داغ تابستان داغ بر دل ترامپ ماند

داغ تابستان داغ بر دل ترامپ ماند
ترامپ نیز با همه وعده های پوچش از تهدید نطامی تا فعال سازی مکانیسم ماشه، رفتنی شد؛ اما انقلاب اسلامی، همچنان استوار و پابرجاست.
داغ تابستان داغ بر دل ترامپ ماند

به گزارش خبرنگار سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، پسرک شرور محله کویینز نیویورک، مجری سابق تلویزیون و صاحب آسمان خراش های نیویورک و البته رئیس جمهور دیوانه آمریکا حالا پس از نمایش آخرین لات بازی های خود غلاف کرده و مجبور است با کاخ سفید خداحافظی کند.

گر چه آخرین تلاش های هوادارن ترامپ و اشغال کنگره، نتوانست اجاره نامه چهار ساله ترامپ با کاخ سفید را تمدید کند اما چهره واقعی دموکراسی در آمریکا را به نمایش گذاشت؛ آمریکایی که تا دیروز عامل نا امنی، جنگ و آشوب در نقاط مختلف جهان بود، امروز خود دچار شکافی عمیق شده و نشانه های زوال امپراطوری اش بیش تر از گذشته نمایان شده است.

این روزها که تلاش بی کله ترین رئیس جمهور تاریخ آمریکا نیز در بستن راه پیشرفت و مقاومت ملت ایران به در بسته خورده است، خوب است نگاهی داشته باشیم به لیست بلند بالای روسای ایالات متحده که همگی با رویای نابودی جمهوری اسلامی پا به میدان گذاشتند اما گوشت تنشان خوراک موریانه ها شد و یا در انتظار چنین روزی، روزگار می گذرانند.

داغ تابستان داغ بر دل ترامپ ماند

جیمی کارتر

کارتر دموکرات، آخرین رئیس جمهور آمریکا بود که موفق به قدم زدن در خاک ایران شد؛ او همچنین اولین کسی است که پرونده تحریم علیه ایران را کلید زد.

وقتی کاتر در نوامبر 1979 با امضای مصوبه های ممنوعیت واردات نفت از ایران و مسدود سازی دارایی ها دولت و بانک مرکزی ایران رسما اولین تحریم را آغاز کرد؛ احتمالا گمان نمی کرد جمهوری اسلامی چهل سال پس از او دوام بیاورد و در دوره ای راهبرد تحریم تبدیل به مهم ترین اهرم فشار علیه ملت ایران شود.

راهبردی که جیمی به واسطه آن، امید فروپاشی زودهنگام جمهوری اسلامی را داشت، در طول سالیان گذشته نه تنها نتوانسته مردم ایران را از پا درآورد؛ بلکه تبدیل به یکی از ارکان اصلی پیشرفت علمی ایران شده است.

اما نهایتا این جمهوری اسلامی بود که کاتر را از مسند قدرت به زیر کشید؛ جمله "سرنوشت یک رئیس جمهور [آمریکایی] در ایران تعیین می شود" که پس شکست جیمی کاتر در انتخابات ریاست جمهوری 1980 آمریکا از دهان او خارج شد، موید این ادعاست.

پناه دادن به شاه مخلوق و برافروختن خشم مردم ایران که منجر به تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان خط امام شد، از دیگر اشتباهات جیمی کارتر در دوران ریاستش بود؛ کارتر در آخرین روز های حضور در کاخ سفید نیز با تجهیز و تشویش رژیم بعث به حمله نظامی به خاک ایران کارنامه خود را سیاه تر کرد؛ اشتباهی که ریگان جمهوری خواه آن را ادامه داد.

داغ تابستان داغ بر دل ترامپ ماند

دونالد ریگان

دونالد ریگان چهلمین رئیس جمهور آمریکا، همان مسیر رئیس جمهور پیشین را در پیش گرفت تا نشان دهد که دموکرات و جمهوری خواه تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند.

ریگان تحریم های اقتصادی و دیپلماتیکی را که کارتر وضع کرده بود، تمدید کرد و در عین حال به دنبال ایجاد محدودیت های جدید علیه ایران بود و نهایتا نیز در سال 1366 و در بحبوحه جنگ میان ایران و عراق تحریم بازرگانی و تجاری علیه ایران را وضع کرد.

ریگان که به شدت از نفوذ و صدور انقلاب جوان ایران به سایر کشورهای منطقه احساس خطر کرده بود، تحریک صدام برای ادامه تجاوز به خاک ایران را در دستور کار خود قرار داد.

او در ادامه زحمت زیادی را برای خارج کردن نام رژیم بعث از لیست کشورهای حامی گروه های تروریستی به جان خرید تا صدام را برای شکست دادن جمهوری اسلامی تا بن دندان مسلح کنند؛ این درحالی بود که دولت آمریکا با کلید زدن عملیات استاچ، کشورهای دیگر را از فروش تجهیزات نظامی به ایران منع کرد؛ تا جایی که دولت ایران برای خرید سیم خاردار با مشکل مواجه شد.

همچنین دولت ریگان اولین دولت آمریکایی بود که با بهانه های حقوق بشری ایران را در لیست کشورهای حامی تروریسم قرار داد؛ این بهانه واهی همچنان یکی از دلایل عمده برای تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران است.

ریگان نهایتا در یک اقدام وحشیانه با هدف قرار دادن هواپیمای مسافربری ایران بر فراز خلیج فارس و قتل عام 290 سرنشین آن تبدیل به یکی از منفورترین چهره های آمریکایی در نزد ایرانیان شد.

حالا اما در حالی ریگان آرزوی سرنگونی انقلاب مردم ایران به گور برده است که ایران فاقد سیم خاردار جنگ تحمیلی، عین الاسد را با خاک یکسان کرده است.

داغ تابستان داغ بر دل ترامپ ماند

جرج اچ. دابلیو بوش

مستاجر بعدی کاخ سفید جرج اچ. دابلیو بوش معروف به بوش پدر بود؛ بوش پدر نیز همان راه روسای سابق ایالت متحده را در پیش گرفت و با جنگ اول خلیج فارس میان کویت و عراق منطقه را به آتش کشید.

البته او قبل از رسیدن به ریاست جمهوری آمریکا نیز دشمنی خود با ملت ایران را در سمت معاون اول ریگان آغاز کرده بود؛ بوش نقش فراوانی در چراغ سبز نشان دادن دولت ریگان برای حملات شیمیایی رژیم صدام به ایران داشت و به حمایت مالی و تسلیحاتی رژیم بعث پرداخت.

"آمریکا به هیچ وجه بواسطه کشته شدن 290 مسافر ایرانی توسط شلیک ناوانگان دریایی اش عذر خواهی نخواهد کرد"؛ این اظهار نظر بوش که پس از هدف قرار گرفتن هواپیمای مسافربری ایران و کشته شدن 66 کودک بیگناه آن صورت گرفت، نفرت مردم ایران نسبت به او را بیش از پیش کرد.

بوش پدر در عین حال یکی از نمادهای بدعهدی در میان روسای جمهور آمریکا نیز هست؛ بوش مدعی بود در صورت آزادی آمریکایی ها دستگیر شده در لبنان، دارایی های مسدود شده ایران را آزاد خواهد کرد؛ آمریکایی ها آزاد شدند اما دارایی ها نه.

بوش پدر تحریم ها علیه ایران را ادامه داد و فروش کلیه تجهیزات با کاربرد دوگانه را به ایران ممنوع اعلام کرد؛ با این وجود تقلای این رئیس جمهور آمریکا نیز برای به شکست کشاندن آرمان ملت ایران بیهوده بود؛ بوش پدر درحالی مرد که ایران اسلامی وارد گام دوم از انقلاب خود شده بود.

داغ تابستان داغ بر دل ترامپ ماند

بیل کلینتون

رئیس جمهور بعدی بیل کلینتون است؛ همان کسی که در یکی از سخنرانی هایش ایران را کشوری با میراث فرهنگی باستانی سرشار خوانده بود.

در دوران او تحریم های آمریکا علیه ایران، وارد فاز جدیدی شد؛ تا پیش از این، تحریم ها صرفاً در قالب مصوبات دولت آمریکا ابلاغ میشد اما با قرار گرفتن تحریم ها در چارچوب قوانین مصوب دو مجلس آمریکا، فشار ناشی از تحریم ارتقاء کمی و کیفی بالاتری پیدا کرد.

دشمنی ها کلینتون با ملت ایران با اوج گرفتن تحریم ها پایان نیافت؛ او با سه تن از اعضای منافقین که هزاران ایرانی را به خاک و خون کشیده بودند، سر یک میز شام نشست و در حالی که سید محمد خاتمی از گفت و گوی تمدن ها می گفت، آقای پریزیدنت قانون داماتو را تمدید و وزیر خارجه اش نیز از صفت یاغی برای ایران استفاده کرد.

داغ تابستان داغ بر دل ترامپ ماند

جورج بوش

پس از کیلینتون اما نوبت به جورج بوش پسر رسید؛ جورج بوش ایران را محور شرارت خواند و از هیچ تلاشی برای همراه کردن شورای امنیت در تحریم های بیشتر علیه ایران فرو گذار نکرد.

بوش سیاست تغییر رژیم را از طریق فعال سازی مخالفان و اپوزیسیون دنبال کرد؛ ارجاع پرونده هسته ای ایران به شورای امنیت و مخالفت با حق مسلم مردم ایران در برخورداری از انرژی هسته ای از دیگر اقدامات خصمانه جورج بوش علیه ایرانی ها بود.

داغ تابستان داغ بر دل ترامپ ماند

باراک اوباما

پس از بوش باراک اوبامای سیاهپوست بر مسند ریاست جمهوری آمریکا نشست؛ اوباما با شعار تغییر رئیس جمهور آمریکا شد؛ اما نه تنها مواضع ایالات متحده علیه ایران تغییری نکرد، بلکه در دوران اوباما تحریم های بی سابقه کمی و کیفی علیه ملت ایران وضع شد.

به جرات می توان گفت حدود 40 درصد از تحریم های پس از انقلاب اسلامی را همین آقای اوبامای خندان بر علیه ملت ایران تحمیل کرد؛ اوباما البته به فکر رئیس جمهور پس از خود نیز بود و ساختار و سازمان اصلی تحریم هایی است که دوران ترامپ علیه ایران اعمال شد را معماری کرد.


باراک اوباما اما پس از فتنه 88 نقاب از چهره ملیح خود برداشت و صراحتا از کسانی که در کف خیابان های تهران آشوب به راه انداخته بودند، حمایت کرد.

علاوه بر این ها اوباما اولین ناقض عهدنامه خود موسوم به برجام نیز بود؛ پیش از اینکه ترامپ بخواهد برجام را پاره کند، با تصویب تحریم های ده ساله توسط مجلس سنای آمریکا برجام نقض شد.

داغ تابستان داغ بر دل ترامپ ماند

دونالد ترامپ

روی کار آمدن رئیس جمهور بی کله ای مانند دونالد ترامپ مهر تاییدی دیگر بود بر آغاز دوران افول آمریکا؛ ترامپ نه تنها دولت و نظام جمهوری اسلامی بلکه ملت ایران را تروریست خواند؛ اما خود تروریستی ترین تحریم ها را علیه ملت ایران اعمال کرد؛ جنایت ترامپ در اعمال تحریم های دارویی به قیمت جان هموطنمان تمام شد؛ خاطره تلخ فوت بیماران پروانه ای به خاطره تحریم ها، به این زودی ها از حافظه تاریخی مردم ایران پاک نخواهد شد.

ترامپ در 18 اردیبهشت سال 97 رسماً از برجام خارج شد تا با این کار هم غیر قابل اعتماد بودن خود به مسؤولان جمهوری اسلامی متذکر شود و هم کارزار فشار علیه ملت ایران را به بیشترین حد ممکن برساند.

نهایتا ترامپ در نیمه شب روز 13 دی ماه با به شهادت رساندن، سردار اسلام و ایران "حاج قاسم سلیمانی"، اوج رذالت خود را به نمایش گذاشت؛ قهرمان کشی، ترامپ را به منفورترین چهره تاریخی بین ایران و آمریکا بدل کرد.

اما این جنایت نیز نتوانست سد راه ملت ایران شود؛ خون حاج قاسم رودخانه خروشانی از فریاد انتقام مردم را در شهرهای مختلف ایران به راه انداخت؛ فریادی که همچنان بی پاسخ مانده.

اما ترامپ نیز با همه وعده های پوچش از تهدید به جنگ و براندازی ایران، تلاش برای نا امن سازی از طریق طرح تابستان داغ تا فعال سازی مکانیسم ماشه و فشار حداکثری، رفتنی شد اما انقلاب اسلامی ایران با رهبری حکیمانه امام خامنه ای و به برکت خون شهدای مقاومت همچنان استوار و پابرجاست.

البته این همه جا ماجرا نیست به نظر می رسد ترامپ، نگون بخت تر از دیگر روسای جمهور آمریکا باشد و ادامه زندگی خود را باید ترس و هراس از اتقام خون سردار سلیمانی و دیگر شهدای مقاومت سپری کند؛ البته اگر زمانی برای هراس و وحشت بیابد.

تاریخ دشمنی آمریکا با ملت ایران سرشار از درس است؛ درس هایی که نشان می دهد رفت و آمد دموکرات و جمهوری خواه در کاخ سفید چیزی را به نفع ایران تغییر نمی دهد.

آقایانی که حالا دل به بایدن بسته اید؛ لطفا قبل از هر اقدامی یک بار دیگر تاریخ خصومت ها روسای جمهور دموکرات آمریکا با مردم ایران را بخوانید؛ شاید چشم هایشان باز شد و واقع بینانه تر به مسائل جهان نگاه کردید./1350/


کلیدواژه های این خبر
شرور   ممنوعیت واردات   تجاری   آمریکا   گروه تروریستی   جمهوری خواه   کشورهای منطقه   رییس جمهور آمریکا   خرید آنلاین   کارتر   جیمی کارتر   رئیس جمهور سابق   کاخ سفید   رئیس جمهور   دهان   ریگان   خط امام   تابستان داغ   مقاومت ملت ایران   محدودیت های جدید   موریانه   لانه جاسوسی آمریکا   انتخابات ریاست جمهوری   انقلاب اسلامی   نیویورک   دونالد ترامپ   دولت آمریکا   ایران و عراق   تحریم اقتصادی   بازرگانی   حمله نظامی   آشوب   دموکرات ها   دموکراسی   دولت جمهوری اسلامی ایران   تحریم علیه ایران   مکانیسم ماشه  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «رسانیوز» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
زندگینامه: جیمی کارتر (1924-)
همشهری آنلاین
اولین تماس ساکنان جدید کاخ سفید با اسرائیل نگران
روزنامه شرق
مذاکره جدیدی درباره برجام نخواهیم داشت
دنیای اقتصاد
محاکمه ترامپ در سنا احتمالاً هفته آینده آغاز می شود
فارس
پرونده استیضاح ترامپ دوشنبه برای سنا ارسال می شود
ایرنا
پرونده ترامپ برای محاکمه روز دوشنبه به سنا ارسال می شود
ایرنا
پلوسی با درخواست ها برای صرفنظر از استیضاح ترامپ در سنا مخالفت کرد
روز پلاس
پلوسی درخواست صرفنظر از استیضاح ترامپ را رد کرد
تابناک
رد درخواست صرفنظر از استیضاح ترامپ توسط رئیس مجلس نمایندگان آمریکا / پلوسی: نباید از اقدامات او به خاطر اینکه از قدرت کنار رفته چشم پوشی کرد؛ وحدت اینطوری ایجاد نمی شود
انتخاب
بازتاب رفتن ترامپ و آمدن بایدن در روزنامه های امروز/ حقوق 60 میلیونی مدیران؟! / روحانی علیه دموکراسی
فردا نیوز
چالش های پیش روی دولت بایدن
قدس آنلاین
مراسم تحلیف ریاست جمهوری آمریکا درشرایط امنیتی شدید/بایدن و کاملا هریس سوگند یاد کردند+ تصاویر
هم اندیشی
بازگشت دیپلماسی به نقطه صفر
روزنامه شرق
حکومت نظامی آمریکا در روز «تحلیف»
خبرگزاری دفاع مقدس
ترامپیسم پایانی دارد؟
دیپلماسی ایرانی
تحریم های ترامپ و انتظار جهانی از بایدن
مثلث
هفت چالش داخلی که بایدن با آنها روبرو است
ایرنا
نظرسنجی| حمایت اکثر آمریکایی ها از متهم کردن ترامپ به دلیل تحریک حمله به کنگره
تسنیم
بررسی سناریوها و تبعات مختلف استیضاح دونالد ترامپ
الف
استیضاح ترامپ برای کنار گذاشتن او از ساختار سیاسی است
سرمد نیوز
تحریمِ سلطان تحریم؛ دو بانک آمریکایی نیز ارتباط مالی با ترامپ را قطع کردند
خبرگزاری دفاع مقدس
چهارسال یکجانبه گرایی؛ سرنوشت سیاسی ترامپ چه می شود؟
ایرنا
استیضاح ترامپ برای کنار گذاشتن او از ساختار سیاسی است/ واشنگتن روزهای خطرناکی را تا 20 ژانویه سپری می کند/ یک یادگاری منفور برای آمریکا به جا ماند
خبرگزاری ایلنا
ترامپ: استیضاحم باعث خشم عمومی خواهد شد
جوان آنلاین
چهار سال فاجعه بار ریاست جمهوری
اتاق خبر
ترامپ مسئولیت حمله به کنگره را بر عهده گرفت
صدا و سیما
جمهوری خواهان علیه توییتر
روزنامه شرق
انتقاد مادورو از استاندارد دوگانه آمریکا در حمله به ساختمان کنگره
ایرنا
معاون ترامپ متمم 25 قانون اساسی را فعال می کند؟
اقتصاد نیوز
معاون ترامپ در مراسم تحلیف بایدن شرکت می کند/ سی ان ان: پنس برکناری ترامپ را منتفی ندانسته است
آفتاب
پنس ترامپ را برکنار می کند/ فشار به منوچین و پمپئو برای برکناری ترامپ
اقتصاد نیوز
تخت روانچی: استفاده دولت آمریکا از اهرم تحریم/ تغییر اساسی در رویکرد خارجی بایدن رخ نمی دهد
فارس
دفاع از «دموکراسی» در اوج تنش های خیابانی
پانا
برکناری سرپرست وزارت امنیت داخلی امریکا از سوی ترامپ
بولتن نیوز
برکناری سرپرست وزارت امنیت داخلی آمریکا
افکار نیوز
سرپرست وزارت امنیت داخلی آمریکا برکنار شد
فارس
جامعه دوقطبی و افراطی گری؛ میراث ترامپ برای بایدن
ایرنا
کنگره آمریکا میدان جنگِ هواداران ترامپ شد
روز نو
بایدن رسما رئیس جمهور آمریکا شد/ 4 کشته و 52 بازداشتی
جوان آنلاین
آشوب کنگره آمریکا با مداخله اف بی آی پایان یافت+ ویدئو
اخرین نیوز
اخبار مرتبط
bltهمشهری آنلاین : زندگینامه: جیمی کارتر (1924-)
bltروزنامه شرق : اولین تماس ساکنان جدید کاخ سفید با اسرائیل نگران
bltدنیای اقتصاد : مذاکره جدیدی درباره برجام نخواهیم داشت
bltفارس : محاکمه ترامپ در سنا احتمالاً هفته آینده آغاز می شود
bltایرنا : پرونده استیضاح ترامپ دوشنبه برای سنا ارسال می شود
bltایرنا : پرونده ترامپ برای محاکمه روز دوشنبه به سنا ارسال می شود
bltروز پلاس : پلوسی با درخواست ها برای صرفنظر از استیضاح ترامپ در سنا مخالفت کرد
bltتابناک : پلوسی درخواست صرفنظر از استیضاح ترامپ را رد کرد
bltانتخاب : رد درخواست صرفنظر از استیضاح ترامپ توسط رئیس مجلس نمایندگان آمریکا / پلوسی: نباید از اقدامات او به خاطر اینکه از قدرت کنار رفته چشم پوشی کرد؛ وحدت اینطوری ایجاد نمی شود
bltفردا نیوز : بازتاب رفتن ترامپ و آمدن بایدن در روزنامه های امروز/ حقوق 60 میلیونی مدیران؟! / روحانی علیه دموکراسی
bltقدس آنلاین : چالش های پیش روی دولت بایدن
bltهم اندیشی : مراسم تحلیف ریاست جمهوری آمریکا درشرایط امنیتی شدید/بایدن و کاملا هریس سوگند یاد کردند+ تصاویر
bltروزنامه شرق : بازگشت دیپلماسی به نقطه صفر
bltخبرگزاری دفاع مقدس : حکومت نظامی آمریکا در روز «تحلیف»
bltدیپلماسی ایرانی : ترامپیسم پایانی دارد؟
bltمثلث : تحریم های ترامپ و انتظار جهانی از بایدن
bltایرنا : هفت چالش داخلی که بایدن با آنها روبرو است
bltتسنیم : نظرسنجی| حمایت اکثر آمریکایی ها از متهم کردن ترامپ به دلیل تحریک حمله به کنگره
bltالف : بررسی سناریوها و تبعات مختلف استیضاح دونالد ترامپ
bltسرمد نیوز : استیضاح ترامپ برای کنار گذاشتن او از ساختار سیاسی است
bltخبرگزاری دفاع مقدس : تحریمِ سلطان تحریم؛ دو بانک آمریکایی نیز ارتباط مالی با ترامپ را قطع کردند
bltایرنا : چهارسال یکجانبه گرایی؛ سرنوشت سیاسی ترامپ چه می شود؟
bltخبرگزاری ایلنا : استیضاح ترامپ برای کنار گذاشتن او از ساختار سیاسی است/ واشنگتن روزهای خطرناکی را تا 20 ژانویه سپری می کند/ یک یادگاری منفور برای آمریکا به جا ماند
bltجوان آنلاین : ترامپ: استیضاحم باعث خشم عمومی خواهد شد
bltاتاق خبر : چهار سال فاجعه بار ریاست جمهوری
bltصدا و سیما : ترامپ مسئولیت حمله به کنگره را بر عهده گرفت
bltروزنامه شرق : جمهوری خواهان علیه توییتر
bltایرنا : انتقاد مادورو از استاندارد دوگانه آمریکا در حمله به ساختمان کنگره
bltاقتصاد نیوز : معاون ترامپ متمم 25 قانون اساسی را فعال می کند؟
bltآفتاب : معاون ترامپ در مراسم تحلیف بایدن شرکت می کند/ سی ان ان: پنس برکناری ترامپ را منتفی ندانسته است
bltاقتصاد نیوز : پنس ترامپ را برکنار می کند/ فشار به منوچین و پمپئو برای برکناری ترامپ
bltفارس : تخت روانچی: استفاده دولت آمریکا از اهرم تحریم/ تغییر اساسی در رویکرد خارجی بایدن رخ نمی دهد
bltپانا : دفاع از «دموکراسی» در اوج تنش های خیابانی
bltبولتن نیوز : برکناری سرپرست وزارت امنیت داخلی امریکا از سوی ترامپ
bltافکار نیوز : برکناری سرپرست وزارت امنیت داخلی آمریکا
bltفارس : سرپرست وزارت امنیت داخلی آمریکا برکنار شد
bltایرنا : جامعه دوقطبی و افراطی گری؛ میراث ترامپ برای بایدن
bltروز نو : کنگره آمریکا میدان جنگِ هواداران ترامپ شد
bltجوان آنلاین : بایدن رسما رئیس جمهور آمریکا شد/ 4 کشته و 52 بازداشتی
bltاخرین نیوز : آشوب کنگره آمریکا با مداخله اف بی آی پایان یافت+ ویدئو
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.