مخبر - 1399/01/01 - پیام نوروزی نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال وبختیاری به مناسبت آغاز سال 1399

پیام نوروزی نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال وبختیاری به مناسبت آغاز سال 1399
به گزارش جهانبین نیوز، حجت الاسلام و المسلمین نکونام نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد در پیامی به مناسبت آغاز سال 1398 ضمن تسلیت سالروز شهادت امام موسی کاظم«علیه السلام» و تبریک به مناسبت آغاز سال جدید و مبعث پیامبر اکرم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید قاسم سلیمانی با اشاره به ...
پیام نوروزی نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال وبختیاری به مناسبت آغاز سال 1399

به گزارش جهانبین نیوز، حجت الاسلام و المسلمین نکونام نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد در پیامی به مناسبت آغاز سال 1398 ضمن تسلیت سالروز شهادت امام موسی کاظم«علیه السلام» و تبریک به مناسبت آغاز سال جدید و مبعث پیامبر اکرم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید قاسم سلیمانی با اشاره به شرایط حساس امروز کشور توصیه های و تذکراتی را بیان کردند.

متن کامل پیام نماینده ولی فقیه در استان به شرح زیر است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم

لَا حَوْلَ وَ لَا قُوَّةَ إِلَّا بِاللَّهِ الْعَلِیِّ الْعَظِیمِ

در ماه عزیز و شریف رجب هستیم و در آستانه ماه پربرکت شعبان. در روزهای پایانی ماه شریف رجب، آغاز سال شمسی سال 1399 را با آن مواجه هستیم که باید در این مقطع که در آغاز سال شمسی هستیم یک نگاه بسیار گذار و مختصر به سالی که گذشت و بعد شرایطی که امروز در آن هستیم داشته باشیم و ان شاءالله با نگاه به گذشته و شرایط حاضر بتواند ما را در وظائفمان و آنچه که ان شاءالله در آینده در پیش داریم مشحون از توفیق نماید و موفق بشویم ان شاءالله سالی پربرکت را در پیش داشته باشیم.

سالی که گذشت اولین سال از آغاز دهه ی پنجم انقلاب اسلامی و آغازین سال های گام دوم انقلاب است که پشت سر گذاشتیم. حوادثی که رخ داد علیرغم إراده دشمن که واقعاً باید خداوند را شکر کنیم که علیرغم إراده دشمن این سال به استحکام پایه های انقلاب نَه استحکام که باید گفت یک روی آوری مجدد و تمام عیار مردمی به ذات انقلاب اسلامی صورت گرفت.

مهم ترین ضایعه تأسف بار را در این سال شاهد بودیم اما همراه با دستاورد مردمی بود، دستاوردی برابر با چهل سالِ انقلاب اسلامی این سال و این حادثه در برداشت. مردی را که انقلاب پرورش داده بود و به قامت انقلاب اسلامی در برابر همه استکبار ایستاده بود و به حق مردی جهانی و جهان ساز در درون انقلاب اسلامی شده بود این مرد بزرگ با یک اشتباه محاسباتی دشمن در خون خودش غلتید و به ملکوت پیوست

حاج قاسم سلیمانی به ظاهر از انقلاب گرفته شد اما درحقیقت او با شهادتش به جهانی بودن و جهانی شدن انقلاب و ماندگاری انقلاب اسلامی مهر ابدیت و مهر ثبات زد و درپی آن دهه فجری را متفاوت شاهد بودیم، 22 بهمن مثال زدنی همراه با رویش و رویش های متفاوت را شاهد بودیم؛ انتخاباتی با خروجی کاملاً متفاوت را شاهد بودیم.

در کنار این شهادت و این عظمت آفرینی که صورت گرفت تلخی هایی را هم متأسفانه به نظاره نشستیم اما هر یک از این تلخی ها عبرت ها و درس ها و تجربه هایی است که برای آینده انقلاب می تواند مؤثر باشد.

نوروز اولاً در ماه رجب است که ماهی است برای نزول رحمت و برکت الهی و ماهی است که طبعاً بسیار می تواند برای آینده سال مان مؤثر باشد. اولین روز از این سال قرین با سالروز شهادت امام هفتم حضرت موسی بن جعفر«علیه السلام» است که حتماً توسل و انابه به ذیل عنایت آن امام مظلوم و مسجون و آن مشعل نورانی هدایت و برکت می تواند به برکات و خوش یمنی سال 1399 ان شاءالله بیفزاید.

روز سوم سال هم عید بزرگ مبعث است که به عید نوروز معنا و مفهوم آسمانی می بخشد، درهم آمیختگی دو عید مذهبی و ملی فرهنگ حاکم بر ملّت ما را بیش از پیش به فرهنگ وحی و فرهنگ «اقْرَأْ بِاسْمِ رَبِّكَ» متجلّی نموده است و دل ها را آسمانی می کند. شهادت حضرت موسی بن جعفر«علیه السلام» را تسلیت عرض می کنم که امروز است و اعیاد مبعث و نوروز را تبریک می گویم.

این ایام، نوروزی کاملاً متفاوت را در مرئا و منظر خود داریم، شاید قرنی یا قرن هایی باشد که چنین بلیه ای را بشر شاهد باشد البته هرچند با تغییر مواجه های انسانی و تغییر بلیه ها و نوع جنگ ها و رودررویی ها چه بسا آینده بشریت شاهد ابتلائات از این دست بیشتر باشد که در برابر کید و مکر دشمن باید همیشه آماده بود؛ در هر صورت ستم و ظلم استکباری انسان ها و شقاوت و بی رحمی دشمنان بشریت و درعین حال از مرزهای وحی عدول کردن و طغیان و عصیان آحاد بشری بر یکدیگر سرانجامی جزء این ندارد که شرایط سخت امروزی را ما شاهد باشیم اما «إِنَّ مَعَ الْعُسْرِ يُسْرًا»، هر جهادی درپی آن رفاه خواهد بود، این سختی ها و این شرایط به زودی می گذرد و ان شاءالله کارها و سفرها و حالت عادی زندگی ان شاءالله به زودی آغاز می شود

امروز باید تحمل کرد، باید با متولیان سلامت همراهی کرد، باید درون خانه را به کانون ایمان و رشد و سلامت و کانون نشاط تبدیل کرد، باید از هرگونه ارتباط و دید و بازدید و امثال آن که عوارض ناخوشایندی دارد پرهیز کرد. اسلام عزیز مکتب سلامت است، اسلام مکتب سلامت است و هر آنچه سلامت آفرین است را در اولویت سبک زندگی دینی قرار می دهد، اضافه بر آن که امروز دنیا هم شاهد است و به نظاره نشسته است که ببیند ما با این بلیه فراگیر چه می کنیم، دنیا می خواهد ببیند انقلاب اسلامی با این بلیه چگونه برخورد می کند و آن را ما چگونه مدیریت می کنیم، نوع مدیریت ما با این ویروس منحوس جهانی ظرفیت انقلاب اسلامی و انقلابیون را به جهانیان نشان می دهد که این نکته مهمی است، ما امروز با مدیریت خوبمان می توانیم انقلاب مان را استحکام ببخشیم.

تا امروز کادر سلامت این کشور به خوبی انصافاً خوش درخشیده اند، اطباء و پرستاران و دیگر خادمین عرصه سلامت افتخار آفریده اند، دست بوس این عزیزان و سربازان و سرداران سلامت آفرین هستیم. گروه های جهادی و مردمی و انقلابیون مؤمن همه و همه به صحنه آمده و به یاری کادر سلامت شتافته اند و حقاً ظرفیت به هم پیوسته و عظیمی را ایجاد کرده اند و به نمایش گذاشته اند. ممکن است قلیلی هم باشند که حساسیت و اهمیت شرایط موجود را هنوز درک نکرده باشند و با نوعی رفتارهای ناهمخوان سلامت دیگران را به خطر اندازند که اینان هم باید به خود آیند و همانند دیگران هم نقش جهادی بیافرینند و هم در تحمل سختی ها و در خانه ماندن و امثال آن یاریگر کشور باشند.

زیبایی دیگری که ما در این عرصه شاهد بودیم و واقعاً بالنده است گذشت و ایثار و خدمت رسانی به یکدیگر بود که اوج نوع دوستی را به نمایش گذاشت؛ سبدهای گوناگون غذایی، بخشش های اجاره ای، مساعدت های بانکی و انواع کمک های مالی که توسط متمکنین به همنوعان و نیازمندان صورت گرفت همه و همه ناشی از پرورش یافتن در مکتب اسلام عزیز است و انقلاب اسلامی آن ها را به اوج رساند.

آینده ی ما و آینده انقلاب اسلامی که ان شاءالله باید به ظهور عدل کامل بینجامد و انسان کامل را بر کرسی حاکمیت بنشاند و باید ولایت محض الهی بر انسانیت ان شاءالله حاکم شود در سایه همین ارزش های انسانی تحقق می یابد، در سایه همین جهاد، جهاد همه جانبه، در سایه همین همراهی ها و همگرایی ها و در سایه همین تبعیت از ولایت و در سایه همین ایمان و تلاش و در سایه همین بصیرت و دشمن شناسی و در سایه همین صف واحد شکل دادن در برابر دشمن محقق می شود، در سایه همین اتکاء درونی و قطع امید از بیگانه، در سایه همین خلاقیت ها و ابتکارات و نوآوری ها و در سایه همین جوان گرایی و روحیه انقلابی و در سایه همین روحیه ایثار و شهادت و جهاد فی سبیل الله هست که مشکلات کشور یکی پس از دیگری رفع می شود و رونق تولید و رونق اشتغال و کسب وکار و درآمد را ان شاءالله درپی دارد. اقتصاد قوی، کشور قوی، ملّت قوی در سایه أمور فوق ان شاءالله شکل خواهد گرفت و گام دوم با شتاب به مراتب بیشتر از گام اول را ان شاءالله شاهد خواهیم بود.

بنده توصیه هایی نسبت به این روزها دارم که ان شاءالله در «پیام جمعه» که امروز منتشر می شود عرض خواهم کرد. این روزها نماز جمعه هم به جهت ضرورت حفظ سلامت مردم برگزار نمی شود اما پیام های جمعه که هفته گذشته هم منتشر شد نباید تعطیل شود، توصیه های روز را ان شاءالله آنجا عرض خواهم کرد.

سالی پر از موفقیت و عافیت برای همه هم وطنان و هم استانی های خوبم از خدای بزرگ مسألت دارم و همگی را توصیه می کنم به وحدت، همدلی، همراهی؛ سال گذشته من در پیام نوروزی عرض کردم که استان در سایه وحدت و همدلی پیش می رود.

کسانی که موفق شدند به مجلس آینده راه پیدا کنند خودشان را و وحدتشان و انسجامشان را کاملاً به کار بگیرند و مهیا بشوند که ان شاءالله به استان در سایه ارزش های انقلاب اسلامی خدمت کنند و مردم خوبمان و مسئولین و همه در کنار یکدیگر استان را ارتقاء ببخشند و ان شاءالله شعار سال هم از سوی مقام والای رهبری هر چه انتخاب شد و نامیده شد همگی نصب العین قرار می دهیم و آن را عملی خواهیم کرد.

والسّلام علیکم و رحمة الله و برکاته

انتهای پیام /1027ج
منبع خبر : جهانبین نیوز

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
ائمه جمعه   سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی   رسول الله صلى الله علیه و سلم   سالگرد شهادت   نماینده ولی فقیه در استان  
اخبار مرتبط
پیام مشترک امام جمعه شهرستان ملارد و فرماندار این شهرستان،به مناسبت روز قدس
خبرگزاری بسیج
بیانیه استاندار ونماینده ولی فقیه در سیستان وبلوچستان به مناسبت روز جهانی قدس
ایسنا
دومین سالگرد ارتحال شیخ غلامرضا حسنی در ارومیه برگزار شد
ایرنا
بازدید امام جمعه همدان از موزه تاریخی «هگمتانه»
مهر نیوز
آئین تشییع شهدای حادثه کنارک در بوشهر برگزار شد
ایرنا
سپاه پرچم دار مقابله با متجاوزانِ به حقوق مستضعفان است
برنا نیوز
بازدید امام جمعه همدان از سد اکباتان/ مردم در مصرف آبصرفه جویی کنند
خبرگزاری حوزه
برگزاری نماز عید فطر تابع مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا است
خبرگزاری بسیج
زکات مستحبی در منابر ترویج شود
مهر نیوز
امام جمعه یزد: فرهنگ پرداخت زکات را نهادینه کنیم
ایرنا
لزوم جابه جایی زندان عادل آباد شیراز
صبحانه با خبر
امام جمعه کرمان: حضور موثر در فضای مجازی به طرح و برنامه نیاز دارد
ایرنا
توجه به ظرفیت های ترانزیتی، اشتغالزایی و فرهنگی حیاتی است
برنا نیوز
برگزاری نماز جمعه در مناطق سفید منوط به تایید مسوولان بهداشتی است
ایرنا
دعوت امام جمعه و استاندار ایلام از مردم برای شرکت در دهمین دوره جشنواره کتابخوانی
ایسنا
دیدار فرمانده و جمعی از مربیان عقیدتی سپاه الغدیر یزد با نماینده ولی فقیه در استان
راه دانا
پیام مشترک امام جمعه و استاندار قزوین به مناسبت روز معلم
صدا و سیما
شهید شیرودی، جان خود را در راه انقلاب و خدمت به مردم تقدیم کرد
تقریب نیوز
امام جمعه کرمانشاه: به برکت خون شهدا قدرت برتر منطقه هستیم
ایرنا
امام جمعه یزد: رزمایش مواسات برگرفته از سیره پیامبر اکرم(ص) و امیرالمومنین(ع) است
تسنیم
دفتر امام جمعه اردبیل: مردم جلسات معنوی ماه رمضان را از شبکه های مجازی دنبال کنند
ایرنا
امام جمعه کرمان: رزمایش مومنانه جنس مکتب شهید سلیمانی را دارد
ایرنا
مسئول کارگروه رسانه و مشاور رسانه ای نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان منصوب شد
ایسنا
شهید سلیمانی ، شهید قدس است
خبرآنلاین
امام جمعه همدان: در کمک رسانی به افراد آسیب دیده از کرونا کرامت خانواده حفظ شود
تسنیم
امام جمعه یزد: بسته های حمایتی با حفظ حرمت افراد توزیع شود
ایرنا
مجموعه خاطرات حاج قاسم سلیمانی در کرمان رونمایی شد+تصاویر
تسنیم
قرارگاه رزمایش مواسات در بوشهر تشکیل شد+تصاویر
تدبیر نو
بانک اطلاعاتی نیازمندان تشکیل شود/ لزوم ایجاد سیستم توزیع مناسب
مهر نیوز
لزوم کمک به افرادی که در جریان کرونا از نظر اقتصادی متضرر شدند
مهر نیوز
امام جمعه کرج: زمینه سازی برای ظهور مهمترین وظیفه منتظران است
خبرآنلاین
امام جمعه یزد: مسئولان آمریکا توان تحمل پیشرفت های ایران را ندارند
تسنیم
پیام تسلیت نماینده ولی فقیه در استان درپی درگذشت امام جمعه چهاربرج
صدا و سیما
قدردانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین از هنرمند تاکستانی+فیلم
صدا و سیما
تقدیر امام جمعه قزوین از هنرمند تاکستانی عصر جدید+ فیلم
خبرگزاری حوزه
تقدیر امام جمعه قم از کادر درمانی کشور
خبرگزاری حوزه
پیام مشترک امام جمعه و استاندار ایلام در پی اجرای طرح فاصله اجتماعی
ایرنا
تولید محتوا برای آموزش سبک زندگی در شرایط کرونا ضروری است
ایرنا
"جهش تولید" حمایت از تولیدات داخل با سرعت فزون تر است
راه دانا
امام جمعه همدان: با همدلی از بحران کرونا سربلند بیرون می آییم
ایرنا
اخبار مرتبط
bltخبرگزاری بسیج : پیام مشترک امام جمعه شهرستان ملارد و فرماندار این شهرستان،به مناسبت روز قدس
bltایسنا : بیانیه استاندار ونماینده ولی فقیه در سیستان وبلوچستان به مناسبت روز جهانی قدس
bltایرنا : دومین سالگرد ارتحال شیخ غلامرضا حسنی در ارومیه برگزار شد
bltمهر نیوز : بازدید امام جمعه همدان از موزه تاریخی «هگمتانه»
bltایرنا : آئین تشییع شهدای حادثه کنارک در بوشهر برگزار شد
bltبرنا نیوز : سپاه پرچم دار مقابله با متجاوزانِ به حقوق مستضعفان است
bltخبرگزاری حوزه : بازدید امام جمعه همدان از سد اکباتان/ مردم در مصرف آبصرفه جویی کنند
bltخبرگزاری بسیج : برگزاری نماز عید فطر تابع مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا است
bltمهر نیوز : زکات مستحبی در منابر ترویج شود
bltایرنا : امام جمعه یزد: فرهنگ پرداخت زکات را نهادینه کنیم
bltصبحانه با خبر : لزوم جابه جایی زندان عادل آباد شیراز
bltایرنا : امام جمعه کرمان: حضور موثر در فضای مجازی به طرح و برنامه نیاز دارد
bltبرنا نیوز : توجه به ظرفیت های ترانزیتی، اشتغالزایی و فرهنگی حیاتی است
bltایرنا : برگزاری نماز جمعه در مناطق سفید منوط به تایید مسوولان بهداشتی است
bltایسنا : دعوت امام جمعه و استاندار ایلام از مردم برای شرکت در دهمین دوره جشنواره کتابخوانی
bltراه دانا : دیدار فرمانده و جمعی از مربیان عقیدتی سپاه الغدیر یزد با نماینده ولی فقیه در استان
bltصدا و سیما : پیام مشترک امام جمعه و استاندار قزوین به مناسبت روز معلم
bltتقریب نیوز : شهید شیرودی، جان خود را در راه انقلاب و خدمت به مردم تقدیم کرد
bltایرنا : امام جمعه کرمانشاه: به برکت خون شهدا قدرت برتر منطقه هستیم
bltتسنیم : امام جمعه یزد: رزمایش مواسات برگرفته از سیره پیامبر اکرم(ص) و امیرالمومنین(ع) است
bltایرنا : دفتر امام جمعه اردبیل: مردم جلسات معنوی ماه رمضان را از شبکه های مجازی دنبال کنند
bltایرنا : امام جمعه کرمان: رزمایش مومنانه جنس مکتب شهید سلیمانی را دارد
bltایسنا : مسئول کارگروه رسانه و مشاور رسانه ای نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان منصوب شد
bltخبرآنلاین : شهید سلیمانی ، شهید قدس است
bltتسنیم : امام جمعه همدان: در کمک رسانی به افراد آسیب دیده از کرونا کرامت خانواده حفظ شود
bltایرنا : امام جمعه یزد: بسته های حمایتی با حفظ حرمت افراد توزیع شود
bltتسنیم : مجموعه خاطرات حاج قاسم سلیمانی در کرمان رونمایی شد+تصاویر
bltتدبیر نو : قرارگاه رزمایش مواسات در بوشهر تشکیل شد+تصاویر
bltمهر نیوز : بانک اطلاعاتی نیازمندان تشکیل شود/ لزوم ایجاد سیستم توزیع مناسب
bltمهر نیوز : لزوم کمک به افرادی که در جریان کرونا از نظر اقتصادی متضرر شدند
bltخبرآنلاین : امام جمعه کرج: زمینه سازی برای ظهور مهمترین وظیفه منتظران است
bltتسنیم : امام جمعه یزد: مسئولان آمریکا توان تحمل پیشرفت های ایران را ندارند
bltصدا و سیما : پیام تسلیت نماینده ولی فقیه در استان درپی درگذشت امام جمعه چهاربرج
bltصدا و سیما : قدردانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین از هنرمند تاکستانی+فیلم
bltخبرگزاری حوزه : تقدیر امام جمعه قزوین از هنرمند تاکستانی عصر جدید+ فیلم
bltخبرگزاری حوزه : تقدیر امام جمعه قم از کادر درمانی کشور
bltایرنا : پیام مشترک امام جمعه و استاندار ایلام در پی اجرای طرح فاصله اجتماعی
bltایرنا : تولید محتوا برای آموزش سبک زندگی در شرایط کرونا ضروری است
bltراه دانا : "جهش تولید" حمایت از تولیدات داخل با سرعت فزون تر است
bltایرنا : امام جمعه همدان: با همدلی از بحران کرونا سربلند بیرون می آییم
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.