مخبر - 1399/01/07 - نوشیدن چای سلامت قلب را تضمین می کند؟

نوشیدن چای سلامت قلب را تضمین می کند؟
در این مطلب آنچه را که باید در مورد چای و فواید احتمالی آن بدانید صحبت خواهیم کرد.
نوشیدن چای سلامت قلب را تضمین می کند؟

به گزارش «شیعه نیوز»،چای نام یک نوشیدنی معطر است که معمولاً با ریختن آب داغ یا در حال جوش بر روی برگ های عمل آورده شده گیاه کاملیا سیننسیس، که گیاهی همیشه سبز و بومی آسیای شرقی است، بدست می آید.

در دنیای غربی، کلمه "chai" به نوعی چای معطر و چای هندی که دقیق تر از آن به عنوان ماسالا چای یاد می شود اطلاق می شود.

این نوشیدنی فوایدی فراوانی برای سلامت قلب، هضم غذا، کنترل میزان قند خون و موارد دیگر داشته باشد.

در این مقاله آنچه را که باید در مورد چای و فواید احتمالی آن بدانید صحبت خواهیم کرد.

چای سیاه یک چای خوش طعم است که به دلیل عطر و بوی معطر معروف است.

در این مقاله خواص چای را به تفصیل توضیح خواهیم داد.

چای از ترکیب چای سیاه، زنجبیل و سایر ادویه ها تهیه می شود. محبوب ترین ادویه جات شامل هل، دارچین، رازیانه، فلفل سیاه و میخک می شود، اگرچه بادیون ختایی، میخک صدپر و فلفل سیاه سایر گزینه های مورد علاقه هستند.

چای به طور سنتی با استفاده از آب جوش آمده و شیر گرم تهیه می شود، همچنین به اندازه دلخواه فرد مصرف کننده شیرین می شود.

چای لاته یکی دیگر از روش های محبوب برای نوشیدن چای است. مردم با اضافه کردن یک عدد کنسانتره چای سیاه به بخار شیر، این نوشیدنی را تهیه می کنند که حاوی شیر بیشتری از آنچه شما در یک فنجان معمولی چای سیاه می نوشید، است.

چای سیاه را می توان در اکثر کافه ها تهیه کرد، اما تهیه آن در خانه نیز آسان است، کیسه های چای از پیش آماده شده یا کنسانتره خریداری شده در فروشگاه ها می تواند به تهیه آن سرعت ببخشد.

علاوه بر این، مصرف چای با انواع فواید سلامتی مرتبط است.

چای شیرین سنتی کشور هند، از ترکیب چای سیاه، زنجبیل و سایر ادویه ها تشکیل شده است. این نوشیدنی به اشکال مختلف قابل مصرف است و می تواند انواع مزایای سلامتی را برای شما فراهم آورد.

1. بهبود سلامت قلب
شواهدی وجود دارد که نشان می دهد چای سیاه ممکن است برای سلامتی قلب مفید باشد.

مطالعات حیوانی نشان داده است که دارچین، یکی از مواد اصلی موجود در چای سیاه، باعث کاهش فشار خون می شود.

در بعضی از افراد، دارچین به کاهش سطح کلسترول، کلسترول LDL "بد" و تری گلیسیرید ها تا 30 ٪ کمک می کند.

اکثر مطالعات روزانه دوز های 1 تا 6 گرم دارچین را توصیه می کنند، که معمولاً بیشتر از مقدار مورد نیاز شما در یک فنجان معمولی چای سیاه است.

با این حال، بررسی اخیر گزارش داده است که دوز هایی به میزان 120 میلی گرم در روز ممکن است برای ارائه این اثرات سلامت قلب کافی باشد.

تحقیقات متعدد دیگر حاکی از آن است که چای سیاه مورد استفاده ممکن است در کاهش سطح کلسترول خون نقش داشته باشد.

بیشتر تحقیقات مشاهده کرده اند که نوشیدن بیشتر از چهار فنجان چای سیاه در روز ممکن است کمی فشار خون را کاهش دهد. علاوه بر این، به نظر می رسد نوشیدن بیشتر از سه فنجان چای سیاه در روز، خطر ابتلا به بیماری قلبی را 11 درصد کاهش می دهد.

با این حال، همه مطالعات به اتفاق آرا نیستند، و هیچ کدام تأثیر مستقیم چای سیاه بر سلامت قلب را بررسی نکرده اند؛ بنابراین، تحقیقات بیشتری قبل از نتیجه گیری های مستند لازم است.

چای سیاه حاوی دارچین ممکن است به کاهش فشار خون و کلسترول کمک کنند. با این حال، مطالعاتی که به طور مستقیم اثرات چای سیاه را بررسی می کنند مورد نیاز است.

2. کاهش سطح قند خون
چای سیاه ممکن است در کنترل بهتر قند خون نقش داشته باشد.

این بدان دلیل است که حاوی زنجبیل و دارچین است که هر دو ممکن است اثرات مفیدی بر سطح قند خون داشته باشند.

به عنوان مثال، مطالعات نشان می دهد که دارچین ممکن است مقاومت به انسولین و قند خون ناشتا را 10 تا 29 ٪ کاهش دهد.

مقاومت به انسولین پایین باعث می شود بدن بتواند انسولین را از بدن خارج کند و قند را از خون و سلول ها خارج کند. این می تواند به کاهش قند خون کمک کند.

نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد که مصرف روزانه 2 گرم پودر زنجبیل به افراد مبتلا به دیابت نوع 2 کمک می کند و سبب کاهش قند خون آن ها تا 12 درصد می شود.

پژوهش ها نشان می دهند که دوز های موثر زنجبیل و دارچین بین 1 تا 6 گرم در روز متغیر است. چنین دوز هایی بیشتر از چیزی است که شما می توانید از چای سیاه کیسه ای فروشگاهی یا یک فنجان تهیه شده توسط باریستای محلی انتظار داشته باشید.

برای به دست آوردن بیشترین مزایا، سعی کنید چای را خودتان تهیه کنید. به این ترتیب، می توانید دارچین و زنجبیل بیشتری در مقایسه با بسیاری از دستور العمل ها اضافه کنید.

توجه به این نکته نیز حائز اهمیت است که، بر خلاف چای سیاه خانگی، انواع تهیه شده در کافه ها اغلب به شدت شیرین می شوند، که به احتمال زیاد فواید کاهش قند خون را به ارمغان نخواهند آورد.

در حقیقت، 12 انس شیر (360 میلی لیتر) بدون چربی در Starbucks حاوی بیش از 35 گرم شکر است، و حدود دو سوم به آن قند اضافه می شود.

انجمن قلب آمریکا (AHA) به زنان توصیه می کند میزان مصرف قند اضافه شده خود را زیر 25 گرم در روز نگه دارند، و مردان میزان مصرف خود را زیر 38 گرم در روز نگه دارند.

برای دریافت بهترین نتایج کاهش قند خون، یک نسخه غیرمستقیم را انتخاب کنید.

دارچین و زنجبیل اضافه شده به چای سیاه ممکن است به افزایش حساسیت به انسولین و کاهش قند خون کمک کند. با این حال، بهتر است از انواع بسیار شیرین و خریداری شده در فروشگاه خودداری کنید.

3. کاهش حالت تهوع و هضم آسان
چای سیاه حاوی زنجبیل است که به دلیل اثرات ضد تهوع بسیار مشهور است.

به نظر می رسد زنجبیل به ویژه در کاهش حالت تهوع در دوران بارداری مؤثر است. در حقیقت، یک بررسی از مطالعات انجام شده بر روی کل 1، 278 زن باردار نشان داد که مصرف دوز روزانه 1/1 تا 5/5 گرم زنجبیل به طور قابل توجهی تهوع را کاهش می دهد.

این مسئله کاملا مربوط به مقدار زنجبیل است که در یک فنجان چای استفاده می شود.

چای سیاهی که شامل دارچین، میخک و هل می شود، همگی دارای خواص ضد باکتریایی هستند که به نظر می رسد به جلوگیری از مشکلات گوارشی ناشی از عفونت های باکتریایی کمک می کند.

فلفل سیاه، یکی دیگر از عناصر اضافه شده به چای سیاه، به نظر می رسد دارای خواص ضد باکتریایی مشابهی باشد.

علاوه بر این، مطالعات حیوانی نشان می دهد که فلفل سیاه ممکن است سطح آنزیم های گوارشی مورد نیاز برای تجزیه صحیح مواد غذایی و پشتیبانی از هضم بهینه را افزایش دهد.

با این حال، مقدار فلفل مورد استفاده در این مطالعات حیوانی تا پنج برابر بیشتر از مقدار متوسط مصرف شده توسط انسان است؛ بنابراین، مطالعات بیشتری قبل از نتیجه گیری ها لازم است.

ترکیبات اضافه شده به چای سیاه شامل زنجبیل، فلفل سیاه، دارچین و میخک ممکن است به کاهش حالت تهوع، جلوگیری از عفونت های باکتریایی و پشتیبانی از هضم مناسب کمک کند.
4. کمک به کاهش وزن
چای ممکن است از چندین روش به جلوگیری از افزایش وزن و کاهش چربی ها کمک کند.

چای در هند با شیر گاو یا شیر سویا تهیه می شود که هر دو منبع خوبی برای پروتئین هستند.

پروتئین یک ماده مغذی است که به کاهش گرسنگی و افزایش احساس سیری کمک می کند؛ بنابراین چای احتمالاً در کاهش گرسنگی و جلوگیری از پرخوری شما در طول روز مؤثرتر از سایر انواع چای است. شما حتی می توانید آن را به عنوان میان وعده مفید بدانید.

تحقیقات همچنین نشان می دهد که ترکیبات موجود در نوع چای سیاه ممکن است باعث تجزیه چربی شود و به کاهش تعداد کالری بدن که از مواد غذایی جذب می کند کمک کند.

علاوه بر این، یک مطالعه با کیفیت بالا گزارش داده است که نوشیدن سه فنجان چای سیاه در روز ممکن است در جلوگیری از افزایش وزن ناخواسته یا افزایش چربی شکم موثر باشد.

با این حال، شایان ذکر است که این اثرات اندک باقی مانده فقط در کوتاه مدت موثر باشند.

سرانجام، مطالعات حیوانی نشان می دهد که مصرف فلفل سیاه در چای ممکن است به جلوگیری از تجمع چربی بدن کمک کند، اگرچه هنوز ارتباط این نتایج با انسان هنوز مشخص نیست.

اما اگر چای می نوشید، تنها کافی است مراقب باشید که بیش از حد قند اضافه نکنید. برخی از انواع محبوب چای حاوی مقادیر قابل توجهی قند هستند که احتمالاً با هر یک از مزایای اندک ذکر شده در بالا مغایرت دارد.

مقدار و نوع شیر اضافه شده به چای نیز ممکن است کالری اضافه داشته باشد.

یک چای 12 اونسی (360 میلی لیتر) تهیه شده با شیر بدون چربی حاوی حدود 60 کالری است، در حالی که یک چای خانگی ممکن است حدود 80 کالری داشته باشد.

در مقایسه، همین مقدار چربی در کافه محلی ممکن است حاوی 180 کالری باشد. بهتر است به انواع خانگی و شیرین نشده لذت ببرید.

میزان مصرف چای در طول روز چقدر باید باشد؟
در حال حاضر، هیچ نتیجه مشخصی در مورد میزان مصرف چای وجود ندارد.

توجه به این نکته حائز اهمیت است که چای حاوی کافئین است که برخی از افراد به این ماده بسیار حساس هستند.

در صورت مصرف بیش از حد کافئین ممکن است باعث ایجاد انواع عوارض ناخوشایند از جمله اضطراب، میگرن، فشار خون بالا و خواب ضعیف شود. کافئین زیاد نیز ممکن است خطر سقط جنین یا وزن کم هنگام تولد را افزایش دهد.

به همین دلایل، افراد باید از مصرف بیش از 400 میلی گرم کافئین در روز - و در دوران بارداری، بیشتر از 200 میلی گرم خودداری کنند.

انتظار می رود هر فنجان (240 میلی لیتر) چای حاوی 25 میلی گرم کافئین باشد. این نیمی از دوز کافئین است که به همان میزان چای سیاه ارائه می دهد.

با توجه به محتوای زنجبیل در چای، افراد مستعد فشار خون یا قند خون پایین، یا افرادی که دارو های رقیق کننده خون مصرف می کنند، ممکن است بخواهند میزان مصرف آن ها را محدود کرده یا آن را در مقدار پایین تر نگه دارند.

افرادی که تحمل لاکتوز ندارند ممکن است چای تهیه شده از دمنوش های گیاهی یا فقط آب جوش را انتخاب کنند.

مصرف چای به طور کلی بی خطر تلقی می شود، اگرچه حاوی کافئین و زنجبیل است، که ممکن است در بعضی از افراد اثرات منفی به همراه داشته باشد. دوز مطلوب هنوز مشخص نیست.

چگونه چای را سالم دم کنیم؟
تهیه چای در خانه نسبتاً ساده است. تنها به چند ماده نیاز دارید و می توانید انواع دستور العمل ها را برای تهیه آن دنبال کنید.

دستور زیر یکی از موثرترین روش های آماده سازی است که می توانید پیدا کنید.

شما را ملزم می کند که کنسانتره چای را از قبل تهیه کرده و آن را در یخچال خود ذخیره کنید.

این فرایند فقط کمی طول می کشد، اما مدت زمان لازم را برای لذت بردن از یک فنجان چای یا چای لاته در خانه را افزایش می دهد.

کنسانتره چای چیست؟
در اینجا چیزی که مورد نیاز است این است که شما باید 16 اونس (474 میلی لیتر) کنسانتره تهیه کنید:

عناصر
• 20 عدد فلفل سیاه کامل
• 5 میخک صدپر کامل
• 5 غلاف هل سبز
• 1 چوب دارچین
• 1 بادیان ختایی
• 2.5 فنجان (593 میلی لیتر) آب
• 2.5 قاشق غذاخوری (38 میلی لیتر) چای سیاه
• 4 اینچ (10 سانتی متر) زنجبیل تازه، خرد شده

کلام آخر در خصوص چای
چای یک نوشیدنی معطر است که می تواند به تقویت سلامت قلب، کاهش سطح قند خون، هضم غذا و کاهش وزن کمک کند.

اگرچه بیشتر این فواید سلامتی از نظر علمی تایید می شوند، شایان ذکر است که این خواص به طور کلی با مواد اضافه شده در چای مرتبط هستند.

توجه داشته باشید که با انتخاب نسخه کمتر شیرین شده، بیشترین مزایای سلامتی را از چای خود دریافت خواهید کرد.

منبع: فرارو

منبع خبر : شیعه نیوز

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
نوشیدن چای   تشیع  
اخبار مرتبط
تعلیق پروازهای داخلی و خارجی و تعطیلی ادارات در عربستان
شیعه نیوز
باکتری ها موجود در غذا با بروز دیابت مرتبط است
شیعه نیوز
5 روش برای خواب عمیق داشتن
شیعه نیوز
کشته شدن معاون شاخه انشعابی طالبان در افغانستان
شیعه نیوز
معنا و شرح این حدیث چیست؟ "لَا یَتْرُکِ النَّاسُ شَیْئاً مِنْ دِینِهِمْ لِإِصْلَاحِ دُنْیَاهُمْ إِلَّا فَتَحَ اللَّهُ عَلَیْهِمْ مَا هُوَ أَضَرُّ مِنْهُ".
شیعه نیوز
آیا روایت قیام از ایران در آخرالزمان معتبر است؟
شیعه نیوز
آیا می توانید چند حدیث معتبر که در آنها به اهمیت و ارزش جهاد در راه خدا اشاره شده باشد، را با ذکر منبع برایم بفرستید؟
شیعه نیوز
آیا حدیثی از امام رضا ( علیه السلام ) نقل شده که خوردن انگور در شب خوب نیست؟
شیعه نیوز
مجلس افغانستان میان اشرف غنی و عبدالله میانجیگیری می کند
شیعه نیوز
اعلام روز جهانی قرآن از سوی آستان حسینی
شیعه نیوز
پیام های سفر شمخانی به عراق چه بود؟
شیعه نیوز
فرانسه در رتبه دوم شاخص اسلام هراسی قرار گرفت
شیعه نیوز
حرم علوی با 4 هزار شاخه گل طبیعی تزئین می شود
شیعه نیوز
توافق اولیه در عراق برای نخست وزیری مجدد عبدالمهدی
پایداری ملی
6 ترفند بدون هزینه برای بزرگتر کردن اتاق خواب
شیعه نیوز
شهروندان قم اگر احساس ابتلا به کرونا دارید به این مراکز مراجعه کنید
شیعه نیوز
عربستان درصدد اعدام 5 جوان شیعه است
نامه نیوز
مرکز اسلامی امام علی(ع) استکهلم درگذشت شیخ حامد ظاهری را تسلیت گفت
خبرگزاری حوزه
جلسه چند کشور عربی برای مقابله با نفوذ ترکیه
شیعه نیوز
ارتحال حجت الاسلام والمسلمین شیخ حامد ظاهری
شیعه نیوز
آمار رسمی کرونا در ایران/ نقشه
شیعه نیوز
مرد اصفهانی که شیعه امام هادی شد
عقیق
روش تمیز کردن مرغ و گوشت آلوده به کرونا
شیعه نیوز
امام محمدباقر(ع) اسوه پاکی و شیعه پرور بودند/ مومنان از فضیلت های ماه رجب غافل نشوند
راه دانا
انتشار فیلم شکنجه بیمارگونه جوان مسلمان در هند
شیعه نیوز
7 ترفند رهایی از خواب آلودگی محیط کار
شیعه نیوز
برگزاری مراسم شهادت امام هادی (ع) در حرم امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س)
شیعه نیوز
حمله آمریکا به غرب افغانستان
شیعه نیوز
وضعیت اعزام دانشگاهیان به سوریه
شیعه نیوز
مستمری بهزیستی برای چندقلوها
شیعه نیوز
افتتاح پروژه شیخ کلینی در مسیر شهر کربلا
شیعه نیوز
عملیات ارتش عراق در استان نینوا
شیعه نیوز
اتهام زنی مقام سعودی به ایران و حزب الله به بهانه سالروز ترور رفیق الحریری
شیعه نیوز
برگزاری کارگاه آشنایی با گردشگری مساجد در برونئی
شیعه نیوز
بازگشایی مسجد تاریخی سنگاپور
شیعه نیوز
دمشق به تهدیدهای اردوغان پاسخ داد
شیعه نیوز
گیلان به شدت لرزید
شیعه نیوز
نور خورشید را با کف دست جذب کنید
شیعه نیوز
استقبال ژاپن از مسلمانان با مساجد سیار در المپیک 2020
شیعه نیوز
موضع گیری بارزانی درباره علاوی
شیعه نیوز
اخبار مرتبط
bltشیعه نیوز : تعلیق پروازهای داخلی و خارجی و تعطیلی ادارات در عربستان
bltشیعه نیوز : باکتری ها موجود در غذا با بروز دیابت مرتبط است
bltشیعه نیوز : 5 روش برای خواب عمیق داشتن
bltشیعه نیوز : کشته شدن معاون شاخه انشعابی طالبان در افغانستان
bltشیعه نیوز : معنا و شرح این حدیث چیست؟ "لَا یَتْرُکِ النَّاسُ شَیْئاً مِنْ دِینِهِمْ لِإِصْلَاحِ دُنْیَاهُمْ إِلَّا فَتَحَ اللَّهُ عَلَیْهِمْ مَا هُوَ أَضَرُّ مِنْهُ".
bltشیعه نیوز : آیا روایت قیام از ایران در آخرالزمان معتبر است؟
bltشیعه نیوز : آیا می توانید چند حدیث معتبر که در آنها به اهمیت و ارزش جهاد در راه خدا اشاره شده باشد، را با ذکر منبع برایم بفرستید؟
bltشیعه نیوز : آیا حدیثی از امام رضا ( علیه السلام ) نقل شده که خوردن انگور در شب خوب نیست؟
bltشیعه نیوز : مجلس افغانستان میان اشرف غنی و عبدالله میانجیگیری می کند
bltشیعه نیوز : اعلام روز جهانی قرآن از سوی آستان حسینی
bltشیعه نیوز : پیام های سفر شمخانی به عراق چه بود؟
bltشیعه نیوز : فرانسه در رتبه دوم شاخص اسلام هراسی قرار گرفت
bltشیعه نیوز : حرم علوی با 4 هزار شاخه گل طبیعی تزئین می شود
bltپایداری ملی : توافق اولیه در عراق برای نخست وزیری مجدد عبدالمهدی
bltشیعه نیوز : 6 ترفند بدون هزینه برای بزرگتر کردن اتاق خواب
bltشیعه نیوز : شهروندان قم اگر احساس ابتلا به کرونا دارید به این مراکز مراجعه کنید
bltنامه نیوز : عربستان درصدد اعدام 5 جوان شیعه است
bltخبرگزاری حوزه : مرکز اسلامی امام علی(ع) استکهلم درگذشت شیخ حامد ظاهری را تسلیت گفت
bltشیعه نیوز : جلسه چند کشور عربی برای مقابله با نفوذ ترکیه
bltشیعه نیوز : ارتحال حجت الاسلام والمسلمین شیخ حامد ظاهری
bltشیعه نیوز : آمار رسمی کرونا در ایران/ نقشه
bltعقیق : مرد اصفهانی که شیعه امام هادی شد
bltشیعه نیوز : روش تمیز کردن مرغ و گوشت آلوده به کرونا
bltراه دانا : امام محمدباقر(ع) اسوه پاکی و شیعه پرور بودند/ مومنان از فضیلت های ماه رجب غافل نشوند
bltشیعه نیوز : انتشار فیلم شکنجه بیمارگونه جوان مسلمان در هند
bltشیعه نیوز : 7 ترفند رهایی از خواب آلودگی محیط کار
bltشیعه نیوز : برگزاری مراسم شهادت امام هادی (ع) در حرم امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س)
bltشیعه نیوز : حمله آمریکا به غرب افغانستان
bltشیعه نیوز : وضعیت اعزام دانشگاهیان به سوریه
bltشیعه نیوز : مستمری بهزیستی برای چندقلوها
bltشیعه نیوز : افتتاح پروژه شیخ کلینی در مسیر شهر کربلا
bltشیعه نیوز : عملیات ارتش عراق در استان نینوا
bltشیعه نیوز : اتهام زنی مقام سعودی به ایران و حزب الله به بهانه سالروز ترور رفیق الحریری
bltشیعه نیوز : برگزاری کارگاه آشنایی با گردشگری مساجد در برونئی
bltشیعه نیوز : بازگشایی مسجد تاریخی سنگاپور
bltشیعه نیوز : دمشق به تهدیدهای اردوغان پاسخ داد
bltشیعه نیوز : گیلان به شدت لرزید
bltشیعه نیوز : نور خورشید را با کف دست جذب کنید
bltشیعه نیوز : استقبال ژاپن از مسلمانان با مساجد سیار در المپیک 2020
bltشیعه نیوز : موضع گیری بارزانی درباره علاوی
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.