مخبر - 1399/05/10 - نمک «ایرانسل» و «همراه اول» بر زخم کرونا

نمک «ایرانسل» و «همراه اول» بر زخم کرونا
در این روزهای افزایش شیوع کرونا و درست زمانی که اینترنت به زندگی روزمره مردم گره خورده است، اپراتور های ایرانسل و همراه اول اقدام به حذف بسته های بلند مدت خود کرده و به جای آن بسته های کوتاه و گران قیمت قرار دادند!
نمک «ایرانسل» و «همراه اول» بر زخم کرونا

سرویس جامعه جوان آنلاین - مهسا گربندی: در روز هایی که کرونا می تازد و سلامت و جان هموطنان را به خطر می اندازد، مسئولان به مردم توصیه می کنند که تا حد امکان در خانه بمانند و به جای حضور در فروشگاه ها، بانک ها و دیگر مراکز شلوغ از اینترنت استفاده کنند. حالا که دیگر خرید و آموزش آنلاین بخشی از زندگی روزمره بسیاری از مردم شده و برخی از کارمندان در خانه دورکاری می کنند، دو اپراتور ایرانسل و همراه اول اقدام به کار عجیبی کردند! آن ها بسته های بلند مدت خود را از اپلیکیشن هایشان حذف کردند و به جای آن بسته های گران قیمت و کوتاه مدت قرار دادند! مسئله ای که بار مالی خانواده ها را بیشتر و جیب آن ها را نشانه رفت!
هنوز از یاد ها نرفته است که در ایام نوروز سال جاری، محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای تشویق مردم به ماندن در خانه و جلوگیری از شیوع کرونا، بسته های رایگان 100 گیگابایتی را به صورت بسته های هدیه برای اینترنت های ثابت خانگی فعال کرد. اما حالا ایرانسل و همراه اول خوشی این بسته های رایگان را ناخو ش و هزینه های بسیاری را بر دوش آن ها تحمیل کردند.
واکنش کاربران در فضای مجازی به گرانی بسته های اینترنتی
مسئله حذف بسته های اینترنتی بلند مدت ایرانسل و همراه اول، موجی از انتقادات را در فضای مجازی به راه انداخت. حمیدرضا در صفحه شخصی خود در توئیتر درباره گرانی بسته های این دو اپراتور نوشت: «اپراتورها، تعرفه هاشون رو حدود 250 درصد گرون کردن. به این صورت که 80 درصد حجم همه ی بسته ها رو به اینترنت داخلی اختصاص دادن و 20 درصد رو به خارجی. دقت کنید همه جای دنیا اینترنت سال به سال ارزون تر و پرسرعت تر میشه، اینجا، اما دقیقا برعکسه!
کاربری با نام حاج مهدی نیز توئیت زد: «یک روز اگه بتونم ایرانسل و همراه اول رو برای همیشه کنار بذارم، لحظه ای آنی صبر نمی کنم...»
یکی دیگر از کاربران توئیتر با نام وطن نیز در اینباره نوشت: «جریمه دو میلیارد تومانی به ایرانسل و همراه اول ابلاغ شد» اگه 60 میلیون ایرانی مشترک اینترنت همراه باشن و اپراتور ها از هر کدوم در هر ماه 10 هزار تومان اضافه گرفته باشن، می کنه به عبارتی ماهانه 600 میلیارد تومان که اگه دو میلیاردشو به وزارت ارتباطات جریمه بدن، 598 میلیارد میشه!
یگانه نیز توئیت زد: «سه روزه همش خرید بسته ماهانه همراه اول اخطار میده، بقیه بسته هاشون هم یکی از یکی داغون تر، تکلیف منی که روزی دو گیگ و شاید بیشتر مصرفمه چیه؟ هر دو روز یه بار بخوام 20تومن واسه 2 گیگ بدم که ورشکست میشم، چه پیگیری ایی کردید آخه؟»
پیمان کمالی نیز در بخش نظرات سایت نوشته: «نکته جالبش اینجاست که هر دو اپراتور همزمان با افزایش قیمت بسته های ماهانه، بسته های بلند مدت رو از اپلیکیشنا حذف کردن، ولی تو سایتشون این بسته هارو با همون قیمت قبلی میفروختن، بعدم با وایرال کردن یه پیام کلی ادمو تشویق کردن به خرید بسته های بلندمدت! شارلاتانیزم مارکتینگ؟!»
یکی دیر از مخاطبان سایت با نام سهند نیز درباره گرانی بسته های اینترنتی نظر داده: «همه جای دنیا رقبا سعی میکنن با عرضه محصولات با کیفیت وارزان مشتری های هم دیگه رو قاپ بزنن، ولی اینجا متأسفانه رقبا با هم دست به یکی میکنن وقتی محصولات یا خدمات بی کیفیت میشه همگی با هم اینکارو میکنن و وقتی گرون میشه با هم و هماهنگ گرون میکنن. 2 میلیارد جریمه درآمد 5 دقیقه شونه.»
جریمه 2 میلیارد تومانی بی فایده!
افزایش بسته های اینترنتی همراه اول و ایرانسل منجر به واکنش حسین فلاح جوشقانی رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نیز شد. فلاح جوشقانی اعلام کرد بالابردن قیمت اینترنت همراه بدون هماهنگی با رگولاتوری تخلف بوده و برخورد قانونی با اپراتور ها آغاز شده است.
همچنین 20 تیرماه بود که محمدجواد آذری جهرمی با شرکت در برنامه ی رادیویی «رادیو تهران» با بیان اینکه همراه اول و ایرانسل برای بالابردن تعرفه و تغییر بسته های اینترنتی تبانی کرده اند، گفت آن ها توجیه می آورند که با سهام داران خود در این باره به اتفاق نظر رسیده اند؛ حال آنکه آن ها حق ندارند مقررات جاری کشور را زیر سؤال ببرند.
جهرمی درادامه گفت: کاری که این دو اپراتور کردند این است که برخی بسته ها را حذف و بسته های جدیدی اضافه کرده اند، بعد هم کلاه شرعی درست کرده اند که هنوز بسته های قبلی روی سایت است و تنها تغییرات در اپلیکشن های همراه اول و ایرانسل من و درگاه های ستاره مربع آن ها اتفاق افتاده است.
به گفته ی جهرمی، اخطار لازم به این دو اپراتور ازطریق رگولاتوری، سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تعزیرات داده شده و اگر آن ها ظرف 10 روز از تخلف خود رفع اثر نکنند، پرونده شان وارد کمیته ی جرایم شده و برخورد جدی با آن ها صورت خواهد گرفت.
جهرمی گفت درصورتی که اپراتور ها نخواهند پول اضافی که از کاربران شان گرفته شده را به آن ها پس بدهند، وزارت ارتباطات این اختیار و قدرت را دارد تا در این زمینه با اپراتور ها برخورد و پول مردم را بازگرداند.
به گفته معاون وزیر ارتباطات به دلیل برنگشتن تعرفه اینترنت به حالت اولیه از سوی اپراتور ها و تداوم تخلفی که صورت گرفته است، صبح روز شنبه جریمه دو میلیارد تومانی به دو اپراتور ایرانسل و همراه اول ابلاغ شد. جریمه نقدی قدم اول برای برخورد با تخلف صورت گرفته است و در صورت استمرار این مساله، قطعا روال های دیگر را در پیش خواهیم گرفت. تعلیق، کاهش مدت اعتبار پروانه و مواردی از این دست، مصوبه های قانونی است که می توان با استناد به آن ها تخلفات را پیگیری کرد.
درنهایت در حالی که مهلت 10 روزه ای که به اپراتور ها داده بودند، تمام شد، به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، فلاح جوشقانی از ابلاغ جریمه دو میلیارد تومانی به اپراتور ها خبر داد و گفت: به دلیل برنگشتن تعرفه اینترنت به حالت اولیه از سوی اپراتور ها و تداوم تخلفی که صورت گرفته است، جریمه دو میلیارد تومانی به دو اپراتور ایرانسل و همراه اول ابلاغ شد.
آنطور که مشخص است سود اپراتور ها از بسته های اینترنت آنقدر دلچسب بود که تهدید جریمه دو میلیارد تومانی هم نتوانست مانع از اجرای سیاست های آن ها برای تغییرات بسته های اینترنتی شود.
اخطار دوم برای دو اپراتور متخلف
روز چهارشنبه بود که حسین فلاح جوشقانی در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: «دو روز قبل، دادگاه رسیدگی به تخلف گرانفروشی اپراتور های تلفن همراه، در تعزیرات حکومتی، برگزار شد و منتظر صدور حکم هستیم. طبق روال پروانه، اخطار دوم هم برای اپراتور های متخلف صادر شده و در صورت ادامه تخلف، کاهش مدت پروانه را اعمال خواهیم کرد.»
حال باید منتظر ماند و دید که در این روز های کرونایی که مردم اکثر کار های روزمره شان را با اینترنت انجام می دهند، تا چه زمانی همراه اول و ایرانسل می توانند به قلدری ادامه دهند و پول های کلانی از این راه به جیب بزنند؟
منبع خبر : جوان آنلاین

محتوای این خبر به صورت خودکار از «جوان آنلاین» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
کلیدواژه های این خبر
اینترنت   اپراتور   گران قیمت   ایرانسل   ویروس کرونا   زندگی روزمره  
اخبار مرتبط
اعتراض خبرنگاران به هدیه اینترنتی دولت و وزارت ارتباطات
فردا نیوز
ماجرای حذف بسته های مدت دار اپراتور ها چه بود؟
راه دانا
پشت پرده هیاهوی وزیر ارتباطات در مورد بسته های اینترنت چیست؟
فردا نیوز
جریمه تخلف اپراتورها افزایش یافت، روزی 17 میلیارد تومان جریمه برای همراه اول و ایرانسل
آی تی رسان
بهترین بسته اینترنت موبایل برای مشترکان همراه اول و ایرانسل
فرارو
پرونده گرانی بسته های اینترنت ایرانسل و همراه اول به دادگاه تعزیرات رسید
آی تی رسان
معضل این روزهای مردم در فضای مجازی ؛ افزایش عجیب بسته های اینترنت اپراتورهای کشور! | خط و نشان وزیرارتباطات جوان، برای اپراتورها به کجا می رسد؟
دیباچه
جهرمی: گران فروشی اپراتور ها تخلف محض است
تابش کوثر
نمک «ایرانسل» و «همراه اول» بر زخم کرونا
جوان آنلاین
بی توجهی ایرانسل به اعتراض مشترکان نسبت به گرانی اینترنت/پروانه اپراتور دوم تمدید می شود؟
خبرگزاری موج
یکه تازی اپراتور های متخلف؛ کسی نتوانست جلوی ایرانسل و همراه اول را بگیرد!
آفتاب
کسی نتوانست جلوی ایرانسل و همراه اول را بگیرد!
فرارو
ماهی گیری اپراتورهای اینترنت همراه از آب گل آلود نابسامانی بازار؛ وزیر ارتباطات ورود کند
خبرگزاری خانه ملت
ماهی گیری اپراتورهای اینترنت همراه از آب گل آلود نابسامانی بازار
نماینده
فروش بسته های بلندمدت ایرانسل و همراه اول همچنان در هاله ای از ابهام
حزب الله نیوز
ضرب الاجل 24 ساعته به اپراتور های تلفن همراه
صدا و سیما
ابلاغ جریمه 2 میلیارد تومانی گران فروشی اینترنت به ایرانسل و همراه اول
پارسینه
مهلت 10 روزه همراه اول و ایرانسل پایان یافت؛ جریمه دو میلیاردی در انتظار این دو اپراتور
آی تی رسان
مهلت اپراتور ها تمام شد؛ اینترنت ارزان نشد!/ آقای وزیر جوان جلوگیری از فیلتر اینستاگرام دست شما نیست جلوگیری از افزایش قیمت چطور؟
دیده بان ایران
همراه اول و ایرانسل به دلیل گران فروشی و گزارش به تعزیزات جریمه می شوند
آی تابناک
ماجرای افزایش ناگهانی قیمت بسته های اینترنت همراه
فرارو
افزایش ناگهانی قیمت بسته های اینترنت همراه
افکار نیوز
برخورد با گران فروشی بسته های اینترنت
شفا آنلاین
افزایش ناگهانی قیمت بسته های اینترنت همراه اول و ایرانسل با واکنش جدی وزارت ارتباطات همراه شد
آی تی رسان
اطلاعات 5.5 میلیون کاربر رایتل لو رفت!
مثلث
بیمه آسیا در مقابله با کرونا سنگ تمام گذاشت
تیتر20
چرا اینترنت برخی دانشگاه ها رایگان نیست؟
بازار نیوز
نحوه فعال سازی هدیه ایرانسل به مناسبت ماه رمضان
شمانیوز
محل زندگی مبتلایان به کرونا در مسکو بر روی اینترنت قرار گرفت
ایرنا
چرا از لایوهاى بعضا مستهجن استقبال شده است؟
نواندیش
پیشنهاد ادامه ارائه اینترنت رایگان خانگی
برنا نیوز
ارتقای اینترنت خانگی به VDSl در دست اجراست
صدا و سیما
سفر مجازی به تونس در روزهای قرنطینه
ایرنا
«20 گیگابایت» اینترنت هدیه معلمان فعال شد
آی سی تی پرس
تمدید 100 گیگابایت اینترنت ثابت TD-LTE رایگان برای مشترکان ایرانسل
آی سی تی پرس
ایرانسل هشت و نیم میلیارد ریال کمک نقدی برای مقابله با کرونا پرداخت کرد
آی سی تی پرس
اپراتور آمریکایی به خاطر شیوع ویروس کرونا به مدت دو ماه اینترنت رایگان و نامحدود عرضه می کند
آی تی رسان
برنامه اپراتور های مخابراتی آمریکا برای کنترل کرونا
خبر خودرو
آرامش، بزرگ ترین سپر دفاعی در برابر کرونا
بلاغ مازندران
مقایسه قیمت بسته های اینترنت ایرانسل، همراه اول و رایتل
فرارو
اخبار مرتبط
bltفردا نیوز : اعتراض خبرنگاران به هدیه اینترنتی دولت و وزارت ارتباطات
bltراه دانا : ماجرای حذف بسته های مدت دار اپراتور ها چه بود؟
bltفردا نیوز : پشت پرده هیاهوی وزیر ارتباطات در مورد بسته های اینترنت چیست؟
bltآی تی رسان : جریمه تخلف اپراتورها افزایش یافت، روزی 17 میلیارد تومان جریمه برای همراه اول و ایرانسل
bltفرارو : بهترین بسته اینترنت موبایل برای مشترکان همراه اول و ایرانسل
bltآی تی رسان : پرونده گرانی بسته های اینترنت ایرانسل و همراه اول به دادگاه تعزیرات رسید
bltدیباچه : معضل این روزهای مردم در فضای مجازی ؛ افزایش عجیب بسته های اینترنت اپراتورهای کشور! | خط و نشان وزیرارتباطات جوان، برای اپراتورها به کجا می رسد؟
bltتابش کوثر : جهرمی: گران فروشی اپراتور ها تخلف محض است
bltجوان آنلاین : نمک «ایرانسل» و «همراه اول» بر زخم کرونا
bltخبرگزاری موج : بی توجهی ایرانسل به اعتراض مشترکان نسبت به گرانی اینترنت/پروانه اپراتور دوم تمدید می شود؟
bltآفتاب : یکه تازی اپراتور های متخلف؛ کسی نتوانست جلوی ایرانسل و همراه اول را بگیرد!
bltفرارو : کسی نتوانست جلوی ایرانسل و همراه اول را بگیرد!
bltخبرگزاری خانه ملت : ماهی گیری اپراتورهای اینترنت همراه از آب گل آلود نابسامانی بازار؛ وزیر ارتباطات ورود کند
bltنماینده : ماهی گیری اپراتورهای اینترنت همراه از آب گل آلود نابسامانی بازار
bltحزب الله نیوز : فروش بسته های بلندمدت ایرانسل و همراه اول همچنان در هاله ای از ابهام
bltصدا و سیما : ضرب الاجل 24 ساعته به اپراتور های تلفن همراه
bltپارسینه : ابلاغ جریمه 2 میلیارد تومانی گران فروشی اینترنت به ایرانسل و همراه اول
bltآی تی رسان : مهلت 10 روزه همراه اول و ایرانسل پایان یافت؛ جریمه دو میلیاردی در انتظار این دو اپراتور
bltدیده بان ایران : مهلت اپراتور ها تمام شد؛ اینترنت ارزان نشد!/ آقای وزیر جوان جلوگیری از فیلتر اینستاگرام دست شما نیست جلوگیری از افزایش قیمت چطور؟
bltآی تابناک : همراه اول و ایرانسل به دلیل گران فروشی و گزارش به تعزیزات جریمه می شوند
bltفرارو : ماجرای افزایش ناگهانی قیمت بسته های اینترنت همراه
bltافکار نیوز : افزایش ناگهانی قیمت بسته های اینترنت همراه
bltشفا آنلاین : برخورد با گران فروشی بسته های اینترنت
bltآی تی رسان : افزایش ناگهانی قیمت بسته های اینترنت همراه اول و ایرانسل با واکنش جدی وزارت ارتباطات همراه شد
bltمثلث : اطلاعات 5.5 میلیون کاربر رایتل لو رفت!
bltتیتر20 : بیمه آسیا در مقابله با کرونا سنگ تمام گذاشت
bltبازار نیوز : چرا اینترنت برخی دانشگاه ها رایگان نیست؟
bltشمانیوز : نحوه فعال سازی هدیه ایرانسل به مناسبت ماه رمضان
bltایرنا : محل زندگی مبتلایان به کرونا در مسکو بر روی اینترنت قرار گرفت
bltنواندیش : چرا از لایوهاى بعضا مستهجن استقبال شده است؟
bltبرنا نیوز : پیشنهاد ادامه ارائه اینترنت رایگان خانگی
bltصدا و سیما : ارتقای اینترنت خانگی به VDSl در دست اجراست
bltایرنا : سفر مجازی به تونس در روزهای قرنطینه
bltآی سی تی پرس : «20 گیگابایت» اینترنت هدیه معلمان فعال شد
bltآی سی تی پرس : تمدید 100 گیگابایت اینترنت ثابت TD-LTE رایگان برای مشترکان ایرانسل
bltآی سی تی پرس : ایرانسل هشت و نیم میلیارد ریال کمک نقدی برای مقابله با کرونا پرداخت کرد
bltآی تی رسان : اپراتور آمریکایی به خاطر شیوع ویروس کرونا به مدت دو ماه اینترنت رایگان و نامحدود عرضه می کند
bltخبر خودرو : برنامه اپراتور های مخابراتی آمریکا برای کنترل کرونا
bltبلاغ مازندران : آرامش، بزرگ ترین سپر دفاعی در برابر کرونا
bltفرارو : مقایسه قیمت بسته های اینترنت ایرانسل، همراه اول و رایتل
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.