ریزش بورس های اروپا و آمریکا

ریزش بورس های اروپا و آمریکا
همه شاخص های مهم بورسی غربی ریزش کردند.
ریزش بورس های اروپا و آمریکا

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) : هنوز معامله گران نسبت به پتانسیل اقتصادها برای احیای کامل تا پایان سال جاری مطمین نیستند و بسیاری از دشواری های ایجاد شده ناشی از کرونا به قوت خود باقی هستند. به گفته اتاق بازرگانی آمریکا، حدود 61 درصد خرده فروشان آمریکایی اعلام کرده اند با کاهش تقاضای مصرفی در بین مشتریان خود مواجه شده اند. در بخش ساخت و ساز نیز ساخت ساختمان های جدید در این کشور در سال 2020 به نسبت سال قبل 28.9 درصد کاهش پیدا کرده است. در حوزه بازار کار نیز با وجود آن که حدود 22 میلیون فرصت شغلی در این کشور احیا شده است اما هنوز 9.8 میلیون نفر از شهروندان آمریکایی بیکار هستند.

با وجود کاهش اشتغال زایی اقتصاد آمریکا، نرخ بیکاری بزرگ ترین اقتصاد جهان تا پایان ماه دسامبر باز هم کاهشی شد و رقم 6.7 درصد را ثبت کرد. این نرخ بیکاری که 0.1 درصد کمتر از ماه قبل بوده، کمترین نرخ بیکاری این کشور در طول 9 ماه اخیر است. تخمین زده می شود در این ماه حدود 71 هزار فرصت شغلی ایجاد شده است تا بدین ترتیب کل فرصت های شغلی احیا شده از زمان شیوع ویروس کرونا در این کشور به حدود 22 میلیون برسد.

با تایید رسمی نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا توسط کنگره، جو بایدن از ابتدای بهمن به عنوان رئیس جمهور جدید این کشور کار خود را آغاز خواهد کرد. این تایید در حالی انجام شد که شماری از طرفداران ترامپ با ورود به بخش هایی از کنگره باعث ایجاد مشکلاتی در کار کنگره شدند و در برخورد پلیس با معترضین نیز چهار نفر کشته و تعدادی دستگیر شدند. دونالد ترامپ در نهایت از تحویل قدرت به بایدن خبر داد اما ادعای خود مبنی بر نقلب در انتخابات ماه نوامبر را مجددا تکرار کرد.

طبق اعلام وزارت کار آلمان تا پایان ماه نوامبر متوسط نرخ بیکاری در بزرگ ترین اقتصاد اروپا به 4.5 درصد رسید که در مقایسه با ماه قبل تغییری پیدا نکرده است تا بدین ترتیب بالاترین نرخ بیکاری آلمان از دسامبر 2015 تاکنون به ثبت برسد. طی این مدت شمار افراد بیکار آلمانی با 10 هزار نفر افزایش نسبت به ماه قبل یک میلیون و 980 هزار نفر رسیده و جمعیت شاغلان نیز در آلمان در این ماه با 0.02 درصد افزایش نسبت به ماه قبل به 42 میلیون و 170 هزار نفر رسیده است.

پس از دولت و کنگره اکنون دموکرات ها به اکثریت مجلس سنا نیز دست یافته اند و این مساله بدان معنا خواهد بود که دولت بایدن برای اجرای سیاست های خود کار راحت تری را پیش رو خواهد داشت. با کسب دو کرسی ایالت جورجیا اکنون اکثریت این مجلس در اختیار دموکرات ها خواهد بود. احتمالا یکی از اصلی ترین تحولات در دوران سلطه دموکرات ها، لایحه های مالیاتی خواهند بود. دموکرات ها از منتقدان اصلی لایحه های کاهش مالیاتی هستند که دوره ترامپ تصویب شد و کارشناسان انتظار دارند تا دموکرات ها افزایش نرخ های مالیاتی به ویژه برای دهک های پردرآمد تر را در دستور کار خود قرار دهند.

با وخیم تر شدن شرایط کرونایی انگلیس، نخست وزیر این کشور دستور اعمال قرنطینه سراسری را صادر کرد. دولت همچنین 4.6 میلیارد پوند (6.2 میلیارد دلار) دیگر را برای حمایت از بخش های مختلف اقتصاد این کشور در برابر پیامدهای کرونا تخصیص داد. اقتصاد انگلیس که در نتیجه قرنطینه های تابستان سال قبل با رشد اقتصادی منفی بی سابقه 25 درصدی مواجه شد، احتمالا در نتیجه بازگشت قرنطینه ها در نخستین ماه از سال نو میلادی نیز با شرایط دشواری دست و پنجه نرم خواهد کرد و احیای رشد اقتصادی دومین اقتصاد بزرگ اروپا بیش از آنچه پیشتر تصور می شد، زمان خواهد برد.

کابوس بازگشت مجدد قرنطینه های سختگیرانه در جهان باعث نگرانی جدی معامله گران شده است و اوج گیری مجدد کرونا در نقاط مختلف و جهش های جدید آن بدان معنی خواهد بود که این ویروس که بر همه وقایع سال 2020 اثرگذار بود، در سال 2021 نیز کماکان خبرساز خواهد بود. در بسیاری از نقاط جهان شمار زیادی از شاغلین کار خود را از دست داده اند و یا با کاهش جدی درآمدهای خود مواجه شده اند و پیش بینی می شود روند نزولی در مصارف خانوار و افزایش پس اندازها ادامه یابد که هر دو به معنای ورود کمتر جریان نقدی به اقتصاد خواهد بود.

تاکنون بیش از 90 میلیون و 891 هزار و 162 مورد ابتلا به کرونا گزارش شده است که در این بین یک میلیون و 946 هزار و 853 نفر جان خود را از دست داده اند. در بین کشورهای مختلف، بالاترین تلفات مربوط به آمریکا با 383 هزار و 587 نفر، برزیل با 203 هزار و 202 نفر، هند با 151 هزار و 265 نفر، مکزیک با 133 هزار و 706 نفر و انگلیس با 81 هزار و 431 نفر بوده است.

کریس گافنی- تحلیلگر ارشد بازار سرمایه در موسسه تی آی بنک - گفت: تزریق نقدینگی جدید به بازارها در قالب بسته های حمایتی جدید در شماری از کشورها باعث می شود تا معامله گران با خیال آسوده تری وقایع آینده را دنبال کنند. سال 2020 یک سال معمولی نبود و روند معاملات بازار نشان می دهد که با توجه به ریسک های سال 2020 بازارها هنوز قادر به ادامه مسیر بدون حمایت های سیاست گذاران نیستند. نوسانات بازار در ماه های اخیر زیاد بوده است و بازگشت آرامش نیازمند زمان خواهد بود.

بورس آمریکا

در وال استریت، همه شاخص ها ریزشی بودند تا جایی که هر سه شاخص اصلی بورسی در سطح پایینتری از روز قبل خود بسته شدند. شاخص «داوجونز ایدانستریال اوریج» با 0.3 درصد کاهش نسبت به روز قبل و در سطح 31 هزار و 4.28 واحد بسته شد.

شاخص «اس اند پی 500» با 0.48 درصد ریزش تا سطح 3806.22 واحدی پایین رفت و دیگر شاخص مهم بورسی آمریکا یعنی «نزدک کامپوزیت» با 0.78 درصد کاهش در سطح 13 هزار و 79.26 واحدی بسته شد.

بورس های اروپایی

در معاملات بازارهای بورس در اروپا، شاخص "فوتسی 100" بورس لندن با 1.09 درصد کاهش نسبت به روز قبل و در سطح 6798.49 واحد بسته شد. شاخص "دکس 30" بورس فرانکفورت در آلمان با ریزش 0.8 درصدی و ایستادن در سطح 13 هزار و 936.66 واحدی به کار خود خاتمه داد و شاخص "کک 40" بورس پاریس با افت 0.78 درصدی در سطح 5662.43 واحد بسته شد. در مادرید شاخص "ایبکس 35" 0.6 درصد پایین رفت و به 8357.70 واحد رسید.

بورس های آسیایی

در معاملات بورس های آسیا، شاخص ها عملکرد مختلفی داشتند؛ تا جایی که شاخص "نیک کی 225" بورس توکیو ژاپن با صعود 2.36 درصدی تا سطح 28 هزار و 139.03 واحدی بالا رفت. شاخص "هانگ سنگ" بورس هنگ کنگ 0.11 درصد بالا رفت و در سطح 27 هزار و 908.22 واحد بسته شد. در چین شاخص "شانگهای کامپوزیت" ریزش 0.99 درصدی را تجربه کرد و در سطح 5441.16 واحد بسته شد.

در استرالیا شاخص "اس اند پی اس اند ایکس 200" بورس سیدنی با 0.9 درصد کاهش و ایستادن در سطح 6697.16 واحدی به کار خود خاتمه داد. در بین دیگر شاخص های مهم آسیایی، شاخص " تاپیکس" ژاپن صعودی بود. (معیار محاسبه تغییرات قیمتی، ساعت پایانی معاملات روزانه بورس نیویورک بوده است)

نفت

در بازار طلای سیاه روند قیمت ها نزولی بود. هر بشکه نفت "وست تگزاس اینتر مدیت" با 0.08 درصد کاهش به 52.20 دلار رسید و نفت خام برنت دریای شمال با ریزش 0.54 درصدی به ازای 55.69 دلار در هر بشکه مبادله شد.

طلا و نقره

همچنین در بازار فلزات گران بها، بهای هر اونس طلا با صعود 0.73 درصدی نسبت به روز قبل در سطح 1847.54 دلار معامله شد. هر اونس نقره با صعود 0.46 درصدی به ازای 25.12 دلار مبادله شد.


کلیدواژه های این خبر
آلمان   ساخت و ساز   وزارت کار   فرصت شغلی   بیکار   پوند   آمریکا   وخیم   اتاق بازرگانی   مجلس سنا   جو بایدن   کنگره   نتایج انتخابات ریاست جمهوری   رئیس جمهور   معامله گران   پردرآمد   قرنطینه   نرخ بیکاری   ویروس کرونا   معترضین   اشتغال   اقتصاد   دونالد ترامپ   نخست وزیر   بیکاری   افزایش قیمت   رشد اقتصادی   لایحه   بازار کار   اقتصاد جهان   انگلیس   اروپا   اقتصاد آمریکا   دموکرات ها  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «نامه نیوز» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
دلار به روند صعودی اش ادامه داد
ایسنا
پادزهر تحریم در دستان فولادسازان ایرانی است
آریا
قطب بندی های سیاسی احزاب، به قیمت از بین رفتن بقای آمریکا تمام می شود
گیتی آنلاین
ریزش بورس ها پس از دو میلیونی شدن قربانیان کرونا
فردا نیوز
اوج گیری دوباره دلار
بازار نیوز
روز سیاه بورس های جهانی
پول نیوز
دلار در مسیر صعود قیمتی
ساعت 24
واکنش فدرال رزرو به برنامه بایدن چیست؟
اقتصاد آنلاین
بورس های جهانی صعودی شدند
اقتصاد آنلاین
دلار اوج گرفت
فرتاک نیوز
دلار بالا رفت /پوند و یورو نزولی شدند
اقتصاد نیوز
بورس ریزش کرد
فرتاک نیوز
ریزش بورس ها پس از دو میلیونی شدن قربانیان کرونا در جهان
ایسنا
فرصت بایدن به اقتصاد و بازارها
دنیای اقتصاد
افزایش هفتگی تعداد بیکاران آمریکایی
فارس
دلار به عقب رانده شد
تابناک
بورس جهانی با رشد بسته شد
پول نیوز
ادامه صعود بورس های جهانی
ایسنا
نگاهی متفاوت به سیاست بایدن در قبال ایران
تیک نیوز
روز خوب بورس های جهانی
ایسنا
دولت بایدن و ایران
ایران آنلاین
عقب نشینی دلار/ پوند پیشروی کرد
تیک نیوز
شاخص های مهم وال استریت، صعودی شدند
پول نیوز
دلار عقب رفت
صبحانه با خبر
مسیر بورس ها در اروپا و آمریکا جدا شد
ایسنا
استیضاح؛ راه خروج همیشگی ترامپ از سیاست
نامه نیوز
سقوط موازی طلا و بیت کوین
بانکداری ایرانی
خبر
روزنامه شرق
ریزش بورس های اروپا و آمریکا
ایسنا
ناامیدی آمریکا از بهتر شدن وضعیت
اقتصاد آنلاین
سیگنال انبساطی بایدن
دنیای اقتصاد
نمره مردودی اشتغال ترامپ
دنیای اقتصاد
بورس آسیا و اروپا رشد کردند
پول نیوز
بایدن تمایلی به استیضاح یا برکناری ترامپ نشان نداد
بولتن نیوز
بایدن: مدتهاست معتقدم ترامپ کفایت رئیس جمهوری ندارد
ایران آنلاین
در یک ماه 140 هزار شغل در آمریکا از بین رفت
ایرنا
اشتغال در آمریکا به پایین تر از زمان آغاز به کار ترامپ رسید
ایسنا
ریزش وال استریت
ایسنا
بایدن خواستار مجازات مرتکبان یورش به کنگره شد
برنا نیوز
افزایش نرخ بیکاری در منطقه یورو
صدا و سیما
اخبار مرتبط
bltایسنا : دلار به روند صعودی اش ادامه داد
bltآریا : پادزهر تحریم در دستان فولادسازان ایرانی است
bltگیتی آنلاین : قطب بندی های سیاسی احزاب، به قیمت از بین رفتن بقای آمریکا تمام می شود
bltفردا نیوز : ریزش بورس ها پس از دو میلیونی شدن قربانیان کرونا
bltبازار نیوز : اوج گیری دوباره دلار
bltپول نیوز : روز سیاه بورس های جهانی
bltساعت 24 : دلار در مسیر صعود قیمتی
bltاقتصاد آنلاین : واکنش فدرال رزرو به برنامه بایدن چیست؟
bltاقتصاد آنلاین : بورس های جهانی صعودی شدند
bltفرتاک نیوز : دلار اوج گرفت
bltاقتصاد نیوز : دلار بالا رفت /پوند و یورو نزولی شدند
bltفرتاک نیوز : بورس ریزش کرد
bltایسنا : ریزش بورس ها پس از دو میلیونی شدن قربانیان کرونا در جهان
bltدنیای اقتصاد : فرصت بایدن به اقتصاد و بازارها
bltفارس : افزایش هفتگی تعداد بیکاران آمریکایی
bltتابناک : دلار به عقب رانده شد
bltپول نیوز : بورس جهانی با رشد بسته شد
bltایسنا : ادامه صعود بورس های جهانی
bltتیک نیوز : نگاهی متفاوت به سیاست بایدن در قبال ایران
bltایسنا : روز خوب بورس های جهانی
bltایران آنلاین : دولت بایدن و ایران
bltتیک نیوز : عقب نشینی دلار/ پوند پیشروی کرد
bltپول نیوز : شاخص های مهم وال استریت، صعودی شدند
bltصبحانه با خبر : دلار عقب رفت
bltایسنا : مسیر بورس ها در اروپا و آمریکا جدا شد
bltنامه نیوز : استیضاح؛ راه خروج همیشگی ترامپ از سیاست
bltبانکداری ایرانی : سقوط موازی طلا و بیت کوین
bltروزنامه شرق : خبر
bltایسنا : ریزش بورس های اروپا و آمریکا
bltاقتصاد آنلاین : ناامیدی آمریکا از بهتر شدن وضعیت
bltدنیای اقتصاد : سیگنال انبساطی بایدن
bltدنیای اقتصاد : نمره مردودی اشتغال ترامپ
bltپول نیوز : بورس آسیا و اروپا رشد کردند
bltبولتن نیوز : بایدن تمایلی به استیضاح یا برکناری ترامپ نشان نداد
bltایران آنلاین : بایدن: مدتهاست معتقدم ترامپ کفایت رئیس جمهوری ندارد
bltایرنا : در یک ماه 140 هزار شغل در آمریکا از بین رفت
bltایسنا : اشتغال در آمریکا به پایین تر از زمان آغاز به کار ترامپ رسید
bltایسنا : ریزش وال استریت
bltبرنا نیوز : بایدن خواستار مجازات مرتکبان یورش به کنگره شد
bltصدا و سیما : افزایش نرخ بیکاری در منطقه یورو
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.