مخبر - 1399/02/25 - نامه رئیس اتحادیه جهانی کشتی به فدراسیون های ملی در بحران کرونا

نامه رئیس اتحادیه جهانی کشتی به فدراسیون های ملی در بحران کرونا
رئیس اتحادیه جهانی کشتی به دلیل لغو تمام رقابت های ورزشی به دلیل شیوع کرونا نامه ای به فدراسیون های ملی کشتی نوشت.
نامه رئیس اتحادیه جهانی کشتی به فدراسیون های ملی در بحران کرونا

به گزارش خبرگزاری موج، مسائل پیش آمده به دلیل انتشار ویروس کرونا در جهان، باعث شد تا بازی های المپیک 2020 توکیو به تعویق بیافتد و تمام فعالیت های ورزشی اتحادیه جهانی کشتی نیز تا تاریخ 10 تیرماه به حالت تعلیق دربیاید.

رئیس اتحادیه جهانی کشتی به منظور تدوین تقویم جدید سال های 2020 و 2021 سئوال هایی را از فدراسیون های ملی داشته و فدراسیون های ملی می بایست در پرسشنامه ای که هفته آینده برای آن ها ارسال می شود پاسخگوی این سئوال ها باشند و پیشنهادات خود را نیز مطرح کنند، تا این اتحادیه در تاریخ 26 خردادماه سال جاری از طریق ویدیو کنفرانس با فدراسیون های ملی این پیشنهادات را نهایی کند.

نکات مطرح شده به شرح زیر است:

انتشار ویروس کرونا کلیه فعالیت های ورزشی را به حالت تعلیق درآورده و ما می خواهیم بلافاصله پس از عادی شدن شرایط مسابقات را برگزار کنیم.

توصیه ها و راه حل های فدراسیون های ملی به کمیسیون فنی می تواند منشأ کلیه تصمیمات کمیته اجرایی و هیأت رئیسه اتحادیه جهانی کشتی باشد.

روسای شوراهای قاره ای حداکثر اطلاعات راجع به اوضاع کلی در قاره های مربوطه را به اتحادیه جهانی ارسال کنند.

پروسه آماده سازی و تمرینات کشتی گیران را باید درنظر بگیریم تا آنها وقت کافی برای آماده شدن داشته باشند. این موضوع به هنگام ارائه تقویم پیشنهادی سال های 2020 و 2021 مدنظر قرار خوهد گرفت.

مشکلات سفرها باید در نظر گرفته شود و در مورد روند صدور ویزا نیز باید راهکار داشته باشیم. این موضوع می تواند بسته به وضعیت سلامتی و شرایط برخی از کشورها یک مسئله بزرگ باشد.

کمیسیون فنی باید ببیند به منظور کاهش هزینه های فدراسیون های ملی و وضعیت مالی پیش آمده برای آن ها به دلیل انتشار ویروس کرونا و همچنین زمان بندی جدید بازی های المپیک آیا لازم است تا رویدادهای مهم در سال های 2020 و 2021 را کاهش دهیم.

دستورالعمل شرایط بهداشتی در طول مسابقات توسط کمیسیون پزشکی ما تعیین می شود، کمیسیونی که با کمیسیون پزشکی کمیته بین المللی المپیک و سازمان جهانی بهداشت همکاری دارد.

تقویم پیشنهادی 2020:

کمیته اجرایی تصمیم گرفت که مسابقات قاره ای برای ماه های خرداد و تیر را به تعویق بیاندازد و برخی از کشورهای میزبان نیز با توجه به وضع قوانین دولتی در مورد پیشگیری از ویروس کرونا ناچار به لغو این مسابقات شدند. همزمان ابراز تمایل برخی از فدراسیون ها که مایل به میزبانی و جایگزینی این قبیل مسابقات بودند را دریافت کردیم.

باید طوری برنامه ریزی کنیم که وضعیت فعلی مرتبط با ویروس کرونا به برخی از قاره ها اجازه خواهد داد تا مسابقات قهرمانی خود را کمی دیرتر طی سال جاری برگزار کنند.

برگزاری مسابقات جهانی در ماه های آینده دشوار به نظر می آید هرچند برگزای آن در پایان سال محتمل تر خواهد بود.

با دو فدراسیون ملی که علاقمندی جدی خود را برای برگزاری مسابقات قهرمانی جهان در سال جاری اعلام کردند صحبت کردم اما به نظر شما در این مورد احتیاج دارم.

مسابقات رده سنی بزرگسال در سال جاری، به جز برخی مسابقات بین المللی و مسابقات کشوری، به طور کامل به پایان رسیده است.

قطعا در ماه های آینده مسائل بسیاری در رابطه با سفرها بوجود خواهد آمد. به عنوان مثال، شرکت هواپیمایی ترکیه فعالیتهای خود را قبل از پایان ماه ژوئن (10 تیر) مجدداً آغاز نمی کند. علاوه بر این، قیمت بلیط ها مطمئناً بسیار بالا خواهد بود. بنابراین شانس برگزاری یک رویداد قاره ای به مراتب بیشتر از رویدادهای جهانی خواهد بود.

پیشنهاد می شود که در اواخر آگوست – اوایل ماه سپتامبر (حدود شهریورماه 99) مسابقات قهرمانی نوجوانان قاره ای و در اواخر ماه سپتامبر- آغاز ماه اکتبر (حدود مهرماه 99) ، مسابقات قهرمانی جوانان قاره ای برگزار شود. این زمانبندی پیشنهاد شده تا کشتی گیران قبل از شروع مجدد مدارس بتوانند در رقابت ها شرکت کنند، اما کماکان از همه پیشنهادات دیگر نیز استقبال می شود.

بسیار واضح است که این تغییرات روی برگزارکنندگان نیز تأثیر می گذارد و ما باید با هر یک از میزبان ها تماس بگیریم تا ببینیم آیا هنوز هم می توانند در تاریخ های جدید میزبان رویدادشان باشند.

ما به اطلاعات و نظرهای شما نیاز داریم تا بدانیم که آیا این طرح به اندازه کافی کارایی دارد یا خیر؟ ما منتظر تحلیل شما در مورد این موضوع هستیم.

مسابقات جهانی کشتی ساحلی نیز تحت تأثیر قرار می گیرد. کارگروه کشتی ساحلی پیشنهاد کرده که تعداد رویدادها را کاهش دهد (از 4 به 2 یا 1) اما آنها می خواهند حداقل یک رویداد داشته باشند تا به فدراسیون های ملی نشان دهند که فعالیت شان متوقف نشده است.

اگر بخواهم بطور خلاصه عنوان کنم ، ما به مشاوره و نظرات شما در مورد چگونگی برنامه ریزی تقویم 2020 خود نیاز داریم

مسابقات قهرمانی قاره ای و احتمالات برگزاری مسابقات قهرمانی بزرگسالان جهان/ مسابقات گزینشی المپیک:

همانطور که می دانید بازی های المپیک، تابستان آینده در توکیو برگزار خواهد شد. اگرچه هنوز تاریخ های مشخصی برای کشتی تأیید نشده است، اما احتمالاً باید برای بازه زمانی اول تا هفتم اوت 2021 برنامه ریزی نمود.

کمیته اجرایی مصوب کرده تا به ورزشکارانی که در سال 2021 هجده ساله خواهند بود (متولدین 2003)، در صورت واجد شرایط بودن اجازه حضور در مسابقات انتخابی و بازی ها را بدهد. بنابراین باید سیستم تایید صلاحیت را نیز برای تطابق با این تاریخهای جدید ویرایش نماییم.

پیش از هر چیز می خواهم به شما یادآوری کنم که تمام سهمیه های به دست آمده در نور سلطان (مسابقات جهانی سال 2019) و در اتاوا (گزینشی پان-آمریکا) کماکان برای کمیته های ملی المپیک مربوطه معتبر باقی خواهند بود.

امتیازات رتبه بندی برای تعیین سیدبندی ورزشکاران در بازیهای المپیک مسابقات زیر بود:

مسابقات قهرمانی جهان سال 2021

دور اول مسابقات رنکینگ در ایتالیا

مسابقات قهرمانی قاره ای سال 2020

دور دوم مسابقات رنکینگ در لهستان

بنابراین منطقی خواهد بود که امتیازات رویدادهای برگزار شده را حفظ کنیم. (بدین معنی که ورزشکاران گزینش شده، کماکان گزینش شده محسوب می شوند). از این رو ملاک محاسبه امتیازات کماکان برنامه ذکر شده فوق می باشد با این تفاوت که دور دوم مسابقات رنکینگ در ژوئن 2021 (از 11 خرداد 1400 به بعد) برگزار می شود.

سه کشور چین، کره شمالی و ترکمنستان نتوانستند در مسابقات قهرمانی آسیا 2020 حضور پیدا کنند. اگر تصمیم بر برگزاری مسابقات قهرمانی قاره ای سال 2021 دارید، ما به شما پیشنهاد می کنیم که در مسابقات بزرگسالان آسیا در سال 2021 امتیازات ورزشکاران این 3 کشور را برای سیدبندی المپیک در نظر بگیریم. اگر چنانچه مسابقات قهرمانی قاره ای 2021 را برگزار نکنیم، باید راه حل دیگری برای این سه کشور بیابیم.

یادآوری می کنم که الزام مربوط به شرکت در مسابقات بزرگسالان قاره ای برای امکان حضور در مسابقات گزینشی به قوت خود باقی است، اما ما تنها نفرات شرکت کننده هر کشور در مسابقات قهرمانی قاره ای 2020 را مدنظر قرار خواهیم داد. ما تعداد ورزشکاران هر کشور در مسابقات قهرمانی قاره ای سال 2020 را درنظر گرفته ایم چرا که در آن زمان (ثبت نام مسابقات قهرمانی آسیا) همه فدراسیون ها تلاش کردند تا تعداد ورزشکاران خود را براساس تعدادی که قرار بود در مسابقات گزینشی قاره ای شرکت کنند، ثبت نمایند.

مسابقات قاره ای بزرگسالان 2021:

به منظور کمک به آنالیز شما، یک فرم اکسل در رابطه با تقویم 2020 و 2021 با وضعیت و تاریخ های فعلی، پیوست شده است.

علاوه بر این، بسته به پیشنهاد شما، باید ببینیم که لازم است مسابقات قاره ای بزرگسالان 2021 را برگزار نماییم یا خیر. بسیاری از فدراسیون ها ممکن است سال آینده مشکلات مالی داشته باشند، بنابراین ما باید تقویم خود را با بودجه آنها تطبیق دهیم.

بدین ترتیب، حتی اگر پیشنهاد کمیسیون، برگزاری مسابقات قاره ای بزرگسالان در سال 2021 باشد، ما مجبور نیستیم که این مسابقات را قبل از مسابقات گزینشی برگزار نماییم.

از آنجایی که شما بهترین افرادی هستید که می دانید آمادگی و یا تمرین چگونه انجام می شود ، ما قطعاً به توصیه شما در مورد آن موضوع مهم احتیاج داریم.

اگر شما فکر می کنید که مسابقات قاره ای بزرگسالان در سال 2021 باید پیش از مسابقات گزینشی برگزار شود (به منظور آمادگی کشتی گیران و ...)، بنابراین ما باید کل تقویم را دوباره و مانند تقویم سال 2020 تنظیم کنیم.

مسابقات جهانی بزرگسالان، جوانان و نوجوانان در سال 2021- جام جهانی 2020 –

مسابقات دارای رنکینگ 2021: در مورد مسابقات جهانی بزرگسالان 2021، باید بدانید که این مسابقات، مهمترین مسابقه ما بوده و در اوج رویدادهای ما قرار دارد و ما قطعا باید آن را حفظ کنیم. علاوه بر این، این وضعیت استثنایی، مطمئنا باعث می شود کشتی گیران المپیکی در این مسابقات شرکت نمایند تا سعی کنند در حرفه ورزشی خود، در این دو رویداد که بزرگترین رویدادها به حساب می آیند، قهرمان شوند.

پس از بحث و گفتگو با کمیته برگزار کننده نروژ ، کمیته اجرایی اتحادیه جهانی کشتی تصمیم گرفت که برگزاری این رویداد را در اسلو-نروژ و در اکتبر 2021، حفظ نماید.

از آنجاییکه تعداد مسابقات در سال 2020 کم است، ما به منظور تشویق فدراسیون های ملی و کشتی گیران برای شرکت در مسابقات اسلو، جوایز نقدی امسال را حفظ و به جوایز سال آینده اضافه می کنیم.

خارج از رویدادهای انتخابی، در سال 2021، به نظر می رسد که مسابقات قاره ای نوجوانان و جوانان به خوبی برنامه ریزی شده اند، اما برای اینکه زمان کافی بین مسابقات جهانی نوجوانان و جوانان داشته باشیم، ما مجبوریم مسابقات جهانی نوجوانان (همان تاریخ نسبت به بازیهای المپیک) و همچنین مسابقات جهانی جوانان را به تعویق بیندازیم.

قرار بود فرمت جدید جام جهانی را در سال 2021 شروع کنیم. از شما درخواست دارم تا به ما اطلاع دهید که آیا برگزاری این مسابقات را در سال 2021 (پایان سال – تاریخ دقیق را در تقویم اتحادیه ملاحظه فرمایید) حفظ کنیم و یا مجبوریم که این مسابقات را تا سال 2022 به تعویق بیندازیم.

در مورد مسابقات دارای رنکینگ، قرار بود که در سال 2021 فرمت رسمی خود را در رابطه با برگزاری این مسابقات شروع کنیم (4 مسابقه دارای رنکینگ که دو مسابقه در اروپا، 1 مسابقه در آمریکا و 1 مسابقه در آسیا). از شما درخواست دارم که نظر خود را در مورد این موضوع به بنده ارائه دهید. با توجه به اینکه می دانیم تقویم 2021 فشرده خواهد بود، برگزاری این 4 رویداد را حفظ کنیم و یا اینکه برگزاری 4 رویداد دارای رنکینگ در هر سال را از سال 2022 آغاز نماییم؟

چنانچه تصمیم بگیریم که 4 رویداد دارای رنکینگ را در سال 2021 برگزار نماییم، باید بطور واضح و روشن به فدراسیون های ملی توضیح دهیم که فقط یکی از این رویدادها در سیدبندی بازی های المپیک استفاده خواهد شد و 3 رویداد دیگر فقط در رنکینگ سالیانه استفاده خواهد شد.

خلاصه سوالاتی که باید به آنها پاسخ داده شود و ما در مورد آنها منتظر نظرات و تحلیل های شما هستیم:

آیا مسابقات آسیایی بزرگسالان را برگزار کنیم ؟

اگر بله ، آیا این مسابقات را قبل از مسابقات گزینشی، برگزار کنیم یا همانطور که هستند برنامه ریزی کنیم؟

آیا همه ما در مورد اینکه مسابقات دارای رنکینگ در سیدبندی بازیهای المپیک در نظر گرفته شوند، موافق هستیم؟

اگر مسابقات قاره ای بزرگسالان برگزار شود، آیا موافق هستیدکه امتیازات این مسابقه در سال 2021 برای کشورهای کره شمالی، چین و ترکمنستان در نظر گرفته شود؟

آیا موافق هستید که مسابقات جهانی بزرگسالان 2021 در ماه اکتبر 2021 (9 مهر الی 9 آبان 1400) برگزار شود؟

جام جهانی 2021 را برگزار کنیم یا خیر؟

در سال 2021، یک مسابقه دارای رنکینگ برگزار کنیم یا 4 مسابقه ؟

به منظور تسهیل کار شما و تصمیماتی که به کمیته اجرایی پیشنهاد می شود، تا هفته آینده، پرسشنامه ای را برای کلیه فدراسیون های ملی کشتی ارسال خواهیم کرد. پس از آنکه پاسخ آنها را گرفتیم، بر اساس پاسخ های فدراسیون های ملی کشتی، همه آنها را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت و انتظار می رود که نظرات بیشتری از شما داشته باشیم.

به منظور نهایی کردن کلیه پیشنهادات ارائه شده به کمیته اجرایی و هیات رییسه، ویدئو کنفرانسی در تاریخ 26 خرداد (در ساعت 2 بعدازظهر به وقت سوییس 1399) برگزار خواهد شد.

همکاران گرامی، از اینکه برای این موضوعات بسیار مهم وقت میگذارید، کمال تشکر را دارم. همچنین این موضوعات را برای کلیه اعضا هیات رییسه ارسال خواهم کرد تا آنها را هم از اهمیت این موضوعات و فعالیتی که شما انجام می دهید، مطلع سازم.

نناد لالوویچ

رئیس اتحادیه جهانی کشتی

منبع خبر : خبرگزاری موج

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
کشتی   ویروس کرونا   اتحادیه جهانی کشتی   بحران کرونا  
اخبار مرتبط
وضعیت فخری و نوری از زبان سرپرست فدراسیون پزشکی
فارس
انتظاراتی که بر شانه کشتی سنگینی می کند
مشرق نیوز
هاآرتص: اسرائیل کنترل بحران کرونا را از دست داده است
باشگاه خبرنگاران
قانون جدید درباره مدال کمیل قاسمی چه می گوید؟
مشرق نیوز
نظارت ها بر فرایند تولید تا توزیع ماسک تشدید می شود
خبرگزاری ایلنا
نباید با جان کشتی گیران بازی کرد/آقایان به فکر رزومه خودشان هستند
مرآت نیوز
به نمایش گذاشته شدن اخلاق و انسانیت در بحران کرونا با همدلی مردم و مسئولین/اروپا و امریکا در حال حاضر دچار درهم ریختگی شده اند
عصر هامون
شرایط مدرسه تلویزیونی در مواجهه با کرونا
مردم سالاری
ابتلا به کرونا برای کشتی گیران خطر جدی دارد
مردم نیوز
توصیه های شادگان به کشتی گیران در ایام کرونا
تسنیم
تنها مسیر عبور سلامت از بحران کرونا!
تابناک
شادگان: تا واکسن کشف نشود، روی تشک ریسک می کنیم/ ابتلا به کرونا برای کشتی گیران خطر جدی دارد
ورزش 3
ارزش اقتصادی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان/عملکرد پارکهای فناوری در بحران کرونا
ایسنا
انتقاد بنا به اصرار برای آغاز لیگ کشتی/سلامت کشتی گیران با چه معاوضه می شود؟
ایسنا
دغدغه های کارگران برای تست کرونا
بهار نیوز
رئیس جمهور آمریکا بی مسئولیتی خود در قبال مهار کرونا را با اتهام علیه چین توجیه کرد
صدای ایران
تقدیر شهردار تهران از پرسنل خط مقدم مبارزه با کرونا سازمان بهشت زهرا(س)
وانا نیوز
شادگان: کرونا می تواند به عمر حرفه ای ورزشکار پایان دهد/روسها دنبال برگزاری مسابقات جهانی هستند
ملیت
فعلا امیدی به بازگشت کشتی نیست
بهار نیوز
شادگان: کرونا می تواند به عمر حرفه ای ورزشکار پایان دهد/ فعلا امیدی به بازگشت کشتی نیست
ایسنا
ابتلای 40 درصدی مردم در برخی استان ها به کرونا
فردا نیوز
بخش سخت کرونا را پشت سر گذاشتیم
مردم سالاری
اهالی کشتی در انتظار مصوبه جدید اتحادیه جهانی
مرآت نیوز
دبیر: سقوط کشتی نزدیک است/کشتی مثل فرش ایرانی وارداتی نیست
بلاغ مازندران
تغییر سبک زندگی پس از کرونا
شفا آنلاین
دبیر: از دولت و ستاد ملی کرونا پیروی می کنیم نه اتحادیه جهانی کشتی
ایرنا
تصمیمات هیات رییسه اتحادیه کشتی چهارشنبه اعلام می شود
ایران اکونومیست
زمان برگزاری مسابقات کشتی مشخص شد!
فرتاک ورزشی
رفتار همگرایانه ایران با بحران کرونا
خرداد نیوز
یزدانی محبوب ترین کشتی گیر دنیا شد
فانوس نیوز
نخست وزیر ایتالیا: بحران کرونا را می توان به فرصت تبدیل کرد
آفتاب
جولان کرونا در مهد کشتی فرنگی ایران
مهر نیوز
بحران کرونا موجب تشدید بی عدالتی و نابرابری در بریتانیا می شود
تسنیم
اسامی کسب وکار های مشمول وام کرونا
بازار نیوز
میرزابیگی:7هزار ابتلا و 18 فوتی کرونا در گروه پرستاری
پارسینه
کدام مشاغل وام مشمول کرونا میگیرند
آریا
اسامی کسب وکارهای مشمول وام کرونا
تین نیوز
نماینده همدان: کشتی های ایران تا حیاط خلوت آمریکا بنزین صادر می کنند
ایرنا
آیا استارت آپ ها از بحران کرونا نجات می یابند؟
رویداد 24
رم- پیامد های اجتماعی شیوع کرونا
صدا و سیما
اخبار مرتبط
bltفارس : وضعیت فخری و نوری از زبان سرپرست فدراسیون پزشکی
bltمشرق نیوز : انتظاراتی که بر شانه کشتی سنگینی می کند
bltباشگاه خبرنگاران : هاآرتص: اسرائیل کنترل بحران کرونا را از دست داده است
bltمشرق نیوز : قانون جدید درباره مدال کمیل قاسمی چه می گوید؟
bltخبرگزاری ایلنا : نظارت ها بر فرایند تولید تا توزیع ماسک تشدید می شود
bltمرآت نیوز : نباید با جان کشتی گیران بازی کرد/آقایان به فکر رزومه خودشان هستند
bltعصر هامون : به نمایش گذاشته شدن اخلاق و انسانیت در بحران کرونا با همدلی مردم و مسئولین/اروپا و امریکا در حال حاضر دچار درهم ریختگی شده اند
bltمردم سالاری : شرایط مدرسه تلویزیونی در مواجهه با کرونا
bltمردم نیوز : ابتلا به کرونا برای کشتی گیران خطر جدی دارد
bltتسنیم : توصیه های شادگان به کشتی گیران در ایام کرونا
bltتابناک : تنها مسیر عبور سلامت از بحران کرونا!
bltورزش 3 : شادگان: تا واکسن کشف نشود، روی تشک ریسک می کنیم/ ابتلا به کرونا برای کشتی گیران خطر جدی دارد
bltایسنا : ارزش اقتصادی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان/عملکرد پارکهای فناوری در بحران کرونا
bltایسنا : انتقاد بنا به اصرار برای آغاز لیگ کشتی/سلامت کشتی گیران با چه معاوضه می شود؟
bltبهار نیوز : دغدغه های کارگران برای تست کرونا
bltصدای ایران : رئیس جمهور آمریکا بی مسئولیتی خود در قبال مهار کرونا را با اتهام علیه چین توجیه کرد
bltوانا نیوز : تقدیر شهردار تهران از پرسنل خط مقدم مبارزه با کرونا سازمان بهشت زهرا(س)
bltملیت : شادگان: کرونا می تواند به عمر حرفه ای ورزشکار پایان دهد/روسها دنبال برگزاری مسابقات جهانی هستند
bltبهار نیوز : فعلا امیدی به بازگشت کشتی نیست
bltایسنا : شادگان: کرونا می تواند به عمر حرفه ای ورزشکار پایان دهد/ فعلا امیدی به بازگشت کشتی نیست
bltفردا نیوز : ابتلای 40 درصدی مردم در برخی استان ها به کرونا
bltمردم سالاری : بخش سخت کرونا را پشت سر گذاشتیم
bltمرآت نیوز : اهالی کشتی در انتظار مصوبه جدید اتحادیه جهانی
bltبلاغ مازندران : دبیر: سقوط کشتی نزدیک است/کشتی مثل فرش ایرانی وارداتی نیست
bltشفا آنلاین : تغییر سبک زندگی پس از کرونا
bltایرنا : دبیر: از دولت و ستاد ملی کرونا پیروی می کنیم نه اتحادیه جهانی کشتی
bltایران اکونومیست : تصمیمات هیات رییسه اتحادیه کشتی چهارشنبه اعلام می شود
bltفرتاک ورزشی : زمان برگزاری مسابقات کشتی مشخص شد!
bltخرداد نیوز : رفتار همگرایانه ایران با بحران کرونا
bltفانوس نیوز : یزدانی محبوب ترین کشتی گیر دنیا شد
bltآفتاب : نخست وزیر ایتالیا: بحران کرونا را می توان به فرصت تبدیل کرد
bltمهر نیوز : جولان کرونا در مهد کشتی فرنگی ایران
bltتسنیم : بحران کرونا موجب تشدید بی عدالتی و نابرابری در بریتانیا می شود
bltبازار نیوز : اسامی کسب وکار های مشمول وام کرونا
bltپارسینه : میرزابیگی:7هزار ابتلا و 18 فوتی کرونا در گروه پرستاری
bltآریا : کدام مشاغل وام مشمول کرونا میگیرند
bltتین نیوز : اسامی کسب وکارهای مشمول وام کرونا
bltایرنا : نماینده همدان: کشتی های ایران تا حیاط خلوت آمریکا بنزین صادر می کنند
bltرویداد 24 : آیا استارت آپ ها از بحران کرونا نجات می یابند؟
bltصدا و سیما : رم- پیامد های اجتماعی شیوع کرونا
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.