ضرورت جبران آسیب های دوران تعطیلی مدارس

ضرورت جبران آسیب های دوران تعطیلی مدارس
حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی گفت: اگر چه آموزش غیرحضوری با توجه به زیرساخت هایی که در سال های گذشته توسط دولت ایجاد شد، اجازه نداد جریان آموزش با وجود تعطیلی مدارس قطع شود، اما باید در نظر داشت که هیچ شیوه ای جایگزین آموزش حضوری نبوده و نخواهد شد.
ضرورت جبران آسیب های دوران تعطیلی مدارس

سلامت>رئیس جمهور گفت: پیشنهادات لازم درخصوص دستورالعمل های بهداشتی در ایام نوروز به ستاد ملی مقابله با کرونا ارائه شود.

به گزارش شفاآنلاین:بازگشایی مدارس از اول بهمن ماه در شهرهای زرد و آبی، ضرورت بازنگری دستورالعمل های بهداشتی کسب و کارهای مرتبط با ایام پیش از آغاز سال نو، تمهیدات انجام شده برای تغییر وضعیت شهرهای قرمز و ابراز نگرانی از عادی انگاری موضوع مقابله با کرونا به ویژه از سوی برخی دستگاه ها و مقام های ارشد، مهمترین موضوعات و محورهای مورد بررسی در نشست روز پنجشنبه روسای کمیته های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا به ریاست رئیس جمهور بود.

این نشست با گزارش کمیته آموزش از تمهیدات اتخاذ شده برای بازگشایی مدارس از اول بهمن ماه در شهرهای زرد و آبی به صورت اختیاری آغاز خواهد شد. طبق این گزارش کادر اداری و اجرایی در تمام مدارس کشور به جز مناطق قرمز از ابتدای بهمن ماه در مدارس حضور خواهند داشت و در شهرهای زرد و آبی تمام مدارس ابتدایی در پایه های اول و دوم باز شده و در آن مدارسی که تعداد دانش آموزان در کلاس های درس بیش از 10 نفر است، مقرر شد دانش آموزان با مدیریت شورای مدرسه در روزهای هفته توزیع شوند تا همه از آموزش حضوری بهره مند شوند.

در مدارسی نیز که تعداد کل دانش آموزان کمتر از 50 نفر است در تمام مقاطع تحصیلی و تمام پایه ها کلاس های درس 10 نفره و حضوری و البته به صورت اختیاری برگزار می شود و مدیریت این موضوع و اطلاع رسانی به خانواده ها برای زمان حضور فرزندانشان در مدارس، بر عهده مدیران مراکز آموزشی است.

در ادامه این نشست در خصوص هماهنگی های به عمل آمده بین کمیته های مختلف جهت آگاهی بخشی و آموزش از طریق اطلاع رسانی و وظایف کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات در این زمینه بحث شد و درباره وظایف کمیته بهداشتی و درمانی در خصوص نحوه نظارت بر روند رعایت دستورالعمل های بهداشتی در مدارس و هماهنگی هایی که در این عرصه باید با کمیته آموزش انجام دهد، گفتگو و تصمیم گیری شد.

همچنین در این زمینه دستورات لازم برای تقویت و پشتیبانی از مدارس در بحث تامین ملزومات و تجهیزات بهداشتی داده شد.

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در این جلسه گفت: اگر چه آموزش غیرحضوری با توجه به زیرساخت هایی که در سال های گذشته توسط دولت ایجاد شد، اجازه نداد جریان آموزش با وجود تعطیلی مدارس قطع شود، اما باید در نظر داشت که هیچ شیوه ای جایگزین آموزش حضوری نبوده و نخواهد شد.

رئیس جمهور اظهار داشت: قطعا در مدت تعطیلی مدارس، آسیب هایی متوجه دانش آموزان بوده که باید آموزش و پرورش، با آغاز مجدد آموزش حضوری و بازگشایی مدارس، این آسیب ها را شناسایی و نواقص و مشکلات آموزشی دوران تعطیلی مدارس را طی همین مدت باقیمانده از سال تحصیلی به نحوی جبران کند.

رئیس جمهور همچنین با تاکید بر اینکه سلامت دانش آموزان و کادر آموزشی برای ما بسیار مهم است، گفت: مدیریت مدارس باید بهداشت کرونا را در کنار سایر آموزش ها به طور دقیق و روشن به دانش آموزان آموزش دهند و جهت حفظ سلامت کادر آموزشی بیش از پیش تلاش کنند.

در ادامه این جلسه کمیته بهداشتی و درمانی با توجه به در پیش بودن فعالیت کسب و کارهای شب عید، پیشنهاداتی را در خصوص بازنگری دستورالعمل های بهداشتی این دسته از کسب و کارها با توجه به وضعیت های مختلف هر استان و شهرستان ارائه کرد.این کمیته همچنین بر ضرورت رعایت دستورالعمل ها در ایام تعطیلات عید، سفرهای ایام نوروز و دید و بازدیدهای نوروزی تاکید و پیشنهاداتی را در این حوزه ها ارائه کرد.

رئیس جمهور در همین ارتباط به همه کمیته های ستاد ملی ماموریت داد که با استفاده از تجربه موفق سال گذشته و تمامی تجاربی که در سال جاری بدست آمده، ظرف مدت کوتاه و مشخصی پیشنهادات خود را در خصوص بحث دستورالعمل ها ارائه کنند تا در جلسه ستاد ملی برای تصویب بررسی شوند.

در این جلسه همچنین قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا و کمیته بهداشتی و درمانی در گزارش هایی از عادی انگاری موضوع مقابله با کرونا به ویژه از سوی برخی دستگاه ها و مقام های ارشد چه در جلسات رسمی و چه در سفرهای کاری و همچنین در چند رخداد اخیر از جمله تشییع جنازه و برخی مراسم ملی و مذهبی و تاثیر منفی آن بر افکار عمومی، ابراز نگرانی کردند و خواهان ابلاغ مجدد الزام رعایت دستورالعمل ها شدند.

روحانی نیز با اشاره به این گزارش ها گفت: همانطور که بارها مراجع عظام تقلید و مقام معظم رهبری تاکید کرده اند حفظ جان و سلامت مردم، خط قرمز و جزو واجبات است. همچنین معیار فعالیت ها و تجمعات صرفا مصوبات ستاد ملی است و تخطی از این مصوبات خلاف قانون و شرع است.

رئیس جمهور تاکید کرد: همانطور که مردم باید دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کنند، به طریق اولی شخصیت ها و مقام های نظام و دستگاه های رسمی موظفند با جدیت و قاطعیت بیشتری این دستورالعمل ها را رعایت کنند.

وی قرارگاه عملیاتی و کمیته بهداشتی و درمانی را موظف کرد که تخطی و تخلف دستگاه های رسمی و مقام ها از دستورالعمل های بهداشتی را به مراجع نظارتی گزارش کرده تا برخورد قانونی صورت گیرد.

در ادامه این جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا و کمیته بهداشتی و درمانی گزارشی را در خصوص شهرهای قرمز و تمهیدات انجام شده برای تغییر وضعیت این شهرها ارائه کردند.

رئیس جمهور ضمن تاکید به استانداران استان های دارای شهرهای با وضعیت قرمز برای انجام اقدامات موثر و بهره گیری از تجربیات استان های موفق در این عرصه، به قرارگاه عملیاتی و کمیته تبلیغات ماموریت داد که نسبت به بحث حفظ وضعیت موجود و پایداری روند افزایش شمار شهرهای زرد و آبی با اجرای دقیق دستورالعمل ها و محدودیت ها کار کنند و کمیته تبلیغات همزمان با اطلاع رسانی به هنگام و فرهنگ سازی، در این عرصه اقدامات لازم را انجام دهد.

روحانی تاکید کرد با توجه به وضعیت استان های شمالی کشور (مازندران، گلستان و گیلان) لازم است تمهیدات ویژ ه ای اندیشیده شده، همه دستورالعمل ها با دقت رصد شود و همه استانداران و دستگاه های این استان ها کاملا هماهنگ عمل کنند.پ yjc


کلیدواژه های این خبر
آموزش و پرورش   سال تحصیلی   مدارس ابتدایی   رئیس جمهور   آغاز سال نو   کلاس های درس   مدارس کشور   مراکز آموزشی   مقاطع تحصیلی   کمیته آموزش   ویروس کرونا   کسب و کارها   نواقص   غیرحضوری   کمیته های   مشکلات آموزشی   کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات   بهمن ماه   حسن روحانی   عید نوروز   دانش آموزان   تعطیلی مدارس   شهرستان   بهداشتی و درمانی   بازگشایی مدارس   ستاد ملی مقابله با کرونا   دستورالعمل های بهداشتی  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «شفا آنلاین» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
ترس از کرونا یا ترس از بی سوادی؛ مسئله این است
شفا آنلاین
معلمان حق التدریسی تحت فشار هستند/ مسئولان شیوه آموزشی مناطق آبی و زرد را تغییر دهند
رکنا نت
دومین بازگشایی مدارس در یک سال تحصیلی/ ساز مخالف آموزش و پرورش با ستاد کرونا از اولین روز!
خوزنیوز
اینترنت شاد رایگان است/ محرومیت تعداد زیادی دانش آموز از آموزش مجازی
راه دانا
آغاز فعالیت حضوری مدارس از امروز؛ اجباری یا اختیاری؟
شریان
آغاز فعالیت مدارس با حضور «اختیاری» دانش آموزان از امروز اول بهمن ماه
عصر ایران
بازگشایی مدارس با حضور «اختیاری» دانش آموزان
اعتدال
دومین بازگشایی مدارس در یک سال تحصیلی/ ساز مخالف آموزش و پرورش با ستاد کرونا از اولین روز؟!
ملیت
جزییات بازگشایی مدارس در کرمان اعلام شد
ایرنا
آغاز فعالیت مدارس با حضور «اختیاری» دانش آموزان از امروز
ایسنا
جزئیات بازگشایی مدارس کرمان در شرایط کرونایی
مهر نیوز
کدام دانش آموزان سر کلاس درس می روند؟
میزان
شیوه نامه های بهداشتی که در مدارس باید رعایت شوند/ کدام دانش آموزان سر کلاس درس می روند؟
نصف جهان
دانش آموزان کدام مدارس استان گلستان از فردا به مدرسه می روند؟
تسنیم
آخرین جزئیات بازگشایی مدارس
شفا آنلاین
آخرین جزییات از بازگشایی مدارس از اول بهمن ماه/ کدام دانش آموزان سر کلاس درس می روند؟
ملیت
تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی در مدارس خراسان رضوی
صدا و سیما
پروتکلهای بهداشتی در مدارس خراسان رضوی بطور کامل رعایت می شود
ایرنا
بازگشایی مدارس از اول بهمن ماه/ اجباری در کار نیست
افکار نیوز
?برای حضور دانش آموزان در مدرسه سخت گیری نمی شود
تابناک
نحوه حضور دانش آموزان خراسان جنوبی برعهده شورای مدرسه است
ایرنا
جزئیات بازگشایی مدارس؛ حضور در مدارس اجباری نیست
پانا
آخرین جزئیات از بازگشایی مدارس/حضور در مدارس اجباری نیست
برنا نیوز
اختیاری شدن حضور دانش آموزان در مدرسه، پس از یک هفته بلاتکلیفی
شهر فردا
جزئیات بازگشایی مدارس/ آموزش حضوری یا غیرحضوری؟
ایران آنلاین
بیم و امید خانواده ها از بازگشایی مدارس
مشرق نیوز
بیم و امید خانواده ها از بازگشایی مدارس در سایه کرونا
پانا
جزئیات بازگشایی مدارس؛ حضوری یا غیرحضوری؟
صدا و سیما
تعیین تکلیف نهایی برای حضور دانش آموزان در مدرسه از اول بهمن
همشهری آنلاین
حضور دانش آموزان در مدرسه اختیاری می شود ؟
اقتصاد نیوز
مخالفت با بازگشایی مدارس
دنیای اقتصاد
هیچ شیوه ای جایگزین آموزش حضوری نخواهد شد/ آسیب های دوران تعطیلی مدارس شناسایی و به نحو متقضی جبران و اصلاح شود
آریا
شناسایی 544 دانش آموز قزوینی بازمانده از تحصیل/ 93 دانش آموز جذب شدند
خبرگزاری ایلنا
ضرورت جبران آسیب های دوران تعطیلی مدارس
جوان آنلاین
روحانی: با تخلف مقام ها و دستگاه های رسمی از دستورالعمل های بهداشتی برخورد شود
آفتاب
آسیب های دوران تعطیلی مدارس جبران و اصلاح شود
شبستان
شناسایی آسیب های دوران تعطیلی مدارس/ برخورد قانونی با تخلف مقام ها و دستگاه های رسمی از دستورالعمل های بهداشتی
ایران آنلاین
بازگشایی مدارس در هاله ای از ابهام
میزان
روحانی: تخطی دستگاه ها و مقام ها از دستورالعمل های بهداشتی گزارش شود 
نامه نیوز
آسیب های تعطیلی مدارس شناسایی و به نحو مقتضی جبران و اصلاح شود
ملیت
اخبار مرتبط
bltشفا آنلاین : ترس از کرونا یا ترس از بی سوادی؛ مسئله این است
bltرکنا نت : معلمان حق التدریسی تحت فشار هستند/ مسئولان شیوه آموزشی مناطق آبی و زرد را تغییر دهند
bltخوزنیوز : دومین بازگشایی مدارس در یک سال تحصیلی/ ساز مخالف آموزش و پرورش با ستاد کرونا از اولین روز!
bltراه دانا : اینترنت شاد رایگان است/ محرومیت تعداد زیادی دانش آموز از آموزش مجازی
bltشریان : آغاز فعالیت حضوری مدارس از امروز؛ اجباری یا اختیاری؟
bltعصر ایران : آغاز فعالیت مدارس با حضور «اختیاری» دانش آموزان از امروز اول بهمن ماه
bltاعتدال : بازگشایی مدارس با حضور «اختیاری» دانش آموزان
bltملیت : دومین بازگشایی مدارس در یک سال تحصیلی/ ساز مخالف آموزش و پرورش با ستاد کرونا از اولین روز؟!
bltایرنا : جزییات بازگشایی مدارس در کرمان اعلام شد
bltایسنا : آغاز فعالیت مدارس با حضور «اختیاری» دانش آموزان از امروز
bltمهر نیوز : جزئیات بازگشایی مدارس کرمان در شرایط کرونایی
bltمیزان : کدام دانش آموزان سر کلاس درس می روند؟
bltنصف جهان : شیوه نامه های بهداشتی که در مدارس باید رعایت شوند/ کدام دانش آموزان سر کلاس درس می روند؟
bltتسنیم : دانش آموزان کدام مدارس استان گلستان از فردا به مدرسه می روند؟
bltشفا آنلاین : آخرین جزئیات بازگشایی مدارس
bltملیت : آخرین جزییات از بازگشایی مدارس از اول بهمن ماه/ کدام دانش آموزان سر کلاس درس می روند؟
bltصدا و سیما : تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی در مدارس خراسان رضوی
bltایرنا : پروتکلهای بهداشتی در مدارس خراسان رضوی بطور کامل رعایت می شود
bltافکار نیوز : بازگشایی مدارس از اول بهمن ماه/ اجباری در کار نیست
bltتابناک : ?برای حضور دانش آموزان در مدرسه سخت گیری نمی شود
bltایرنا : نحوه حضور دانش آموزان خراسان جنوبی برعهده شورای مدرسه است
bltپانا : جزئیات بازگشایی مدارس؛ حضور در مدارس اجباری نیست
bltبرنا نیوز : آخرین جزئیات از بازگشایی مدارس/حضور در مدارس اجباری نیست
bltشهر فردا : اختیاری شدن حضور دانش آموزان در مدرسه، پس از یک هفته بلاتکلیفی
bltایران آنلاین : جزئیات بازگشایی مدارس/ آموزش حضوری یا غیرحضوری؟
bltمشرق نیوز : بیم و امید خانواده ها از بازگشایی مدارس
bltپانا : بیم و امید خانواده ها از بازگشایی مدارس در سایه کرونا
bltصدا و سیما : جزئیات بازگشایی مدارس؛ حضوری یا غیرحضوری؟
bltهمشهری آنلاین : تعیین تکلیف نهایی برای حضور دانش آموزان در مدرسه از اول بهمن
bltاقتصاد نیوز : حضور دانش آموزان در مدرسه اختیاری می شود ؟
bltدنیای اقتصاد : مخالفت با بازگشایی مدارس
bltآریا : هیچ شیوه ای جایگزین آموزش حضوری نخواهد شد/ آسیب های دوران تعطیلی مدارس شناسایی و به نحو متقضی جبران و اصلاح شود
bltخبرگزاری ایلنا : شناسایی 544 دانش آموز قزوینی بازمانده از تحصیل/ 93 دانش آموز جذب شدند
bltجوان آنلاین : ضرورت جبران آسیب های دوران تعطیلی مدارس
bltآفتاب : روحانی: با تخلف مقام ها و دستگاه های رسمی از دستورالعمل های بهداشتی برخورد شود
bltشبستان : آسیب های دوران تعطیلی مدارس جبران و اصلاح شود
bltایران آنلاین : شناسایی آسیب های دوران تعطیلی مدارس/ برخورد قانونی با تخلف مقام ها و دستگاه های رسمی از دستورالعمل های بهداشتی
bltمیزان : بازگشایی مدارس در هاله ای از ابهام
bltنامه نیوز : روحانی: تخطی دستگاه ها و مقام ها از دستورالعمل های بهداشتی گزارش شود 
bltملیت : آسیب های تعطیلی مدارس شناسایی و به نحو مقتضی جبران و اصلاح شود
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.