تولید محصولات کشاورزی در کشور به 120 میلیون تن رسید

تولید محصولات کشاورزی در کشور به 120 میلیون تن رسید
سخنگوی وزارت جهاد کشاورزی گفت: تولید محصولات کشاورزی در کشور به بیش از 120 میلیون تن رسیده است.
تولید محصولات کشاورزی در کشور به 120 میلیون تن رسید

تولید محصولات کشاورزی در کشور به 120 میلیون تن رسید

به گزارش پول نیوز، محمدمهدی برومندی معاون وزیر و سخنگوی وزارت جهاد کشاورزی در نخستین نشست با خبرنگاران که امروز چهارشنبه برگزار شد، اظهار کرد: ایران با اتکا به منابع خدادادی، دانش موجود در بخش و تلاش بهره برداران به تولید 120 میلیون تن محصولات کشاورزی دست پیدا کرده که کارنامه ارزشمندی برای بخش کشاورزی است.

وی در رابطه با تولیدات بخش زراعی خاطرنشان کرد: در سال زراعی 1400-1399، 2 میلیون هکتار گندم آبی و 4 میلیون هکتار گندم دیم، 700 هزار هکتار جو آبی و یک میلیون و 40 هزار هکتار جو دیم و همچنین 200 هزار هکتار کلزا در کشور کشت شده است.

برومندی با اشاره به این که تولید محصولات زراعی به 82 میلیون تن رسیده است، تصریح کرد: 13.7 میلیون تن محصول استراتژیک گندم تولید شده که بخشی از آن به صورت تضمینی خریداری و بخشی هم برای خودمصرفی و بعضی واحدهای کوچک و سنتی استفاده می شود، همچنین 4.4 میلیون تن شلتوک تولید شده است.

انعقاد تفاهم نامه برای کشت قراردادی محصولات زراعی

سخنگوی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به افزایش استفاده از ادوات کشاورزی در کشور عنوان کرد: ضریب مکانیزاسیون از سال 92 تا امروز از 1.2 اسب بخار به 1.8 اسب بخار در هکتار رسیده ایم.

وی افزود: سرمایه گذاری 9 هزار و 300 میلیارد تومانی از طریق تسهیلات بانکی موجب شده است، 112 هزار دستگاه انواع تراکتور، 10 هزار و 300 دستگاه انواع کمباین و 248 هزار دستگاه انواع ادوات تأمین شود.

برومندی با اشاره به این که در زمینه کشت قراردادی هم اقداماتی انجام شده است، بیان کرد: در سال جاری، برنامه ریزی برای تولید 270 هزار تن کشت قراردادی گندم دوروم برای کارخانجات ماکارونی و تولید در بخش صنعتی، انجام شده است.

وی افزود: تولید کلزا از 51 هزار تن در سال 94 به 390 هزار تن در سال 99 رسیده و کشت کنجد هم از 45هزار به 58 هزار هکتار افزایش یافته، همچنین کشت قراردادی برای تولید دانه های روغنی در سطح 200 هزار هکتار منعقد شده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان این که تولید روغن برای کشور بسیار حائز اهمیت است و نزدیک به 90 درصد در این محصول وابسته هستیم، خاطرنشان کرد: به همین دلیل طراحی الگوی کشت می تواند وزارت خانه را به اهداف مدنظر تولیدی برساند.

وی ادامه داد: 3میلیون و 900 هزار تن جو در سال 99 تولید شده که نسبت به سال گذشته 400 هزار تن افزایش داشته است.

برومندی در رابطه با تولید برنج گفت: کشت 800هزار هکتار برنج با پیش بینی تولید 2میلیون و 600 هزار تن برنج سفید را در سال 99 داشتیم که با توجه به نیاز مصرفی حدود 3 میلیون تنی برنج در کشور، بیش از 85 درصد از این نیاز در داخل تولید می شود.

وی افزود: 98هزار هکتار پنبه در سال 99 کشت شده که نسبت به کشت 90 هزار هکتاری در سال گذشته، حدود 10 درصد رشد تولید داشته ایم، همچنین ضریب خوداتکایی در این محصول از 58 درصد به 68 درصد رسیده است.

سخنگوی وزارت جهاد کشاورزی در رابطه با تولید چغندرقند گفت: از کشت پاییزه سال 98 چغندرقند در سطح 17 هزار هکتار و کشت بهاره این محصول در سطح 98 هزار هکتار در سال 99 حدود 970 هزار تن چغندرقند تولید شده است.

وی افزود: افزایش عملکرد چغندر قند پاییزه نسبت به سال گذشته از 54 تن در هکتار به 57.2 تن در هکتار رسیده که افزایش قابل قبولی بوده است که با توجه به میزان تولیدات در این بخش، برآورد تولید حدود 800هزار تن شکر چغندری بهاره و پاییزه، 700 هزار تن شکر نیشکری و در مجموع حدود 1.5 میلیون تن شکر تولید داخل را خواهیم داشت.

برومندی ادامه داد: امضای تفاهم نامه های چهارجانبه با استان های تولیدکننده سبزی و صیفی از جمله گوجه فرنگی، پیاز و سیب زمینی و امضای تفاهم نامه جهش تولید دیم زارهای کشور با ستاد اجرایی فرمان امام(ره) به منظور کشت 660 هزار هکتار از دیم زارهای 6 استان در قالب پروژه های فنی و حمایتی از دیگر اقدامات بخش زراعت است.

افزایش راندمان آبیاری با استفاده از روش های نوین آبیاری

معاون وزیر جهاد کشاورزی در رابطه با پروژه های آب و خاک عنوان کرد: راندمان آبیاری در کشور ما در گذشته کمتر از 35 درصد بود، بنابراین استفاده از روش های نوین آبیاری از مهمترین برنامه های بخش آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی است که منجر به احداث شبکه های فرعی آبیاری و زهکشی در سطح 1.6 میلیون هکتار شده است.

وی افزود: توسعه سامانه های نوین آبیاری در سطح 2.4 میلیون هکتار، تجهیز و نوسازی اراضی کشاورزی در سطح 1.6 میلیون هکتار، زهکشی زیرزمینی اراضی کشاورزی در سطح 449 هزار هکتار، احیا و مرمت قنوات حدود 29 هزار کیلومتر، 32 هزار هکتار انتقال آب با لوله و احداث جاده های دسترسی مزارع حدود 17 هزار کیلومتر از اقدامات معاونت آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی بوده است که با عنایت مقام معظم رهبری از صندوق توسعه ملی اعتباراتی به این بخش اختصاص یافته است.

برومندی در رابطه با طرح های آبرسانی در خوزستان، ایلام و سیستان و بلوچستان گفت: از طرح 550 هزار هکتاری خوزستان و ایلام، 295هزار هکتار به بهره برداری رسیده و از طرح 46 هزار هکتاری سیستان و بلوچستان نیز حدود 33 هزار هکتار آن مورد بهره برداری قرار گرفته است.

وی در رابطه با میزان تولید در بخش باغبانی عنوان کرد: سال گذشته از حدود 5.7 میلیارد دلار درآمد ارزی بخش کشاورزی، حدود 2.7 میلیارد دلار مربوط به بخش باغبانی بوده است.

تاسیس صندوق حمایت از میوه های گرمسیری و نیمه گرمسیری

سخنگوی وزارت جهاد کشاورزی اظهار داشت: از سال 92 تا 98، تولید محصولات باغی از 16 میلیون تن به 24 میلیون تن افزایش یافته است و سطح زیر کشت محصولات باغبانی از 2.6 میلیون هکتار به 3 میلیون هکتار رسیده و 2 میلیون تن انواع محصولات باغبانی صادر شده است.

وی با اشاره به میزان ایجاد گلخانه در کشور گفت: طبق برنامه ششم توسعه باید 48هزار هکتار گلخانه ایجاد شود که در حال حاضر حدود 18 هزار هکتار گلخانه با حمایت های فنی و اعتباری و صندوق توسعه ملی به بهره برداری رسیده و تا پایان سال به 21 هزار هکتار خواهد رسید.

برومندی ادامه داد: اصلاح و نوسازی باغات فرسوده کشور که حدود 600 هزار هکتار بوده، در دستورکار قرار گرفته است، همچنین توسعه باغات دیم در اراضی شیب دار از دیگر تکالیف این معاونت است.
معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به این که افزایش تولید میوه های گرمسیری و نیمه گرمسیری از مهمترین اولویت های این وزارت خانه است، خاطرنشان کرد: راه اندازی صندوق حمایتی برای 4 محصول موز، آناناس، نارگیل و انبه در وزارت خانه را خواهیم داشت تا از ظرفیت های خوبی که در استان های جنوبی برای تولید این محصولات داریم استفاده کنیم که این امر، می تواند محرومیت را در این استان ها کاهش دهد.

وی در رابطه با کشت گیاهان دارویی در کشور گفت: 228هزار هکتار سطح زیرکشت گیاهان دارویی است که می تواند توسعه یابد.

تولید واکسن تب برفکی و آنفولانزای فوق حاد پرندگان، دستآورد ملی در بخش کشاورزی

برومندی در رابطه با شیوع آنفولانزای فوق حاد پرندگان بیان کرد: بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان در امروز بسیاری از کشورهای دنیا را درگیر کرده و 16 میلیون قطعه در یک کشور معدوم شده است.

وی افزود: این بیماری از اواخر آبان ماه در تالاب میقان استان مرکزی مشاهده شد و در حال حاضر نیز در شش استان کشور گزارش شده است.

سخنگوی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به این که سهل انگاری یکی از بهره برداران در خراسان جنوبی باعث معدوم سازی حدود 500 هزار قطعه طیور در این استان شد، تصریح کرد: کار پایش و واکسیناسیون همچنان ادامه دارد، همچنین در 17 استان شبکه تشخیص پیشرفته آنفولانزای فوق حاد پرندگان را داریم که در کمتر از 8 ساعت موارد را گزارش می کنند.

وی خاطرنشان کرد: در واکسن تب برفکی واردکننده بودیم که اخیرا از تولید داخلی این واکسن و واکسن آنفولانزای فوق حاد پرندگان رونمایی شد که دستاورد بسیار مهمی محسوب می شود، همچنین پیش از این هم از بذر ویروس واکسن آنفولانزای فوق حاد پرندگان رونمایی شده بود.

برومندی افزود: بیماری لکه سفید میگو یک معضل اساسی بود که توسط دامپزشکی مهار شده و منجر به افزایش تولید 10 هزار تنی این آبزی در کشور شده است.

تولید 220 میلیون عدد تخم چشم زده ماهی قزل آلا تا پایان سال 99

وی در رابطه با تولیدات بخش شیلاتی کشور بیان کرد: کل تولیدات شیلاتی در کشور با بیش از 45 درصد رشد، از 884 هزار تن در سال 92 به یک میلیون و 282 هزار تن در پایان سال 98 رسیده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: در سال 2018 طبق آخرین اعلام رسمی فائو، ایران رتبه 23 جهان را در کل تولیدات شیلاتی، رتبه 25 در صید آبزیان و رتبه 18 را در آبزیان پرورشی در جهان داشته، بزرگترین تولید کننده ماهیان سردآبی در جهان و دارنده رتبه چهارم در تولید گوشت ماهیان خاویاری بوده است.

وی اضافه کرد: میزان مصرف سرانه آبزیان در کشور هم از 8.5 کیلوگرم در سال 92 به 13.3 کیلوگرم رسیده است، همچنین با تولید 180 هزار تن ماهی قزل آلا در سال، بزرگترین تولید کننده این نوع ماهی در جهان هستیم.

برومندی با اشاره به این که در سال های گذشته برای تولید ماهی قزل آلا نیازمند واردات تخم چشم زده ماهی بودیم، عنوان کرد: با تلاش شرکت های دانش بنیان و بخش خصوصی تاکنون به تولید 60 میلیون عدد تخم چشم زده ماهی قزل آلا رسیده ایم و تا پایان سال به 220 میلیون عدد خواهیم رسید، همچنین در تولید خاویار هم به 10 تن خاویار پرورشی رسیده ایم.

تأمین 84 درصدی کودهای پتاسه، ازته و فسفاته از تولید داخل

وی در رابطه با تأمین و تولید کود در کشور بیان کرد: میزان کود اوره تحویلی به استان ها در 9 ماهه سال جاری بیش از 1.7 میلیون تن بوده که نسبت به سال گذشته 21 درصد و نسبت به میانگین 8 سال اخیر 42 درصد رشد داشته است.

سخنگوی وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: میزان ذخایر استراتیک کود ازته، فسفاته و پتاسه در کشور بیش از 360 هزار تن است و از برنامه ابلاغی به وزارت جهاد کشاورزی برای تامین و تدارک 3 میلیون تنی این سه نوع کود در سال جاری، تاکنون بیش از 2.5 میلیون تن تدارک شده که حدود 84 درصد از آن تولید داخل است.

وی با اشاره به تفاهم نامه های امضا شده در راستای خودکفایی در تولید کود، اذعان کرد: انعقاد قرارداد و تفاهم نامه وارداتی یک میلیون تن خاک فسفات برای تولید کود فسفاته را داشتیم که تاکنون حدود 100 هزار تن وارد کشور شده است، همچنین انعقاد خرید 83 هزار تن کود پتاسه با تمام تولیدکنندگان داخلی کشور، انعقاد تفاهم نامه برای تولید 100 هزار تن کود پتاسه با بخش خصوصی، انعقاد تفاهم نامه برای تولید 100 هزار تن کود پتاسه از معادن سمنان و انعقاد تفاهم نامه برای احداث کارخانه 500هزار تنی کودهای فسفاته با شرکت ملی صنایع مس ایران از دیگر اقدامات انجام شده در این بخش است.

برومندی تأکید کرد: مصرف کود در ایران نصف میانگین جهانی است و ما نسبت به کشورهای توسعه یافته کمتر از یک سوم و حتی نسبت به توصیه موسسه خاک و آب کشور نیز به میزان نصف از کود مصرف می کنیم.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به این که پیش بینی می کنیم از اوایل بهمن ماه با هجوم گسترده آفت ملخ صحرایی به کشور مواجه شویم، گفت: برای مقابله با این آفت به 200 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم که در حال تأمین و تدارک آن هستیم.

پیش بینی تولید یک میلیون و 34 هزار تن تا پایان سال 99

وی با اشاره به این که میزان مصرف پروتئین حیوانی در ایران برای هر فرد در روز را به 37 و نیم گرم رسیده است، تصریح کرد: در سال 98 ، 859 هزار تن گوشت قرمز در کشور تولید شد که پیش بینی می کنیم تا پایان سال 99 به تولید 915 هزار تن گوشت قرمز و 2 میلیون و 409 هزار تن گوشت مرغ برسیم.

سخنگوی وزارت جهاد کشاورزی در رابطه با میزان تولید تخم مرغ در کشور گفت: در سال 98 یک میلیون و 17 هزار تن تخم مرغ تولید شد و در سال جاری این تولید به یک میلیون و 34 هزار تن خواهد رسید.

وی افزود: وظیفه وزارت جهاد کشاورزی تأمین حداکثری و عرضه تخم مرغ با نرخ مصوب به مراکز توزیع است، بنابراین گرانی تخم مرغ در خرده فروشی ها در حیطه اختیارات وزارت جهاد کشاورزی نیست و ستاد تنظیم بازار مسئولیت تنظیم بازار کالاها را برعهده دارد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به این که هر کیلوگرم تخم مرغ درب مرغداری 14 هزار تومان است، عنوان کرد: شرکت پشتیبانی امور دام هر شانه تخم مرغ را به قیمت 32 هزار تومان در سطح شهر توزیع می کند.

دسترسی به بازارهای بین المللی با تولید گوشت مرغ استاندارد

وی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر احیای مرغ لاین تصریح کرد: به منظور کاهش وابستگی به گله های مرغ گوشتی وارداتی، طرح احیای مرغ لاین آرین به وزارت جهاد کشاورزی ابلاغ شده و در حال حاضر 50 درصد از اجداد مرغ گوشتی در داخل تولید می شود و پیش بینی می شود تا سال آینده در تولید مرغ لاین به خودکفایی برسیم.

برومندی عنوان کرد: در زمینه اصلاح وزن مرغ هم از 2.1 به 1.8 کیلوگرم رسیده ایم که این کاهش وزن می تواند به کاهش وابستگی به نهاده های دامی، افزایش جوجه ریزی و دسترسی به بازارهای بین المللی با تولید گوشت مرغ استاندارد بیانجامد.

وی افزود: برای ارتقای لاین آ رین از تمام روش های جدید بهره خواهیم برد تا مشکلات آن مرتفع شود، همچنین به نژاد آ رین بسنده نخواهیم کرد و علاوه بر اصلاح آن، فایل جدید لاینی را به زودی به لاین آرین اضافه می کنیم.

سخنگوی وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: از 6.7 میلیون تن نیاز کشور به جو، 3.5 میلیون تن در داخل تولید می شود و ما نیازمند واردات 3 میلیون و 100 هزار تن جو هستیم که تاکنون یک میلیون و 400 هزار تن وارد کشور شده و امیدواریم بانک مرکزی ارز مورد نیاز برای واردات دو میلیون تن جو را به موقع اختصاص دهد.

وی افزود: کنجاله سویا 4 میلیون و 200 هزار تن نیاز داریم که طبق برنامه وارد شده و ذرت هم به میزان کافی وارد شده است.

برومندی با اشاره به این که بازارگاه یک سامانه حسابداری ملی و خرد بوده و برای پرهیز از قاچاق ایجاد شده است، عنوان کرد: در سطح عمده تولید کنندگان از سامانه بازار گاه رضایت دارند و در صورت مشاهده هرگونه نارضایتی، باید علت آن بررسی و مشخص شود.

وی در رابطه با تشکیل شورای تعیین قیمت گذاری خرید تضمینی محصولات کشاورزی خاطرنشان کرد: تشکیل شورای قیمت گذاری خرید تضمین محصولات کشاورزی به عنوان قانون به وزارت جهاد کشاورزی تکلیف شده است و ما در حال اجرای آن هستیم.

معاون وزیر جهاد کشاورزی اضافه کرد: وزیر جهاد کشاورزی در حال انتخاب دو نفر از کشاورزان خبره است که از اعضای این شورا بوده و نقش مهمی را در تعیین قیمت ها خواهند داشت.

وی ادامه داد: شواری قیمت گذاری خرید تضمینی محصولات کشاورزی تا یک ماه آینده آغاز به کار خواهد کرد.

لینک کوتاه: poolnews.ir/001RhI 0 گزارش خطا

کلیدواژه های این خبر
برنج   گندم   محصولات کشاورزی   کلزا   چغندر   تراکتور   محصولات زراعی   امضا تفاهم نامه   قبولی   اسب بخار   وزارت جهاد کشاورزی   وزیر جهاد کشاورزی   مکانیزاسیون   کنجد   کارخانجات   وزارت خانه   برنج سفید   سال زراعی   کمباین   کشت پاییزه   نخستین نشست   بهره برداران   دانه   کالای ایرانی   سرمایه گذاری   تسهیلات بانکی   پیش بینی  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «پول نیوز» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
نماینده سنندج: مجلس برای حل مشکل اشتغالزایی طرح های راهبردی دارد
خبرگزاری دانشجو
سهم 120 میلیون تنی تولید محصولات کشاورزی در کشور
بازار نیوز
صادرات 2/7 میلیارد دلار محصولات باغی
صبا ایران
گرانفروشی مرغ و تخم مرغ به ما ربطی ندارد
اقتصادگردان
تامین هزار و 200 تُن بذر محصولات علوفه ای دیم
میزان
هزار و 200 تن بذر محصولات علوفه ای دیم تامین شد
ایرنا
تولید 120 میلیون تن محصول کشاورزی در یک سال گذشته
برنا نیوز
سخنگوی وزارت جهاد کشاورزی: پیگیری اینکه مرغ و تخم مرغ در بازار با چه قیمتی فروخته می شود برعهده ما نیست
فرتاک نیوز
1200 تن بذر محصولات علوفه ای دیم تامین شد
خبرگزاری ایلنا
تولید محصولات کشاورزی در کشور به 120 میلیون تن رسید
پایگگاه اطلاع رسانی دولت
ضریب مکانیزاسیون بخش باغی خراسان شمالی 30 درصد رشد یافت
ایرنا
ایران به دنبال توانمند کردن اقتصاد افغانستان است
ایرنا
ایجاد زیرساخت عمرانی مناسب برای افزایش محصولات کشاورزی خوزستان
مهر نیوز
عقب ماندگی کشور در تولید روغن/ضریب اتکای روغن به 16 درصد رسید
مهر نیوز
روزانه 3 هزار تن محصولات کشاورزی از گمرکات کردستان صادر می شود
فارس
اسامی دریافت کنندگان ماشین آلات کشاورزی موجود است
اقتصاد آنلاین
اسامی دریافت کنندگان ماشین آلات کشاورزی موجود است ، افزایش قیمت 400 درصدی کذب است
اقتصادگردان
اسامی دریافت کنندگان ماشین آلات کشاورزی موجود است/افزایش قیمت 400 درصدی کذب است
ایسنا
ترغیب کشاورزان به تغیی الکوی کشت با قیمت گذاری عادلانه محصولات
صدا و سیما
"کاملینا" مسیر جدید به سوی خودکفایی در تولید روغن خوراکی
ایرنا
افزایش نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی قطعی است/ نگرانی از تامین مالی خریدها
خبرگزاری ایلنا
90 درصد کشور در تولید ماشین های کشاورزی خوداتکا هستند
میزان
شرایط آبی کشور اجازه افزایش کشت چغندر قند را نمی دهد
ایرنا
خوداتکایی 90 درصدی کشور در تولید ماشین های کشاورزی
مهر نیوز
تولید کلزا در کشور 10 برابر شد
پول نیوز
تولید کلزا 10 برابر رشد کرد/ اعطای تسهیلات 5 میلیون تومانی به ازای هر هکتار کشت کلزا
باشگاه خبرنگاران
افزایش 10 برابری تولید کلزا
صدا و سیما
عمده کشت پاییزه در قزوین به محصول گندم اختصاص دارد
ایرنا
کشت پاییزه کلزا در ری آغاز شد
ایرنا
هدف گذاری برای کشت سه برابری محصول کلزا در خوزستان
ایرنا
اعلام قیمت جدید محصولات کشاورزی در نامه حجتی به نوبخت/ قیمت گندم 2295 تومان پیشنهاد شد
تسنیم
افزایش 3 برابری کشت کلزا در چهارمحال و بختیاری
جهانبین نیوز
قیمت پیشنهادی گندم برای سال زراعی جدید
صبحانه با خبر
قیمت پیشنهادی گندم برای سال زراعی جدید 2868 تومان
ایران جیب
قیمت پیشنهادی گندم برای سال زراعی جدید 2868 تومان اعلام شد
تسنیم
سطح زیر کشت دانه روغنی کلزا در چهارمحال و بختیاری 3 برابر شد
ایرنا
کاهش 50 تا 60 درصدی میزان تولید شکر در مقایسه با مدت مشابه سال قبل
مرور نیوز
قیمت پیشنهادی 2868 تومانی گندم برای سال زراعی جدید
خبرگزاری موج
مشاور وزیر جهاد کشاورزی:تحریم در بخش کشاورزی کارساز نیست
ایرنا
خودکفایی شکر از دست رفت
بازار نیوز
اخبار مرتبط
bltخبرگزاری دانشجو : نماینده سنندج: مجلس برای حل مشکل اشتغالزایی طرح های راهبردی دارد
bltبازار نیوز : سهم 120 میلیون تنی تولید محصولات کشاورزی در کشور
bltصبا ایران : صادرات 2/7 میلیارد دلار محصولات باغی
bltاقتصادگردان : گرانفروشی مرغ و تخم مرغ به ما ربطی ندارد
bltمیزان : تامین هزار و 200 تُن بذر محصولات علوفه ای دیم
bltایرنا : هزار و 200 تن بذر محصولات علوفه ای دیم تامین شد
bltبرنا نیوز : تولید 120 میلیون تن محصول کشاورزی در یک سال گذشته
bltفرتاک نیوز : سخنگوی وزارت جهاد کشاورزی: پیگیری اینکه مرغ و تخم مرغ در بازار با چه قیمتی فروخته می شود برعهده ما نیست
bltخبرگزاری ایلنا : 1200 تن بذر محصولات علوفه ای دیم تامین شد
bltپایگگاه اطلاع رسانی دولت : تولید محصولات کشاورزی در کشور به 120 میلیون تن رسید
bltایرنا : ضریب مکانیزاسیون بخش باغی خراسان شمالی 30 درصد رشد یافت
bltایرنا : ایران به دنبال توانمند کردن اقتصاد افغانستان است
bltمهر نیوز : ایجاد زیرساخت عمرانی مناسب برای افزایش محصولات کشاورزی خوزستان
bltمهر نیوز : عقب ماندگی کشور در تولید روغن/ضریب اتکای روغن به 16 درصد رسید
bltفارس : روزانه 3 هزار تن محصولات کشاورزی از گمرکات کردستان صادر می شود
bltاقتصاد آنلاین : اسامی دریافت کنندگان ماشین آلات کشاورزی موجود است
bltاقتصادگردان : اسامی دریافت کنندگان ماشین آلات کشاورزی موجود است ، افزایش قیمت 400 درصدی کذب است
bltایسنا : اسامی دریافت کنندگان ماشین آلات کشاورزی موجود است/افزایش قیمت 400 درصدی کذب است
bltصدا و سیما : ترغیب کشاورزان به تغیی الکوی کشت با قیمت گذاری عادلانه محصولات
bltایرنا : "کاملینا" مسیر جدید به سوی خودکفایی در تولید روغن خوراکی
bltخبرگزاری ایلنا : افزایش نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی قطعی است/ نگرانی از تامین مالی خریدها
bltمیزان : 90 درصد کشور در تولید ماشین های کشاورزی خوداتکا هستند
bltایرنا : شرایط آبی کشور اجازه افزایش کشت چغندر قند را نمی دهد
bltمهر نیوز : خوداتکایی 90 درصدی کشور در تولید ماشین های کشاورزی
bltپول نیوز : تولید کلزا در کشور 10 برابر شد
bltباشگاه خبرنگاران : تولید کلزا 10 برابر رشد کرد/ اعطای تسهیلات 5 میلیون تومانی به ازای هر هکتار کشت کلزا
bltصدا و سیما : افزایش 10 برابری تولید کلزا
bltایرنا : عمده کشت پاییزه در قزوین به محصول گندم اختصاص دارد
bltایرنا : کشت پاییزه کلزا در ری آغاز شد
bltایرنا : هدف گذاری برای کشت سه برابری محصول کلزا در خوزستان
bltتسنیم : اعلام قیمت جدید محصولات کشاورزی در نامه حجتی به نوبخت/ قیمت گندم 2295 تومان پیشنهاد شد
bltجهانبین نیوز : افزایش 3 برابری کشت کلزا در چهارمحال و بختیاری
bltصبحانه با خبر : قیمت پیشنهادی گندم برای سال زراعی جدید
bltایران جیب : قیمت پیشنهادی گندم برای سال زراعی جدید 2868 تومان
bltتسنیم : قیمت پیشنهادی گندم برای سال زراعی جدید 2868 تومان اعلام شد
bltایرنا : سطح زیر کشت دانه روغنی کلزا در چهارمحال و بختیاری 3 برابر شد
bltمرور نیوز : کاهش 50 تا 60 درصدی میزان تولید شکر در مقایسه با مدت مشابه سال قبل
bltخبرگزاری موج : قیمت پیشنهادی 2868 تومانی گندم برای سال زراعی جدید
bltایرنا : مشاور وزیر جهاد کشاورزی:تحریم در بخش کشاورزی کارساز نیست
bltبازار نیوز : خودکفایی شکر از دست رفت
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.