دریادار خانزادی: دریانوردی نماد و نشانه قدرت یک ملت است

دریادار خانزادی: دریانوردی نماد و نشانه قدرت یک ملت است
فرمانده نیروی دریایی ارتش، نفس حضور در دریا را قدرت توصیف کرد و گفت: دریا را باید به زیر پای خودمان بکشانیم، دریانوردی اساساً نماد و نشانه ای از قدرت یک ملت است، ما در خلیج عدن به طور مرتب حضور داریم.
دریادار خانزادی: دریانوردی نماد و نشانه قدرت یک ملت است

دریادار خانزادی: دریانوردی نماد و نشانه قدرت یک ملت استبه گزارش عصرپرس از روابط عمومی ارتش، دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش در گفت وگویی با اشاره به گسترده بودن منطقه ماموریتی نیروی دریایی، گفت: عمده شناورهای تجاری ما در دریا در حال تردد هستند، اگر بنا باشد شناورهای ما 5 الی 6 هزار کیلومتر دورتر از مرزهای دریایی کشور فعالیت انجام دهند لازم است که خدمات خوبی را در دریا دریافت کنند.
فرمانده نیروی دریایی ارتش بیان کرد: اگر بنا باشد در آن فاصله عمل کنند نیاز به خدمات دارند، اگر خدمات نباشد ناچاریم که این 6 هزار کیلومتر را پس از صرف زمانی به بندر برگردد، ناوبندر خاک به عنوان یک شناور همه ظرفیت های لازم را دارد.
خانزادی خاطرنشان کرد: ساخت ناوبندر مکران برای پشتیبانی و عدم بازگشت 5 تا 6 هزار کیلومتری ناوگان دریایی به بنادر امن برای تامین اقلام مورد نیاز ساخته شده است.
وی با اشاره به اینکه نیروی دریایی ما در مقیاس جهانی باید در دریاهای اقیانوسی حضور پیدا کند گفت: باید در دو لایه کنترل دریایی را بتوانیم انجام دهیم یعنی باید بتوانیم دریا را در سطح، زیر سطح و آسمان تحت کنترل خود قرار دهیم و اوضاع را به نفع خود مورد بهره برداری قرار دهیم.
دریادار خانزادی با اشاره به اینکه نفس حضور در دریا قدرت است، افزود: دریا را باید به زیر پای خودمان بکشانیم، دریانوردی اساساً نماد و نشانه ای از قدرت یک ملت است، ما در خلیج عدن به طور مرتب حضور داریم.
فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به اینکه شناور خارک در مقیاس محدودتری نسبت به ناوبندر مکران توان پشتیبانی ناوگان دریایی را دارد لذا مکران توان حمل 5 بالگرد سنگین موجود در کشور را دارد، اظهار کرد: شرایط کرونایی و عدم استفاده از بنادر کشورهای دیگر و بنادر امن باعث افزایش سرعت در ساخت ناوبندر مکران شد.
وی با اشاره به اینکه خارک را ناچار هستیم تا به بندر بیاوریم، زیرا ظرفیت حمل بالگرد در خارک محدود است، گفت: مکران می تواند 5 بالگرد را بر روی خود حمل کند، بالگرد ضد زیردریایی می تواند بر روی این شناور نشست و برخاست انجام دهد.
دریادار خانزادی خاطرنشان کرد: مکران ظرفیت خیلی بزرگی دارد و به عنوان یک جایگزین برای خارک در دریا تلقی می شود، مکران کمک می کند تا در مسافت های دورتر بتوانیم پشتیبانی از ناوگان نیروی دریایی را انجام دهیم.
فرمانده نیروی دریایی تصریح کرد: در شرایط کرونا امکان اینکه به بنادر محدودی که وجود دارد برویم وجود نداشت، این امکان برای ما به شدت محدود شده بود، ما نمی خواستیم خدمه و ملوانان به خطر بیفتد، در این ایام وقتی ناوهای هواپیمابر آمریکایی که در بنادر پهلو گرفتند، نیروهای خدماتی آن ها با حجم وسیعی به بیماری کرونا مبتلا شدند و ماموریتشان مختل شد، اما ما با این موضوع مواجه نشدیم و به دقت توانستیم این بیماری را کنترل کنیم و در تمام مدت در دریا حضور داشتیم.
وی افزود: برای ما مهم بود که خیلی زود این اتفاق بیفتد لذا یک کار شبانه روزی در چهار، پنج ماه گذشته توسط همکاران و مجموعه ای از کشتی سازی کشور انجام شد.
دریادار خانزادی عنوان کرد: برای اینکه چنین عرشه ای را ایجاد کنیم که توانایی هفت فروند بالگرد سنگین را داشته باشد ناچار بودیم وزنی معادل هزار تن به شناور اضافه کنیم، یک ناوشکن از 650 تن فلز ساخته می شود یعنی معادل دو ناوشکن عرشه فلزی را کار کرده ایم، به طوری که به اندازه دو ناوشکن فلز بر روی این شناور کار گذاشته شد تا عرشه پایداری به وجود آید.
فرمانده نیروی دریایی ارتش خاطرنشان کرد: همزمان نیز ظرفیت های دیگری به این شناور اضافه شد تا یک شناور کاملا اطلاعاتی و با قابلیت جنگ الکترونیکی باشد، از شهریورماه این فرایند شروع شد و در آذرماه به خاتمه خود رسید، از آذرماه تا هفته های گذشته تمرینات و آزمایشات شناور را در دریا انجام دادیم و امروز به ناوگان نیروی دریایی اضافه شد.
وی افزود: سلاح های پدافند هوایی به این شناور نصب شده است که البته از نوع سلاح های اتوماتیک هستند.
دریادار خانزادی خاطرنشان کرد: ناوبندر مکران هر متحرکی را در منطقه و شمال اقیانوس هند با هر نوع سیستم الکترونیکی به سرعت شناسایی و این اطلاعات را به صورت برخط به پست های فرماندهی در ساحل منتقل می کند که در بین مجموعه نیروهای مسلح به اشتراک گذاشته می شود.
فرمانده نیروی دریایی با بیان اینکه ناوبندر مکران قدرت تهاجمی نیروی دریایی را به شکل قابل توجهی، افزایش داده است اظهار کرد: این شناور می تواند 2 تا 3 ناوشکن را همراه خود به هر اقیانوسی جا به جا و پشتیبانی کند و می تواند چندین بار دور کره زمین را طی کند و ماه ها در اقیانوس ها برای تحکیم صلح و امنیت خطوط مواصلاتی دریایی مرتبط با تجارت جهانی باقی بماند و به صورت مستقل فعالیت کند و نیاز ندارد زیر پرچم ائتلافی قرار گیرد.
وی با اشاره به اینکه ظرفیت خوب بیمارستانی، دندانپزشکی و اتاق عمل برای ناوبندر مکران پیش بینی شده است گفت: پزشکان مختصص کادر و وظیفه در آن خدمت می کنند و قابلیت برقراری ارتباط برخط با بزرگترین بیمارستان کشور در تهران را دارد.
دریادار خانزادی اضافه کرد: دو ماه پیش کار ساخت مکران 2 آغاز شد و همه تجهیزات مورد نیاز آن از جمله موتور و گیربکس و بقیه امکانات، تامین شده است و طراحی بسیار حرفه ای و دقیقی دارد و در این شناور، بالگردها توسط بالابر به عرشه های پایین منتقل می شوند و در دو عرشه، 2 فضای بیمارستانی 400 متر مربعی و امکانات خیلی خوبی برای تیم های عملیاتی ویژه پیش بینی شده است.
وی با اشاره به اینکه طراحی مکران 2 و کارساخت آن آغاز شده است ادامه داد: ناوبندر عنصر اصلی یک گروه رزمی است که معمولاً به همراه چند شناور دیگر در دریا حرکت می کند و این شناورهای همراه، بخشی از امنیت آن را تامین می کنند.
فرمانده نیروی دریایی با اشاره به اینکه در لایه آب های سبز و قهوه ای، شناورهای مخصوص خود را نیاز دارد و لازم نیست یک شناوری با مقیاس مکران در آب های سبز فعالیتی کند بلکه مکران مخصوص آب های آبی و اقیانوس هاست ادامه داد: در این لایه گشت دریایی و برقراری امنیت در مناطق دریایی تحت حاکمیت جمهوری اسلامی ایران اعم از آب های 12و 24مایلی و فراتر از آن نیاز به شناورهای چابک تر و با قدرت مانور بالا با تمام ظرفیت های دفاعی که یک شناور نیاز دارد به آن محتاج بودیم، البته پیش از این 10 فروند از این شناورها را در اختیار داشتیم که همه خریدهای خارج از کشور در پیش از انقلاب بود و بعد از انقلاب چهار فروند از این شناورها را در دریای خزر ساختیم که هر چهار فروند آن فعال است و ساخت آن ها در دهه 80 انجام شد.
وی با بیان اینکه موشک انداز زره اولین نمونه از ناوهای موشک انداز کلاس کمان است که در ناوگان جنوب ساخته شده و دو فروند دیگر هم در دست ساخت داریم اظهار کرد: تلاش خواهیم کرد در سال اینده شاهد الحاق نمونه دیگری از این شناورها باشیم.
دریادار خانزادی درباره سلاح های قابل حمل توسط شناور زره گفت: موشک دوربرد قادر و غدیر را با خود حمل می کند، توپخانه 76 و 40 میلی متری کاملاً اتوماتیک که با سامانه های کنترل آتش اپتیکی و الکترونیکی هدایت می شوند هم از تجهیزات این شناور است و همچنین مجموعه راداری و امکانات رادیویی خیلی خوبی را در اختیار دارد که با خدمه کمتر و دریابانی مناسب، این توان را دارد که امنیت مناطق دریایی تحت حاکمیت را برقرار کند.
دریادار خانزادی تصریح کرد: ناوشکن دنا که مجموعه وزارت دفاع کار ساخت آن را به انتها رسانده و آزمایش دریایی خود را انجام می دهد در راه است و احتمالاً در بهمن ماه شاهد الحاق ناوشکن دنا خواهیم بود، لذا ناوشکن دنا شناور بسیار خوبیست که کاملاً مجهز است و تمام سیستم های مورد نیاز را در اختیار دارد که به محض الحاق به دریای سرخ اعزام می شود.
فرمانده نیروی دریایی درباره ناوشکن نگین هم گفت: از سال 1400 کار ساخت آن شروع می شود که تمام طراحی های مفهومی و جزء آن انجام شده است و بخشی از فناوری های جدیدی که در ناوشکن نگین مانند موتورهای الکتریکی به کار گرفته شده در حال ساخت است و همچنین به لحاظ سامانه رانش هیچ محدودیتی وجود ندارد، سیستم موشکی آن در حال حاضر در صنایع وزارت دفاع موجود است و به محض این که کار ساخت آن پیش برود تمام تسلیحات و تجهیزات بر آن نصب خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه رزمایش دریایی اقتدار یک رزمایش اقتدار موشکی است، البته در کنار آن سایر تمرینات تاکتیکی دیگر هم انجام شد افزود: زیردریایی فاتح برای دومین بار در رزمایش شرکت کرد، لذا در رزمایش قبلی پیش بینی پرتاب اژدر نشده بود که در این رزمایش این پرتاب را هم انجام داده است و در این فاصله زیردریایی فاتح تمام تمرینات غوص خودش را با دقت انجام داد و تمام عملیات ها را با درستی پشت سر گذاشت و در اعماق مختلف، این زیردریایی غوص و همچنین اژدر مشقی پرتاب کرده است.
فرمانده نیروی دریایی ارتش خاطرنشان کرد: در کنار زیردریایی فاتح؛ زیردریایی های غدیر او را همراهی می کنند و البته پرتاب های موشکی متفاوت از گذشته در عمق انجام می شود که تا امروز این پرتاب ها با ملاحظه در امتداد ساحل خودمان انجام می شد، ولی در این نوبت پرتاب به عمق اقیانوس هند است و شاهد این خواهیم بود که موشک های برد متوسط و بلند نیروی دریایی در مسافت های دوردست و در عمق اقیانوس به هدف اصابت کند.
وی درباره ارتباط این رزمایش با حضور آمریکایی ها در منطقه هم گفت: ما یک نیروی نظامی هستیم و یک نیروی نظامی همیشه این را با خود تکرار می کند که امشب؛ شب حمله است، البته در منطقه صلح و امنیت پایداری برقرار است و ما بسیار پرقدرت و توانمند در منطقه هستیم و همچنین مجموعه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران؛ مجموعه نیروهای دریایی جمهوری اسلامی ایران؛ اعم از ارتش و سپاه بسیار قدرتمند و آماده است بنابراین ارتباط معناداری با حضور آن ها ندارد، ولی حتماً دشمنان ما وقتی این توانمندی و آمادگی را که پی در پی تکرار می شود شاهد هستند قطعاً دشمنان ما از این رزمایش خشنود نخواهند شد و همه رویکرد این رزمایش؛ صلح و امنیت پایدار در منطقه است.
دریادار خانزادی با اشاره به اینکه پیام این رزمایش ها به مستکبران و زورگویان این است که ما قدرتمند ایستاده ایم و اجازه نمی دهیم کسی در این منطقه حق جمهوری اسلامی ایران را پایمال کند گفت: دریاهای آزاد متعلق به همه کشورهاست، جمهوری اسلامی ایران یک کشور دریایی بسیار قدرتمند و حق ملت ایران است که در هر نقطه از دریاهای آزاد با اراده، قدرت دریایی خود را اعم از ناوگان تجاری و نظامی در حمایت از ناوگان تجاری به نمایش بگذارد، لذا زمانی که یک ناوشکن در دریا نمایش قدرت می دهد، این نمایش قدرت ملت ایران، صنعتگران و دانشمندان ایرانی است.
فرمانده نیروی دریایی ارتش ادامه داد: زمانی که ترامپ برخی از کشورهای عرب منطقه را به عنوان گاوهای شیرده مثال زد بنابراین، گاوهای شیرده یک سگ چوپان هم از نگاه آمریکایی ها نیاز دارد و آمریکایی ها برای چوپانی کشورهای هدف خودشان در این منطقه حضور دارد، حتماً حضور آمریکایی ها را جدی می گیریم.
وی گفت: ناو هواپیمابر، زیردریایی و هر شناور دیگر نظامی که در این منطقه است؛ حضور آن را جدی می گیریم و برای هر صحنه و وضعی برای آن ها طرح و آمادگی داریم، ما در مجموعه ناوگان نیروی دریایی، هر شناور دشمن را لحظه ای رصد می کنیم.
فرمانده نیروی دریایی ارتش خطاب به ملت آمریکا گفت: دولت های آنها منابعشان را در نقاط مختلف جهان دور می ریزند، برای این که به نوعی خیمه استکباری خودشان را در برخی کشورهای منطقه برقرار کنند که البته رو به افول است چرا که در عمق خاک خودشان هیمنه آن ها در حال فرو ریختن است. حتماً حضور آن ها را جدی می گیریم و مراقب هستیم تا خطایی از آن ها سر نزند و پاسخ هر خطای آن ها را به صورت قاطع خواهیم داد و امروز رویکرد ما صرفاً پدافندی نیست بلکه برای هر آفندی آماده هستیم.
وی درباره سرنوشت ائتلاف های دریایی هم گفت: این ها ائتلاف های بیشتر رسانه ای بودند، اما در دریا هیچ چراغی روشن نشد و بعضی کشورها هم که به نوعی چاپلوسی قدرت های بزرگ را می کنند به این نتیجه می رسند که این حضور بی معنی و بدون هدف است.

کلیدواژه های این خبر
تجاری   بنادر   کشتی سازی   آمریکا   ناوگان دریایی   دریا   خارک   خلیج   ناوشکن   مرزهای دریایی   ویروس کرونا   دریانورد   نشست و برخاست   نیروهای خدماتی   فرمانده نیروی دریایی   دریادار خانزادی  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «عصر پرس» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
موضوعی که باید به اطلاع هیات وزیران برسد
ایسنا
صدور دستور حذف دانش ایرانی ثبت جهانی شده؟!
اسکان نیوز
دستور حذف دانش ایرانی ثبت جهانی شده؟!
ایسنا
ناو بندر «مکران» و ناو موشک انداز «زره» به نداجا ملحق شد
مثلث
حمایت سازمان بنادر از ساخت شناور
آریا
شعاع عملیاتی ناوبندر جمهوری اسلامی مکران چقدر است؟
فردا نیوز
دریادار خانزادی: دریانوردی نماد و نشانه قدرت یک ملت است
ایرنا
دریادار خانزادی: ناوشکن دنا در راه است / توقف کشتی کره ای به هیچ وجه نظامی نیست
میزان
چرا «ناوبندر مکران» ساخته شد؟
خبرگزاری ایلنا
ناوبندر مکران؛ پایگاه دریایی ایران در هرنقطه جهان
هم اندیشی
ناوبندر مکران؛ پایگاه دریایی ایران در هرنقطه جهان/ کرونا چگونه قدرت دریایی کشور را افزایش داد؟
فارس
پیام فرمانده نیروی دریایی ارتش به آمریکایی ها
نواندیش
فرمانده نیروی دریایی ارتش: رویکرد ما صرفاً پدافندی نیست؛ برای هر آفندی آماده ایم
انتخاب
پاسخ هر خطایی را قاطع خواهیم داد /برای یک نیروی نظامی هر شب، شب حمله است
ایران آنلاین
ماموریت اصلی ناوبندر مکران چیست؟
آفتاب
پیام فرمانده نیروی دریایی ارتش به آمریکایی ها: پاسخ هر خطایی را قاطع خواهیم داد
دنیای اقتصاد
پیام فرمانده نیروی دریایی ارتش به آمریکایی ها: پاسخ هر خطایی را قاطع خواهیم داد /برای یک نیروی نظامی هر شب، شب حمله است
خبرآنلاین
تحکیم صلح و امنیت خطوط مواصلاتی دریایی با ناوبندر مکران
صدا و سیما
پشتیبانی از ناوگان نیروی دریایی؛ ماموریت اصلی ناوبندر مکران
صدا و سیما
چرا ناوبندر مکران ساخته شد؟
باشگاه خبرنگاران
پشتیبانی از ناوگان نیروی دریایی؛ ماموریت اصلی ناوبندر مکران +فیلم
مشرق نیوز
الحاق بزرگترین شناور نظامی کشور به نیروی دریایی ارتش
پانا
ناوبندر مکران به نداجا ملحق شد
صدا و سیما
بزرگ ترین ناوبندر خاورمیانه به آب انداخته شد +جزئیات
جوان آنلاین
بزرگ ترین ناوبندر خاورمیانه به آب انداخته شد
شبستان
ناو بندر 121 هزار تنی مکران به نیروی دریایی ملحق شد
دیده بان ایران
فیلم| ناوبندر مکران، بزرگترین شناور نظامی کشور راهی دریا شد
آفتاب
بزرگترین شناور نظامی کشور راهی دریا شد
میزان
بزرگ ترین ناوبندر خاورمیانه به آب انداخته شد/جزئیات
ملیت
بزرگ ترین ناوبندر خاورمیانه به آب انداخته شد + جزئیات
تیتر یک
ناوبندر مکران به نیروی دریایی ارتش ملحق شد
شبکه خبر
ناو بندر مکران در رزمایش دریایی اقتدار به نیروی دریایی ملحق شد
مهر نیوز
ناوبندر مکران دررزمایش دریایی اقتدار به نیروی دریایی ارتش ملحق شد
مهر نیوز
الحاق ناوبندر مکران در رزمایش دریایی اقتدار به نیروی دریایی ارتش
فارس
بزرگترین شناور نظامی کشور به ناوگان دریایی ارتش پیوست
خبرگزاری موج
ناوبندر مکران به ناوگان نیروی دریایی راهبردی ارتش پیوست
مرور نیوز
ناوبندر «مکران» به نیروی دریایی ارتش ملحق شد
ایسنا
ناوبندر مکران در رزمایش دریایی اقتدار به نیروی دریایی ارتش ملحق شد
خبرگزاری ایلنا
خبر
روزنامه شرق
‏دهن? کجی به میراث ناملموس یونسکو/ لنج های چوبی را امحا کنید!
مهر نیوز
اخبار مرتبط
bltایسنا : موضوعی که باید به اطلاع هیات وزیران برسد
bltاسکان نیوز : صدور دستور حذف دانش ایرانی ثبت جهانی شده؟!
bltایسنا : دستور حذف دانش ایرانی ثبت جهانی شده؟!
bltمثلث : ناو بندر «مکران» و ناو موشک انداز «زره» به نداجا ملحق شد
bltآریا : حمایت سازمان بنادر از ساخت شناور
bltفردا نیوز : شعاع عملیاتی ناوبندر جمهوری اسلامی مکران چقدر است؟
bltایرنا : دریادار خانزادی: دریانوردی نماد و نشانه قدرت یک ملت است
bltمیزان : دریادار خانزادی: ناوشکن دنا در راه است / توقف کشتی کره ای به هیچ وجه نظامی نیست
bltخبرگزاری ایلنا : چرا «ناوبندر مکران» ساخته شد؟
bltهم اندیشی : ناوبندر مکران؛ پایگاه دریایی ایران در هرنقطه جهان
bltفارس : ناوبندر مکران؛ پایگاه دریایی ایران در هرنقطه جهان/ کرونا چگونه قدرت دریایی کشور را افزایش داد؟
bltنواندیش : پیام فرمانده نیروی دریایی ارتش به آمریکایی ها
bltانتخاب : فرمانده نیروی دریایی ارتش: رویکرد ما صرفاً پدافندی نیست؛ برای هر آفندی آماده ایم
bltایران آنلاین : پاسخ هر خطایی را قاطع خواهیم داد /برای یک نیروی نظامی هر شب، شب حمله است
bltآفتاب : ماموریت اصلی ناوبندر مکران چیست؟
bltدنیای اقتصاد : پیام فرمانده نیروی دریایی ارتش به آمریکایی ها: پاسخ هر خطایی را قاطع خواهیم داد
bltخبرآنلاین : پیام فرمانده نیروی دریایی ارتش به آمریکایی ها: پاسخ هر خطایی را قاطع خواهیم داد /برای یک نیروی نظامی هر شب، شب حمله است
bltصدا و سیما : تحکیم صلح و امنیت خطوط مواصلاتی دریایی با ناوبندر مکران
bltصدا و سیما : پشتیبانی از ناوگان نیروی دریایی؛ ماموریت اصلی ناوبندر مکران
bltباشگاه خبرنگاران : چرا ناوبندر مکران ساخته شد؟
bltمشرق نیوز : پشتیبانی از ناوگان نیروی دریایی؛ ماموریت اصلی ناوبندر مکران +فیلم
bltپانا : الحاق بزرگترین شناور نظامی کشور به نیروی دریایی ارتش
bltصدا و سیما : ناوبندر مکران به نداجا ملحق شد
bltجوان آنلاین : بزرگ ترین ناوبندر خاورمیانه به آب انداخته شد +جزئیات
bltشبستان : بزرگ ترین ناوبندر خاورمیانه به آب انداخته شد
bltدیده بان ایران : ناو بندر 121 هزار تنی مکران به نیروی دریایی ملحق شد
bltآفتاب : فیلم| ناوبندر مکران، بزرگترین شناور نظامی کشور راهی دریا شد
bltمیزان : بزرگترین شناور نظامی کشور راهی دریا شد
bltملیت : بزرگ ترین ناوبندر خاورمیانه به آب انداخته شد/جزئیات
bltتیتر یک : بزرگ ترین ناوبندر خاورمیانه به آب انداخته شد + جزئیات
bltشبکه خبر : ناوبندر مکران به نیروی دریایی ارتش ملحق شد
bltمهر نیوز : ناو بندر مکران در رزمایش دریایی اقتدار به نیروی دریایی ملحق شد
bltمهر نیوز : ناوبندر مکران دررزمایش دریایی اقتدار به نیروی دریایی ارتش ملحق شد
bltفارس : الحاق ناوبندر مکران در رزمایش دریایی اقتدار به نیروی دریایی ارتش
bltخبرگزاری موج : بزرگترین شناور نظامی کشور به ناوگان دریایی ارتش پیوست
bltمرور نیوز : ناوبندر مکران به ناوگان نیروی دریایی راهبردی ارتش پیوست
bltایسنا : ناوبندر «مکران» به نیروی دریایی ارتش ملحق شد
bltخبرگزاری ایلنا : ناوبندر مکران در رزمایش دریایی اقتدار به نیروی دریایی ارتش ملحق شد
bltروزنامه شرق : خبر
bltمهر نیوز : ‏دهن? کجی به میراث ناملموس یونسکو/ لنج های چوبی را امحا کنید!
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.