مخبر - 1397/10/20 - اثری برای همه دورانها {

اثری برای همه دورانها
مهم نیست اهل هنر باشید یا نباشید؛ برخی آثار شاخص هنری هستند که با توجه به شهرت و معروفیت عامی که دارند و با توجه به تیراژ بالایی که در اشکال پوستر یا کپی در دسترس بوده اند، برای اکثر آدم ها در گوشه و کنار دنیا-و در کشور خودمان- بسیار آشنا باشند.
اثری برای همه دورانها

آثاری که احیاناً پوسترشان را بر دیوار فلان قهوه خانه دورافتاده بین راهی یا بر دیوار یک بنگاه در یک شهرستان و یا به عنوان بافته ای در قاب یک تابلو فرش در خانه خویشاوندی آنها را دیده باشید. ممکن است تنها اسمی از این دست کارها شنیده باشید یا شاید حتی اسمش را هم ندانید و اصولاً خبر نداشته باشید که خالق این اثر کیست و چه زمانی آفریده شده است. «شام آخر» یکی از همین آثار است. یکی از شاهکارهای هنری «لئوناردو داوینچی» نقاش ایتالیایی قرن پانزدهم. جالب است بدانید که این نقاشی را نمی توانید در هیچ یک از موزه های جهان پیدا کنید و اگر بخواهید این اثر را ببینید باید سری به شهر میلان ایتالیا و کلیسای «سانتا ماریا دل گراتزی» این شهر بزنید و این نقاشی را که بر دیوار سالن غذاخوری این کلیسا کشیده شده است، ببینید.در این نقاشی که عیسی مسیح در کنار 12حواری خود قرار گرفته و داوینچی صحنه ای را به تصویر کشیده است که در آن مسیح به مریدانش گفته است که یکی از آنها می خواهد به او خیانت کند. در تصویر 12 نفر از مریدان عیسی مسیح دور این میز شام نشسته اند. البته این نقاشی بواسطه گذشت بیش از 500 سال و به خاطر آسیب های طبیعی قدری دچار رنگ پریدگی شده است. امروزه از رنگ های نقاشی اصلی چیز زیادی باقی نمانده که دلیل اصلی آن می تواند آسیب های طبیعی و متد به کار رفته در طراحی آن باشد. البته بازسازی هایی روی این نقاشی دیواری صورت گرفته است که آخرین بازسازی به سال 2000 میلادی برمی گردد. گفتنی است صدها مقاله درباره این اثر نوشته شده و بد نیست بدانید پس پشت این اثر محاسبات ریاضی و مثلثاتی پیچیده ای وجود دارد که از آن یک شاهکار بی بدیل می سازد.

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط
} |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.