حل مسئله ورود بانوان به استادیوم با مفاهمه حوزه و اهالی ورزش / فرصت دخالت خارجی را ندهیم

حل مسئله ورود بانوان به استادیوم با مفاهمه حوزه و اهالی ورزش / فرصت دخالت خارجی را ندهیم
در کرسی ترویجی «بررسی فقهی و موضوع شناسی حضور بانوان در ورزشگاه ها»، مطرح شد که با همنشینی علمای حوزه علمیه و اهالی ورزش، معضلات این بخش حل شود و اجازه ندهیم، نهادهای خارجی، ما را مجبور به تصمیمی کنند.
حل مسئله ورود بانوان به استادیوم با مفاهمه حوزه و اهالی ورزش / فرصت دخالت خارجی را ندهیم

نجفی: حضور در ورزشگاه های فعلی به بی حیایی دامن می زند/ باقری: همانند اعراب صدر اسلام سراغ مسائل نرویمبه گزارش خبرنگار ایکنا، کرسی ترویجی «بررسی فقهی و موضوع شناسی حضور بانوان در ورزشگاه ها»، 25 دی ماه با حضور حجج اسلام سیدمحمد نجفی، کاظم قاضی زاده، محمدعلی خادمی کوشا و قدرت الله باقری از سوی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار شد.

در ابتدای این نشست، حجت الاسلام والمسلمین فیروزی، دبیر جلسه در سخنانی گفت: در بحث ورود زنان به ورزشگاه ها از دو زاویه فقهی و موضوع شناسی می توان به بحث پرداخت؛ از بعد فقهی، مسائلی مانند حق تفریح و سرگرمی برای زنان و همچنین از زاویه اختلاط میان زن و مرد، نیازمند بحث است.

وی افزود: موضوع دیگر، وظایف حکومت اسلامی است؛ اینکه مسئولیت حکومت برای حضور بانوان در تماشای مسابقات ورزشی چیست؟ آیا راهکارهای فقهی هم در این عرصه وجود دارد تا زنان با رعایت شرعیات بتوانند در این فضاها حضور یابند؟

فیروزی افزود: در کنار مسائل فقهی، مسائل موضوع شناسی مانند نحوه پوشش و محدوده پوشش ورزشکاران، فضای حاکم بر ورزشگاه ها و ورزشکاران و تعامل تماشاگران با ورزشکاران، نوع ورزش از جهت خشونت و استرس، وضعیت استقرار و نحوه ورود و خروج زنان و مردان و وضعیت سایر کشورها به ویژه کشورهای اسلامی هم جای بحث دارد.

پرهیز از نگاه های گذشته به مسئله حضور زنان در ورزشگاه در ادامه قدرت الله باقری، دانشیار پردیس فارابی دانشگاه تهران و مربی تیم های ورزشی با بیان اینکه در اولین حضور آزادانه زنان در ورزشگاه ها، برخی دختران با ریش و سبیل های مصنوعی وارد ورزشگاه شدند، گفت: این افراد قصد داشتند نشان دهند که قوانین کشور را دور زده اند، البته در عین حال این زنان و دختران کاملاً با لباس های پوشیده و رعایت حریم شرعی وارد شدند. متعاقب آن پویش ورود زنان به ورزشگاه راه افتاد، همچنین نظرسنجی ای نشان داد که 61 درصد موافق حضور آنها هستند. البته این بحث هم وجود دارد که اصلاً چند درصد زنان دوست دارند به ورزشگاه بروند؟

مربی اسبق بدنسازی تیم کاراته و تیم فوتسال اضافه کرد: کار ما در این چند دهه پاک کردن صورت مسئله بوده است در حالی که دولت باید آنچه را مطابق حق است، استیفا می کرد، ولی دولت های مختلف هم تلاش نکردند.

وی افزود: عربستان که تا چند سال قبل حق رانندگی و حضور در انتخابات را به زنان نمی داد، بحث ورود زنان به ورزشگاه هایشان را آزاد کرده اند و الان فشار روانی بیشتری روی ایران وجود دارد. از طرفی، AFC و FIFA بر ما تسلط دارند که اینگونه باید فوتبال را تعطیل کنیم که نتیجه آن بسیار بد است.

باقری بیان کرد: رئیس جمهور وقت، سال 80 در دیدار ایران و بحرین وارد ورزشگاه شد و برخی زنان هم با او آمدند، ولی بلافاصله محافل و رسانه ها تهدید و انتقاد کردند، لذا بحث به حاشیه رفت؛ در سال 85 محمود احمدی نژاد، دستور حضور زنان را صادر کرد، ولی برخی از علما در برابر آن واکنش نشان دادند که به نظر می رسید، این مسئله بیشتر جنبه سیاسی دارد.

استاد دانشگاه تهران گفت: در یکی دو سال قبل، ما با زور AFC مجبور شدیم ورود زنان را آزاد کنیم، الان هم فوتبال کشور را تهدید به تعلیق کرده اند، که اگر این کار رخ دهد، فقط منحصر به برگزاری فوتبال در کشور، خواهیم شد.

تحولات فقهی در طول زمان وی افزود: روزگاری در ایران، ورود دختران به مدارس یا بازی شطرنج، حرام بود یا برخی ورزش های رزمی و بدنسازی و بیلیارد تعطیل شده بود، ولی الان پرداختن به آن بلامانع است.

باقری افزود: البته تعدادی از علما هم بودند که واکنش مثبت نسبت به ورود بانوان به استادیوم فوتبال داشتند و این ورود را در صورتی که باعث ارتکاب فعل حرام نشود، جایز دانستند.

این فعال ورزشی تصریح کرد: درخواست دارم تا با همنشینی حوزه علمیه و اهالی ورزش، معضلات این بخش را حل کنیم و اجازه ندهیم، نهادهایی خارج از ایران، ما را مجبور به تصمیم کنند.

مخالف نیستیم؛ محیط ورزشگاه ها مناسب نیست در ادامه نشست، حجت الاسلام والمسلمین محمد نجفی، استاد فقه حوزه علمیه با بیان اینکه بهترین مسیر عقل و شرع، تخلیه هیجان در این چارچوب است، گفت: برخی بحث عدم جواز خروج از خانه را مطرح می کنند در حالی که جواز جزء بدیهیات است؛ روایاتی که می گوید زن و مرد نباید اختلاط داشته باشند، روایاتی هم هست که مؤید حضور زنان در عرصه اجتماعی است، لذا اصل جواز خروج زنان از خانه قطعی است، گرچه مأذون به أذن شوهر است و همین أذن هم نشان دهنده جواز خروج است.

وی با بیان اینکه هیچ کسی مخالف فعالیت ورزشی، اقتصادی و اداری زنان نیست، افزود: بحث، کراهت قرار گرفتن زنان در معرض دید نامحرم است و حکومت در اینجا حق ندارد، زمینه را برای اختلاط بیشتر زن و مرد فراهم کند. بحث دیگر حکم اولی اختلاط در محافلی است که قطعاً به گناه منجر می شود؛ همچنین حکم حضور در محافلی است که گناه قطعی نیست، بلکه احتمال آن مطرح است؛ در اینجا ورزشگاه، موضوعیت خاص ندارد و شامل دختران و پسران هم می شود.

نجفی اضافه کرد: اگر یک کلاس درس، اردو و محیط کار، محلی برای بی بندوباری شد، هیچ تفاوتی با ورزشگاه ندارد و حضور در این محافل هم حرام است. لذا بانوان مقید و متدین تا وقتی مصلحت اقوا در کار نباشد، خودشان را در معرض نامحرم قرار نمی دهند؛ البته برخی اختلاط های زن و مرد در شریعت مانند حج، امر به معروف و نهی منکر و دفاع از مکتب و دین و کشور واجب است. همچنین برخی اختلاط ها (با رعایت شرعیات) مانند راهپیمایی ها و زیارت قبور ائمه(ع)، مستحب است.

استاد فقه و اصول حوزه بیان کرد: بنابر این در نگاه متشرعه نشستن زن و مرد کنار هم همانند دو مرد و دو زن نیست که آقای فخار طوسی در مطلب خود (که به سفارش نهاد ریاست جمهوری در چند سال قبل نوشت) تلاش کرده تا این نگاه را القا کند؛ روایات متعدد در شیعه و اهل تسنن در این باب وجود دارد و در فقه اهل تسنن این مسئله پررنگ تر و مواضعشان تندتر است.

وی افزود: روایتی از حضرت زهرا(س) داریم که ما از پیامبر(ص) برای تقسیم کار نظر خواستیم و ایشان فرمودند تا دم در منزل برای فاطمه(س) و بیرون از در برای حضرت علی(ع) باشد و حضرت زهرا(س) فرمودند: چقدر شاد شدم که خداوند اینگونه برایم در نظر گرفت.

تأکید دین بر عدم حضور بدون توجیه در اجتماع نجفی با بیان اینکه حتی روایت شده که نماز خواندن زن در خانه به صورت تنها افضل بر این است که پشت سر پیامبر در مسجدالحرام بخواند، تصریح کرد: آیا حضور زنان در ورزشگاه با حجاب کامل است یا برخی تقیدی ندارند؟ آیا این مدل حضور که موها بیرون و سر و گردن پیداست، حرام نیست؟ حتی اگر لباس آنها لباس زینت باشد، حرام است.

وی با بیان اینکه در مقاله آقای فخار طوسی گفته شده زنانی که برای تفریحات می روند، نگاه شهوتی به ورزشکاران نیمه عریان ندارند، حرفی از اساس نادرست است، افزود: چگونه یک آقا چنین استدلالی می کند؟ کدام زن است که با دیدن چنین صحنه هایی حیایش تقویت شود، اگر این حیا نریزد.

وی افزود: در اینکه مردان تمایل به جنس مخالف دارند، تردیدی نیست به همین دلیل در روایات متعدد بر نگاه به نامحرم تاکید شده است، زیرا باعث تهییج او شده و زمینه ساز فساد است و خیلی مایه تعجب است که یک روحانی در رساله خود چنین چیزی نوشته است. او گفته هر قدر صحنه های تحریک و شهوت زیاد هم باشد، چون نسبت به فرد خاصی نیست، ایرادی ندارد.

نجفی اضافه کرد: حتی روایت داریم که حضرت علی(ع) بر زنان سلام می کرد، ولی به زنان جوان سلام نمی کرد، زیرا می فرمود، می ترسم صدای آن زن جوان مرا به خطر بیندازد و به خاطر اجر سلام به وادی گناه بیفتم، آیه شریفه هم فرموده که زنان نباید خضوع در قول داشته باشند، زیرا مردان آنقدر حساس هستند که با خضوع صدای زن به خطر می افتند و نمایش و خودنمایی هم جزء لوازم طبیعی صفات زنانه است.

استاد فقه و اصول حوزه با بیان اینکه تبدیل شدن به ابراز شهوت و جلب توجه از جمله مفاسد چنین اختلاط هایی است، اظهار کرد: به دنبال این کار، گناهان علنی و اتفاقات حرامی رخ خواهد داد و موجب گسترش بی حیایی می شود و عمدتاً هم امر به معروف و نهی از منکر نمی کند و در چنین فضایی همه گناهکار هستند.

نجفی با بیان اینکه امروز از نظر اختلاط نامحرم و از بُعد اخلاقی در بحران هستیم، لذا در چنین شرایطی هیچ عاقلی به آن دامن نمی زد، افزود: از طرفی دشمنان هم بر این مسئله متمرکز شده و به تبلیغ بی بندوباری می پردازند. امروز در جنگ تمام عیار فرهنگی و اخلاقی هستیم و در چنین شرایطی آیا باید فضا را بازتر کنیم؟

ما موظف به منع مردم از مکروهات نیستیم حجت الاسلام والمسلمین کاظم قاضی زاده، استاد حوزه و رئیس مؤسسه فهیم در این نشست با بیان اینکه حضور زنان و بحث اختلاط در بسیاری از محیط ها وجود دارد، گفت: اولین سؤال این است که چرا روی ورزشگاه اینقدر حساسیت نشان می دهیم؟ در حالی که حضور زنان در بیمارستان ها، کنسرت و ... هم زمینه فسادخیز دارد.

وی افزود: همچنین نکته مهم دیگر این است که باید دو منظر بحث را از هم تفکیک کنیم، یکی از منظر ادله فقهی صرف است، مثلا خیلی از بزرگان مراجع قدیم و حتی جدید مانند آیت الله بهجت بدون نگاه حاکمیتی و از منظر فقه فردی، فتوا داده اند. اما گاهی از منظر حاکمیتی به مطالبات اقشار مختلف می نگریم که زاویه بحث متفاوت است. امروز زنان و جوانان، دختر و پسر و اقشار دیگر مطالباتی دارند که نمی توان به آن بی توجه بود.

استاد فقه و اصول حوزه اظهار کرد: احتیاط برای شخص و خانواده خوب است؛ خانواده من و شما حتی شاید یک بار هم به کنسرت نرفته اند، ولی نمی توان این موضوع را به جامعه 80 میلیونی تعمیم بدهیم، لذا این تصور که به خاطر برخی سوء استفاده های احتمالی، حلالی را اعلام نکنیم و حرمت برای یک امری قائل شویم، این درست نیست.

قاضی زاده تصریح کرد: اختلاط زن و مرد از دید همه فقها کراهت دارد و در این تردیدی نیست، ولی ما موظف به منع مردم از مکروهات نیستیم و تکلیف در این زمینه بر عهده خود افراد است؛ همچنین گفته شده که در برخی موارد مانند راهپیمایی و عزاداری، اختلاط زن و مرد مستحب و حتی واجب است، یعنی مصلحت تقویت نظام می تواند زنان را بیرون بیاورد، ولی برای حفظ شادابی و سلامت روحی جوانان مانع آنها شویم.

استاد حوزه افزود: برخی بحث اختلاط را به عنوان حکم اولی ذکر کرده اند در حالی که حکمی ثانوی است؛ اگر حضور زنان در ورزشگاه و دانشگاه و بیمارستان، بانک ها و ادارات ایرادی هم داشته باشد به لحاظ ثانوی است، نه اینکه نفس این حضورها ایراد داشته باشد.

نوع پوشش فوتبالیست ها مصداق نگاه به نامحرم نیست قاضی زاده با اشاره به مسائل مطرح شده در مورد نگاه زنان به بدن مرد نامحرم گفت: نگاه از فاصله دور حداقل در فوتبال، منصرف از بحث حرمت است و پوشیدگی در این ورزش هم به گونه ای است که عمده بدن پوشیده است، البته در برخی ورزشگاه ها و ورزش ها طبیعتاً عریانی بدن زیاد و حکم آن متفاوت است.

استاد حوزه بیان کرد: دانشگاه های امروز هم در حدی امر به معروف و نهی از منکر دارند، ولی این گونه نیست که تک به تک جلوی موارد خلاف شرع را بگیرند؛ در ورزشگاه ها هم موارد خلاف شرع وجود دارد که می توان فضا کلی آن را کنترل کرد، ضمن اینکه برخی موارد مانند ناسزا گفتن و شکستن صندلی و ... وجود دارد که می توان با ایجاد محرومیت هایی مانند راه ندادن مجدد این افراد به ورزشگاه نوعی تنبیه برای افراد خاطی در نظر گرفته شود و این مسائل را کنترل کنیم.

وی با تاکید بر اینکه اگر ما زمینه ساز فساد باشیم، مسئولیت داریم و تا جای ممکن باید جلوگیری کنیم، کرد: باید فرهنگ جدایی از فسادها را کم کم فراهم کنیم، مثلا با کنترل شماره ملی افراد می توان آنها را به ورزشگاه راه دهیم و اگر تخلفی از سوی آنها صورت گرفت، محدودیت ایجاد کنیم.

قاضی زاده افزود: البته مسئله مهم دیگر این است که برخی موضوعات مانند فساد و اختلاس و تهمت در سطح مسئولان کشور تأثیر مخرب بیشتری نسبت به برنامه ریزی و تهاجم غرب در فروپاشی اجتماعی جامعه دارد؛ اگر فضای اقتصادی و سیاسی در سطح مسئولان سالم سازی شود و اعتماد مردم به نظام بیشتر باشد، حرف شنوی جوانان هم بیشتر خواهد شد.

بررسی حضور زنان در ورزشگاه از منظر فقه حکومتی ارسال/حساسیت بیش از حد به ورود زنان به ورزشگاه نشان داده ایم/ آثار مخرب تر فساد و اختلاس

همچنین حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی خادمی کوشا، عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: حضور زنان در ورزشگاه از دو زاویه فقه فردی و اجتماعی قابل بحث است؛ در اصل حضور در ورزشگاه بحثی نداریم، ولی اگر کارشناسان موضوع شناسی بگویند ورزشگاه های فعلی ما فسادآور نیست یا هست، حکم آن در حرمت و جواز روشن است.

وی افزود: از جهت فقه فردی، وظیفه خود زن است که بسنجد که آیا حضورش در ورزشگاه اختلاط آور است یا خیر؟ ولی از منظر فقه حکومتی این سؤال مطرح است که آیا حکومت اجازه دارد زمینه را برای حضور زنان فراهم کرده یا مانع آنان شود؟ این بستگی به پاسخی دارد که به سؤال اول بدهیم که آیا حضور در ورزشگاه های فعلی فسادآوری بیشتری نسب به جنبه های مثبت دارد یا خیر.

استاد حوزه تصریح کرد: در بحث موضوع شناسی هم دو بعد فردی و حکومتی وجود دارد که در دو نوع فقه متفاوت است؛ در فقه فردی وقتی خود شخص می خواهد موضوع شناسی کند، باید توان فکری خود، شرایط زمان و مکان را در نظر بگیرد، ولی از منظر فقه حکومتی خود حکومت باید امکانات و شرایط کلی را بسنجد نه اینکه بخواهد به صورت تفصیلی و جزئی وارد بحث شود و چه بسا اگر امکانات لازم برای حضور زنان در عموم ورزشگاه ها فراهم شد، جایز بداند.

خادمی کوشا تصریح کرد: ورزشگاه های فعلی اختلاط و نگاه نامحرم و ... دارد و این حرف درستی است، ولی آیا به وجه مقابل آن هم التزام داریم زیرا در هیئت ها و راهپیمایی و ... هم امکان چنین چیزهایی وجود دارد. پس آیا در اینجا هم می توانیم حکم به حرمت بدهیم؟

انتهای پیام

کلیدواژه های این خبر
فوتبال   ورزشگاه   فوتسال   کاراته   شطرنج   بحرین   بیلیارد   کرسی ترویجی   فشار روحی   استادیوم   حرام   رئیس جمهور   زن و مرد   دخالت خارجی   حضور بانوان در ورزشگاه   ورزش های رزمی   ورود بانوان   مسابقات ورزشی   کشورهای اسلامی   بدنساز   همنشینی   حکومت اسلامی   موضوع شناسی   مسائل فقهی   محمود احمدی نژاد   جایز   پردیس   عربستان سعودی   علما   بانوان   خشونت   دانشگاه تهران   AFC   حوزه های علمیه   حضور زنان در جامعه   ورزشکاران   پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «ایکنا» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
ضرورت هم اندیشی حوزه و اهالی ورزش در رفع مساله حضور زنان در ورزشگاه
خبرگزاری حوزه
نشست «بررسی فقهی و موضوع شناسی حضور بانوان در ورزشگاه ها» برگزار شد
خبرگزاری ایلنا
مناظره موافقان و مخالفان حضور بانوان در ورزشگاه ها در قم
ایرنا
مناظره موافقان و مخالفان حضور بانوان در ورزشگاه ها برگزار شد
ایرنا
اینفانتینو در مراسم بهترین‎ های فیفا: در بازی ایران و کامبوج، بانوان ایرانی به ورزشگاه می روند
خبرگزاری ایلنا
صبحانه خبری / اول صبح این خبرها را از دست ندهید / حضور زنان در همه بازی ها در ورزشگاه ها؟ / شرط کاهش مجازات تجفی / حوزه علمیه لاکچری آملی لاریجانی
انتخاب
بیانیه فیفا درباره ایران: زنان باید بتوانند در «تمام» مسابقات به ورزشگاه بروند / تعداد تماشاگران زن هم باید بر اساس میزان تقاضای آن ها و فروش بلیت مشخص شود
تیک نیوز
بیانیه فیفا درباره ایران: زنان باید بتوانند در «تمام» مسابقات به ورزشگاه بروند
نامه نیوز
هشدار تاج برای حضور بانوان در ورزشگاه
دنیای اقتصاد
آخرین صحبت های وزیر در مورد ورود بانوان به استادیوم
ورزش 3
واکنش معاون رئیس جمهور به ازدواج حاشیه ساز در بهمئی/ لایحه ممنوعیت کودک همسری آماده تصویب است
خبر دنا
موافقت دولت با لایحه ممنوعیت کودک همسری مجلس
صدا و سیما
لایحه ممنوعیت کودک همسری آماده تصویب در کمیسیون لوایح دولت است
ایرنا
حضور زنان در ورزشگاه آزادی بازهم به صورت گزینشی؟
پارسینه
امیرصالحی: حضور زنان در ورزشگاه ها از دیدگاه فقهی صحیح نیست
خبرآنلاین
حضور زنان در ورزشگاه ها از دیدگاه فقهی صحیح نیست
مهر نیوز
جزئیات ورود بانوان به ورزشگاه در بازی ایران و کامبوج
الف
تلاش محمود واعظی برای حفظ ارتباط روحانی و سنت گرایان قم
شعار سال
تلاش محمود واعظی برای حفظ ارتباط روحانی و سنت گرایان قم/ مخالف اصلی ورود زنان به ورزشگاه ها در دولت کیست؟
رویداد 24
اصلاح طلبان چه مواقعی موافق و چه برهه هایی مخالف «ورود زنان به استادیوم» می شوند؟
راه دانا
اصلاح طلبان چه مواقعی موافق و یا مخالف «ورود زنان به استادیوم» می شوند؟
مشرق نیوز
نقش فراموش شده زنان در جامعه
افق تازه
هاشمی طبا: مخالفت ها با ورود زنان به ورزشگاه ها ریشه فقهی دارد/ مشکلی برای حضور خانوادگی در ورزشگاه ها نمی بینم
نامه نیوز
آقای دولت؛ استخاره لازم نیست، درها را برای خانم ها باز کنید
عصر ایران
همسر ناصر حجازی: چرا باید یک جوان دست به خودسوزی بزند؟
وانا نیوز
چرا باید یک جوان دست به خودسوزی بزند؟
برترین ها
هاشمی طبا: درباره حضور زنان نرمش به خرج دهند
برترین ها
تاکیدات امروز روحانی/امیدواری درمورد احکام کارگران هفت تپه/نظر دولت درباره حضور زنان در ورزشگاه
ایسنا
این گره ها با دست باز می شدند اما.../ هاشمی طبا: درباره حضور زنان نرمش به خرج دهند
ورزش 3
فوتبال فقط عشق می شناسد نه جنسیت/از جنجال داوری زنان در مسابقات نوجوانان زیر 12 سال تا خودسوزی هوادار آبی
عصر ایران
شایعه درباره دوپینگ بانوان فوتبالیست
الف
حاضرم به جای دختری که محکوم شده به زندان بروم
ایران آنلاین
منع زنان برای ورود به ورزشگاه ها تبعات منفی بیشتری دارد
ایکنا
ابتکار: تقسیم بندی استادیوم ها به صورت زنانه و مردانه برای حضور زنان
آفتاب
از حضور زنان در ورزشگاه ها چه خبر؟
ایران آنلاین
معاون رئیس جمهور، استقلالی است یا پرسپولیسی؟
دنیای اقتصاد
معاون روحانی: نه استقلالی ام نه پرسپولیسی!
برترین ها
معاون رئیس جمهور: نه استقلالی ام نه پرسپولیسی!
خبرآنلاین
معاون رئیس جمهور: نه استقلالی ام، نه پرسپولیسی
وانا نیوز
معاون رئیس جمهور: نه استقلالی ام، نه پرسپولیسی/ شاید برای تماشای بازی تیم ملی فوتبال به آزادی رفتم!/ نمی دانم شرایط برای حضور بانوان در ورزشگاه ها مهیا شده یا نه؟
دیده بان ایران
اخبار مرتبط
bltخبرگزاری حوزه : ضرورت هم اندیشی حوزه و اهالی ورزش در رفع مساله حضور زنان در ورزشگاه
bltخبرگزاری ایلنا : نشست «بررسی فقهی و موضوع شناسی حضور بانوان در ورزشگاه ها» برگزار شد
bltایرنا : مناظره موافقان و مخالفان حضور بانوان در ورزشگاه ها در قم
bltایرنا : مناظره موافقان و مخالفان حضور بانوان در ورزشگاه ها برگزار شد
bltخبرگزاری ایلنا : اینفانتینو در مراسم بهترین‎ های فیفا: در بازی ایران و کامبوج، بانوان ایرانی به ورزشگاه می روند
bltانتخاب : صبحانه خبری / اول صبح این خبرها را از دست ندهید / حضور زنان در همه بازی ها در ورزشگاه ها؟ / شرط کاهش مجازات تجفی / حوزه علمیه لاکچری آملی لاریجانی
bltتیک نیوز : بیانیه فیفا درباره ایران: زنان باید بتوانند در «تمام» مسابقات به ورزشگاه بروند / تعداد تماشاگران زن هم باید بر اساس میزان تقاضای آن ها و فروش بلیت مشخص شود
bltنامه نیوز : بیانیه فیفا درباره ایران: زنان باید بتوانند در «تمام» مسابقات به ورزشگاه بروند
bltدنیای اقتصاد : هشدار تاج برای حضور بانوان در ورزشگاه
bltورزش 3 : آخرین صحبت های وزیر در مورد ورود بانوان به استادیوم
bltخبر دنا : واکنش معاون رئیس جمهور به ازدواج حاشیه ساز در بهمئی/ لایحه ممنوعیت کودک همسری آماده تصویب است
bltصدا و سیما : موافقت دولت با لایحه ممنوعیت کودک همسری مجلس
bltایرنا : لایحه ممنوعیت کودک همسری آماده تصویب در کمیسیون لوایح دولت است
bltپارسینه : حضور زنان در ورزشگاه آزادی بازهم به صورت گزینشی؟
bltخبرآنلاین : امیرصالحی: حضور زنان در ورزشگاه ها از دیدگاه فقهی صحیح نیست
bltمهر نیوز : حضور زنان در ورزشگاه ها از دیدگاه فقهی صحیح نیست
bltالف : جزئیات ورود بانوان به ورزشگاه در بازی ایران و کامبوج
bltشعار سال : تلاش محمود واعظی برای حفظ ارتباط روحانی و سنت گرایان قم
bltرویداد 24 : تلاش محمود واعظی برای حفظ ارتباط روحانی و سنت گرایان قم/ مخالف اصلی ورود زنان به ورزشگاه ها در دولت کیست؟
bltراه دانا : اصلاح طلبان چه مواقعی موافق و چه برهه هایی مخالف «ورود زنان به استادیوم» می شوند؟
bltمشرق نیوز : اصلاح طلبان چه مواقعی موافق و یا مخالف «ورود زنان به استادیوم» می شوند؟
bltافق تازه : نقش فراموش شده زنان در جامعه
bltنامه نیوز : هاشمی طبا: مخالفت ها با ورود زنان به ورزشگاه ها ریشه فقهی دارد/ مشکلی برای حضور خانوادگی در ورزشگاه ها نمی بینم
bltعصر ایران : آقای دولت؛ استخاره لازم نیست، درها را برای خانم ها باز کنید
bltوانا نیوز : همسر ناصر حجازی: چرا باید یک جوان دست به خودسوزی بزند؟
bltبرترین ها : چرا باید یک جوان دست به خودسوزی بزند؟
bltبرترین ها : هاشمی طبا: درباره حضور زنان نرمش به خرج دهند
bltایسنا : تاکیدات امروز روحانی/امیدواری درمورد احکام کارگران هفت تپه/نظر دولت درباره حضور زنان در ورزشگاه
bltورزش 3 : این گره ها با دست باز می شدند اما.../ هاشمی طبا: درباره حضور زنان نرمش به خرج دهند
bltعصر ایران : فوتبال فقط عشق می شناسد نه جنسیت/از جنجال داوری زنان در مسابقات نوجوانان زیر 12 سال تا خودسوزی هوادار آبی
bltالف : شایعه درباره دوپینگ بانوان فوتبالیست
bltایران آنلاین : حاضرم به جای دختری که محکوم شده به زندان بروم
bltایکنا : منع زنان برای ورود به ورزشگاه ها تبعات منفی بیشتری دارد
bltآفتاب : ابتکار: تقسیم بندی استادیوم ها به صورت زنانه و مردانه برای حضور زنان
bltایران آنلاین : از حضور زنان در ورزشگاه ها چه خبر؟
bltدنیای اقتصاد : معاون رئیس جمهور، استقلالی است یا پرسپولیسی؟
bltبرترین ها : معاون روحانی: نه استقلالی ام نه پرسپولیسی!
bltخبرآنلاین : معاون رئیس جمهور: نه استقلالی ام نه پرسپولیسی!
bltوانا نیوز : معاون رئیس جمهور: نه استقلالی ام، نه پرسپولیسی
bltدیده بان ایران : معاون رئیس جمهور: نه استقلالی ام، نه پرسپولیسی/ شاید برای تماشای بازی تیم ملی فوتبال به آزادی رفتم!/ نمی دانم شرایط برای حضور بانوان در ورزشگاه ها مهیا شده یا نه؟
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.