3.9 میلیون مشترک مشمول طرح «آب امید» می شوند

3.9 میلیون مشترک مشمول طرح «آب امید» می شوند
معاون راهبری و نظارت بر بهره برداری آبفای کشور گفت: نزدیک به 15 درصد مشترکان شامل سه میلیون و 900 هزار مشترک مشمول طرح آب امید می شوند.
3.9 میلیون مشترک مشمول طرح «آب امید» می شوند

نبض نفت - «حمیدرضا کشفی» روز پنجشنبه در حاشیه بیستمین نمایشگاه بین المللی صنعت برق و شانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب ایران اظهار کرد: در طرح آب امید، بر اساس الگوی مصرف کسانی که 15 مترمکعب مصرف داشته باشند، به عنوان خوش مصرف، دو برابر این رقم پرمصرف و بیش از آن به عنوان بد مصرف تلقی می شوند.

معاون راهبری و نظارت بر بهره برداری آبفای کشور افزود: در این طرح، همه مشترکان به ویژه پرمصرف و بد مصرف که در دوره های گذشته مصارف بالایی داشتند، به شکل خاص شناسایی شده و به این مشترکان اطلاع رسانی انجام می شود.

کشفی خاطرنشان کرد: به این افراد روش های کاهش مصرف اطلاع رسانی می شود و اطلاعات و تخصص شرکت ها در رابطه با روش های کاهش مصرف در اختیار همه مشترکان قرار خواهد گرفت.

وی بیان کرد: انتظار می رود پس از اجرای طرح و تشویق مشترکان بتوانیم مصرف را تا 10 درصد کاهش دهیم.

معاون راهبری و نظارت بر بهره برداری آبفا ابراز امیدواری کرد که معافیت خوش مصرف ها از پرداخت آب بها که به آنان اطلاع رسانی می شود، تشویقی برای همه مشترکان باشد تا مصارف خود را کاهش دهند.

کشفی با اشاره به اینکه بر اساس طرح «آب امید» که از اول دی ماه اجرایی شد کسانی که یک سوم الگو مصرف داشته باشند از هرگونه پرداخت آب بها معاف هستند، گفت: آیین نامه های مربوط به این طرح تدوین و ابلاغ شده است.

افزایش تعرفه ها برای مشترکان پرمصرف و بد مصرف

وی با بیان این که در شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور به دنبال شفاف سازی نحوه اخذ آب بها هستیم، گفت: وقتی قبوض الکترونیکی می شود به افرادی که معافیت کامل می گیرند و کسانی که برای آنان تعرفه های بیشتر اعمال می شود، اطلاع رسانی خواهد شد.

کشفی درباره صدمه های وارده به تاسیسات آب و فاضلاب ناشی از قطعی برق نیز گفت: خسارتی وارد نشده اما با توجه به قطعی برق، در برخی ایستگاه های پمپاژ و تصفیه خانه ها که به صورت پمپاژ آب ارسال می شود، قطعی آب داشتم.

این مسوول ادامه داد: سال هاست که به دنبال تامین اعتبار از منابع دولتی و داخلی هستیم تا بتوانیم همه تاسیسات را به دیزل ژنراتورهای مورد نیاز تجهیز کنیم که در صورت قطعی برق، قطعی آب نداشته باشیم و در سال های اخیر هم سامانه های اصلی مجهز شدند و در برنامه پایداری برق در صنعت آب و فاضلاب در صورت تامین اعتبار، قطعی آب نخواهیم داشت.

پوشش 51.5 درصدی سیستم فاضلاب در جمعیت شهری

معاون راهبری و نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آبفای کشور درباره جمعیت زیر پوشش سیستم فاضلاب شهری و روستایی نیز گفت: 51.5 درصد جمعیت شهری زیر پوشش هستند، البته در برخی شهرها تصفیه خانه مکفی است اما شبکه نداریم و برعکس.

وی افزود: در مناطق روستایی تکلیف ما در برنامه های پنجم و ششم این بود که هشت درصد جمعیت روستایی از سیستم های مدرن فاصلاب برخودار شوند که به دلیل تامین نشدن اعتبار در برنامه پنجم محقق نشد و مجدد در برنامه ششم گنجانده شد.

کشفی با اشاره به پروژه جمع آوری فاضلاب 700 روستای کشور که به دلیل شاخص های زیست محیطی فاضلاب آنها باید زودتر جمع آوری شوند، اظهار داشت: بر این اساس از بانک توسعه اسلامی وامی گرفته شد و دولت هم ردیف ریالی ایجاد کرد.

وی افزود: با تکمیل پروژه ها در فاز نخست که 280 روستا را شامل می شود، جمعیت روستایی برخوردار از سیستم های مدرن فاضلاب به چهار درصد می رسد که اکنون این رقم یک درصد است.

صدور خدمات فنی و مهندسی به عراق

کشفی درباره تعاملات با عراق در زمینه آب و فاضلاب نیز گفت: با کشورهایی مانند عراق فعالیت ها بیشتر در زمینه صدور خدمات فنی و مهندسی است.

وی اضافه کرد: بزرگترین تصفیه خانه های کشور در تهران، اصفهان و مشهد توسط شرکت های ایرانی طراحی و نظارت و با پیشرفته ترین متدولوژی ها توسط پیمانکاران داخلی ساخته می شود.

معاون راهبری و نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آبفای کشور گفت: این می تواند پتانسیل خوبی برای بازسازی زیرساخت های آب و فاضلاب عراق باشد که در چند سال گذشته از بین رفته است.

وی خاطرنشان کرد: طبق مصوبه چهارمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و عراق، پیمانکاران و مشاوران ایرانی که هم اینک نیز در این کشور حضور دارند، قرار شد به صورت منجسم تر در عراق حضور بهتر و بیشتری داشته باشند.

وی ادامه داد: برای پیمانکاران ایرانی در عراق توسط دولت این کشور تامین اعتبار خواهد شد که با توجه به بازار رقابتی گسترده در این کشور، کارهای ساخت و طراحی را انجام خواهند داد.

کشفی، با اشاره به حضور بخش خصوصی ایران در ساخت تصفیه خانه ها و ایستگاه های پمپاژ در کشورهایی مانند تانزانیا، کوبا و ونزوئلا نیز گفت: این میزان در مقابل توان بخش خصوصی کشور اندک است و باید توسعه پیدا کند.

وی دربارهروند طرح های فاینانس طرح های آب و فاضلاب کشور با کشورهایی مانند چین در شرایط تحریمی موجود اظهار داشت: تاکنون از بانک جهانی نزدیک به 800 میلیون دلار وام در بخش آب و فاضلاب گرفته ایم، همچنین حدود 900 میلیون یورو از بانک توسعه اسلامی و حدود 80 میلیون یورو دیگر نیز از بانک اکو وام دریافت شده است.

این مسوول همچنین با اشاره به یکپارچه سازی شرکت های آب و فاضلاب گفت: این بزرگترین خصوصی سازی دولت بوده و 31 شرکت دولتی در این چارچوب منحل و با شرکت های غیر دولتی شهری ادغام شده است.

طرح های فاضلاب اهواز

کشفی همچنین در خصوص طرح های فاضلاب اهواز گفت: در این شهر، دو عقب ماندگی در زیرساخت های فاضلاب و جمع آوری آب های سطحی وجود دارد که در خصوص دومین زیرساخت می توان گفت به غیر از مناطقی که از پیش در نظر گرفته شده بود کار خاصی انجام نشده است.

وی ادامه داد: درخصوص آب های سطحی نیز وزارت کشور و به تبع آن، شهرداری اهواز پیگیر حل موضوعات هستند و این، ارتباطی با شرایط و شرح وظایف کاری وزارت نیرو ندارد.

معاون آبفای کشور با اشاره به فرسودگی 50 تا 60 درصدی شبکه فاضلاب اهواز، اظهار داشت: با وجود هزینه های انجام شده، تصفیه خانه اصلی شهر نهایی شده و تصفیه خانه غرب اهواز هم در مرحله فاینانس قرار دارد.

وی گفت: با رهبر معظم انقلاب، 50 میلیون یورو برداشت از صندوق توسعه ملی انجام شه که حدود 25 درصد آن تخصیص شده و مراحل انتخاب پیمانکار که قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا است در حال نهایی شدن است و پیش از آن، پیمانکار مربوطه کارهای اساسی را شروع کرده و طرح نهایی و مصوب شده و به نحو مطلوبی انجام می شود.

معاون راهبری و نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آبفای کشور افزود: در این مدت کار بازسازی نقاط ریزشی که در هنگام بارندگی مشکل ساز و منجر به سرریز شدن فاضلاب می شد، آغاز شده که بخشی انجام و بخش دیگر در دست انجام قرار دارد.

وی خاطرنشان کرد: تقریبا همه شبکه فاضلاب اهواز پیش از شروع فصل بارندگی لای روبی شده و امید است مشکلات کمتری داشته باشد.

منبع: ایرنا


کلیدواژه های این خبر
عراق   روستا   بانک توسعه اسلامی   فاضلاب   آب بها   صدمه   تاسیسات   قطعی آب   مشترکان پرمصرف   دیزل   کاهش مصرف   جمعیت شهری   الگوی مصرف   نمایشگاه بین المللی صنعت   آب و فاضلاب   نمایشگاه   زیست محیطی   شهری و روستایی   تصفیه خانه  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «نبض نفت» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
نمایشگاه صنعت آب و برق تحقق دهنده جهش تولید
ایرنا
غلبه توان و تخصص ایرانی بر سختی های کرونا و تحریم
ایرنا
قبض آب مشترکان با 15 متر مکعب مصرف رایگان می شود
ایران اکونومیست
3 میلیون و 900 هزار مشترک مشمول آب رایگان
صدا و سیما
تخفیف صد درصدی برای حدود 4 میلیون مشترک آب
مشرق نیوز
جزئیات طرح «آب امید»
خبرگزاری دانشجو
جبران 200 میلیارد تومان کسری درآمد "آب رایگان" از جیب پرمصرف ها
تسنیم
تدوین آئین نامه های مربوط به طرح "آب امید"
عصر پرس
رایگان شدن قبض آب 3میلیون و 900هزار مشترک
اقتصاد آنلاین
آئین نامه «آب امید» صادر شد/3.9 میلیون نفر تحت پوشش قرار دارند
مهر نیوز
3.9 میلیون مشترک مشمول طرح «آب امید» می شوند
ایرنا
چه تعداد مشترک شامل قبض رایگان آب می شوند
اقتصاد نیوز
قبض آب 3 میلیون و 900 هزار مشترک رایگان می شود
ایسنا
آخرین وضعیت فاینانس طرح های آب و فاضلاب کشور/ تشریح روند افزایش تعرفه مشترکان پرمصرف و بدمصرف
خبرگزاری ایلنا
آغاز به کارنمایشگاه بین المللی صنعت برق و آب و فاضلاب ایران
نبض نفت
مجوز نگیرید برخورد می شود
بولتن نیوز
ماینرها بعد از دریافت مجوز از وزارت صمت، می توانند از انرژی برق بهره مند شوند
پانا
هشدار وزیر نیرو به دارندگان ماینر
فردا نیوز
سطح مبادلات تجاری ایران و عراق به 20 میلیارد دلار می رسد
فارس
هشدار وزیر نیرو: دارندگان ماینر مجوز نگیرند برخورد می شود
خبرگزاری دانشجو
تعرفه استفاده از برق ماینر را رعایت نکنید برخورد می شود
بازار نیوز
افتتاح دو نمایشگاه تخصصی بین المللی در حوزه صنعت آب و برق
باشگاه خبرنگاران
اولتیماتوم وزیر نیرو به دارندگان ماینر: مجوز نگیرید برخورد می شود
اقتصاد نیوز
هشدار وزیر نیرو به دارندگان ماینر: مجوز نگیرید برخورد می شود
مهر نیوز
فاز اول تصفیه خانه فاضلاب شهری لنده تکمیل شد
ایرنا
آغاز بکار بیستمین نمایشگاه تخصصی بین المللی صنعت برق با حضور وزیر نیرو
خبرگزاری ایلنا
نمایشگاه های بین المللی آب و برق تهران میزبان متخصصان
ایرنا
اعتماد عمومی و سرمایه اجتماعی ارزشمند ترین سرمایه کشور است
برنا نیوز
حضور 300 شرکت داخلی و خارجی در نمایشگاه بین المللی برق و آب
عصر پرس
حضور چشمگیر متخصصان و صاحبان فناوری به رغم استمرار تحریم ها
پایگگاه اطلاع رسانی دولت
حضور مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان در برنامه تلویزیونی«میز پیگیری»
آریا
8 روستا تحت پوشش خدمات آب و فاضلاب خوی قرار می گیرند
گیتی آنلاین
آب 163 هزار مشترک خانگی کم مصرف استان اصفهان رایگان می شود
فرتاک نیوز
نمایشگاه بین المللی صنعت برق و آب و فاضلاب ایران برپا می شود
عصر پرس
بیستمین نمایشگاه بین المللی صنعت برق برگزار می شود
برق نیوز
تامین آب آشامیدنی سالم و پایدار برای 8.2 میلیون نفر از جمعیت روستایی در دولت تدبیر و امید
پایگگاه اطلاع رسانی دولت
هیچ مشکلی از بابت تامین آب شرب در سطح شهر ارومیه وجود ندارد
ایسنا
آغاز اجرا و بهره برداری از 7 طرح آب و فاضلاب در پاکدشت
صدا و سیما
افزایش حدود یک متری تراز دریاچه ارومیه
جام نیوز
370 هزار انشعاب آب در قم فعال شده است
مهر نیوز
اخبار مرتبط
bltایرنا : نمایشگاه صنعت آب و برق تحقق دهنده جهش تولید
bltایرنا : غلبه توان و تخصص ایرانی بر سختی های کرونا و تحریم
bltایران اکونومیست : قبض آب مشترکان با 15 متر مکعب مصرف رایگان می شود
bltصدا و سیما : 3 میلیون و 900 هزار مشترک مشمول آب رایگان
bltمشرق نیوز : تخفیف صد درصدی برای حدود 4 میلیون مشترک آب
bltخبرگزاری دانشجو : جزئیات طرح «آب امید»
bltتسنیم : جبران 200 میلیارد تومان کسری درآمد "آب رایگان" از جیب پرمصرف ها
bltعصر پرس : تدوین آئین نامه های مربوط به طرح "آب امید"
bltاقتصاد آنلاین : رایگان شدن قبض آب 3میلیون و 900هزار مشترک
bltمهر نیوز : آئین نامه «آب امید» صادر شد/3.9 میلیون نفر تحت پوشش قرار دارند
bltایرنا : 3.9 میلیون مشترک مشمول طرح «آب امید» می شوند
bltاقتصاد نیوز : چه تعداد مشترک شامل قبض رایگان آب می شوند
bltایسنا : قبض آب 3 میلیون و 900 هزار مشترک رایگان می شود
bltخبرگزاری ایلنا : آخرین وضعیت فاینانس طرح های آب و فاضلاب کشور/ تشریح روند افزایش تعرفه مشترکان پرمصرف و بدمصرف
bltنبض نفت : آغاز به کارنمایشگاه بین المللی صنعت برق و آب و فاضلاب ایران
bltبولتن نیوز : مجوز نگیرید برخورد می شود
bltپانا : ماینرها بعد از دریافت مجوز از وزارت صمت، می توانند از انرژی برق بهره مند شوند
bltفردا نیوز : هشدار وزیر نیرو به دارندگان ماینر
bltفارس : سطح مبادلات تجاری ایران و عراق به 20 میلیارد دلار می رسد
bltخبرگزاری دانشجو : هشدار وزیر نیرو: دارندگان ماینر مجوز نگیرند برخورد می شود
bltبازار نیوز : تعرفه استفاده از برق ماینر را رعایت نکنید برخورد می شود
bltباشگاه خبرنگاران : افتتاح دو نمایشگاه تخصصی بین المللی در حوزه صنعت آب و برق
bltاقتصاد نیوز : اولتیماتوم وزیر نیرو به دارندگان ماینر: مجوز نگیرید برخورد می شود
bltمهر نیوز : هشدار وزیر نیرو به دارندگان ماینر: مجوز نگیرید برخورد می شود
bltایرنا : فاز اول تصفیه خانه فاضلاب شهری لنده تکمیل شد
bltخبرگزاری ایلنا : آغاز بکار بیستمین نمایشگاه تخصصی بین المللی صنعت برق با حضور وزیر نیرو
bltایرنا : نمایشگاه های بین المللی آب و برق تهران میزبان متخصصان
bltبرنا نیوز : اعتماد عمومی و سرمایه اجتماعی ارزشمند ترین سرمایه کشور است
bltعصر پرس : حضور 300 شرکت داخلی و خارجی در نمایشگاه بین المللی برق و آب
bltپایگگاه اطلاع رسانی دولت : حضور چشمگیر متخصصان و صاحبان فناوری به رغم استمرار تحریم ها
bltآریا : حضور مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان در برنامه تلویزیونی«میز پیگیری»
bltگیتی آنلاین : 8 روستا تحت پوشش خدمات آب و فاضلاب خوی قرار می گیرند
bltفرتاک نیوز : آب 163 هزار مشترک خانگی کم مصرف استان اصفهان رایگان می شود
bltعصر پرس : نمایشگاه بین المللی صنعت برق و آب و فاضلاب ایران برپا می شود
bltبرق نیوز : بیستمین نمایشگاه بین المللی صنعت برق برگزار می شود
bltپایگگاه اطلاع رسانی دولت : تامین آب آشامیدنی سالم و پایدار برای 8.2 میلیون نفر از جمعیت روستایی در دولت تدبیر و امید
bltایسنا : هیچ مشکلی از بابت تامین آب شرب در سطح شهر ارومیه وجود ندارد
bltصدا و سیما : آغاز اجرا و بهره برداری از 7 طرح آب و فاضلاب در پاکدشت
bltجام نیوز : افزایش حدود یک متری تراز دریاچه ارومیه
bltمهر نیوز : 370 هزار انشعاب آب در قم فعال شده است
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.