15 علائم سرطان زنان که احتمالا آنها را نادیده می گیرند

15 علائم سرطان زنان که احتمالا آنها را نادیده می گیرند
همه دچار سرماخوردگی می شوند و سرفه می کنند. اما اگر سرفه ای داشته باشید که سه هفته یا بیشتر طول بکشد و علائم دیگری نداشته باشید که معمولاً همراه با سرماخوردگی یا آلرژی هستند
15 علائم سرطان زنان که احتمالا آنها را نادیده می گیرند

سلامت>برخی از مشکلات سلامتی و بیماری ها بین زنان و مردان مشترک هستند اما از سوی دیگر زنان مشکلات سلامتی مخصوص به خود را دارند که به موجب آنها نیازمند مراقبت های ویژه ای نیز هستند.
بسیاری از علائم سرطان، علائم بیماری های دیگر را تقلید می کنند ، بنابراین کنار زدن آنها به راحتی انجام می شود. به گزارش شفاآنلاین:نظر همه پزشکان این است که بدن خود را بشناسید و اگر دردی غیرمعمول یا تغییر دیگری مشاهده کردید که ادامه دارد و بدتر می شود ، به پزشک مراجعه کنید.
• خونریزی بعد از یائسگیهر نوع خونریزی پس از یائسگی باید توسط پزشک ارزیابی شود. این ممکن است چیز مهمی نباشد اما می تواند نشانه هشدار دهنده اولیه سرطان رحم باشد. طبق گزارش انجمن سرطان آمریکا (ACS) ، زنان مبتلا به تشخیص در مرحله 1 ، زمانی که سرطان شیوع نیافته است ، بقا پنج ساله 96 درصد است.
• زخم یا درد در دهانتاول تبخالی که بهبود می یابد جای نگرانی نیست و همچنین دندان دردی که بعد از مراجعه به دندانپزشک برطرف نمی شود. اما اگر متوجه زخم هایی می شوید که بهبود نمی یابند ، دردی که به اطراف می چسبد ، لکه های سفید یا قرمز رنگ روی لثه یا زبان و هرگونه تورم یا بی حسی فک وجود دارد ، می تواند نشانه برخی از سرطان های دهان باشد. اگر علائم بیش از دو هفته ادامه داشت ، به پزشک مراجعه کنید.
• نفخ شکمتقریباً هر خانمی نفخ شکم ، خصوصاً در زمان قاعدگی دارد. اما اگر بعد از اتمام چرخه مشاهده کردید که هنوز نفخ دارید یا به طور مداوم یبوست دارید ، این می تواند نشانه ای از سرطان تخمدان یا سرطان رحم باشد. اگر چند هفته گذشته باشد و بهتر نشوید ، این یک تغییر است. از یک دکتر بخواهید که از نزدیک بررسی کند. احساس سیری با وجود اشتهای کم، یکی دیگر از علائم رایج سرطان تخمدان است.
• دوره های غیرطبیعی یا درد لگنعادت ماهیانه نامنظم برای خانمها غیرمعمول نیست ، اما اگر جریان شما ناگهان ماه به ماه بیشتر می شود ، اگر بین دوره های قاعدگی خونریزی دارید یا درد لگن دارید ، پزشک ممکن بخواهد سونوگرافی از طریق واژینال برای بررسی سرطان های رحم یا تخمدان انجام دهد.
• سرفه مزمنهمه دچار سرماخوردگی می شوند و سرفه می کنند. اما اگر سرفه ای داشته باشید که سه هفته یا بیشتر طول بکشد و علائم دیگری نداشته باشید که معمولاً همراه با سرماخوردگی یا آلرژی هستند ، مانند گرفتگی بینی ، این می تواند نشانه اولیه سرطان ریه باشد. سرطان خون همچنین می تواند علائمی ایجاد کند که به نظر می رسد برونشیت یا سرماخوردگی قفسه سینه باشد. اگر سرفه شما متفاوت از سرفه معمولی باشد و همچنان ادامه داشته باشد یا کمی خون سرفه کنید ، این قابل توجه است.
سرطان تخمدان, علائم سرطان رحم و تخمدانشایع ترین سرطان زنان
• درد معده یا حالت تهوع
ناراحتی معده بسیار شایع است و به ندرت به معنای سرطان است. اگر درد مداوم معده دارید یا به طور ناگهانی و دائماً حالت تهوع دارید و بهتر نمی شود ، به پزشک مراجعه کنید. به نظر می رسد این مسئله به سادگی GERD (بیماری ریفلاکس معده) ، یا شاید ورم معده یا زخم باشد ، اما همچنین می تواند یکی از علائم سرطان لوزالمعده یا معده باشد.
• تب مکرر یا عفونتاگر شما معمولاً سالم هستید اما مکرراً دچار بیماری یا تب می شوید ، می تواند نشانه اولیه سرطان خون باشد. لوسمی سرطان خون است و بدن را به تولید سلولهای سفید خون غیر طبیعی تحریک می کند و با تضعیف سیستم ایمنی بدن توانایی مبارزه با عفونت را از بین می برد.
با تضعیف سیستم ایمنی ، توانایی های مبارزه با عفونت را در بدن از بین می برد. به علائم شبه آنفولانزا مانند احساس درد و تب توجه کنید که از بین نمی روند. تب ها پس از شروع سرطان شروع به بروز می کنند ، اما همراه با لرز ، تب ممکن است نشانه لنفوم باشد.
• مشکل در بلعیدنگلودرد می تواند بلع را سخت یا دردناک کند ، اما اگر متوجه شدید چند هفته ادامه دارد و بدتر می شود ، به پزشک مراجعه کنید. این می تواند نشانه سرطان مری (لوله بلع که به معده می رود) معده یا گلو باشد. مشکل در بلع یکی از 59 علامت سلامتی است که هرگز نباید آن را نادیده بگیرید.
• کبودی بیش از حدشما با یک کبودی مرموز از خواب بیدار می شوید ، این احتمالاً دلیلی برای نگرانی نیست. شاید دیشب با چیزی برخورد کرده اید. اما اگر بطور ناگهانی مشاهده کردید که کبودی به خصوص در مکان های متعدد و عجیب مانند دست ها یا انگشتان شما ظاهر می شود ، باید زنگ خطر را به صدا درآورد. کبودی آسان و غیرمعمول می تواند نشانه سرطان خون باشد. با گذشت زمان ، سرطان خون توانایی انتقال خون در اکسیژن و لخته را مختل می کند. کبودی یکی از علائم سرطان خون است که نباید از آن چشم پوشی کنید .
• کاهش وزن بدون دلیلکاهش وزن برای بسیاری چیز خوبی است و بسیاری رژیم می گیرند، اما اگر اشتهای خوبی دارید ولی وزن کم می کنید و یا اشتهایتان کم شده، آن را بررسی کنید. کاهش وزن یا تغییرات غیرمعمول در اشتها می تواند نشانه بسیاری از سرطان ها باشد ، مانند مری ، لوزالمعده ، کبد و روده بزرگ اما این یک علامت به خصوص شایع لوسمی یا لنفوم است.
سرطان تخمدان, علائم سرطان رحم و تخمدانبیماریهای زنان
• خستگی مداوم
هر کس روزهایی دارد که کم انرژی است ، اما شما باید بعد از یکی دو خواب خوب احساس سرحالی کنید. اگر متوجه شدید بیش از یک ماه هر روز خسته هستید، به پزشک مراجعه کنید. بیشتر اوقات سرطان نخواهد بود ، اما بررسی کنید زیرا هرگز نمی توان مطمئن بود. سرطان خون و لنفوم معمولاً باعث خستگی مداوم می شوند. علاوه بر این ، برخی از سرطان های روده بزرگ یا معده ممکن است باعث از دست دادن خون شوند که منجر به خستگی ناشی از کم خونی شود.
• سردردهای مزمن
اگر مستعد ابتلا به میگرن نیستید و هرگز سردرد نمی گیرید ، اما ناگهان دچار سردرد می شوید و با خوردن ایبوپروفن برطرف می شود، این می تواند علائم سرطان مغز باشد.
• خون در مدفوع
به احتمال زیاد این یک چیز خوش خیم است ، مانند بواسیر. اما این می تواند نشانه ای از سرطان روده بزرگ باشد. موارد به طور فزاینده ای در افراد زیر 50 سال شایع است، سنی که معمولاً برای اولین بار غربالگری سرطان روده بزرگ توصیه می شود. اما خون در اجابت مزاج هرگز طبیعی نیست ، بنابراین باید آن را بررسی کنید. این تنها چیزی نیست که حرکات روده می تواند در مورد سلامتی شما نشان دهد .
• تغییرات قابل توجه پوستی
سرطان پوست شایع ترین سرطان است ، اما همچنین یکی از پیچیده ترین آنها برای تشخیص علائم اولیه است. سرطان پوست یک بیماری سخت است بسیاری از مردم فکر می کنند که کک و مک ، خال یا لکه های تیره سن دقیقاً مانند موارد دیگر است. اگر مشاهده کردید که یک خال تیره ، بزرگتر یا برافروخته می شود ، آن را بررسی کنید. یک خال خارش دار می تواند یک خطر نیز باشد. ملانوم بسیار کمتر از سایر سرطان های پوست است اما احتمال کشنده تر است. با این حال ، بسیاری از ملانوم ها دوره طولانی دارند که تهاجمی نیستند و به راحتی قابل درمان نیستند ، به شرطی که زود گرفتار شوند.
• گودی پستان ، تغییر رنگ یا سایر تغییرات
یک توده غیرمعمول نشانه آشکار سرطان پستان است که به زنان گفته می شود که بدنبال آن بگردند. اما سایر تغییرات پستان می تواند نشانه سرطان باشد. اگر مشاهده کنید که پوست پستان شما گود می شود ، وارونه شدن پستانک ، تورم ، حساسیت به لمس یا تغییر رنگ جزئی پوست به قرمز یا صورتی عمیق تر است. این علائم لزوماً به معنای سرطان نیست اما بهتر است برای بررسی دقیق تر به پزشک مراجعه کنید.

کلیدواژه های این خبر
سیستم ایمنی بدن   عفونت   تورم   آمریکا   سرفه   تخمدان   یائسگی   ورم معده   ریفلاکس معده   علائم سرطان   حالت تهوع   دهان   قاعدگی   نفخ شکم   سونوگرافی   علائم بیماری   درد مداوم   شایع   خونریزی   برونشیت   پزشک   ناراحتی معده   بی حسی   یبوست   گرفتگی بینی   آلرژی   دندان پزشکان   سرطان   بانوان   پزشکان   سیستم ایمنی   سرماخوردگی   سرطان ریه   نفخ   سرطان خون   سرطان تخمدان  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «شفا آنلاین» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
توصیه هایی برای پیشگیری از سرطان رحم و پستان
آفتاب
توصیه های تغذیه ای موثر برای بیماران ریوی
روز پلاس
دندان درد در بارداری، دارو بخورم؟
نی نی بان
نسخه خوراکی برای بیماران ریوی
ایران آنلاین
علل بروز ورم روده چیست؟
پزشکان بدون مرز
توصیه های تغذیه ای موثر برای مبتلایان به بیماری های ریوی
خبرآنلاین
توصیه های تغذیه ای به مبتلایان بیماری های ریوی
ایسنا
خواص سیر
صدا و سیما
بیماری مرگبار با عرق کردن بیش از حد
صدا و سیما
تعریق شدید شبانه، علامت اصلی سرطان!
پارسینه
تعریق شدید شبانه از بیماری مرگ بار خبر می دهد
اقتصاد آنلاین
تعریق بیش از حد، نشانه ای از یک بیماری کشنده!
رویداد 24
تعریق بیش از حد، نشانه ای از یک بیماری کُشنده!
برنا
تعریق بیش از حد نشانه ای از یک بیماری کشنده
شیعه نیوز
این بیماری کشنده با تعریق بیش از حد خود را نشان می دهد!
شمانیوز
15 علائم سرطان زنان که احتمالا آنها را نادیده می گیرند
روز پلاس
عرق کردن بیش از حد نشانه این بیماری مرگ بار است
اقتصاد نیوز
خونریزی بعد از رابطه جنسی علامتی هشداردهنده
سلامت نیوز
نشانه های بروز مشکل در بدن
پارسینه
خواص بی نظیر مصرف آب گرم و لیموترش به صورت ناشتا
برنا نیوز
عوارض خطرناک کم کاری تیروئید برای خانم ها
پارسینه
بلاهایی که کم کاری تیروئید برای خانم ها دارد
شفا آنلاین
معجزه مصرف آب گرم و لیمو به صورت ناشتا
اقتصاد نیوز
9 معجزه مصرف آب گرم و لیمو به صورت ناشتا
نصف جهان
10نشانه بروز مشکل در بدن
اقتصاد آنلاین
10 نشانه بروز مشکل در بدن
عصر ایران
همه چیز درباره پنی سیلین از تست تا عوارض
آفتاب
فیبروم ها با بدن خانم ها چه می کنند؟
رکنا نت
سرطان رحم چیست؟
رکنا نت
اختلالات قاعدگی را جدی بگیرید
سلامت نیوز
سرطان تخمدان یا سندرم روده تحریک پذیر؟
تندرست نیوز
6 مشکل شکمی که باید جدی بگیریم
آریا
لاپاراسکوپی کیست تخمدان، ملاحظات قبل و بعد از عمل
نی نی بان
نشانه ها و علائم سرطان خون چیست؟ (معرفی 9 نشانه مهم)
ستاره
بیماری آندومتریوز در زنان، چیزهایی هست که باید بدانیم
نی نی بان
هر آنچه درباره سرطان خون باید بدانید
شفا آنلاین
درمان سرفه با کپسول ژلوکاف؛ نحوه مصرف، عوارض و تداخل دارویی
ستاره
12 نشانه خاموش سرطان خون که نباید نادیده گرفت شوند.
نامه نیوز
شش تغییر جسمی در بدن که نشان از سرطان است
اقتصاد نیوز
سرطانی دردناک که سیگاری ها را هدف می گیرد
تیک نیوز
اخبار مرتبط
bltآفتاب : توصیه هایی برای پیشگیری از سرطان رحم و پستان
bltروز پلاس : توصیه های تغذیه ای موثر برای بیماران ریوی
bltنی نی بان : دندان درد در بارداری، دارو بخورم؟
bltایران آنلاین : نسخه خوراکی برای بیماران ریوی
bltپزشکان بدون مرز : علل بروز ورم روده چیست؟
bltخبرآنلاین : توصیه های تغذیه ای موثر برای مبتلایان به بیماری های ریوی
bltایسنا : توصیه های تغذیه ای به مبتلایان بیماری های ریوی
bltصدا و سیما : خواص سیر
bltصدا و سیما : بیماری مرگبار با عرق کردن بیش از حد
bltپارسینه : تعریق شدید شبانه، علامت اصلی سرطان!
bltاقتصاد آنلاین : تعریق شدید شبانه از بیماری مرگ بار خبر می دهد
bltرویداد 24 : تعریق بیش از حد، نشانه ای از یک بیماری کشنده!
bltبرنا : تعریق بیش از حد، نشانه ای از یک بیماری کُشنده!
bltشیعه نیوز : تعریق بیش از حد نشانه ای از یک بیماری کشنده
bltشمانیوز : این بیماری کشنده با تعریق بیش از حد خود را نشان می دهد!
bltروز پلاس : 15 علائم سرطان زنان که احتمالا آنها را نادیده می گیرند
bltاقتصاد نیوز : عرق کردن بیش از حد نشانه این بیماری مرگ بار است
bltسلامت نیوز : خونریزی بعد از رابطه جنسی علامتی هشداردهنده
bltپارسینه : نشانه های بروز مشکل در بدن
bltبرنا نیوز : خواص بی نظیر مصرف آب گرم و لیموترش به صورت ناشتا
bltپارسینه : عوارض خطرناک کم کاری تیروئید برای خانم ها
bltشفا آنلاین : بلاهایی که کم کاری تیروئید برای خانم ها دارد
bltاقتصاد نیوز : معجزه مصرف آب گرم و لیمو به صورت ناشتا
bltنصف جهان : 9 معجزه مصرف آب گرم و لیمو به صورت ناشتا
bltاقتصاد آنلاین : 10نشانه بروز مشکل در بدن
bltعصر ایران : 10 نشانه بروز مشکل در بدن
bltآفتاب : همه چیز درباره پنی سیلین از تست تا عوارض
bltرکنا نت : فیبروم ها با بدن خانم ها چه می کنند؟
bltرکنا نت : سرطان رحم چیست؟
bltسلامت نیوز : اختلالات قاعدگی را جدی بگیرید
bltتندرست نیوز : سرطان تخمدان یا سندرم روده تحریک پذیر؟
bltآریا : 6 مشکل شکمی که باید جدی بگیریم
bltنی نی بان : لاپاراسکوپی کیست تخمدان، ملاحظات قبل و بعد از عمل
bltستاره : نشانه ها و علائم سرطان خون چیست؟ (معرفی 9 نشانه مهم)
bltنی نی بان : بیماری آندومتریوز در زنان، چیزهایی هست که باید بدانیم
bltشفا آنلاین : هر آنچه درباره سرطان خون باید بدانید
bltستاره : درمان سرفه با کپسول ژلوکاف؛ نحوه مصرف، عوارض و تداخل دارویی
bltنامه نیوز : 12 نشانه خاموش سرطان خون که نباید نادیده گرفت شوند.
bltاقتصاد نیوز : شش تغییر جسمی در بدن که نشان از سرطان است
bltتیک نیوز : سرطانی دردناک که سیگاری ها را هدف می گیرد
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.