مخبر - 1399/05/10 - سقوط آزاد بورس های جهانی بعد از سخنرانی ترامپ!

سقوط آزاد بورس های جهانی بعد از سخنرانی ترامپ!
بیشتر شاخص های بورسی مهم جهان قرمز شدند.
سقوط آزاد بورس های جهانی بعد از سخنرانی ترامپ!

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا از بلومبرگ، رییس جمهوری آمریکا در اظهاراتی جنجالی خواهان به تعویق افتادن تاریخ انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به دلیل آن چه وی آن را غیر قابل اطمینان بودن نتایج آرای صندوق های پستی خوانده، شده است. از طرف دیگر اما نانسی پلوسی- رییس مجلس نمایندگان آمریکا در واکنش به اظهارات ترامپ گفته است اختیار تصمیم گیری در خصوص تاریخ انتخابات بر عهده کنگره است و انتخابات در تاریخ مقرر خود برگزار خواهد شد.

جو بایدن- معاون اول دوره ریاست جمهوری اوباما و نامزد دموکرات ها در بیشتر نظرسنجی ها از ترامپ پیش است و با توجه به رویکردهای کاملا متفاوت وی در مسایل بودجه ای و سیاست خارجی، پیروزی وی می تواند تاثیر بسیار زیادی روی عملکرد شاخصهای مالی بگذارد.

دور تازه تنش های بین دو اقتصاد نخست جهان بار دیگر باعث نگرانی معامله گران شده است. آمریکا از طرف چینی خواسته است که کنسولگری خود در شهر هوستون را تعطیل کند و دونالد ترامپ از احتمال تعطیل شدن تعداد بیشتری از کنسولگری های چین خبر داده است. از طرف دیگر چین در اقدامی متقابل دستور تعطیلی کنسولگری آمریکا در شهر چنگدو را صادر کرد و دیپلمات های آمریکایی این مرکز را ترک کردند.

کوین گدیس- استراتژیست ارشد درآمدی در موسسه ریموند جیمز گفت: اگر تنها یک مساله باشد که فکر و ذهن معامله گران را مشغول کند، آن مساله همین خواهد بود که قرار است دو اقتصاد نخست جهان تا کجا به این کش مکش ادامه دهند. از زمانی که این بحران ها شدت گرفته است معامله گران نگران آینده رشد اقتصادی جهان شده اند به ویژه حالا که ویروس کرونا، اقتصاد جهانی را در وضعیت بسیار شکننده ای قرار داده است.

از سوی دیگر هر چند که اخبار مثبتی در زمینه دارویی و کاهش سرعت شیوع کرونا در جهان به گوش می رسد اما به نظر می رسد هنوز تا تولید و عرضه انبوه واکسن موثر مقابله با کرونا مسیری طولانی در پیش است. سازمان بهداشت جهانی در پاسخ به سوالات ایجاد شده در خصوص پیشرفت های دارویی مقابله با کرونا گفته است تولید انبوه واکسن تا پیش از سال آینده میسر نخواهد بود و این بدان معناست که دست کم در کوتاه مدت، جهان کماکان با پیامدهای اقتصادی و بهداشتی ناشی از شیوع ویروس کرونا دست به گریبان خواهد بود.

تاکنون بیش از 17 میلیون و 346 هزار و 357 مورد ابتلا به کرونا گزارش شده است که در این بین 673 هزار و 202 نفر جان خود را از دست داده اند. در بین کشورهای مختلف، بالاترین تلفات مربوط به آمریکا با 154 هزار و 641 نفر، برزیل با 90 هزار و 383 نفر، انگلیس با 45 هزار و 999 نفر، مکزیک با 45 هزار و 361 نفر و ایتالیا با 35 هزار و 786 نفر بوده است.

مت میسکین- استراتژیست ارشد سرمایه گذاری در موسسه " جان هانوک اینوستمنت منیجمنت" گفت: یک نوع جنگ بین کسانی که با خوش بینی به آینده می خواهند مصارف خود را افزایش دهند و آن هایی که از ترس پیدا نشدن واکسن کرونا میل به پس انداز دارند در گرفته است و همین رفتار متناقض مصرف کنندگان، کار را برای پیش بینی وضعیت آینده دشوار ساخته است.

بورس آمریکا بانک مرکزی آمریکا اعلام کرده است که به حضور پررنگ خود در بازارهای مالی ادامه خواهد داد و برنامه خرید اوراق قرضه شرکت های مختلف و بخش دولتی نیز کماکان اجرا خواهد شد. انتظار می رود این برنامه در سطوح مختلف دست کم تا پایان سال جاری میلادی ادامه یابد هر چند که با توجه به نگرانی ها از خروج تورم از سطح دو درصدی هدف گذاری شده، این بانک احتمالا نرخ بهره را در محدوده کنونی حفظ خواهد کرد.

نرخ بهره اکنون در بسیاری از کشورهای جهان نظیر ژاپن و سوییس و هم چنین در سطح منطقه یورو در محدوده منفی قرار دارد و شماری از مقامات آمریکایی خواستار اتخاذ رویکرد مشابهی توسط فدرال رزرو هستند. با این حال بسیاری از مقامات بانک مرکزی آمریکا معتقدند چنین اقدامی فشار بسیار سنگینی در بازار اوراق خواهد داشت به ویژه حالا که بازدهی اوراق قرضه 10 ساله وزارت خزانه داری نسبت به زمان قبل از بحران حدودا سه برابر شده است و انتظار می رود این روند صعودی ادامه دار باشد.

در وال استریت، بیشتر شاخص ها ریزشی بودند تا جایی که دو شاخص از سه شاخص اصلی بورسی در سطح پایین تری از روز قبل خود بسته شدند. شاخص «داوجونز ایدانستریال اوریج» با 0.86 درصد ریزش نسبت به روز قبل و در سطح 26 هزار و 311.72 واحد بسته شد.

شاخص «اس اند پی 500» با 0.39 درصد کاهش تا سطح 3245.80 واحدی پایین رفت و دیگر شاخص مهم بورسی آمریکا یعنی «نزدک کامپوزیت» با 0.45 درصد صعود در سطح 10 هزار و 590.48 واحدی بسته شد.

بورس های اروپایی با وجود بازگشایی مرزهای درون اتحادیه اروپا و بازگشایی کسب و کارها، هنوز تا بازگشت میزان فعالیت های اقتصادی به سطوح پیش از بحران فاصله زیادی وجود دارد و شاخص اطمینان مدیران خرید در اقتصادهای بزرگ اروپایی نظیر آلمان و فرانسه نشان می دهد آن ها نسبت به یک رشد سریع اقتصادی دست کم در کوتاه مدت چندان خوش بین نیستند.

صورت های سود و زیان شرکت های بزرگ اروپایی به ویژه برندهای لوکس، خطوط هوایی و گردشگری نیز نشان دهنده آن است که این شرکت ها تحت تاثیر شیوع کرونا با کاهش محسوس درآمدهای خود مواجه شده اند.

در معاملات بازارهای بورس در اروپا، شاخص "فوتسی 100" بورس لندن با 2.31 درصد ریزش نسبت به روز قبل و در سطح 6129.26 واحد بسته شد. شاخص "دکس 30" بورس فرانکفورت در آلمان با کاهش 3.45 درصدی و ایستادن در سطح 12 هزار و 835.28 واحدی به کار خود خاتمه داد و شاخص "کک 40" بورس پاریس با ریزش 2.13 درصدی در سطح 4928.94 واحد بسته شد. در مادرید شاخص "ایبکس 35" 2.91 درصد پایین رفت و به 7246.40 واحد رسید.

بورس های آسیایی در معاملات بورس های آسیا، شاخص ها عملکرد بدی داشتند؛ تا جایی که شاخص "نیک کی 225" بورس توکیو ژاپن با ریزش 0.26 درصدی تا سطح 22 هزار و 339.23 واحدی پایین رفت. شاخص "هانگ سنگ" بورس هنگ کنگ 0.69 درصد پایین رفت و در سطح 24 هزار و 710.59 واحد بسته شد. در چین شاخص "شانگهای کامپوزیت" افت 0.49 درصدی را تجربه کرد و در سطح 4656.15 واحد بسته شد.

دیوید رایلی- کارشناس ارشد سرمایه گذاری در موسسه بلو بی است منیجمنت- گفت: برای معامله گران این مساله مسجل شده که ویروس جایی نرفته است. پیامدهای کرونا روی رفتار مصرفی ما و فعالیت های اقتصادی نه تنها برای امسال که احتمالا برای سال آینده نیز محسوس خواهد بود.

در استرالیا شاخص "اس اند پی اس اند ایکس 200" بورس سیدنی با 0.74 درصد افزایش و ایستادن در سطح 6051.08 واحدی به کار خود خاتمه داد. در بین دیگر شاخص های مهم آسیایی، شاخص " تاپیکس" ژاپن نزولی بود.

نفت در بازار طلای سیاه روند قیمت ها نزولی بود. هر بشکه نفت "وست تگزاس اینتر مدیت" با 0.96 درصد ریزش به 40.17 دلار رسید و نفت خام برنت دریای شمال با کاهش 0.61 درصدی به ازای 43.16 دلار در هر بشکه مبادله شد.

طلا و نقره همچنین در بازار فلزات گران بها، بهای هر اونس طلا با افت 0.58 درصدی نسبت به روز قبل در سطح 1954.92 دلار معامله شد. هر اونس نقره با افزایش 2.66 درصدی به ازای 23.44 دلار مبادله شد.

منبع خبر : تابناک

محتوای این خبر به صورت خودکار از «تابناک» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
کلیدواژه های این خبر
دونالد ترامپ   بورس های جهانی  
اخبار مرتبط
ترامپ: اینکه انفجار بیروت ناشی ازحمله بوده است برای کسی مشخص نیست
مهر نیوز
ترامپ: بیکاری در آمریکا تقصیر چین است
الف
سقوط آزاد بورس های جهانی بعد از سخنرانی جنجالی ترامپ!
فردا نیوز
آیا تاج پادشاهی از سر دلار افتاده است؟
تابناک
50 میلیون تومان مالیات برای خانه خالی/ دلار در یک هفته چقدر گران شد؟/ ابتکار یک خودروساز در برق رسانی به منازل/ تجارت 14 میلیارد دلاری ایران در فصل بهار با کدام کشور ها بود؟
تابناک
سقوط آزاد بورس های جهانی پس از سخنرانی ترامپ
مرور نیوز
سقوط آزاد بورس های جهانی پس از سخنرانی جنجالی دونالد ترامپ
خبرگزاری موج
سقوط آزاد بورس های جهانی بعد از سخنرانی ترامپ!
پارس نیوز
سقوط آزاد بورس های جهانی /پای ترامپ در میان است
اقتصاد نیوز
سقوط آزاد بورسهای جهانی بعد از سخنرانی ترامپ!
ایسنا
سقوط آزاد بورسهای جهانی
بهار نیوز
ترامپ با مجری فاکس نیوز هم درگیر شد
الف
کمیته کنگره طرح جدیدی برای کاهش اختیارات جنگی ترامپ علیه ایران تصویب کرد
فارس
ترامپ به علم اعتقادی ندارد
آریا
اقدام دیگر ترامپ علیه مهاجران تحت برنامه «داکا»
بلاغ مازندران
اختلاف میان جمهوری خواهان و دموکرات ها درباره نرخ مقبولیت ترامپ رکورد زد
پارسینه
پشت پرده جنگ زرگری بولتون با ترامپ
خبرگزاری بسیج
بازگشت بورس های جهانی به مدار صعودی
بهار نیوز
صعود یک پارچه بورس های جهانی
بهار نیوز
بولتون حمایت از "بایدن" را تکذیب کرد
مشرق نیوز
خاطرات بولتون از روابط متزلزل انگلیس با ترامپ پرده برداشت
صدا و سیما
ترامپ برخی مقامات چینی را تحریم کرد
مشرق نیوز
ترامپ: در حال پایان دادن به «عصر جنگ های بی پایان» هستیم
ملیت
سناتور دموکرات: ترامپ شایستگی ریاست جمهوری آمریکا را ندارد
مشرق نیوز
کلینتون: کدام عقل سلیمی از ترامپ حمایت می کند؟!
آفتاب
انتقاد سوزان رایس از عملکرد ترامپ در برابر معترضان
صدا و سیما
ترامپ در قبال اعتراضات مردمی موضع دوگانه دارد
افکار نیوز
واکنش جالب ترامپ به اخراج بازرس وزارت خارجه آمریکا +فیلم
فردا نیوز
سیاست های ترامپ گونه رئیس جمهور برزیل 18 هزار نفر را به کام مرگ برد
راه دانا
دفاع ترامپ از گلف بازی در بحبوحه بحران کرونا: سه ماه بود بازی نکرده بودم
العالم
ویدئو منتشر شده از ترامپ قوانین این شبکه اجتماعی را نقض نمی کند
باشگاه خبرنگاران
اولین پرزیدنتی که علیه جانشین خود حرف زد
بهار نیوز
نشست های خبری ترامپ جمهوری خواهان را کلافه کرده است
صبحانه پرس
عقب نشینی بورس های جهانی
خبر خودرو
فرماندار واشنگتن: ترامپ درحال تحریک مردم به شورش داخلی است
فردا نیوز
ترامپ برای کشورهای اروپایی یک تهدید است
افکار نیوز
کرملین: "روس هراسی" در آمریکا به یک اصل اجباری تبدیل شده است
تسنیم
ترامپ نمی خواهد صورتش را بپوشاند!
خبرآنلاین
ترامپ: قرنطینه ایالات آمریکا ضرورتی ندارد!
راه دانا
ترامپ با قرنطینه آمریکا مخالفت کرد
جام نیوز
اخبار مرتبط
bltمهر نیوز : ترامپ: اینکه انفجار بیروت ناشی ازحمله بوده است برای کسی مشخص نیست
bltالف : ترامپ: بیکاری در آمریکا تقصیر چین است
bltفردا نیوز : سقوط آزاد بورس های جهانی بعد از سخنرانی جنجالی ترامپ!
bltتابناک : آیا تاج پادشاهی از سر دلار افتاده است؟
bltتابناک : 50 میلیون تومان مالیات برای خانه خالی/ دلار در یک هفته چقدر گران شد؟/ ابتکار یک خودروساز در برق رسانی به منازل/ تجارت 14 میلیارد دلاری ایران در فصل بهار با کدام کشور ها بود؟
bltمرور نیوز : سقوط آزاد بورس های جهانی پس از سخنرانی ترامپ
bltخبرگزاری موج : سقوط آزاد بورس های جهانی پس از سخنرانی جنجالی دونالد ترامپ
bltپارس نیوز : سقوط آزاد بورس های جهانی بعد از سخنرانی ترامپ!
bltاقتصاد نیوز : سقوط آزاد بورس های جهانی /پای ترامپ در میان است
bltایسنا : سقوط آزاد بورسهای جهانی بعد از سخنرانی ترامپ!
bltبهار نیوز : سقوط آزاد بورسهای جهانی
bltالف : ترامپ با مجری فاکس نیوز هم درگیر شد
bltفارس : کمیته کنگره طرح جدیدی برای کاهش اختیارات جنگی ترامپ علیه ایران تصویب کرد
bltآریا : ترامپ به علم اعتقادی ندارد
bltبلاغ مازندران : اقدام دیگر ترامپ علیه مهاجران تحت برنامه «داکا»
bltپارسینه : اختلاف میان جمهوری خواهان و دموکرات ها درباره نرخ مقبولیت ترامپ رکورد زد
bltخبرگزاری بسیج : پشت پرده جنگ زرگری بولتون با ترامپ
bltبهار نیوز : بازگشت بورس های جهانی به مدار صعودی
bltبهار نیوز : صعود یک پارچه بورس های جهانی
bltمشرق نیوز : بولتون حمایت از "بایدن" را تکذیب کرد
bltصدا و سیما : خاطرات بولتون از روابط متزلزل انگلیس با ترامپ پرده برداشت
bltمشرق نیوز : ترامپ برخی مقامات چینی را تحریم کرد
bltملیت : ترامپ: در حال پایان دادن به «عصر جنگ های بی پایان» هستیم
bltمشرق نیوز : سناتور دموکرات: ترامپ شایستگی ریاست جمهوری آمریکا را ندارد
bltآفتاب : کلینتون: کدام عقل سلیمی از ترامپ حمایت می کند؟!
bltصدا و سیما : انتقاد سوزان رایس از عملکرد ترامپ در برابر معترضان
bltافکار نیوز : ترامپ در قبال اعتراضات مردمی موضع دوگانه دارد
bltفردا نیوز : واکنش جالب ترامپ به اخراج بازرس وزارت خارجه آمریکا +فیلم
bltراه دانا : سیاست های ترامپ گونه رئیس جمهور برزیل 18 هزار نفر را به کام مرگ برد
bltالعالم : دفاع ترامپ از گلف بازی در بحبوحه بحران کرونا: سه ماه بود بازی نکرده بودم
bltباشگاه خبرنگاران : ویدئو منتشر شده از ترامپ قوانین این شبکه اجتماعی را نقض نمی کند
bltبهار نیوز : اولین پرزیدنتی که علیه جانشین خود حرف زد
bltصبحانه پرس : نشست های خبری ترامپ جمهوری خواهان را کلافه کرده است
bltخبر خودرو : عقب نشینی بورس های جهانی
bltفردا نیوز : فرماندار واشنگتن: ترامپ درحال تحریک مردم به شورش داخلی است
bltافکار نیوز : ترامپ برای کشورهای اروپایی یک تهدید است
bltتسنیم : کرملین: "روس هراسی" در آمریکا به یک اصل اجباری تبدیل شده است
bltخبرآنلاین : ترامپ نمی خواهد صورتش را بپوشاند!
bltراه دانا : ترامپ: قرنطینه ایالات آمریکا ضرورتی ندارد!
bltجام نیوز : ترامپ با قرنطینه آمریکا مخالفت کرد
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.