نقشه انتخاباتی محسن رضایی

نقشه انتخاباتی محسن رضایی
فرارو-به تازگی یک چهره اصولگرای دیگر قصد خود برای نامزدی در انتخابات 1400 را تقریبا قطعی کرده است.
نقشه انتخاباتی محسن رضایی

فرارو-به تازگی یک چهره اصولگرای دیگر قصد خود برای نامزدی در انتخابات 1400 را تقریبا قطعی کرده است. هرچندمحسن رضایی فرمانده پیشین سپاه و دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام رسما این را اعلام نکرده اما سخنان اخیرش به خوبی بیانگر این مسئله است که تمایل شدیدی به نامزدی در انتخابات دارد. او از قیام در 1400، تشکیل دولت ایالتی و فراجناحی سخن می گوید.
محسن رضایی که تا در آذرماه درباره احتمال نامزدی خود در انتخابات گفته بود تا 1400 زمان باقی مانده و وقت برای اظهار نظر در این رابطه زیاد است، حالا در گفتگو با خبرگزاری فارس گفته است که برای حل مشکلات کشور باید " مسئله قیام هم در دولت و هم در جامعه باید انجام شود. جناح های سیاسی هم باشند و بیایند کار کنند، ولی ما باید فراتر از جناح های سیاسی در 1400 ظهور و کار کنیم. من فکر می کنم 1400 را تبدیل به یک قیام کنیم. کشور ما نیاز به رفراندوم ندارد. کشور ما نیاز به یک قیام در چارچوب قانون اساسی و نظام جمهوری اسلامی و بیانیه گام دوم دارد که آن موانع بزرگی که بر سر راه مانده را با بسیج مردم برطرف کنیم." او همچنین از تشکیل یک تیم مدیریتی حرف زد و افزود: «درصدد جمع آوری 10 هزار نفر هستم که از فرمانداری و بخشداری و استانداری و بسیاری از فعالیت های جدیدی که تعریف می کنیم را در بر بگیرند. حتماً هیات دولت جزو برجستگان این ها خواهد بود که باید با یک فرمولی معرفی کنیم.» رضایی تاکید کرد که به دنبال کادر سازی به سبک شهید بهشتی است. رضایی پیش از این هم تاکید کرده بود که کشور در انتخابات آینده نیاز به یک اقتصاددان دارد. رضایی که دکترای اقتصاد دارد تاکنون سه بار نامزد انتخابات ریاست جمهوری شده است بار اول در سال 84 شب انتخابات انصراف داد، بار دوم در سال 88 کمترا یک میلیون رای کسب کرد و شکست سنگینی خورد و بار سوم در سال 92 چهار میلیون رای کسب کرد، اما باز هم شکست خورد.
اظهارات او در این مصاحبه را اغلب به اعلام تمایل جدی او برای ورود به انتخابات تعبیر کردند، اما ناصر ایمانی فعال اصولگرا در گفتگو با فرارو اظهار کرد: "تا دو سه ماه دیگر از این خبر ها درباره آمدن یا نیامدن افراد زیاد به گوش می رسد. فکر نمی کنم این چیز خاصی باشد و جنبه خبری داشته باشد. به صورت مرتب افراد به صورت تلویحی و قطعی اعلام حضور می کنند آقای رضایی هم به صورت تلویحی گفتند که می آیند و به صراحت حرفی نزدند."
ولی در مقابل حمیدرضا ترقی دیگر فعال سیاسی اصولگرا اظهارات رضایی را دال بر اعلام حضور او در انتخابات 1400 می داند و در گفتگو با فرارو گفت: "آنچه مسلم است آقای رضایی اراده کرده است که وارد عرصه بشود و قطعاً می خواهد نامزد بشود."
اما کارنامه رضایی در ادوار انتخاباتی گذشته چندان درخشان نیست و شاید بر همین اساس اصولگرایانی، چون ایمانی بر این نظر هستند که رضایی این دوره هم امکانی برای موفقیت ندارد. از نظر این گروه، رضایی چهره محبوبی در نظر افکار عمومی نیست. چنانچه ایمانی تاکید کرد: "آقای رضایی زمینه جلب آرا را ندارد و در افکار عمومی از جایگاه خوبی برخوردار نیست."
از این منظر، احتمال حمایت اصولگرایان از رضایی در 1400 وجود ندارد. ایمانی دراین باره معتقد است هر چند رضایی یکی از چهره های اصول گرا است، اما حمایت اصولگرایان از نامزدی او به این بستگی دارد که در فرصت باقی مانده چه پیش آید؛ آن هم با توجه به تعدد نامزد های در جریان اصولگرایی که خود چالش پیش روی اصولگرایان است.
این تحلیلگر اصولگرا افزود: «باید دید با توجه به تعدد نامزد ها در جریان اصولگرایی، چقدر آقای رضایی امکان مطرح شدن دارند. با توجه به فضای مردمی، جایگاه ایشان در افکار عمومی و میزان رایی که ممکن است داشته باشد آیا اصولگرایان ممکن است ایشان را در فهرست نامزد های خود محسوب بکنند یا نه! اما در کل، احتمال حمایت اصولگرایان از ایشان خیلی نیست. تصور نمی کنم خیلی از اصولگرا ها چه سنتی و چه طیف های دیگر از ایشان حمایت کنند؛ نه به خاطر شخصیت آقای محسن رضایی بلکه به خاطر قابلیت جلب آرای او و جایگاهش در افکار عمومی؛ بعید است حمایتی از ایشان صورت بگیرد.»
او گفت: «حتما اصولگرایان با تمام کسانی که قصد نامزدی در انتخابات 1400 را دارند از جمله آقای رضایی، صحبت خواهند کرد و برنامه های شان را می گیرند، اما این که در گزینش نهایی، آقای رضایی را انتخاب کنند احتمالش خیلی کم است.»
اما ترقی درباره احتمال موفقیت و حمایت اصولگرایان از رضایی در لفافه صحبت کرد. او گفت: "اظهارنظر درباره این که آقای رضایی در انتخابات موفق می شود یا نه شاید الان درست نباشد. چون افراد خود را در معرض قضاوت و ارزیابی مردم می گذارند و الان وقت نقد و بررسی این مسائل نیست. این که نتیجه بررسی صلاحیت ها چه شود، ائتلاف نیرو های انقلاب به چه مصداقی برسند و موقعیت ایشان در نظرسنجی های عمومی با توجه به برنامه هایی که اعلام می کند چه باشد؛ همگی نیاز به زمان دارد."
او افزود: «قابلیت آقای رضایی برای جلب آراء هم بستگی به برنامه های عملیاتی او در این باره دارد. به طور بالقوه، همه افرادی که برای نامزدی مطرح می شوند این توانایی را در خود دیده اند که اعلام نامزدی می کنند، اما متناسب با شرایط و زمان، ذائقه های مردم متفاوت است و الان باید دید که مردم دنبال چه عناصری هستند.»
از نظر ترقی در این دوره "مردم دنبال کسی هستند که بتواند مهم ترین مشکل شان یعنی مشکل اقتصادی را حل بکند و بتواند اقتدار نظام را در برابر تهدید های بیگانه حفظ کند و از یک تیم قوی و کارآمد با روحیه جهادی و انقلابی برخوردار باشد."
او ادامه داد: «هر کسی که این ویژگی ها را داشته باشد طبیعتاً در معرض آراء بیشتری از مردم قرار دارد. اما این که آقای رضایی دارای این شاخص ها هستند یا نه، درست نیست قضاوت کرد. این را باید به قضاوت مردم گذاشت، ولی ایشان تازه در حال طرح دیدگاه هایشان هستند و خیلی از مواضع و دیدگاه های اقتصادی و برنامه کاری ایشان در آینده مشخص می شود و آن زمان می توان روی آن ها ارزیابی و قضاوت کرد.»
ترقی درباره حمایت اصولگرایان از رضایی گفت: «آقای رضایی همیشه و حتی در ادوار قبلی انتخابات، هم در مجموعه اصولگرا ها بودند و الان هم در ائتلاف نیرو های انقلاب، حضور دارند و این طور نیست که ایشان در بین اصولگرایان مطرح نباشند. آقای رضایی یکی از ده- پانزده نفر مطرح نامزدی در شورای ائتلاف هستند. اما شورای ائتلاف هنوز وارد مصادیق نشده و نمی توان دراین باره اظهارنظری کرد، اما ایشان هم جزء افرادی هستند که نامزدی شان در شورا مورد بررسی قرار خواهد گرفت. ولی این که شانس ایشان چقدر باشد را نمی دانم، چون هنوز اصلاً ورودی به این مباحث نشده و گمانه زنی دراین باره صورت نگرفته است و حداقل باید برای مشخص شدن مصادیق تا اواخر اسفند صبر کرد.»
آن طور که ترقی گفت فعلا برای شکل و شمایل حمایت اصولگرایان از رضایی باید صبر کرد، اما شواهد و اظهارات برخی نزدیکان رضایی نشان می دهد رضایی سوای حمایت اصولگرایان، عزم جدی برای آمدن در 1400 دارد. چندان که ایمانی بر این نظر است احتمال انصراف رضایی به نفع فرد دیگر در انتخابات 1400 کم است، هرچند منتفی نیست.
ایمانی گفت: «آقای رضایی در دوره های قبل هم که کاندید بودند به نفع کسی کنار نرفتند. تصور نمی کنم ایشان این دوره هم، قصدی برای کنار رفتن از انتخابات را داشته باشند، چون صلاحیت خود را بیش از بقیه نامزد ها می دانند که این هم طبیعی است و خیلی از نامزد ها این طور فکر می کنند.»

کلیدواژه های این خبر
رفراندوم   اصول گرایان   نظام جمهوری اسلامی ایران   حمیدرضا ترقی   هیات دولت   استانداری   بخشدار   ناصر ایمانی   اصول گرایی   نامزدی   اصول گرا   فراجناحی   کادر سازی   اقتصاد دان   مشکلات کشور   انتخابات 1400   انتخابات ریاست جمهوری   اقتصاد   گام دوم انقلاب   محسن رضایی   فرمانداری   افکار عمومی   دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «فرارو» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
اصلاح طلبان و زمزمه احتمال رد صلاحیت جهانگیری
فردا نیوز
احمدی نژاد می آید؟/ ابطحی: رایزنی هایی برای تایید صلاحیت احمدی نژاد در جریان است
آریا
فعال اصولگرا: سید حسن خمینی پایگاه رای بالایی ندارد
گفتار نو
کنایه سیاسی فعال اصولگرا به سیدحسن خمینی
مثلث
ناصر ایمانی: سید حسن خمینی پایگاه رای بالایی ندارد / بعید است طرفداران اصولگرایی و حامیان اصلاح طلبی رای خود را به نام سید حسن خمینی بنویسند
نامه نیوز
ناصر ایمانی: اصولگرایان به دنبال رئیسی هستند
دیده بان ایران
انتخابات 1400؛ آمدن رئیسی منتفی نیست اما...
رویداد 24
آمدن رییسی برای ریاست جمهوری منتفی نیست/ اصلاح طلبان پاسخگوی 8 سال ریاست جمهوری دولت روحانی باشند
ایران آنلاین
بن بست سیاسی یا فرصت تغییر
اسکان نیوز
ایمانی: به 16 میلیون رای رئیسی امید داریم
دنیای اقتصاد
صف عریض و طویل کاندیداهای رده چندم انتخابات 1400
خبرآنلاین
صحبت هایی برای تایید صلاحیت احمدی نژاد در جریان است
روز نو
ادعای جدید درباره تائید صلاحیت احمدی نژاد از سوی شورای نگهبان
دنیای اقتصاد
ادعای جدید درباره تائید صلاحیت محمود احمدی نژاد از سوی شورای نگهبان
خبرآنلاین
شروع رایزنی هایی برای تایید صلاحیت احمدی نژاد در انتخابات 1400
خبر دنا
رایزنی ها برای تاییدصلاحیت احمدی نژاد
خبر خودرو
رایزنی هایی برای تایید صلاحیت احمدی نژاد در انتخابات 1400 در جریان است
رویداد 24
آیا احمدی نژاد تایید صلاحیت میشود؟
رکنا نت
محمود احمدی نژاد برای حضور در انتخابات 1400 تاییدصلاحیت می شود؟ / رایزنی ها برای تاییدصلاحیت احمدی نژاد بالا گرفت / شورای نگهبان تمایل به تاییدصلاحیت احمدی نژاد دارد؟
تیک نیوز
صحبت هایی برای تایید صلاحیت احمدی نژاد در جریان است/ شانس تایید صلاحیت احمدی نژاد بالاتر رفته است/احتمال تایید صلاحیت احمدی نژاد وجود دارد/ رئیسی نامزد انتخابات نمی شود
نامه نیوز
رایزنی ها برای تاییدصلاحیت احمدی نژاد بالا گرفت/ عضو جبهه پایداری: نامزدی آقای قالیباف به شدت جدی است
دیده بان ایران
وقت پرسیدن شما نیست!
جوان آنلاین
شرط آمدن رئیسی برای انتخابات ریاست جمهوری
خبرگزاری دانشجو
شرق: شرط رئیسی برای کاندیداتوری در 1400 /قالیباف و احمدی نژاد رقیب شدند /دوگانه وحدت در جریان اصولگرا؟
عصر ایران
انتقاد عباس عبدی از اظهارت حدادعادل
فرارو
شرط رئیسی برای کاندیداتوری در 1400 / قالیباف و احمدی نژاد رقیب شدند /دوگانه وحدت در جریان اصولگرا؟
ایران آنلاین
شرط ابراهیم رئیسی برای کاندیداتوری در 1400 چیست؟
وانا نیوز
پدرهای اصولگرا چرا برای فرزندانشان داستان سرایی می کنند؟
خرداد نیوز
شرط رئیسی برای کاندیداتوری در 1400 /قالیباف و احمدی نژاد رقیب شدند /دوگانه وحدت در جریان اصولگرا؟
آفتاب
شرط آمدن رئیسی به انتخابات 1400
روز نو
عباس عبدی: مهم ترین نکته اظهارات حداد عادل این است که نظام سلطه در حال مدیریت سیاست و امور در اینجا هستند!
انتخاب
عباس عبدی: نظام سلطه و انتخابات ایران
نواندیش
نظام سلطه و انتخابات ایران/ عباس عبدی
عصر ایران
شرط آمدن ابراهیم رئیسی
صدای ایران
قالیباف و احمدی نژاد رقیب شدند /دوگانه وحدت در جریان اصولگرا؟
دنیای اقتصاد
قالیباف و احمدی نژاد رقیب شدند/ شرط ابراهیم رئیسی برای کاندیداتوری در 1400
اقتصاد نیوز
آمدن رئیسی انتخابات 1400 مشروط به چیست؟
گفتار نو
شرط ابراهیم رئیسی برای کاندیداتوری در 1400 /قالیباف و احمدی نژاد رقیب شدند /دوگانه وحدت در جریان اصولگرا؟
ساعت 24
شرط ابراهیم رئیس برای کاندیداتوری در 1400 /قالیباف و احمدی نژاد رقیب شدند /دوگانه وحدت در جریان اصولگرا؟
خبرآنلاین
واکنش عباس عبدی به اظهارات انتخاباتی حدادعادل
سایت جماران
اخبار مرتبط
bltفردا نیوز : اصلاح طلبان و زمزمه احتمال رد صلاحیت جهانگیری
bltآریا : احمدی نژاد می آید؟/ ابطحی: رایزنی هایی برای تایید صلاحیت احمدی نژاد در جریان است
bltگفتار نو : فعال اصولگرا: سید حسن خمینی پایگاه رای بالایی ندارد
bltمثلث : کنایه سیاسی فعال اصولگرا به سیدحسن خمینی
bltنامه نیوز : ناصر ایمانی: سید حسن خمینی پایگاه رای بالایی ندارد / بعید است طرفداران اصولگرایی و حامیان اصلاح طلبی رای خود را به نام سید حسن خمینی بنویسند
bltدیده بان ایران : ناصر ایمانی: اصولگرایان به دنبال رئیسی هستند
bltرویداد 24 : انتخابات 1400؛ آمدن رئیسی منتفی نیست اما...
bltایران آنلاین : آمدن رییسی برای ریاست جمهوری منتفی نیست/ اصلاح طلبان پاسخگوی 8 سال ریاست جمهوری دولت روحانی باشند
bltاسکان نیوز : بن بست سیاسی یا فرصت تغییر
bltدنیای اقتصاد : ایمانی: به 16 میلیون رای رئیسی امید داریم
bltخبرآنلاین : صف عریض و طویل کاندیداهای رده چندم انتخابات 1400
bltروز نو : صحبت هایی برای تایید صلاحیت احمدی نژاد در جریان است
bltدنیای اقتصاد : ادعای جدید درباره تائید صلاحیت احمدی نژاد از سوی شورای نگهبان
bltخبرآنلاین : ادعای جدید درباره تائید صلاحیت محمود احمدی نژاد از سوی شورای نگهبان
bltخبر دنا : شروع رایزنی هایی برای تایید صلاحیت احمدی نژاد در انتخابات 1400
bltخبر خودرو : رایزنی ها برای تاییدصلاحیت احمدی نژاد
bltرویداد 24 : رایزنی هایی برای تایید صلاحیت احمدی نژاد در انتخابات 1400 در جریان است
bltرکنا نت : آیا احمدی نژاد تایید صلاحیت میشود؟
bltتیک نیوز : محمود احمدی نژاد برای حضور در انتخابات 1400 تاییدصلاحیت می شود؟ / رایزنی ها برای تاییدصلاحیت احمدی نژاد بالا گرفت / شورای نگهبان تمایل به تاییدصلاحیت احمدی نژاد دارد؟
bltنامه نیوز : صحبت هایی برای تایید صلاحیت احمدی نژاد در جریان است/ شانس تایید صلاحیت احمدی نژاد بالاتر رفته است/احتمال تایید صلاحیت احمدی نژاد وجود دارد/ رئیسی نامزد انتخابات نمی شود
bltدیده بان ایران : رایزنی ها برای تاییدصلاحیت احمدی نژاد بالا گرفت/ عضو جبهه پایداری: نامزدی آقای قالیباف به شدت جدی است
bltجوان آنلاین : وقت پرسیدن شما نیست!
bltخبرگزاری دانشجو : شرط آمدن رئیسی برای انتخابات ریاست جمهوری
bltعصر ایران : شرق: شرط رئیسی برای کاندیداتوری در 1400 /قالیباف و احمدی نژاد رقیب شدند /دوگانه وحدت در جریان اصولگرا؟
bltفرارو : انتقاد عباس عبدی از اظهارت حدادعادل
bltایران آنلاین : شرط رئیسی برای کاندیداتوری در 1400 / قالیباف و احمدی نژاد رقیب شدند /دوگانه وحدت در جریان اصولگرا؟
bltوانا نیوز : شرط ابراهیم رئیسی برای کاندیداتوری در 1400 چیست؟
bltخرداد نیوز : پدرهای اصولگرا چرا برای فرزندانشان داستان سرایی می کنند؟
bltآفتاب : شرط رئیسی برای کاندیداتوری در 1400 /قالیباف و احمدی نژاد رقیب شدند /دوگانه وحدت در جریان اصولگرا؟
bltروز نو : شرط آمدن رئیسی به انتخابات 1400
bltانتخاب : عباس عبدی: مهم ترین نکته اظهارات حداد عادل این است که نظام سلطه در حال مدیریت سیاست و امور در اینجا هستند!
bltنواندیش : عباس عبدی: نظام سلطه و انتخابات ایران
bltعصر ایران : نظام سلطه و انتخابات ایران/ عباس عبدی
bltصدای ایران : شرط آمدن ابراهیم رئیسی
bltدنیای اقتصاد : قالیباف و احمدی نژاد رقیب شدند /دوگانه وحدت در جریان اصولگرا؟
bltاقتصاد نیوز : قالیباف و احمدی نژاد رقیب شدند/ شرط ابراهیم رئیسی برای کاندیداتوری در 1400
bltگفتار نو : آمدن رئیسی انتخابات 1400 مشروط به چیست؟
bltساعت 24 : شرط ابراهیم رئیسی برای کاندیداتوری در 1400 /قالیباف و احمدی نژاد رقیب شدند /دوگانه وحدت در جریان اصولگرا؟
bltخبرآنلاین : شرط ابراهیم رئیس برای کاندیداتوری در 1400 /قالیباف و احمدی نژاد رقیب شدند /دوگانه وحدت در جریان اصولگرا؟
bltسایت جماران : واکنش عباس عبدی به اظهارات انتخاباتی حدادعادل
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.