مخبر - 1398/11/25 - جزئیات حمله سایبری اخیر به کشور از زبان سردار جلالی

جزئیات حمله سایبری اخیر به کشور از زبان سردار جلالی
به گفته رییس پدافند غیرعامل حمله اخیر سایبری به زیرساخت های کشور از نوع دیداس و ممانعت از سرویس دهی بوده است که در این نوع حمله خدمات از دسترس خارج می شود.
جزئیات حمله سایبری اخیر به کشور از زبان سردار جلالی

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری رسا، برنامه گفت وگوی ویژه خبری 24 بهمن ماه با حضور سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور به بررسی ابعاد حملات سایبری به ایران و راهکار های مقابله با آن پرداخت.

سردار جلالی با اشاره به اینکه در فضای سایبری پیدا کردن منشاء حملات سایبری خیلی سخت است، گفت: هکر ها از روش های مختلفی برای مخفی کردن خود استفاده می کنند که یکی از آنها زامبی سازی است. یعنی از رایانه شخصی که هیچ اطلاعی از چنین حملاتی ندارد به عنوان میزبان برای حمله سایبری و رسیدن به اهداف خود استفاده می کنند.

به گفته وی حمله اخیر سایبری به زیرساخت های کشور از نوع دیداس و ممانعت از سرویس دهی بوده است که در این نوع حمله خدمات از دسترس خارج می شود.

** جنگ سایبری به 6 شیوه انجام می شود

وی با اشاره به اینکه جنگ سایبری به 6 شیوه انجام می شود و تنوع این جنگ ها روز به روز در حال افزایش است گفت: در سال 2019 برای اولین بار ادبیات جنگ شبکه اجتماعی مطرح شد که شاید در حوادث اخیر کشور نمونه ای از این جنگ را شاهد بودیم.

سردار جلالی تصریح کرد: پیچیدگی عملیات های سایبری و دشوار بودن یافتن منشاء آن، ارزان و کم هزینه بودن و عدم وجود قوانین بین المللی و نبود چارچوبی برای پیگیری حقوقی این حملات، دلیل افزایش حملات سایبری است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل با اشاره به تقابل میان ایران و آمریکا، ادامه داد: پهپاد فوق مدرن جاسوسی آمریکا وارد حریم هوایی ما شد و پس از عدم توجه به هشدارها، توسط پدافند هوایی ما ساقط شد. آمریکایی با این کار غافل گیر شدند و شرایط را بررسی کردند و در نهایت دیدند که هیچ گزینه ای برای اقدام نظامی علیه ایران ندارند. در حمله موشکی ایران به عین الاسد هم همین اتفاق افتاد و آمریکا گزینه ای برای اقدام نظامی علیه ما نداشت. از همین رو، ترامپ گزینه تداوم فشار همه جانبه اقتصادی و حملات سایبری علیه ایران را در پیش گرفت.

سردار جلالی با بیان اینکه آمریکایی ها بارها مدعی حمله سایبری به زیرساختهای ما شده اند، تصریح کرد: ما این ادعاها را بررسی کردیم و نشانه هایی از آن پیدا نکرده ایم که نشان می دهد در صورت حمله سایبری، چتر پدافند سایبری ما آنقدر قدرت داشته است که بتواند این حملات را خنثی کند.

** ماهیت دارایی ها تغییر کرده است

سردار جلالی با اشاره به اینکه در حال حاضر ماهیت دارایی ها تغییر کرده است و فضای سایبری اکنون ارزشمندترین دارایی و سرمایه ملت هاست، گفت: برای نمونه امروزه پول ماهیت دیجیتال پیدا کرده است اما 10 سال پیش ماهیت پول کشور کاغذی بود و این نشان از تغییر ماهیت در دارایی ها دارد.

وی با اشاره به سه ضلع مردم، سخت افزار و نرم افزار و محتوا در شبکه مجازی خاطرنشان کرد: مردم ما در حال حاضر حضور گسترده ای در شبکه های اجتماعی دارند و بسیاری از مراودات اقتصادی و کسب و کارها نیز در این فضا شکل گرفته است بنابراین اگر ما کنترلی بر این فضا نداشته باشیم که بتوانیم از اطلاعات و کسب و کار مردم محافظت کنیم در واقع دو دستی این فضا را در اختیار بیگانه قرار داده ایم.

** نیازمند فهم مشترک مسئولان در زمینه تهدیدات سایبری هستیم

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه برای سامان بخشی به فضای مجازی و شبکه های اجتماعی فهم مشترک مسئولان و نخبگان کشور نسبت به این پدیده بسیار مهم است، گفت: برخورد احساسی و عوام گرایانه به این مقوله سبب کندی کار ساماندهی این فضا و تکمیل شبکه ملی اطلاعات خواهد شد.

سردار جلالی افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی دستور راه اندازی شبکه ملی اطلاعات را در زمان بندی مشخص به رئیس جمهور داده و یک بازه زمانی یکساله را برای راه اندازی این شبکه مشخص کرده اند که رئیس جمهور هم در زمان تحویل بودجه این را اعلام کرد.

وی با بیان اینکه در برنامه ریزی و زمان بندی جدیدی که برای تکمیل شبکه ملی اطلاعات تدوین شده است همه ابهامات برطرف و مسئولیت ها تعیین تکلیف شده است، گفت: با این وجود متاسفانه بودجه شبکه ملی اطلاعات در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی رای نیاورد و حذف شد. اگر بودجه مناسبی برای ایجاد این شبکه وجود نداشته باشد راه اندازی آن دشوار و زمان بر خواهد شد.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه ممکن است حمله اخیر سایبری به کشور برای امکان سنجی حمله بزرگتری انجام شده باشد، متذکر شد: در چنین شرایطی باید برای راه اندازی شبکه ملی اطلاعات بیش از پیش توجه داشته باشیم تا در صورت یک حمله بزرگ، استمرار و پایداری خدمت رسانی شبکه به مردم در بهترین شرایط باشد و این یکی از اصول اولیه پدافند غیرعامل است.

سردار جلالی با بیان اینکه با اتکا به فضای سایبر غیر پایدار و بدون زیرساخت های داخلی، ایجاد اشتغال دائم در این فضا با مشکل روبرو خواهد شد، تصریح کرد: سال گذشته 130 رزمایش در فضای سایبر انجام دادیم و نقاط آسیب پذیر مشخص شد که در پی رفع آن ها هستیم.

وی با بیان اینکه آمریکایی ها آذر امسال آژانس امنیت زیرساخت های سایبری خود را تاسیس کردند، افزود: شبکه ملی اطلاعات باید طوری ایجاد شود که در مقابل همه تهدیدات سایبری ایمنی داشته باشد و نمی توان نسبت به این موضوع سهل انگاری کرد.

رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور افزود: توسعه شبکه های اجتماعی بر اساس زیرساخت های خارج از کشور موجب می شود دشمنان با اشراف اطلاعاتی که به دست می آورد نیازی به جاسوس نداشته باشند.

سردار جلالی گفت: امروزه اهمیت فضای سایبری از مواد غذایی بیشتر است، زیرا دشمن می تواند بر افکار عمومی، اذهان جامعه و اطلاعات کشور تاثیر بگذارد.

** شبکه ملی اطلاعات یکی از الزامات پایداری شبکه سایبری است

وی افزود: یکی از الزامات پایداری شبکه سایبری را شبکه ملی اطلاعات می دانیم و این شبکه خود نمود و از ارکان پدافند سایبری است.

رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور با بیان اینکه آمریکا و اسرائیل در شرکت هایی که سهام دار آن هستند از اشراف اطلاعاتی برخوردارند گفت: در این شرایط، قرار دادن لمینت هایی با اهداف خرابکارانه و جاسوسی در تجهیزات صنعتی وارداتی کار سختی نخواهد بود که ما بسیاری از نمونه های چنین اقداماتی را کشف کرده ایم.

** هیچ مورد اثبات شده ای از ورود کرونا به کشور وجود ندارد
سردار جلالی در مورد آخرین وضعیت کرونا در کشور نیز، گفت: از زمان آغاز بیماری کرونا، قرارگاه پدافند زیستی کشور را فعال و از همه مراکز تشخیصی کشور نتایج را دریافت کرده ایم که مشخص شد هیچ مورد اثبات شده ای از ورود کرونا به کشور وجود ندارد.

وی افزود: در حوزه پدافند زیستی، رسانه، بهداشت، درمان و امنیت، شاخصه های اصلی هستند. ما در حوزه رسانه و اطلاع رسانی ضعف داریم که رسانه ها به ویژه صدا و سیما باید در زمینه ابهام زدایی و اطلاع رسانی صحیح درباره بیماری کرونا تلاش کنند.

رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور افزود: با توجه به اینکه این بیماری واکسن و دارو ندارد مهم ترین بخش مقابله با آن در مرحله پیشگیری است.

منبع خبر : رسانیوز

محتوای این خبر به صورت خودکار از «رسانیوز» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
کلیدواژه های این خبر
سردار جلالی   سایبری   پدافند غیر عامل   حملات سایبری  
اخبار مرتبط
واکنش سردار جلالی به احتمالات حمله سایبری به کشور
فردا نیوز
واکنش سردار جلالی به احتمالات درباره حمله سایبری به کشور: اثبات شود پاسخ می دهیم
الف
علت حادثه آتش سوزی کلینیک سینا، امنیتی و حمله سایبری بود؟ /توضیحات رئیس پدافند غیرعامل درباره آتش سوزی مجتمع های پتروشیمی
خبرآنلاین
واکنش سردار جلالی به احتمالات درباره حمله سایبری به کشور
خبرآنلاین
سردار جلالی: اگر اثبات شود به کشورمان حمله سایبری شده است پاسخ می دهیم
میزان
توضیح سردار جلالی درباره حمله سایبری اخیر به کشور/ هیچ مورد اثبات شده ای از ورود کرونا به کشور وجود ندارد
ملیت
جزئیات حمله سایبری اخیر به کشور از زبان سردار جلالی
رسانیوز
ماجرای حمله سایبری به کشور چه بود؟
پول نیوز
توضیح سردار جلالی درباره حمله سایبری اخیر به کشور
روز نو
جزئیات حمله سایبری اخیر آمریکا به کشور
جام نیوز
توضیحات سردار جلالی در باره حمله سایبری اخیر به کشور/ هیچ مورد اثبات شده ای از ورود کرونا به کشور وجود ندارد
عصر ایران
سردار جلالی: منشاء حمله سایبری اخیر به کشور آمریکا بود / این حمله برای امکان سنجی حمله بزرگتری انجام شد / سال گذشته 130 رزمایش در فضای سایبر انجام دادیم
انتخاب
جزئیات حمله سایبری اخیر به کشور/ آمریکا منشاء حمله بود
تسنیم
آمریکا منشاء حمله سایبری اخیر به کشور بود
شمانیوز
جزئیاتی مهم از حمله سایبری اخیر آمریکا به ایران
دنیای اقتصاد
جزئیات حمله سایبری اخیر به کشور؛ آمریکا منشاء حمله بود
ساعت 24
جزئیات حمله سایبری اخیر به کشور
مثلث
سردار جلالی: با برگزاری رزمایش سایبری در پی کشف تهدیدات هستیم
ایرنا
سردار جلالی: هرگونه حمله سایبری به زیرساخت ها را مدیریت و کنترل می کنیم
خبرگزاری دانشجو
حملات سایبری آمریکا را متوقف کرده ایم
دنیای اقتصاد
سردار جلالی: آمریکایی ها حمله سایبری علیه ایران را آغاز کرده اند/ با دفاع سایبری توطئه هایشان خنثی شد
فانوس نیوز
فیلم | سردار جلالی: وقتی افسر جوان مان پهپاد آمریکایی را زد، آمریکا برای حفظ پرستیژ حمله سایبری کرد و ما پاسخ دادیم!
خبرآنلاین
روزانه هزاران مورد حمله ی سایبری در آذربایجان شرقی رخ می دهد
ایسنا
رییس پدافند غیرعامل: اثری از حملات سایبری آمریکا نیافتیم
انصاف نیوز
سردار جلالی: مسئولان می توانند از گوشی های امن استفاده کنند/حمله سایبری آمریکا به ما کذب است
وانا نیوز
سردار جلالی: آسیبی از حمله سایبری آمریکا ندیدیم
دیده بان ایران
رویارویی ما با آمریکا در حوزه پدافند غیرعامل شکل جدیدی یافته است/ هیچ نشانه ای از حمله سایبری آمریکا کشف نکردیم
باشگاه خبرنگاران
هیچ آسیبی از ناحیه حمله دشمن در حوزه سایبری ندیده ایم
خبرگزاری موج
آمریکا علیه ایران وارد جنگ شد
صدای ایران
آمریکا جنگ سایبری علیه ایران را آغاز کرد
جام نیوز
سردار جلالی: آمریکا جنگ سایبری علیه ایران را آغاز کرد
افکار نیوز
سردار جلالی: مسلح سازی نظام پولی جهان یعنی جنگ اقتصادی تمام عیار
باشگاه خبرنگاران
آمریکا جنگ سایبری علیه ایران را آغاز کرده است
شبستان
سردار جلالی: تخصص مقابله با حملات سایبری را داریم
تابناک
سردار جلالی: آمریکا اصرار بر جنگ سایبری با ایران دارد
پارسینه
سردار جلالی: تخصص مقابله با حملات سایبری را در اختیار داریم / آمریکا اصرار بر جنگ سایبری با ایران دارد
تسنیم
سردار جلالی: آمریکا جنگ سایبری علیه ایران را آغاز کرده است
ایسنا
سردار جلالی: پدافند سایبری را قبل از آمریکا راه اندازی کردیم/ سالی 7 یا 8 حمله سایبری جدی علیه کشورمان انجام می شود/ تابحال ترور بیولوژیک در کشور شناسایی نکرده ایم
الف
سردار جلالی: «پدافند سایبری» را قبل از آمریکا راه اندازی کردیم/ درخواست روسیه و کره شمالی برای آموزش پدافند غیرعامل
انتخاب
سردار جلالی: اثر تهدید بر کشور باید «صفر» شود/ملی سازی فضای سایبری نیاز به اجماع عمومی دارد
ساعت 24
اخبار مرتبط
bltفردا نیوز : واکنش سردار جلالی به احتمالات حمله سایبری به کشور
bltالف : واکنش سردار جلالی به احتمالات درباره حمله سایبری به کشور: اثبات شود پاسخ می دهیم
bltخبرآنلاین : علت حادثه آتش سوزی کلینیک سینا، امنیتی و حمله سایبری بود؟ /توضیحات رئیس پدافند غیرعامل درباره آتش سوزی مجتمع های پتروشیمی
bltخبرآنلاین : واکنش سردار جلالی به احتمالات درباره حمله سایبری به کشور
bltمیزان : سردار جلالی: اگر اثبات شود به کشورمان حمله سایبری شده است پاسخ می دهیم
bltملیت : توضیح سردار جلالی درباره حمله سایبری اخیر به کشور/ هیچ مورد اثبات شده ای از ورود کرونا به کشور وجود ندارد
bltرسانیوز : جزئیات حمله سایبری اخیر به کشور از زبان سردار جلالی
bltپول نیوز : ماجرای حمله سایبری به کشور چه بود؟
bltروز نو : توضیح سردار جلالی درباره حمله سایبری اخیر به کشور
bltجام نیوز : جزئیات حمله سایبری اخیر آمریکا به کشور
bltعصر ایران : توضیحات سردار جلالی در باره حمله سایبری اخیر به کشور/ هیچ مورد اثبات شده ای از ورود کرونا به کشور وجود ندارد
bltانتخاب : سردار جلالی: منشاء حمله سایبری اخیر به کشور آمریکا بود / این حمله برای امکان سنجی حمله بزرگتری انجام شد / سال گذشته 130 رزمایش در فضای سایبر انجام دادیم
bltتسنیم : جزئیات حمله سایبری اخیر به کشور/ آمریکا منشاء حمله بود
bltشمانیوز : آمریکا منشاء حمله سایبری اخیر به کشور بود
bltدنیای اقتصاد : جزئیاتی مهم از حمله سایبری اخیر آمریکا به ایران
bltساعت 24 : جزئیات حمله سایبری اخیر به کشور؛ آمریکا منشاء حمله بود
bltمثلث : جزئیات حمله سایبری اخیر به کشور
bltایرنا : سردار جلالی: با برگزاری رزمایش سایبری در پی کشف تهدیدات هستیم
bltخبرگزاری دانشجو : سردار جلالی: هرگونه حمله سایبری به زیرساخت ها را مدیریت و کنترل می کنیم
bltدنیای اقتصاد : حملات سایبری آمریکا را متوقف کرده ایم
bltفانوس نیوز : سردار جلالی: آمریکایی ها حمله سایبری علیه ایران را آغاز کرده اند/ با دفاع سایبری توطئه هایشان خنثی شد
bltخبرآنلاین : فیلم | سردار جلالی: وقتی افسر جوان مان پهپاد آمریکایی را زد، آمریکا برای حفظ پرستیژ حمله سایبری کرد و ما پاسخ دادیم!
bltایسنا : روزانه هزاران مورد حمله ی سایبری در آذربایجان شرقی رخ می دهد
bltانصاف نیوز : رییس پدافند غیرعامل: اثری از حملات سایبری آمریکا نیافتیم
bltوانا نیوز : سردار جلالی: مسئولان می توانند از گوشی های امن استفاده کنند/حمله سایبری آمریکا به ما کذب است
bltدیده بان ایران : سردار جلالی: آسیبی از حمله سایبری آمریکا ندیدیم
bltباشگاه خبرنگاران : رویارویی ما با آمریکا در حوزه پدافند غیرعامل شکل جدیدی یافته است/ هیچ نشانه ای از حمله سایبری آمریکا کشف نکردیم
bltخبرگزاری موج : هیچ آسیبی از ناحیه حمله دشمن در حوزه سایبری ندیده ایم
bltصدای ایران : آمریکا علیه ایران وارد جنگ شد
bltجام نیوز : آمریکا جنگ سایبری علیه ایران را آغاز کرد
bltافکار نیوز : سردار جلالی: آمریکا جنگ سایبری علیه ایران را آغاز کرد
bltباشگاه خبرنگاران : سردار جلالی: مسلح سازی نظام پولی جهان یعنی جنگ اقتصادی تمام عیار
bltشبستان : آمریکا جنگ سایبری علیه ایران را آغاز کرده است
bltتابناک : سردار جلالی: تخصص مقابله با حملات سایبری را داریم
bltپارسینه : سردار جلالی: آمریکا اصرار بر جنگ سایبری با ایران دارد
bltتسنیم : سردار جلالی: تخصص مقابله با حملات سایبری را در اختیار داریم / آمریکا اصرار بر جنگ سایبری با ایران دارد
bltایسنا : سردار جلالی: آمریکا جنگ سایبری علیه ایران را آغاز کرده است
bltالف : سردار جلالی: پدافند سایبری را قبل از آمریکا راه اندازی کردیم/ سالی 7 یا 8 حمله سایبری جدی علیه کشورمان انجام می شود/ تابحال ترور بیولوژیک در کشور شناسایی نکرده ایم
bltانتخاب : سردار جلالی: «پدافند سایبری» را قبل از آمریکا راه اندازی کردیم/ درخواست روسیه و کره شمالی برای آموزش پدافند غیرعامل
bltساعت 24 : سردار جلالی: اثر تهدید بر کشور باید «صفر» شود/ملی سازی فضای سایبری نیاز به اجماع عمومی دارد
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.