مبنای مناطق آزاد تجاری جذب سرمایه و تکنولوژی است

مبنای مناطق آزاد تجاری جذب سرمایه و تکنولوژی است
خبرگزاری آریا - دکتر حسن روحانی، رییس جمهور در مراسم افتتاح طرح های ملی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور با بیان اینکه اتصال راه آهن رشت به منطقه آزاد انزلی طرح بسیار مهم و استراتژیکی است که بنادر جنوبی خلیج فارس را به این بخش از دریای خزر در گیلان متصل می کند، اظهار داشت: کار بسیار بزرگی در بندر ...
مبنای مناطق آزاد تجاری جذب سرمایه و تکنولوژی است

مبنای مناطق آزاد تجاری جذب سرمایه و تکنولوژی است خبرگزاری آریا - دکتر حسن روحانی، رییس جمهور در مراسم افتتاح طرح های ملی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور با بیان اینکه اتصال راه آهن رشت به منطقه آزاد انزلی طرح بسیار مهم و استراتژیکی است که بنادر جنوبی خلیج فارس را به این بخش از دریای خزر در گیلان متصل می کند، اظهار داشت: کار بسیار بزرگی در بندر انزلی و مخصوصاً مجتمع بندری کاسپین انجام شده و بنده این بندر بسیار مهم را از نزدیک دیده ام، مجتمع بندری که در دریای خزر و در ارتباط با کشورهای همسایه حائز اهمیت است.
به گزارش شمانیوز، دکتر حسن روحانی، رییس جمهور در مراسم افتتاح طرح های ملی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور با بیان اینکه اتصال راه آهن رشت به منطقه آزاد انزلی طرح بسیار مهم و استراتژیکی است که بنادر جنوبی خلیج فارس را به این بخش از دریای خزر در گیلان متصل می کند، اظهار داشت: کار بسیار بزرگی در بندر انزلی و مخصوصاً مجتمع بندری کاسپین انجام شده و بنده این بندر بسیار مهم را از نزدیک دیده ام، مجتمع بندری که در دریای خزر و در ارتباط با کشورهای همسایه حائز اهمیت است.
رییس شورایعالی مناطق آزاد باتأکید برلزوم تسریع تصال راه آهن رشت به منطقه آزاد انزلی به عنوان طرح بسیار مهم و استراتژیک؛ انتقاد از عقب بودن از زمان بهره برداری تا پایان اسفند ماه سال جاری، اضافه کرد:از مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی، استاندار گیلان، وزیر راه و شهرسازی و دکتر بانک می خواهم این پروژه را به عنوان یک پروژه مهم استراتژیک با همه توان در دستور کار قرار دهند .
وی خواستار افزایش فعالیت کاری در مسیر تکمیل این پروژه در سه شیفت کاری به منظور افتتاح آن تا اوایل سال آتی شد، و تصریح کرد: در صورت وجود هر گونه مشکل و اعتبار در مسیر اجرای پروژه، دبیرشورایعالی مناطق آزاد و استاندار گیلان، مستقیم به بنده اطلاع دهند، تاپیگیری شود، باید توجه داشت این پروژه طرح بسیار مهمی است چرا که بنادر جنوبی خلیج فارس را به این بخش از دریای خزر در گیلان متصل می کند.
رییس جمهور، اتصال راه آهن به بندر کاسپین را در مقابل تمامی پروژه های منطقه دارای اهمیت ویژه ای قلمداد کرد و افزود:خود بنده نیز،سرعت بخشیدن به این پروژه را دنبال می کنم. از آقای بانک می خواهم ظرف دو هفته آینده گزارش مکتوب ای در خصوص مشکلات و مسائل این پروژه به بنده ارائه داد
دکتر حسن روحانی در چهل و یکمین هفته از افتتاح طرح های ملی و توسعه ای کشور پس از افتتاح 60 طرح زیربنایی در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به ارزش حدود 9 هزار و 500 میلیارد تومان، خاطرنشان کرد: از آغاز دولت یازدهم تاکید من این بوده است که مناطق آزاد نباید محل واردات کالا باشد و باید به محلی برای صادرات تولیدات و محصولات کشور تبدیل شود.
رییس شورایعالی مناطق آزاد با بیان اینکه از ابتدا بنا بر این بوده که در مناطق آزاد محصولاتی قابل رقابت با دنیا با استانداردهای قابل قبول تولید شود و این مناطق بتواند به مراکز صادراتی تبدیل شود که هم به اقتصاد منطقه و هم به اقتصاد کل کشور کمک کند،خاطرنشان کرد: با ریل گذاری های انجام شده، امروز آمارها نشان می دهد که در مسیر تبدیل مناطق آزاد از وارد کننده کالا به صادرکننده تولیدات و محصولات کشور موفق بوده ایم و صادرات کالا از این مناطق به خارج از کشور رقمی بالغ بر 138 میلیارد دلار است و در برابر واردات ما در این مناطق درمجموع 47 میلیارد دلار بوده است.
دکتر روحانی با اشاره به راه اندازی پنجره واحد خدمات الکترونیک در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، گفت: امروز به اعتبار توسعه و گسترش دولت الکترونیک مسیر راه اندازی کسب و کارها شفاف، کوتاه و عادلانه شده و به دلیل حذف مراجعات حضوری، فساد احتمالی از این روند نیز تا حدود زیادی رفع شده است.
رییس جمهور افزود: امروز حدود 70 درصد روند انجام کارهای لازم برای کسب مجوز فعالیت های اقتصادی مناطق آزاد تجاری در بستر دولت الکترونیک انجام می شود که تا پایان دولت فرایند الکترونیک به صددرصد ارتقا یافته و زمان لازم برای کسب مجوز نیز از 30 روز به 20 روز کاهش خواهد یافت.
دکتر روحانی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه مناطق آزاد در شرایط تحریم می توانند کمک حالِ اقتصاد کشور باشند، اضافه کرد: در سال 97 و همزمان با آغاز جنگ تمام عیار و تروریسم اقتصادی علیه کشورمان تاکید کردم که مناطق آزاد و تجاری باید به کمک کشور برای مقابله با تحریم بیایند.
رییس جمهور اظهار داشت: امروز این خبر خوشحال کننده را شنیدیم که در همین شرایط فشار و تحریم های گسترده اقتصادی، مناطق آزاد و ویژه اقتصادی نسبت به سال گذشته در مجموع 56 درصد افزایش جذب سرمایه داخلی و خارجی داشته اند که نشان از رشد و بهبود جذابیت های این مناطق و عملکرد موفق دولت در این زمینه است.
دکتر روحانی با بیان اینکه امروز تقریبا در همه کشورهای منطقه، مناطق آزاد و ویژه تجاری و اقتصادی در حال فعالیت هستند، اظهار داشت: امروز رقابت برای جذب سرمایه سخت تر شده و لذا باید روز به روز جذابیت و امتیازهای معقول مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور را برای موفقیت در این رقابت افزایش دهیم.
رییس جمهور تصریح کرد: دولت علاوه بر وعده هایی که برای ایجاد رونق در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی داده است در لایحه بودجه نیز تمهیداتی برای این منظور اندیشیده که از نمایندگان محترم مجلس می خواهم این مسائل را در بررسی لایحه بودجه سال آینده مدنظر قرار دهند و توجه داشته باشند که باید برای ایجاد رونق در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی وعده ها را عملی کنیم.
** مجلس امتیازات مناطق آزاد را کاهش ندهند
دکتر روحانی همچنین از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواست که لوایح ارائه شده دولت برای ایجاد مناطق آزاد و ویژه اقتصادی جدید در کشور را سریع تر بررسی و تصویب کنند تا بتوان از ظرفیت های مناطق مختلف کشور برای جذب سرمایه داخلی و خارجی و ایجاد و سرعت بخشیدن به رونق اقتصادی بهره برد.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی علاوه بر جذابیت های موجود برای فعالیت های اقتصادی در زمینه گردشگری نیز جذابیت های زیادی دارند، خاطرنشان کرد: بسیاری از مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، چه در جنوب و چه در شمال کشور ظرفیت و امکان جذب گردشگر و رونق فعالیت های مرتبط را دارند که این امکان، ضرورت همکاری و هماهنگی دستگاه ها و قوای مختلف برای تسهیل فعالیت مناطق آزاد و تجاری کشور را بیش از پیش اثبات می کند.
منبع: مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی
کلیدواژه های این خبر
کاسپین   صادرات   واردات کالا   بنادر   مناطق آزاد   ریل گذاری   گیلان   استانداران   رئیس جمهور   اسفند   منطقه آزاد انزلی   تکنولوژی   مراسم افتتاح   مناطق آزاد تجاری   سازمان منطقه آزاد   مکتوب   ویژه اقتصادی   کشور همسایه   صادرکننده   شیفت   اقتصاد   حسن روحانی   سرمایه   دولت الکترونیک   دولت تدبیر و امید   افتتاح طرح   صادرات کالا   خارج از کشور   بندر انزلی   خدمات الکترونیک  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «آریا» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
صادرات بنزین 4 برابر شده است
صدا و سیما
توسعه روابط دو کشور با محوریت منطقه آزاد انزلی/ اتصال منطقه آزاد انزلی به راه آهن برای روسیه نیز بسیار مهم است
خبرگزاری ایلنا
روسیه: راه?آهن گیلان برای مسکو بسیار مهم است
انتخاب
توسعه روابط دو کشور با محوریت منطقه آزاد انزلی
آریا
راه?آهن گیلان برای روسیه بسیار مهم است
ایسنا
شرکت مدیریت صادرات در منطقه آزاد انزلی شروع به کار کرد/اجرای عمده فروشی کالاهای ایرانی به صورت شبکه ای در بازارهای روسیه
برنا نیوز
توسعه روابط دو کشور با محوریت منطقه آزاد انزلی/اتصال منطقه آزاد انزلی به راه آهن برای روسیه نیز بسیار مهم و حائز اهمیت است
برنا
اجرای عمده فروشی کالاهای ایرانی به صورت شبکه ای در بازارهای روسیه
شمانیوز
توسعه روابط ایران و روسیه با محوریت منطقه آزاد انزلی
خبرآنلاین
افزایش 56 درصدی سرمایه گذاری خارجی در مناطق آزاد
ایران آنلاین
دستور روحانی برای افتتاح خط آهن رشت - کاسپین تا اوایل سال آینده
ایران اکونومیست
برای اتصال خط ریلی رشت کاسپین در زمان مقرر، اهتمام جدی داریم / به تمامی ملاحظات زیست محیطی و فنی در اجرای پروژه راه آهن رشت – آستارا توجه می شود
برنا
سهم ایران از بازار روسیه تنها یک چهارم ظرفیت است
فارس
منطقه آزاد انزلی از مناطق آزاد ارزشمند کشور است
شمانیوز
باید مناطق آزاد را آباد و پرجاذبه کنیم، نمایندگان مجلس امتیازات این مناطق را پایین نیاورند
اقتصادگردان
رشد 57درصدی جذب سرمایه در مناطق آزاد
اقتصاد آنلاین
رشد 56 درصدی سرمایه گذاری خارجی، نشانه شکست دشمن است/ باید به وعده ها عمل کنیم
مردم نیوز
تاکید استاندار قم بر تسریع در اتصال سلفچگان به راه آهن سراسری
ایرنا
صادرات 139 میلیارددلاری از مناطق آزاد
پانا
رئیس جمهور : باید مناطق آزاد را آباد و پرجاذبه کنیم/نمایندگان مجلس امتیازات این مناطق را پایین نیاورند
وانا نیوز
روحانی: در مناطق آزاد تنها نیستیم؛ در حال رقابت با کشور های منطقه هستیم
خرداد نیوز
علی رغم تحریم و کرونا هجده پروژه زیرساختی بخش خصوصی در مدار تولید و خدمات قرار می گیرند
آریا
روحانی: باید مناطق آزاد را آباد و پرجاذبه کنیم
فرارو
روحانی:باید مناطق آزاد را آباد و پرجاذبه کنیم
صبحانه با خبر
بخش خصوصی باید فعال و در صحنه باشد
خبرگزاری بسیج
خدمات الکترونیک موجب افزایش سرعت و جلوگیری از فساد احتمالی می شود
شبستان
روحانی: بخش خصوصی باید فعال و در صحنه باشد
تیتر شهر
روحانی: مجلس لوایح دولت در مورد مناطق آزاد را زودتر تصویب کند، ما به مردم قول داده ایم
آفتاب
باید مناطق آزاد را آباد و پرجاذبه کنیم/نمایندگان مجلس امتیازات این مناطق را پایین نیاورند
نصف جهان
61 طرح مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در 6 استان افتتاح شد
آفتاب
روحانی: مناطق آزاد برای ما اهمیت ویژه دارد/ سرمایه گذاری در مناطق آزاد نشان می دهد تروریسم اقتصادی شکست خورده است
رویداد 24
مناطق آزاد نباید به محلی برای واردات تبدیل شود
پانا
روحانی: باید در مصرف گاز مراعات کنیم؛ ما معادل نیمی از 27 کشور اروپایی گاز مصرف می کنیم
انتخاب
تاکید روحانی بر اتمام پروژه راه آهن رشت به بندر کاسپین
آفتاب
کار بزرگی در منطقه آزاد انزلی و بنادر آن در حال انجام است
ایران اکونومیست
افزایش سرمایه گذاری خارجی نشان شکست تروریسم اقتصادی
عصر مالی
روحانی: باید در مصرف گاز مراعات کنیم/ مناطق آزاد در شرایط تحریم به کمک اقتصاد کشور آمدند
الف
افتتاح 61 طرح مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در 6 استان کشور
عصر پرس
اتصال راه آهن رشت به منطقه آزاد انزلی، بنادر جنوبی خلیج فارس را به دریای خزر وصل میکند
خبرآنلاین
مبنای مناطق آزاد تجاری جذب سرمایه و تکنولوژی است / مناطق آزاد از اهمت بالایی برای اقتصاد کشور برخوردار است
ایران آنلاین
اخبار مرتبط
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.