مخبر - 1398/11/28 - بررسی گزارش دستگاه ها درباره برف گیلان در هیات دولت

بررسی گزارش دستگاه ها درباره برف گیلان در هیات دولت
در جلسه هیات وزیران به ریاست معاون اول رئیس جمهور، دستگاه های مسئول گزارشی از اقدامات انجام شده و نحوه مدیریت برای امدادرسانی در بارش بی سابقه برف در استان گیلان ارائه دادند.
بررسی گزارش دستگاه ها درباره برف گیلان در هیات دولت

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، در حال حاضر برق همه 250 هزار مشترک برق که به علت بارش بی سابقه برف قطع شده بود، وصل و آب مصرفی همه مشترکین تأمین و وصل شده است. ضمن این که خوشبختانه از قطع گاز مصرفی مشترکین پیشگیری شده بود.
همچنین با توجه به هشدار های مکرر سازمان هواشناسی، سازمان راهداری و سایر دستگاه های ذیربط درخصوص بارش برف و در راه بودن طوفان و عدم توجه برخی از هموطنان به هشدار های فوق و فقدان تجهیزات زمستانی، از هموطنان عزیز درخواست شد از این پس به منظور پیشگیری از حوادث، به هشدار های دستگاه های مسئول توجه کافی صورت گیرد.
دولت از همه مسئولان، دستگاه ها و نیرو های عملیاتی حاضر در صحنه بخاطر اقدام جهادی در مقابله با این بحران تقدیر و تشکر کرد.
اختصاص اعتبار و تسهیلات بانکی برای جبران خسارات بارندگی شدید و سیل دی ماه 1398
هیات وزیران با تخصیص مبلغ یک هزار و 120 میلیارد ریال اعتبار هزینه ای به منظور جبران خسارت های وارده به بهره برداران بخش کشاورزی ناشی از وقوع بارندگی شدید و سیل دی ماه سال 1398 در سه استان موافقت کرد. بر این اساس به ترتیب مبالغ 750، 250 و 120 میلیارد ریال به استان های سیستان و بلوچستان، هرمزگان و کرمان تخصیص می یابد.
همچنین دولت مبلغ 800 میلیارد ریال اعتبار تملک دارایی برای بازسازی خسارت های وارده به زیرساخت های بخش کشاورزی استان های فوق تخصیص داد. مطابق این تصمیم، مبلغ 500 میلیارد ریال به استان سیستان و بلوچستان و مبلغ 150 میلیارد ریال به تفکیک به استان های هرمزگان و کرمان تعلق می گیرد.
دولت همچنین مقرر کرد مبلغ یک هزار و 750 میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت بانکی با کارمزد چهار درصد، به تفکیک استان سیستان و بلوچستان مبلغ یک هزار میلیارد ریال، استان هرمزگان 500 میلیارد ریال و استان کرمان 250 میلیارد ریال اختصاص یابد.
اعتبارات مورد اشاره در اختیار سازمان مدیریت و برنامه ریزی این سه استان قرار می گیرد و این سازمان ها موظفند ضمن نظارت فنی و اجرایی بر روند انجام بازسازی، گزارش عملکرد اعتبارات فوق را در مقاطع زمانی سه ماهه به سازمان های برنامه و بودجه و مدیریت بحران کشور ارسال کنند.
تعدیل نرخ جزا های نقدی مندرج در قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات
دولت همچنین با توجه به گذشت نزدیک به شش سال از آخرین بازنگری در میزان حداقل و حداکثر جزای نقدی مندرج در قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات، نسبت به اصلاح و افزایش 104 درصدی جزای نقدی مورد اشاره مطابق نرخ رسمی تورم اقدام کرد.
بر این اساس، جزای نقدی هرگونه تبلیغات مغایر با قانون یادشده و آیین نامه اجرایی آن به میزان 4 میلیون و 386 هزار تا 438 میلیون و 600 هزار ریال و فروش و عرضه دخانیات از سوی افراد فاقد پروانه فروش، عرضه محصولات دخانی بدون شماره سریال و علامت مصوب و تکرار عدم پرداخت مالیات به میزان 4 میلیون و 386 هزار تا 265 میلیون و 200 هزار ریال تعیین شد.
همچنین مجازات نقدی فروش یا عرضه دخانیات به افراد زیر 18 سال یا به واسطه این افراد به میزان 877 هزار و 200 تا 4 میلیون و 386 هزار ریال و در صورت تکرار 87 میلیون و 720 هزار ریال، استعمال دخانیات در نهاد های موضوع قانون رسیدگی به تخلفات اداری درخصوص مرتکبان غیر از کارکنان نهاد های مذکور به میزان 612 هزار تا 877 هزار و 200 ریال تصویب شد.
دولت همچنین میزان جزای نقدی مصرف دخانیات در اماکن عمومی یا وسایل نقلیه عمومی را 448 هزار و 800 تا 877 هزار و 200 ریال، عرضه فرآورده های دخانی در بسته های بدون شماره سریال و برچسب ویژه شرکت دخانیات و عدم درج عبارت "مخصوص فروش در ایران" بر روی بسته های فرآورده های دخانی وارداتی و عرضه و فروش بسته های بازشده فرآورده های دخانی 448 هزار و 800 تا یک میلیون و 754 هزار و 400 ریال تعیین کرد.
تصویب صدور مجوز پروانه بهره برداری شهرک صنعتی صنفی غیر دولتی در شعاع 120 کیلومتری تهران
هیات دولت با هدف ساماندهی فعالیت های صنایع و صنوف مستقر در خارج از محدوده های شهری شمال شرق تهران (جاجرود، سعیدآباد، خسروآباد، تپه سیف، کمرد و سیاه سنگ) مقرر کرد کارگروهی با مسئولیت وزیر کشور و عضویت معاونان دستگاه های ذی ربط به منظور راهبری، ایجاد هماهنگی و نظارت بر اجرای فرآیند های مربوط و رعایت الزامات زیست محیطی تشکیل شود.
هم چنین، صدور پروانه بهره برداری شهرک صنعتی غیر دولتی از سوی وزارت صمت، پس از اطمینان از انجام کامل اقدامات لازم با تأیید سازمان حفاظت محیط زیست صورت می پذیرد.
افزون بر این، شهرداری های مربوط موظفند در چهارچوب این تصویب نامه و ظرف یک سال از تاریخ ابلاغ آن، فعالیت های مستقر در عرصه های داخل محدوده های شهری خرمدشت و بومهن را ساماندهی و گزارش اجرای کامل طرح ساماندهی را به کارگروه موضوع این تصویب نامه ارائه کنند.
چنانچه ظرف یک سال از تاریخ ابلاغ این تصویب نامه، ساماندهی این مناطق به تأیید کارگروه فوق نرسد، وزارت راه و شهرسازی موظف است نسبت به تجدید نظر در خصوص محدوده های شهری مذکور از طریق شورای عالی شهرسازی و معماری ایران و واگذاری مسئولیت ساماندهی به کارگروه یادشده، اقدام کند.
تداوم اجرای مصوبه تخصیص اعتبار برای خرید قیر مصرفی و پرداخت هزینه های اجرای آسفالت برخی از طرح ها
دولت با تمدید تصویب نامه تخصیص اعتبار برای خرید قیر مصرفی و پرداخت هزینه های اجرای آسفالت برخی از طرح ها موضوع قانون بودجه سال 1398 کل کشور موافقت کرد.
تشریح روند تحولات وضعیت زنان در ایران
در ادامه جلسه، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، گزارشی از روند تحولات وضعیت زنان در ایران به هیات وزیران ارائه داد.
در این گزارش ضمن اشاره به بهبود وضعیت شاخص های توسعه ازجمله سواد و آموزش، امید زندگی، مشارکت اقتصادی و سیاسی زنان نسبت به پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، به تشریح اقدامات معاونت امور زنان و خانواده در خصوص عدالت جنسیتی، کارآفرینی و مشارکت اقتصادی، کاهش آسیب اجتماعی، مشارکت سیاسی و مدنی و زنان روستایی پرداخته شد.
همچنین تصویب شاخص های عدالت جنسیتی، اقدامات حقوقی و قانونی و سند ارتقاء وضعیت زنان با توجه برنامه ششم توسعه ازجمله اقدامات این معاونت بوده است.
انجام طرح ملی توان افزایی زنان جویای فرصت های کسب و کار، اختصاص منابع صندوق توسعه ملی به زنان روستایی و عشایر، حمایت از 13 شبکه صندوق اعتباری خرد زنان روستایی و عشایری، ترویج فرهنگ تولید و مصرف محصول سالم و استاندارد و تشکیل کارگروه اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی زنان از جمله اقدات صورت گرفته در خصوص اقدامات معاونت در افزایش مشارکت اقتصادی گروه های مختلف زنان بوده است.
طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار در 21 استان، توان افزایی سازمان های مردم نهاد با رویکرد کسب وکار و کارآفرینی و اعطای 38 هزار وام به زنان سرپرست خانوار از دیگر اقدامات این معاونت بوده است.
منبع خبر : تابناک

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
گیلان   هیات دولت   امداد نجات   معاون اول رئیس جمهور  
اخبار مرتبط
از فردا محدودیت های بیشتر اعمال خواهد شد
خوزنا
جهانگیری: از فردا محدودیت های بیشتری اعمال خواهد شد
خبرگزاری دانشجو
رئیس مجلس و معاون اول رئیس جمهور در جریان وضعیت گیلان در مبارزه با کرونا قرار گرفتند
ایرنا
15 مصدوم در سیلاب تا کنون/ اختلال در امدادرسانی در پی انسداد برخی محورهای فرعی
ایران خبر
جهانگیری به استان های کرونایی نرفت
هشت صبح
سفر جهانگیری به استانهای درگیر کرونا لغو شد
الف
سفرهای برنامه ریزی شده جهانگیری به استان های درگیر کرونا لغو شد
مرور نیوز
علت لغو سفر جهانگیری به استانهای درگیر کرونا
دنیای اقتصاد
معاون اول رییس جمهور به برخی استانهای درگیر کرونا سفر می کند
اقتصادگردان
معاون اول رییس جمهور به برخی استان های درگیر کرونا سفر می کند
الف
سفر جهانگیری به سه استان درگیر کرونا
خبرآنلاین
معاون اول رئیس جمهور به برخی استان های درگیر کرونا سفر می کند
خبرگزاری حوزه
غیبت مجدد جهانگیری در جلسه امروز هیات دولت
عصر امروز
راه اندازی بیمارستان صحرایی در رشت/قول جهانگیری برای بسته شدن مبادی ورودی استان گیلان
آفتاب
دستور جهانگیری بر هماهنگی همه دستگاه های قم برای مقابله با انتشار کرونا
قدس آنلاین
گله هایی وجود دارد که بعد از انتخابات باید به آن ها پرداخت/ نامه «نیلوفر بیانی» در هیات دولت مطرح می شود
دیده بان ایران
گزارش دستگاه ها درباره بارش بی سابقه برف در گیلان
دنیای اقتصاد
جزئیات مصوبات جدید جلسه هیات دولت
الف
تعدیل نرخ جزا های نقدی مندرج در قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات
خبرگزاری دانشجو
گزارش از نحوه مدیریت و اقدامات عملیاتی در بارش برف گیلان
پارسینه
گزارش دولت از نحوه مدیریت و اقدامات عملیاتی در بارش بی سابقه برف در گیلان
تسنیم
گزارش بارش بی سابقه برف در گیلان به هیات دولت
صدا و سیما
اختصاص اعتبار و تسهیلات بانکی برای جبران خسارات بارندگی شدید و سیل دی ماه 1398
میزان
در جلسه هیات دولت:گزارش دستگاه های مسئول از نحوه مدیریت و اقدامات عملیاتی در بارش بی سابقه برف در گیلان
خرداد نیوز
گزارش دستگاه های مسئول از نحوه مدیریت و اقدامات در بارش برف در گیلان
دنیای اقتصاد
گزارش دستگاه های مسئول از نحوه مدیریت واقدامات عملیاتی دربارش برف
مهر نیوز
گزارش دستگاه های مسئول از نحوه مدیریت و اقدامات عملیاتی در بارش بی سابقه برف در گیلان/ تشریح روند تحولات وضعیت زنان در ایران
خبرگزاری ایلنا
گزارش دستگاه های مسئول از نحوه مدیریت و اقدامات عملیاتی در بارش بی سابقه برف در گیلان
ایسنا
هیات دولت نحوه مدیریت و اقدام های عملیاتی در بارش سنگین برف گیلان را بررسی کرد
ایرنا
گزارش دستگاه های مسئول از نحوه مدیریت و اقدامات عملیاتی در بارش بی سابقه برف در گیلان/اختصاص اعتبار و تسهیلات بانکی برای جبران خسارات بارندگی شدید و سیل دی ماه 1398/ تعدیل نرخ جزاهای نقدی مندرج در قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات
پایگاه اطلاع رسانی یایت جمهوری
وضع استان های گرفتار در برف
صدا و سیما
امدادرسانی کارشناسان توزیع برق سمنان در گیلان
صدا و سیما
امدادرسانی به روستاییان گیلان با بالگرد
ناطقان نیوز
امدادرسانی نیروی دریایی ارتش به حادثه دیدگان برف در گیلان
صدا و سیما
امداد رسانی به مناطق برف گرفته گیلان
ایسنا
امدادرسانی به 13 هزار و 643 نفر از گرفتاران در برف گیلان
ایرنا
اقدامات اورژانس کشور در بحران گیلان
مشرق نیوز
دست آوردهای ناامیدکننده مدیریت بحران برای مردم گرفتاردربرف گیلان
پارسینه
ارتش برای کمک به میدان آمد/ امدادرسانی تیپ 116 به مردم گرفتار در برف و کولاک استان گیلان
تیک نیوز
روستاییان گیلان در محاصره برف؛ امداد و نجات منتظر دستور مدیریت بحران!
صراط
اخبار مرتبط
bltخوزنا : از فردا محدودیت های بیشتر اعمال خواهد شد
bltخبرگزاری دانشجو : جهانگیری: از فردا محدودیت های بیشتری اعمال خواهد شد
bltایرنا : رئیس مجلس و معاون اول رئیس جمهور در جریان وضعیت گیلان در مبارزه با کرونا قرار گرفتند
bltایران خبر : 15 مصدوم در سیلاب تا کنون/ اختلال در امدادرسانی در پی انسداد برخی محورهای فرعی
bltهشت صبح : جهانگیری به استان های کرونایی نرفت
bltالف : سفر جهانگیری به استانهای درگیر کرونا لغو شد
bltمرور نیوز : سفرهای برنامه ریزی شده جهانگیری به استان های درگیر کرونا لغو شد
bltدنیای اقتصاد : علت لغو سفر جهانگیری به استانهای درگیر کرونا
bltاقتصادگردان : معاون اول رییس جمهور به برخی استانهای درگیر کرونا سفر می کند
bltالف : معاون اول رییس جمهور به برخی استان های درگیر کرونا سفر می کند
bltخبرآنلاین : سفر جهانگیری به سه استان درگیر کرونا
bltخبرگزاری حوزه : معاون اول رئیس جمهور به برخی استان های درگیر کرونا سفر می کند
bltعصر امروز : غیبت مجدد جهانگیری در جلسه امروز هیات دولت
bltآفتاب : راه اندازی بیمارستان صحرایی در رشت/قول جهانگیری برای بسته شدن مبادی ورودی استان گیلان
bltقدس آنلاین : دستور جهانگیری بر هماهنگی همه دستگاه های قم برای مقابله با انتشار کرونا
bltدیده بان ایران : گله هایی وجود دارد که بعد از انتخابات باید به آن ها پرداخت/ نامه «نیلوفر بیانی» در هیات دولت مطرح می شود
bltدنیای اقتصاد : گزارش دستگاه ها درباره بارش بی سابقه برف در گیلان
bltالف : جزئیات مصوبات جدید جلسه هیات دولت
bltخبرگزاری دانشجو : تعدیل نرخ جزا های نقدی مندرج در قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات
bltپارسینه : گزارش از نحوه مدیریت و اقدامات عملیاتی در بارش برف گیلان
bltتسنیم : گزارش دولت از نحوه مدیریت و اقدامات عملیاتی در بارش بی سابقه برف در گیلان
bltصدا و سیما : گزارش بارش بی سابقه برف در گیلان به هیات دولت
bltمیزان : اختصاص اعتبار و تسهیلات بانکی برای جبران خسارات بارندگی شدید و سیل دی ماه 1398
bltخرداد نیوز : در جلسه هیات دولت:گزارش دستگاه های مسئول از نحوه مدیریت و اقدامات عملیاتی در بارش بی سابقه برف در گیلان
bltدنیای اقتصاد : گزارش دستگاه های مسئول از نحوه مدیریت و اقدامات در بارش برف در گیلان
bltمهر نیوز : گزارش دستگاه های مسئول از نحوه مدیریت واقدامات عملیاتی دربارش برف
bltخبرگزاری ایلنا : گزارش دستگاه های مسئول از نحوه مدیریت و اقدامات عملیاتی در بارش بی سابقه برف در گیلان/ تشریح روند تحولات وضعیت زنان در ایران
bltایسنا : گزارش دستگاه های مسئول از نحوه مدیریت و اقدامات عملیاتی در بارش بی سابقه برف در گیلان
bltایرنا : هیات دولت نحوه مدیریت و اقدام های عملیاتی در بارش سنگین برف گیلان را بررسی کرد
bltپایگاه اطلاع رسانی یایت جمهوری : گزارش دستگاه های مسئول از نحوه مدیریت و اقدامات عملیاتی در بارش بی سابقه برف در گیلان/اختصاص اعتبار و تسهیلات بانکی برای جبران خسارات بارندگی شدید و سیل دی ماه 1398/ تعدیل نرخ جزاهای نقدی مندرج در قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات
bltصدا و سیما : وضع استان های گرفتار در برف
bltصدا و سیما : امدادرسانی کارشناسان توزیع برق سمنان در گیلان
bltناطقان نیوز : امدادرسانی به روستاییان گیلان با بالگرد
bltصدا و سیما : امدادرسانی نیروی دریایی ارتش به حادثه دیدگان برف در گیلان
bltایسنا : امداد رسانی به مناطق برف گرفته گیلان
bltایرنا : امدادرسانی به 13 هزار و 643 نفر از گرفتاران در برف گیلان
bltمشرق نیوز : اقدامات اورژانس کشور در بحران گیلان
bltپارسینه : دست آوردهای ناامیدکننده مدیریت بحران برای مردم گرفتاردربرف گیلان
bltتیک نیوز : ارتش برای کمک به میدان آمد/ امدادرسانی تیپ 116 به مردم گرفتار در برف و کولاک استان گیلان
bltصراط : روستاییان گیلان در محاصره برف؛ امداد و نجات منتظر دستور مدیریت بحران!
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.