روش برق انداختن ظروف نقره ای با نرم کننده موی سر

روش برق انداختن ظروف نقره ای با نرم کننده موی سر
اگر شما هم لوازم یا ظروف نقره دارید که سیاه یا کدر شده است می توانید برای تمیز کردن و برق انداختن آن ها از روش های ساده و خانگی استفاده کنید.
روش برق انداختن ظروف نقره ای با نرم کننده موی سر

به گزارش آوای خزر، نقره از جمله فلزاتی است که نه به اندازه ی طلا ولی بعد از طلا بیشترین مصرف را دارد امروزه به هر خانه ای که برویم مقداری وسایل نقره ای در آنجا می بینیم از جمله کنسولهای نقره ای ، آینه و شمعدان های با شکوه نقره ای ،لوسترهای نقره و زیورآلات نقره ای.

همانطور که سایر فلزات روز به روز در حال گران شدن است نقره نیز با افزایش قیمت روبه رو می شود به همین جهت افرادی که علاقه مند به نقره جات هستند همواره این ناراحتی را دارند که چگونه از وسایل نقره مواظبت کنند تا آنها صدمه نبینند و یا رنگشان کدر نشود.

اگر عاشق ظروف نقره ای هستید و دوست دارید همیشه ظرف های موردعلاقه تان دارای جلا و شفافیت اولیه باشد و بوفه های پذیرایتان از تللو و درخشش ظروف نقره ای بدرخشد پس باید راه های نگهداری و مواظبت از آن را بیاموزید تا مدتها بتوانید از آنها استفاده کرده و از دیدن آنها لذت کافی را ببرید.

راه های متعددی برای براق و شفاف نگاه داشتن ظروف نقره ای وجود دارد افراد متبحر و ماهر در این زمینه اعتقاد دارند که برای اینکه ظرفهای نقره ای براق و شفاف بمانند باید پیوسته مورد ا ستفاده قرار گیرند البته تجربه نیز این ادعا را اثبات کرده است اما بیشتر مردم این وسایل را در کنج خانه ها یا روی میزها و طبقات کمدها پنهان می کنند و بدون اینکه استفاده ی بهینه ای از آن بکنند برای مدتها بلا استفاده می گذارند و تنها در مواقع خاص یا مهمانیهای مخصوص از آن استفاده می کنند.

البته در مورد مراقبت از ظروف نقره ای عده ای نیز اعتقاد دارند که برای مواظبت از ظروف نقره ای می توان آنها را درون کیسه های نایلونی نگه داشت اما دانشمندان پس از سالها،کشف کرده اند که اینکار اصلا کاردرستی نیست و سبب صدمه به ظروف می شود زیرا کیسه های نایلونی دارای مقداری گوگرد است که به بافت ظروف نقره صدمه میزند.

شاید این سوال در ذهن هر کسی نقش ببندد که چه چیزی موجب می شود تا یک وسیله ی نقره ای جلا و شفافیت خود را از دست داده و کدر و سیاه شود چه روشهایی برای از بین بردن تیرگی از روی سطوح نقره ای موثر است و چه روشهایی برای برگشتن شفافیت اولیه ی وسایل نقره ای کمک می کند.

در جواب این سوال باید گفت که اجناس نقره ای وقتی با اکسیژن موجود در هوا ترکیب شوند ( اکسیداسیون) خراشهایی بر سطح آن ایجاد می شود و این لکه ها ی سیاه رنگ و خراشها به علت وجود سولفید هیدروژن در هوا است.در این قسمت سعی داریم چند روش طبیعی برای پاک و شفاف کردن نقره را به شما نشان دهیم.

نقره کدر شده

سه راه کار عالی برای شفاف و پاک کردن وسایل و لوازم نقره ای

١. در ابتدا یک ورقه ی آلومینیومی را در درون یک ظرف بزرگ بگذارید البته قسمت براق آن به سمت بالا باشد و بعد وسایل نقره ای سیاه شده را بر روی ورقه ی آلومینیومی بگذارید و داخل آن آب جوش بریزید و در انتها چند قاشق غذا خوری نمک طعام به آن بیافزایید.

خواهید دید که لکه های سیاه و کدر چگونه از لوازم نقره ای جدا شده و به ورقه ی آلومینیومی می چسبند.اگر لکه ها کمتر از بین رفتند جای نگرانی نیست چرا که می توانید این کار را چندین بار تکرار نیز نمایید بعد از اینکه مطمئن شدید ظروف نقره ای تمیز و شفاف شد می توانید با صابون و آب گرم به خوبی شسته و ظرف را خشک کنید.

٢. خمیر دندان هم جزو روشهایی است که از آن برای تمیز کردن وسایل نقره ای می توان بهره برد برای این کار باید مقداری خمیر دندان را به کمک یکی از انگشتان دست یا به وسیله ی یک پارچه ی نرم به روی قسمتهای تیره و کدر ظرف کشید و بعد با آب گرم ظرف را شسته و با یک دستمال تمیز خشک نمود اگر می خواهید نتیجه ی بهتری کسب کنید پس بهتر است این کار را یکی دوبار دیگر نیز انجام دهید تا نتیجه ی مورد نظر حاصل شود .

٣. در این بخش یک روش کاملا طبیعی برای از بین بردن لکه های تیره و کدر پیشنهاد می کنیم برای این منظور ابتدا یک اسفنج تهیه کرده و آن را با آب گرم، نمدار می کنیم و بعد اسفنج را فشار داده تا کاملا آب آن از بین برود سپس مقداری نمک طعام را به روی اسفنج ریخته و به آهستگی بر سطوح ظرف نقره ای می کشیم برای کسب نتیجه بهتر می توان این کار را چندین بار تکرار نمود این یک روش طبیعی و بی ضرر است البته در هنگام کار باید مواظب بود تا به ظروف هیچ صدمه ای وارد نگردد.

اگر می خواهید که وسایل نقره ای کدر نشوند و زیبایی اولیه خود را حفظ کنند بهترین روش این است که ظروف نقره ای را بعد از استفاده یا خیس شدن سریع خشک کرد تا هیچ اثری از نم و آب بر روی آن نماند.

اسید ها نیز از جمله عواملی است که موجب سیاهی لوازم نقره ای می گردد و باعث خرابی و از بین رفتن ظروف نقره ای می شود ذکر این نکته بسیار مهم است که از تناول غذاهایی که اسیدی هستند در ظروف نقره ای خودداری کنید و اگر مجبور به استفاده شدید برای غذاهایی مانند سس و خردل و تخم مرغ زودتر آنها را با صابون و آب گرم شسته و خشک کنید.

تمیز کردن ظروف نقره

هیچ وقت وسایل نقره ای را در کنار جسم تیز و برنده مانند کارد و چاقو و چنگال قرار ندهید چرا که نقره به عنوان یک فلز بسیار نرم است و وقتی که با این اجسام برخورد کند دچار آسیب و خراش می گردد و صدمه می بیند پس مکان نگهداری از ظروف نقره برای جلو گیری از آسیب و صدمه حائز اهمیت است .

تا جاییکه امکان دارد وسایل نقره ای را با دست بشویید و از شستن با ماشین ظرفشویی اجتناب نمایید چرا که باعث خط و خش و صدمه در ظروف می گردد پس بهترین روش شستن با دست و سپس پاک کردن با یک دستمال خشک و تمیزاست.

برای نگهداری ظروف نقره ای در داخل کابینت لازم است که آنها را در لای پارچه ها و کاغذهای مخصوص قرار دهید و تا جاییکه ممکن است در درون کابینت های چوبی نگذارید در مقابل در کابینتهای شیشه ای نگهداری کنید البته چون نقره وزن سنگینی دارد قبل از قرار دادن در کابینت از محکم بودن کابینتها مطمئن شوید امروزه در بازار نوعی کیسه های مخصوص برای نگهداری از ظروف نقره ای وجود دارد که میتوانید از آنها استفاده کنید و برای جلوگیری از خط و خش درون کیسه قرار داده و اطمینان حاصل کنید که ظروفتان سالم می ماند.

برای زدودن گرد غبار بر روی لوازم نقره ای می توانید با یک برس نرم و یا یک پارچه پنبه ای این گرد و غبار را از بین ببرید شاید به نظر بعضی ها این گرد و غبار زیاد مهم نباشد ولی همین گرد و غبارهای ریز می توانند خراشهایی در روی سطوح ظروف نقره ای ایجاد کنند.

از دیگر روشهای برطرف کردن خراشها بر روی لوازم نقره ای استفاده از موم نرم شده است ابتدا موم نرم شده شمع را به روی بخشهایی که صدمه دیده بکشید و بعد آن را شسته و پاک نمایید دقت کنید که برای تمیز کردن موم هرگز از کارد و چاقو استفاده نکنید چرا که سبب ایجاد خش بر روی ظروف می گردد.

از نکات مهمی که در موقع شست و شوی وسایل نقره ای باید به آن دقت کرد این است که از قرار دادن ظروف نقره ای به مدت طولانی در زیر آب خودداری کنید زود آن را شسته و کاملا خشک نمایید.

نقره سیاه شده

ترفندهایی برای برق انداختن وسایل نقره ای

در این قسمت سعی داریم علاوه بر روشهایی که در بالا ذکر شد چند روش دیگر برای برق انداختن وسایل نقره ای به شما یاد دهیم که شاید تا به حال از معجزه آنها در این باره چیزی نشنیده باشید.

مایع دستشویی

یک روش عالی دیگر برای درخشان کردن لوازم نقره ای استفاده از مایع دستشویی می باشد برای این کار اول چند قطره از مایع دستشویی را روی یک پارچه ی نرم و تمیز ریخته و نقاط تیره شده را خوب بمالید خواهید دید که وسایل نقره تان به خوبی پاک و درخشان شده است با مایع دستشویی می توانید به نبرد با جرم ظروف نیز بروید و مطمئنا برنده ی میدان نیز شما خواهید بود.

شیشه شوی

شیشه شوی یک مایع عالی برای تمیز کردن شیشه ها می باشد اما استفاده دیگری نیز می توانید از آن بکنید و آن پاک کردن وسایل نقره ای با شیشه شوی است اسپری شیشه شوی را بر روی یک پارچه یا مسواک و برس بزنید و قسمتهای تیره و کدر شده را با آن به خوبی پاک کنید تا ظروفتان جلا و شفافیت قبلی خود را به دست آورد.

شیرخشک و آبلیمو

اگر می خواهید که لوازم نقره تان بدرخشد و از دیدن آنها لذت ببرید پس این روش را برای درخشان کردن آنها امتحان کنید لوازم نقره را در مخلوطی از نصف فنجان شیر خشک ، نصف فنجان آب و یک قاشق غذاخوری آب لیمو به مدت یک شب بخیسانید روز بعد خواهید دید که چگونه وسایلتان زیبا و شفاف شده اند.

سس کچاپ

اگر لوازم نقره مورد علاقه تان سیاه و تیره شده و این امر شما را ناراحت می کند اینجاست که سس کچاپ معجزه می کند مقداری از سس کچاپ را روی کاغذ دستمالی بریزید و به آهستگی روی قسمتهای کدر و تیره بکشید.

اگر وسایل نقره تان به حالت اولیه برنگشت پس اجازه دهید تا سس کچاپ به مدت ١5 دقیقه روی سطوح ظرف باقی بماند و بعد آن را با یک دستمال نرم و تمیز پاک کنید و بعد آن را به خوبی شسته و خشک کنید البته بعضی وسایل هستند که دارای سطوح بافت دار هستند مثل بعضی از جا شمعی ها یا وسایل دکوری که برای تمیز کردن شکافها و درزهای آنها از برس و مسواک باید استفاده کرد.

سس کچاپ

نوشیدنی گاز دار لیمویی

با استفاده از نوشیدنی گازدار می توانید درخشش قبلی ظروف نقره ای خود را بر گردانید به این روش که نوشیدنی گازدار لیمو را در یک ظرف ریخته و لوازم را در آن قراردهید و اجازه دهید یک ساعت در آن باقی بماند و بعد از آن خارج کرده و کاملا خشک و تمیز کنید خواهید دید که چگونه شفاف و زیبا شده است.

نرم کننده ی مو

یکی از روش های مخصوص این بخش استفاده از نرم کننده موی سر است ، برای از بین بردن تیرگی و کدرشدن لوازم نقره، نرم کننده موی سر نیز گزینه مناسبی است برای این کار کمی نرم کننده موی سر را روی سطوح نقره ای بزنید نرم کننده ها ویژگی تمیز کنندگی بسیار خوبی دارند.

آمونیاک

اگر لوازم و بدلیجات نقره دوست داشتنیتان شفافیت اولیه خود را از دست داده هیچ نگران نباشید چرا که آمونیاک درخشندگی قبلی را به شما باز خواهد گرداند اگر به مدت ده دقیقه آنها را در محلولی از نصف فنجان آمونیاک و یک فنجان آب گرم قرار دهید و به آرامی بشویید و خشک کنید مشاهده خواهید کرد که چگونه این وسایل دوباره زیبا و جذاب شده اند.

نشاسته ی ذرت

نشاسته هم یکی دیگر از روشهای مناسب برای اینکار می باشد خمیری از نشاسته ی ذرت و آب درست کنید و بعد با یک دستمال نمدار این خمیر را روی سطح کدر و تیره قرار دهید تا خشک گردد و بعد با یک دستمال نسبتا زبر یا حوله یا دستمال کتان آن را پاک کنید.

گچ

در محلی که ظروف نقره را در آن نگه می دارید اگر چند عدد گچ بگذارید ظروف شما همیشه درخشان و زیبا می ماند برای اینکه گچ رطوبت موجود را جذب خود می کند و از کدر و سیاه شدن نقره جات جلوگیری می کند و ظروف شما همیشه درخشان و زیبا می مانند.

سرکه

سرکه به عنوان یک محلول معجزه گر عمل می کند و برای تمیز کردن هر چیزی می توان از آن کمک گرفت شاید خیلی ها از خاصیت این محلول تمیز کننده بی خبر باشند نصف فنجان سرکه را با دو قاشق غذا خوری جوش شیرین مخلوط کرده و نقره جات خود را به مدت دو الی سه ساعت در آن قرار دهید و بعد آنها را با آب سرد بشویید و اجازه دهید تا کاملا خشک و عاری از آب گردد.

نکات پایانی:در هنگام استفاده از موارد بالا باید دقت کرد که لوازم هیچ صدمه ای نبینند چرا که با هر خط و خشی که به روی آن بیفتد از قیمت و ارزش آن کاسته می شود و تعمیر آن نیز هزینه ی گزاف می خواهد اگر از لوازم نقره ای به عنوان دکور برای زیباتر کردن منازلتان استفاده می کنید پس حتما مواردی که به آن اشاره شد را رعایت کنید تا هم زیبایی و شفافیت لوازمتان حفظ گردد و هم هزینه های بیخودی برای تعمیر نپردازید./چاره دان

انتهای پیام/1005


کلیدواژه های این خبر
انگشتان دست   فلزات   خمیر دندان   صدمه   پارچه   صابون   لوازم   گوگرد   آینه و شمعدان   ماهر   نمک طعام   زیورآلات   گران شدن   هیدروژن   افزایش قیمت   دانشمندان  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «آوای خزر» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
درمان های خانگی رفع ترک دست ها در زمستان
جام جم آنلاین
سیاست های ضعیف اقتصادی آتش به جان بازار لوازم خانگی زد/ گرانی و رکود، رهاورد بی تدبیری های دنباله دار
اوشیدا
سرنخ معمای رکود در صنعت نساجی
صدا و سیما
رفع خشکی پوست دست با چند ترفند خانگی
روز پلاس
راهکارهای خانگی برای رفع خشکی دست
پارسینه
رفع خشکی پوست دست با چند راهکار خانگی
شریان
دیگر نگران خشکی دست در زمستان نباشید + درمان
رکنا نت
کاربردهای شگفت انگیز نوشابه
اقتصاد نیوز
پیش بینی قیمت طلا در هفته جاری+ نمودار
اقتصاد نیوز
ریزش قیمت طلا به زودی جبران نمی شود
ایران اکونومیست
سرانجام ساخت خانه های 35 متری در تهران/ کاهش 26 درصدی صدور پروانه ساختمانی
مشرق نیوز
روش برق انداختن ظروف نقره ای با نرم کننده موی سر
خبرگزاری ایلنا
براق کردن ظروف نقره با نرم کننده موی سر
شیعه نیوز
راه های آسان برای برق انداختن دیوار خانه
خبرگزاری ایلنا
براق کردن ظروف نقره با نرم کننده موی سر !
برنا نیوز
136 تبعه غیرایرانی در قم آموزش های مهارتی را فراگرفتند
ایرنا
نوع جدیدی از پیوند شیمیایی کشف شد
بهار نیوز
10 عامل تاثیر گذار بر قیمت آهن آلات
خبرگزاری ایلنا
بهترین تکنیک ها برای تمیزکاری خانه
شیعه نیوز
درمان تاول سوختگی پوست با چای کیسه ای
شیعه نیوز
مس، نگین سرخ بازار فلز
مهر نیوز
چرا نباید از خمیر دندان روی جوش استفاده کرد
شیعه نیوز
بورس تهران منهدم شد/ ریزش 37 هزار واحدی در 30 دقیقه
اعتدال
قیمت جدید انواع تلویزیون های ال جی در بازار - 13 دی 99
ایران جیب
ردپای 50درصدی قاچاق در بازار لوازم صوتی تصویری
صبحانه با خبر
مخالفت سازمان بازرسی،مانع ابلاغ قیمت جدید خودروها شد/مصوبه شورای رقابت چه منطقی دارد؟
فارس
چرا خریداران تلویزیون همچنان برندهای کره ای بازار را ترجیح می دهند؟
ای تی ایران
ردپای 50درصدی قاچاق در بازار لوازم صوتی و تصویری/بی میلی خریداران نسبت به محصولات داخلی
خبرآنلاین
حساسیت به بدلیجات؛ علل، تشخیص و راه های درمان آن
شمانیوز
شکلات؛ اقتصادی ترین چشم روشنی
اقتصاد آنلاین
افزایش قیمت مواد شوینده واقعیت دارد؟
بهار نیوز
زباله های پلاستیکی تبدیل به چسب می شود
برنا نیوز
هفت علامت کووید-19 که نیازمند واکنش فوری هستند
شیعه نیوز
کاربرد مسواک در تمیزکاری
نصف جهان
دپوی 11 میلیاردی انواع زیورآلات و بدلیجات قاچاق در یک شرکت صنعتی + تصاویر
تسنیم
نقش "قرص پیش سیاره ای" در تشکیل یک سیاره
دانا خبر
افزایش قیمت ها روند تجهیز اراضی کشاورزی ساوه به سامانه های آبیاری مدرن را کُند کرد
ایرنا
کرونا در چه حرارتی از بین می رود؟
تندرست نیوز
ماسک و مواد اولیه تولید آن در اولویت بازرسی است
ایران خبر
انتقاد آل هاشم از گران شدن نان در ماه رمضان/جوانان پیشتاز صحنه های مقابله با کرونا بودند
تسنیم
اخبار مرتبط
bltجام جم آنلاین : درمان های خانگی رفع ترک دست ها در زمستان
bltاوشیدا : سیاست های ضعیف اقتصادی آتش به جان بازار لوازم خانگی زد/ گرانی و رکود، رهاورد بی تدبیری های دنباله دار
bltصدا و سیما : سرنخ معمای رکود در صنعت نساجی
bltروز پلاس : رفع خشکی پوست دست با چند ترفند خانگی
bltپارسینه : راهکارهای خانگی برای رفع خشکی دست
bltشریان : رفع خشکی پوست دست با چند راهکار خانگی
bltرکنا نت : دیگر نگران خشکی دست در زمستان نباشید + درمان
bltاقتصاد نیوز : کاربردهای شگفت انگیز نوشابه
bltاقتصاد نیوز : پیش بینی قیمت طلا در هفته جاری+ نمودار
bltایران اکونومیست : ریزش قیمت طلا به زودی جبران نمی شود
bltمشرق نیوز : سرانجام ساخت خانه های 35 متری در تهران/ کاهش 26 درصدی صدور پروانه ساختمانی
bltخبرگزاری ایلنا : روش برق انداختن ظروف نقره ای با نرم کننده موی سر
bltشیعه نیوز : براق کردن ظروف نقره با نرم کننده موی سر
bltخبرگزاری ایلنا : راه های آسان برای برق انداختن دیوار خانه
bltبرنا نیوز : براق کردن ظروف نقره با نرم کننده موی سر !
bltایرنا : 136 تبعه غیرایرانی در قم آموزش های مهارتی را فراگرفتند
bltبهار نیوز : نوع جدیدی از پیوند شیمیایی کشف شد
bltخبرگزاری ایلنا : 10 عامل تاثیر گذار بر قیمت آهن آلات
bltشیعه نیوز : بهترین تکنیک ها برای تمیزکاری خانه
bltشیعه نیوز : درمان تاول سوختگی پوست با چای کیسه ای
bltمهر نیوز : مس، نگین سرخ بازار فلز
bltشیعه نیوز : چرا نباید از خمیر دندان روی جوش استفاده کرد
bltاعتدال : بورس تهران منهدم شد/ ریزش 37 هزار واحدی در 30 دقیقه
bltایران جیب : قیمت جدید انواع تلویزیون های ال جی در بازار - 13 دی 99
bltصبحانه با خبر : ردپای 50درصدی قاچاق در بازار لوازم صوتی تصویری
bltفارس : مخالفت سازمان بازرسی،مانع ابلاغ قیمت جدید خودروها شد/مصوبه شورای رقابت چه منطقی دارد؟
bltای تی ایران : چرا خریداران تلویزیون همچنان برندهای کره ای بازار را ترجیح می دهند؟
bltخبرآنلاین : ردپای 50درصدی قاچاق در بازار لوازم صوتی و تصویری/بی میلی خریداران نسبت به محصولات داخلی
bltشمانیوز : حساسیت به بدلیجات؛ علل، تشخیص و راه های درمان آن
bltاقتصاد آنلاین : شکلات؛ اقتصادی ترین چشم روشنی
bltبهار نیوز : افزایش قیمت مواد شوینده واقعیت دارد؟
bltبرنا نیوز : زباله های پلاستیکی تبدیل به چسب می شود
bltشیعه نیوز : هفت علامت کووید-19 که نیازمند واکنش فوری هستند
bltنصف جهان : کاربرد مسواک در تمیزکاری
bltتسنیم : دپوی 11 میلیاردی انواع زیورآلات و بدلیجات قاچاق در یک شرکت صنعتی + تصاویر
bltدانا خبر : نقش "قرص پیش سیاره ای" در تشکیل یک سیاره
bltایرنا : افزایش قیمت ها روند تجهیز اراضی کشاورزی ساوه به سامانه های آبیاری مدرن را کُند کرد
bltتندرست نیوز : کرونا در چه حرارتی از بین می رود؟
bltایران خبر : ماسک و مواد اولیه تولید آن در اولویت بازرسی است
bltتسنیم : انتقاد آل هاشم از گران شدن نان در ماه رمضان/جوانان پیشتاز صحنه های مقابله با کرونا بودند
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.