2 متهم به قتل از چوبه دار فاصله گرفتند

2 متهم به قتل از چوبه دار فاصله گرفتند
گروه حوادث: دو مرد که در پرونده های جداگانه مرتکب قتل شده بودند، یکی با رضایت اولیای دم و دیگری با نظر قضات از قصاص نجات پیدا کردند و به زندان محکوم شدند. به گزارش خبرنگار ما، هر دو این پرونده ها در شعبه 10 دادگاه کیفری استان مورد رسیدگی قرار گرفت.در اولین پرونده مردی که همسر دوم خودش را زیر گرفته ...
2 متهم به قتل از چوبه دار فاصله گرفتند

گروه حوادث: دو مرد که در پرونده های جداگانه مرتکب قتل شده بودند، یکی با رضایت اولیای دم و دیگری با نظر قضات از قصاص نجات پیدا کردند و به زندان محکوم شدند. به گزارش خبرنگار ما، هر دو این پرونده ها در شعبه 10 دادگاه کیفری استان مورد رسیدگی قرار گرفت.در اولین پرونده مردی که همسر دوم خودش را زیر گرفته و به قتل رسانده بود، محکوم شد. این مرد در سال 96 متهم به قتل شد. هرچند او مدعی بود همسرش را به قتل نرسانده اما دوربین های مداربسته ای که صحنه درگیری را ضبط کرده بودند، به وضوح نشان دادند که زن جوان به قتل رسیده است.متهم که مردی میانسال است، سه سال قبل درپی درگیری با همسر دومش او را زیر گرفت. متهم ادعا کرد تصادف با همسرش عمدی نبود اما بعد از اینکه مأموران دوربین های مداربسته جاده را بررسی کردند، متوجه شدند این مرد بعد از پیاده کردن همسرش، او را زیر گرفت و سپس فرار کرد.در جلسه رسیدگی به این پرونده فرزند بزرگ و مادر مقتول درخواست قصاص کردند. مادرزن متهم گفت: دختر من همسر دوم این مرد بود. متهم همسر اول داشت، با این حال با دختر من ازدواج کرد و به وعده هایش درباره جدایی از همسر اولش عمل نکرد. دخترم از او سه فرزند داشت و نمی توانست جدا شود، این اواخر خیلی با هم درگیری داشتند، او خیلی دخترم را اذیت می کرد؛ به همین خاطر هم دخترم تصمیم داشت از او جدا شود که دامادم او را زیر گرفت.وقتی متهم در جایگاه قرار گرفت، گفت: مرگ همسرم اتفاقی بود. او خطاب به فرزندش و مادرزنش گفت: من مریم را دوست داشتم و اگر دوستش نداشتم از او سه فرزند نداشتم. من نمی خواستم طلاقش بدهم؛ اما او اصرار به جدایی داشت. روز حادثه او را سوار ماشین کردم تا با هم صحبت و مشکل مان را حل کنیم اما او عصبانی بود و داد و فریاد کرد و از من خواست که ماشین را نگه دارم تا پیاده شود، در حین پیاده شدن بود که با او برخورد کردم.متهم در جلسه دادگاه گفت حاضر است دارایی اش را به مادرزن و فرزندانش بدهد. او در نهایت در همان جلسه موفق به جلب رضایت شد. با توجه به اینکه برای دو فرزند صغیر متهم سهمی از دیه مشخص نشده بود، دیوان عالی کشور حکم را نقض کرد و به شعبه هم عرض فرستاد. متهم در جلسه بعدی دادگاه که در شعبه 10 دادگاه کیفری استان تهران برگزار شد، تقاضای بخشش کرد و گفت رضایت قطعی از اولیای دم و قیم فرزندانش گرفته است. در نهایت هیئت قضات وارد شور شدند و متهم را به اتهام قتل عمدی مجرم تشخیص دادند و او را به 30 ماه حبس محکوم کردند.

قتل اتفاقی همدست با اسلحه آمریکایی
در دومین پرونده که آن هم در شعبه 10 دادگاه کیفری استان تهران رسیدگی شد، پسری که همدستش را اتفاقی کشته بود، محاکمه شد.آبان سال 97 پسر جوانی جسد نیمه جان مرد 28 ساله ای به نام حامد را به بیمارستان منتقل و فرار کرد. حامد که گلوله خورده بود، تحت عمل جراحی قرار گرفت اما به خاطر شدت خونریزی جان سپرد. پلیس به تحقیق پرداخت و خانواده حامد را شناسایی کرد . پدر حامد در بازجویی ها گفت: پسرم با دوستش آروین بیرون رفته بود و من شک ندارم آروین با شلیک گلوله پسرم را کشته است. به دنبال اظهارات این مرد آروین 30ساله که سابقه چندین فقره سرقت و خفت گیری در پرونده اش داشت ردیابی و بازداشت شد و به قتل اعتراف کرد اما مدعی شد قتل اتفاقی بوده است.وی گفت: من از مدت ها قبل حامد را می شناختم. او مواد می فروخت. آخرین بار حامد با من تماس گرفت و خواست تا با هم دست به سرقت مسلحانه بزنیم . من هم قبول کردم. من با خودرو دنبال حامد رفتم. در اتوبان همت بودیم که حامد از من خواست تا سلاحی را که همراه داشتم، به او نشان دهم. اسلحه را پشت کمرم پنهان کرده بودم. آن را بیرون آوردم اما اسلحه مسلح بود و ناخواسته دستم روی ماشه رفت و یک تیر به حامد شلیک شد . بلافاصله حامد را به بیمارستان رساندم و فرار کردم .وی ادامه داد: من هیچ خصومتی با حامد نداشتم و تیر ناخواسته از اسلحه شلیک شد. د رحالی که پدر حامد علیه آروین به اتهام قتل عمدی شکایت کرده بود، شواهد نشان داد آروین غیرعمد دست به شلیک زده است.

با تکمیل تحقیقات پلیسی روشن شد آروین و حامد در 9فقره سرقت مسلحانه شرکت کرده و دست به خفت گیری زده بودند و تحت تعقیب پلیس قرار داشتند؛ اما خودشان با هم درگیری نداشتند و انگیزه ای برای قتل حامد وجود نداشته است. با افشای این ماجرا آروین گفت: من و حامد چند نفر را در ماجراهای جداگانه به عنوان مسافر سوار ماشین کرده و با تهدید اسلحه از آنها سرقت کردیم.وی در تشریح زورگیری هایش به پلیس گفت: یک بار یک زن را به دام انداختیم و از او سرقت کردیم. یک بار هم مرد جوانی را در بلوار امیرکبیر شهرک راه آهن سوار ماشین کردیم . ما با اسلحه قلابی او را تهدید کردیم و اموالش را دزدیدیم. این متهم درباره تهیه اسلحه به مأموران گفت: من و حامد از سال ها قبل با هم دوست بودیم.او پسر جوانی به نام بهروز را می شناخت که مهندس بود. او در خانه ای ویلایی در شمال شهر زندگی می کرد. یک روز من و حامد به خانه بهروز رفتیم و او جعبه ای را که داخل آن اسلحه بود به من داد. بعد از آن تصمیم گرفتیم با تهدید اسلحه خفت گیری کنیم. با اظهارات پسر جوان بهروز دستگیر شد اما ادعا کرد اسلحه را به آروین نداده است.این پسر ادعای عجیبی را مطرح کرد و گفت: آروین و حامد به خانه مان آمده بودند. جعبه یادگاری را که مادربزرگم از آمریکا برایم آورده بود به آنها نشان دادم؛ اما آنها جعبه را با خود بردند. بعد از رفتن آنها بود که متوجه شدم دو سنگ قیمتی هم از خانه ام سرقت کرده اند. همان موقع با آنها تماس گرفتم و خواستم جعبه را پس بدهند؛ اما وقتی آن را پس دادند، داخل جعبه هیچ اسلحه ای نبود.

در نهایت پرونده آروین به اتهام قتل شبه عمد، مشارکت در 9 فقره سرقت مسلحانه، آدم ربایی و همچنین تهیه سلاح به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد. این در حالی بود که وی توانست رضایت هفت نفر از شاکی ها را جلب کند.آروین در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه رفت و اولیای دم برای او درخواست قصاص کردند.تنها شاکی پرونده سرقت های مسلحانه نیز وقتی در جایگاه ویژه ایستاد، گفت: این متهم و دوستش مرا به عنوان مسافر سوار ماشین کردند اما به رویم اسلحه کشیدند و با تهدید اموالم را دزدیدند. سپس متهم روبه روی قضات ایستاد. وی گفت: اتهام سرقت مسلحانه را قبول دارم و پشیمانم.وی درباره قتل همدستش نیز گفت: وقتی حامد از من خواست اسلحه را به او نشان دهم اشتباهی تیر شلیک شد. من خودم شوکه شده بودم. به همین خاطر فوری او را به بیمارستان رساندم. من شرمنده پدر و مادر حامد هستم. کشته شدن دوستم اتفاقی بود.در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و متهم را به خاطر قتل شبه عمد به پرداخت دیه و به خاطر سرقت به زندان محکوم کردند.

کلیدواژه های این خبر
قصاص   اسلحه   مقتول   قضات   متهم به قتل   زیر گرفت   ردیاب   خونریزی   مادرزن   عمل جراحی   همسر دوم   اولیا دم   همسر اول   حادثه   بیمارستان   تصادف   همسر   دیوان عالی کشور   زن جوان   سرقت مسلحانه   دادگاه کیفری   شلیک گلوله  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «بهار نیوز» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
اعدام یک مجرم در زندان رجایی شهر
عصر ایران
متهم: از باجناقم کینه به دل داشتم
تابناک
جزئیات قصاص زهرا اسماعیلی در زندان رجایی شهر
پارسینه
جزئیات قصاص یک زن در زندان رجایی شهر
سیمرغ
جزئیات قصاص زهرا اسماعیلی در زندان رجایی شهر | او قبل از رسیدن به چوبه دار مُرده بود؟
همشهری آنلاین
قصاص زن همسرکش در زندان
جام جم آنلاین
متهم به قتل در دادگاه: از باجناقم کینـه به دل داشتم
جام جم آنلاین
از باجناقم کینـه به دل داشتم
ایران آنلاین
التماس های زن اعدامی نجاتش نداد
ایران آنلاین
باجناق کشی به خاطر یک زن خائن / مردی که بچه دار نمی شد 2 فرزند دارد !
رکنا نت
متهم به قتل: از باجناقم کینـه به دل داشتم
اقتصاد آنلاین
جزئیات پرونده زهرا اسماعیلی که در زندان کرج اعدام شد
رکنا نت
عروس خطاکار قصاص شد
جوان آنلاین
مرد اسیدپاش به قصاص چشم محکوم شد
جام جم آنلاین
متهم به قتل در دادگاه: همسرم خودش از پله افتاد
پارسینه
متهم به قتل: همسرم خودش از پله افتاد
اقتصاد آنلاین
مرد مطلقه صورت آتنا را سوزاند / سیامک قصاص صورت می شود؟! + عکس
رکنا نت
بخشش در وقت اضافه
جام جم آنلاین
راننده تاکسی متهم به قتل پای میز محاکمـه
جام جم آنلاین
متهم به قتل: من به او قمه نزدم او خودش به قمه من خورد و کشته شد!
رویداد 24
راننده تاکسی دوباره پای میز محاکمــــــه رفت
ایران آنلاین
قتل راننده تاکسی در جنوب تهران / قاتل با تاکسی فرار کرد
رکنا نت
مرگ قاتل دختربچه 10 ساله قبل از اعدام
عصر ایران
ماجرای تجاوز به زنان جیرفت
رکنا نت
متهم به قتل در دادگاه: همسرم مستحق مرگ بود
عصر ایران
مسعود سر زن موقتش را در جاده قم از بدن جدا کرد / میترا او را لو داد + عکس
رکنا نت
قصاص برای مردی که سر زنش را برید
ساعت 24
دیه 8میلیارد تومانی برای نجات پسر جوان از چوبه دار
جام جم آنلاین
پدر تهرانی قتل را به گردن پسر فراری اش به آلمان انداخت / شلیک مرگ در تالار عروسی
رکنا نت
جزئیات یک قتل ناموسی؛ قاتل: مقتول مهدورالدم بود
صبحانه با خبر
آخرین خبر از حکم قاتل معاون وزیر صمت + جزئیات جدید
نامه نیوز
نجات قاتل مدیر وزارت صمت از قصاص
جام جم آنلاین
متهم به قتل: مقتول مهدورالدم بود او را کشتـم
اقتصاد آنلاین
قاتل معاون وزیر صمت از قصاص فاصله گرفت
مشرق نیوز
فاصله گرفتن از چوبه دار 7 سال بعد از شلیک مرگ بار
روزنامه شرق
قاتل معاون وزیر از قصاص فاصله گرفت
جوان آنلاین
اعدام پسر جوان به خاطر زن خائن / فریبا دروغ گفته بود
ساعت 24
اختلافات زن و شوهری کار دست مرد جوان داد!
نصف جهان
اعدام پسر جوان به خاطر زن خائن / فریبا دروغ گفته بود + عکس
رکنا نت
محاکمه دوباره زنی که شوهرش را به قتل رساند
سیمرغ
اخبار مرتبط
bltعصر ایران : اعدام یک مجرم در زندان رجایی شهر
bltتابناک : متهم: از باجناقم کینه به دل داشتم
bltپارسینه : جزئیات قصاص زهرا اسماعیلی در زندان رجایی شهر
bltسیمرغ : جزئیات قصاص یک زن در زندان رجایی شهر
bltهمشهری آنلاین : جزئیات قصاص زهرا اسماعیلی در زندان رجایی شهر | او قبل از رسیدن به چوبه دار مُرده بود؟
bltجام جم آنلاین : قصاص زن همسرکش در زندان
bltجام جم آنلاین : متهم به قتل در دادگاه: از باجناقم کینـه به دل داشتم
bltایران آنلاین : از باجناقم کینـه به دل داشتم
bltایران آنلاین : التماس های زن اعدامی نجاتش نداد
bltرکنا نت : باجناق کشی به خاطر یک زن خائن / مردی که بچه دار نمی شد 2 فرزند دارد !
bltاقتصاد آنلاین : متهم به قتل: از باجناقم کینـه به دل داشتم
bltرکنا نت : جزئیات پرونده زهرا اسماعیلی که در زندان کرج اعدام شد
bltجوان آنلاین : عروس خطاکار قصاص شد
bltجام جم آنلاین : مرد اسیدپاش به قصاص چشم محکوم شد
bltپارسینه : متهم به قتل در دادگاه: همسرم خودش از پله افتاد
bltاقتصاد آنلاین : متهم به قتل: همسرم خودش از پله افتاد
bltرکنا نت : مرد مطلقه صورت آتنا را سوزاند / سیامک قصاص صورت می شود؟! + عکس
bltجام جم آنلاین : بخشش در وقت اضافه
bltجام جم آنلاین : راننده تاکسی متهم به قتل پای میز محاکمـه
bltرویداد 24 : متهم به قتل: من به او قمه نزدم او خودش به قمه من خورد و کشته شد!
bltایران آنلاین : راننده تاکسی دوباره پای میز محاکمــــــه رفت
bltرکنا نت : قتل راننده تاکسی در جنوب تهران / قاتل با تاکسی فرار کرد
bltعصر ایران : مرگ قاتل دختربچه 10 ساله قبل از اعدام
bltرکنا نت : ماجرای تجاوز به زنان جیرفت
bltعصر ایران : متهم به قتل در دادگاه: همسرم مستحق مرگ بود
bltرکنا نت : مسعود سر زن موقتش را در جاده قم از بدن جدا کرد / میترا او را لو داد + عکس
bltساعت 24 : قصاص برای مردی که سر زنش را برید
bltجام جم آنلاین : دیه 8میلیارد تومانی برای نجات پسر جوان از چوبه دار
bltرکنا نت : پدر تهرانی قتل را به گردن پسر فراری اش به آلمان انداخت / شلیک مرگ در تالار عروسی
bltصبحانه با خبر : جزئیات یک قتل ناموسی؛ قاتل: مقتول مهدورالدم بود
bltنامه نیوز : آخرین خبر از حکم قاتل معاون وزیر صمت + جزئیات جدید
bltجام جم آنلاین : نجات قاتل مدیر وزارت صمت از قصاص
bltاقتصاد آنلاین : متهم به قتل: مقتول مهدورالدم بود او را کشتـم
bltمشرق نیوز : قاتل معاون وزیر صمت از قصاص فاصله گرفت
bltروزنامه شرق : فاصله گرفتن از چوبه دار 7 سال بعد از شلیک مرگ بار
bltجوان آنلاین : قاتل معاون وزیر از قصاص فاصله گرفت
bltساعت 24 : اعدام پسر جوان به خاطر زن خائن / فریبا دروغ گفته بود
bltنصف جهان : اختلافات زن و شوهری کار دست مرد جوان داد!
bltرکنا نت : اعدام پسر جوان به خاطر زن خائن / فریبا دروغ گفته بود + عکس
bltسیمرغ : محاکمه دوباره زنی که شوهرش را به قتل رساند
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.