مخبر - 1399/03/01 - پیامدهای اقتصادی کرونا در بریتانیا

پیامدهای اقتصادی کرونا در بریتانیا
مردم نیوز: اقتصاد انگلیس همچون دیگر اقتصادهای اروپا و ایالات متحده آمریکا در پی شیوع بیماری کرونا دچار صدمات شدیدی شده است. انگلیس با تأخیر چندهفته ای در اروپا با شیوع کرونا مواجه شد. ولی خیلی سریع جایگاهش به رتبه دوم در اروپا پس از اسپانیا در جهان رسید. تعداد جان باختگان انگلیسی در اثر ابتلا به ...
پیامدهای اقتصادی کرونا در بریتانیا

پیامدهای اقتصادی کرونا در بریتانیا مردم نيوز: اقتصاد انگلیس همچون دیگر اقتصادهای اروپا و ایالات متحده آمریکا در پی شیوع بیماری کرونا دچار صدمات شدیدی شده است. انگلیس با تأخیر چندهفته ای در اروپا با شیوع کرونا مواجه شد. ولی خیلی سریع جایگاهش به رتبه دوم در اروپا پس از اسپانیا در جهان رسید. تعداد جان باختگان انگلیسی در اثر ابتلا به ویروس کرونا از 36 هزار نفر گذشته است. البته آمار غیررسمی به اذعان استامر، رهبر جدید حزب کارگر بیشتر از آمار رسمی است. آمار همه جان باختگان در خانه های سالمندان اعلام نمی شود.
قرنطینه چندماهه ای که دولت بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس به ناچار باهدف جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به اجرا گذاشت، میلیون ها شغل را در این کشور در معرض خطر و از بین رفتن قرار داده و عملاً آمار نرخ بیکاری و میزان رشد اقتصادی انگلیس در سه ماهه اول سال 2020 نشان می دهد که اقتصاد این کشور با یک رکود عمیق مواجه شده است.
یک چهارم شهروندان انگلیسی بر اثر شیوع ویروس کرونا دچار مشکلات مالی شده اند. یک سوم افراد در هفته اول اجرای مقررات منع رفت وآمد، درآمد خود را از دست داده و یک پنجم نیز برای پرداخت هزینه های جاری زندگی با مشکلات جدی مواجه هستند. همچنین نیمی از افراد جامعه پیش بینی می کنند که اوضاع مالی آن ها ظرف 12 هفته آینده وخیم تر شود. بر اساس آمار موسسه نظرسنجی یوگوو از هر 20 انگلیسی یک نفر شغل خود را به دلیل کرونا در هفته های اخیر ازدست داده و به صف بیکاران این کشور پیوسته است.
ریشی سوناک وزیر دارایی بریتانیا در سخنانی در مجلس عوام با اشاره به خسارت های هنگفت مالی ناشی از بحران شیوع ویروس کرونا در این کشور، اعلام کرد که شیوع این ویروس بالغ بر چهار میلیون شاغل را در این کشور خانه نشین کرده است. او افزود که 25 درصد شرکت های تجاری در بریتانیا، فعالیت های خود را متوقف کرده و 500 هزار شرکت برای پرداخت حقوق کارکنان خود به کمک هزینه های دولت متوسل شده اند. سوناک گفته یک میلیون و 500 هزار بیکار نیز برای دریافت کمک هزینه معیشتی از آغاز قرنطینه تاکنون درخواست داده اند. وزیر دارایی انگلیس اوضاع اقتصادی کشور را بسیار وخیم توصیف کرد و هشدار داد که ممکن است وضع ازآنچه هست، دشوارتر شود.
به گزارش بنیاد زندگی استاندارد (Standard Life Foundation) 7.9 میلیون خانوار بریتانیایی (28 درصد جمعیت) از ابتدای شیوع ویروس کرونا در این کشور با مشکلات شدید مالی دست وپنجه نرم می کنند. آن ها شامل افراد شاغلی اند که به صورت موقت خانه نشین شده و درآمد خود را ازدست داده، یا خویش کارفرمایانی هستند که بیکار یا بخش عمده درآمدشان کم شده است. یافته های بنیاد زندگی استاندارد همچنین بیانگر آن است که نیمی از خانوارها در این کشور نگران وضعیت مالی خود در دوران شیوع کرونا هستند و 7.7 میلیون خانوار انتظار دارند درآمدشان در سه ماه آینده کاهش یابد. این در حالی است که از هر 5 خانوار، یک خانوار برای پرداخت خرید اقلام ضروری به استفاده از کارت های اعتباری روی آورده اند.
بی بی سی در گزارشی از خانواده ای با چهار فرزند بین سنین 2 تا 13 ساله روایت کرد که باید به سختی با کمک هزینه 30 پوند در هفته از سوی دولت شکم خود را سیر کنند. درحالی که قیمت مواد غذایی در انگلیس از زمان شیوع ویروس کرونا افزایش قابل توجهی را تجربه کرده، خوراک معمول این خانواده انگلیسی 30 عدد تخم مرغ به بهای 5 پوند است تا بتوانند هفته را سپری کنند.
در تحقیق دیگری موسسه نظرسنجی Kantar اعلام کرد یک سوم خانوارهای بریتانیایی می گویند با ادامه شرایط کنونی در سه ماه آینده برای ادامه زندگی به کمک دولت نیازمند خواهند شد. این نظرسنجی همچنین نشان می دهد که 65 درصد از مردم این کشور معتقدند در سه ماه آینده وضعیت اقتصادی بدتر خواهد شد. بر اساس آمارهای رسمی با تداوم قرنطینه ممکن است دو میلیون نفر به خاطر تأثیرات اقتصادی ویروس کرونا کار خود را از دست بدهند.
نتیجه ارزیابی ها و برآورد بیشتر اندیشکده های انگلیسی نشان می دهد اقتصاد این کشور ضمن از دست دادن یک سوم قدرت خود در سه ماهه دوم سال جاری میلادی به دلیل همه گیری ویروس کرونا، بیشترین میزان کسری بودجه را پس از پایان جنگ جهانی دوم تجربه خواهد کرد. نهاد ناظر بر عملکرد مالی دولت بریتانیا موسوم به «دفتر مسئول بودجه» در گزارشی پیش بینی کرد، 35 درصد رشد اقتصادی این کشور تا ژوئن سقوط خواهد کرد. میزان استقراض دولت انگلیس اکنون از 218 میلیارد به 273 میلیارد پوند خواهد رسید که بیشترین میزان کسری بودجه پس از پایان جنگ جهانی دوم به شمار می رود.
فیصل اسلام، سردبیر اقتصادی بی بی سی در زمینه وضعیت اقتصادی پس از شیوع کرونا گفت: ارقامی که امروز منتشر شده نشان می دهد که بی هیچ شک و تردیدی اقتصاد بریتانیا وارد رکود شده هرچند وضعیت رکودی تا ماه اوت رسماً تایید نخواهد شد.
کاهش سطح اقتصاد به میزان 2 درصد طی یک دوره سه ماهه به خودی خود واقعه ای نادر است و یکی از بدترین سه ماهه های اقتصادی از زمان گردآوری و انتشار آمار به شیوه جدید در سال 1955 به شمار می رود. این وضعیت نتیجه شرایط اقتصادی بود که حتی پیش از اینکه ضربه توقف فعالیت ها در ماه مارس بر آن وارد شود، تحرک چندانی نداشت. فیصل اسلام افزود: نتیجه اینکه در ماه مارس، اقتصاد کشور 6 درصد تنزل کرد، یعنی همان میزانی که پس از بحران مالی 2008 طی یک دوره به مراتب طولانی تر شاهد بودیم. معنی این تحول این است که طی سه ماهه دوم سال، یعنی ماه های آوریل تا ژوئن، اقتصاد بریتانیا متحمل کاهش بی سابقه و باورنکردنی 20 تا 30 درصد خواهد بود، یعنی نزدیک به یک چهارم تولید کل اقتصاد از میان خواهد رفت. ریشی سوناک وزیر خزانه داری گفته است که هنوز زود است که بتوان در مورد بازگشت اقتصاد به رونق سخن گفت اما به تدریج این نگرانی احساس می شود که شاید زمان این بازگشت طولانی تر از آن باشد که انتظار می رفت.
دولت محافظه کار انگلیس برگزیت را نیز پیش روی دارد و باید تا پایان دسامبر مذاکرات با اتحادیه اروپا را برای رسیدن به یک توافقنامه جامع اقتصادی و تجاری به پایان برساند. این در حالی است که دولت جانسون و اتحادیه اروپا تاکنون سه دور مذاکرات بسیار سختی را بدون دستاوردی برگزار کرده اند. اتحادیه اروپا بارها به این نکته اذعان کرده که این احتمال بسیار بعید است که تا ماه دسامبر به یک توافقنامه جامع با انگلیس دست پیدا کنند. به همین دلیل میشل بارنیه، مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا در امور برگزیت چندین بار به این نکته تأکید کرد که مذاکرات باید تا سال 2021 تمدید شود تا انگلیس و اتحادیه اروپا بتوانند به یک توافق جامع اقتصادی و تجاری دست پیدا کنند. در غیر این صورت انگلیس مجبور خواهد بود به برگزیت سخت تن دهد. اگر بوریس جانسون حاضر به تمدید مذاکرات با اتحادیه اروپا نباشد برگزیت سخت می تواند یک شوک اقتصادی دیگری را به انگلیس وارد کند. خروج سخت از اتحادیه اروپا در شرایط اقتصاد رکود زده آسیب بیشتری به اقتصاد انگلیس وارد خواهد کرد. به همین دلیل هم اتحادیه اروپا و هم بسیاری از دولتمردان و جریان های غیرمحافظه کار در پارلمان انگلیس و محافل سیاسی خواستار تمدید مذاکرات با اتحادیه اروپا هستند تا بتوانند به یک توافقنامه جامع تجاری با اتحادیه اروپا دست پیدا کنند.
با توجه به اینکه هنوز هیچ واکسن و دارویی برای ویروس کرونا پیدا نشده و چشم انداز روشنی در این زمینه وجود ندارد بوریس جانسون مجبور است همچنان یک قرنطینه منعطف را به اجرا بگذارد تا هم مشاغل این کشور حفظ شود و هم جلوی شیوع کرونا را بگیرند.
در مجموع نخست وزیر انگلیس در یک شرایط بسیار دشواری قرار دارد تا از یک سو بتواند مذاکرات برگزیت را پیش ببرد و از سوی دیگر با پیامدهای بیماری ویروس کرونا مقابله کند. آمیختگی این دو موضوع شرایط سختی را برای بوریس جانسون و پیشبرد برنامه هایش در عرصه اروپا و جهان ایجاد کرده است. در عین حال این شرایط فرصت ویژه ای را برای بهره برداری ما و طراحی همکاری های اقتصادی صنعتی با انگلیس و با کسب امتیازات مورد نظر، فراهم می نماید.
منبع خبر : مردم نیوز

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
بریتانیا   آمریکا   شیوع   اسپانیا   جان باخت   ویروس کرونا   انگلیس   اروپا  
اخبار مرتبط
واکسن چین پاییز در دسترس است/ارسال کمک های بشردوستانه ایران به ونزوئلا برای کرونا/موج جدید کرونا در عربستان
آریا
آخرین آمار رسمی کرونا در ایران و جهان/ 24 ساعت مرگبار در اروپا/ تعداد قربانیان در بریتانیا از 20 هزار نفر گذشت/ ایران به مرز 90 هزار ابتلا رسید
تیک نیوز
آخرین آمار مبتلایان به کرونا در اروپا
بهار نیوز
آمار جان باختگان کرونا در آمریکا از 50 هزار نفر گذشت
بهار نیوز
یک مقام وزارت خارجه انگلیس: جانسون باید بر توافقات پس از برگزیت تمرکز کند
بلاغ مازندران
از آمریکا و اروپا تا خاورمیانه و ایران، امروز با این ویروس نامرئی چه کردند؟
خبرآنلاین
از آمریکا و اروپا تا خاورمیانه و ایران،امروز با ویروس نامرئی چه کردند؟
خبرآنلاین
60 میلیون شغل در اروپا در پی بحران کرونا در خطر هستند
باشگاه خبرنگاران
آخرین آمار کرونا در جهان؛تعداد مبتلایان از دومیلیون وصدهزار گذشت
خبرآنلاین
کرونا در اروپا؛ لشکرکی آلمان به انگلیس برای مبارزه با کرونا/ بهره برداری مافیا از بحران شیوع کرونا در ایتالیا/ شناسایی 3 گونه مختلف ویروس کرونا
آریا
قسط وام یک میلیونی چقدر است؟/ پیشنهاد جالب برای تنبیه کارمندان مشکوک به کرونا/ مرض لاعلاج عضو حزب منحله مشارکت!
مشرق نیوز
بی بی سی: ناکارآمدی نظام سرمایه داری در بحران کرونا آشکار شد
مشرق نیوز
مشاور پزشکی دولت بریتانیا پیش بینی کرد؛ احتمال جان باختن بیش از 20 هزار نفر در انگلیس بر اثر کرونا
اقتصاد نیوز
رشد قربانیان کرونا در انگلیس تنها در یک روز
بهار نیوز
آخرین آمار رسمی کرونا در ایران و جهان؛ مرگبارترین روز آمریکا
خرداد نیوز
آخرین آمار رسمی کرونا در ایران و جهان؛ مرگبارترین روز آمریکا | فوتی های ایران در 24 ساعت گذشته
همشهری آنلاین
جدیدترین آمار از تعداد مبتلایان و جان باختگان کرونا در جهان+ جدول
اعتدال
از لغو محدودیت ها در ووهان چین تا سایه مرگ بر سر اروپا و آمریکا
بولتن نیوز
جانسون: اوضاع وخیم تر خواهد شد
خبرآنلاین
پیام بوریس جانسون به انگلیسی ها: اوضاع وخیم تر خواهد شد
ایسنا
قربانیان کرونا در جهان به بیش از 21 هزار نفر رسیدند/ انتقاد سازمان پزشکان بدون مرز از تحریم های ضد انسانی آمریکا/ وعده اردوغان برای عبور «سریع» از کرونا!
پارسینه
کرونا در جهان 20هزارنفر را کشت
ناطقان نیوز
شمار قربانیان ویروس کرونا در جهان از 20 هزار نفر گذشت
انتخاب
سقوط 900 واحدی شاخص داوجونز/سهام اروپا 4.5 درصد افت کرد
خبرگزاری دانشجو
سقوط 900 واحدی داوجونز/سهام اروپا 4 درصد افت کرد
مهر نیوز
شیوع گسترده کرونا در اسپانیا
میزان
کرونا در اروپا؛ اعلام وضع فوق العاده در اسپانیا/ چین به کمک ایتالیا آمد/ کرونا ملکه انگلیس را از کاخ بیرون آورد
آریا
ویروس کرونا در جهان؛ ورود مسافران از اروپا به آمریکا ممنوع شد
اقتصاد نیوز
آمریکا ورود مسافران از اروپا را ممنوع کرد
راه دانا
بیماری خطرناکی که در کمتر از 2 روز میلیون ها انسان را می کشد!
شیعه نیوز
گزارشی از راه‏های ارتباطی بانکی ایران با جهان
انصاف نیوز
انتقاد کشورهای اروپایی از انگلیس برای پیوستن به ائتلاف دریایی آمریکا
مشرق نیوز
اروپا: انگلیس با پیوستن به ائتلاف دریایی آمریکا، برنامه های ما را برهم زد
فارس
در هر صورت ایران مقصر است حتی اگر امریکا و متحدانش اشتباه کنند!
دیپلماسی ایرانی
مارک اسپر: هم پیمانان آمریکا خودشان بودجه تصرف شده پروژه های نظامی را تامین کنند
انتخاب
مارک اسپر: هم پیمانان آمریکا خودشان بودجه تصرف شده پروژه های نظامی را تامین کنند!
ایسنا
تشکیل دولت به رهبری حزب کارگر موجب بهبود کیفی روابط تهران و لندن می شود
ایرنا
تحلیلگر آمریکایی: اروپا هم ایران را تنها گذاشته است
مشرق نیوز
اروپایی ها علاقه ای به دخالت در امور داخلی ایران ندارند
پارسینه
نفتکش را به سوریه ببرید
اتاق خبر
اخبار مرتبط
bltآریا : واکسن چین پاییز در دسترس است/ارسال کمک های بشردوستانه ایران به ونزوئلا برای کرونا/موج جدید کرونا در عربستان
bltتیک نیوز : آخرین آمار رسمی کرونا در ایران و جهان/ 24 ساعت مرگبار در اروپا/ تعداد قربانیان در بریتانیا از 20 هزار نفر گذشت/ ایران به مرز 90 هزار ابتلا رسید
bltبهار نیوز : آخرین آمار مبتلایان به کرونا در اروپا
bltبهار نیوز : آمار جان باختگان کرونا در آمریکا از 50 هزار نفر گذشت
bltبلاغ مازندران : یک مقام وزارت خارجه انگلیس: جانسون باید بر توافقات پس از برگزیت تمرکز کند
bltخبرآنلاین : از آمریکا و اروپا تا خاورمیانه و ایران، امروز با این ویروس نامرئی چه کردند؟
bltخبرآنلاین : از آمریکا و اروپا تا خاورمیانه و ایران،امروز با ویروس نامرئی چه کردند؟
bltباشگاه خبرنگاران : 60 میلیون شغل در اروپا در پی بحران کرونا در خطر هستند
bltخبرآنلاین : آخرین آمار کرونا در جهان؛تعداد مبتلایان از دومیلیون وصدهزار گذشت
bltآریا : کرونا در اروپا؛ لشکرکی آلمان به انگلیس برای مبارزه با کرونا/ بهره برداری مافیا از بحران شیوع کرونا در ایتالیا/ شناسایی 3 گونه مختلف ویروس کرونا
bltمشرق نیوز : قسط وام یک میلیونی چقدر است؟/ پیشنهاد جالب برای تنبیه کارمندان مشکوک به کرونا/ مرض لاعلاج عضو حزب منحله مشارکت!
bltمشرق نیوز : بی بی سی: ناکارآمدی نظام سرمایه داری در بحران کرونا آشکار شد
bltاقتصاد نیوز : مشاور پزشکی دولت بریتانیا پیش بینی کرد؛ احتمال جان باختن بیش از 20 هزار نفر در انگلیس بر اثر کرونا
bltبهار نیوز : رشد قربانیان کرونا در انگلیس تنها در یک روز
bltخرداد نیوز : آخرین آمار رسمی کرونا در ایران و جهان؛ مرگبارترین روز آمریکا
bltهمشهری آنلاین : آخرین آمار رسمی کرونا در ایران و جهان؛ مرگبارترین روز آمریکا | فوتی های ایران در 24 ساعت گذشته
bltاعتدال : جدیدترین آمار از تعداد مبتلایان و جان باختگان کرونا در جهان+ جدول
bltبولتن نیوز : از لغو محدودیت ها در ووهان چین تا سایه مرگ بر سر اروپا و آمریکا
bltخبرآنلاین : جانسون: اوضاع وخیم تر خواهد شد
bltایسنا : پیام بوریس جانسون به انگلیسی ها: اوضاع وخیم تر خواهد شد
bltپارسینه : قربانیان کرونا در جهان به بیش از 21 هزار نفر رسیدند/ انتقاد سازمان پزشکان بدون مرز از تحریم های ضد انسانی آمریکا/ وعده اردوغان برای عبور «سریع» از کرونا!
bltناطقان نیوز : کرونا در جهان 20هزارنفر را کشت
bltانتخاب : شمار قربانیان ویروس کرونا در جهان از 20 هزار نفر گذشت
bltخبرگزاری دانشجو : سقوط 900 واحدی شاخص داوجونز/سهام اروپا 4.5 درصد افت کرد
bltمهر نیوز : سقوط 900 واحدی داوجونز/سهام اروپا 4 درصد افت کرد
bltمیزان : شیوع گسترده کرونا در اسپانیا
bltآریا : کرونا در اروپا؛ اعلام وضع فوق العاده در اسپانیا/ چین به کمک ایتالیا آمد/ کرونا ملکه انگلیس را از کاخ بیرون آورد
bltاقتصاد نیوز : ویروس کرونا در جهان؛ ورود مسافران از اروپا به آمریکا ممنوع شد
bltراه دانا : آمریکا ورود مسافران از اروپا را ممنوع کرد
bltشیعه نیوز : بیماری خطرناکی که در کمتر از 2 روز میلیون ها انسان را می کشد!
bltانصاف نیوز : گزارشی از راه‏های ارتباطی بانکی ایران با جهان
bltمشرق نیوز : انتقاد کشورهای اروپایی از انگلیس برای پیوستن به ائتلاف دریایی آمریکا
bltفارس : اروپا: انگلیس با پیوستن به ائتلاف دریایی آمریکا، برنامه های ما را برهم زد
bltدیپلماسی ایرانی : در هر صورت ایران مقصر است حتی اگر امریکا و متحدانش اشتباه کنند!
bltانتخاب : مارک اسپر: هم پیمانان آمریکا خودشان بودجه تصرف شده پروژه های نظامی را تامین کنند
bltایسنا : مارک اسپر: هم پیمانان آمریکا خودشان بودجه تصرف شده پروژه های نظامی را تامین کنند!
bltایرنا : تشکیل دولت به رهبری حزب کارگر موجب بهبود کیفی روابط تهران و لندن می شود
bltمشرق نیوز : تحلیلگر آمریکایی: اروپا هم ایران را تنها گذاشته است
bltپارسینه : اروپایی ها علاقه ای به دخالت در امور داخلی ایران ندارند
bltاتاق خبر : نفتکش را به سوریه ببرید
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.