مخبر - 1399/03/03 - تاثیر آزادسازی خرمشهر بر مواضع سازمان ملل/ ادامه جنگ پس از فتح خرمشهر از مطالبات مردم و خانواده شهدا بود

تاثیر آزادسازی خرمشهر بر مواضع سازمان ملل/ ادامه جنگ پس از فتح خرمشهر از مطالبات مردم و خانواده شهدا بود
جانشین فرمانده نیروی انتظامی گفت: تا زمان فتح خرمشهر سازمان ملل هیچگونه اظهار نظری در خصوص جنگ و حمله عراق به ایران نکرد و آن ها فکر می کردند که صدام پیروز است.
تاثیر آزادسازی خرمشهر بر مواضع سازمان ملل/ ادامه جنگ پس از فتح خرمشهر از مطالبات مردم و خانواده شهدا بود

گروه اجتماعی دفاع پرس: پس از حمله نیروهای عراقی به خرمشهر، یک گردان از تکاوران دریایی ارتش به فرماندهی هوشنگ صمدی، گردان دژ خرمشهر به فرماندهی علی قمری و دانشجویان دانشگاه افسری امام علی (ع) به فرماندهی حسین حسنی سعدی، همچنین تعدادی از نیروهای سپاه خرمشهر به فرماندهی محمد جهان آرا از معدود یگان های نظامی بودند، که به مدت 34 روز از شهر دفاع کردند.

پس از رشادت های فراوان نیروهای حاضر در خرمشهر، این شهر سقوط کرد و به دست نیروهای رژیم بعثی عراق افتاد.

پس از طراحی عملیات های مختلف و پیروزی رزمندگان در این عملیات ها در برابر نیروهای تا بن دندان مسلح عراق، عملیات الی بیت المقدس برای آزاسازی خرمشهر طراحی و شهر خرمشهر پس از 576 روز اشغال توسط نیروهای ارتش عراق، در روز سوم خرداد سال 1361 توسط نیروهای مسلح ایران بازپس گرفته شد.

فتح خرمشهر بازتاب جهانی داشت و عراق با از دست دادن خرمشهر، از نظر سیاسی تکیه گاهش را برای مذاکره از دست داد. این نبرد از لحاظ نظامی، به عنوان نقطهٔ عطفی در تاریخ جنگ تحمیلی عراق علیه ایران شناخته می شود.

بر این اساس، خبرنگار دفاع پرس گفت وگویی با سردار سرتیپ «قاسم رضایی» جانشین فرمانده نیروی انتظامی و یکی از فرماندهان گردان های علمیات آزادسازی خرمشهر انجام داده است که ماحصل آن در ذیل آمده است:

برای اینکه به موضوع دفاع مقدس بپردازیم، باید علت شروع جنگ را مطرح کرد. پس از پیروزی انقلاب اسلامی کشورمان آماده جنگ نبود و دولت نیز در آن زمان دولت بی ثباتی بود. همچنین نظم دستگاه ها و سازمان ها ازجمله نیروهای مسلح به هم ریخته بود و دشمنان قسم خورده ما که منافع خود را در خطر می دیدند، دائماً در حال توطئه بودند. دشمن با استفاده از منافقین در پی ایجاد ناآرامی در سراسر کشور بود و با توطئه های مختلفی اعم از غائله کردستان، جنوب بلوچستان، خلق عرب و جنگ و فتنه های دیگر به سقوط انقلاب نوپای ما می اندیشید. دشمن در آن شرایط از تمام ظرفیت های خود استفاده کرد، اما نتوانست کاری از پیش ببرد و انقلاب الهی ما مسیر خود را ادامه داد.

انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) و یک امت که بدون چون و چرا از او پیروی می کردند، یکی پس از دیگری توطئه ها را خنثی کردند؛ دشمن پس از اینکه دید برنامه هایش به طور پیاپی بی اثر می شود با یک برنامه ریزی به دنبال یک حمله و تحمیل یک جنگ به انقلاب اسلامی ایران بود تا جغرافیای آن را بر هم بزند و ایران را تجزیه کند تا دیگر کشوری به نام ایران وجود نداشته باشد.

هدف دشمن از جنگ جلوگیری از صدور فرهنگ انقلاب اسلامی بود

هدف اصلی دشمن از ایجاد جنگ جلوگیری از صدور انقلاب و شعاع منور انقلاب اسلامی به ویژه در کشورهای مرتجع منطقه بود؛ دشمنان از این ترس داشتند که حتی فرهنگ انقلاب اسلامی به کشورهای غیرمسلمان هم نفوذ کند.

دشمن زمانی که به این موضوع رسید که فردی در کشور رئیس جمهور و سمت فرماندهی کل قوا را دارد وابسته است و بعضی از عناصر ارتش بازنشسته شده اند و بعضی ها از کشور فرار کردند و آن هایی که مانده اند سازمان ندارند عزم خود را برای جنگ چند برابر کرد؛ تمامی مولفه هایی که دشمن برای حمله به ایران به آن فکر می کرد درست است اما به این موضوع فکر نمی کرد که این انقلابِ الهی صاحب دارد و ملت ایران مسلمان هستند و روح حاکم در این ملت تشیع عاشورایی است و از این غافل ماندند.

دشمن وقتی اوضاع ایران را این چنین دید جنگ تحمیلی را آغاز کرد و هزار و 200 کیلومتر از مرزهای کشورمان را درگیر کرد؛ آنها فکر می کردند که پیروزیشان قطعی است و کار ایران در همان چند روز اول جنگ تمام است. رجزی که صدام، معاون او و وزیر خارجه وقت عراق می خواند نشان داد که آنها خود را پیروز حتمی جنگ می دانند.

در جنگ تحمیلی شرق و غرب و کشورهای مرتجع منطقه از ترس اینکه فرهنگ انقلاب اسلامی باعث شود ملت شان قیام کنند و حق خواهی کنند به حمایت از صدام پرداختند؛ رژیم بعث عراق با 12 لشکر آماده رزم تجهیزات مکانیزه و زرهی، توپخانه های آنچنانی، نیروی هوایی و از همه مهمتر حمایت استکبار و قول هایی که به او داده بودند جنگ را آغاز کرد.

پس از حمله صدام، بنی صدر خائن اعلام می کرد ما زمین می دهیم و زمان به دست می آوریم و با این تفکر و شعار بخش زیادی از خاک ما به دست دشمن افتاد؛ پس از این اتفاقات حضرت امام فرمود «صدام دیوانه باید ادب شود»؛ پس از سخنرانی امام (ره) ملت ایران به ندای ایشان لبیک گفتند و به جبهه ها اعزام شدند.

نفس قدسی امام خمینی شهید چمران ها را وارد جبهه کرد

نیروهای ارتش، سپاه تازه تاسیس و نیروهای مردمی با حضور در خط مقدم به مقابله با پیشروی های رژیم بعث عراق کردند. در اول جنگ جلوگیری از توسعه حرکت متجاوزین بعثی در دستور کار قرار گرفت و با نفس قدسی امام، شهید چمران ها وارد جبهه شدند و با ایجاد موانع فیزیکی جلوی حرکت دشمن گرفته شد.

ادامه جنگ پس از فتح خرمشهر از مطالبات مردم و خانواده شهدا بود/ پس از فتح خرمشهر سازمان ملل شروع به موضع گیری کرد/ روحیه رزمندگان جنگ تحمیلی را به دفاع مقدس تبدیل کرد

سپاه پاسداران با تجربه ای که در کردستان به دست آورده بود با استفاده از ظرفیت های مردمی و جنگ چریکی ضربه هایی به دشمن وارد کرد؛ سپاه با طراحی عملیات های محدود توانست ضربه های محکمی به دشمن بزند و عقبه آن ها را تخریب کند؛ سپاه همچنین با اجرای عملیات یا مهدی در سوسنگرد ضربه ای به دشمن وارد کرد که باعث ایجاد ترس و وحشت در دل نیروهای عراقی شد.

پس از عملیات یا مهدی، عملیات فرمانده کل قوا روح خدا در شرق کارون شروع شد؛ عملیات فرمانده کل قوا توسط سردار «یحیی صفوی» طراحی و با حدود 300 رزمنده آغاز شد و به یک لشکر مکانیزه و تیپ کماندویی صلاح الدین ایوبی عراق و نیروهای عراقی چنان ضربه ای وارد کردند که آن ها 10 کیلومتر عقب نشینی کردند.

ارتش، سپاه و نیروهای مردمی پله به پله در جنگ پیش می رفتند و دشمن را وادار به عقب نشینی می کردند؛ سپاه در آن زمان کار تشکیل یگان های متناسب با جنگ منظم خود را آغاز کرد و علاوه بر یگان، گردان و تیپ تشکیل داد.

پس از اینکه تجربیات ما در مقابله با رژیم بعث عراق افزایش پیدا کرد نیروهای ما شروع به آغاز عملیات های بزرگ کردند؛ عملیات فتح المبین طراحی، شناسایی و از مناطقی در شوش و شمال سوسنگرد شروع شد و مناطق وسیعی از خاکمان آزاد شد؛ شناسایی ها به قدری دقیق بود که قبل از اینکه خط مقدم شکسته شود توپخانه عراق سقوط می کرد.

در کنار تاکتیک ها، رزم ها، شناسایی ها و طراحی های مناسب رفتار مسلمانی بر مدیران و رزمندگان حاکم بود و اعلام شد هر نیروی عراقی تسلیم شود با او به صورت رافت اسلامی برخورد می شود و این موضوع به جبهه مقابل انتقال پیدا کرد و باعث شد خیلی ها تسلیم شوند.

روحیه رزمندگان جنگ تحمیلی را به دفاع مقدس تبدیل کرد

همزمان با جنگ تحمیلی گروهک های کومله، دموکرات، چریک فدائیان و .... در کردستان فعالیت می کردند و رزمندگان علاوه بر جنوب در غرب و شمالغرب به مقابله با دشمنان می پرداختند؛ با روحیاتی که حضرت امام داشت و تبعیت رزمندگان از امام جنگ تحمیلی به دفاع مقدس تبدیل شده بود.

ادامه جنگ پس از فتح خرمشهر از مطالبات مردم و خانواده شهدا بود/ پس از فتح خرمشهر سازمان ملل شروع به موضع گیری کرد/ روحیه رزمندگان جنگ تحمیلی را به دفاع مقدس تبدیل کرد

پس از تجربیات مختلف در دفاع مقدس قوه عاقله مدیریت جنگ به این نتیجه رسید که باید بین جبهه شمال و جنوب فاصله ایجاد کند و عملیات طریق القدس طراحی و اجرایی شد؛ قبل از این عملیات، عملیات ثامن الائمه برگزار شد که باعث شد آبادان از محاصره خارج شود و خط دفاعی ما کارون شد.

با جدا کردن جبهه شمال و جنوب دشمن در تدارک و مدیریت مشکل پیدا کرد و عملیات طریق القدس توانست به اهدافی که از قبل پیش بینی شده بود برسد.

مردم و رزمندگان به دنبال این بودند که «خونین شهر تبدیل به خرمشهر شود» خرمشهر زمانی که سقوط کرد به خونین شهر تبدیل شد؛ عملیات الی بیت المقدس برای آزادسازی خرمشهر از منطقه بستان، سوسنگرد و خط نیسان در هورالهویزه خط دفاعی ما بود و تا دب حردان و نزدیک 10 کیلومتری اهواز و کارون ختم می شد.

عملیات الی بیت المقدس عملیاتی بزرگ محسوب می شد؛ در آن زمان با اتحادی که بین ارتش، سپاه، نیروی انتطامی در قالب ( ژاندرمری، شهربانی و کمیته انقلاب اسلامی) نیروهای مردمی نیروهای مسلح در جمهوری اسلامی ایران به خوبی شکل گرفته بود.

شخصیت هایی همچون شهید صیاد شیرازی فرمانده نیروی زمینی ارتش با روحیه بسیجی که داشتند باعث شد بین ارتش، سپاه و بسیج وحدت ایجاد شود. در عملیات الی بیت المقدس قرارگا های مختلفی بین ارتش و سپاه شکل گرفت. عملیات آزادسازی خرمشهر از اریبهشت ماه آغاز شد و سوم خرداد 61 خونین شهر شد تبدیل شد به خرمشهر و فاتح اصلی روح امام خمینی بود و مدیر این میدان شهید حاج احمد کاظمی بود و با فداکاری و روحیه بسیجیان، پاسداران و همراهی و پشتیبانی توپخانه ای و هواپیمایی ارتش خرمشهر آزاد شد.

شهید کاظمی برای اولین بار اعلام کرد خرمشهر را خدا آزاد کرد

اولین بار شهید کاظمی گفت خرمشهر را خدا آزاد کرد؛ روح امام به فرمانده جنگ دمیده شده و با تلاش و زحمت در چندین مرحله خرمشهر آزاد شد.

با توجه به موانع ای که دشمن ایجاد کرده بود عملیات آزاد سازی خرمشهر در مرحله سوم قفل شده و از پاسگاه کوت سواری تا نزدیک به کارون و جاده اهواز به خرمشهر با موانع بسته شده بود؛ چند روزی عملیات بیت المقدس متوقف شد و پس از آن شهید «خرازی» گردانی تشکیل می دهد و به همراه شهید کاظمی محورهایی تشکیل می دهند و یک حرکت دورانی با معماری جنگی که شهید کاظمی داشت دور می زنند و از پل نو وارد خرمشهر می شوند.

پس از فتح خرمشهر سازمان ملل شروع به موضع گیری کرد

تا زمان فتح خرمشهر سازمان ملل هیچگونه اظهار نظری در خصوص جنگ و حمله عراق به ایران نکرد و آن ها فکر می کردند که صدام پیروز است. آمریکایی که از ابتدای جنگ در پشت پرده بود پس از اینکه دید ایران به سمتی می رود که رژیم بعث عراق را به سقوط بکشاند اعلام موضع کرد و شروع کرد به صورت آشکار از صدام حمایت می کرد.

آمریکا در خلیج فارس به کشتی ها و مراکز نفتی ما حمله کرد و اطلاعات را به روز در اختیار عراق می گذاشت؛ کشورهای مرتجع منطقه علاوه بر کمک های پول و نیرویی اعلام کردند که اگر قوای ایران به سمت عراق بیایند ما هم وارد جنگ خواهیم شد.

ادامه جنگ پس از فتح خرمشهر از مطالبات مردم و خانواده شهدا بود

مطالبه گر اصلی برای ادامه جنگ پس از آزادسازی خرمشهر مردم و خانواده شهدا بودند؛ مردم شهید داده بودند انقلاب کرده بودند برای عزت مندی و نمی توانستند ذلت را تحمل کنند و ندا دادند «جنگ جنگ تا رفع فتنه» و «جنگ جنگ تا پیروزی» و امام به عنوان فرمانده کل قوا صدای مردم را شنید و دستور داد جنگ را ادامه دهید.

ادامه جنگ پس از فتح خرمشهر از مطالبات مردم و خانواده شهدا بود/ پس از فتح خرمشهر سازمان ملل شروع به موضع گیری کرد/ روحیه رزمندگان جنگ تحمیلی را به دفاع مقدس تبدیل کرد

پس از فتح خرمشهر ایران دو راه داشت؛ اول اینکه با پایان جنگ موافقت کند که با این کار ذلت را می پذیرفت و این اجازه را به عراق می داد که با تجدید قوا دوباره به ایران حمله کند؛ راه دوم این بود که سیستم آسیب پذیر رژیم بعث عراق را از بین ببرد و صدام را ادب کند و در یک موضع قدرت پشت میز بنشیند؛ ایران هیچگاه به دنبال جنگ نبود و این جنگ به ما تحمیل شد و در سراسر جنگ ما از کشورمان دفاع کردیم.

از سمت ایران ما هیچگونه جنگی نداشتیم و هدف ما در دفاع مقدس خارج کردن دشمن و دور کردن اهدافی همچون اهواز، خرمشهر و مراکز زیستی مردم از تیررس دشمن بود؛ بخشی از دفاع ما برای دفاع از مردم عراق بود و در زمان جنگ مجاهدین مظلوم عراقی در کنار ما بودند که با رژیم بعث عراق جنگ می کردند.

انتهای پیام/ 241

منبع خبر : خبرگزاری دفاع مقدس

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
عراق   سوم خرداد   مطالبات مردم   سازمان ملل متحد   خانواده های شهدا  
اخبار مرتبط
چه کسی بعد از آزادسازی خرمشهر، جنگ ایران و عراق را تعطیل اعلام کرد؟
باشگاه خبرنگاران
فتح خرمشهر، نقطه عطف جنگ تحمیلی
ایسنا
فیلم/ تاثیر آزادسازی خرمشهر بر مواضع سازمان ملل
خبرگزاری دفاع مقدس
عکس/ رهبر انقلاب و شهید جهان آرا در خرمشهر
مشرق نیوز
اگر ادبیات جنگ در کیف مدرسه بچه ها نباشد ضرر کرده ایم
خبرگزاری کتاب ایران
تاثیر آزادسازی خرمشهر بر مواضع سازمان ملل/ ادامه جنگ پس از فتح خرمشهر از مطالبات مردم و خانواده شهدا بود
خبرگزاری دفاع مقدس
حمایت سازمان ملل از الکاظمی
افکار نیوز
سازمان ملل از رای اعتماد پارلمان عراق به دولت الکاظمی استقبال کرد
ایسنا
تهدید به بازداشت نظامیان آمریکایی در عراق
باشگاه خبرنگاران
جنگ نفر با تانک برای فتح خرمشهر/وقتی موشک آرپی جی 4هزارتومان بود
مهر نیوز
هیات سازمان ملل خواهان توقف فوری تنش ها در عراق شد
ایسنا
عراق از آمریکا به شورای امنیت شکایت می کند
دنیای اقتصاد
پیام ظریف در پی درگذشت خاویر پرز دکوئیار
ایسنا
بیانیه هیات سازمان ملل درباره اوضاع داخلی عراق
افکار نیوز
ویدیو/ اعتراف افسر اطلاعاتی آمریکا به قدرت نظامی ایران
ابنا
تصاویر / دیدار عمار حکیم با خانواده شهیدحاج قاسم سلیمانی
صراط
نامه ایران به سازمان ملل درباره انتقام سخت از آمریکا
جوان آنلاین
تجمع اعتراضی مقابل دفتر سازمان ملل در تهران، در پی شهادت سردار سلیمانی
ایسنا
هدف آمریکا بازگرداندن عراق به بند هفتم سازمان ملل است
خبرگزاری دفاع مقدس
ائتلاف نوری المالکی: هدف آمریکا بازگرداندن عراق به بند هفتم سازمان ملل است
خبرگزاری دفاع مقدس
سازمان ملل: طرف سومی در کشتار تظاهرکنندگان عراقی دست دارد
ایرنا
عضو ارشد ائتلاف فتح: سازمان ملل در انتخاب نخست وزیر عراق نقش ایفا کند
مشرق نیوز
چهار تظاهرکننده دیگر در عراق با گلوله کشته شدند
بهار نیوز
ماجرای عملیات پیچیده جاسوسی با لباس بازرس در عراق
شریان
هدف دشمنان در منطقه، به ویژه درعراق و لبنان ایجاد ناامنی و بی دولت سازی است
شبستان
سازمان ملل: 254 نفر در اعتراضات عراق کشته شدند
افق تازه
پروژه آمریکا و سعودی در عراق و لبنان شکست خواهد خورد
مهر نیوز
بازگشایی خسروی بستگی به شرایط بغداد دارد/ دنبال مسیر جایگزین برای تردد زوار در عراق هستیم
تقریب نیوز
روحانی در گفت و گو با فاکس نیوز: حمله بهآرامکو فضاحت برای دستگاه های اطلاعاتی و رادارهای آمریکاست
پانا
نمایشگاه عکس دفاع مقدس در سقز گشایش یافت
ایرنا
رئیس جمهور امروز در مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی می کند
آریا
تن ها که فدای وطن شد
ایرنا
فقدان آزادی و دین در دولت عراق، رژیم بعث را در وضع نامناسبی قرار می داد
ایرنا
سرلشکر موسوی: راهبرد «مقاومت فعال» موجب شکست دشمن شده است
فردا نیوز
وزیر خارجه لبنان: فشار حداکثری علیه ایران بی فایده است
ایرنا
از «روایت هاشمی رفسنجانی از علت عدم اعلام پیروزی در جنگ» تا «خطر فروش مولانا به ترکیه»
نامه نیوز
ترامپ: همیشه از طرح صلح ایران استقبال می کنم
ستاره نیوز
قدرت بازدارندگی ایران برای دشمن قابل تصور نیست
شبستان
رژه حماسی نیروهای مسلح در اهواز برگزار شد
خوزنیوز
دفاع مقدس و وظیفه تاریخی هنرمندان موسیقی
ایرنا
اخبار مرتبط
bltباشگاه خبرنگاران : چه کسی بعد از آزادسازی خرمشهر، جنگ ایران و عراق را تعطیل اعلام کرد؟
bltایسنا : فتح خرمشهر، نقطه عطف جنگ تحمیلی
bltخبرگزاری دفاع مقدس : فیلم/ تاثیر آزادسازی خرمشهر بر مواضع سازمان ملل
bltمشرق نیوز : عکس/ رهبر انقلاب و شهید جهان آرا در خرمشهر
bltخبرگزاری کتاب ایران : اگر ادبیات جنگ در کیف مدرسه بچه ها نباشد ضرر کرده ایم
bltخبرگزاری دفاع مقدس : تاثیر آزادسازی خرمشهر بر مواضع سازمان ملل/ ادامه جنگ پس از فتح خرمشهر از مطالبات مردم و خانواده شهدا بود
bltافکار نیوز : حمایت سازمان ملل از الکاظمی
bltایسنا : سازمان ملل از رای اعتماد پارلمان عراق به دولت الکاظمی استقبال کرد
bltباشگاه خبرنگاران : تهدید به بازداشت نظامیان آمریکایی در عراق
bltمهر نیوز : جنگ نفر با تانک برای فتح خرمشهر/وقتی موشک آرپی جی 4هزارتومان بود
bltایسنا : هیات سازمان ملل خواهان توقف فوری تنش ها در عراق شد
bltدنیای اقتصاد : عراق از آمریکا به شورای امنیت شکایت می کند
bltایسنا : پیام ظریف در پی درگذشت خاویر پرز دکوئیار
bltافکار نیوز : بیانیه هیات سازمان ملل درباره اوضاع داخلی عراق
bltابنا : ویدیو/ اعتراف افسر اطلاعاتی آمریکا به قدرت نظامی ایران
bltصراط : تصاویر / دیدار عمار حکیم با خانواده شهیدحاج قاسم سلیمانی
bltجوان آنلاین : نامه ایران به سازمان ملل درباره انتقام سخت از آمریکا
bltایسنا : تجمع اعتراضی مقابل دفتر سازمان ملل در تهران، در پی شهادت سردار سلیمانی
bltخبرگزاری دفاع مقدس : هدف آمریکا بازگرداندن عراق به بند هفتم سازمان ملل است
bltخبرگزاری دفاع مقدس : ائتلاف نوری المالکی: هدف آمریکا بازگرداندن عراق به بند هفتم سازمان ملل است
bltایرنا : سازمان ملل: طرف سومی در کشتار تظاهرکنندگان عراقی دست دارد
bltمشرق نیوز : عضو ارشد ائتلاف فتح: سازمان ملل در انتخاب نخست وزیر عراق نقش ایفا کند
bltبهار نیوز : چهار تظاهرکننده دیگر در عراق با گلوله کشته شدند
bltشریان : ماجرای عملیات پیچیده جاسوسی با لباس بازرس در عراق
bltشبستان : هدف دشمنان در منطقه، به ویژه درعراق و لبنان ایجاد ناامنی و بی دولت سازی است
bltافق تازه : سازمان ملل: 254 نفر در اعتراضات عراق کشته شدند
bltمهر نیوز : پروژه آمریکا و سعودی در عراق و لبنان شکست خواهد خورد
bltتقریب نیوز : بازگشایی خسروی بستگی به شرایط بغداد دارد/ دنبال مسیر جایگزین برای تردد زوار در عراق هستیم
bltپانا : روحانی در گفت و گو با فاکس نیوز: حمله بهآرامکو فضاحت برای دستگاه های اطلاعاتی و رادارهای آمریکاست
bltایرنا : نمایشگاه عکس دفاع مقدس در سقز گشایش یافت
bltآریا : رئیس جمهور امروز در مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی می کند
bltایرنا : تن ها که فدای وطن شد
bltایرنا : فقدان آزادی و دین در دولت عراق، رژیم بعث را در وضع نامناسبی قرار می داد
bltفردا نیوز : سرلشکر موسوی: راهبرد «مقاومت فعال» موجب شکست دشمن شده است
bltایرنا : وزیر خارجه لبنان: فشار حداکثری علیه ایران بی فایده است
bltنامه نیوز : از «روایت هاشمی رفسنجانی از علت عدم اعلام پیروزی در جنگ» تا «خطر فروش مولانا به ترکیه»
bltستاره نیوز : ترامپ: همیشه از طرح صلح ایران استقبال می کنم
bltشبستان : قدرت بازدارندگی ایران برای دشمن قابل تصور نیست
bltخوزنیوز : رژه حماسی نیروهای مسلح در اهواز برگزار شد
bltایرنا : دفاع مقدس و وظیفه تاریخی هنرمندان موسیقی
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.