مخبر - 1397/10/20 - سرمایه دار مطرح آمریکایی: در عربستان نباید سرمایه گذاری کرد {

سرمایه دار مطرح آمریکایی: در عربستان نباید سرمایه گذاری کرد
به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، «مارک موبیوس» رئیس اجرایی گروه سرمایه گذاری «مارک موبیوس» و رئیس شرکت «موبیوس کاپیتال پارتنرز» بعنوان یکی از بزرگترین سرمایه داران جهان در گفت و گویی تأکید کرد که تا زمان ایجاد تغییرات واقعی در عربستان سعودی، سرمایه گذاری در این کشور درست نیست. او در گفت و گو ...
سرمایه دار مطرح آمریکایی: در عربستان نباید سرمایه گذاری کرد

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، «مارک موبیوس» رئیس اجرایی گروه سرمایه گذاری «مارک موبیوس» و رئیس شرکت «موبیوس کاپیتال پارتنرز» بعنوان یکی از بزرگترین سرمایه داران جهان در گفت و گویی تأکید کرد که تا زمان ایجاد تغییرات واقعی در عربستان سعودی، سرمایه گذاری در این کشور درست نیست.

او در گفت و گو با شبکه سی ان بی سی، گفت: «اکنون زمان مناسبی برای این نیست که بخواهی اموالت را در عربستان سعودی هزینه کنی» و افزود: قتل وحشیانه روزنامه نگار «جمال خاشقچی» شرایط را به نهایت بد کرده است و تا جایی که به من مربوط است؛ معتقد نیستم که تا زمان ایجاد تغییرات واقعی بزرگ در عربستان سعودی، باید در این کشور سرمایه گذاری کرد.

این سرمایه دار مطرح آمریکایی ادامه داد: علاوه بر مسأله بدنامی عربستان، مشکل دیگری نیز وجود دارد که به قیمت نفت مربوط است.

او قیمت 57 دلاری نفت را برای عربستان فاجعه بار توصیف کرد و گفت که پیش بینی می کرده تا پایان سال 2018 قیمت هر بشکه نفت به 100 دلار برسد.

«هادلی گمبل» مجری این برنامه نیز در ادامه به مقاله ای از خود در این خصوص اشاره کرد و گفت که کاهش صادرات نفت خام عربستان از 7.3 الی 7.9 میلیون بشکه در روز در ماههای گذشته به 7.1 میلیون بشکه در ماه جاری، نشان از این دارد که سعودی ها در پی افزایش قیمت نفت هستند.

او تأکید کرد که اعضای سازمان اوپک امیدوارند تا قیمت نفت را به 80 دلار برسانند اما با قیمت فعلی 57.44 دلار برای هر بشکه نفت خام برنت، فاصله خیلی زیادی دارند.

گامبل، توضیح داد که از اکتبر سال 2018 قیمت نفت 30 درصد کاهش داشته است که دلیل آن افزایش مازاد جهانی نفت و کاهش رشد اقتصادی بود.

این کارشناس اقتصادی در پایان گفت که سرمایه گذاران خارجی در هفته اول ماه اکتبر که مصادف با اعلام خبر قتل خاشقچی بود، 650 میلیون دلار از سرمایه خود را از عربستان سعودی خارج کردند که در همان زمان بورس این کشور با کاهش هفت درصدی مواجه شد.


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط
} |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.