مخبر - 1399/09/02 - تبرئه زن جوان از اتهام قتل شوهر صیغه ای!

تبرئه زن جوان از اتهام قتل شوهر صیغه ای!
از آنجایی که اولیای دم موفق نشدند 50 نفر را برای قسامه معرفی کنند، دو متهم قسم خوردند که مرتکب قتل نشده اند و به این ترتیب رأی بر برائت آن ها صادر شد. این در حالی است که اولیای دم خواستار رسیدگی این پرونده در دیوان عالی کشور شدند و به رأی صادره اعتراض کردند، اما رأی صادره در دیوان عالی کشور مورد ...
تبرئه زن جوان از اتهام قتل شوهر صیغه ای!

زنی جوان که متهم به قتل همسر صیغه ای خودش شده بود، با برگزاری مراسم قسامه تبرئه شد و دیوان عالی کشور نیز حکم صادره را تأیید کرد.

به گزارش شرق، این پرونده سال 92 به جریان افتاد و زن ایرانی مقیم آلمان به پلیس ایران خبر داد شوهرش که مهندس جوان و موفقی است، گم شده و فکر می کند همسر صیغه ای شوهرش در این ماجرا نقش دارد.

همسر این مهندس به نام زیبا به پلیس گفت: من، همسرم منصور و دختر و پسرم در آلمان سکونت داشتیم، اما مدتی است به ایران آمده ایم. همسرم به تازگی یک زن جوان به نام فتانه را به عقد موقت خودش درآورده است. حالا دو روز است از همسرم بی خبرم و وقتی به خانه مشترک آن ها رفتم، متوجه شدم همه وسایل گران قیمت خانه سرقت شده است. می ترسم فتانه بلایی سر منصور آورده باشد.

با شکایت این زن، فتانه بازداشت شد. درحالی که این زن خودش را بی اطلاع از سرنوشت شوهر صیغه ای اش نشان می داد، همسایه ها به مأموران گفتند دو روز قبل از اینکه پلیس سراغ آن ها برود مقدار زیادی خون در کف حیاط دیده بودند. یکی از همسایه ها در جریان تحقیقات به پلیس گفت: وقتی به حیاط ساختمان رفتم، دیدم مقدار زیادی خون کف حیاط است. مدیر ساختمان را خبر کردم و او گفت اصلا از ماجرا خبر ندارد و کسی هم صدای مشکوکی نشنیده است. چون شرایط ساختمان عادی بود ما فکر نمی کردیم کسی کشته شده باشد، اما خون همه جا پخش شده و معلوم بود اتفاق هولناکی افتاده است. چون به سرنخی نرسیدیم خون ها را شستیم.

درپی این اظهارات شک مأموران به فتانه بیشتر شد و تحقیقات ادامه یافت تا اینکه پلیس جنازه مجهول الهویه یک مرد را که صورتش سوخته بود، در حاشیه تهران پیدا کرد. نشانی های جنازه سوخته با منصور مطابقت داشت. به این ترتیب، همسر منصور به پزشکی قانونی رفت و جنازه همسرش را شناسایی کرد. پلیس در گام بعدی از تحقیقات بار دیگر به بازجویی از فتانه پرداخت و این زن به قتل همسرش با همدستی برادرش اعتراف کرد و گفت شوهر سابقش نیز در حمل جسد به او کمک کرده است.

فتانه و برادرش، فرهاد، در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستادند. در ابتدا اولیای دم مقتول درخواست قصاص متهم را مطرح کردند و گفتند حاضر به گذشت نیستند.

سپس فتانه در جایگاه ایستاد و ادعای تازه ای را مطرح کرد. او گفت: به عقد موقت منصور درآمده و قرار گذاشته بودم بعد از اینکه منصور همسر اولش را طلاق داد، به عقد دائم او در بیایم. آن روز منصور به خانه ام آمده بود که به خاطر تلفن های مشکوک منصور با او درگیر شدم.

این زن گفت: من از شوهر اولم طلاق گرفته بودم، چون به شیشه اعتیاد داشت. یک پسر داشتم و با پسرم زندگی می کردم. خاله من با یکی از اقوام نزدیک منصور ازدواج کرده بود و من در رفت و آمد به خانه خاله ام با منصور آشنا شدم و به صورت صیغه ای با او ازدواج کردم. منصور نسبت به من ابراز علاقه می کرد و می گفت می خواهد من را عقد دائم کند، اما دوست نداشتم درحالی که به زن دیگری تعهد دارد، به عقد او دربیایم و گفتم باید ابتدا همسر اولش را طلاق بدهد و بعد من با او ازدواج کنم، اما نمی دانم چرا منصور حاضر نبود او را طلاق بدهد. تا اینکه متوجه شدم منصور به جز من با زن دیگری که منشی شرکتش است، ارتباط دارد. تماسی که منجر به درگیری من و منصور شد نیز از طرف همان منشی گرفته شده بود. بعد از اینکه من دست وپای منصور را بستم همان موقع با برادرم تماس گرفتم تا برای حل اختلافات به خانه مان بیاید.

این زن ادامه داد: فرهاد با منصور صحبت کرد تا او آرام شود. منصور با دست های بسته به اتاق خواب رفت و من و برادرم در پذیرایی خوابیدیم. نزدیک به صبح بود که به اتاق خواب رفتم و متوجه شدم منصور خودش را از پنجره به حیاط خانه پرت کرده است. من و فرهاد پایین رفتیم و جنازه را به طبقه سوم آوردیم.

او ادامه داد: نزدیک ظهر بود که برای برداشتن مدارک به خانه برگشتم، ولی، چون همسایه ها در حیاط جمع شده و مشغول شستن خون ها بودند، مجبور شدم تا شب در خانه و کنار جنازه بمانم. نیمه شب بود که با شوهر سابقم تماس گرفتم و از او برای حمل جنازه کمک خواستم. جنازه را با همدستی آن ها در صندوق عقب ماشین گذاشتیم و به حاشیه شهر بردیم. من خودم روی صورت جنازه بنزین ریختم و آن را آتش زدم تا پلیس نتواند جنازه را شناسایی کند. این زن گفت: شوهر سابقم که حالا به اتهام مشارکت در حمل جنازه با وثیقه آزاد شده است، در دادگاه حضور ندارد، اما باور کنید برادرم هم در قتل دستی نداشته است.

سپس فرهاد به دفاع پرداخت و حرف های خواهرش را تأیید کرد. او گفت: من و فتانه وقتی متوجه شدیم که منصور خودش را به حیاط پرت کرده است، جسد را آوردیم تا همسایه ها متوجه نشوند، اما آن ها خون را در کف حیاط دیده و مشغول شستنش بودند. آن ها حتی به ما شک هم نکردند، چون درگیری خاصی بین ما اتفاق نیفتاده نبود. وقتی جسد را از خانه خارج کردیم برای بردن مدارک برگشتیم و اگر چیزی از خانه کم شده، همان مدارک خودمان بوده است و من از سرقت خبر ندارم.

در پایان جلسه، قضات پرونده را برای بررسی دوباره و تحقیقات تکمیلی به دادسرا برگرداندند. با تکمیل تحقیقات، پرونده در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران تحت رسیدگی دوباره قرار گرفت و قضات دادگاه پرونده را لوث تشخیص داده و حکم به برگزاری مراسم قسامه دادند.

از آنجایی که اولیای دم موفق نشدند 50 نفر را برای قسامه معرفی کنند، دو متهم قسم خوردند که مرتکب قتل نشده اند و به این ترتیب رأی بر برائت آن ها صادر شد. این در حالی است که اولیای دم خواستار رسیدگی این پرونده در دیوان عالی کشور شدند و به رأی صادره اعتراض کردند، اما رأی صادره در دیوان عالی کشور مورد تأیید قرار گرفت و متهمان از اتهام قتل عمدی مبرا شدند.

منبع خبر : فرارو

محتوای این خبر به صورت خودکار از «فرارو» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
کلیدواژه های این خبر
صیغه   برائت   اولیا دم   دیوان عالی کشور   زن جوان  
اخبار مرتبط
قصاص برای عامل قتل 2 زن
روزنامه شرق
محاکمه دوباره یک زن به اتهام قتل شوهر
ایران آنلاین
50 قسم برای بی گناهی در قتل شوهر صیغه ای
جام جم آنلاین
تبرئه زن جوان از اتهام قتل شوهر صیغه ای!
نصف جهان
اقدام شیطانی زن صیغه ای با مهندس شیمی
روز نو
تبرئه زن جوان از اتهام قتل شوهر صیغه ای/اظهارات متهم: او خودکشی کرد؛غیر از همسررسمی و من،با منشی شرکتش هم رابطه جنسی داشت
دیده بان ایران
تبرئه زن جوان از اتهام قتل شوهر صیغه ای/اظهارات متهم: او خودکشی کرد؛غیر از همسررسمی و من،با منشی شرکتش هم رابطه داشت
خبرآنلاین
تبرئه زن جوان از اتهام قتل شوهر صیغه ای
روزنامه شرق
نقض حکم برائت یک زن در قتل همسرش
ایران آنلاین
زن متهم به شوهرکشی بار دیگر محاکمه می شود
اقتصاد آنلاین
فرار شوهر صیغه ای با پسربچه 2 ساله
جوان آنلاین
قتل همکلاسی به خاطر آزار شیطانی / می گفت با فیلم سیاه آبرویم را می برد + عکس
رکنا نت
دستگیری باند مخوف خنجر به دستان در بزرگراه مشهد/ زن صیغه ای21ساله، طعمه اعضای باند بود
خبرآنلاین
قتل مادر به خاطر عشق به دختر
پارسینه
زن جوان: سرایدار ساختمان به من تعرض کرده/ متهم: او خودش گفت عاشق من است،نگفته بود شوهر صیغه ای دارد
صبحانه پرس
زن و مرد خطاکار درخواست گذشت کردند
جوان آنلاین
جزئیات جدید از پرونده رابطه نامشروع نماینده مجلس با زن جوان
آفتاب
وکیل مقتول: دختر جوان به خاطر عدم رضایت پسر برای ازدواج او را زیر گرفت!
عصر ایران
زن جوان پلیس اصفهانی را به قتل رساند
صبحانه با خبر
زن جوان پلیس اصفهانی را به قتل رساند / فریبا اعدام می شود
رکنا نت
دیوان عالی کشور در نوع قتل میترا استاد تردید کرده است
صدا و سیما
در جست وجوی حیثیت از دست رفته
جوان آنلاین
حکم نجفی توسط دیوان عالی کشور نقض شد
همشهری آنلاین
حکم اعدام نجفی باطل شد
ایران آنلاین
دیوان عالی کشور حکم محمدعلی نجفی را نقض کرد
صدای ایران
حکم محمدعلی نجفی نقض شد؛ تحقیقات کامل نیست!
نامه نیوز
چرا حکم محمدعلی نجفی نقض شد؟
انصاف نیوز
حکم نجفی توسط دیوان عالی کشور نقض شده است
ایرنا
واکنش وکیل میترا استاد به نقض حکم نجفی
خبرآنلاین
ایراد دیوان عالی کشور به پرونده محمدعلی نجفی/ بررسی کارشناسی ها
مهر نیوز
حکم اعدام محمدعلی نجفی نقض شد
بهار نیوز
حکم پرونده محمدعلی نجفی نقض شد
ایسنا
اخبار حوادث/ دکمه های مانتو راز مرد بی وفا تهرانی را لو داد! + عکس
رویداد 24
قتل پرستار بدحجاب در تهران / آزاده با مرد غریبه چه سروسری داشت + عکس متهم
روز نو
قاتل خانم پرستار به میز محاکمه رسید
جوان آنلاین
جنجال دوباره در پرونده پزشک قاتل تبریزی
رکنا نت
مرگ مرموز زن جوان در میهمانی شبانه/ در این مراسم سرکه سرو می شد؟!
روز پلاس
معمای مرگ زن جوان در شب میهمانی
رکنا نت
اعدام شوهر عمه پلید در زندان تهران / او به زهرا رحم نکرد
رکنا نت
نجات از چوبه دار به حرمت ماه محرم
شیعه نیوز
اخبار مرتبط
bltروزنامه شرق : قصاص برای عامل قتل 2 زن
bltایران آنلاین : محاکمه دوباره یک زن به اتهام قتل شوهر
bltجام جم آنلاین : 50 قسم برای بی گناهی در قتل شوهر صیغه ای
bltنصف جهان : تبرئه زن جوان از اتهام قتل شوهر صیغه ای!
bltروز نو : اقدام شیطانی زن صیغه ای با مهندس شیمی
bltدیده بان ایران : تبرئه زن جوان از اتهام قتل شوهر صیغه ای/اظهارات متهم: او خودکشی کرد؛غیر از همسررسمی و من،با منشی شرکتش هم رابطه جنسی داشت
bltخبرآنلاین : تبرئه زن جوان از اتهام قتل شوهر صیغه ای/اظهارات متهم: او خودکشی کرد؛غیر از همسررسمی و من،با منشی شرکتش هم رابطه داشت
bltروزنامه شرق : تبرئه زن جوان از اتهام قتل شوهر صیغه ای
bltایران آنلاین : نقض حکم برائت یک زن در قتل همسرش
bltاقتصاد آنلاین : زن متهم به شوهرکشی بار دیگر محاکمه می شود
bltجوان آنلاین : فرار شوهر صیغه ای با پسربچه 2 ساله
bltرکنا نت : قتل همکلاسی به خاطر آزار شیطانی / می گفت با فیلم سیاه آبرویم را می برد + عکس
bltخبرآنلاین : دستگیری باند مخوف خنجر به دستان در بزرگراه مشهد/ زن صیغه ای21ساله، طعمه اعضای باند بود
bltپارسینه : قتل مادر به خاطر عشق به دختر
bltصبحانه پرس : زن جوان: سرایدار ساختمان به من تعرض کرده/ متهم: او خودش گفت عاشق من است،نگفته بود شوهر صیغه ای دارد
bltجوان آنلاین : زن و مرد خطاکار درخواست گذشت کردند
bltآفتاب : جزئیات جدید از پرونده رابطه نامشروع نماینده مجلس با زن جوان
bltعصر ایران : وکیل مقتول: دختر جوان به خاطر عدم رضایت پسر برای ازدواج او را زیر گرفت!
bltصبحانه با خبر : زن جوان پلیس اصفهانی را به قتل رساند
bltرکنا نت : زن جوان پلیس اصفهانی را به قتل رساند / فریبا اعدام می شود
bltصدا و سیما : دیوان عالی کشور در نوع قتل میترا استاد تردید کرده است
bltجوان آنلاین : در جست وجوی حیثیت از دست رفته
bltهمشهری آنلاین : حکم نجفی توسط دیوان عالی کشور نقض شد
bltایران آنلاین : حکم اعدام نجفی باطل شد
bltصدای ایران : دیوان عالی کشور حکم محمدعلی نجفی را نقض کرد
bltنامه نیوز : حکم محمدعلی نجفی نقض شد؛ تحقیقات کامل نیست!
bltانصاف نیوز : چرا حکم محمدعلی نجفی نقض شد؟
bltایرنا : حکم نجفی توسط دیوان عالی کشور نقض شده است
bltخبرآنلاین : واکنش وکیل میترا استاد به نقض حکم نجفی
bltمهر نیوز : ایراد دیوان عالی کشور به پرونده محمدعلی نجفی/ بررسی کارشناسی ها
bltبهار نیوز : حکم اعدام محمدعلی نجفی نقض شد
bltایسنا : حکم پرونده محمدعلی نجفی نقض شد
bltرویداد 24 : اخبار حوادث/ دکمه های مانتو راز مرد بی وفا تهرانی را لو داد! + عکس
bltروز نو : قتل پرستار بدحجاب در تهران / آزاده با مرد غریبه چه سروسری داشت + عکس متهم
bltجوان آنلاین : قاتل خانم پرستار به میز محاکمه رسید
bltرکنا نت : جنجال دوباره در پرونده پزشک قاتل تبریزی
bltروز پلاس : مرگ مرموز زن جوان در میهمانی شبانه/ در این مراسم سرکه سرو می شد؟!
bltرکنا نت : معمای مرگ زن جوان در شب میهمانی
bltرکنا نت : اعدام شوهر عمه پلید در زندان تهران / او به زهرا رحم نکرد
bltشیعه نیوز : نجات از چوبه دار به حرمت ماه محرم
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.