مخبر - 1399/05/11 - سلیمی نمین: جعل و تحریف جای ظالم و مظلوم را عوض می کند/ جریان تحریف می گوید ما مقصر دشمنی آمریکا هستیم

سلیمی نمین: جعل و تحریف جای ظالم و مظلوم را عوض می کند/ جریان تحریف می گوید ما مقصر دشمنی آمریکا هستیم
مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ معاصر ایران گفت: جریان تحریف مرتب در ذهن جوانان امروز می خواند که ما منشأ ناراحتی و دشمنی آمریکا بودیم و ما موجب شدیم که آمریکایی ها دلخور باشند و ما را تحت فشار قرار دهند. این مائیم که مقصریم نه آمریکا.
سلیمی نمین: جعل و تحریف جای ظالم و مظلوم را عوض می کند/ جریان تحریف می گوید ما مقصر دشمنی آمریکا هستیم

- اخبار سیاسی -

عباس سلیمی نمین مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ معاصر ایران و کارشناس مسائل سیاسی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، درخصوص بیانات روز گذشته رهبر معظم انقلاب درخصوص جریان تحریف که سعی در واژگون نشان دادن واقعیت ها و حقایق کشور با هدف ضربه زدن به روحیه مردم و ارائه آدرس غلط برای رفع مشکلات دارند، اظهار داشت: جریان تحریف علاقه فراوانی به غرب دارد و تلاش می کند تحریم ها بر ملت ایران موثر واقع شود، این جریان گرچه ایرانی است ولی نگاه جهان وطنی دارد یعنی بیشتر تعلق خاطر به جهانی که آمریکا در رأس آن است دارد و نه به وطن خود. جهان وطنی ها مدت هاست که به عنوان ابزاری در خدمت غرب عمل می کنند.

رهبر معظم انقلاب: هدف دشمن به ورشکستگی کشاندن کشور است/ در کنار تحریم، جریان تحریف هم فعال استحیدری: «ما نمی توانیم» حربه جریان تحریف برای کمک به تحریم هاست

وی افزود: مختصات دیگر این افرادی که مسائل را جعل می کنند و تلاش دارند با داده های غلط در تحلیل، جامعه را منحرف کنند این است که مسائل را کاملا وارونه جلوه می دهند. به این معنا که وقتی شما احساس می کنید به شما ظلم شده، به گونه دیگری عمل می کنید، تا اینکه فکر کنید خودتان منشأ ظلم هستید. در نوع اول، چون خودتان را مظلوم می یابید، طبیعتا در برابر ظالم مقاومت می کنید و دوست ندارید در ظلمِ ظالم شریک باشید؛ زیرا در اسلام آمده که اگر مظلومی ظلمِ ظالم را تایید کند و یا در برابر آن ایستادگی نکند، در ظلم او شریک است. برای این که چنین حالتی پیش نیاد، در برابر ظلم مقاومت می شود اما اگر واقعیت ها به جامعه دگرگون عرضه شود طوری که احساس کنید این شما بودید که ظلم کردید و اولین بار تعدی کردید و آنچه امروز به شما تحمیل می شود پاسخی به ظلم شماست؛ در این حالت مقاومت نمی کنید. می خواهید به گونه ای عمل کنید که فردی که ظلم دیده از شما راضی باشد، بنابراین سعی در همراهی با او خواهید داشت.

این کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: مابه ازای این مسئله در جامعه فعلی این است که امروز برخی تلاش می کنند بگویند ضدیت آمریکا با ما بعد از ماجرای تسخیر سفارت آمریکا آغاز شد و می گویند این ما بودیم که به سفارت آمریکا -که برابر با خاک آن کشور است- تعدی کردیم، پس ما ظالم هستیم و ظلم کردیم و آنچه آمریکایی ها انجام می دهند نیز پاسخ به ظلم ماست.

وی ادامه داد: در اینجا یک جوان طبیعتا احساس می کند آمریکایی ها اگر امروز ما را تحریم کردند به خاطر این است که یک جا مظلوم واقع شدند و حالا دارند به مظلوم واقع شدن شان واکنش نشان می دهند. چنین جوانی طبعا در برابر تحریم ها مقاومت نمی کند چون آمریکا را در این مسئله محقّ می پندارد درحالیکه واقعیت به گونه دیگریست.

سلیمی نمین با بیان اینکه تسخیر سفارت آمریکا واکنشی به مظلوم واقع شدن ملت ما بود، گفت: سفارت آمریکا در سال 1332 کانون هماهنگی کودتا در کشور شده بود و حتی به روایت بسیار محتمل، زاهدی در سفارت آمریکا پنهان شد و آنها می دانستند که او مُهره داخلی کودتاست و ممکن بود دستگیر شود.

مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ معاصر ایران تصریح کرد: بعد از انقلاب اسلامی هم جوانان احساس کردند سفارت آمریکا بار دیگر کانون این هماهنگی شده چرا که فتنه های مختلف در اقصی نقاط کشور از تجزیه طلبی گرفته تا مسائل مختلف انجام می گرفت؛ جوانان شاهد این بودند و می دیدند سفارت آمریکا این هماهنگی ها را به عمل می آورد و برای همین در واکنش به یک ظلم، سفارت آمریکا را تسخیر کردند تا نتواند دوباره کودتایی را علیه ملت ایران به انجام برساند و یکبار دیگر برای نیم و یا ربع قرن ملت ما را به اسارت در بیاورد.

سلیمی نمین تأکید کرد: این تفاوت دارد که به جوان ایرانی گفته شود که آمریکا قبل از تسخیر سفارتش در تهران هیچ موضع ضد ایرانی نداشته و موضع ضد ایرانی او از این مقطع شروع شده که جوانان ما بی دلیل سفارت این کشور را تسخیر کردند و دشمنی آمریکا را علیه ملت ایران برانگیختند، تا اینکه شما بدانید سفارت آمریکا قبلا کانون کودتا بوده و یک کودتای موفق هم صورت گرفته و ملت ایران سال ها به دلیل این کودتا چپاول شده و یک بار دیگر هم قرار بود این کودتا با هماهنگی و مرکزیت سفارت آمریکا صورت بگیرد و جوانان نگذاشتند. در این صورت، جوان ایرانی نگاه متفاوتی به موضوع خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: عده ای که سعی می کنند واقعیت ها را تحریف کنند، هرگز به جوانان نمی گویند که در جنگ جهانی اول، همین غربی ها کل ایران را -و نه سفارت مارا- اشغال کردند. انگلیس تمام کشور را در جنگ جهانی اول و دوم اشغال کرد آنهم بدون اینکه از ما کسب رضایت کند.

این کارشناس مسائل سیاسی یادآور شد: همین جریانی که امروز سعی می کند غرب را مظلوم جلو ه دهد، هرگز در تحلیل های خود نمی گوید که اینان بارها کل کشور ایران را اشغال کردند ولی همیشه سعی می کنند غرب را تبرئه کنند. چرچیل درباره اشغال ایران می گوید ما هرگز به قانون پایبند نیستیم و اگر ببنیم جایی لازم است در دفاع از کشورها عمل کنیم، لازم نیست قانون را رعایت کنیم چون هدف مان حمایت از کشورهای کوچک است و به این دلیل برای مقطعی هیچ ایرادی بر ما وارد نیست که قوانین را زیر پا گذاریم.

سلیمی نمین گفت: این جریان هرگز غرب را تخطئه نمی کند. حتی امروز که می بینیم پلیس آمریکا -و نه مثلا دانشجویان آنها- به کنسولگری چین حمله کردند، جریان تحریف گر، آمریکا را تخطئه نمی کندکه چرا به خاک کشور چین تعدی می کنید؟ این جریان اگر معتقد است کنسولگری و سفارت خاک یک کشور است، پلیس آمریکا به بهانه اینکه کنسولگری چین مرکز جاسوسی است به آنجا حمله کرده اما هیچ صدایی از جریانات غرب گرا در مطبوعات خود در ایران در نمی آید که این اقدام ناقض حقوق بین الملل است.

وی خاطرنشان کرد: اینجا تفاوت فاحش وجود دارد که دانشجویان ما به عنوان یک نهاد مدنی در واکنش به کودتای آمریکایی که در شرف تحقق بود، دست به این کار زدند. کودتای نوژه با مرکزیت آمریکایی ها صورت رفت که اگر دانشجویان سفارت را تسخیر نمی کردند، احتمال موفقیتش چندین برابر می شد. اصلا یکی از ایرادات کودتای نوژه این بود که مرکز امنی برای هماهنگی نیروها نداشتند؛ در یک کودتای بزرگ یک مرکز هماهنگی قوی نیاز است تا نیروی گسترده را هماهنگ و منسجم کند. در کودتای نوژه به دلیل اینکه سفارت تسخیر شده بود نمی توانست هماهنگی انجام بگیرد و کودتا لو رفت و ناموفق شد.

این کارشناس مسائل سیاسی اظهار داشت: در قضایای سال 58، یک نهاد مدنی اقدامی انجام داد ولی اینها هرگز رها نمی کنند و جریان داخلی آنها مرتب می گوید کار دانشجویان غیرقانونی بود و نباید صورت می گرفت و به همین دلیل آمریکایی ها با ما ضدیت پیدا کردند، در حالی که بعد از تسخیر سفارت مدارک کشف و ثابت شد که سفارت آمریکا سفارت نیست بلکه کانون فتنه گری بوده است.

سلیمی نمین گفت: جریان تحریف این مسئله را رها نمی کند و مرتب در ذهن جوانان امروز می خواند که ما منشأ برانگیختن ناراحتی آمریکا بودیم و ما موجب شدیم که آمریکایی ها از ما دلخور شده و ما را تحت فشار قرار دهند و این مائیم که مقصریم نه آمریکا.

وی افزود: طبیعی است که امروز جوانی که تحت تأثیر این جعلیات است می گوید چرا باید به این وضع ادامه دهیم؟ ما باید با آمریکایی ها مذاکره و لابد عذرخواهی هم بکنیم.

مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ معاصر ایران اظهار داشت: مشخص است که جعل چقدر مسئله را متفاوت می کند. جعل و تحریف -که متأسفانه زیاد هم هست- منشأ این می شود که فرد در برابر ظلمِ فاحش مقاومت نکند و با اینکه می بیند که آمریکایی ها دارو و قطعات هواپیما را تحریم کردند که کارهای ضد انسانی است ولی می گوید آمریکایی ها حق دارند. چون به آنها اینطور القا شده که مقصر این تخاصم، ایران است.

وی اضافه کرد: با این جعل کردن ها طبیعی است که جوان ما بگوید برویم سر تعظیم فرود بیاوریم، چون ما کار غلط انجام دادیم. وقتی کسی کار اشتباهی انجام می دهد، برای عذرخواهی پیش قدم می شود و طبیعی است که نوع واکنش و مواجه جوان امروز تحت تاثیر این وارونه سازی تغییر کند. پس باید به برخی جوانانی که می گویند چرا مذاکره نمی کنیم و یا خودمان را مقصر این دشمنی می دانند باید حق بدهیم. به این جوانان گفته نمی شود که اینطور نیست و آمریکایی ها سال ها قبل از آن، کشور ما را اشغال، کودتا، چپاول و ظلم های فراوان کردند و این برای چند دهه قبل است.

سلیمی نمین یادآور شد: اگر بعد از پیروزی انقلاب اسلامی جوانان چنین اقدامی انجام دادند بخاطر این بود که یکبار آمریکا را بخشیدند ولی آنها از روز 23 بهمن 1357 بحث تجزیه طلبی را در کردستان کلید زدند و نیروهای نظامی دوران شاه را در مرز با ترکیه به رهبری آریانا جمع آوری کردند و در مرز پاکستان هم نیروهایی را متجمع کردند.

وی تصریح کرد: ملت ایران بعد از پیروزی انقلاب سعی کرد ارتباط جدیدی را شکل بدهد، ما هرگز رابطه مان را با آمریکا -علیرغم این همه جنایتی که در حق ملت ایران روا داشته و کودتا کردند و با تشکیل ساواک ملت ما را شکنجه کرده و ملت را به اسارت گرفته بودند- قطع نکردیم. ما بعد از پیروزی انقلاب اسلامی از باب رأفت وارد شدیم و بخشیدیم و گفتیم امیدواریم آمریکایی ها گذشته خود را جبران کنند ولی نه تنها گذشته شان را جبران نکردند بلکه تمام فتنه گری های خود را با قوت و شدت بیشتری ادامه دادند. وقتی دانشجویان این صحنه را مشاهده کردند به تحلیل درستی رسیدند که امریکایی ها سفارت خود را در اختیار یک کودتای دیگر قرار دادند و اسناد هم گواه بر این بود.

وی اظهار داشت: امروز نباید گذاشت این واقعیت ها جعل شود و اگر جعل صورت بگیرد، رفتار متناسب با این جهل را شاهد خواهیم بود. اگر می خواهیم رفتار ملت با واقعیت ها تطبیق داده شود، باید روی تبیین و روشن شدن تاریخ سرمایه گذاری کرده و نگذاریم عده ای با هدایت بیگانه در ایران تاریخ مسلّم را جعل کنند، کاری که همین الان هم آن را انجام می دهند. امروز این یک وظیفه مهم است که باید تلاش کرد جلوی تحریف تاریخ را گرفت.

انتهای پیام/

منبع خبر : تسنیم

محتوای این خبر به صورت خودکار از «تسنیم» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
کلیدواژه های این خبر
آمریکا   سلیمی نمین   دشمنی آمریکا  
اخبار مرتبط
سلیمی نمین: جریان تحریف می گوید ما مقصر دشمنی آمریکا هستیم
فردا نیوز
سلیمی نمین: جعل و تحریف جای ظالم و مظلوم را عوض می کند
مشرق نیوز
دشمنی آمریکا تهران و پکن را به هم رساند
ساعت 24
ادعای عجیب سلیمی نمین در مورد مذاکرات برجام
آفتاب
چرایی دشمنی آمریکا با انقلاب اسلامی و ملت ایران
خبرگزاری دفاع مقدس
نقض عهد دولت های آمریکایی از کودتای 1332 تا ترور سردار سلیمانی
گیتی آنلاین
سلیمی نمین: احمدی نژاد با کاپشن ساده آمد، با بوتاکس رفت/ دولت بین جهانگیری، نهاوندیان و واعظی تقسیم شده است
پارسینه
به زیر کشیده شدن مجسمه های سخنگو
مردم نیوز
تحلیل آیت الله بهجت از علت دشمنی آمریکا و انگلیس با شیعیان
تسنیم
دلیل دشمنی آمریکا با هواوی چیست؟ نگرانی های به حق یا تلاش برای شکست رقیب به هر شکل ممکن
آی تی رسان
تحریم نیروی انتظامی دشمنی آمریکا با امنیت و آرامش مردم ایران
خبرگزاری دفاع مقدس
کنایه های سلیمی نمین به پایداری ها / اینستاگرام: حواسمان به تتلو است! / پاسخ توکلی به یک سوال جنجالی درباره قالیباف
شیرازه
دشمن اصولگرا و اصلاح طلب نمی شناسد
مشرق نیوز
ماجرای سیل سال 98 و دشمنی آمریکا با بدنه مردم ایران
میزان
سلیمی نمین: برجام جوسازی در سطح بین الملل بود
مشرق نیوز
دشمنی آمریکا با ملت ایران ماندگار است/سپاه بهترین مدافع انقلاب
مهر نیوز
واکنش سلیمی نمین به اظهارات اردشیر زاهدی درباره سردار سلیمانی/ جنگی شروع نخواهد شد
آفتاب
واکنش سلیمی نمین به حملات اردشیر زاهدی به آمریکایی ها بخاطر ترور سردار سلیمانی/ آمریکا پوشالی است
دنیای اقتصاد
واکنش سلیمی نمین به حملات اردشیر زاهدی به آمریکایی ها بخاطر ترور سردار سلیمانی /حتماً جنگی شروع نخواهد شد
خبرآنلاین
جنایات آمریکا ریشه در تاریخ دارد/ اخلاص مهمترین ویژگی سلیمانی
مهر نیوز
چرا باید پس از 40 سال، این همه حاشیه نشین و بی سواد داشته باشیم که تبدیل به تهدید برای کشور شوند؟
آفتاب
آیت الله امامی کاشانی: مسئولان با قاچاق مقابله کنند
قم نیوز
سلیمی نمین خطاب به امین زاده: بیانیه ای امضا کرده اید که ترویج خشونت و حمایت از آمریکا در آن موج می زند
فارس
افشای جنایات دولت آمریکا یک وظیفه همگانی است
خبرگزاری دفاع مقدس
دشمنی آمریکا با مردم ایران به سال 1320برمی گردد/ جوانان اسناد لانه جاسوسی را مطالعه کنند
خبرگزاری دفاع مقدس
دشمنی آمریکا با ایران، بعد از انقلاب آغاز شد نه بعد از تسخیر سفارت/ امام(ره) از ابتدا در جریان تسخیر سفارت نبود/ اعتماد به آمریکا باعث ناامنی دنیا می شود
باشگاه خبرنگاران
جانشین فرمانده کل سپاه: دشمنی آمریکا با ایران، از جنس حق و باطل است و تمام نشدنی است
نواندیش
سردار فدوی: دشمنی و تقابل آمریکا با ایران تمام نشدنی است
نامه نیوز
عکس/ صفحه نخست روزنامه های دوشنبه 22 مهر
بلاغ مازندران
پیروزی انقلاب، هندسه جهانی قدرت را تغییر داد
آریا
پیروزی انقلاب اسلامی هندسه قدرت را تغییر داد
خبرگزاری دفاع مقدس
تهران| آمریکا در 40 سال گذشته هر بار خواست به ایران ضربه نظامی بزند، ناکام بود
تسنیم
چگونه جنگ طلبی اصلاح طلبان رادیکال را معلوم شد؟
مشرق نیوز
مردم در شرایط دشوار پشت نظام را خالی نمی کنند /با وجود همه سختی ها مردم در انتخابات حضوری چشمگیر در پای صندوق رای خواهند داشت
پارسینه
دشمنی آمریکا با ایران بعد از ترامپ آشکارتر شد
فارس
مذاکره با آمریکا سم است/حذف نام شهداء از کوچه ها یکی از اهداف دشمن است
عصر هامون
آمریکا توان آغاز جنگ را ندارد/ نیروهای مسلح در حوزه پدافندی «آتش به اختیار» هستند
خبرگزاری دفاع مقدس
سردار حاجی زاده: شناور های آمریکایی تا برد 2 هزار کیلومتری در تیررس ما هستند / پهپاد آمریکا به صورت آتش به اختیار ساقط شد
خبرگزاری دانشجو
شناورهای آمریکایی را تا برد 2 هزار کیلومتر در تیررس داریم
صبح تهران
آمریکایی ها جرقه جنگ را بزنند، پایگاه ها و ناوهایشان را زیر موشک و آتش خواهیم برد
ستاره نیوز
اخبار مرتبط
bltفردا نیوز : سلیمی نمین: جریان تحریف می گوید ما مقصر دشمنی آمریکا هستیم
bltمشرق نیوز : سلیمی نمین: جعل و تحریف جای ظالم و مظلوم را عوض می کند
bltساعت 24 : دشمنی آمریکا تهران و پکن را به هم رساند
bltآفتاب : ادعای عجیب سلیمی نمین در مورد مذاکرات برجام
bltخبرگزاری دفاع مقدس : چرایی دشمنی آمریکا با انقلاب اسلامی و ملت ایران
bltگیتی آنلاین : نقض عهد دولت های آمریکایی از کودتای 1332 تا ترور سردار سلیمانی
bltپارسینه : سلیمی نمین: احمدی نژاد با کاپشن ساده آمد، با بوتاکس رفت/ دولت بین جهانگیری، نهاوندیان و واعظی تقسیم شده است
bltمردم نیوز : به زیر کشیده شدن مجسمه های سخنگو
bltتسنیم : تحلیل آیت الله بهجت از علت دشمنی آمریکا و انگلیس با شیعیان
bltآی تی رسان : دلیل دشمنی آمریکا با هواوی چیست؟ نگرانی های به حق یا تلاش برای شکست رقیب به هر شکل ممکن
bltخبرگزاری دفاع مقدس : تحریم نیروی انتظامی دشمنی آمریکا با امنیت و آرامش مردم ایران
bltشیرازه : کنایه های سلیمی نمین به پایداری ها / اینستاگرام: حواسمان به تتلو است! / پاسخ توکلی به یک سوال جنجالی درباره قالیباف
bltمشرق نیوز : دشمن اصولگرا و اصلاح طلب نمی شناسد
bltمیزان : ماجرای سیل سال 98 و دشمنی آمریکا با بدنه مردم ایران
bltمشرق نیوز : سلیمی نمین: برجام جوسازی در سطح بین الملل بود
bltمهر نیوز : دشمنی آمریکا با ملت ایران ماندگار است/سپاه بهترین مدافع انقلاب
bltآفتاب : واکنش سلیمی نمین به اظهارات اردشیر زاهدی درباره سردار سلیمانی/ جنگی شروع نخواهد شد
bltدنیای اقتصاد : واکنش سلیمی نمین به حملات اردشیر زاهدی به آمریکایی ها بخاطر ترور سردار سلیمانی/ آمریکا پوشالی است
bltخبرآنلاین : واکنش سلیمی نمین به حملات اردشیر زاهدی به آمریکایی ها بخاطر ترور سردار سلیمانی /حتماً جنگی شروع نخواهد شد
bltمهر نیوز : جنایات آمریکا ریشه در تاریخ دارد/ اخلاص مهمترین ویژگی سلیمانی
bltآفتاب : چرا باید پس از 40 سال، این همه حاشیه نشین و بی سواد داشته باشیم که تبدیل به تهدید برای کشور شوند؟
bltقم نیوز : آیت الله امامی کاشانی: مسئولان با قاچاق مقابله کنند
bltفارس : سلیمی نمین خطاب به امین زاده: بیانیه ای امضا کرده اید که ترویج خشونت و حمایت از آمریکا در آن موج می زند
bltخبرگزاری دفاع مقدس : افشای جنایات دولت آمریکا یک وظیفه همگانی است
bltخبرگزاری دفاع مقدس : دشمنی آمریکا با مردم ایران به سال 1320برمی گردد/ جوانان اسناد لانه جاسوسی را مطالعه کنند
bltباشگاه خبرنگاران : دشمنی آمریکا با ایران، بعد از انقلاب آغاز شد نه بعد از تسخیر سفارت/ امام(ره) از ابتدا در جریان تسخیر سفارت نبود/ اعتماد به آمریکا باعث ناامنی دنیا می شود
bltنواندیش : جانشین فرمانده کل سپاه: دشمنی آمریکا با ایران، از جنس حق و باطل است و تمام نشدنی است
bltنامه نیوز : سردار فدوی: دشمنی و تقابل آمریکا با ایران تمام نشدنی است
bltبلاغ مازندران : عکس/ صفحه نخست روزنامه های دوشنبه 22 مهر
bltآریا : پیروزی انقلاب، هندسه جهانی قدرت را تغییر داد
bltخبرگزاری دفاع مقدس : پیروزی انقلاب اسلامی هندسه قدرت را تغییر داد
bltتسنیم : تهران| آمریکا در 40 سال گذشته هر بار خواست به ایران ضربه نظامی بزند، ناکام بود
bltمشرق نیوز : چگونه جنگ طلبی اصلاح طلبان رادیکال را معلوم شد؟
bltپارسینه : مردم در شرایط دشوار پشت نظام را خالی نمی کنند /با وجود همه سختی ها مردم در انتخابات حضوری چشمگیر در پای صندوق رای خواهند داشت
bltفارس : دشمنی آمریکا با ایران بعد از ترامپ آشکارتر شد
bltعصر هامون : مذاکره با آمریکا سم است/حذف نام شهداء از کوچه ها یکی از اهداف دشمن است
bltخبرگزاری دفاع مقدس : آمریکا توان آغاز جنگ را ندارد/ نیروهای مسلح در حوزه پدافندی «آتش به اختیار» هستند
bltخبرگزاری دانشجو : سردار حاجی زاده: شناور های آمریکایی تا برد 2 هزار کیلومتری در تیررس ما هستند / پهپاد آمریکا به صورت آتش به اختیار ساقط شد
bltصبح تهران : شناورهای آمریکایی را تا برد 2 هزار کیلومتر در تیررس داریم
bltستاره نیوز : آمریکایی ها جرقه جنگ را بزنند، پایگاه ها و ناوهایشان را زیر موشک و آتش خواهیم برد
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.