مخبر - 1397/10/19 - چه خبر از گالری های تهران؟ {

چه خبر از گالری های تهران؟
تعطیلات آخر هفته که معمولا در پایتخت با بازگشایی نمایشگاه های هنری همراه است، فرصتی را برای علاقه مندان فراهم می کند تا بخشی از وقت خود را به بازدید از گالری ها، مراکز هنری و موزه ها اختصاص دهند. ایسنا در این گزارش مروری دارد بر برخی نمایشگاه ها که در این ایام برقرار هستند.
چه خبر از گالری های تهران؟

گالری بوم

این روزها اگر در گالری بوم قدم بزنید؛ سال های زیادی از هنرمندی منوچهر نیازی را مرور می کنید. بخشی از این نمایشگاه به ارائه مجموعه «درختان» او می پردازد و تعدادی هم از تابلوهای مجموعه «ازدحام» به نمایش در آمده است. در کنار چند تابلوی نقاشی دیگر چند اثر کلاژ منوچهر نیازی هم این روزها به تماشاست.

این نقاش می گوید نقاشی هایش را با الهام از موسیقی کلاسیک بتهوون و چایکوفسکی خلق می کند و منظره های نرم را با شنیدن شوبرت می آفریند. نمایشگاه نقاشی های منوچهر نیازی عصر جمعه چهاردهم دی ماه آغاز به کار کرده است و حدود دو ماه (غیر از شنبه ها و یکشنبه ها) به نمایش عموم خواهد بود.

گالری مس نگار

ثریا محمدی آثار قلمزنی روی مس خود را به سبک جدیدی با عنوان «جانی دوباره» به مدت چهار روز در گالری مس نگار به نمایش می گذارد.

نمایشگاه «جانی دوباره» در روز جمعه (21 دی ماه)، از ساعت 16 افتتاح می شود و به مدت چهار روز در گالری مس نگار واقع در خیابان ملاصدرا، خیابان شیراز شمالی، کوچه حکیم اعظم، مجتمع پارک پرنس، واحد تجاری شماره 5، ، برپا است.

گالری ماه مهر

10 هنرمند ایرانی و خارجی آثار خود در رشته های مختلف با عنوان «هماوردی» را به نمایش می گذارند. این نمایشگاه از 21 دی تا 8 بهمن ماه در گالری ماه مهر واقع در بلوار آفریقا، خیابان نیلوفر، پلاک 7، موسسه ماه مهر، طبقه دوم برقرار است. علاقه مندان به بازدید می توانند هر روز به جز شنبه ها از ساعت ١6 تا 20 از این آثار دیدن کنند.

گالری ایده پارسی

«رازهای خاکستری» عنوان نمایشگاه گروهی است که 21 دی ماه در گالری ایده پارسی به نمایش گذاشته می شود. در این نمایشگاه آثاری از 25 هنرمند نقاش و مجسمه ساز به نمایش درمی آید. در این میان شش هنرمند آثار مجسمه، 18 هنرمند آثار نقاشی و یک هنرمند نیز اثر ویدئوآرت خود را در محوریت موضوع رازهای خاکستری ارائه می کنند.

این نمایشگاه روز جمعه 21 دی ماه ساعت 16 در گالری ایده پارسی افتتاح و تا روز 27 دی ماه از ساعت 17 تا 20 به نشانی خیابان شریعتی - خیابان دولت - کوچه الله وردی آذر - پلاک 28 پذیرای علاقمندان خواهد بود.

گالری اثر

این روزها آثار حجم محمدحسین عماد در گالری اثر به تماشاست. این نمایشگاه تا 28 دی ماه در گالری اثر به نشانی خیابان کریم خان زند، خیابان خردمند شمالی، کوچه هجدم شماره 25 برقرار است.

موزه ملی ایران

نمایشگاه «باستان شناسی و هنر سرزمین هلند به روایت موزه درنتس» 560 اثر تاریخی باستانی هلند را تا 17 فروردین 1398 در موزه ملی ایران به نمایش می گذارد. در میان 560 شی باستانی و تاریخی در 331 ردیف از موزه درنتس شهر آسن در هلند، تابلوهای نقاشی ای نیز حضور دارد که هنردوستان علاقه مند به میراث فرهنگی می توانند از آن ها بازدید کنند. گالری نقاشی این نمایشگاه دربرگیرنده منتخبی از آثار هنرمندان هلندی است که عمدتا شامل مناظر و زندگی روستایی در استان «درنته» است.

یکی از تابلوهای به نمایش درآمده «بر دروازه ابدیت» نام دارد که به دلیل موضوعیت آن با هلند، از مخزن موزه هنرهای معاصر برای نمایش در این نمایشگاه امانت گرفته شده است. تابلویی را که با نام «چشم انداز خانه روستایی در درنته 1894» معرفی شده است، مسوولان موزه درنتس با حمایت «ینکگیرولوتریج» سال گذشته از نهاد دیگری خریداری کرده اند، اما تا قبل از انتقال آن به ایران، در هیچ کدام از تالارها یا نمایشگاه های هلند نمایش داده نشده بود.

مؤسسه فرهنگی هنری صبا

نمایشگاه آثار برتر ششمین نمایشگاه عکس خیام 21 تا 27 دی از ساعت 10 تا 18 برای بازدید عموم علاقه‎مندان در نگارخانه خیال موسسه صبا و فرهنگستان هنر دایر است.

فرهنگستان هنر در خیابان ولیعصر، نرسیده به خیابان طالقانی، شماره 1552 واقع است.

انتهای پیام


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط
} |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.