مخبر - 1399/01/06 - سیر صعودى آمار مبتلایان به کرونا در اروپا و آمریکا/ وقتى مدعیان مبارزه با کووید 19 جاخالى می دهند

سیر صعودى آمار مبتلایان به کرونا در اروپا و آمریکا/ وقتى مدعیان مبارزه با کووید 19 جاخالى می دهند
ردپای ویروس بی رحم وموذی کرونا از ماه دسامبر در ووهان و استان هوبئی چین گزارش شد، ویروسی که سرعت سرایت بالایی دارد، در روز های نخست اپیدمی یک استان چین قرنطینه شد، اما سرعت بالای شیوع بیماری به تدریج موجب ابتلای همه مناطق چین و قرنطینه شهر ها شد.
سیر صعودى آمار مبتلایان به کرونا در اروپا و آمریکا/ وقتى مدعیان مبارزه با کووید 19 جاخالى می دهند

ردپای ویروس بی رحم وموذی کرونا از ماه دسامبر در ووهان و استان هوبئی چین گزارش شد، ویروسی که سرعت سرایت بالایی دارد، در روز های نخست اپیدمی یک استان چین قرنطینه شد، اما سرعت بالای شیوع بیماری به تدریج موجب ابتلای همه مناطق چین و قرنطینه شهر ها شد. چینی ها و کرونا به تیتر یک بیشتر رسانه های جهان تبدیل شده بودند، هیچ کس آن زمان فکر نمی کرد این موجود ریز ذره بینی بتواند این گونه همه دنیا را آلوده و زندگی عادی مردم را فلج کند، کرونا ویروس جدید به تدریج کشور های مختلف جهان را آلوده کرد.
ایران سی امین کشور جهان بود که موارد ابتلا به کرونا در آن گزارش شد، شیوع کرونا مطابق انتظار با سرعت بالایی در ایران در حال افزایش بود و چند روزی ایران جزء چند کشور نخست آمار مبتلایان در جهان قرار داشت تا جایی که آمریکایی ها مثل همیشه با بزرگ نمایی ایران را در کنترل ویروس کرونا ضعیف خواندند و مدعی کمک به ایران برای کنترل ویروس کرونا شدند.
هر چند که به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، ایران کمک های انسان دوستانه همه کشور ها به جز آمریکا و رژیم صهیونیستی را نمی پذیرد، اما این وعده دروغین آمریکا هم پوچ و تو خالی از آب درآمد و رئیس هیئت اعزامی سازمان جهانی بهداشت اعلام آمادگی آمریکا برای ارسال کمک به ایران را رد کرد و گفت که هیچ پیامی از ایالات متحده آمریکا به ایران دریافت نکرده است. آمریکا نخستین مورد ابتلا به کرونا را همزمان با کره جنوبی ثبت کرد و انتقادات زیادی به نحوه مدیریت دونالد ترامپ برای کنترل شیوع ویروس کرونا وارد شده تا جایی که ویروس با سرعت زیادی این کشور را آلوده کرده است.
حالا ورق برگشته است و ایتالیا و آمریکا رکورددار آمار مبتلایان به کرونا در جهان محسوب می شوند، ایران از نظر شمار مبتلایان به کرونا در جایگاه ششمین قرار دارد، این احتمال وجود دارد که بعد از اروپا، ایالات متحده آمریکا به کانون آلودگی ویروس کرونا تبدیل شود، با افزایش آمار ابتلا، آمریکایی ها برای کنترل اپیدمی کرونا دست به دامن سایر کشور ها شده اند، این در حالی است که آمریکا 8.3 میلیارد دلار برای کنترل شیوع ویروس کرونا اختصاص داده و ایران در شرایط تحریم به سر می برد.
آمریکا به کانون سرایت کرونا در جهان تبدیل می شود
مارگارت هریس، سخنگوی سازمان بهداشت جهانی (WHO) نسبت به شیوع گسترده و پرشتاب ابتلا به ویروس کرونا در اروپا و آمریکا به شدت هشدار داد.
سخنگوی سازمان بهداشت جهانی در ژنو گفت: ما در ایالات متحده شاهد افزایش بسیار سریع موارد (ابتلا به کرونا) هستیم و شتاب ابتلا به ویروس ایالات متحده آمریکا می تواند این کشور را تبدیل به کانون جدید شیوع کروناویروس در جهان کند.
به گفته سخنگوی سازمان بهداشت جهانی در حال حاضر 85 درصد از کل آمار مبتلایان به کرونا در جهان، در آمریکا و کشور های اروپایی قرار دارند و آمریکا 40 درصد از این موارد را به خود اختصاص داده است.
وضعیت ابتلای به کرونا در سراسر جهان
تدروس آدهانوم قبرسیوس دبیر کل سازمان بهداشت جهانی درباره شیوع گسترده ویروس کرونا هشدار داد و گفت: می توان با اقدامات اساسی روند شیوع ابتلا به کرونا را کند کرد، اما باید توجه داشت که 67 روز طول کشید تا تعداد مبتلایان به ویروس کرونا به 100 هزار مورد برسد، اما حالا شاهد آن هستیم که در طول 11 روز 100 هزار نفر به ویروس کرونا مبتلا شدند، همچنین روند ابتلا به حدی سرعت پیدا کرد که در چهار روز 100 هزار مورد ابتلا به کرونا در جهان ثبت شد.

اکنون ویروس کرونا در 197 کشور دنیا گزارش شده و آمار مبتلایان به کرونا در جهان به 422 هزار و 629 مورد رسیده است و از این تعداد 18 هزار و 895 نفر بر اثر ابتلا به کرونا در سراسر جهان جان خود را از دست داده اند، خوشبختانه از شمار مبتلایان به ویروس کرونا 108 هزار و 879 نفر بهبود پیدا کرده اند.
دبیر کل سازمان بهداشت جهانی خواستار تعهد سیاسی جهان یرای دگرگون ساختن خط سیر ابتلا به کرونا و همه گیری شد و از کشور ها خواست تا تدابیر دفاعی و تهاجمی را همزمان اتخاذ کنند. تدروس گفت: درخواست از مردم برای ماندن در خانه و سایر تدابیری چون حفظ فاصله اجتماعی راهی مهم برای کاستن از سرعت شیوع این بیماری و خرید زمان است، اما این ها تدابیر دفاعی هستند. برای پیروزی، ما نیاز داریم که با تاکتیک های تهاجمی و هدفمند به این ویروس حمله کنیم، آزمایش هر مورد ابتلای مشکوک، ایزوله و مراقبت از هر مورد تأیید شده و ردیابی و قرنطینه هر فردی که در تماس نزدیک با فرد مبتلا بوده است. آمار ابتلا به کرونا در آمریکا و اروپا
دانشگاه جانز هاپکینز آمریکا که آمار مبتلایان به ویروس کشنده کرونا در این کشور را منتشر می کند اعلام کرد که در کمتر از 12 ساعت گذشته در آمریکا 110 نفر به دلیل ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند همچنین 7210 نفر از شهروندان آمریکایی نیز به تازگی به این ویروس آلوده شده اند.
قربانیان ویروس کرونا در آمریکا در مجموع به 703 نفر و شمار مبتلایان به 53 هزار و 660 نفر افزایش یافته است. با ثبت 743 مورد جدید مرگ ناشی از کرونا در ایتالیا، مجموع کل قربانیان ویروس کرونا در این کشور به 6 هزار و 820 نفر رسید.
در گزارش سازمان جهانی بهداشت درباره ابتلا به کرونا در ایتالیا آمده است: پس از ثبت موارد کم فوتی ها و مبتلایان به ویروس کرونا در ایتالیا شاهد بارقه امید در این کشور هستیم.
آمار ابتلا به کرونا در ایران و چین
تاکنون 81 هزار و 218 مورد ابتلا به کرونا در کشور چین شناسایی شده اند و 3 هزار و 281 نفر بر اثر ابتلا به کووید 19 جان خود را از دست داده اند. همچنین خوشبختانه تاکنون 73 هزار و 650 نفر از مبتلایان به کووید 19 در چین بهبود یافته اند و روند افزایشی بهبودیافتگان را در این کشور شاهد هستیم.
بر اساس گزارش ها روند کاهشی ابتلا به کرونا در چین به حدی است که چند روزی بود که یک مورد مثبت گزارش نشده بوده، اما به نظر می رسد همچنان موارد مثبت ابتلا به کرونا در چین همچنان گزارش می شود. با کاهش موارد ابتلا به کرونا، مقامات چین قصد دارند از 8 آوریل (20 فروردین) محدودیت های رفت وآمد را در شهر ووهان، کانون شیوع ویروس کرونا و مناطق اطراف آن لغو کنند.
بر اساس یافته های آزمایشگاهی در روز گذشته یک هزار و 762 مورد جدید ابتلا به کووید 19 در کشور ایران شناسایی شد و تعداد مبتلایان به این بیماری در کشور به 24 هزار و 811 نفر رسید.
خوشبختانه تا کنون 8 هزار و 931 نفر از بیماران مبتلا به کووید 19 در ایران بهبود یافته و ترخیص شده اند و این روند روز به روز در حال افزایش است. در طول 24 ساعت گذشته، 122 نفر در ایران جان خود را از دست دادند و مجموع درگذشتگان این بیماری در کشور به یک هزار و 934 نفر رسید.
وقتی آمریکایی ها دست به دامن کشور های دیگر می شوند
مایک پنس، معاون رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه اعلام کرد:
دونالد ترامپ آماده استفاده از قانون تولید دفاعی در بخشی از قانون اضطرار ملی برای مقابله با همه گیری ویروس کرونا می شود.
اکنون امریکا برای کنترل شیوع ویروس کرونا در این کشور دست به دامن کره جنوبی و رژیم صهیونیستی شده است و از آنجاییکه دو کشور کره جنوبی و آمریکا اولین موارد ابتلا به ویروس کرونا را در یک روز ثبت کردند، درخواست کمک آمریکا از کره جنوبی نشان دهنده روش های متفاوت این دو کشور در مواجه با شیوع ویروس کروناست.

درخواست کمک از کره جنوبی
این در حالی است که پیش از این دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی اعلام کرد که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از این کشور درخواست ارسال تجهیزات درمانی برای مبارزه با ویروس کرونا کرده است.
رئیس جمهور آمریکا وعده داد که در ازای دریافت تجهیزات درمانی از کره جنوبی، به شرکت های این کشور برای گرفتن مجوز از دولت واشنگتن کمک کند.
ترامپ بازار جهانی تامین منابع مهم برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا را «دیوانه» توصیف کرد، این در حالی است که شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا جهش بی سابقه ای گرفته است.
مون در این گفتگو به ترامپ گفت: کره جنوبی تا جاییکه بتواند تجهیزات درمانی در اختیار آمریکا قرار می دهد.
ترامپ در پاسخ به مون گفت: به تولیدکنندگان کره جنوبی کمک می کند تا برای تجهیزات خود از سازمان دارو و غذایی آمریکا مجوز بگیرند.
کره جنوبی پس از مشاهده اولین موارد ابتلا به کووید 19 به طور گسترده ای آزمایش مربوط به ویروس کرونا را انجام داد و برنامه جدی را برای قرنطینه افراد مبتلا اجرا کرد. اما عملکرد دولت ترامپ در مواجه با همه گیری ویروس کرونا با انتقادات گسترده همراه شد.
درخواست کمک از رژیم صهیونیستی
شبکه 12 تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که آمریکا خواستار کمک فوری این رژیم جهت تامین لوازم پزشکی مورد نیاز برای مقابله با ویروس کرونا شده است.
طبق این گزارش، کاخ سفید این درخواست را از طریق دیوید فریدمن، سفیر خود در اراضی اشغالی به دفتر نخست وزیری و کارخانه های تولید تجهیزات پزشکی اسرائیل ارائه کرده است.
در درخواست آمریکا آمده است: اگر تجهیزات پزشکی اضافی وجود داشته باشند یا کارخانه های اسرائیلی بتوانند تولید آن ها را هرچه سریع تر آغاز کنند ما مشتاق دریافت آنها هستیم. تجهیزات و لوازم موجود و آنچه می تواند طی چهار تا شش هفته توسط کارخانه های اسرائیل تولید شود اولویت اصلی ما بوده و کاخ سفید آماده خرید میلیون ها تن از این تجهیزات است.
اپیدمی کرونا ماه ها در آمریکا ادامه خواهد داشت
مقامات ارشد وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون روز سه شنبه اعلام کردند همه گیری ویروس کرونا در این کشور می تواند ماه ها ادامه یابد.
مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا درباره مدت زمان درگیر بودن کشور با بیماری کرونا صحبت کرد.
مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا نیز اعلام کرد شیوع ویروس کرونا ممکن است تا ماه ژوئیه طول بکشد.
حالا باید منتظر ماند و دید با استراژی کدام کشور ها در کنترل ویروس کرونا موفق خواهد بود هر چند که تاکنون برخی از کشور ها مثل چین و کره جنوبی توانسته اند تا حدی بسیاری ویروس کرونا را از پای درآوردند.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

کارگر آنلاین را در روبیکا دنبال کنید

https://rubika.ir/kargaronline

منبع خبر : کارگر آنلاین

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
آمریکا   اپیدمی   قرنطینه   ویروس   آمار مبتلایان   ویروس کرونا   چین   اروپا   ووهان   کووید 19  
اخبار مرتبط
بازگشایی مجدد بازار خفاش و سگ در چین!
بهار نیوز
کشف « اَبَر کرونا ویروس فراگیر» در چین!
عصر امروز
کشته های کرونا در آمریکا از 3 هزار نفر فراتر رفت
ایرنا
نپوشیدن ماسک، اشتباه بزرگی است
خبر خودرو
شمار مبتلایان به کرونا در اسپانیا هم از چین پیشی گرفت؛ ثبت 812 فوتی در یک روز
العالم
شمار مبتلایان کرونا در اسپانیا از چین فراتر رفت
بهار نیوز
دریافت تخم مرغ در مرزهای قرنطینه در شهر "ووهان" چین
اسکان نیوز
اروپا بیشترین تعداد تلفات «کرونا» را ثبت کرد/ رد ادعای آزاد سازی دارایی های ایران توسط آمریکا
پارسینه
از لغو محدودیت ها در ووهان چین تا سایه مرگ بر سر اروپا و آمریکا
بولتن نیوز
تلفات کرونا در آمریکا به بیش از 2000 نفر رسید
هم اندیشی
جنگ بر سر منشا ویروس کرونا
دیپلماسی ایرانی
کرونا در جهان| ترامپ آمار مبتلایان به کرونا در آمریکا را بزرگنمایی خواند، مقامات چینی ورود مسافران به ووهان را آزاد اعلام کردند
میزان
آمریکا بالاترین آمار مبتلایان به کرونا را دارد / بیشترین میزان قربانیان کرونا همچنان در ایتالیا
انتخاب
زندگی به ووهان چین برگشت+تصاویر
صدای ایران
لغو قرنطینه در"ووهان"چین آغاز شد
ناطقان نیوز
لغو قرنطینه در ووهان چین آغاز شد
بولتن نیوز
لغو قرنطینه در «ووهان» چین آغاز شد
عصر امروز
بورس انرژی هم به ویروس کرونا مبتلا شد؟
خبرگزاری ایلنا
آمار مبتلایان کرونا در آمریکا از چین پیشی گرفت؛ 85 هزار نفر کرونا گرفتند
تسنیم
تعداد مبتلایان به کرونا در جهان از مرز نیم میلیون نفر گذشت
فرارو
تلویزیون بلژیک: آمریکا 2 ماه قبل از شیوع کرونا، شیوع یک ویروس جهانی را شبیه سازی کرده است
انتخاب
کرونا چگونه ممکن نظم جهانی را تغییر دهد؟ / چین جای آمریکا را می گیرد؟
انتخاب
استقبال بورس ها از لایحه دو تریلیون دلاری مقابله با کرونا
سرمد نیوز
قربانیان کرونا در جهان به بیش از 21 هزار نفر رسیدند/ انتقاد سازمان پزشکان بدون مرز از تحریم های ضد انسانی آمریکا/ وعده اردوغان برای عبور «سریع» از کرونا!
صبح تهران
اختلاف در شورای امنیت بر سر کرونا/ اصرار آمریکا به استفاده از عنوان ویروس چینی
دنیای اقتصاد
کرونا به جان ارتش آمریکا در خاورمیانه افتاد/10 هزار پرسنل به حالت نیمه قرنطینه هستند
خبرآنلاین
ابتلا به کرونا با منشا محلی در چین به صفر رسید
خبرگزاری دانشجو
ویروس "کرونا" .. پروپاگاندای چین و "احمق مفید"
اعتدال
کرونا؛ مسافرت یا لجبازی
بهار نیوز
چین: شیوع کرونا در اروپا تا دو سال ادامه دارد
خبر خودرو
تنها روش مقابله با کرونا تعطیلی کلی جهان به مدت 4 هفته است
بهار نیوز
مسئول طرح های مقابله با کرونا در چین: همه گیری ویروس کرونا در «اروپا» تا دو سال ادامه دارد / تنها روش مقابله با کرونا تعطیلی کلی جهان به مدت 4 هفته است
دیده بان ایران
مسئول طرح های مقابله با کرونا در چین: تنها روش مقابله با کرونا تعطیلی کلی جهان به مدت 4 هفته است
اقتصاد آنلاین ایران
همه گیری کروناویروس در اروپا تا دو سال ادامه دارد
ایسنا
آخرین تحولات کرونا در جهان
تسنیم
غفلت از انجام وظیفه سیاستبازان آمریکایی منشا سرایت کرونا در اروپا و آمریکاست
گیتی آنلاین
پس از آمریکا، چین هم آزمایش بالینی واکسن کرونا را آغاز کرد
انتخاب
شکست راهبرد کرونایی آمریکا
شبکه خبر
تفاوت چین با اروپا و آمریکا در مهار کرونا
دنیای اقتصاد
فیلم | مادرید، پاریس، دبی و واشنگتن بعد از قرنطینه را ببینید
خبرآنلاین
اخبار مرتبط
bltبهار نیوز : بازگشایی مجدد بازار خفاش و سگ در چین!
bltعصر امروز : کشف « اَبَر کرونا ویروس فراگیر» در چین!
bltایرنا : کشته های کرونا در آمریکا از 3 هزار نفر فراتر رفت
bltخبر خودرو : نپوشیدن ماسک، اشتباه بزرگی است
bltالعالم : شمار مبتلایان به کرونا در اسپانیا هم از چین پیشی گرفت؛ ثبت 812 فوتی در یک روز
bltبهار نیوز : شمار مبتلایان کرونا در اسپانیا از چین فراتر رفت
bltاسکان نیوز : دریافت تخم مرغ در مرزهای قرنطینه در شهر "ووهان" چین
bltپارسینه : اروپا بیشترین تعداد تلفات «کرونا» را ثبت کرد/ رد ادعای آزاد سازی دارایی های ایران توسط آمریکا
bltبولتن نیوز : از لغو محدودیت ها در ووهان چین تا سایه مرگ بر سر اروپا و آمریکا
bltهم اندیشی : تلفات کرونا در آمریکا به بیش از 2000 نفر رسید
bltدیپلماسی ایرانی : جنگ بر سر منشا ویروس کرونا
bltمیزان : کرونا در جهان| ترامپ آمار مبتلایان به کرونا در آمریکا را بزرگنمایی خواند، مقامات چینی ورود مسافران به ووهان را آزاد اعلام کردند
bltانتخاب : آمریکا بالاترین آمار مبتلایان به کرونا را دارد / بیشترین میزان قربانیان کرونا همچنان در ایتالیا
bltصدای ایران : زندگی به ووهان چین برگشت+تصاویر
bltناطقان نیوز : لغو قرنطینه در"ووهان"چین آغاز شد
bltبولتن نیوز : لغو قرنطینه در ووهان چین آغاز شد
bltعصر امروز : لغو قرنطینه در «ووهان» چین آغاز شد
bltخبرگزاری ایلنا : بورس انرژی هم به ویروس کرونا مبتلا شد؟
bltتسنیم : آمار مبتلایان کرونا در آمریکا از چین پیشی گرفت؛ 85 هزار نفر کرونا گرفتند
bltفرارو : تعداد مبتلایان به کرونا در جهان از مرز نیم میلیون نفر گذشت
bltانتخاب : تلویزیون بلژیک: آمریکا 2 ماه قبل از شیوع کرونا، شیوع یک ویروس جهانی را شبیه سازی کرده است
bltانتخاب : کرونا چگونه ممکن نظم جهانی را تغییر دهد؟ / چین جای آمریکا را می گیرد؟
bltسرمد نیوز : استقبال بورس ها از لایحه دو تریلیون دلاری مقابله با کرونا
bltصبح تهران : قربانیان کرونا در جهان به بیش از 21 هزار نفر رسیدند/ انتقاد سازمان پزشکان بدون مرز از تحریم های ضد انسانی آمریکا/ وعده اردوغان برای عبور «سریع» از کرونا!
bltدنیای اقتصاد : اختلاف در شورای امنیت بر سر کرونا/ اصرار آمریکا به استفاده از عنوان ویروس چینی
bltخبرآنلاین : کرونا به جان ارتش آمریکا در خاورمیانه افتاد/10 هزار پرسنل به حالت نیمه قرنطینه هستند
bltخبرگزاری دانشجو : ابتلا به کرونا با منشا محلی در چین به صفر رسید
bltاعتدال : ویروس "کرونا" .. پروپاگاندای چین و "احمق مفید"
bltبهار نیوز : کرونا؛ مسافرت یا لجبازی
bltخبر خودرو : چین: شیوع کرونا در اروپا تا دو سال ادامه دارد
bltبهار نیوز : تنها روش مقابله با کرونا تعطیلی کلی جهان به مدت 4 هفته است
bltدیده بان ایران : مسئول طرح های مقابله با کرونا در چین: همه گیری ویروس کرونا در «اروپا» تا دو سال ادامه دارد / تنها روش مقابله با کرونا تعطیلی کلی جهان به مدت 4 هفته است
bltاقتصاد آنلاین ایران : مسئول طرح های مقابله با کرونا در چین: تنها روش مقابله با کرونا تعطیلی کلی جهان به مدت 4 هفته است
bltایسنا : همه گیری کروناویروس در اروپا تا دو سال ادامه دارد
bltتسنیم : آخرین تحولات کرونا در جهان
bltگیتی آنلاین : غفلت از انجام وظیفه سیاستبازان آمریکایی منشا سرایت کرونا در اروپا و آمریکاست
bltانتخاب : پس از آمریکا، چین هم آزمایش بالینی واکسن کرونا را آغاز کرد
bltشبکه خبر : شکست راهبرد کرونایی آمریکا
bltدنیای اقتصاد : تفاوت چین با اروپا و آمریکا در مهار کرونا
bltخبرآنلاین : فیلم | مادرید، پاریس، دبی و واشنگتن بعد از قرنطینه را ببینید
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.