.
او یادآور شد: واردات از خارج کشور در این دوره فقط 47 میلیارد دلار بوده و تراز مثبت تجارت خارجی 92 میلیارد دلاری را نشان می دهد.
دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی خاطرنشان کرد: از ابتدای تشکیل ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و ابلاغ نامه ها، مناطق آزاد و ویژه همواره در همه شاخص ها رشد مثبت داشتند، به طوری که در حوزه تولید در حالی که فقط یک هزار واحد تولیدی در این مناطق در ابتدای سال 92 فعال بودند، این تعداد اکنون با رشد 120 درصدی به دو هزار و 200 واحد رسیده است.
مرتضی بانک افزود: با استقرار مراکز فناوری و نوآوری، استقرار شاب دهنده ها و اعمال سیاست های تشویقی و حمایتی، تاکنون 680 واحد فناوری و نوآور در این مناطق جذب شده اند.
** سهولت و شفافیت بیشتر در ارائه خدمات به فعالان اقتصادی با راه اندازی سامانه پنجره واحد خدمات الکترونیک مناطق آزاد و ویژه اقتصادی
او گفت: یکی از مهمترین اقدام ها، افزوده شدن سامانه سرمایه گذاری به پنجره واحد خدمات الکترونیک مناطق آزاد و ویژه است که سهولت و شفافیت بیشتر در ارائه خدمات به فعالان اقتصادی را به دنبال خواهد داشت.
مشاور رییس جمهور بیان داشت: اکنون و با افزوده شدن سامانه سرمایه گذاری، بیش از 70 درصد زنجیره نیازمندی های فعالان اقتصادی در حوزه های ثبت شرکت و سرمایه گذاری، تولید و تجارت، فرهنگی و گردشگری، صنایع خلاق و دانش بنیان در چارچوب پنجره واحد پوشش داده می شود.
مرتضی بانک خاطرنشان کرد: این پروژه محصول اعتماد دولت تدبیر و امید به جوانان و گواه روشنی بر جدیت دولت در افزایش سطح کیفی خدمات به سازمان های مناطق آزاد و ویژه است.
به گفته او، امروز 60 پروژه در بخش های تولیدی، صنعتی، تجاری و زیرساختی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی افزون بر سه هزار میلیارد تومان، 260 میلیون دلار و 13 میلیون یورو (در مجموع 9 هزار و 500 میلیارد تومان) است و برای سه هزار و 220 نفر ایجاد اشتغال می کند.
گفتنی است؛ در چهل و یکمین برنامه افتتاح جهش تولید، طرح هایی در مناطق آزاد قشم و انزلی و مناطق ویژه اقتصادی انرژی پارس، سهلان، کاوه و سلفچگان افتتاح شد.
یادآور می شود؛ در دور اول افتتاح طرح های ملی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در 20 شهریور امسال، 58 طرح بزرگ با ارزش سرمایه گذاری 4800 میلیارد تومان و 438 میلیون یورو، با اشتغالزایی 4400 نفر به بهره برداری رسید.
منبع: فرینا
کلیدواژه های این خبر
دانش بنیان   فناوری   گمرکی   تجاری   مناطق آزاد   گردشگری   یورو   کاوه   انزلی   رئیس جمهور   سلفچگان   واحد تولیدی   سطح کیفی   نوآوری   ویروس کرونا   مناطق آزاد کشور   میزان صادرات   ویژه اقتصادی   مرتضی بانک   سهولت   فرهنگی   اقتصاد مقاومتى   سرمایه گذاری   ایجاد اشتغال   دولت تدبیر و امید   سرمایه گذاری خارجی   افتتاح طرح   فعالان اقتصادی   خارج از کشور   اشتغالزایی   خدمات الکترونیک   سرمایه گذاری داخلی  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «آریا» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
راه اندازی «دفتر همکاری های مشترک دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و دانشگاه صنعتی شریف»
آریا
لزوم آمادگی مناطق آزاد برای ارائه خدمات استاندارد بین المللی
صدا و سیما
200 پروژه آماده بهره برداری در مناطق ویژه اقتصادی طی 2 سال آینده
پایگگاه اطلاع رسانی دولت
نقش مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور در دوران جنگ اقتصادی قابل توجه است
خبرآنلاین
تعیین محدوده منطقه آزاد تجاری و ویژه اقتصادی فرودگاه امام خمینی (ره)
میزان
نقش مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور در جنگ اقتصادی قابل توجه بود
باشگاه خبرنگاران
جهت گیری اصلی فعالیت ها در مناطق آزاد باید به سمت توسعه صادرات در آینده باشد
شبستان
جهانگیری: جهت گیری مناطق آزاد باید صادرات باشد
پانا
فعالیت اصلی مناطق آزاد باید توسعه صادرات باشد
صدا و سیما
جهت گیری اصلی فعالیت مناطق آزاد باید توسعه صادرات باشد
اقتصاد آنلاین
تعیین محدوده منطقه آزاد تجاری و ویژه اقتصادی فرودگاه امام خمینی(ره)
رکنا نت
تصویب طرح جامع مناطق ویژه اقتصادی هشت شهر
ایبنا
نقش مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در دوران سخت جنگ اقتصادی قابل توجه است
برنا
طرح جامع مناطق ویژه اقتصادی 8 شهر تصویب شد
ایرنا
افزایش 56 درصدی سرمایه گذاری خارجی در مناطق آزاد
ایران آنلاین
نقش مناطق آزاد در دوران سخت جنگ اقتصادی در تامین نیاز های کشور قابل توجه بوده است
پایگگاه اطلاع رسانی دولت
رشد 57درصدی جذب سرمایه در مناطق آزاد
اقتصاد آنلاین
بانک: جذب سرمایه گذاری در مناطق آزاد 57 درصد بیشتر شد
تسنیم
60 درصد از طرح تولیدی و صنعتی در مناطق آزاد
اقتصاد نیوز
صادرات 139 میلیارددلاری از مناطق آزاد
پانا
60 طرح تولیدی و صنعتی در مناطق آزاد به بهره برداری می رسد
فارس
جذب سرمایه در مناطق آزاد در 9 ماهه امسال رشد 57 درصدی داشته است
آریا
علی رغم تحریم و کرونا هجده پروژه زیرساختی بخش خصوصی در مدار تولید و خدمات قرار می گیرند
آریا
3200 اشتغال جدید در مناطق آزاد و ویژه ایجاد شد
ایرنا
رشد 57 درصدی جذب سرمایه در مناطق آزاد
اقتصاد نیوز
مبنای مناطق آزاد تجاری جذب سرمایه و تکنولوژی است
عصر پرس
رشد 57 درصدی جذب سرمایه در مناطق آزاد در 9 ماهه امسال
عصر پرس
جزئیات سرمایه گذاری و اشتغالزایی در مناطق آزاد و ویژه
بولتن نیوز
61 طرح مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در 6 استان افتتاح شد
آفتاب
بهره برداری از 60 پروژه سرمایه گذاری با اشتغالزایی 3 هزار و 220 نفری
باشگاه خبرنگاران
افتتاح 61 طرح مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در 6 استان کشور
عصر پرس
بانک: جذب سرمایه در مناطق آزاد 57 درصد رشد داشت
ایران آنلاین
افتتاح 60 پروژه سرمایه گذاری در مناطق آزاد با سرمایه گذاری 9500 میلیارد تومانی
فارس
افتتاح 61 طرح مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در 6 استان/ روحانی: مناطق آزاد تجاری را از وارد کننده به صادرکننده کالاها تغییر جهت دادیم
العالم
اتصال راه آهن رشت به منطقه آزاد انزلی طرح بسیار مهم و استراتژیکی است/ مناطق آزاد از اهمت بالایی برای اقتصاد کشور برخوردار است/ افزایش 56 درصدی سرمایه گذاری خارجی در مناطق آزاد، نشانه شکست فشار حداکثری و تروریسم اقتصادی است
برنا نیوز
هرمزگان صدر نشین تولید فرآورده های نفت و گاز در کشور
فارس
علی رغم تحریم و کرونا هجده پروژه زیرساختی و تولیدی با حجم سرمایه گذاری 8175 میلیارد ریالی بخش خصوصی در مدار تولید و خدمات قرار می گیرند
خبرآنلاین
اشتغالزایی و جذب سرمایه گذاری رهاورد افتتاح طرح ها در مناطق آزادو ویژه
ایرنا
18 پروژه در منطقه آزاد انزلی به بهره برداری رسید
ایرنا
جزئیات سرمایه گذاری و اشتغالزایی در 60 طرح اجرایی در مناطق آزاد و ویژه
ایسنا
اخبار مرتبط
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.