مخبر - 1399/03/02 - تحقق عصر ظهور مسیح با تصرف اراضی قدس! / بررسی دیدگاه عالمان یهود درباره اشغال فلسطین

تحقق عصر ظهور مسیح با تصرف اراضی قدس! / بررسی دیدگاه عالمان یهود درباره اشغال فلسطین
دبیرکل جمعیت حامیان آزادی قدس می گوید اندیشه آخرالزمانی یهود وعده می دهد با مرکزیت فلسطین حکومتی جهانی ایجاد می شود که تمام اقوام روی زمین مقابل آنها کُرنش خواهند کرد.
تحقق عصر ظهور مسیح با تصرف اراضی قدس! / بررسی دیدگاه عالمان یهود درباره اشغال فلسطین

- اخبار فرهنگی -

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، معمولاً تحلیل های اندیشمندان ما درباره سناریوی دشمن مبتنی بر تحلیل های سطحی و مقطعی و نیز بر مبنای تحلیل های صرفِ سیاسی است، در حالی که تنها با اندک مطالعه ای به این نتیجه می رسیم که راهبردها و برنامه های آنها ریشه در باورهای اعتقادی مندرج در کتب مقدس تحریف شده آنها دارد؛ از این رو هر تحلیل گری که فارغ از نگاه اندیشه ای در صدد تحلیل برنامه های دشمن به ویژه صهیونیست جهانی بر آید، به نتیجه مطلوبی دست پیدا نخواهد کرد. این خلأ را درباره چرایی و چگونگی اشغال فلسطین توسط یهودیان صهیونیست به وضوح لمس می کنیم.

محمدتقی تقی پور، دبیرکل جمعیت حامیان آزادی قدس در گفت وگو با تسنیم در این باره می گوید: یکی از مباحثی که در جامعه ما به ویژه در میان روشنفکران و اساتید و مراکز مطالعات و پژوهشی کمتر مورد توجه قرار گرفته، جایگاه مسیحاباوری و نگاه آخرالزمانی یهودیان و صهیونیست ها در مسیر اشغال فلسطین و تشکیل دولت اسرائیل است. این در حالی است که این موضوع، یکی از مفاهیم مبنایی در آیین یهود به شمار می آید که جایگاهی محوری و کلیدی در طرح و برنامه اشغال فلسطین و اسکان یهودیان در این سرزمین و تشکیل دولت یهود دارد.

وی می گوید وقتی با این منظر پژوهش و تحقیق و نیز اطلاع رسانی لازم صورت نگیرد، نسل ما با عمق و ابعاد حادثه فلسطین و موجودیت اسرائیل آشنا نخواهد شد؛ یعنی عمق خطر را درک نکردیم. تصور می کنیم قضیه فلسطین مسئله ای سیاسی است که عده ای یهودی جغرافیایی از جهان اسلام را تصرف کردند و حالا باید آنها را بیرون کنیم.

مشروح این گفت وگو را در ادامه می خوانید.

* شما از جمله اندیشمندانی هستید که معتقدید آنچه سبب اشغال فلسطین توسط صهیونیست ها شده، اندیشه آخرالزمانی آنهاست؛ در این باره توضیح می دهید.

ما چند مفهوم محوری و مبنایی در اصول و مبانی آیین یهودیت داریم که مهم ترین آنها سرزمین موعود است؛ یعنی بر اساس متون مقدس خود معتقدند فلسطین، سرزمین موعود و مرکز زمین است و قائلند به اینکه این سرزمین به ما وعده داده است. بنابراین ایجاد دولت یهودی در فلسطین، مقدمه ای برای تشکیل دولت بزرگ اسرائیل، به پهنه نیل تا فرات است و به دنبال آن، حکومت جهانی یهود، با ظهور و آمدن ماشیَح صورت می‎گیرد.

دیدگاه آخرالزمانی یهود در اشغال فلسطین را توجه کنیم

* اندیشه ماشیَح باوری و منجی گرایی ریشه در کدام بستر تاریخی یا اعتقادی دارد؟

یهودیان معتقدند آن حضرت مسیحی که ظهور کرد، آن فردی نبود که پیامبران بنی اسرائیل وعده اش را داده بودند؛ بنابراین او را تکذیب کردند و به صلیب کشیدند و تفکیرش کردند. آنها معتقدند فردی به نام مسیح یا ماشیَح می آید و سلطنت داودی را در عالم برپا می کند. این باور، مسئله ای کلیدی و راهبردی برای یهود در مسیر اشغال فلسطین است. متأسفانه در پژوهش های خود حتی در سطح کشورهای اسلامی، به این دیدگاه آخرالزمانی یهود توجه نشده است؛ یعنی باید بررسی کنیم که دیدگاه مسیحاباوری یا دیدگاه آخرالزمانی چه نقشی در طول تاریخ معاصر در برنامه های یهود در خاورمیانه به ویژه در اشغال فلسطین داشته است.

کشور فلسطین , بیت المقدس , راهپیمایی روز قدس ,

باید بررسی کنیم که دیدگاه مسیحاباوری یا دیدگاه آخرالزمانی چه نقشی در طول تاریخ معاصر در برنامه های یهود در خاورمیانه به ویژه در اشغال فلسطین داشته است.

* خب ما مسلمانان درباره منجی اندیشه ای مبنی بر آن داریم که فردی به نام امام مهدی (عج) در آخرالزمان ظهور می کند و بساط دشمنان را از زمین می چیند و برکات و نعمات الهی را بر بشر جاری می کند؛ آیا آنها چنین دیدگاهی دارند؟

آنچه یهودیان درباره منجی باوری اعتقاد دارند، با آنچه در اسلام و حتی مسیحیان ارتدوکس و کاتولیک مطرح است، تفاوت دارد. آنها بر اساس نگاهی قوم گرایانه و نژادپرستانه معتقدند فردی می آید و عده ای را نجات می دهد و عدالت را درباره آن عده خاص محقق می کند و سبب سلطنت و آقایی یهودیان بر جهان یعنی غیر یهود می شود. پس مردم یا قلع و قمع می شوند و یا در خدمت یهود در می آیند. مسیحیت پروستان همان تفکر یهودیان را دارند؛ لذا دیدگاه یهودیان در این خصوص خیلی شبیه به اوانجلیست ها و باپتیست ها و پیوریتنها به عنوان شاخه های پروتستانها هستند.

اینها جمعاً معتقدند وقتی حضرت مسیح دوباره باز گردد، به ما یهودیان به عنوان قوم برگزیده توجه دارد و ما نیز جزو کارگزاران مسیحیم؛ همچنین می گویند زمانی که مسیح باز گردد، هزاره خوشبختی برپا می شود؛ یعنی هزار سال حکومت و خوشبختی. بنابراین این تفکر معتقد است تمام کارگزاران این حکومت از قوم بنی اسرائیلند. این نکات کاملاً برگرفته از آموزه های توراتی، تلمودی و عهد عتیقی است.

یهودیان و پروتستان ها به عنوان طرفداران یهودیت صهیونیست جمعاً معتقدند وقتی حضرت مسیح دوباره باز گردد، به ما یهودیان به عنوان قوم برگزیده توجه دارد و ما نیز جزو کارگزاران مسیحیم.

* به عنوان مصداق می توانید به برخی از این گزاره‎های آخرالزمانی مبتنی بر کتاب مقدس یهودیان اشاره کنید؟

در منابع عهد عتیق به سلطنت شاه داودی کاملاً اشاره شده است؛ مثلاً در عهد عتیق، باب آموس باب نهم شمارهء 11 به صراحت از قوله یهوه آمده است «آنگاه در آن زمان، سلطنت داود که ویرانه است، دوباره برپا خواهم کرد و آن را به عظمت سابقش بازخواهم گرداند.» یا مثلاً در کتاب زکریا می گوید «من خدمتگزار خود را که «شاخه» (مسیح موعود) نامیده می شود، خواهم آورد.» یا در کتاب ارمیا می خوانیم «اینک روزی فرا خواهد رسید که من شخصی از نسل داود را به پادشاهی منسوب خواهم کرد. او پادشاهی خواهد بود که با حکمت در سراسر دنیا عدالت را اجرا خواهد کرد

اینها مستندات یهودیان است که بزرگان آنها به این موارد استناد می کنند. مثلاً «یاکوب رابکین» کتابی دارد تحت عنوان «یهود علیه صهیونیست» که در ایران چاپ شده است. او در آنجا اشاره دارد «شوفار بزرگ را برای آزادی خود به صدا و پرچم مان را با اهتزاز در می آوریم تا تبعیدیان از چهارگوشه جهان را دور هم جمع کنیم و ملت اسرائیل را گرد هم آوریم». بعد می گوید تلمود حق هر فرد را در استقرار در اسرائیل محفوظ می‎دارد.

بنابراین رفتن بسوی فلسطین و اسکان شان در آنجا و ایجاد دولت اسرائیل، کاملاً مبتنی بر نگاه مسیح باوری و آخرالزمانی است.

کالیشر: تحقق عصر ظهور مسیح با ایجاد مناطق یهودی نشین در فلسطین

از اولین کسانی که حدود 150 سال قبل به این مسئله اشاره کرده، خاخامی است به نام «هیرش کالیشر» آلمانی که اندیشه مسیحاباوری را از طریق مناطق یهودی نشین در فسطین مطرح می کند. او کتابی به نام «جستجوی صهیون» نوشته است. او با اشاره به کتاب مقدس یعنی عهد عتیق یا منابع تلمودی این نظریه را مطرح می کند که عصر ظهور مسیح موعود (یعنی همان مسیحی که یهودیان منتظر اویند و بناست سلطنت شاه داودی را در دنیا برپا کند) باید مسبوب به تأسیس مکانی برای مهاجرنشینان یهودی، یعنی ایجاد مناطق یهودی نشین در فلسطین باشد. بعد ادامه می دهد که این امر باید از طریق حکومتهای غربی و یهودیان علاقه مند پیگیری شود.

او طرحی را برای مهاجران یهودی در آن زمان مطرح می کند که مورد توجه یکی از شخصیت های پولدار یهودی به نام «موشه ونته فیوره» قرار می‎گیرد تا به این ترتیب اولین منطقه یهودی نشین را تحت عنوان مدرسه کشاورزی در فلسطین در نزدیکی یافا در 1870 برپا کند. آنها موفق می شوند در سال 1878 اولین آبادی یهودی نشین را در مِلبِس ایجاد کنند.

اقامت یهودیان در فلسطین اولین گام به سوی عصر مسیحایی است !

جولیس گلینستون در کتاب انتظار مسیحا در آیین یهود به «هیرش کالیشر» اشاره می کند و می گوید او پایه گذار این تفکر در دوران معاصر در بین یهودیان بوده است و بعد تصریح کرده که اقامت یهودیان در فلسطین اولین گام به سوی عصر مسیحایی است؛ یعنی پیش بسوی حکومت جهانیِ قوم یهود. «هیرش کالیشر» در کتاب جستجوی صهیون نوشته اکنون زمان آن فرا رسیده است؛ زیرا بسیاری از یهودیان به مقامات بلندی دست یافته اند و می توانند بر فرمانروایان اروپا اعمال نفوذ کنند. «هیرش کالیشر» به یکی از بزرگان خاندان «روچیلد» نامه ای می نویسد و از او کمک می طلبد و به آنها می گوید «یهوه نبی و پادشاه خود را خواهد فرستاد». منظورش آن است که اگر شما کمک کنید و ما یهودیان را به تدریج به آنجا ببریم و اسکان دهیم و آبادی های یهودی ایجاد کنیم، در واقع در راستای تحقق وعده های یهوه است.

کشور فلسطین , بیت المقدس , راهپیمایی روز قدس ,

بوبر: اساس تجدید حیات یهود، بازگشت به فلسطین است

«مارتین بوبر» از رهبران بلندپایه یهودیان در کتاب «در باب یهودیت» می گوید اساس تجدید حیات یهود، بازگشت به فلسطین است و این اصیل ترین ایده در مسیر منجی باوری و مسیح باوری است. او در جای دیگر می نویسد تجدید حیات یهود، به تجدید حیات بشریت منجر خواهد شد. تجدید حیات یهود، آنگاه به دست می آید که یهود دست هر فرد یهودی را با موی سرش بگیرد و در شدیدترین طوفان میان زمین و آسمان به سوی اورشلیم ببرد؛ آنگاه است که قوم یهود برای ساخت سرنوشتی جدید، آماده خواهد شد. جایی که این قوم کهن، روزگاری در آن خانه داشته است.

بنابراین مسیحاگرایی اصیلی ترین ایده یهودیت برای تجدید حیات یهود در دنیا معاصر است.

* بنابراین آنچه از تفکر یهودیان و اندیشمندان آنها درباره مسئله فلسطین و خاورمیانه حاصل می شود، نگاهی کاملاً آخرالزمانی و منجی گرایانه است؛ چرا این تفکر در جامعه ما و بین نخبگان ما شکل نگرفته است؟

متأسفانه در این حوزه کار مطالعاتی، پژوهشی و تبلیغاتی نکردیم؛ یعنی نسل جوان ما از رسانه ها چنین حرفی نشنیدند. مدام سعی می کنیم مسئله فلسطین را سیاسی جلوه دهیم نه مسئله ای آیینی و مذهبی که در ذات یهود وجود دارد. نهایت کارمان این است که سعی می کنیم یهودی نگوییم و از صهیونیست استفاده کنیم؛ این مسئله مشکلی را حل نمی کند. وقتی در این زمینه مطالعه و پژوهش و تحقیق نکنید و اطلاع رسانی لازم را انجام ندهید، نسل ما با عمق و ابعاد حادثه فلسطین و موجودیت اسرائیل آشنا نخواهد شد؛ یعنی عمق خطر را درک نکردیم. تصور می کنیم مسئله ای سیاسی است که عده ای یهودی جغرافیایی از جهان اسلام را تصرف کردند و حالا باید آنها را بیرون کنیم.

وعده قرآنی نابودی صهیونیسم در آخرالزمان / نظریات تفسیری درباره زمان تحقق عذاب بنی اسرائیلمدام سعی می کنیم مسئله فلسطین را سیاسی جلوه دهیم نه مسئله ای آیینی و مذهبی که در ذات یهود وجود دارد. نهایت کارمان این است که سعی می کنیم یهودی نگوییم و از صهیونیست استفاده کنیم.

«جولیوس گرینیستون» قبل از تأسیس اسرائیل در کتابی تحت عنوان «انتظار مسیحا در آیین یهود» به صراحت می نویسد کاری که صهیونیست می کند، در واقع در امتداد آرمان مسیحیایی ماست؛ منتها تفاوتش آن است که ایجاد دولت یهودی بخشی از آرمان ما را محقق می کند، اما اندیشه آخرالزمانی یهود وعده می دهد که با مرکزیت فلسطین حکومتی جهانی ایجاد می کنیم که تمام اقوام روی زمین مقابل ما کرنش خواهند کرد.

بنابراین وقتی با این منظر مطالعه و پژوهش و تحقیق نکنید و اطلاع رسانی لازم را انجام ندهید، نسل ما با عمق و ابعاد حادثه فلسطین و موجودیت اسرائیل آشنا نخواهد شد؛ یعنی عمق خطر را درک نکردیم. تصور می کنیم مسئله ای سیاسی است که عده ای یهودی جغرافیایی از جهان اسلام را تصرف کردند و حالا باید آنها را بیرون کنیم.

======================
گفت وگو و تنظیم: سعید شیری
======================

انتهای پیام/

منبع خبر : تسنیم

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
یهود   عصر ظهور   فلسطین  
اخبار مرتبط
آشکار شدن حیله انگلیس در جنگ اسرائیل و اعراب
خبرگزاری دفاع مقدس
نقش زرسالاران یهود در اشغال فلسطین
بولتن نیوز
بر بال ملائک تا آسمان قدس
رسانیوز
توصیه های هفت گانه به دلدادگان فلسطین/ ترفندهای صهیونیستی برای سرگرم کردن جبهه مقاومت
آناج
توصیه های هفت گانه به دلدادگان مسئله ی فلسطین
آناج
امام خامنه ای: محو دولت اسرائیل به معنای محو یهودیان نیست
عصر امروز
رهبر معظم انقلاب: محو دولت اسرائیل به معنای محو یهودیان نیست
بلاغ مازندران
مفتی یمن: واگذاری فلسطین به یهود، موضع پایدار آل سعود است
ایرنا
«معامله قرن» چیست و جزئیات آن کدام است؟
فردا نیوز
گزارش: «معامله قرن» چیست و جزئیات آن کدام است؟
فانوس نیوز
واکنش حساب توئیتر سایت امام خامنه ای به طرح معامله قرن
عصر امروز
نژادپرستی چالشی برای بقای رژیم صهیونیستی
صدا و سیما
بازپس گیری جایزه «شمسی» تجلی مکارتیسم جدید در مقیاس بین المللی است
قدس آنلاین
درخواست پناهندگی سیاسی یک فرقه یهودی از ایران!
العالم
حمایت مشروط احزاب عرب کنست از نخست وزیری بنی گانتس
فرتاک نیوز
شگفتی سازان انتخابات اسرائیل صدای اپوزیسیون در کابینه
اقتصاد نیوز
یک پیشنهاد خوب: صدقه قرن در برابر معامله قرن!
ستاره نیوز
ترامپ با حسرت تسلیم کردن ملت ایران به تاریخ خواهد پیوست
رسانیوز
یهودیان آفریقای جنوبی رژیم صهیونیستی را تحریم علمی کردند
ایرنا
هدف ترامپ از طرح "اتحاد دفاعی" آمریکا با رژیم صهیونیستی
تسنیم
رویترز / نتانیاهو به دنبال جذب رای راست افراطی است
دیده بان ایران
نتانیاهو به دنبال جذب رای راست افراطی
عصر ایران
جلوگیری از پیاده سازی طرح های صهیونیست در ایران بزرگترین دستاورد انقلاب است
ایرنا
صهیونیست جهانی یعنی چه؟
شیعه نیوز
خوانش انتقادی داستان نتایج انقلاب ایران به روایت نیکی کدی
خبرگزاری کتاب ایران
عرب ها هیولاهای انسان نما هستند
شیعه نیوز
گرگ زخمی در انتخابات صهیونیستی
ایرنا
توهین خبرنگار صهیونیست؛ عرب ها هیولاهای انسان نما هستند
فارس
گزارش| چچن و رژیم صهیونیستی؛ از ساخت مسجد در بیت المقدس تا عصبانیت اسرائیلی های روس تبار
تسنیم
طعنه ترامپ به یهودیان آمریکایی
صدای ایران
پشت پرده آتش کشیدن مسجدالاقصی توسط صهیونیست ها
تسنیم
ترامپ: یهودیانی که به دموکراتها رای دهند، ناآگاهند!
دنیای اقتصاد
ترامپ: یهودیانی که به دموکراتها رای دهند یا ناآگاهند یا ناسپاس!
ایسنا
مادربزرگ رشیده طلیب: خدا ترامپ را نابود کند
ایران آنلاین
خدا ترامپ را نابود کند
شیعه نیوز
واکنش شدید مادربزرگ نماینده مسلمان کنگره به اقدام ترامپ
شیعه نیوز
واکنش ایلهان عمر به اظهارات نتانیاهو
ایسنا
رژیم صهیونیستی دو عضو مسلمان کنگره را ممنوع الورود کرد
صدا و سیما
سناتور سندرز: به اسرائیل پول بدهیم تا سیاست هایش را تغییر دهد
آفتاب
نماز خونین عید قربان در مسجد الاقصی
ایران آنلاین
اخبار مرتبط
bltخبرگزاری دفاع مقدس : آشکار شدن حیله انگلیس در جنگ اسرائیل و اعراب
bltبولتن نیوز : نقش زرسالاران یهود در اشغال فلسطین
bltرسانیوز : بر بال ملائک تا آسمان قدس
bltآناج : توصیه های هفت گانه به دلدادگان فلسطین/ ترفندهای صهیونیستی برای سرگرم کردن جبهه مقاومت
bltآناج : توصیه های هفت گانه به دلدادگان مسئله ی فلسطین
bltعصر امروز : امام خامنه ای: محو دولت اسرائیل به معنای محو یهودیان نیست
bltبلاغ مازندران : رهبر معظم انقلاب: محو دولت اسرائیل به معنای محو یهودیان نیست
bltایرنا : مفتی یمن: واگذاری فلسطین به یهود، موضع پایدار آل سعود است
bltفردا نیوز : «معامله قرن» چیست و جزئیات آن کدام است؟
bltفانوس نیوز : گزارش: «معامله قرن» چیست و جزئیات آن کدام است؟
bltعصر امروز : واکنش حساب توئیتر سایت امام خامنه ای به طرح معامله قرن
bltصدا و سیما : نژادپرستی چالشی برای بقای رژیم صهیونیستی
bltقدس آنلاین : بازپس گیری جایزه «شمسی» تجلی مکارتیسم جدید در مقیاس بین المللی است
bltالعالم : درخواست پناهندگی سیاسی یک فرقه یهودی از ایران!
bltفرتاک نیوز : حمایت مشروط احزاب عرب کنست از نخست وزیری بنی گانتس
bltاقتصاد نیوز : شگفتی سازان انتخابات اسرائیل صدای اپوزیسیون در کابینه
bltستاره نیوز : یک پیشنهاد خوب: صدقه قرن در برابر معامله قرن!
bltرسانیوز : ترامپ با حسرت تسلیم کردن ملت ایران به تاریخ خواهد پیوست
bltایرنا : یهودیان آفریقای جنوبی رژیم صهیونیستی را تحریم علمی کردند
bltتسنیم : هدف ترامپ از طرح "اتحاد دفاعی" آمریکا با رژیم صهیونیستی
bltدیده بان ایران : رویترز / نتانیاهو به دنبال جذب رای راست افراطی است
bltعصر ایران : نتانیاهو به دنبال جذب رای راست افراطی
bltایرنا : جلوگیری از پیاده سازی طرح های صهیونیست در ایران بزرگترین دستاورد انقلاب است
bltشیعه نیوز : صهیونیست جهانی یعنی چه؟
bltخبرگزاری کتاب ایران : خوانش انتقادی داستان نتایج انقلاب ایران به روایت نیکی کدی
bltشیعه نیوز : عرب ها هیولاهای انسان نما هستند
bltایرنا : گرگ زخمی در انتخابات صهیونیستی
bltفارس : توهین خبرنگار صهیونیست؛ عرب ها هیولاهای انسان نما هستند
bltتسنیم : گزارش| چچن و رژیم صهیونیستی؛ از ساخت مسجد در بیت المقدس تا عصبانیت اسرائیلی های روس تبار
bltصدای ایران : طعنه ترامپ به یهودیان آمریکایی
bltتسنیم : پشت پرده آتش کشیدن مسجدالاقصی توسط صهیونیست ها
bltدنیای اقتصاد : ترامپ: یهودیانی که به دموکراتها رای دهند، ناآگاهند!
bltایسنا : ترامپ: یهودیانی که به دموکراتها رای دهند یا ناآگاهند یا ناسپاس!
bltایران آنلاین : مادربزرگ رشیده طلیب: خدا ترامپ را نابود کند
bltشیعه نیوز : خدا ترامپ را نابود کند
bltشیعه نیوز : واکنش شدید مادربزرگ نماینده مسلمان کنگره به اقدام ترامپ
bltایسنا : واکنش ایلهان عمر به اظهارات نتانیاهو
bltصدا و سیما : رژیم صهیونیستی دو عضو مسلمان کنگره را ممنوع الورود کرد
bltآفتاب : سناتور سندرز: به اسرائیل پول بدهیم تا سیاست هایش را تغییر دهد
bltایران آنلاین : نماز خونین عید قربان در مسجد الاقصی
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.