مخبر - 1399/05/11 - ابلاغ دستورالعمل های کرونایی برای ایام ماه محرم تا هفته آینده/ اجتماعات همچنان در سراسر کشور ممنوع است/ تولیت ها و صاحبان عزا وظیفه تضمین سلامت عزاداران را برعهده دارند/ عزاداری شکوهمند محرم با رعایت همه دستورالعمل های بهداشتی

ابلاغ دستورالعمل های کرونایی برای ایام ماه محرم تا هفته آینده/ اجتماعات همچنان در سراسر کشور ممنوع است/ تولیت ها و صاحبان عزا وظیفه تضمین سلامت عزاداران را برعهده دارند/ عزاداری شکوهمند محرم با رعایت همه دستورالعمل های بهداشتی
امسال تولیت ها و صاحبان عزا در مساجد و محافل وظیفه تضمین سلامت همه عزاداران را نیز برعهده دارند؛ عزاداران باید در سلامت به مجالس عزا بروند و در سلامت از آن خارج شوند و این وظیفه ای بر دوش همه جامعه مدنی دینی است. دشمنان دین منتظرند بهانه پیدا کنند؛ همانطور که باید عاشورا را زنده نگه داریم باید ...
ابلاغ دستورالعمل های کرونایی برای ایام ماه محرم تا هفته آینده/ اجتماعات همچنان در سراسر کشور ممنوع است/ تولیت ها و صاحبان عزا وظیفه تضمین سلامت عزاداران را برعهده دارند/ عزاداری شکوهمند محرم با رعایت همه دستورالعمل های بهداشتی

تابناک اجتماعیرئیس جمهور با تاکید بر اینکه راهبرد کشور در مقابله با کرونا تغییر نکرده است، اظهارداشت: تمام مقررات ستاد ملی مقابله با کرونا تا زمانی که وزارت بهداشت به مردم اعلام کند که واکسن قابل قبول در دسترس هست و شرایط تغییر کرده است، همچنان به قوت خود باقی است.
به گزارش «تابناک»، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز شنبه در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه مقررات ستاد برای همه لازم الاجرا است، تصریح کرد که باید تا فرا رسیدن زمانی که واکسن قابل قبول در دسترس قرار گیرد، اقدامات سختگیرانه ادامه یابد.
رئیس جمهور با تبریک پیشاپیش عید سعید غدیر از مردم به خاطر همکاری با ستاد ملی کرونا در اجرای پروتکل های بهداشتی برای حفظ سلامت خود قدردانی کرد و گفت: آمار ها و گزارش های ارائه شده در جلسه امروز از وضعیت استان ها امیدوارکننده بود و حکایت از این داشت که حدود 10 استان کشور که هفته های قبل در شرایط سخت بودند امروز از پیک بیماری عبور کرده اند و ان شاءالله با مراعات بیشتر در روز های آینده به نقطه ثبات و آرامش خواهند رسید.
دکتر روحانی افزود: تا امروز هر استانی که وارد یک دوره پیک بیماری شده و مشکلات را پشت سر گذاشته شاهد پیک دوم در آن استان نبوده ایم روندی که امروز مردم در رعایت اصول بهداشتی سپری می کنند اگر به همین شکل ادامه یابد حتما در هفته های آینده خبر های خوشی را شاهد خواهیم بود و آمار ها همچنین حکایت از مراعات اصول و پروتکل های بهداشتی در ادارات، بانک ها و مراکز پرتجمع دارد. البته عده کمی هم رعایت نمی کنند و حتما نیازمند آن هستیم با کسی که تخلف می کند برخورد کنیم.
رئیس جمهور ادامه داد: برای ماه محرم و عزاداری ها در این ماه نیز مقرراتی وضع شده که تا هفته آینده قطعی، تصویب و ابلاغ خواهد شد. مسوولین هیات ها و تکایا باید در این زمینه مسوولیت بپذیرند و اگر کسی در هیات های عزاداری اصول بهداشتی را رعایت نکرد مسوولین هیات ها باید با او برخورد کنند.
وی با تاکید بر اینکه راهبرد ما در مورد این ویروس تغییر نکرده و همان راهبرد قبلی است، گفت: آموزش و توضیح دادن به مردم در مورد این ویروس همچنان به عنوان یک اصل باید در دستور کار ما باشد و مردم نیز باید رعایت اصول بهداشتی را بر همه چیز مقدم بدانند و الزام در استفاده از ماسک و پرهیز از تجمعات و رعایت فاصله گذاری همچنان ضروری و لازم است. اجتماعات تحت هر عنوان همچنان ممنوع است تا شرایط بهبود یابد.
دکتر روحانی با تاکید بر اینکه با فرد متخلف از رعایت اصول بهداشتی حتما باید برخورد شود، گفت: اگر فردی پروتکل ها و اصول بهداشتی را رعایت نکرد باید تنبیه شود تمام افراد متخلف باید شناسایی و با آن ها برخورد صورت گیرد و این برخورد ها حتما باید اعلام شود تا مردم در جریان قرار گیرند.
رئیس جمهور افزود: ادامه انجام تست و شناسایی افراد مبتلا راه مقابله با این بیماری است و باید بدانیم چه کسی حامل و ناقل ویروس است تا بعد از شناسایی افراد آلوده، او را از جامعه جدا کنیم و به عنوان وظیفه دوم همه افرادی که در تماس با فرد مبتلا بودند را شناسایی و از جامعه جدا کنیم.
دکتر روحانی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه سرعت انتشار ویروس در برخی از استان ها بالا بوده است، گفت: به استان ها اختیارات لازم داده شده است که در ستاد های استانی برای کنترل و مهار ویروس تصمیمات لازم را اتخاذ کنند.
رئیس جمهور با بیان اینکه اعلام وضعیت سفید، هشدار یا قرمز در مناطق مختلف به موضوعات گوناگون از جمله امکانات استان ها بستگی دارد، گفت: در این زمینه شرایط استان ها از جمله نیروی انسانی و کادر درمان و امکانات آن استان مورد توجه است.
دکتر روحانی تقویت بخش سلامت را یکی از مسائل مهم مورد تاکید عنوان کرد و گفت: افزایش تخت های بیمارستانی و تامین لوازم و تجهیزات مورد نیاز، تقویت کادر درمان و پرستاری با استخدام نیرو های جدید همچنان اولویت ما در مقابله با ویروس کروناست و در همین رابطه تا پایان امسال حدود 8 هزار تخت جدید به بیمارستان ها اضافه خواهد شد.
رئیس جمهور در ادامه سخنان خود با قدردانی از سخنان حکیمانه و مجتهدانه روز گذشته رهبر معظم انقلاب گفت: نکته بسیار مهم سخنان ایشان این بود که مرجع و مرجعیت نهایی که متولی امر سلامت جامعه در شرایط فعلی است، منحصرا ستاد ملی کروناست.
دکتر روحانی ادامه داد: آدرس را عوض نکنیم و مسیر را اشتباه نرویم یک خانه است و یک در دارد و آن ستاد ملی کروناست و مقررات وضع شده از سوی ستاد ملی کرونا برای همه لازم الاجراست.
رئیس جمهور در ادامه با اشاره به ضرورت برگزاری عزاداری سیدالشهداء در ایام محرم با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی گفت: مگر می شود کسی مسلمان باشد و محرم برایش مهم نباشد؟ و شیعه باشد و محرم برایش مهم نباشد ملتی که با روحیه قوی در مقابل انواع فشار های دشمنان ایستاده و مقاومت کرده است محرم را فراموش نخواهد کرد و حتما محرم ما امسال هم به گونه ای خواهد بود که بوی عزاداری امام حسین (ع) به مشام همه خواهد رسید.
دکتر روحانی با بیان اینکه با فرا رسیدن محرم، فضا باید در کشور در همه کوچه ها و خیابان ها حسینی و کاملا سوگوارانه شود، گفت: امسال ممکن است به خاطر رعایت پروتکل های بهداشتی نحوه عزاداری ما متفاوت باشد، دستورالعمل های لازم در مورد نحوه عزاداری ها تا پایان هفته مشخص و هفته آینده تصویب و ابلاغ می شود که باید مراعات و به طور کامل اجرا شود.
رئیس جمهور افزود: امسال صاحبان عزا در مساجد و محافل و متولیان هیات ها وظیفه جدید بسیار مهمی بر عهده دارند که آن مراعات برای تضمین سلامت همه عزاداران حسینی است.
دکتر روحانی افزود: همه جوامع مدنی و دینی این مسوولیت را بر دوش دارند و همه باید همکاری کنند تا سلامت عزاداران تضمین شود. دشمنان ما منتظر هستند که بهانه ای پیدا کنند ما نباید به دست دشمنان بهانه بدهیم.
رئیس جمهور تاکید کرد: همانطور که باید عاشورا را زنده نگه داریم اهداف و آرمان عاشورا را هم باید زنده نگه داریم حیات و طراوت جامعه از اهداف عاشوراست.
دکتر روحانی افزود: ان شاءالله محرم امسال عزاداری شکوهمند با رعایت همه جوانب امر و پروتکل ها را داشته باشیم و نکته مهم اشاره شده از سوی مقام رهبری در این رابطه فصل الخطاب بود.
رئیس جمهور در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به تصمیمات جلسه امروز ستاد ملی کرونا گفت: امروز برای کمک به ودیعه مسکن مستاجرینی که در تنگنا هستند تصمیم خوبی اتخاذ شد. در مورد استخدام های جدید کادر درمان و پرستاری نیز مصوب شد برای کسانی که در کرونا فعال بودند امتیاز ویژه ای در نظر گرفته شود و در مورد آغاز سال تحصیلی جدید از 15 شهریور نیز در مورد چارچوب ها تصمیماتی گرفتیم.
منبع خبر : تابناک

محتوای این خبر به صورت خودکار از «تابناک» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
کلیدواژه های این خبر
مساجد   ماه محرم   تولیت   جامعه مدنی   مجالس عزا   عزاداری  
اخبار مرتبط
حجت الاسلام تقی رهبر: جلسه های عزاداری محرم با وجود کرونا باید برگزار شود / بمب و موشک های جنگ هم باعث نشد مساجد و تکیه ها در ماه محرم خالی بمانند
انتخاب
تعلیق مجالس عزا در مساجد و کلیساهای اربیل
شیعه نیوز
عزاداری های محرم و صفر موسم تبلیغ مهدویت است/ مسجد؛ پایگاه ترویج انتظار
شبستان
گلایه های مداح معروف از مسوولان فرهنگی
شهدای ایران
شهادت امام سجاد(ع) هیات کجا برویم؟+نشانی
مشرق نیوز
آثار وقف باید در جامعه مشاهده شود
ایرنا
آذربایجان شرقی| بیش از 30 هزار نفر از محل نیات واقفان در دهه اول محرم اطعام شدند
تسنیم
شفافیت باید بر همه ارکان حاکمیت بتابد
روز نو
عزاداری سنتی هیات بنی اسد در یزد
ایرنا
نخل گردانی گوگد گلپایگان 2 قرن قدمت دارد
مهر نیوز
تعزیه؛ عزاداری در قامت هنر
ایرنا
همایش «بانوان زینبی» فردا در امامزادگان کشور برگزار می شود
شهدای ایران
قدمت حسینه های استان خراسان رضوی به دوران قاجار می رسد
آریا
علم بندی شب هفتم محرم در شهر تاریخی ماسوله برگزار شد
آریا
گزارش تسنیم از دهه محرم بدون حادثه در شهر قم
قم نیوز
استاندار قم از مراجع تقلید و علما تشکر کرد
قم نیوز
همایش «بانوان زینبی» فردا در 1000 بقعه متبرکه امامزادگان کشور برگزار می شود
فارس
آیین های عزاداری اردبیل؛ از طشت گذاری تا تجمع روز تاسوعا و عاشورا
تیتر شهر
مجالس عزاداری جلوه های زیبایی از ارادت مردم قم به اهل بیت را نمایش داد
ایرنا
برگزاری آئین سوگواری شام غریبان در مازندران
ایرنا
پذیرایی مردم آذربایجان شرقی از عاشقان اباعبدالله(ع)؛ انواع غذاهای گرم طبخ شد
تسنیم
نماز باشکوه ظهر عاشورا اقامه شد
افق تازه
اقامه نماز ظهر عاشورا در سراسر کشور
خبرگزاری دفاع مقدس
دیار علویان سوگوار عاشوراست/تجلی وحدت در عاشورای حسینی
راه دانا
ندای «مکن ای صبح طلوع» با حضور سوگواران حسینی در دامغان
ایران آنلاین
از عزاداری مردم آذربایجان شرقی در عاشورا چه می دانید؟
تسنیم
عزاداران بجنورد نماز ظهر عاشورا را به یاد واپسین نماز شهیدان کربلا اقامه کردند
ایرنا
پیوند سربازان خمینی(ره) با عاشورای حسینی در مسجد جامع الهادی(ع)
شبستان
سراسر ایران خیمه گاه عزای حسینی (ع)
ایرنا
پذیرایی چهارمحالی ها ازعاشقان اباعبدالله/ انواع غذاهای گرم طبخ شد
مهر نیوز
محرم در سرزمین جام
ایسنا
حسینیه ایران غرق در عزای سیدالشهدا + تصویر
صراط
مراکز اسلامی آمریکا حال و هوای حسینی دارند
ایرنا
اینفوگرافیک/ آداب و اعمال مخصوص روز عاشورا
روز پلاس
آیین های عزاداری تاسوعای حسینی در چهارمحال و بختیاری اقامه شد
ایرنا
مردم آذربایجان غربی در تاسوعای حسینی اشک ماتم ریختند
مهر نیوز
آذربایجان شرقی در تاسوعای حسینی غرق در ماتم و عزا است
تسنیم
توزیع بیش از 100 کیلو کیسه تجزیه پذیر در دهه اول ماه محرم در منطقه 19 تهران
ایسنا
از برپایی خیمه گاه های عزا تا شبیه سازی کاروان اسرا در شهر دستنا
تسنیم
تاسوعای حسینی؛ اشک ماتم بر مظلومیت سیدالشهدا (ع) در پاکستان
ایرنا
اخبار مرتبط
bltانتخاب : حجت الاسلام تقی رهبر: جلسه های عزاداری محرم با وجود کرونا باید برگزار شود / بمب و موشک های جنگ هم باعث نشد مساجد و تکیه ها در ماه محرم خالی بمانند
bltشیعه نیوز : تعلیق مجالس عزا در مساجد و کلیساهای اربیل
bltشبستان : عزاداری های محرم و صفر موسم تبلیغ مهدویت است/ مسجد؛ پایگاه ترویج انتظار
bltشهدای ایران : گلایه های مداح معروف از مسوولان فرهنگی
bltمشرق نیوز : شهادت امام سجاد(ع) هیات کجا برویم؟+نشانی
bltایرنا : آثار وقف باید در جامعه مشاهده شود
bltتسنیم : آذربایجان شرقی| بیش از 30 هزار نفر از محل نیات واقفان در دهه اول محرم اطعام شدند
bltروز نو : شفافیت باید بر همه ارکان حاکمیت بتابد
bltایرنا : عزاداری سنتی هیات بنی اسد در یزد
bltمهر نیوز : نخل گردانی گوگد گلپایگان 2 قرن قدمت دارد
bltایرنا : تعزیه؛ عزاداری در قامت هنر
bltشهدای ایران : همایش «بانوان زینبی» فردا در امامزادگان کشور برگزار می شود
bltآریا : قدمت حسینه های استان خراسان رضوی به دوران قاجار می رسد
bltآریا : علم بندی شب هفتم محرم در شهر تاریخی ماسوله برگزار شد
bltقم نیوز : گزارش تسنیم از دهه محرم بدون حادثه در شهر قم
bltقم نیوز : استاندار قم از مراجع تقلید و علما تشکر کرد
bltفارس : همایش «بانوان زینبی» فردا در 1000 بقعه متبرکه امامزادگان کشور برگزار می شود
bltتیتر شهر : آیین های عزاداری اردبیل؛ از طشت گذاری تا تجمع روز تاسوعا و عاشورا
bltایرنا : مجالس عزاداری جلوه های زیبایی از ارادت مردم قم به اهل بیت را نمایش داد
bltایرنا : برگزاری آئین سوگواری شام غریبان در مازندران
bltتسنیم : پذیرایی مردم آذربایجان شرقی از عاشقان اباعبدالله(ع)؛ انواع غذاهای گرم طبخ شد
bltافق تازه : نماز باشکوه ظهر عاشورا اقامه شد
bltخبرگزاری دفاع مقدس : اقامه نماز ظهر عاشورا در سراسر کشور
bltراه دانا : دیار علویان سوگوار عاشوراست/تجلی وحدت در عاشورای حسینی
bltایران آنلاین : ندای «مکن ای صبح طلوع» با حضور سوگواران حسینی در دامغان
bltتسنیم : از عزاداری مردم آذربایجان شرقی در عاشورا چه می دانید؟
bltایرنا : عزاداران بجنورد نماز ظهر عاشورا را به یاد واپسین نماز شهیدان کربلا اقامه کردند
bltشبستان : پیوند سربازان خمینی(ره) با عاشورای حسینی در مسجد جامع الهادی(ع)
bltایرنا : سراسر ایران خیمه گاه عزای حسینی (ع)
bltمهر نیوز : پذیرایی چهارمحالی ها ازعاشقان اباعبدالله/ انواع غذاهای گرم طبخ شد
bltایسنا : محرم در سرزمین جام
bltصراط : حسینیه ایران غرق در عزای سیدالشهدا + تصویر
bltایرنا : مراکز اسلامی آمریکا حال و هوای حسینی دارند
bltروز پلاس : اینفوگرافیک/ آداب و اعمال مخصوص روز عاشورا
bltایرنا : آیین های عزاداری تاسوعای حسینی در چهارمحال و بختیاری اقامه شد
bltمهر نیوز : مردم آذربایجان غربی در تاسوعای حسینی اشک ماتم ریختند
bltتسنیم : آذربایجان شرقی در تاسوعای حسینی غرق در ماتم و عزا است
bltایسنا : توزیع بیش از 100 کیلو کیسه تجزیه پذیر در دهه اول ماه محرم در منطقه 19 تهران
bltتسنیم : از برپایی خیمه گاه های عزا تا شبیه سازی کاروان اسرا در شهر دستنا
bltایرنا : تاسوعای حسینی؛ اشک ماتم بر مظلومیت سیدالشهدا (ع) در پاکستان
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.