مخبر - 1399/03/02 - برای حذف همیشه رژیم صهیونیستی نیازمند مجاهدت هستیم

برای حذف همیشه رژیم صهیونیستی نیازمند مجاهدت هستیم
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، سردار محمدباقر قالیباف عصر امروز در مراسم گرامیداشت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر، روز مقاومت مردم فلسطین و روز قدس در گلزار شهدای کرمان اظهار داشت: سردار سلیمانی یکی از فرماندهان برجسته آزادسازی خرمشهر و فرزند حضرت امام (ره) بود که هم در دوران دفاع مقدس ...
برای حذف همیشه رژیم صهیونیستی نیازمند مجاهدت هستیم

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، سردار محمدباقر قالیباف عصر امروز در مراسم گرامیداشت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر، روز مقاومت مردم فلسطین و روز قدس در گلزار شهدای کرمان اظهار داشت: سردار سلیمانی یکی از فرماندهان برجسته آزادسازی خرمشهر و فرزند حضرت امام (ره) بود که هم در دوران دفاع مقدس سربازی خود را و تربیتی که در مکتب امام دیده بود، نشان داد و همه آرزو های امام امت اسلامی و آرزویی که احیای اسلام و عزت مسلمین است را در روز قدس به بار نشاند و ثمر داد.

منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم با بیان اینکه نام شهید سلیمانی در دو حادثه روز قدس و آزادسازی خرمشهر ماندگار شده است، ابراز داشت: رژیم اشغالگر قدس و سرزمین فلسطین این رژیم نامشروع، شرور، ظالم و آدمکش در سال 1948 میلادی توسط قدرت های استعمارگر آمریکا و انگلیس شکل گرفت و از زمانی که این رژیم اشغالگر در منطقه خاورمیانه شکل گرفت، بحران مشکلات و ناامنی در منطقه کلید خورد.

وی ادامه داد: روز به روز این رژیم تقویت شد و کشور های عربی نتوانستند مقابله درستی با این رژیم انجام دهند در دهه 60 میلادی چند سال بعد کشور های عربی کنار هم قرار گرفتند و یک حرکت عبری عربی شکل گرفت و در عرصه نظامی شکست خوردند، رژیم صهیونیستی توانست بخشی از سرزمین های صحرای سینا و بخش عمده ای از سرزمین فلسطین را به اشغال خود دربیاورد.

قالیباف تصریح کرد: مهمترین نقشی که روز به روز رژیم تقویت شد، جبهه ای بود که به عنوان عربی نه اسلامی در برابر او قرار گرفت که متکی به ابرقدرت های آن زمان بودند، توجه به سنت های الهی نداشتند و متکی به مردم و باور های دینی و اسلامی و فرهنگ قرآنی نبودند، حتی وحدت و انسجام لازم هم نداشتند که نتیجه این شد؛ در سال 1978 میلادی انور سادات تن داد و قرارداد کمپ دیوید امضا و تثبیت کرد و رژیم را در سرزمین فلسطین مستقر کرد که روز ذلت مسلمانان شد.

وی در ادامه چگونگی شکل گیری رژیم اشغالگر قدس بیان کرد: رژیم صهونیستی را در قدرت قرار داد و درست یک سال بعد از 1978 میلادی سال 1357 شمسی روزی که انقلاب به پیروزی رسید و با پیروزی، امام راحل در همان مرداد سال 58 آخرین جمعه ماه رمضان را روز قدس نامگذاری کردند.

قالیباف افزود: ضعفی که در حدود 30 سال در امت اسلامی بود امام برای اینکه هیمنه آمریکا و انگلیس و این رژیم را از بین ببرد، و مبتنی بر سنت های الهی باشد، روز قدس را اعلام کردند.

وی گفت: خیلی ها که با این فرهنگ مخالف بودند می گفتند «حالا موضوع قدس و فلسطین چه هست»، اما سال به سال یک به یک کشور های اسلامی را در برگرفت و همه آزادی خواهان جهان و کسانی که طرفدار حقوق بشر هستند در این روز همراهی می کنند و امام جبهه عبری عربی را به جبهه مقابله اسلام و صهیونیسم تبدیل کردند.

این فرمانده دفاع مقدس اظهار کرد: خیلی مهم است به این موضوع دقت کنیم یعنی مردم وارد مبارزه شدند و مبارزه مبتنی بر سنت اسلامی شکل گرفت؛ دو تفکری که وجود داشت یعنی بیداری امت اسلامی و در صحنه آمدن مردم و همه مذاهب اسلامی در مقابل رژیم یکپارچه شکل گرفت البته مبارزه فقط در دولت ها شکل نگرفت بلکه بخش قابل توجهی همراهی مستقیم و غیرمستقیم داشتند.

وی عنوان داشت: طی 20 سال فتح، حماس و جهاد اسلامی هر کدام با روش ها و سلایق مختلف پیش رفتند، همین گروه ها را هم می توان به دو بخش تقسیم کرد، بعضی روش مقابله با قدرت و بعضی که جنبه مجاهدت و سیاسی داشتند، اما مبارزه آن ها مبتنی بر سنت های الهی نبود به سمت بازکردن باب مذاکره با رژیم صهیونیستی بودند.

قالیباف با نگاهی به تاریخ اشغال قدس شریف بیان داشت: اینجا شهید سلیمانی وارد عرصه نیروی قدس می شود و تلاش می کند و امت اسلامی را با همین باور یعنی با یک اندیشه ناب اسلامی که معتقد بر سنت های الهی است در مقابل مستکبران و کسانی که تکبر دارند و ظلم و جنایت به جامعه بشری می کنند، قرار دهد.

وی تصریح کرد: شهید سلیمانی با این باور که این را از امامش آموخته بود و در وجود رهبر عظیم الشأن به عنوان فرمانده کل قوا دیده بود، باید در این مسیر حرکت و امت اسلامی را ساماندهی و آموزش دهد و این باور را در آن ها به وجود آورد، لذا این حرکت شروع شد و نتیجه آن این شد در همان دورانی که ما در سال 61 شمسی خرمشهر آزاد شد همان زمانی بود که رژیم به جنوب لبنان حمله کرد و در کمتر از سه ساعت از مرز های جنوب لبنان در آستانه ورود به بیروت آمد.

وی عنوان داشت: در سال 2006 رژیم با توان نظامی بیشتر و امکانات بیشتر به جنوب لبنان حمله کرد، در جنگ 33 روزه یک متر نتوانست به خاک لبنان تجاوز کند، اما در 1967 ارتش های کشور های عربی ظرف 6 روز شکست خوردند و صحرای سینا و فلسطین اشغال شد و این یعنی آن تدبیر و شجاعت که آقا فرمودند، از ویژگی های سردار سلیمانی است.

قالیباف عنوان کرد: اگر طول حیات رژیم ننگین را به دو بخش تقسیم کنیم یکی 35 سال اول تا 1985 دوره ای که رژیم روز به روز تقویت شد توسط کشور هایی مثل انگلیس و آمریکا و همه کسانی که به دنبال ظلم به جامعه جهانی هستند و دوران تسلط و قدرت او و دوران ضعف امت اسلامی بود.

وی با اشاره به اینکه با انقلاب اسلامی از 1985 تا 2020 یعنی تاکنون 35 سال عزت مسلمین است، افزود: 35 سال است که امت اسلامی و کشور های اسلامی ایستادند و رژیم صهیونیستی را در یک دوره افول خود قرار دادند و از روزی که روز قدس اعلام شد و مجاهدینی همچون شهید سلیمانی به میدان آمدند و امت اسلامی تحت رهبری امام و امروز تحت فرماندهی و رهبری حضرت آقا انجام وظیفه می کنند این امر روز به روز تقویت شد.

منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم گفت: استراتژی ای که رژیم طراحی و انتخاب کرده این بود که به گونه ای عمل کند در گذر زمان و تغییر نسلی که اتفاق می افتد دیگر جوانان فلسطینی در چند دهه دیگر وقتی به دنیا می آیند ندانند فرزند کدام سرزمین هستند.

قالیباف استراتژی دشمن را در این دانست که مردم فلسطین را بی وطن کرده تا دیگر نسل بعدی از مبارزه دور و احساس تعلق به سرزمین شان نداشته باشند، اما روز قدس و مجاهدت شهدایی مثل شهید سلیمانی، پورجعفری و همه شهدای مدافع حرم از سرزمین های اسلامی که کنار هم قرار گرفتند و مبارزه کردند سبب شد این طراحی استراتژی که کرده بود خودش گرفتار شد.

وی تأکید کرد: امروز به خاطر این 35 سال مبارزه در بن بست استراتژیک قرار گرفته و در قدرت نظامی محاصره شده در بخش اشغالی خودش است.

قالیباف اذعان کرد: رژیم اشغالگر قدس در حوزه سیاست داخلی و اداره کشورش در حوزه سیاسی دچار بحران است و انسجام سیاسی در نظام داخلی سیاسی اسرائیل وجود ندارد، تشتت اجتماعی در فضای منطقه اشغال شده بین آنهاست و دچار بحران هویت است و در بن بست استراتژیک و بحران هویت نظامی و اجتماعی به سر می برد.

وی افزود: بحث معامله قرن اگر مطرح است و سفارتخانه را جابه جا می کند آمریکا پشت این موضوع است که برای حل بحران هویت و شکستن بن بست استراتژیک خودش است.

قالیباف گفت: بعضی کشور های اسلامی با پول و سرزمین هایی که در اختیار آنان می گذارند می خواهند نگذارند این بحران شکسته شود که هرگز موفق نخواهند شد چرا که اگر قرار بود مذاکره موفق باشد این دو 35 سال هیچوقت موفق نبودند و این طرح جدید خواب معامله قرن هرگز تعبیر نخواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: جوانان مسلمان فلسطینی که آروزی رژیم بود ندانند متعلق به کدام سرزمین اند، هم می دانند و هم حاضرند در چارچوب مبانی قرآنی و اسلام جان بدهند، مبارزه کنند و عزت را برای مسلمین حفظ کنند و از کیان اسلام دفاع کنند که این نتیجه تدبیر و مدیریت و نتیجه مکتب سلیمانی است.

قالیباف بیان کرد: مکتب سلیمانی که در فرهنگ اندیشه اسلامی شاگرد امام (ره) و سرباز ملت و بی چون و چرای مقام معظم رهبری است، باید این الگو را از شهید بگیریم که چگونه آرزو ها و افکار امام را با مجاهدت خود تحقق داد و ان شاء الله در 25 سال آینده سبب حذف همیشه رژیم صهونیستی از سرزمین اشغالی فلسطین باشیم که آن ها با هر دینی در کنار هم در این سرزمین و بدون صهیونیسم زندگی کنند و پیش بروند، برای تحقق این مسیر نیازمند مجاهدت هستیم.

وی افزود: باید بدانیم در کنار چه شهید عزیزی ایستادیم و درباره روز قدس سخن می گوییم، دیدیم اسرائیل غاصب تجاوزگر در مرز های ما با انقلاب اسلامی بجنگد در مرز های غرب و جولان مستقر و با ما بجنگد امروز مجاهدان و رزمندگان و علویون، زینبیون و فاطمیون و امت اسلامی از شبه قاره هند تا مدیترانه در صحنه هستند و در جولان و بغل گوش رژیم با او مبارزه می کنند اگر همین رویه را باور داشته باشیم سنت های الهی فقط برای عرصه های امنیتی نیست برای اقتصاد و فرهنگ و سیاست و حق همسایه داری هم هست، هر کجا مبتنی بر فرهنگ قرآن و اهل بیت حرکت کنیم مطمئن باشید پیروزی هست.

وی تأکید کرد: وظیفه همه است در این مقطع تاریخ که هم حیات مجددی به اسلام دادند و عزت برای مسلمین ایجاد کردند بتوانیم برای مردم عزیز عزت و منزلت آرامش و آسایش فراهم کنیم.

منبع خبر : خبرگزاری دانشجو

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
خرداد   محمدباقر قالیباف   کرمان   سوم خرداد   سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی   روز قدس   هشت سال دفاع مقدس   فلسطینیان   رژیم صهیونیستی  
اخبار مرتبط
زنگ «مقاومت و پیروزی» در جوار مزار حاج قاسم سلیمانی نواخته شد
راه دانا
'گرامیداشت روز مقاومت در آرامگاه سید الشهدای مقاومت
صدا و سیما
فیلم/ روز قدس آمده از راه کجایی سردار
مشرق نیوز
بزرگداشت سالروز آزادسازی خرمشهر با محور روز قدس
صدا و سیما
قالیباف:تمنا از دشمن خطای نابخشودنی است
شهدای ایران
قالیباف: باید به مردم و خلاقیت جوانان اعتماد کنیم
ایرنا
قالیباف: تمنا از دشمن خطای نابخشودنی است/ آمریکا ذلیل ترین دورانش را در منطقه سپری می کند
فارس
لاریجانی: ایران ، دوست و رژیم صهیونیستی دشمن ملت های منطقه است
خرداد نیوز
استراتژی کثیف دایان موشهِ صهیونیستی برای وقوع بحران آب در ایران/ مناقشه ای که نابودی 50 هزار قنات و رشد 380 هزار چاه غیر مجاز را رقم زد
تیتر یک
معاون سپاه قدس: داعش در سوریه و عراق دست به جنایت های زیادی زد / اسد از مبارزان فلسطینی حمایت می کند
هم اندیشی
داعش در سوریه و عراق دست به جنایت های زیادی زد
تابناک
معاون سپاه قدس: داعش در سوریه و عراق دست به جنایت های زیادی زد
قم نیوز
معاون سپاه قدس: رئیس جمهور سوریه قرارداد صلحی با رژیم صهیونیستی امضا نکرد / اسد از مبارزان فلسطینی حمایت می کند
تسنیم
چگونه «عباس دوران» نقشه صدام را نقش برآب کرد؟
خبرگزاری دفاع مقدس
حماسه "دوران" از زبان خودش+ عکس
جهان نیوز
مهم ترین اخبار غرب آسیا و آفریقا؛ از سرنگونی پهپاد آمریکایی تا نشست نمایشی منامه
تسنیم
آقای ظریف! به اینستکس دل خوش نکنید
شهدای ایران
آقای طریف! به اینستکس که کاغذی بیش نیست، دل خوش نکنید/ مذاکره سم است
باشگاه خبرنگاران
موظفیم با عزت، حکمت و اقتدار طی طریق کنیم
خبرگزاری ایلنا
نطق نماینده اصولگرا در مجلس: آقای ظریف! مذاکره سم است
اقتصاد نیوز
سالک: به اینستکس دل خوش نکنید
دنیای اقتصاد
زمان اتمام پروژه مسکن مهر از زبان وزیر
تدبیر 24
بررسی ایده یک میلیون مسکن در مجلس
جوان آنلاین
مجلس تا حصول نتیجه موضوع مسکن را پیگیری می کند
عصر پرس
سخنان مکرون ناشیانه و تاسف آور بود/ معامله قرن به معادله بی هویتی صهیونیست ها تبدیل شد/ مجلس تا حصول نتیجه موضوع مسکن را پیگیری می کند
العالم
کنایه های سنگین لاریجانی به مکرون
ناطقان نیوز
لاریجانی: معامله قرن به معادله بی هویتی صهیونیست ها تبدیل شد
خبرگزاری دانشجو
لاریجانی: مردم در روز قدس معامله قرن را به معادله بی هویتی صهیونیستی بدل کردند
فانوس نیوز
لاریجانی: معامله قرن به بی هویتی رژیم صهیونیستی تبدیل شده است
خط نیوز
«معامله قرن» به معادله بی هویتی رژیم صهیونیستی تبدیل شد
راه دانا
لاریجانی: سخنان ماکرون در دیدار با ترامپ ناشیانه بود
مشرق نیوز
لاریجانی: مجلس پیگیر موضوع مسکن است
جهان نیوز
مکرون به جایخط و نشان کشیدن برای سایر ملت ها، مشکلات داخلی فرانسه را سروسامان دهد
خبرگزاری ایلنا
لاریجانی: معامله قرن به معادله بی هویتی صهیونیست ها تبدیل شد/بررسی ایده یک میلیون مسکن در مجلس
فارس
سخنگوی سپاه:تهدید نظامی آمریکایی ها خالی بندی است
شهدای ایران
سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی:تهدید نظامی آمریکایی ها خالی بندی است
نامه نیوز
تهدید نظامی آمریکایی ها خالی بندی است/ دشمن نفس های آخر خود را می کشد
راه دانا
سپاه: تهدید نظامی آمریکایی ها خالی بندی است
بهار نیوز
حضور آمریکایی ها در خلیج فارس تبلیغاتی است
افکار نیوز
سخنگوی سپاه: حضور آمریکایی ها در خلیج فارس تبلیغاتی است
مشرق نیوز
اخبار مرتبط
bltراه دانا : زنگ «مقاومت و پیروزی» در جوار مزار حاج قاسم سلیمانی نواخته شد
bltصدا و سیما : 'گرامیداشت روز مقاومت در آرامگاه سید الشهدای مقاومت
bltمشرق نیوز : فیلم/ روز قدس آمده از راه کجایی سردار
bltصدا و سیما : بزرگداشت سالروز آزادسازی خرمشهر با محور روز قدس
bltشهدای ایران : قالیباف:تمنا از دشمن خطای نابخشودنی است
bltایرنا : قالیباف: باید به مردم و خلاقیت جوانان اعتماد کنیم
bltفارس : قالیباف: تمنا از دشمن خطای نابخشودنی است/ آمریکا ذلیل ترین دورانش را در منطقه سپری می کند
bltخرداد نیوز : لاریجانی: ایران ، دوست و رژیم صهیونیستی دشمن ملت های منطقه است
bltتیتر یک : استراتژی کثیف دایان موشهِ صهیونیستی برای وقوع بحران آب در ایران/ مناقشه ای که نابودی 50 هزار قنات و رشد 380 هزار چاه غیر مجاز را رقم زد
bltهم اندیشی : معاون سپاه قدس: داعش در سوریه و عراق دست به جنایت های زیادی زد / اسد از مبارزان فلسطینی حمایت می کند
bltتابناک : داعش در سوریه و عراق دست به جنایت های زیادی زد
bltقم نیوز : معاون سپاه قدس: داعش در سوریه و عراق دست به جنایت های زیادی زد
bltتسنیم : معاون سپاه قدس: رئیس جمهور سوریه قرارداد صلحی با رژیم صهیونیستی امضا نکرد / اسد از مبارزان فلسطینی حمایت می کند
bltخبرگزاری دفاع مقدس : چگونه «عباس دوران» نقشه صدام را نقش برآب کرد؟
bltجهان نیوز : حماسه "دوران" از زبان خودش+ عکس
bltتسنیم : مهم ترین اخبار غرب آسیا و آفریقا؛ از سرنگونی پهپاد آمریکایی تا نشست نمایشی منامه
bltشهدای ایران : آقای ظریف! به اینستکس دل خوش نکنید
bltباشگاه خبرنگاران : آقای طریف! به اینستکس که کاغذی بیش نیست، دل خوش نکنید/ مذاکره سم است
bltخبرگزاری ایلنا : موظفیم با عزت، حکمت و اقتدار طی طریق کنیم
bltاقتصاد نیوز : نطق نماینده اصولگرا در مجلس: آقای ظریف! مذاکره سم است
bltدنیای اقتصاد : سالک: به اینستکس دل خوش نکنید
bltتدبیر 24 : زمان اتمام پروژه مسکن مهر از زبان وزیر
bltجوان آنلاین : بررسی ایده یک میلیون مسکن در مجلس
bltعصر پرس : مجلس تا حصول نتیجه موضوع مسکن را پیگیری می کند
bltالعالم : سخنان مکرون ناشیانه و تاسف آور بود/ معامله قرن به معادله بی هویتی صهیونیست ها تبدیل شد/ مجلس تا حصول نتیجه موضوع مسکن را پیگیری می کند
bltناطقان نیوز : کنایه های سنگین لاریجانی به مکرون
bltخبرگزاری دانشجو : لاریجانی: معامله قرن به معادله بی هویتی صهیونیست ها تبدیل شد
bltفانوس نیوز : لاریجانی: مردم در روز قدس معامله قرن را به معادله بی هویتی صهیونیستی بدل کردند
bltخط نیوز : لاریجانی: معامله قرن به بی هویتی رژیم صهیونیستی تبدیل شده است
bltراه دانا : «معامله قرن» به معادله بی هویتی رژیم صهیونیستی تبدیل شد
bltمشرق نیوز : لاریجانی: سخنان ماکرون در دیدار با ترامپ ناشیانه بود
bltجهان نیوز : لاریجانی: مجلس پیگیر موضوع مسکن است
bltخبرگزاری ایلنا : مکرون به جایخط و نشان کشیدن برای سایر ملت ها، مشکلات داخلی فرانسه را سروسامان دهد
bltفارس : لاریجانی: معامله قرن به معادله بی هویتی صهیونیست ها تبدیل شد/بررسی ایده یک میلیون مسکن در مجلس
bltشهدای ایران : سخنگوی سپاه:تهدید نظامی آمریکایی ها خالی بندی است
bltنامه نیوز : سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی:تهدید نظامی آمریکایی ها خالی بندی است
bltراه دانا : تهدید نظامی آمریکایی ها خالی بندی است/ دشمن نفس های آخر خود را می کشد
bltبهار نیوز : سپاه: تهدید نظامی آمریکایی ها خالی بندی است
bltافکار نیوز : حضور آمریکایی ها در خلیج فارس تبلیغاتی است
bltمشرق نیوز : سخنگوی سپاه: حضور آمریکایی ها در خلیج فارس تبلیغاتی است
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.