برای رفع تبعیض بین صندوق های بازنشستگی کشوری، لشگری و تامین اجتماعی باید تدبیری اندیشیده شود/نیروی کار محور و استوانه تولید است

برای رفع تبعیض بین صندوق های بازنشستگی کشوری، لشگری و تامین اجتماعی باید تدبیری اندیشیده شود/نیروی کار محور و استوانه تولید است
رییس مجلس شورای اسلامی گفت: کارگران در بخش های مختلف باید مورد توجه قرار بگیرند و برای رفع تبعیض بین صندوق های بازنشستگی کشوری، لشگری و تامین اجتماعی باید تدبیری اندیشیده شود.
برای رفع تبعیض بین صندوق های بازنشستگی کشوری، لشگری و تامین اجتماعی باید تدبیری اندیشیده شود/نیروی کار محور و استوانه تولید است

برای رفع تبعیض بین صندوق های بازنشستگی کشوری، لشگری و تامین اجتماعی باید تدبیری اندیشیده شود/نیروی کار محور و استوانه تولید استبه گزارش خبرداغ به نقل از ایلنا، محمدباقر قالیباف روز چهارشنبه در نشست هم اندیشی فعالان حوزه کارگری با بیان این که مردم از هر قشر، صنف، قوم و دینی در سایه نظام جمهوری اسلامی باید احساس کنند مجلس محلی برای پیگیری امورات آن ها است، افزود: رابطه بین مردم و مجلس باید به صورت مستقیم برقرار باشد، طی چند ماه گذشته پس از تشکیل ساختار اداری مجلس فعالیت خود را آغاز کردیم و سعی شده مجلس را به قابلیتی برسانیم که اقشار مختلف مردم و نخبگان با استفاده از سیستم های IT به صورت مرتب با بخش های مجلس ارتباط داشته باشند.

وی با بیان اینکه رییس فراکسیون کارگری مجلس باید ارتباط بین مجلس و کارگران را به صورت مرتب برقرار کند، اظهار کرد: این نشست ها باید در قالب جلسات دوره ای ادامه داشته باشد و در فراکسیون کارگری باید به صورت منسجم مشکلات کارگران را بررسی و پیگیری کنیم تا شاهد از بین رفتن آن ها باشیم.

قالیباف درباره روابط بین کارگر و کارفرما با بیان این که با موضوعات کارگری ناآشنا نیستم، گفت: کارگران در بخش های مختلف باید مورد توجه قرار بگیرند و برای رفع تبعیض بین صندوق های بازنشستگی کشوری، لشگری و تامین اجتماعی باید تدبیری اندیشیده شود.

رییس قوه مقننه با بیان این که بزرگترین چالش ما اقتصاد است و در اقتصاد اصل مهمی به نام تولید وجود دارد، اظهار کرد: نیروی کار محور و استوانه تولید است و تا زمانی که با نیروی کار به درستی رفتار نشود شاهد تحول اقتصادی نخواهیم بود.

وی خاطر نشان کرد: برای حمایت از بخش کارگری باید سیاست های جبرانی کوتاه مدت، اصلاح ساختارها در حوزه کارگری و ارتباط دائمی و منظم در نظر گرفته شود.

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به معضلات امروز کشور با بیان اینکه شاید برآورد اول این باشد که در امکانات، پول و سرمایه کمی وجود دارد اما اینگونه نیست، تصریح کرد: اگر مشکل کشور کمبود پول است، نباید در سالیان گذشته که به عنوان نمونه 110 میلیارد دلار در سال درآمد داشتیم شاهد کمبود، تورم و کسری بودجه می بودیم.

وی اضافه کرد: اکنون سالی را تجربه می کنیم که 20 میلیارد دلار درآمد داریم و طبیعتا همچنان مشکلاتی همچون کسری بودجه و تورم وجود دارد پس مشکل و معضل اصلی سوء مدیریت است نه کمبود پول.

وی با اشاره به اینکه سند بودجه وضعیت مالی دولت و زندگی مردم را تعیین تکلیف می کند، افزود: متاسفانه لایحه بودجه شفاف نیست و میزان کسری آن مشخص نشده است، اگر در اداره کشور که سیاست مالی وجود دارد فشار بر سیاست پولی اعمال شود دولت دست در جیب مردم می کند و روزانه شاهد افزایش قیمت محصولات می شویم.

رییس قوه مقننه تصریح کرد: به جز سوء مدیریت، نظام دیوان سالاری که مانند اسب سرکش کنترلی بر روی آن نیست، عوامل اصلی مشکلات امروز کشور است.

وی با بیان اینکه سوء مدیریت آسیب بیشتری نسبت به تحریم ها به کشور و زندگی مردم وارد می کند، گفت: درآمد نفتی نباید صرف هزینه های جاری که تورم زا است، شوند بلکه باید توجه به تولید، توجه به کارگر، سرمایه گذار و بنگاه اقتصادی در اولویت باشد.

وی با بیان این که متاسفانه اکنون 80 درصد اقتصاد کشور در اختیار دولت قرار افزود: اگر در راستای رسیدن به اقتصاد مردمی تلاش نکنیم نمی توانیم به اقتصاد مقاومتی برسیم.

رییس قوه مقننه گفت: در مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه جریمه های تامین اجتماعی تمامی بنگاه ها که نیروی کار خود را از بهمن ماه سال گذشته تعدیل نکرده یا به همان سطح برگردانند، بخشوده شده و در شورای عالی هماهنگی اقتصادی هم مصوب شد یکسال مهلت پرداخت تسهیلات واحدهای تولیدی به شرط حفظ اشتغال، تمدید شود که این تصمیمات به حفظ اشتغال و بکارگیری نیروی کار کمک می کند.

وی با اشاره به اینکه موضوع مسکن، سلامت و درمان کارگران باید همواره مورد توجه قرار بگیرد، افزود: توجه به رفع مشکلات حوزه مسکن به کاهش تورم و افزایش اشتغال هم کمک می کند، همچنین کاهش هزینه مسکن و برداشته شدن بار آن از دوش کارگران به تامین سایر هزینه های زندگی و معیشت آن ها نیز کمک شایانی می کند و لذا باید مسکن و درمان این قشر، حمایت شده و پوشش داده شود.

رییس مجلس شورای اسلامی در پایان با انتقاد از شیوه تعیین حقوق و دستمزد کارگران در روزهای پایانی سال که در نهایت دردی هم از آن ها دوا نمی کند، گفت: چرا باید این جلسات و این تصمیم گیری ها به پایان سال موکول شود؟ بخشی از حل مشکل دستمزد به رفع مسائل و مشکلات کلان اقتصادی کشور مربوط است و بخشی دیگر را هم می توان از زمان قبل تر برنامه ریزی کرد و درباره آن به تصمیم رسید.

علی بابائی کارنامی رییس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی گفت: فراکسیون کارگری تلاش کرده تا به قشر کارگری توجه ویژه ای داشته باشد، دولت بیش از 350 هزار میلیارد تومان به سازمان تامین اجتماعی بدهی دارد که مقرر شده تا پایان برنامه پنجم توسعه این بدهی پرداخت شود.

نماینده مردم ساری و میان دورود در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه قشر کارگری جمعیت 11 میلیونی را در کشور تشکیل می دهد، عنوان کرد: تقویت سه جانبه گرایی باید در دستور کار قرار بگیرد و یکی از دغدغه های کارگران امنیت شغلی است.

علی اصغر بیات رییس کانون بازنشستگان کشور نیز در این نشست گفت: برخی مشکلات قشر کارگر با عزم مجلس انقلابی برطرف می شود، بازنشستگان کشوری و لشگری در مقایسه با سال گذشته 103 درصد افزایش حقوق داشته اند امال میزان افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی 49 درصد بوده است.

علی خدایی نایب رییس کانون عالی شوراهای کار نیز با اشاره به اهمیت شرح حال قشر کارگر در این نشست افزود: در این حوزه قانون های خوبی وجود دارد که جزو قوانین مترقی محسوب می شود اما متاسفانه این قوانین به درستی اجرا نمی شود لذا نظارت بر اجرای قانون کار از قانونگذاری در این حوزه مهم تر است.

صالحی رییس انجمن صنفی کارگران در این نشست گفت: قانون سه جانبه گرایی به صورت نمادین در کشور اجرا می شود و زیان آن را کارگران تحمل می کنند، شورای گفت وگو به موضوع تعیین مشاغل سخت و زیان آور ورود کرده اما کارگران در این شورای حضور ندارند.

وی افزود: در صورتی که دولت اجازه دهد نمایندگان کارگران و کارفرمایان می توانند در زمینه تعیین میزان دستمزد کارگران تصمیمات مناسب تری اتخاذ کنند.

نصر الله دریابیگی رییس انجمن صنفی کارگران مازندران نیز در این نشست گفت: کارگران مشکلات معیشتی بسیار زیادی دارند، کدام مسئول می تواند با 2 میلیون و 800 هزار تومان زندگی کند؟ مجلس باید در زمینه تعیین دستمزد کارگران ورود کند.

حمیدی دبیر کانون قشر کارگران نیز در این نشست ضمن اشاره به اهمیت نظارت مجلس بر افزایش قیمت ها گفت: بخش کارگری نخبگان بسیار زیادی دارند که باید شناسایی و جذب شوند، درخواست داریم برای احیاء کرامت انسانی کارگران تلاش شود، انتظار داریم مجلس شورای اسلامی از پیشنهاد تشکیل مجلس کارگری استقبال کند.


کلیدواژه های این خبر
تورم   هزینه های جاری   نخبگان   لایحه بودجه   محمدباقر قالیباف   نظام جمهوری اسلامی ایران   قیمت محصولات   واحدهای تولیدی   کسری   کارفرما   بنگاه   قوه مقننه   نشست هم اندیشی   کسری بودجه   کنترلی   جیب مردم   مجلس شورای اسلامی   فراکسیون کارگری   بهمن ماه   وضعیت مالی دولت   یکسال   اقتصاد   اقتصاد مقاومتى   سرمایه   درآمد   اقتصاد کشور   سرمایه گذاران   کمیسیون تلفیق بودجه   وبا   بازنشستگی   سیاست پولی   درآمد نفتی   شورای عالی هماهنگی اقتصادی   بنگاه های اقتصادی  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «خبر داغ» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
دولتمردان نمی خواهند از ثروتمندان مالیات بگیرند چون خودشان باید بپردازند
هم اندیشی
چرا دولت از کالاهای لوکس مالیات نمی گیرد؟
روز پلاس
قالیباف:نرخ ارز نتیجه مدیریت و عملکرد ما در بازار است
تابناک
قالیباف: افزایش هزینه ها در لایحه بودجه 1400 دست کردن در جیب مردم است
قم نیوز
برای حل مشکلات مردم به دولت کمک خواهیم کرد/هیچ دخالتی در خصوص سقف درآمد نفتی نداشته ایم
خبرگزاری حوزه
83 درصد بودجه 1500 میلیاردی شرکت های دولتی در اختیار 9 شرکت
عصر امروز
83 درصد از بودجه 1500 هزار میلیارد تومانی شرکت های دولتی، در اختیار 9 شرکت است
خبر داغ
سهم بودجه عمرانی سال آینده به 10 درصد کاهش یافت؛ توقف سرمایه گذاری
پانا
گره گشایی از اقتصاد ایران
ایران آنلاین
زنگنه: تئوریسین های اقتصادی دولت مخالف چند نرخی بودن ارز هستند
خبرگزاری دانشجو
رمزگشایی از نگرانی بودجه ای رئیس جمهور/ کسری بودجه برای همسایه بد است؟
فارس
سرمایه انسانی صنعت نفت چرخه تولید و اقتصاد را مقتدرانه نگه داشته است
آریا
سرمایه انسانی صنعت نفت چرخه تولید و اقتصاد را مقتدرانه نگهداشته است
آریا
سرمایه انسانی صنعت نفت چرخه تولید و اقتصاد را مقتدارانه نگهداشته است
خبرگزاری شانا
رئیس مجلس: نیروی کار محور و استوانه تولید است
بازار نیوز
قالیباف در نشست هم اندیشی با فعالان کارگری/ خبر خوش قالیباف برای حمایت از بخش تولید / اگر با نیروی کار به درستی رفتار نشود شاهد تحول اقتصادی نخواهیم بود/مشکل و معضل اصلی سوء مدیریت است نه کمبود پول/تصمیم های مهم برای حمایت ویژه از تولید
آرا نیوز
قالیباف: درآمد نفتی نباید صرف هزینه های جاری تورم زا شود
آرا نیوز
دو تصمیم مهم مجلس برای حمایت ویژه از بخش تولید
بازار نیوز
دو خبر خوش قالیباف چیست؟
بازار نیوز
قالیباف: 80 درصد اقتصاد در اختیار دولت است/ درآمد نفتی نباید صرف هزینه های جاری که تورم زا است، شود
الف
2 تصمیم مهم برای حمایت ویژه از بخش تولید
شبکه خبر
قالیباف: تا زمانی که با نیروی کار به درستی رفتار نشود شاهد تحول اقتصادی نخواهیم بود/ مشکل و معضل اصلی سو مدیریت است نه کمبود پول
عصر ایران
قالیباف: کمبود پول نداریم/ سالی 20 میلیارد دلار درآمد داریم
آفتاب
اخبار خوش قالیباف برای رونق تولید و حمایت از کارگران
باشگاه خبرنگاران
درآمد نفتی نباید صرف هزینه های جاری که تورم زا است، شود/ 80 درصد اقتصاد در اختیار دولت است
روز پلاس
خبر خوش قالیباف برای حمایت از بخش تولید/ کارگران در بخش های مختلف باید مورد توجه قرار بگیرند
خبرگزاری دانشجو
قالیباف: بزرگترین چالش ما اقتصاد است
فردا نیوز
80 درصد اقتصاد کشور در اختیار دولت است
عصر مالی
خبرهای خوش قالیباف برای حمایت از بخش تولید
صدا و سیما
2 خبر خوش قالیباف برای حمایت از بخش تولید
میزان
برای رفع تبعیض بین صندوق های بازنشستگی کشوری، لشگری و تامین اجتماعی باید تدبیری اندیشیده شود/نیروی کار محور و استوانه تولید است
خبرگزاری ایلنا
نیروی کار محور و استوانه تولید است
برنا نیوز
درآمد نفتی صرف هزینه های جاری که تورم زا است، نشود
اقتصاد آنلاین
دو خبر خوش قالیباف برای حمایت از بخش تولید
ایسنا
قالیباف: نیروی کار محور و استوانه تولید است
ایرنا
درآمد نفتی نباید صرف هزینه های جاری که تورم زا است، شود
مهر نیوز
2 خبر خوش قالیباف برای حمایت از بخش تولید/ اگر با نیروی کار به درستی رفتار نشود شاهد تحول اقتصادی نخواهیم بود
فارس
اگر با نیروی کار به درستی رفتار نشود شاهد تحول اقتصادی نخواهیم بود/ 2 تصمیم مهم برای حمایت ویژه از بخش تولید
برنا
کاهش اتکا به نفت از محورهای اصلی اصلاح ساختار بودجه است
آریا
برگزاری نشست اقتصادی مشترک مجلس و دولت درباره بودجه 1400
خبرگزاری ایلنا
اخبار مرتبط
bltهم اندیشی : دولتمردان نمی خواهند از ثروتمندان مالیات بگیرند چون خودشان باید بپردازند
bltروز پلاس : چرا دولت از کالاهای لوکس مالیات نمی گیرد؟
bltتابناک : قالیباف:نرخ ارز نتیجه مدیریت و عملکرد ما در بازار است
bltقم نیوز : قالیباف: افزایش هزینه ها در لایحه بودجه 1400 دست کردن در جیب مردم است
bltخبرگزاری حوزه : برای حل مشکلات مردم به دولت کمک خواهیم کرد/هیچ دخالتی در خصوص سقف درآمد نفتی نداشته ایم
bltعصر امروز : 83 درصد بودجه 1500 میلیاردی شرکت های دولتی در اختیار 9 شرکت
bltخبر داغ : 83 درصد از بودجه 1500 هزار میلیارد تومانی شرکت های دولتی، در اختیار 9 شرکت است
bltپانا : سهم بودجه عمرانی سال آینده به 10 درصد کاهش یافت؛ توقف سرمایه گذاری
bltایران آنلاین : گره گشایی از اقتصاد ایران
bltخبرگزاری دانشجو : زنگنه: تئوریسین های اقتصادی دولت مخالف چند نرخی بودن ارز هستند
bltفارس : رمزگشایی از نگرانی بودجه ای رئیس جمهور/ کسری بودجه برای همسایه بد است؟
bltآریا : سرمایه انسانی صنعت نفت چرخه تولید و اقتصاد را مقتدرانه نگه داشته است
bltآریا : سرمایه انسانی صنعت نفت چرخه تولید و اقتصاد را مقتدرانه نگهداشته است
bltخبرگزاری شانا : سرمایه انسانی صنعت نفت چرخه تولید و اقتصاد را مقتدارانه نگهداشته است
bltبازار نیوز : رئیس مجلس: نیروی کار محور و استوانه تولید است
bltآرا نیوز : قالیباف در نشست هم اندیشی با فعالان کارگری/ خبر خوش قالیباف برای حمایت از بخش تولید / اگر با نیروی کار به درستی رفتار نشود شاهد تحول اقتصادی نخواهیم بود/مشکل و معضل اصلی سوء مدیریت است نه کمبود پول/تصمیم های مهم برای حمایت ویژه از تولید
bltآرا نیوز : قالیباف: درآمد نفتی نباید صرف هزینه های جاری تورم زا شود
bltبازار نیوز : دو تصمیم مهم مجلس برای حمایت ویژه از بخش تولید
bltبازار نیوز : دو خبر خوش قالیباف چیست؟
bltالف : قالیباف: 80 درصد اقتصاد در اختیار دولت است/ درآمد نفتی نباید صرف هزینه های جاری که تورم زا است، شود
bltشبکه خبر : 2 تصمیم مهم برای حمایت ویژه از بخش تولید
bltعصر ایران : قالیباف: تا زمانی که با نیروی کار به درستی رفتار نشود شاهد تحول اقتصادی نخواهیم بود/ مشکل و معضل اصلی سو مدیریت است نه کمبود پول
bltآفتاب : قالیباف: کمبود پول نداریم/ سالی 20 میلیارد دلار درآمد داریم
bltباشگاه خبرنگاران : اخبار خوش قالیباف برای رونق تولید و حمایت از کارگران
bltروز پلاس : درآمد نفتی نباید صرف هزینه های جاری که تورم زا است، شود/ 80 درصد اقتصاد در اختیار دولت است
bltخبرگزاری دانشجو : خبر خوش قالیباف برای حمایت از بخش تولید/ کارگران در بخش های مختلف باید مورد توجه قرار بگیرند
bltفردا نیوز : قالیباف: بزرگترین چالش ما اقتصاد است
bltعصر مالی : 80 درصد اقتصاد کشور در اختیار دولت است
bltصدا و سیما : خبرهای خوش قالیباف برای حمایت از بخش تولید
bltمیزان : 2 خبر خوش قالیباف برای حمایت از بخش تولید
bltخبرگزاری ایلنا : برای رفع تبعیض بین صندوق های بازنشستگی کشوری، لشگری و تامین اجتماعی باید تدبیری اندیشیده شود/نیروی کار محور و استوانه تولید است
bltبرنا نیوز : نیروی کار محور و استوانه تولید است
bltاقتصاد آنلاین : درآمد نفتی صرف هزینه های جاری که تورم زا است، نشود
bltایسنا : دو خبر خوش قالیباف برای حمایت از بخش تولید
bltایرنا : قالیباف: نیروی کار محور و استوانه تولید است
bltمهر نیوز : درآمد نفتی نباید صرف هزینه های جاری که تورم زا است، شود
bltفارس : 2 خبر خوش قالیباف برای حمایت از بخش تولید/ اگر با نیروی کار به درستی رفتار نشود شاهد تحول اقتصادی نخواهیم بود
bltبرنا : اگر با نیروی کار به درستی رفتار نشود شاهد تحول اقتصادی نخواهیم بود/ 2 تصمیم مهم برای حمایت ویژه از بخش تولید
bltآریا : کاهش اتکا به نفت از محورهای اصلی اصلاح ساختار بودجه است
bltخبرگزاری ایلنا : برگزاری نشست اقتصادی مشترک مجلس و دولت درباره بودجه 1400
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.