مخبر - 1399/04/10 - پشیمانی در انتظار این سهامداران بورسی است

پشیمانی در انتظار این سهامداران بورسی است
خبرگزاری آریا - یک کارشناس بازار سرمایه اصلاح شاخص بورس در وضعیت کنونی را منطقی دانست و گفت: در صورت ثبات قیمت دلار، روند صعودی شاخص بورس معقول است اما با اقدامات و حمایت های جدید دولت از بازار سرمایه، این بازار وارد فاز صعودی می شود.
پشیمانی در انتظار این سهامداران بورسی است

پشیمانی در انتظار این سهامداران بورسی است خبرگزاری آریا - یک کارشناس بازار سرمایه اصلاح شاخص بورس در وضعیت کنونی را منطقی دانست و گفت: در صورت ثبات قیمت دلار، روند صعودی شاخص بورس معقول است اما با اقدامات و حمایت های جدید دولت از بازار سرمایه، این بازار وارد فاز صعودی می شود.
یک کارشناس بازار سرمایه اصلاح شاخص بورس در وضعیت کنونی را منطقی دانست و گفت: در صورت ثبات قیمت دلار، روند صعودی شاخص بورس معقول است اما با اقدامات و حمایت های جدید دولت از بازار سرمایه، این بازار وارد فاز صعودی می شود. روند معاملات بورس در بازار روز گذشته براساس پیش بینی ها به دلیل نزدیک شدن به کانال یک میلیون و 500 هزار واحد وارد فاز اصلاحی شد و در مسیر نزولی قرار گرفت.
با توجه به مقاومت شاخص بورس به کانال 1.5 میلیون واحد اما اصلاح شاخص بورس در معاملات دیروز به دلیل رشد تندی که اخیرا تجربه کرده بود دور از ذهن نبود و اکثر فعالان بازار در انتظار چنین اصلاحی بودند.
در آغاز معاملات روز گذشته اکثر نمادها به خصوص سهام شرکت های بزرگ و شاخص ساز در صف فروش قرار گرفتند و باعث افت بیش از ٣٠ هزار واحدی شاخص بورس در بازار شدند اما به مرور و با نزدیک شدن به نیمه دوم معاملات تا حدودی از تب و تاب افت و نوسان های شدید در بازار کاسته و به مراتب به دنبال بهبود معاملات، زمینه جمع آوری صف های فروش و ایجاد صف های خرید طولانی در برخی از سهام مانند خودرو فراهم شد و در نهایت شاخص بورس با 10 هزار واحد افت در کانال یک میلیون و 481 هزار واحد به معاملات روز گذشته پایان داد.
اضطراب و نگرانی هایی که برخی از سهامداران از اصلاح شاخص بورس دارند و در بیشتر مواقع آن را با ریزش شاخص بورس اشتباه می گیرند باعث شده تا به محض ورود شاخص بورس به فاز اصلاحی دست به برخی از رفتارهای هیجانی بزنند و به سرعت با قرار گرفتن در صف های فروش اقدام به عرضه سهام خود در بازار کنند.
روند کلی بازار براساس پیش بینی های صورت گرفته صعودی و اصلاح هایی که در بازار انجام می شود مقطعی و زورگذر است به همین دلیل بعد از کاهش التهابات حاکم در بازار و بازگشت دوباره شاخص بورس به مدار افزایش چیزی جز پشیمانی عاید سهامدارانی که به دنبال خرید سهام بنیادی و بزرگ بازار هستند، نمی شود.
با وجود چنین نگرانی هایی از سوی سهامداران، اکثر کارشناسان اصلاح در بازار را به نفع معاملات و سهامداران حاضر در بازار می دانند و آن را بهترین فرصت برای خرید و اصلاح پرتفوی توسط سرمایه گذاران در این بازار اعلام کرده اند.
البته در زمینه پیش بینی روند معاملات امروز اختلاف نظرهایی وجود دارد که در این مورد برخی از کارشناسان اعلام کرده اند، روند اصلاحی شاخص بورس در بازار دیروز گذرا و کوتاه مدت بوده و از امروز بازار ضمن بازگشت به روند صعودی خود مقاومت شاخص یک میلیون و ٥٠٠ هزار واحد را می شکند و شاخص بورس باز هم به فتح قله ای جدید در بازار دست پیدا خواهد کرد.
این در حالی است که برخی دیگر از کارشناسان معتقدند که تا زمان تزریق اخبار جدید و تاثیرگذار بر روند معاملات بازار و انجام اقدامات جدید توسط دولت و دیگر ارکان کشور، شاخص بورس در همین محدوده ها در حرکت است و فعلا رشد پر هیجانی را مانند چند روز گذشته از خود نشان نمی دهد.
مرز روانی شاخص بورس بر روی اعداد رند
روزبه شریعتی در این خصوص، اظهار داشت: بازار دوباره روند صعودی چند وقت گذشته را در پیش گرفته بود و باید به این نکته توجه داشت که به دنبال هر رشد پرشتابی در بازار، به طور حتم یک روند اصلاح طبیعی وجود دارد.
وی ادامه داد: صحبت های انجام شده مبنی بر مرز روانی شاخص بورس بر کانال ١.٥ میلیون واحد چندان درست به نظر نمی رسد بلکه براساس شواهد موجود، مرز روانی ایجاد شده بر روی اعداد رند در شاخص بورس اتفاق افتاده است.
شریعتی گفت: رشد پرشتاب شاخص بورس از کانال یک میلیون و ١٠٠ هزار واحد تا یک میلیون و ٥٠٠ هزار واحد و با اتکا بر شرکت های کامودیتی محور ناشی از ارزش قیمت دلار است و نمی توان این روند صعودی پرشتاب را به دیگر عوامل ربط داد.
این کارشناس بازار سرمایه با تاکید بر اینکه کماکان ورود پول به بازار سهام و رشد شاخص در این بازار ادامه دار است، افزود: بازارهای جانشین مانند طلا و مسکن از اولویت چندانی برای سرمایه گذاری برخوردار نیستند و در معاملات از آمار بسیار کمتری نسبت به بورس دارند.
عوامل تاثیرگذار بر افزایش قیمت دلار
وی به عامل تاثیرگذار در افزایش قیمت دلار اشاره کرد و گفت: عامل بسیار مهمی که باعث افزایش نرخ دلار و جلب توجه بازار سرمایه برای ورود نقدینگی ها شد، انتشار گزارش بانک مرکزی در سه ماه زمستان بود.
به گفته شریعتی، حجم نقدینگی موجود در کشور در انتهای سال ٩٨ بیش از ٤٧٠ هزار میلیارد تومان بود که آمار موجود نشان دهنده رشد حدود ٥٠ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ٩٧ است.
این کارشناس بازار سرمایه، خاطرنشان کرد: زمانی که سرمایه گذاران اقدام به فروش سهام خود در بورس می کنند سرمایه های خود را به دلیل عدم وجود بازارهای جایگزین، دوباره به سمت بورس سوق می دهند و در دیگر سهام اقدام به سرمایه گذاری می کنند.
وی مهمترین دلایل تاثیرگذار در روند صعودی اخیر شاخص بورس را افزایش قیمت دلار، سیاست های پولی موجود در کشور و افزایش پایه پولی در کشور اعلام کرد و اظهار داشت: این افزایش پایه پولی و حجم نقدینگی موجود زمینه ساز تورم در کشور و رشد قیمت ها خواهد بود که این موضوع در کنار سیاست های فشار آمریکا بر حواله های ارزی باعث افزایش قیمت دلار شد.
عرضه صندوق های ETF زودتر از موعد مقرر
شریعتی خاطرنشان کرد: براساس شنیده ها قرار است صندوق های ETF فولاد و فملی که قرار بوده در مرحله سوم و بعد از گروه پالایشگاه هاعرضه شود زودتر از زمان تعیین شده به مرحله عرضه در بازار برسد.
این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به تقکیک مسیر سهام در بازار بعد از گزارشات سه ماهه و عبور از فصل مجامع گفت: همانگونه که اکنون مشخص است، سهام کوچک در بازار در حال اصلاح قیمتی هستند اما سهام شرکت های بزرگ با اقبال قابل توجهی روبرو شده اند، این موضوع نشات گرفته از عرضه صندوق های ETF و افزایش قیت دلار است که باعث اقبال عمومی به سمت سهم های بزرگ شده است.
وی با بیان اینکه بازار در این مرحله نیاز به یک استراحت و اصلاحی دارد، افزود: بازار امروز مثبت اما پرعرضه خواهد بود و برخی دیگر از سهام برای بازگشت دوباره بازار به روند تعادلی نیاز به اصلاح دارند.
شریعتی به زمان خاتمه اصلاح شاخص بورس در بازار تاکید کرد و افزود: نمی توان به طور دقیق اعلام کرد که روند اصلاحی بازار تا کجا ادامه دارد، اکنون منتظر برخی از مسایل غیر از بازار مانند رخ دادن برخی از اتفاقات جدید در بازار جهانی و انتظار برای مشخص شدن سیاست های بانک مرکزی در بحث دلار برای بازار آزاد هستیم که می تواند بر روند بازار تاثیرگذار باشد.
این کارشناس بازار سرمایه با تاکید بر اینکه ممکن است فعلا بازار بر روی کانال ١.٥ میلیون واحد باقی بماند، گفت: به نظر می رسد روند بازار تا زمان ارائه گزارشات سه ماه نخست سال که پایان تیر ماه منتشر می شود، متعادل باشد.
منبع: ایرنا
منبع خبر : آریا

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
بازار   بازار سرمایه   سهامداران   شاخص کل بورس   ثبات قیمت   کارشناس بازار سرمایه  
اخبار مرتبط
سهام عدالت تا پایان سال کامل آزاد می شود
کارگر آنلاین
عدد شاخص بورس ملاک خوبی برای تصمیم گیری سهامداران نیست
ایران اکونومیست
پیش بینی شاخص بورس در هفته پیش رو | آیا بازار سرمایه با موج اصلاحی روبرو است؟
همشهری آنلاین
اصلاح شاخص بورس منطقی است؟ | دلار چه نقشی در روند صعودی بازار سرمایه دارد؟
همشهری آنلاین
این سهامداران بورسی پشیمان می شوند
شمانیوز
این سهامداران بورسی پشیمان می شوند!
پول نیوز
مرز روانی شاخص بورس بر روی اعداد رند
ایران اکونومیست
پشیمانی در انتظار این سهامداران بورسی است
شمانیوز
اصلاح شاخص بورس منطقی است
ایرنا
اصلاح شاخص بورس به نفع بازار و سهامداران است
ایرنا
عرضه های جدید می تواند ظرف بازار سرمایه را بزرگ کند/ تنها 4درصد جامعه در بورس حضور دارند
برنا نیوز
فرآیند اصلاح شاخص بورس، امر ذاتی بازار سرمایه است
ایرنا
روزهای سبز شاخص بورس در ایام نوروز
ایران اکونومیست
تاثیر کوتاه مدت FATF بر روند معاملات بورس
آریا
اصلاح شاخص بورس در یک قدمی بازار سرمایه
ایرنا
دلایل تداوم رشد بازار سرمایه چیست؟
روز نو
دو عامل بازدارنده رشد بازار سرمایه
ایران اکونومیست
دو عاملی که ترمز رشد شاخص بورس را می کشند
ایرنا
آیا شاخص بورس دوباره وارد فاز اصلاحی می شود؟
آریا
تازه ترین پیش بینی از شاخص بورس
صبحانه با خبر
بورس اکنون گزینه برتر سرمایه گذاری است/امکان ریزش شاخص وجود ندارد
عصر مالی
ریزش شاخص بورس بعید است
ایرنا
کاهش ریسک سرمایه گذاری در بورس با صندوق های سرمایه گذاری
عصر مالی
کنترل ریسک سرمایه گذاری در بورس با صندوق های سرمایه گذاری
ایبنا
شرکت های کوچک سردمدار رشد بورس در نیمه نخست 98
ایران اکونومیست
پیش بینی اوضاع بورس در نیمه دوم سال
همشهری آنلاین
«چاپ» بازدهی در گروه «محصولات چرمی»
بورس نیوز
بازگشت شاخص به روند صعودی
آریا
پگونه در بازار سهام موفق شویم؟
بازار نیوز
اصلاح بزرگ در بازار سرمایه/ بازگشت شاخص به روند صعودی
ایبنا
افت 8 هزار واحدی شاخص کل بازار سهام؛ چرا بورس ریخت؟
فرارو
ادامه روند منفی شاخص بورس، تا ابتدای مهرماه
ایرنا
چرایی سقوط بورس تهران؛ آیا الان وقت خرید سهام است؟
تابناک
هیجان زدگی در بورس ممنوع
ایبنا
ریزش 3834 واحدی شاخص بورس / تاثیر مسایل سیاسی منطقه بر معاملات بازار سرمایه
اقتصادگردان
تاثیر مسایل سیاسی منطقه بر معاملات بازار سرمایه
ایبنا
رشد شاخص بورس در بلند مدت ادامه دار است
اقتصاد آنلاین ایران
اصلاح بازار، لازمه رشد شاخص بورس است
ایرنا
علامت سوال مقابل هدیه های کوچک «خصوصی سازی»
بورس نیوز
فتح قله های جدید در انتظار شاخص بورس
ایرنا
اخبار مرتبط
bltکارگر آنلاین : سهام عدالت تا پایان سال کامل آزاد می شود
bltایران اکونومیست : عدد شاخص بورس ملاک خوبی برای تصمیم گیری سهامداران نیست
bltهمشهری آنلاین : پیش بینی شاخص بورس در هفته پیش رو | آیا بازار سرمایه با موج اصلاحی روبرو است؟
bltهمشهری آنلاین : اصلاح شاخص بورس منطقی است؟ | دلار چه نقشی در روند صعودی بازار سرمایه دارد؟
bltشمانیوز : این سهامداران بورسی پشیمان می شوند
bltپول نیوز : این سهامداران بورسی پشیمان می شوند!
bltایران اکونومیست : مرز روانی شاخص بورس بر روی اعداد رند
bltشمانیوز : پشیمانی در انتظار این سهامداران بورسی است
bltایرنا : اصلاح شاخص بورس منطقی است
bltایرنا : اصلاح شاخص بورس به نفع بازار و سهامداران است
bltبرنا نیوز : عرضه های جدید می تواند ظرف بازار سرمایه را بزرگ کند/ تنها 4درصد جامعه در بورس حضور دارند
bltایرنا : فرآیند اصلاح شاخص بورس، امر ذاتی بازار سرمایه است
bltایران اکونومیست : روزهای سبز شاخص بورس در ایام نوروز
bltآریا : تاثیر کوتاه مدت FATF بر روند معاملات بورس
bltایرنا : اصلاح شاخص بورس در یک قدمی بازار سرمایه
bltروز نو : دلایل تداوم رشد بازار سرمایه چیست؟
bltایران اکونومیست : دو عامل بازدارنده رشد بازار سرمایه
bltایرنا : دو عاملی که ترمز رشد شاخص بورس را می کشند
bltآریا : آیا شاخص بورس دوباره وارد فاز اصلاحی می شود؟
bltصبحانه با خبر : تازه ترین پیش بینی از شاخص بورس
bltعصر مالی : بورس اکنون گزینه برتر سرمایه گذاری است/امکان ریزش شاخص وجود ندارد
bltایرنا : ریزش شاخص بورس بعید است
bltعصر مالی : کاهش ریسک سرمایه گذاری در بورس با صندوق های سرمایه گذاری
bltایبنا : کنترل ریسک سرمایه گذاری در بورس با صندوق های سرمایه گذاری
bltایران اکونومیست : شرکت های کوچک سردمدار رشد بورس در نیمه نخست 98
bltهمشهری آنلاین : پیش بینی اوضاع بورس در نیمه دوم سال
bltبورس نیوز : «چاپ» بازدهی در گروه «محصولات چرمی»
bltآریا : بازگشت شاخص به روند صعودی
bltبازار نیوز : پگونه در بازار سهام موفق شویم؟
bltایبنا : اصلاح بزرگ در بازار سرمایه/ بازگشت شاخص به روند صعودی
bltفرارو : افت 8 هزار واحدی شاخص کل بازار سهام؛ چرا بورس ریخت؟
bltایرنا : ادامه روند منفی شاخص بورس، تا ابتدای مهرماه
bltتابناک : چرایی سقوط بورس تهران؛ آیا الان وقت خرید سهام است؟
bltایبنا : هیجان زدگی در بورس ممنوع
bltاقتصادگردان : ریزش 3834 واحدی شاخص بورس / تاثیر مسایل سیاسی منطقه بر معاملات بازار سرمایه
bltایبنا : تاثیر مسایل سیاسی منطقه بر معاملات بازار سرمایه
bltاقتصاد آنلاین ایران : رشد شاخص بورس در بلند مدت ادامه دار است
bltایرنا : اصلاح بازار، لازمه رشد شاخص بورس است
bltبورس نیوز : علامت سوال مقابل هدیه های کوچک «خصوصی سازی»
bltایرنا : فتح قله های جدید در انتظار شاخص بورس
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.