مردم از ماه های آینده نتیجه ایستادگی خود مقابل امریکا را خواهند دید

مردم از ماه های آینده نتیجه ایستادگی خود مقابل امریکا را خواهند دید
گروه سیاسی / پایان شب سیاه تحریم ها و فشارحداکثری امریکا، سپید خواهد بود؟ حسن روحانی به عنوان رئیس قوه مجریه چنین عقیده ای دارد. رئیس جمهوری روز گذشته در جلسه هیأت وزیران، با برشمردن شکست دونالد ترامپ و دولت او در به زانو درآوردن ملت ایران، ابراز اطمینان کرد که مقاومت و ایستادگی پایان روشنی دارد و ...
مردم از ماه های آینده نتیجه ایستادگی خود مقابل امریکا را خواهند دید

او چرایی چنین خوشبینی و پیش بینی پایان روشن برای ایستادگی ملت را این طور تشریح کرد: دولت بعدی امریکا به هر سیاستی معتقد باشد بخوبی می داند که سیاست فشار حداکثری صددرصد شکست خورده و ادامه این مسیر امکانپذیر نیست و حتی اگر ترامپ هم موفق می شد، حداقل این را بخوبی می دانست با راهی که در پیش گرفته بود، موفق نخواهد شد. البته او پایان ریاست ترامپ بر دولت امریکا را همتراز فرار شاه در آستانه انقلاب توصیف کرد و آن را نشانه پایان بدفرجام قلدرمآبی، نژادپرستی و زیر پا گذاشتن قانون در دنیا دانست. او گفت روندها نشان داد که قانون شکنی های ترامپ فقط منحصر به سیاست خارجی نماند و سرانجام نوبت به خودِ ملت امریکا هم رسید.
پایان ترامپ؛ پایان تروریسم اقتصادی
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام حسن روحانی شکست و سقوط دولت ترامپ در امریکا را نشانگر پایان بدفرجام قلدرمآبی، نژادپرستی و زیر پا گذاشتن قانون در دنیا دانست و تأکید کرد که این روزها در واقع پایان یک دولت نیست، بلکه شکست سیاست فشار حداکثری و تروریسم اقتصادی علیه یک ملت بزرگ است. رئیس جمهوری، فرار شاه معدوم به عنوان نماد پایان استبداد و استعمار خارجی را با سقوط یک مستبد دیگر در امریکا مشابه دانست و تأکید کرد: امروز بحث پایان یک دولت و آغاز یک دولت جدید در امریکا مطرح نیست، در آنجا هم سقوطی همراه با سرافکندگی و رسوایی از سوی کاخ سفید را شاهد هستیم. او با اشاره به شکست سیاست های فشار حداکثری و تروریسم اقتصادی دولت ترامپ گفت: آنان می خواستند زندگی مردم را به هم بریزند، اما اکنون در پایان این سه سال جنگ و خشونت و اقدامات تروریستی، شاهد احیای اقتصاد کشورمان هستیم و امروز در پایان سال 99 شاهد یک حرکت باثبات در اقتصاد کشور هستیم و مردم یک افق روشن تری را در پیش چشم خود می بینند.
رئیس جمهوری، شاخص رشد اقتصادی کشور در بخش های مختلف را به معنای شکست قطعی تروریسم اقتصادی امریکا دانست و افزود: حالا طراحان این سیاست هم در حال سرنگونی هستند و حیات سیاسی آنان برای همیشه تمام شده است. روحانی گفت: یک رئیس جمهوری که فهم سیاسی نداشت، بر این کشور مسلط شده بود و متأسفانه یک وزیر خارجه سفیه و یک مشاور امنیت ملی افراطی نادان هم در کنارش قرار گرفته بود و خود او هم تفکر تاجرمآبی و قماربازی داشت و با این تفکر کار را پیش می برد و اکنون پایان کار آنان را دیدیم.
پیروزی ملت ایران، شکست ملت امریکا
رئیس جمهوری با بیان اینکه در روزی که مردم ایران احساس پیروزی می کنند، مردم امریکا شاهد یک شکست بزرگ هستند، ادامه داد: امروز شاهد یک شکاف بزرگ در داخل امریکا هستیم. ما می گفتیم وقتی فردی نسبت به ملت های مظلوم و مستقل دنیا قانون شکنی می کند، روزی هم نوبت خودِ ملت امریکا می رسد، اما کسی باور نمی کرد که این انسان قانون شکن نسبت به ملت، امنیت و حتی نسبت به مرکز قانونگذاری خودشان هم دستور آشوب بدهد و مردم را علیه همان دموکراسی تحریک کند.
او با اشاره به اینکه مسیر زیر پا گذاشتن تعهدات و مقررات بین المللی نه به نفع ملت هاست نه به نفع خودِ ملت امریکا، تأکید کرد: ملت امریکا شاهد بود که این فرد چه صدمه هایی زد و بازگشت حیثیت و اعتماد جهانی به امریکا سال ها طول می کشد.
رئیس جمهوری همچنین با اشاره به تلاش رسانه های ضدایرانی خارج از کشور، گفت: این رسانه ها به جای روایت ظلم ها و جنایات امریکا دنبال نادیده انگاری همه این ظلم ها و فشارها هستند و با پرده پوشی جنایات امریکا مدام می گویند مدیران ایران ضعیف هستند.
تفاوت 95 و 99 را باید در تروریسم اقتصادی جست
روحانی، با بیان اینکه در سال های 95 و 99 مدیران این دولت کشور را با روحیه، تجریه و توان اداره کرده اند، تصریح کرد: هر تفاوتی بین سال 95 با 99وجود دارد به جنایت و تروریسم امریکا و فشارهای اقتصادی غلط و نابجای این کشور مربوط می شود.
رئیس جمهوری با تأکید بر ناموفق بودن فشارهای حداکثری و تحریم های امریکا علیه ملت ایران در طول سه سال گذشته، گفت: اطمینان دارم مقاومت و ایستادگی پایان روشنی دارد و از ماه های آینده مردم نتیجه این صبر خود را خواهند دید. دولت بعدی امریکا به هر سیاستی معتقد باشد بخوبی می داند که سیاست فشار حداکثری صددرصد شکست خورده و ادامه این مسیر امکانپذیر نیست و حتی اگر ترامپ هم موفق می شد، حداقل این را بخوبی می دانست با راهی که در پیش گرفته بود، موفق نخواهد شد.
او با اشاره به اینکه صبر مردم، درایت رهبری، تلاش دولت و همکاری و همراهی قوای دیگر ما را به این نتیجه رسانده است، افزود: در مخیله دشمنان ما این بود که سه ماه بعد از اعمال فشار حداکثری، نظام ایران دیگر نیست اما نمی فهمیدند که سه سال بعد از آن، خودشان هستند که سرنگون می شوند و پایان غم انگیز زندگی سیاسی خود را رقم می زنند.
مبنای بودجه، لایحه دولت است
رئیس جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود، همکاری دولت و مجلس برای بررسی لایحه بودجه 1400 را ضروری خواند و افزود: لایحه بودجه بیشتر رنگ اجرایی دارد و در قانون اساسی نیز در مورد آن با لحن خاصی صحبت شده است.
روحانی با بیان اینکه تهیه و تدوین لایحه بودجه با دولت است و مجلس باید آن را رسیدگی و تصویب کند، اظهارکرد: مطابق قانون اساسی برنامه و بودجه کشور به صورت مستقیم برعهده رئیس جمهوری است و هیچ جایی قانونگذار تعبیری به این محکمی ندارد. از این رو آنچه باید در مجلس تصویب شود لایحه دولت است نه طرح مجلس، البته در مسیر تصویب بودجه تغییراتی هم صورت می گیرد که معمولاً بین 2 تا 3 درصد بوده است. او با تأکید بر اینکه در لایحه بودجه نباید قانونگذاری انجام شود، گفت: شورای نگهبان هم در این زمینه بسیار و در مورد مسائل مالی حساس است، دولت و مجلس باید در تصویب لایحه بودجه با یکدیگر همکاری و همراهی کنند.
بودجه سال آینده تورم زا نباشد
رئیس جمهوری درباره برخی مخاطرات پیش روی بودجه سال آینده نیز گفت: خطر این است که در بررسی لایحه بودجه از سوی نمایندگان درآمدهایی در نظر گرفته شود که تورم ایجاد کند و تأکید دولت بر این است که قدرت خرید مردم را در سال آینده تا 25 درصد بالا ببریم و فشار جدیدی به مردم وارد نشود.
روحانی با تأکید بر اینکه مالیات باید متعادل باشد زیرا فشار آن در نهایت بر دوش مردم و مصرف کنندگان خواهد بود، افزود: باید دقت کنیم که فشار نهایی در افزایش مالیات ها بر کجا وارد می شود.
رئیس جمهوری تقویت ارزش پول ملی را از نکات مهم برای دولت در لایحه بودجه عنوان کرد و با تأکید بر تلاش دولت برای کاهش قیمت دلار در سال آینده، افزود: قیمت امروز دلار واقعی نیست و اگر همین امروز منابع ارزی ما در خارج از کشور آزاد شود، قیمت دلار به 15 تا 16 هزار تومان کاهش خواهد یافت، البته امروز شرایط ما نسبت به گذشته بهتر است و اطمینان دارم که در آینده هم بهتر از این خواهد شد.
رئیس جمهوری همچنین با اشاره به اهمیت موضوع امنیت در اقتصاد کشور، گفت: در مجلس چیزی تصویب شود که امید و اعتماد مردم در سرمایه گذاری دچار مشکل نشود، باید به این امنیت توجه کنیم و چیزهایی که دولت، مجلس و قانون به مردم قول داده دچار تغییرات نشود.


کلیدواژه های این خبر
آمریکا   سرنگونی   مشاور امنیت ملی   نژادپرستی   استعمار   کاخ سفید   صدمه   نادان   رئیس جمهور   مقررات بین المللی   قماربازی   قانون شکن   استبداد   مستبد   اقتصاد   حسن روحانی   تروریست   دونالد ترامپ   رشد اقتصادی   خشونت   سیاست خارجی   اقتصاد کشور   پیش بینی   خارج از کشور   دموکراسی   تروریسم اقتصادی  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «ایران آنلاین» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
توصیه ضد ایرانی مشاوران سابق اوباما و بوش به بایدن
فردا نیوز
حفظ فشار حداکثری ضد تهران، توصیه مشاوران سابق اوباما و بوش
افکار نیوز
توصیه مشاوران سابق اوباما و بوش به بایدن
مشرق نیوز
توصیه مشاوران سابق اوباما و بوش؛ بایدن از فشار حداکثری علیه ایران استفاده کند
فارس
نماینده احتمالی آمریکا در امور ایران را بیشتر بشناسیم
فردا نیوز
نماینده احتمالی آمریکا در امور ایران کیست؟
عصر ایران
عراقچی: هیچ قصدی برای برقراری تماس مستقیم با دولت جدید آمریکا نداریم
میزان
تحریم پمپئو و 27 مقام آمریکایی توسط چین| روایت واشنگتن پست از 30573 دروغ ترامپ در دوره ریاست جمهوری|پیام تبریک رهبران جهان به بایدن| ادامه مرگ سفرای روسیه با فوت سفیر این کشور در زامبیا
تابناک
آنهایی که مدعی بودند ایران را به زمین خواهند زد دیگر نیستند
بولتن نیوز
کدام رهبران جهان به بایدن و هریس تبریک گفتند؟
آفتاب
چهار کلید واژه سخنرانی تحلیف بایدن
نامه نیوز
پیام تبریک رهبران دنیا به بایدن
خبرآنلاین
پیام های تبریک رهبران جهان به بایدن و هریس
دنیای اقتصاد
رهبران جهان به بایدن و هریس تبریک گفتند
فرتاک نیوز
چهار کلید واژه سخنرانی تحلیف و بایدهای بایدن
ایرنا
برجام زنده و سرحال تر از دیروز است!
جوان آنلاین
روحانی: زندگی سیاسی ترامپ تمام شد، اما برجام زنده ماند
دیپلماسی ایرانی
روحانی: بودجه جای شعار نیست؛ من بلدم به شعارها جواب بدهم اما مردم این را نمی خواهند / نمایندگان فروش نفت را کاهش و درآمد را افزایش دادند، عجب چشم بندی عجیبی!
روز نو
امروز برجام زنده و سرحال تر از دیروز است/ الحمدلله دفتر سیاه ترامپ برای همیشه بسته می شود/تروریسم دولتی بر پیشانی کاخ سفید ثبت شد/ عربستان و اسرائیل به دنبال از بین بردن برجام بودند
جامعه مهندسین
روحانی از دولت جدید آمریکا خواست به برجام بازگردد
صراط
روحانی: ترامپ مُرد و برجام زنده ماند/ ساکنین جدید کاخ سفید لکه های سیاه چهار سال قبل را پاک کنند / مدام می گویند برجام چه کرده؛ بعد از برجام 17 فاز پارس جنوبی به نتیجه رسید/ سال 92 واردکننده بنزین بودیم اما الان صادر می کنیم/ این همه دولت را به خاطر انتخابات آینده اذیت نکنید
گفتار نو
آمریکایی ها به قانون برگردند؛ پاسخ ما مثبت خواهد بود
نبض نفت
روحانی خطاب به مجلس: دولت را به خاطر انتخابات آینده اذیت نکنید
قلم نیوز
روحانی: ارز به سمت تعادل می رود / آمریکایی ها به قانون برگردند؛ پاسخ ما مثبت خواهد بود/انزوای سیاسی آمریکا از میراث ترامپ است
آرا نیوز
زندگی سیاسی ترامپ تمام شد و مُرد/ اگر آمریکایی ها به قانون برگشتند پاسخ ما هم مثبت خواهد بود
خبرگزاری حوزه
3 عامل اصلی تجزیه سیاسی آمریکا به روایت نشریه تایم
الف
زندگی سیاسی ترامپ تمام شد، اما برجام زنده ماند/امروز توپ در زمین آمریکاست
افق تازه
روحانی: امام فرمود رای اکثریت معتبر است ولو به ضرر خودشان باشد، شما که ولی آنها نیستید/ امیدوارم یک اسلام افراطی و خرافی به جامعه ارایه نکنیم
انتخاب
توپ در زمین آمریکاست، اگر به تعهدات شان عمل کنند ما هم به تعهدات خود عمل کنیم
فرارو
اولویت بایدن، پایان رویکرد فاجعه بار ترامپ در قبال ایران باشد
ایرنا
روحانی: امروز حکومت نحس ترامپ پایان می یابد
اتاق خبر
زندگی سیاسی ترامپ امروز تمام می شود/ ترامپ مٌرد اما برجام زنده ماند
شبستان
ترامپ ثمری جز ظلم و فساد نداشت
بولتن نیوز
انزوای سیاسی میراث ترامپ برای آمریکاست/ اگر آمریکا به قانون بازگردد، پاسخ ما نیز مثبت خواهد بود
رویداد 24
امروز پایان حکومت نحس ترامپ است/ ترامپ مٌرد اما برجام زنده ماند
ملیت
روحانی: انزوای سیاسی آمریکا و تروریسم دولتی جزو میراث های ترامپ است
میزان
استقبال روحانی از دولت بایدن: ترامپ ظالم و مستبد مُرد اما برجام زنده ماند| اگر آمریکا به برجام برگشت، ما هم برمی گردیم
آفتاب
توصیه های روحانی به ساکنان جدید کاخ سفید /برجام زنده است
خبرآنلاین
الحمدلله دفتر سیاه ترامپ برای همیشه بسته می شود/ یک تروریست احمق در تاریخ دیدیم
فارس
امروز دفتر سیاه ترامپ برای همیشه بسته می شود
خبرگزاری ایلنا
اخبار مرتبط
bltفردا نیوز : توصیه ضد ایرانی مشاوران سابق اوباما و بوش به بایدن
bltافکار نیوز : حفظ فشار حداکثری ضد تهران، توصیه مشاوران سابق اوباما و بوش
bltمشرق نیوز : توصیه مشاوران سابق اوباما و بوش به بایدن
bltفارس : توصیه مشاوران سابق اوباما و بوش؛ بایدن از فشار حداکثری علیه ایران استفاده کند
bltفردا نیوز : نماینده احتمالی آمریکا در امور ایران را بیشتر بشناسیم
bltعصر ایران : نماینده احتمالی آمریکا در امور ایران کیست؟
bltمیزان : عراقچی: هیچ قصدی برای برقراری تماس مستقیم با دولت جدید آمریکا نداریم
bltتابناک : تحریم پمپئو و 27 مقام آمریکایی توسط چین| روایت واشنگتن پست از 30573 دروغ ترامپ در دوره ریاست جمهوری|پیام تبریک رهبران جهان به بایدن| ادامه مرگ سفرای روسیه با فوت سفیر این کشور در زامبیا
bltبولتن نیوز : آنهایی که مدعی بودند ایران را به زمین خواهند زد دیگر نیستند
bltآفتاب : کدام رهبران جهان به بایدن و هریس تبریک گفتند؟
bltنامه نیوز : چهار کلید واژه سخنرانی تحلیف بایدن
bltخبرآنلاین : پیام تبریک رهبران دنیا به بایدن
bltدنیای اقتصاد : پیام های تبریک رهبران جهان به بایدن و هریس
bltفرتاک نیوز : رهبران جهان به بایدن و هریس تبریک گفتند
bltایرنا : چهار کلید واژه سخنرانی تحلیف و بایدهای بایدن
bltجوان آنلاین : برجام زنده و سرحال تر از دیروز است!
bltدیپلماسی ایرانی : روحانی: زندگی سیاسی ترامپ تمام شد، اما برجام زنده ماند
bltروز نو : روحانی: بودجه جای شعار نیست؛ من بلدم به شعارها جواب بدهم اما مردم این را نمی خواهند / نمایندگان فروش نفت را کاهش و درآمد را افزایش دادند، عجب چشم بندی عجیبی!
bltجامعه مهندسین : امروز برجام زنده و سرحال تر از دیروز است/ الحمدلله دفتر سیاه ترامپ برای همیشه بسته می شود/تروریسم دولتی بر پیشانی کاخ سفید ثبت شد/ عربستان و اسرائیل به دنبال از بین بردن برجام بودند
bltصراط : روحانی از دولت جدید آمریکا خواست به برجام بازگردد
bltگفتار نو : روحانی: ترامپ مُرد و برجام زنده ماند/ ساکنین جدید کاخ سفید لکه های سیاه چهار سال قبل را پاک کنند / مدام می گویند برجام چه کرده؛ بعد از برجام 17 فاز پارس جنوبی به نتیجه رسید/ سال 92 واردکننده بنزین بودیم اما الان صادر می کنیم/ این همه دولت را به خاطر انتخابات آینده اذیت نکنید
bltنبض نفت : آمریکایی ها به قانون برگردند؛ پاسخ ما مثبت خواهد بود
bltقلم نیوز : روحانی خطاب به مجلس: دولت را به خاطر انتخابات آینده اذیت نکنید
bltآرا نیوز : روحانی: ارز به سمت تعادل می رود / آمریکایی ها به قانون برگردند؛ پاسخ ما مثبت خواهد بود/انزوای سیاسی آمریکا از میراث ترامپ است
bltخبرگزاری حوزه : زندگی سیاسی ترامپ تمام شد و مُرد/ اگر آمریکایی ها به قانون برگشتند پاسخ ما هم مثبت خواهد بود
bltالف : 3 عامل اصلی تجزیه سیاسی آمریکا به روایت نشریه تایم
bltافق تازه : زندگی سیاسی ترامپ تمام شد، اما برجام زنده ماند/امروز توپ در زمین آمریکاست
bltانتخاب : روحانی: امام فرمود رای اکثریت معتبر است ولو به ضرر خودشان باشد، شما که ولی آنها نیستید/ امیدوارم یک اسلام افراطی و خرافی به جامعه ارایه نکنیم
bltفرارو : توپ در زمین آمریکاست، اگر به تعهدات شان عمل کنند ما هم به تعهدات خود عمل کنیم
bltایرنا : اولویت بایدن، پایان رویکرد فاجعه بار ترامپ در قبال ایران باشد
bltاتاق خبر : روحانی: امروز حکومت نحس ترامپ پایان می یابد
bltشبستان : زندگی سیاسی ترامپ امروز تمام می شود/ ترامپ مٌرد اما برجام زنده ماند
bltبولتن نیوز : ترامپ ثمری جز ظلم و فساد نداشت
bltرویداد 24 : انزوای سیاسی میراث ترامپ برای آمریکاست/ اگر آمریکا به قانون بازگردد، پاسخ ما نیز مثبت خواهد بود
bltملیت : امروز پایان حکومت نحس ترامپ است/ ترامپ مٌرد اما برجام زنده ماند
bltمیزان : روحانی: انزوای سیاسی آمریکا و تروریسم دولتی جزو میراث های ترامپ است
bltآفتاب : استقبال روحانی از دولت بایدن: ترامپ ظالم و مستبد مُرد اما برجام زنده ماند| اگر آمریکا به برجام برگشت، ما هم برمی گردیم
bltخبرآنلاین : توصیه های روحانی به ساکنان جدید کاخ سفید /برجام زنده است
bltفارس : الحمدلله دفتر سیاه ترامپ برای همیشه بسته می شود/ یک تروریست احمق در تاریخ دیدیم
bltخبرگزاری ایلنا : امروز دفتر سیاه ترامپ برای همیشه بسته می شود
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.