مخبر - 1399/01/07 - جزئیات طرح «فاصله گذاری اجتماعی»

جزئیات طرح «فاصله گذاری اجتماعی»
سی و شش روز پس از شیوع کرونا در کشور، 27017 نفر به این بیماری مبتلا شده اند که از این تعداد 2077 نفر فوت شده و 9625 نفر بهبود یافته اند.
جزئیات طرح «فاصله گذاری اجتماعی»

به گزارش خبرداغ به نقل از ایلنا: سی و شش روز پس از شیوع کرونا در کشور، 27017 نفر به این بیماری مبتلا شده اند که از این تعداد 2077 نفر فوت شده و 9625 نفر بهبود یافته اند.

سی و شش روز پس از شیوع کرونا در کشور 27017 نفر به این بیماری مبتلا شده اند که از این تعداد 2077 نفر فوت شده و 9625 نفر بهبود یافته اند. به گفته سخنگوی وزارت بهداشت بر اساس آخرین آمار از شهادت اعضای کادر نظام سلامت، از بین پزشکان، پرستاران و پیراپزشکان و افرادی که در سایر واحد ها خدمت می کنند، بیش از 43 نفر شهید شده اند. او تاکید کرده است؛ مجرم ردیف اول در طغیان شیوع کرونا و مرگ پزشکان ما، آمریکا و تحریم های یکجانبه آن ها است.

همچنین وزیر بهداشت اعلام کرده است؛ قرار است طرح فاصله گذاری اجتماعی تا سطح سه در کشور اجرا شود و توسط وزیر کشور به همه استانداران نیز ابلاغ می شود. به گفته نمکی در این طرح، مطلقا بحث تعطیل کردن مراکز عرضه مواد غذایی، بهداشتی، داروخانه ها، مراکز خدماتی و دستگاه های خدمت رسان ضروری مطرح نیست و به گونه ای برنامه ریزی شده که در این سطح بندی، کمترین فشار به مردم وارد شود.

طرح «فاصله گذاری اجتماعی» تشریح شد/ تشدید محدودیت ها

«ایرج حریرچی» معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره جزئیات طرح فاصله گذاری اجتماعی گفت: طرح به زبان ساده این معنا را می دهد که سعی می کنیم، تماس های بین مردم عادی را به حداقل برسانیم. این تصمیم در خصوص مردمی است که علائم ظاهری ابتلا را ندارند و افرادی که بیمار یا مشکوک کووید 19 تلقی نمی شوند، اما ممکن است ناقل ویروس باشند.

وی در ادامه افزود: وزارت بهداشت و درمان، در رابطه با بیمارانی که ابتلای آن ها محرز شده است، سیاست ایزولاسیون را در پیش گرفته بود که همچنان بر اجرای آن پافشاری می کند و با همان منطق در رابطه با افراد مشکوک توصیه یا اقدام به قرنطینه آن ها داشت. طبق پروتکل افرادی که مشکوک هستند باید از هرگونه تماس با دیگران خودداری کنند.

حریرچی در رابطه با اقداماتی که باید در خصوص افراد عادی در جامعه صورت بگیرد، بیان کرد: سیاست فاصله گذاری اجتماعی برای قطع چرخه انتقال ویروس در میان مردم عادی اتخاذ شده است؛ اجرای این طرح مراحل مختلفی دارد که برخی اجرا شده بودند و برخی اقدامات بر تمهیدات گذشته افزوده می شوند.

معاون کل وزارت بهداشت به تشریح مراحل طرح فاصله گذاری پرداخت و گفت: از جمله اقدامات در طرح فاصله گذاری اجتماعی که تاکنون نیز اجرایی شده است، تعطیلی مدارس بود که کارشناسان ما معتقدند 30 درصد از تماس های اجتماعی را کاهش می دهد. تعطیلی دانشگاه ها و کلاس های درس از دیگر تمهیدات ما در رابطه با اجرای این طرح بود. همچنین تعطیلی مراکز خرید غیرضروری از اهمیت بسیاری برخوردار است. نمونه های دیگر تعطیلی اماکن ورزش عمومی، جلوگیری از تجمعات مانند مراسم ختم، عروسی، کنفرانس، کنگره و عدم تجمعات مذهبی در مساجد و زیارتگاه ها از اقداماتی هستند که در رابطه با این طرح اجرا یا تشدید می شوند.

حریرچی در پاسخ به این پرسش که عمده این تمهیدات پیش از این نیز در دستور کار بوده اند، آنچه که وزیر بهداشت از آغاز اجرای آن در روزهای آینده خبر دادند، چه اقداماتی است؟ گفت: البته بر شدت اعمال و کنترل این موضوعات افزوده می شود، اما یک موردی که به این تمهیدات اضافه شده است، به حداقل رساندن مسافرت های بین شهری است. در مقام بررسی، اقدامات متعددی را برای جلوگیری از سفرها بحث کرده ایم که با نهایی شدن نتایج بررسی ها و تصمیمات نهایی به اجرا در خواهند آمد.

وی در ارتباط با زمان به نتیجه رسیدن بررسی ها و اجرای طرح فاصله گذاری گفت: با اعلام وزیر کشور و اخذ تصمیمات نهایی توسط این وزارتخانه، به احتمال زیاد از امروز صبح دستورالعمل های مربوط به تشدید فاصله گذاری اجتماعی ابلاغ خواهند شد که متعاقبا توسط نهاد های قانونی به اجرا گذاشته می شوند.

جزئیات انسداد راه های استان تهران

محدودیت خروج در تمام استان ها

«سردار تیمور حسینی» رئیس پلیس راه راهور ناجا درباره محدودیت های خروج از استان ها به ویژه استان تهران گفت: خروجی شهر تهران بسته نمی شود، بلکه خروجی استان بسته می شود. استان البرز و استان تهران یک استان دیده شده اند و تردد بین شهر های اطراف منعی ندارد.

رییس پلیس راه کشور خاطرنشان کرد: ممانعت از خروج وجود دارد و محدودیت خروج داریم، این طرح در تمامی استان ها اجرا خواهد شد، البته خودروهایی که به سفر رفته اند، توصیه می شود که زودتر به شهر و استان خود بازگردند و ما اعلام می کنیم که دور دوم سفرها را نخواهیم داشت.

وی در پاسخ به این سوال که از چه زمانی این طرح اجرا می شود؟ گفت: منتظر ابلاغ هستیم و احتمالا از امروز یا فردا طرح اجرا خواهد شد.

مصرف مکمل ویتامین ها برای مقابله با کرونا توصیه نمی شود

ویتامین های مورد نیاز باید با مصرف طبیعی غذا تامین شود

«زهرا عبداللهی» مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت در پاسخ به این سوال که در شرایط بحران کرونا و در راستای افزایش ایمنی بدن افراد چه پروتکلی را برای مصرف ویتامین های مکمل صحیح می دانید؟ گفت: ما هیچ توصیه ای نداریم که افراد قرص تهیه کنند و ویتامین بدن خود را با قرص تامین کنند. لازم است ویتامین های مورد نیاز با مصرف طبیعی غذا تامین شود.

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت افزود: نباید افراد به صورت خودسرانه برای مصرف قرص، آمپول و مکمل های غذائی اقدام کنند.

عبداللهی ضمن تاکید بر اینکه کارشناسان تغذیه معتقدند، منابع غذائی مناسب باید بتواند مایحتاج بدن را تامین کند، گفت: اگر افراد تنوع را در برنامه غذایی رعایت کنند، نیاز به استفاده از قرص مکمل نخواهند داشت. اگر افراد بتوانند تمام گروه های غذایی را مانند سبزی، میوه، گوشت و لبنیات را مصرف کنند، تمام نیاز بدنشان تامین می شود.

عبداللهی در ادامه گفت: تنها استثنا در مورد ویتامین D است، زیرا که ویتامین D در منابع غذائی ما بسیار فقیر است. البته وزارت بهداشت یک برنامه برای مکمل یاری ویتامین D دارد که از دوسال پیش با احراز کمبود ویتامین D در کشور، یک قرص 50000 واحدی را در ماه توصیه کرد. تنها این ویتامین در ابلاغیه های وزارت بهداشت توصیه شده است، اما مصرف خودسرانه ی هیچ ویتامین دیگری توصیه نمی شود.

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، بیان کرد: بطور مثال، ویتامین C مصرف افراطی دارد، در حالی که اگر افراد دو واحد میوه در روز مصرف کنند، نیاز به هیچ داروی مکملی نخواهند داشت.

وی افزود: در صورتی که افراد تشخیص کمبود ویتامین را از پزشک دریافت کنند، زیر نظر پزشک و با تجویز او اقدام به مصرف مکمل های ویتامینی کنند. در پروتکل های درمانی، پیش بینی شده است که اگر افراد کمبود جدی ویتامین داشته باشند، تحت درمان با مکمل های ویتامینی قرار بگیرند. این مقوله متفاوت است از آنکه افراد مصرف خودسرانه داشته باشند. هر نوع مکمل غذائی و ویتامینی باید تحت کنترل پزشک باشد. مصرف خودسرانه ویتامین ها خود موجب اضافه دریافت و متعاقبا مسمومیت می شود.

عبداللهی در بیان آمار کمبود های ویتامینی در کشور گفت: طبق مطالعاتی که وزارت بهداشت تاکنون انجام داده است، تنها کمبود ویتامین در کشور مربوط به ویتامین D است. این مطالعات مبین آن هستند که کمبود ویتامین D در تمام گروه های سنی وجود دارد. در کنار مکمل یاری که ذکر شد، وزارت بهداشت راهکاری در پیش گرفته است تا با غنی سازی مواد غذائی لبنی این کمبود را رفع کند، اما هیچ شواهد و مستنداتی مبنی بر کمبود ویتامین های دیگر وجود ندارد.

وی اظهار کرد: ویتامین های A و D که ویتامین های چرب محسوب می شوند، می توانند تا شش ماه در بدن ذخیره شوند و نیاز بدن را تامین کنند.

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، در پایان گفت: به سبب مقابله با کرونا، هیچ توصیه برای مصرف مکمل ویتامینی وجود ندارد و فقط مکمل ویتامین D را طبق همان توصیه های سابق وزارت بهداشت، یعنی یک قرص 50000 هزار واحدی بصورت ماهانه مصرف کنند.

منبع خبر : خبر داغ

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
ویروس کرونا   فوت شده  
اخبار مرتبط
نوزاد فوت شده آمریکایی کرونا داشت
تسنیم
تاکنون 48 نفر در اثر ابتلا به ویروس کرونا در کردستان فوت شده اند
خبرگزاری موج
فوتی های کرونا در کرمانشاه به 26 نفر رسید/ 951 نفر تاکنون ترخیص شده اند
خبرگزاری موج
تعداد مبتلایان به کرونا در چهارمحال و بختیاری به 95 نفر رسید / 13 نفر فوت شدند
تسنیم
امیدواری دانشمندان ایرانی به درمان کرونا/ بیمارستان های بقیه الله، مسیح دانشوری و بهشتی قم به پروژه پلاسمادرمانی پیوستند
کارگر آنلاین
همه گروه های خونی به کرونا مبتلا می شوند
بهار نیوز
فوتی های کرمانشاه از کرونا به 21 نفر رسید/ مردم رعایت نکنند، پیک اپیدمی در هفته های آتی بالا می رود
خبرگزاری موج
نگران حریرچی از وضعیت سیستان و بلوچستان در روزهای آینده
عصر هامون
جزئیات طرح «فاصله گذاری اجتماعی» / اعمال محدودیت خروج در تمام استان ها
رویداد 24
جزئیات طرح «فاصله گذاری اجتماعی»/ ارتباط بین مردم به حداقل ممکن می رسد
عصر ایران
جزئیات طرح «فاصله گذاری اجتماعی»/ اعمال محدودیت خروج در تمام استان ها/ ارتباط بین مردم به حداقل ممکن می رسد
خبرگزاری ایلنا
شمار جان باختگان ویروس کرونا در اردبیل به 47 نفر رسید
مهر نیوز
مهار شیوع گسترده کرونا در کهریزک/ فوت تعدادی از مددجویان بهزیستی
آوای خزر
مهار شیوع گسترده کرونا در کهریزک/ فوت تعدادی از مددجویان بهزیستی بر اثر کرونا
تیک نیوز
آخرین اخبار از شیوع کرونا در ایران؛
فانوس نیوز
مرگ 12.8 درصد از مبتلایان کرونا در استان خوزستان
انتخاب
تقدیر نماینده ولی فقیه از طلاب جهادگر برای غسل بیماران کرونایی در البرز
تسنیم
شمار مبتلایان قطعی در خوزستان به 474 نفر و فوتی ها به 61 نفر رسید/خرمشهر رتبه نخست مبتلایان را دارد
آریا
استاندار خوزستان: تعداد کسانی که به استان های آلوده سفر کرده اند، در حال افزایش است
عصر ایران
ضرورت دورکاری کارمندان برای پیشگیری از شیوع بیشتر/ مسئولان بهداشتِ حاشیه های پایتخت را دریابند/ روند افزایشی ابتلا در استان اصفهان/ ابتلای 119 نفر فقط در یک روز
خبرگزاری ایلنا
شناسایی 8026 نفر با علائم مشکوک به کرونا در مبادی 19 استان/ نتایج بهتر پروتکل جدید دارویی روی بیماران کرونا/ واردات فوری دارو برای مبتلایان/ انتقاد از عملکرد صدا و سیما در توجیه مردم
سلامت نیوز
نتایج بهتر پروتکل جدید دارویی روی بیماران کرونا/ واردات فوری دارو برای مبتلایان/ بیش از نیاز دارو داریم/ انتقاد از عملکرد صدا و سیما در توجیه مردم
خبرگزاری ایلنا
196 نفر در استان البرز بر اثر ابتلا به کرونا فوت کردند
تسنیم
تعداد فوتی های ناشی از کرونا در تربت جام به 9 تن رسید
ایرنا
آخرین آمار کرونا در ایران به تفکیک استان ها / 1028 مورد جدید از دیروز تا حالا / 1685 فوت شده تا امروز
نامه نیوز
بازگشت به روزهای اول مواجهه با کرونا در صورت عدم رعایت مردم/ مسافران مشکوک علامت دار می شوند/کاهش 67 درصدی ورود به گیلان
کارگر آنلاین
بازگشت به روزهای اول مواجه با کرونا در صورت عدم رعایت مردم/ مسافران مشکوک علامت دار می شوند/کاهش 67 درصدی ورود به گیلان
خبرگزاری ایلنا
تامین لباس و دستکش برای پرستاران/تداوم کمبود ماسک N95/ درخواست 600 پرستار، بهیار و ماما برای کمک داوطلبانه به بیماران کرونا/ پیشنهاد در اختیار قرار دادن سالن های ورزشی به وزارت بهداشت/خروج 3 میلیون نفر از 13 استان
سلامت نیوز
ببینید | آمار تفکیکی کرونا در استان های کشور در یک نگاه
خبرآنلاین
تامین لباس و دستکش برای پرستاران/تداوم کمبود ماسک N95/ درخواست 600 پرستار، بهیار و ماما برای کمک داوطلبانه به بیماران کرونا/پیشنهاد در اختیار قرار دادن سالن های ورزشی به وزرات بهداشت
خبرگزاری ایلنا
فیلم | کامیون های حامل اجساد فوت شده بر اثر ویروس کرونا در ایتالیا
جام نیوز
::لاهه-ویروس کرونا و وضعیت شهروندان هلندی
صدا و سیما
تصمیم گیری برای کودکانی که والدینشان کرونا گرفته اند/اعمال محدودیت های تردد در گرمخانه ها/موردی از ابتلا بین کودکان کار گزارش نشده
خبرگزاری ایلنا
فوت اولین بیمار کرونایی در یاسوج/ مردم رعایت نکنند کرونا تا ماههای آینده میهمان ما خواهد بود
خبر دنا
نخستین فوتی ناشی از کرونا در کهگیلویه وبویراحمد ثبت شد
ایرنا
روایتی تلخ از تدفین شخص فوت شده بر اثر کرونا
هشت صبح
ارائه خدمات درمانی به اتباع غیرمجاز
بهار نیوز
شرایط غیرعادی باید برای مردم محرز شود/ تاکنون دانش آموزی به کرونا مبتلا نشده/ کرونا رفتار متفاوتی در ایران ندارد
خبرگزاری ایلنا
اخبار جدید از کرونا در لبنان؛ آمار مبتلایان به 133 نفر رسید
تسنیم
145 کرمانشاهی به "کرونا "مبتلا شدند/ 12 نفر فوت شده اند
خبرگزاری ایلنا
اخبار مرتبط
bltتسنیم : نوزاد فوت شده آمریکایی کرونا داشت
bltخبرگزاری موج : تاکنون 48 نفر در اثر ابتلا به ویروس کرونا در کردستان فوت شده اند
bltخبرگزاری موج : فوتی های کرونا در کرمانشاه به 26 نفر رسید/ 951 نفر تاکنون ترخیص شده اند
bltتسنیم : تعداد مبتلایان به کرونا در چهارمحال و بختیاری به 95 نفر رسید / 13 نفر فوت شدند
bltکارگر آنلاین : امیدواری دانشمندان ایرانی به درمان کرونا/ بیمارستان های بقیه الله، مسیح دانشوری و بهشتی قم به پروژه پلاسمادرمانی پیوستند
bltبهار نیوز : همه گروه های خونی به کرونا مبتلا می شوند
bltخبرگزاری موج : فوتی های کرمانشاه از کرونا به 21 نفر رسید/ مردم رعایت نکنند، پیک اپیدمی در هفته های آتی بالا می رود
bltعصر هامون : نگران حریرچی از وضعیت سیستان و بلوچستان در روزهای آینده
bltرویداد 24 : جزئیات طرح «فاصله گذاری اجتماعی» / اعمال محدودیت خروج در تمام استان ها
bltعصر ایران : جزئیات طرح «فاصله گذاری اجتماعی»/ ارتباط بین مردم به حداقل ممکن می رسد
bltخبرگزاری ایلنا : جزئیات طرح «فاصله گذاری اجتماعی»/ اعمال محدودیت خروج در تمام استان ها/ ارتباط بین مردم به حداقل ممکن می رسد
bltمهر نیوز : شمار جان باختگان ویروس کرونا در اردبیل به 47 نفر رسید
bltآوای خزر : مهار شیوع گسترده کرونا در کهریزک/ فوت تعدادی از مددجویان بهزیستی
bltتیک نیوز : مهار شیوع گسترده کرونا در کهریزک/ فوت تعدادی از مددجویان بهزیستی بر اثر کرونا
bltفانوس نیوز : آخرین اخبار از شیوع کرونا در ایران؛
bltانتخاب : مرگ 12.8 درصد از مبتلایان کرونا در استان خوزستان
bltتسنیم : تقدیر نماینده ولی فقیه از طلاب جهادگر برای غسل بیماران کرونایی در البرز
bltآریا : شمار مبتلایان قطعی در خوزستان به 474 نفر و فوتی ها به 61 نفر رسید/خرمشهر رتبه نخست مبتلایان را دارد
bltعصر ایران : استاندار خوزستان: تعداد کسانی که به استان های آلوده سفر کرده اند، در حال افزایش است
bltخبرگزاری ایلنا : ضرورت دورکاری کارمندان برای پیشگیری از شیوع بیشتر/ مسئولان بهداشتِ حاشیه های پایتخت را دریابند/ روند افزایشی ابتلا در استان اصفهان/ ابتلای 119 نفر فقط در یک روز
bltسلامت نیوز : شناسایی 8026 نفر با علائم مشکوک به کرونا در مبادی 19 استان/ نتایج بهتر پروتکل جدید دارویی روی بیماران کرونا/ واردات فوری دارو برای مبتلایان/ انتقاد از عملکرد صدا و سیما در توجیه مردم
bltخبرگزاری ایلنا : نتایج بهتر پروتکل جدید دارویی روی بیماران کرونا/ واردات فوری دارو برای مبتلایان/ بیش از نیاز دارو داریم/ انتقاد از عملکرد صدا و سیما در توجیه مردم
bltتسنیم : 196 نفر در استان البرز بر اثر ابتلا به کرونا فوت کردند
bltایرنا : تعداد فوتی های ناشی از کرونا در تربت جام به 9 تن رسید
bltنامه نیوز : آخرین آمار کرونا در ایران به تفکیک استان ها / 1028 مورد جدید از دیروز تا حالا / 1685 فوت شده تا امروز
bltکارگر آنلاین : بازگشت به روزهای اول مواجهه با کرونا در صورت عدم رعایت مردم/ مسافران مشکوک علامت دار می شوند/کاهش 67 درصدی ورود به گیلان
bltخبرگزاری ایلنا : بازگشت به روزهای اول مواجه با کرونا در صورت عدم رعایت مردم/ مسافران مشکوک علامت دار می شوند/کاهش 67 درصدی ورود به گیلان
bltسلامت نیوز : تامین لباس و دستکش برای پرستاران/تداوم کمبود ماسک N95/ درخواست 600 پرستار، بهیار و ماما برای کمک داوطلبانه به بیماران کرونا/ پیشنهاد در اختیار قرار دادن سالن های ورزشی به وزارت بهداشت/خروج 3 میلیون نفر از 13 استان
bltخبرآنلاین : ببینید | آمار تفکیکی کرونا در استان های کشور در یک نگاه
bltخبرگزاری ایلنا : تامین لباس و دستکش برای پرستاران/تداوم کمبود ماسک N95/ درخواست 600 پرستار، بهیار و ماما برای کمک داوطلبانه به بیماران کرونا/پیشنهاد در اختیار قرار دادن سالن های ورزشی به وزرات بهداشت
bltجام نیوز : فیلم | کامیون های حامل اجساد فوت شده بر اثر ویروس کرونا در ایتالیا
bltصدا و سیما : ::لاهه-ویروس کرونا و وضعیت شهروندان هلندی
bltخبرگزاری ایلنا : تصمیم گیری برای کودکانی که والدینشان کرونا گرفته اند/اعمال محدودیت های تردد در گرمخانه ها/موردی از ابتلا بین کودکان کار گزارش نشده
bltخبر دنا : فوت اولین بیمار کرونایی در یاسوج/ مردم رعایت نکنند کرونا تا ماههای آینده میهمان ما خواهد بود
bltایرنا : نخستین فوتی ناشی از کرونا در کهگیلویه وبویراحمد ثبت شد
bltهشت صبح : روایتی تلخ از تدفین شخص فوت شده بر اثر کرونا
bltبهار نیوز : ارائه خدمات درمانی به اتباع غیرمجاز
bltخبرگزاری ایلنا : شرایط غیرعادی باید برای مردم محرز شود/ تاکنون دانش آموزی به کرونا مبتلا نشده/ کرونا رفتار متفاوتی در ایران ندارد
bltتسنیم : اخبار جدید از کرونا در لبنان؛ آمار مبتلایان به 133 نفر رسید
bltخبرگزاری ایلنا : 145 کرمانشاهی به "کرونا "مبتلا شدند/ 12 نفر فوت شده اند
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.