قطعی ناگهانی برق بلای جان تولیدکنندگان

قطعی ناگهانی برق بلای جان تولیدکنندگان
قطعی برق این روزها به یکی از اصلی ترین مشکلات در کشور تبدیل شده است، مشکلاتی که به خصوص دربخش تولید به شکلی پیچیده تبعات خود را نشان می دهد.
قطعی ناگهانی برق بلای جان تولیدکنندگان

قطعی ناگهانی برق بلای جان تولیدکنندگانبه گزارش صبحانه، استان البرز یکی از استان های صنعتی کشور است و فعالان اقتصادی زیادی در این استان در سطح شهرک های صنعتی و خارج از آن به امر تولید و اشتغال مشغول هستند.

نقش آفرینی بخش صنعت در البرز در حالی انجام می شود که این بخش به خصوص طی سال های گذشته با مشکلات بسیاری از نوسان قیمت ارز گرفته تا نبود مواد اولیه و هزاران مشکل دیگر مواجه شده است.
در روزهای گذشته با اعمال قطعی برق بدون هماهنگی و اطلاع رسانی، معضل دیگری به مشکلات متعدد گریبانگیر صنعتگران البرزی افزوده شده و این موضوع سبب ایجاد خسارت های فراوانی به بخش صنعت کشور شده است.
طبق قانون بهبود مستمر فضای کسب وکار، قطع برق بخش صنعت باید راهکار آخر باشد و تصویب این قانون حق اعلام خسارت برای بخش صنعت را مهیا می کند.
کاهش تولید و ایجاد خسارت با قطعی بدون اطلاع برق
ناهید مینایی یکی از صنعتگران استان البرز با بیان اینکه قطعی برق سبب شده است تولید کاهش پیدا کند، اظهار داشت: با قطعی برق بسیاری از صنایع با کاهش تولید و ایجاد خسارت در دستگاه ها مواجه می شوند.
وی افزود: خسارت 100درصدی قطعی برق به هیچ عنوان قابل جبران نیست.
مینایی با بیان اینکه روز گذشته به مدت نیم ساعت برق قطع شد، خاطرنشان کرد: هر دقیقه قطعی برق برای یک صنعتگر و واحد تولیدی خساراتی جبران ناپذیر به همراه دارد.
قطعی برق دوساعته به میزان 5 ساعت برای صنعتگر خسارت دارد
رضا پاینده دیگر صنعتگر البرزی با ابراز اینکه "امروز 2 ساعت قطعی برق داشتیم"، ادامه داد: این 2 ساعت به اندازه پنج ساعت خسارت به روی تولید و نیروی کار ما تأثیر گذاشته است.
وی اضافه کرد: از سوی دیگر یکی از قطعات تجهیزات ما نیز بر اثر همین قطعی خراب شده است و دیگر کار نمی کند، این در حالی است که این قطعه دیگر وارد کشور نمی شود و با این شرایط پیدا کردن آن بسیار سخت و شاید هم غیرممکن باشد.
پاینده با بیان اینکه قطعی ناگهانی برق به تولیدکننده هزینه های زیادی وارد می کند، تصریح کرد: یکی از تبعات قطعی برق در بخش صنعت بیکاری و کاهش تولید است.
وی با تأکید به اینکه ضرر و زیان توقف تولید به هیچ عنوان قابل برگشت نیست، ادامه داد: زمان وصل برق زمان زیادی برای برگشت دستگاه به حالت تولید نیاز است که این مدت زمان همه جزو ساعاتی است که امکان تولید از صنعتگر گرفته می شود.
قطعی برق بلای جان تولیدکنندگان شده است
ابراهیم جمال لو در گفت وگو با تسنیم با انتقاد شدید از روند قطعی برق واحدهای تولیدی و صنعتی در این استان، گفت: قطعی های بدون هماهنگی با صنعتگران سبب شده است دستگاه ها و خطوط تولید دچار اتصالی شوند و باید دید چه کسی پاسخگوی این خسارت ها است.
وی افزود: قطعی برق روز گذشته سبب شده است 10 ساعت از 24 زمان تولید را از دست بدهیم، آیا به راستی مسئولان و مدیریت برق استان نمی دانند که این قطعی ها چه بلایی بر سر تولید آورده است؟
وی ادامه داد: وضعیت تولید به خصوص در سال های اخیر اسفناک است و این بار قطعی برق به آن افزوده شده است، تولید به خودی خود در حال ورشکستگی است حال راه این ورشکستگی با قطعی های گسترده برق هموارتر شده است.
جمال لو گفت: تولیدکنندگان سربار دولت نیستند، بلکه به عنوان رکن اساسی در توسعه و پیشرفت این کشور هستند، ضایعات تولید با قطعی برق بسیار بالا رفته است و به راستی که خسته شدیم.
ناامن شدن فضای تولید تبعات قطعی برق است
مهرداد تنباکوچی مقدم از صنعتگران استان البرز در حوزه تولید نان صنعتی با بیان اینکه اعلام ساعت قطعی برق حداقل انتظار از متولیان امر است، خاطرنشان کرد: متأسفانه قطعی بدون اطلاع رسانی به بخش صنعت تبعاتی جبران ناپذیر به همراه دارد.
وی با تأکید به اینکه ناامن شدن فضای تولید از تبعات قطعی برق است، اضافه کرد: در قطعی اخیر برق متأسفانه خسارت های زیادی به واحد تولیدی نان صنعتی ما وارد شد.
مقدم با بیان اینکه تبعات قطعی برق سبب ایجاد ضایعات و خراب شدن محصولات و خمیر نان شد، تصریح کرد: در صورت ادامه این روند باید فکری به حال تولید کرد، تولید به اندازه خود مشکل دارد که قطعی برق به مشکلات متعدد آن افزوده شد.
وی با ابراز اینکه ضرر و زیان ناشی از قطع برق واحد های تولیدی و صنعتی بسیار هنگفت است و تولیدکنندگان را با مشکلاتی بسیار زیاد روبه رو کرده که عمده ترین آن افزایش هزینه های تولید است، خاطرنشان کرد: واحد های تولیدی هزینه های مختلفی از جمله حقوق و دستمزد کارگران، هزینه های مالیاتی و تأمین اجتماعی را پرداخت می کنند و در زمان قطعی برق این هزینه ها متوقف نمی شوند و تولیدکنندگان مجبورند با پایان هر ماه هزینه های جاری را پرداخت کنند.
پاسخ مدیرعامل برق منطقه ای البرز به قطعی برق صنعتگران
بهنام بیات در مورد علت خاموشی های اخیر در استان های مختلف کشور از جمله البرز اظهار داشت: بخش های نیروگاهی کشور به ویژه نیروگاه های شمال ایران با کمبود سوخت گاز مواجه شده اند و این مهم تأثیر زیادی در کاهش تولید برق در این نیروگاه ها داشته است.
وی با بیان اینکه از طرفی به دلیل تأثیرات زیست محیطی و همچنین بالا رفتن سطح آلودگی هوا در کلان شهرها استفاده از سوخت مازوت در نیروگاه ها ممنوع اعلام شده است، گفت: به همین دلیل نیروگاه هایی مانند منتظر قائم شهرستان فردیس با ذخیره سوخت مازوت 150 هزار لیتر امکان استفاده از این ظرفیت در جهت تولید برق را ندارد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان البرز با اشاره به وجود یک میلیون و 400 هزار مشترک مسکونی، تجاری، صنعتی و اداری در این استان، تصریح کرد: در روز بیست و سوم دی ماه سال جاری بیش از 17.5 درصد از این مشترکین با قطعی برق حداکثر دو ساعت مواجه شدند.
وی راجع به تدابیر اندیشیده شده در راستای کنترل پیک مصرف و کاهش مصرف برق در بخش های مختلف از جمله صنعتی و خانگی افزود: خوشبختانه به دنبال اعمال این تصمیمات در روز بیست و چهارم دی ماه در استان البرز تنها 5.5 درصد از مشترکین برق استان، گرفتار خاموشی چندساعتی شدند.
بیات در بخش دیگری ضمن تأکید بر اینکه در دی ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل مصرف برق توسط مشترکین استان بیش از 5.5 درصد رشد داشته است، عنوان کرد: بخش اعظم این مصرف به بخش صنعت استان بازمی گردد.
وی با ذکر این نکته که از روش هایی مانند خاموشی روشنایی معابر اصلی برای جبران کسری برق کشور استفاده شده است، گفت: واحدهای صنعتی به منظور جلوگیری از تأثیر خاموشی ها بر روند تولید می توانند از روش هایی مانند مراجعه به پورتال اطلاع رسانی شرکت توزیع نیروی برق استان و یا کسب آگهی از طریق صداوسیما از زمان اعمال خاموشی ها مطلع شوند.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان البرز تأکید کرد: کارخانه های تولیدی و صنعتی استان می توانند در زمان اعمال خاموشی ها برنامه هایی مانند تعمیر و نگهداری دستگاه ها و یا برگزاری دوره های آموزشی را پیش ببرند./تسنیم

کلیدواژه های این خبر
خسارات   البرز   صنعتگران   کندو   ورشکستگی   توسعه و پیشرفت   کسب وکار   نوسان قیمت   نان صنعتی   خستگی آدرنال   واحد تولیدی   مدیریت برق   کاهش تولید   واحدهای تولیدی و صنعتی   وضعیت تولید   استان البرز   صنعت   بیکاری   تولیدکنندگان   تولید و اشتغال   فعالان اقتصادی   شهرک های صنعتی  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «صبحانه با خبر» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
پیش بینی افزایش ارزش صادرات استان البرز به یک میلیار دلار
بازار نیوز
پروژه ساخت شهرک فناوری استان البرز سال1400 آغاز می شود
تسنیم
ارزش صادرات استان البرز تا پایان امسال به یک میلیارد دلار می رسد
تسنیم
استاندار قم: پاییز امسال نرخ بیکاری در منطقه به 8 درصد کاهش یافت
تسنیم
آیت الله نوری همدانی: نظارت بر حوزه قیمت کالاها بیشتر شود
ایرنا
تولید لوازم خانگی درکشور 48 درصد رشد داشته است
ایران آنلاین
رزم حسینی: بخش صنعت و معدن 6 درصد رشد داشته است
ایرنا
20 هزار شغل در شهرک های صنعتی کشور ایجاد شد
پایگگاه اطلاع رسانی دولت
برنامه های متنوع وزیر صنعت در سفر به قم
ایرنا
شوک خاموشی های بدون برنامه ‎ریزی بر پیکره صنعت/ تاوان خاموشی تولید را چه کسی می دهد؟
راه دانا
شوک خاموشی های بدون برنامه ‎ریزی بر پیکره صنعت/تاوان خاموشی تولید را چه کسی می دهد؟
بلاغ مازندران
سفر غیررسمی وزیر اقتصاد به مازندران با دستاوردهای رسمی
ایران آنلاین
ایجاد امنیت شغلی دهیاران کشور در دستور کار مجلس است
ایرنا
قطعی برق صنعت مازندران را به خاموشی فرو بود
قدس آنلاین
بازیابی گردشگری یزد با اجرای طرح مقصد ایمن
صدا و سیما
اصل غافل گیری، شیوه مرسوم دولت است!
راه دانا
قطعی ناگهانی برق بلای جان تولیدکنندگان/ پاسخگوی خسارت به بخش تولید کیست؟
ملیت
قطع ناگهانی برق بلای جان تولیدکنندگان
اتاق خبر
بخش تولید درچنبره 2هزار پرونده قضایی بانک ها
جوان آنلاین
خاموشی صنعت، به قیمت تامین برق مال ها
ساعت 24
نوسانات نرخ ارز و عدم تامین مواد اولیه واحدهای تولیدی کوچک را به ورشکستگی کشاند
راه دانا
بخش تولید کشور با مشکل تعدد قوانین روبرو است/رسیدگی به 59 پرونده در اورژانس کسب وکار البرز
برنا
نبودسرمایه در گردش مشکل شهرک صنعتی سیمین دشت فردیس است
ایرنا
خطر بیکاری 2 هزار کارگر به علت کاهش توان تولید برق نیروگاه ها
بازار نیوز
تولیدی هایی که تبدیل به انبار شدند/واقعیت تلخ در سال جهش تولید
مهر نیوز
خطرِ ورشکستگی 220 واحد نیروگاهی و بیکاریِ 2 هزار کارگر
خبرگزاری ایلنا
بازگشت 1100 واحد تولیدی و صنعتی راکد به چرخه تولید
شبستان
158 میلیارد تومان تسهیلات به 44 واحد تولیدی قم اختصاص یافت
قم نیوز
رسالت بانک صنعت ومعدن حمایت همه جانبه از صنعتگران و معدنکاران است
ایران اکونومیست
صادرات استان امسال 50 درصد افزایش یافته است/ رتبه دوم کشور در توسعه واحدهای تولیدی را داریم
برنا
معرفی 4 بانک و نهاد متخلف به مراجع قضایی
جوان آنلاین
ثبات در قوانین اقتصادی مسیر رونق و جهش تولید را هموار می کند
ایرنا
معرفی چهار بانک و نهاد متخلف به مراجع قضایی
راه دانا
کلینیک رایگان مشاوره کسب و کار در آذربایجان غربی راه اندازی شد
ایرنا
هشدار نسبت به واردات قطعات دست دوم کامپیوتری ؛ حالِ بدِ بازار سخت افزار!
تکراتو
واحدهای تولیدی و صنعتی البرز از اعتبارات تبصره 18 بهره مند می شوند/ با قدرت در مقابل عوامل مانع تولید در البرز می ایستم.عملکرد تولیدکنندگان و صنعتگران البرز در این شرایط حساس کشور عامل سرفرازی مردم و نظام شد.
گیتی آنلاین
هدف حمایت از واحدهای تولیدی تثبیت و ایجاد اشتغال است
ایرنا
از اشتهارد تا لبخند آقا رمضون
صدا و سیما
وصول مطالبات بانکی منجر به تعطیلی واحدهای تولیدی نشود
ایسنا
دستگاه قضایی از بخش تولید حمایت می کند
ایرنا
اخبار مرتبط
bltبازار نیوز : پیش بینی افزایش ارزش صادرات استان البرز به یک میلیار دلار
bltتسنیم : پروژه ساخت شهرک فناوری استان البرز سال1400 آغاز می شود
bltتسنیم : ارزش صادرات استان البرز تا پایان امسال به یک میلیارد دلار می رسد
bltتسنیم : استاندار قم: پاییز امسال نرخ بیکاری در منطقه به 8 درصد کاهش یافت
bltایرنا : آیت الله نوری همدانی: نظارت بر حوزه قیمت کالاها بیشتر شود
bltایران آنلاین : تولید لوازم خانگی درکشور 48 درصد رشد داشته است
bltایرنا : رزم حسینی: بخش صنعت و معدن 6 درصد رشد داشته است
bltپایگگاه اطلاع رسانی دولت : 20 هزار شغل در شهرک های صنعتی کشور ایجاد شد
bltایرنا : برنامه های متنوع وزیر صنعت در سفر به قم
bltراه دانا : شوک خاموشی های بدون برنامه ‎ریزی بر پیکره صنعت/ تاوان خاموشی تولید را چه کسی می دهد؟
bltبلاغ مازندران : شوک خاموشی های بدون برنامه ‎ریزی بر پیکره صنعت/تاوان خاموشی تولید را چه کسی می دهد؟
bltایران آنلاین : سفر غیررسمی وزیر اقتصاد به مازندران با دستاوردهای رسمی
bltایرنا : ایجاد امنیت شغلی دهیاران کشور در دستور کار مجلس است
bltقدس آنلاین : قطعی برق صنعت مازندران را به خاموشی فرو بود
bltصدا و سیما : بازیابی گردشگری یزد با اجرای طرح مقصد ایمن
bltراه دانا : اصل غافل گیری، شیوه مرسوم دولت است!
bltملیت : قطعی ناگهانی برق بلای جان تولیدکنندگان/ پاسخگوی خسارت به بخش تولید کیست؟
bltاتاق خبر : قطع ناگهانی برق بلای جان تولیدکنندگان
bltجوان آنلاین : بخش تولید درچنبره 2هزار پرونده قضایی بانک ها
bltساعت 24 : خاموشی صنعت، به قیمت تامین برق مال ها
bltراه دانا : نوسانات نرخ ارز و عدم تامین مواد اولیه واحدهای تولیدی کوچک را به ورشکستگی کشاند
bltبرنا : بخش تولید کشور با مشکل تعدد قوانین روبرو است/رسیدگی به 59 پرونده در اورژانس کسب وکار البرز
bltایرنا : نبودسرمایه در گردش مشکل شهرک صنعتی سیمین دشت فردیس است
bltبازار نیوز : خطر بیکاری 2 هزار کارگر به علت کاهش توان تولید برق نیروگاه ها
bltمهر نیوز : تولیدی هایی که تبدیل به انبار شدند/واقعیت تلخ در سال جهش تولید
bltخبرگزاری ایلنا : خطرِ ورشکستگی 220 واحد نیروگاهی و بیکاریِ 2 هزار کارگر
bltشبستان : بازگشت 1100 واحد تولیدی و صنعتی راکد به چرخه تولید
bltقم نیوز : 158 میلیارد تومان تسهیلات به 44 واحد تولیدی قم اختصاص یافت
bltایران اکونومیست : رسالت بانک صنعت ومعدن حمایت همه جانبه از صنعتگران و معدنکاران است
bltبرنا : صادرات استان امسال 50 درصد افزایش یافته است/ رتبه دوم کشور در توسعه واحدهای تولیدی را داریم
bltجوان آنلاین : معرفی 4 بانک و نهاد متخلف به مراجع قضایی
bltایرنا : ثبات در قوانین اقتصادی مسیر رونق و جهش تولید را هموار می کند
bltراه دانا : معرفی چهار بانک و نهاد متخلف به مراجع قضایی
bltایرنا : کلینیک رایگان مشاوره کسب و کار در آذربایجان غربی راه اندازی شد
bltتکراتو : هشدار نسبت به واردات قطعات دست دوم کامپیوتری ؛ حالِ بدِ بازار سخت افزار!
bltگیتی آنلاین : واحدهای تولیدی و صنعتی البرز از اعتبارات تبصره 18 بهره مند می شوند/ با قدرت در مقابل عوامل مانع تولید در البرز می ایستم.عملکرد تولیدکنندگان و صنعتگران البرز در این شرایط حساس کشور عامل سرفرازی مردم و نظام شد.
bltایرنا : هدف حمایت از واحدهای تولیدی تثبیت و ایجاد اشتغال است
bltصدا و سیما : از اشتهارد تا لبخند آقا رمضون
bltایسنا : وصول مطالبات بانکی منجر به تعطیلی واحدهای تولیدی نشود
bltایرنا : دستگاه قضایی از بخش تولید حمایت می کند
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.