233 میلیارد تومان هزینه کرد پتروشیمی در حوزه اجتماعی

233 میلیارد تومان هزینه کرد پتروشیمی در حوزه اجتماعی
معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی از هزینه کرد 233 میلیارد تومانی شورای راهبردی صنعت پتروشیمی در حوزه اجتماعی در سال 98 خبر داد.
233 میلیارد تومان هزینه کرد پتروشیمی در حوزه اجتماعی

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی از هزینه کرد 233 میلیارد تومانی شورای راهبردی صنعت پتروشیمی در حوزه اجتماعی در سال 98 خبر داد.بهزاد محمدی، صبح امروز (پنجشنبه، 25 دی ماه) در پنجمین همایش مسئولیت اجتماعی صنعت نفت با اشاره به الگوی تعالی مسئولیت اجتماعی اظهار کرد: در پایین ترین سطوح توجه هر بنگاه اقتصادی، مسئولیت های اقتصادی و پس از آن مسئولیت های قراردادی و حقوقی قرار دارد و هر بنگاه می تواند با توجه به این سه عنصر ادامه حیات دهد که در یک سیر تکاملی و ارتقا یافته، بحث توجه به مسئولیت های اخلاقی، مسئولیت های بشردوستانه و خیرخواهانه را داریم و در گام بعدی به مسئولیت اجتماعی می رسیم.
وی افزود: زمانی یک الگوی تعالی مسئولیت را برای یک سازمان عملی شده تلقی می کنیم که مسئولیت اجتماعی به بخشی از راهبرد آن سازمان و بنگاه تبدیل شود و در بدنه راهبردی آن سازمان فارق از فشارهای حاکمیتی و محلی قرار گیرد.
معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی با بیان اینکه در مسئولیت اجتماعی و پایداری همیشه بین ذی نفع داخلی و خارجی، مهمترین سازمان در تماس با یک شرکت، جامعه است، ادامه داد: به طور معمول شرکت ها از عوامل انسانی، محیط زیست و زیرساخت های جامعه به منظور ارتقای برند خود استفاده می کنند که هرچه این منابع سالم تر و با کیفیت تر باشد ارتقای برند بهتر انجام می شود و آن شرکت برند معتبرتری پیدا می کند و در این رابطه دوسویه، آن شرکت می تواند به محیط اطراف خود اعتبارسازی کند و با این رابطه دوطرفه توسعه پایدار در آن محیط قابل شکل گیری خواهد بود.
محمدی با تأکید بر اینکه تقاضای جهانی محصولات پتروشیمی 4 تا 5 برابر نفت خام و فرآورده های نفتی است، گفت: در عمل توسعه و توسعه جهشی همواره در ذات صنعت پتروشیمی قرار دارد و جاری است.
رشد دوبرابری مجتمع های پتروشیمی
وی با اشاره به اینکه صنعت پتروشیمی، صنعت نخست کشور است و رتبه نخست صادرات غیرنفتی را به خود اختصاص داده است، تصریح کرد: هم اکنون 64 مجتمع پتروشیمی در نقاط مختلف کشور فعال است و این مجتمع ها در سال های آینده تا دو برابر افزایش می یابد.
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی به اشتغال فراگیر به صورت مستقیم و غیرمستقیم در این صنعت اشاره کرد و افزود: در صنعت پتروشیمی و در پایین دست آن که انواع بنگاه های کوچک و بزرگ قرار دارند ایجاد اشتغال فراگیر شکل گرفته است و به لحاظ ماهیت شرکت های پتروشیمی که خصوصی هستند و سهام شرکت ملی صنایع پتروشیمی در آن بسیار ناچیز است، در عمل امکان تنوع بخشی به این خدمات و توسعه مسئولیت اجتماعی بسیار راحت تر و متنوع تر قابلیت پیاده سازی دارد.
معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی بحث ارزش آفرینی با بیان اینکه مهمترین قدم های مسئولیت اجتماعی زمانی می تواند برداشته شود که به فکر خلق توسعه باشیم، اظهار کرد: در گام های بعدی در صنعت پتروشیمی، شاهد افزایش ارزش افزوده قابل توجه ای هستیم زیرا این صنعت با استفاده از خوراک های خام، با توسعه صنعت به سمت تولید محصولات با ارزش حرکت می کند.
محمدی تأکید کرد: خوراک صنعت پتروشیمی هم اکنون 800 هزار بشکه معادل نفت خام در روز است که این عدد در سال های 1405 و 1406 به 2.2 میلیون بشکه معادل نفت خام در روز می رسد و این جهش عظیمی در استفاده از منابع نفت خام و گاز کشور است.
هفته آینده؛ بهره برداری از مگاپروژه بیدبلند خلیج فارس
وی به طرح های تبدیل گاز مشعل به خوراک های با ارزش صنعت پتروشیمی به عنوان طرح های ارزشی تأمین خوراک اشاره کرد و ادامه داد: در هفته آتی بهره برداری از پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج فارس را خواهیم داشت که مگاپروژه ای است که در چند استان گازهای همراه نفت را پوشش می دهد و تبدیل به خوراک صنعت پتروشیمی می کند که با انجام این طرح ها از سوختن گازهای ارسالی به مشعل جلوگیری می کنیم.
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی به تولید محصولات متنوع با فعال سازی بنگاه های کوچک و بزرگ در ذیل صنعت پتروشیمی اشاره کرد و گفت: نزدیک 333 نوع گرید پلیمر و 80 نوع محصول شیمیایی دراین صنعت تولید می شود که در عمل در پایین دست این صنعت به لحاظ تنوع محصولات گام های قابل توجه ای را ایجاد خواهیم کرد.
به گفته معاون وزیر نفت، صنعت پتروشیمی نقش موثری در موازنه ارزی کشور دارد که همه از آن اطلاع دارند و شاهد آن هم هستید.
محمدی با اشاره به اینکه مدل مدیریتی مسئولیت اجتماعی در شرکت ملی صنایع پتروشیمی نیز مشابه شرکت های اصلی وزارت نفت است، افزود: این شرکت در چهار کارگروه اقتصادی، اجتماعی، زیست محیطی و منابع انسانی در شوراهای راهبردی عسلویه و ماهشهر و سایر مناطق، مسئولیت اجتماعی را در مناطق مختلف پیاده سازی می کند.
پتروشیمی همت؛ طرح زیست محیطی
وی در بحث اقتصادی مسئولیت اجتماعی با بیان اینکه سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی در وضعیت فعلی به سمت 80 میلیارد دلار در حال حرکت است، تصریح کرد: سرمایه گذاری در این صنعت در گام های بعدی و در سال های 1404 و 1406 به ترتیب 92 و 108 میلیارد دلار می رسد که عدد قابل توجهی است.
معاون وزیر نفت ادامه داد: به همین نسبت در تعداد مجتمع های پتروشیمی به 83 مجتمع در 1400، به 109 مجتمع در سال 1404 و به 116 مجتمع در سال 1406 می رسیم که این موضوع ما را در پیاده سازی مسئولیت اجتماعی به شکل متنوع در جغرافیای کشور به شدت قوی کند.
محمدی در مورد عملکرد محیط زیستی و مقابله با تغییر اقلیم و کاهش انتشار CO2 در صنعت پتروشیمی گفت: کاهش سالانه 418 هزار تن در پتروشیمی شیراز، 40 هزار تن در پتروشیمی کرمانشاه، 150 هزار تن در پتروشیمی مارون و 435 هزار تن در پتروشیمی رازی محقق شده است.
وی با اشاره به اینکه طرح پتروشیمی همت نیز در منطقه پارس جنوبی در دست بررسی است که به زودی اجرا می شود و از CO2 موجود چه در پالایشگاه و چه پتروشیمی منطقه استفاده و با شبکه های جمع آوری CO2 و ترکیب با گاز آمونیاک اوره تولید کرده و این طرح کاملا زیست محیطی است، اظهار کرد: عملیات طراحی مهندسی این طرح را شرکت های خارجی انجام داده اند و دانش فنی از شرکت های اروپایی دریافت شده است و امیدواریم در سال های آینده شاهد اجرایی شدن این طرح مهم برای مردم منطقه باشیم.
روند کاهشی پتروشیمی های آلاینده
محمدی به روند کاهشی مجتمع های پتروشیمی آلاینده در کشور اشاره کرد و افزود: در سال 94، 32 مجتمع از 49 مجتمع پتروشیمی در کشور آلاینده بودند در حالی که در سال 97 با کاهش مجتمع های آلاینده از 56 مجتمع 19 مجتمع آلاینده بودند و روند کاهش این مجتمع ها ادامه دارد.
معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی با بیان اینکه در شورای راهبردی صنعت پتروشیمی و بدون احتساب دیگر مناطق کشور، در مجموع 210 میلیارد تومان در بخش زیست محیطی و 233 میلیارد تومان در حوزه اجتماعی در سال 98 هزینه شده است، تصریح کرد: در حوزه زیرساختی و عمرانی 450 میلیارد ریال، حمایت های اجتماعی 540 میلیارد ریال، آموزش و پرورش 370 میلیارد ریال، درمانی پزشکی 550 میلیارد ریال، مدیریت بحران 240 میلیارد ریال و فرهنگی ورزشی 180 میلیارد ریال در زمینه اجتماعی هزینه شده است.
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی به نقش صنعت پتروشیمی در افزایش رفاه و رونق جامعه اشاره کرد و ادامه داد: هیچ صنعتی در کشور وجود ندارد که بتواند سالانه به صنایع پایین دست خود بیش از 5 میلیون تن محصول عرضه کند که این از ویژگی منحصر به فرد این صنعت است.
محمدی درباره مشارکت اجتماعی با اشاره به اینکه بیش از 50 میلیون سهامدار در این صنعت داریم که همه آن ها به نوعی در شرکت های پتروشیمی سهامدار هستند، تأکید کرد: 15 هزار بنگاه در پایین دست صنعت پتروشیمی قرار دارند که از محصولات این صنعت استفاده می کنند و به واسطه پتروشیمی کار می کنند و رونق دارند.
وی به اشتغال مستقیم نزدیک به 120 هزار نفر در صنعت پتروشیمی و 850 هزار نفر در پایین دست اشاره کرد و گفت: این صنعت سبب ایجاد اشتغال برای حدود یک میلیون نفر شده است.
معاون وزیر نفت به بومی سازی 70 درصد کاتالیست های مصرفی صنعت پتروشیمی و حرکت های بسیار مطلوب در زمنیه توسعه دانش فنی با استفاده از توان پژوهشگران داخلی اشاره و اظهار کرد: مهمترین دانش فنی، دستیابی به دانش فنی پروپیلن از گازطبیعی است که در ماه های گذشته رونمایی شد که در منطقه اسلام آباد غرب با حضور شرکت ملی صنایع پتروشیمی در حال انجام است.منبع:شانا

کلیدواژه های این خبر
پتروشیمی   محیط زیست   نفت خام   محصولات پتروشیمی   پالایشگاه   ارزش افزوده   خوراک   بنگاه   معاون وزیر نفت   اشتغال فراگیر   مجتمع پتروشیمی   توسعه پایدار   خلیج   شرکت ملی صنایع پتروشیمی   هزینه کرد   مسئولیت اجتماعی   شورای راهبردی   صنعت   صادرات غیرنفتی   فرآورده های نفتی   صنعت پتروشیمی   بنگاه های اقتصادی   بهزاد محمدی  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «سیمای انرژی» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
گازهای همراه 3 استان با بیدبلند خلیج فارس جمع آوری می شود
تسنیم
بیدبلند 2 خوراک طرح های جدید الفینی را تامین می کند
آریا
پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس رویای 110 ساله صنعت نفت را محقق کرد
آریا
سرمایه گذاری 108 میلیاردی در پتروشیمی تا سال 1406
میزان
هزینه کرد 233 میلیارد تومانی پتروشیمی در حوزه اجتماعی
آریا
فساد هزار میلیاردی پتروشیمی ها از نگهبانی تا مدیر!
باشگاه خبرنگاران
درهای توسعه برای صنعت پتروشیمی باز است
پانا
30 درصد صادرات غیر نفتی در اختیار پتروشیمی ها
صدا و سیما
سهم 30 درصدی پتروشیمی ها از صادرات غیرنفتی
صبح تهران
خوراک پتروشیمی ها به روزانه 2.2 میلیون بشکه معادل نفت می رسد
آریا
30 درصد بازارِ صادرات غیرنفتی در اختیار پتروشیمی ها/15 میلیارد دلار درآمد ارزی سال گذشته
خبرگزاری خانه ملت
تبلور باور ایرانی در شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی
مرور نیوز
درآمد 11 میلیارد دلاری با اجرای طرح های پیشران
انجمن صنفی صنعت پتروشیمی
کاهش 70 درصدی واردات پتروشیمی با اجرای طرح های پیشران
ایران اکونومیست
کاهش 70 درصدی واردات پتروشیمی با اجرای طرح های پیشران 
ایرنا
درآمد 25 میلیارد دلاری صنعت پتروشیمی
صدا و سیما
جزئیاتی از 30 طرح راهبردی شرکت ملی صنایع پتروشیمی/ ظرفیت تولید پروپیلن به 4.5 میلیون تن می رسد
بازار نیوز
اجرای 20 طرح پیشران برای مقابله با خام فروشی در صنعت پتروشیمی
ایرنا
پتروشیمی 30 درصد بالاتر از تعهدات به سامانه نیما ارز عرضه کرد
ایران آنلاین
دیدار مدیران عامل بانک تجارت و شرکت ملی صنایع پتروشیمی
اخبار بانک
درآمد ارزی صنعت پتروشیمی وضع مطلوبی دارد
آریا
جزئیاتی از 30 طرح راهبردی پتروشیمی/ 8 طرح پتروشیمی به بهره برداری می رسد
راه دانا
افزایش تولید پروپیلن کشور به 4.5 میلیون تن در سال
نبض نفت
درآمد ارزی صنعت پتروشیمی در وضع مطلوبی است
نبض نفت
8 طرح پتروشیمی تا پایان سال به بهره برداری می رسد
اقتصادگردان
حجم سرمایه گذاری در پتروشیمی ایران چقدر؟
فردا نیوز
وضعیت مطلوب درآمدهای ارزی پتروشیمی
سیمای انرژی
افتتاح 8 طرح پتروشیمی تا پایان سال /درآمد ارزی صنعت پتروشیمی در وضع مطلوبی است
شبستان
بهره برداری از 8 طرح پتروشیمی تا پایان سال
سیمای انرژی
سال 99، سال طلایی صنعت پتروشیمی
صدا و سیما
سال 99 سال طلایی صنعت پتروشیمی
شبکه خبر
پیش بینی درآمدزایی 35 میلیارد دلاری صنعت پتروشیمی تا پایان سال 1404
باشگاه خبرنگاران
معاون وزیر نفت روز صنعت پتروشیمی را تبریک گفت
آریا
جزئیاتی از 30 طرح راهبردی شرکت ملی صنایع پتروشیمی/ظرفیت تولید پروپیلن به 4.5 میلیون تن می رسد
فارس
افتتاح 8 پروژه پتروشیمی تا پایان سال
مهر نیوز
تا پایان سال 8 طرح پتروشیمی به بهره برداری می رسد
ایسنا
درآمد 25 میلیارد دلاری پتروشیمی در سال 1400/ بهره برداری از 17 طرح در سال طلایی صنعت پتروشیمی
خبرگزاری ایلنا
تنوع سبد محصولات پتروشیمی با اجرای 30 طرح راهبردی
ایرنا
پتروشیمی؛ صنعت استراتژیک
اقتصاد آنلاین
ضرورت ها و نیازهای صنعت پتروشیمی در 57 سالگی
آریا
اخبار مرتبط
bltتسنیم : گازهای همراه 3 استان با بیدبلند خلیج فارس جمع آوری می شود
bltآریا : بیدبلند 2 خوراک طرح های جدید الفینی را تامین می کند
bltآریا : پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس رویای 110 ساله صنعت نفت را محقق کرد
bltمیزان : سرمایه گذاری 108 میلیاردی در پتروشیمی تا سال 1406
bltآریا : هزینه کرد 233 میلیارد تومانی پتروشیمی در حوزه اجتماعی
bltباشگاه خبرنگاران : فساد هزار میلیاردی پتروشیمی ها از نگهبانی تا مدیر!
bltپانا : درهای توسعه برای صنعت پتروشیمی باز است
bltصدا و سیما : 30 درصد صادرات غیر نفتی در اختیار پتروشیمی ها
bltصبح تهران : سهم 30 درصدی پتروشیمی ها از صادرات غیرنفتی
bltآریا : خوراک پتروشیمی ها به روزانه 2.2 میلیون بشکه معادل نفت می رسد
bltخبرگزاری خانه ملت : 30 درصد بازارِ صادرات غیرنفتی در اختیار پتروشیمی ها/15 میلیارد دلار درآمد ارزی سال گذشته
bltمرور نیوز : تبلور باور ایرانی در شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی
bltانجمن صنفی صنعت پتروشیمی : درآمد 11 میلیارد دلاری با اجرای طرح های پیشران
bltایران اکونومیست : کاهش 70 درصدی واردات پتروشیمی با اجرای طرح های پیشران
bltایرنا : کاهش 70 درصدی واردات پتروشیمی با اجرای طرح های پیشران 
bltصدا و سیما : درآمد 25 میلیارد دلاری صنعت پتروشیمی
bltبازار نیوز : جزئیاتی از 30 طرح راهبردی شرکت ملی صنایع پتروشیمی/ ظرفیت تولید پروپیلن به 4.5 میلیون تن می رسد
bltایرنا : اجرای 20 طرح پیشران برای مقابله با خام فروشی در صنعت پتروشیمی
bltایران آنلاین : پتروشیمی 30 درصد بالاتر از تعهدات به سامانه نیما ارز عرضه کرد
bltاخبار بانک : دیدار مدیران عامل بانک تجارت و شرکت ملی صنایع پتروشیمی
bltآریا : درآمد ارزی صنعت پتروشیمی وضع مطلوبی دارد
bltراه دانا : جزئیاتی از 30 طرح راهبردی پتروشیمی/ 8 طرح پتروشیمی به بهره برداری می رسد
bltنبض نفت : افزایش تولید پروپیلن کشور به 4.5 میلیون تن در سال
bltنبض نفت : درآمد ارزی صنعت پتروشیمی در وضع مطلوبی است
bltاقتصادگردان : 8 طرح پتروشیمی تا پایان سال به بهره برداری می رسد
bltفردا نیوز : حجم سرمایه گذاری در پتروشیمی ایران چقدر؟
bltسیمای انرژی : وضعیت مطلوب درآمدهای ارزی پتروشیمی
bltشبستان : افتتاح 8 طرح پتروشیمی تا پایان سال /درآمد ارزی صنعت پتروشیمی در وضع مطلوبی است
bltسیمای انرژی : بهره برداری از 8 طرح پتروشیمی تا پایان سال
bltصدا و سیما : سال 99، سال طلایی صنعت پتروشیمی
bltشبکه خبر : سال 99 سال طلایی صنعت پتروشیمی
bltباشگاه خبرنگاران : پیش بینی درآمدزایی 35 میلیارد دلاری صنعت پتروشیمی تا پایان سال 1404
bltآریا : معاون وزیر نفت روز صنعت پتروشیمی را تبریک گفت
bltفارس : جزئیاتی از 30 طرح راهبردی شرکت ملی صنایع پتروشیمی/ظرفیت تولید پروپیلن به 4.5 میلیون تن می رسد
bltمهر نیوز : افتتاح 8 پروژه پتروشیمی تا پایان سال
bltایسنا : تا پایان سال 8 طرح پتروشیمی به بهره برداری می رسد
bltخبرگزاری ایلنا : درآمد 25 میلیارد دلاری پتروشیمی در سال 1400/ بهره برداری از 17 طرح در سال طلایی صنعت پتروشیمی
bltایرنا : تنوع سبد محصولات پتروشیمی با اجرای 30 طرح راهبردی
bltاقتصاد آنلاین : پتروشیمی؛ صنعت استراتژیک
bltآریا : ضرورت ها و نیازهای صنعت پتروشیمی در 57 سالگی
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.