روز خوب بورس های جهانی

روز خوب بورس های جهانی
بیشتر شاخص های مهم بورسی جهان با صعود بسته شدند.
روز خوب بورس های جهانی

به گزارش نبض نفت به نقل از بلومبرگ، شاخص خوش بینی به اقتصاد آمریکا در ابتدای ماه ژانویه به 50.1 واحد رسیده که این رقم نسبت به ماه قبل 1.1 درصد بیشتر شده است و نخستین افزایش خوش بینی در طول سه ماه اخیر محسوب می شود. فعالان اقتصادی آمریکا امیدوارند توزیع واکسن سرانجام آغازی بر پایان کابوس کرونا باشد و شروع به کار دولت جدید نیز امید آن ها را افزایش داده است. با این حال هنوز خانوارهای آمریکایی به مانند بسیاری از شهروندان کشورهای دیگر بخش بیشتری از درآمد خود را به نسبت قبل از زمان شیوع بحران کرونا پس انداز می کنند تا بتوانند در صورت کاهش درآمد خود از پس شرایط برآیند.

ترکیب تیم آینده دولت بایدن به تدریج در حال کامل تر شدن است و معرفی گزینه های میانه رو برای پست های کلیدی تا حد زیادی باعث آسودگی خاطر معامله گران از در پیش بودن روزهای متعادل تر شده است. طی روزهای آینده دموکرات ها که اکثریت کنگره را در دست دارند برای بار دوم ترامپ را استیضاح خواهند کرد و انتظار می رود نتیجه مشابهی مانند استیضاح قبلی تکرار شود یعنی استیضاح در کنگره رای بیاورد اما در سنا رد شود. هدف اصلی دموکرات ها از این اقدام به پایان رساندن عمر سیاسی ترامپ عنوان می شود.

هنوز معامله گران نسبت به پتانسیل اقتصادها برای احیای کامل تا پایان سال جاری مطمین نیستند و بسیاری از دشواری های ایجاد شده ناشی از کرونا به قوت خود باقی هستند. به گفته اتاق بازرگانی آمریکا، حدود 61 درصد خرده فروشان آمریکایی اعلام کرده اند با کاهش تقاضای مصرفی در بین مشتریان خود مواجه شده اند. در بخش ساخت و ساز نیز ساخت ساختمان های جدید در این کشور در سال 2020 به نسبت سال قبل 28.9 درصد کاهش پیدا کرده است. در حوزه بازار کار نیز با وجود آن که حدود 22 میلیون فرصت شغلی در این کشور احیا شده است اما هنوز 9.8 میلیون نفر از شهروندان آمریکایی بیکار هستند.

با وجود کاهش اشتغال زایی اقتصاد آمریکا، نرخ بیکاری بزرگ ترین اقتصاد جهان تا پایان ماه دسامبر باز هم کاهشی شد و رقم 6.7 درصد را ثبت کرد. این نرخ بیکاری که 0.1 درصد کمتر از ماه قبل بوده، کمترین نرخ بیکاری این کشور در طول 9 ماه اخیر است. تخمین زده می شود در این ماه حدود 71 هزار فرصت شغلی ایجاد شده است تا بدین ترتیب کل فرصت های شغلی احیا شده از زمان شیوع ویروس کرونا در این کشور به حدود 22 میلیون برسد.

با تایید رسمی نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا توسط کنگره، جو بایدن از ابتدای بهمن به عنوان رئیس جمهور جدید این کشور کار خود را آغاز خواهد کرد. این تایید در حالی انجام شد که شماری از طرفداران ترامپ با ورود به بخش هایی از کنگره باعث ایجاد مشکلاتی در کار کنگره شدند و در برخورد پلیس با معترضین نیز چهار نفر کشته و تعدادی دستگیر شدند. دونالد ترامپ در نهایت از تحویل قدرت به بایدن خبر داد اما ادعای خود مبنی بر نقلب در انتخابات ماه نوامبر را مجددا تکرار کرد.

طبق اعلام وزارت کار آلمان تا پایان ماه نوامبر متوسط نرخ بیکاری در بزرگ ترین اقتصاد اروپا به 4.5 درصد رسید که در مقایسه با ماه قبل تغییری پیدا نکرده است تا بدین ترتیب بالاترین نرخ بیکاری آلمان از دسامبر 2015 تاکنون به ثبت برسد. طی این مدت شمار افراد بیکار آلمانی با 10 هزار نفر افزایش نسبت به ماه قبل یک میلیون و 980 هزار نفر رسیده و جمعیت شاغلان نیز در آلمان در این ماه با 0.02 درصد افزایش نسبت به ماه قبل به 42 میلیون و 170 هزار نفر رسیده است.

پس از دولت و کنگره اکنون دموکرات ها به اکثریت مجلس سنا نیز دست یافته اند و این مساله بدان معنا خواهد بود که دولت بایدن برای اجرای سیاست های خود کار راحت تری را پیش رو خواهد داشت. با کسب دو کرسی ایالت جورجیا اکنون اکثریت این مجلس در اختیار دموکرات ها خواهد بود. احتمالا یکی از اصلی ترین تحولات در دوران سلطه دموکرات ها، لایحه های مالیاتی خواهند بود. دموکرات ها از منتقدان اصلی لایحه های کاهش مالیاتی هستند که دوره ترامپ تصویب شد و کارشناسان انتظار دارند تا دموکرات ها افزایش نرخ های مالیاتی به ویژه برای دهک های پردرآمد تر را در دستور کار خود قرار دهند.

تاکنون بیش از 92 میلیون و 441 هزار و 728 مورد ابتلا به کرونا گزارش شده است که در این بین یک میلیون و 979 هزار و 334 نفر جان خود را از دست داده اند. در بین کشورهای مختلف، بالاترین تلفات مربوط به آمریکا با 391 هزار و 283 نفر، برزیل با 204 هزار و 980 نفر، هند با 151 هزار و 688 نفر، مکزیک با 135 هزار و 682 نفر و انگلیس با 84 هزار و 767 نفر بوده است.

کریس گافنی- تحلیلگر ارشد بازار سرمایه در موسسه تی آی بنک - گفت: تزریق نقدینگی جدید به بازارها در قالب بسته های حمایتی جدید در شماری از کشورها باعث می شود تا معامله گران با خیال آسوده تری وقایع آینده را دنبال کنند. سال 2020 یک سال معمولی نبود و روند معاملات بازار نشان می دهد که با توجه به ریسک های سال 2020 بازارها هنوز قادر به ادامه مسیر بدون حمایت های سیاست گذاران نیستند. نوسانات بازار در ماه های اخیر زیاد بوده است و بازگشت آرامش نیازمند زمان خواهد بود.

بورس آمریکا

در وال استریت، همه شاخص ها صعودی بودند تا جایی که هر سه شاخص اصلی بورسی در سطح بالا تری از روز قبل خود بسته شدند. شاخص «داوجونز ایدانستریال اوریج» با 0.23 درصد کاهش نسبت به روز قبل و در سطح 31 هزار و 141.69 واحد بسته شد.

شاخص «اس اند پی 500» با 0.44 درصد صعود تا سطح 3818.08 واحدی بالا رفت و دیگر شاخص مهم بورسی آمریکا یعنی «نزدک کامپوزیت» با 0.65 درصد جهش در سطح 13 هزار و 156.59 واحدی بسته شد.

بورس های اروپایی

در معاملات بازارهای بورس در اروپا، شاخص "فوتسی 100" بورس لندن با 0.13 درصد کاهش نسبت به روز قبل و در سطح 6745.52 واحد بسته شد. شاخص "دکس 30" بورس فرانکفورت در آلمان با صعود 0.11 درصدی و ایستادن در سطح 13 هزار و 939.71 واحدی به کار خود خاتمه داد و شاخص "کک 40" بورس پاریس با افزایش 0.21 درصدی در سطح 5662.67 واحد بسته شد. در مادرید شاخص "ایبکس 35" 0.18 درصد بالا رفت و به 8361.10 واحد رسید.

بورس های آسیایی

در معاملات بورس های آسیا، شاخص ها عملکرد خوبی داشتند؛ تا جایی که شاخص "نیک کی 225" بورس توکیو ژاپن با صعود 1.04 درصدی تا سطح 28 هزار و 456.59 واحدی بالا رفت. شاخص "هانگ سنگ" بورس هنگ کنگ 0.15 درصد پایین رفت و در سطح 28 هزار و 235.60 واحد بسته شد. در چین شاخص "شانگهای کامپوزیت" ریزش 0.33 درصدی را تجربه کرد و در سطح 5577.99 واحد بسته شد.

در استرالیا شاخص "اس اند پی اس اند ایکس 200" بورس سیدنی با 0.11 درصد افزایش و ایستادن در سطح 6686.60 واحدی به کار خود خاتمه داد. در بین دیگر شاخص های مهم آسیایی، شاخص " تاپیکس" ژاپن صعودی بود. (معیار محاسبه تغییرات قیمتی، ساعت پایانی معاملات روزانه بورس نیویورک بوده است)

نفت

در بازار طلای سیاه روند قیمت ها نزولی بود. هر بشکه نفت "وست تگزاس اینتر مدیت" با 0.18 درصد کاهش به 53.04 دلار رسید و نفت خام برنت دریای شمال با افت 0.22 درصدی به ازای 56.14 دلار در هر بشکه مبادله شد.

طلا و نقره

همچنین در بازار فلزات گران بها، بهای هر اونس طلا با صعود 0.73 درصدی نسبت به روز قبل در سطح 1755.73 دلار معامله شد. هر اونس نقره با افت 0.14 درصدی به ازای 25.54 دلار مبادله شد.

منبع: ایسنا


کلیدواژه های این خبر
آلمان   ساخت و ساز   وزارت کار   گران   فرصت شغلی   بیکار   آمریکا   بلومبرگ   شیوع   اتاق بازرگانی   میانه رو   کنگره   استیضاح   نتایج انتخابات ریاست جمهوری   کاهش درآمد   رئیس جمهور   معامله گران   نرخ بیکاری   واکسن   ویروس کرونا   معترضین   اشتغال   اقتصاد   دونالد ترامپ   بیکاری   درآمد   اقتصاد آمریکا   دموکرات ها   بورس های جهانی   بحران کرونا  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «نبض نفت» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
بورس های آمریکا و آسیا گاوی شدند
ایسنا
بایدن: بحران اقتصاد آمریکا رو به وخامت است/ نمی توانیم اجازه دهیم تا مردم آمریکا گرسنه بمانند
الف
بایدن وضعیت آمریکا را اضطراری اعلام کرد
وانا نیوز
ریزش بورس های جهانی
ایران اکونومیست
بایدن وضعیت آمریکا را اضطراری اعلام کرد:از هر هفت خانوار آمریکایی، یک خانواده از نداشتن غذای کافی رنج می برد
خبرآنلاین
بحران اقتصاد آمریکا رو به وخامت است
برنا
بایدن: بحران اقتصاد آمریکا رو به وخامت است
ایرنا
شاخص های مهم بورسی جهان نزولی شد
رکنا نت
100 روز دشوار بایدن در کاخ سفید
ایرنا
ریزش بورس ها در جهان
ایسنا
جهش بورس های جهانی با شروع کار بایدن
پول نیوز
بورسهای آمریکا و آسیا صعودی ماندند
ایسنا
"جو بایدن" کارش را با ماسک شروع کرد
شبکه خبر
واکنش بازارهای مالی به آمدن بایدن
صبحانه با خبر
چالش های ایران، تغییرات آب و هوایی، همه گیری کرونا و غیره برای دولت جدید آمریکا
دیپلماسی ایرانی
اشپیگل: بایدن منتظر تصمیمات کنگره نمی ماند
ایرنا
اتفاقات آخرین روز ترامپ در کاخ سفید؛از پیام خداحافظی تا دستورات بایدن
برنا نیوز
واکنش بازار های مالی به آمدن بایدن
فردا نیوز
«بایدن» چگونه پیروز شد و چه در پیش دارد
ایران آنلاین
ادعا های ترامپ در پیام خداحافظی پیش از ترک کاخ سفید
فردا نیوز
نخستین واکنش بازارهای مالی به آمدن بایدن
ایسنا
راستی آزمایی پیام خداحافظی ترامپ پیش از ترک کاخ سفید
خبرآنلاین
راستی آزمایی پیام خداحافظی دونالد ترامپ پیش از ترک کاخ سفید
ایسنا
بدترین رکورد اشتغال زایی در دوره ترامپ؛ کاهش سه میلیون فرصت شغلی
خرداد نیوز
بورس های آسیا و آمریکا سبز ماندند
فرارو
در دوره ترامپ سه میلیون فرصت شغلی در آمریکا از بین رفت
ایرنا
صعود بورس ها در آمریکا و آسیا
ایسنا
بورس اروپا بر خلاف آسیا و آمریکا اندکی رشد کرد
پول نیوز
ریزش بورس ها در آمریکا و آسیا
ایسنا
واکنش ها به برنامه بایدن برای نجات آمریکا
اقتصاد نیوز
ریزش بورس ها پس از دو میلیونی شدن قربانیان کرونا
فردا نیوز
روز سیاه بورس های جهانی
پول نیوز
واکنش فدرال رزرو به برنامه بایدن چیست؟
اقتصاد آنلاین
بورس های جهانی صعودی شدند
اقتصاد آنلاین
بورس ریزش کرد
فرتاک نیوز
ریزش بورس ها پس از دو میلیونی شدن قربانیان کرونا در جهان
ایسنا
فرصت بایدن به اقتصاد و بازارها
دنیای اقتصاد
افزایش هفتگی تعداد بیکاران آمریکایی
فارس
اعلام جزئیات بسته مالی 1.9 تریلیون دلاری جو بایدن
مهر نیوز
بورس جهانی با رشد بسته شد
پول نیوز
اخبار مرتبط
bltایسنا : بورس های آمریکا و آسیا گاوی شدند
bltالف : بایدن: بحران اقتصاد آمریکا رو به وخامت است/ نمی توانیم اجازه دهیم تا مردم آمریکا گرسنه بمانند
bltوانا نیوز : بایدن وضعیت آمریکا را اضطراری اعلام کرد
bltایران اکونومیست : ریزش بورس های جهانی
bltخبرآنلاین : بایدن وضعیت آمریکا را اضطراری اعلام کرد:از هر هفت خانوار آمریکایی، یک خانواده از نداشتن غذای کافی رنج می برد
bltبرنا : بحران اقتصاد آمریکا رو به وخامت است
bltایرنا : بایدن: بحران اقتصاد آمریکا رو به وخامت است
bltرکنا نت : شاخص های مهم بورسی جهان نزولی شد
bltایرنا : 100 روز دشوار بایدن در کاخ سفید
bltایسنا : ریزش بورس ها در جهان
bltپول نیوز : جهش بورس های جهانی با شروع کار بایدن
bltایسنا : بورسهای آمریکا و آسیا صعودی ماندند
bltشبکه خبر : "جو بایدن" کارش را با ماسک شروع کرد
bltصبحانه با خبر : واکنش بازارهای مالی به آمدن بایدن
bltدیپلماسی ایرانی : چالش های ایران، تغییرات آب و هوایی، همه گیری کرونا و غیره برای دولت جدید آمریکا
bltایرنا : اشپیگل: بایدن منتظر تصمیمات کنگره نمی ماند
bltبرنا نیوز : اتفاقات آخرین روز ترامپ در کاخ سفید؛از پیام خداحافظی تا دستورات بایدن
bltفردا نیوز : واکنش بازار های مالی به آمدن بایدن
bltایران آنلاین : «بایدن» چگونه پیروز شد و چه در پیش دارد
bltفردا نیوز : ادعا های ترامپ در پیام خداحافظی پیش از ترک کاخ سفید
bltایسنا : نخستین واکنش بازارهای مالی به آمدن بایدن
bltخبرآنلاین : راستی آزمایی پیام خداحافظی ترامپ پیش از ترک کاخ سفید
bltایسنا : راستی آزمایی پیام خداحافظی دونالد ترامپ پیش از ترک کاخ سفید
bltخرداد نیوز : بدترین رکورد اشتغال زایی در دوره ترامپ؛ کاهش سه میلیون فرصت شغلی
bltفرارو : بورس های آسیا و آمریکا سبز ماندند
bltایرنا : در دوره ترامپ سه میلیون فرصت شغلی در آمریکا از بین رفت
bltایسنا : صعود بورس ها در آمریکا و آسیا
bltپول نیوز : بورس اروپا بر خلاف آسیا و آمریکا اندکی رشد کرد
bltایسنا : ریزش بورس ها در آمریکا و آسیا
bltاقتصاد نیوز : واکنش ها به برنامه بایدن برای نجات آمریکا
bltفردا نیوز : ریزش بورس ها پس از دو میلیونی شدن قربانیان کرونا
bltپول نیوز : روز سیاه بورس های جهانی
bltاقتصاد آنلاین : واکنش فدرال رزرو به برنامه بایدن چیست؟
bltاقتصاد آنلاین : بورس های جهانی صعودی شدند
bltفرتاک نیوز : بورس ریزش کرد
bltایسنا : ریزش بورس ها پس از دو میلیونی شدن قربانیان کرونا در جهان
bltدنیای اقتصاد : فرصت بایدن به اقتصاد و بازارها
bltفارس : افزایش هفتگی تعداد بیکاران آمریکایی
bltمهر نیوز : اعلام جزئیات بسته مالی 1.9 تریلیون دلاری جو بایدن
bltپول نیوز : بورس جهانی با رشد بسته شد
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.