مخبر - 1398/11/25 - جزئیات حمله سایبری اخیر به کشور؛ آمریکا منشا حمله بود

جزئیات حمله سایبری اخیر به کشور؛ آمریکا منشا حمله بود
رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور گفت: حمله اخیر سایبری به کشور برای امکان سنجی حمله بزرگتری انجام شد و ما تحلیل می کنیم منشاء این حمله که از نوع دیداس بود، آمریکا باشد که البته جلوی این حمله گرفته شد.
جزئیات حمله سایبری اخیر به کشور؛ آمریکا منشا حمله بود

به گزارش «تابناک» به نقل از تسنیم، سردار غلامرضا جلالی در برنامه پنجشنبه شب گفت و گوی ویژه خبری شبکه دو سیما گفت: مسئولان باید برای حفاظت، دفاع و پدافند از زیرساخت های حیاتی کشور در حوزه سایبر، فهم مشترک داشته باشند.

رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور افزود: حمله اخیر سایبری به زیرساخت های کشور از نوع دیداس و ممانعت از سرویس دهی بوده است که در این نوع حمله خدمات از دسترس خارج می شود.

وی گفت: در این حمله تعداد زیادی باکس در سراسر کشور تعریف می شود و دشمن آن ها را هدف قرار می دهد و در این حمله از رایانه های شخصی نیز استفاده شده است.

رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور افزود: چون هجوم به مرکز خدمات رسانی در این نوع حمله بسیار زیاد می شود و از رایانه های دیگر با تعریف زامبی سازی استفاده می شود خدمات آن مرکز قطع می شود.

سردار جلالی گفت: آسیب این حمله برای محدود کردن خدمات بوده و در برخی نقاط این اتفاق افتاده است.

وی افزود: پیدا کردن منشاء حمله سایبری بسیار دشوار و زمان بر است، اما شرکت زیرساخت در حال بررسی و یافتن منشاء حمله اخیر سایبری به کشور است.

رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور گفت: ترکیب فناوری سایبری با حوزه های دیگر، قابلیت هایی را برای حمله یا مقابله با آن ایجاد می کند.

سردار جلالی افزود: 6 نوع جنگ سایبری از جمله عملیات سایبر فیزیکی، عملیات ترکیبی و ... داریم که تنوع آن ها روز به روز بیشتر می شود و حوزه های فیزیکی، امنیتی، شبکه های اجتماعی و ... را در بر می گیرد.

وی گفت: گمنامی عملیات های سایبری و دشوار بودن یافتن منشاء آن، ارزان و کم هزینه بودن و وجود نداشتن قوانین بین المللی برای حملات سایبری و نبود چارچوبی برای پیگیری حقوقی این حملات، دلیل افزایش حملات سایبری است.

رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور افزود: ، چون آمریکایی ها برای پاسخ به سرنگونی هواپیمای بدون سرنشین آن ها در آب های ایران و حمله موشکی ما به پایگاه عین الاسد توان پاسخ نظامی نداشتند این حملات را با تداوم فشار اقتصادی و حملات سایبری به کشورمان پاسخ دادند.

جلالی گفت: البته حملات سایبری آن ها را کنترل کردیم و به نقطه ای آسیب نرسید.

وی افزود: حمله سایبری آمریکایی ها در پدافند سایبری ما گیر افتاده است و ناموفق بود.

رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور با بیان اینکه 95 درصد پول کشور اکنون دیجیتال و پنج درصد آن کاغذ است گفت: روش های امنیتی به کار گرفته شده برای امنیت این پول، با گذشته تفاوت زیادی دارد.

سردار جلالی افزود: اکنون زیرساخت شبکه های اجتماعی کشور متعلق به ما نیست و مردم ما در قالب آنچه که بیگانگان می خواهند سازماندهی شده اند.

وی گفت: نداشتن فهم مشترک مسئولان از فضای مجازی، راه اندازی شبکه ملی اطلاعات را با کندی روبرو کرده است.

رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور افزود: البته رهبر معظم انقلاب اسلامی دستور راه اندازی شبکه ملی اطلاعات را در زمان بندی مشخص به رئیس جمهور داده اند.

سردار جلالی گفت: رهبر معظم انقلاب بازه زمانی یکساله را برای راه اندازی این شبکه مشخص کرده اند و رئیس جمهور در زمان تحویل بودجه این را اعلام کرد.

وی افزود: در الزامات جدید برای همه ابهامات در فضای سایبر تعیین تکلیف شده است.

رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور گفت: متاسفانه بودجه شبکه ملی اطلاعات در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی رای نیاورد و حذف شد.

جلالی افزود: اگر بودجه برای ایجاد این شبکه وجود نداشته باشد راه اندازی آن دشوار و زمان بر خواهد شد.

وی گفت: حمله اخیر سایبری به کشور برای امکان سنجی حمله بزرگتری انجام شد و ما تحلیل می کنیم منشاء این حمله که از نوع دیداس بود آمریکا باشد که البته جلوی این حمله گرفته شد.

سردار جلالی با بیان اینکه با اتکا به فضای سایبر غیر پایدار و بدون زیرساخت های داخلی، ایجاد اشتغال دائم در این فضا با مشکل روبرو خواهد شد تصریح کرد: سال گذشته 130 رزمایش در فضای سایبر انجام دادیم و نقاط آسیب پذیریمان مشخص شد که در پی رفع آن ها هستیم.

وی با بیان اینکه آمریکایی ها آذر امسال آژانس امنیت زیرساخت های سایبری خود را تاسیس کردند افزود: شبکه ملی اطلاعات باید طوری ایجاد شود که در مقابل همه تهدیدات سایبری ایمنی داشته باشد و نمی توان نسبت به این موضوع سهل انگاری کرد.

رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور افزود: توسعه شبکه های اجتماعی بر اساس زیرساخت های خارج از کشور موجب می شود دشمنان نیازی به جاسوس نداشته باشند.

سردار جلالی گفت: اهمیت فضای سایبری از مواد غذایی بیشتر است، زیرا دشمن می تواند بر افکار عمومی، اذهان جامعه و اطلاعات کشور تاثیر بگذارد.

وی افزود: یکی از الزامات پایداری شبکه سایبر را شبکه ملی می دانیم و شبکه ملی اطلاعات پدافند حملات سایبری است.

رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور گفت: زمانی که پمپ های خلاء برای حوزه هسته ای وارد کشور شد یکی از آن ها پس از 50 ساعت کار کردن منفجر شد.

سردار جلالی اضافه کرد: با بررسی پمپ دیگر مشخص شد قطعه ای اضافی در پمپ های وارداتی کار گذاشته شده است که پس از مدتی آن ها را از کار می اندازد.

رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور گفت: از زمان آغاز بیماری کرونا، درگاه پدافند زیستی کشور را فعال و از همه آزمایشگاه های کشور نتایج را دریافت کرده ایم که مشخص شد هیچ مورد اثبات شده ورود کورونا به کشور وجود ندارد.

سردار جلالی اضافه کرد: در حوزه پدافند زیستی، رسانه، بهداشت، درمان و امنیت، شاخصه های اصلی هستند که در حوزه رسانه و اطلاع رسانی ضعیف هستیم.

وی گفت: رسانه ها به ویژه صدا و سیما باید ابهامات را درباره بیماری کورونا رفع کنند.

رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور افزود: با توجه به اینکه این بیماری واکسن و دارو ندارد مهم ترین بخش مقابله با آن در مرحله پیشگیری است.

حسین نوری خواه مدرس دانشگاه و پژوهشگر نیز در این برنامه گفت: در زیرساخت های اساسی ارتباطات برای سرعت روند توسعه از محصولات خارجی استفاده می کنیم، اما متخصصان داخلی کشور در زمان طراحی و تولید این محصولات حضور نداشته اند و دشمنان می توانند از این محصولات بر ضد زیرساخت های ما استفاده کنند.

وی افزود: اگر به متخصصان داخلی اعتماد کنیم، زیرساخت های بومی می تواند کشور را در حملات سایبری بیمه کند.

مسلم معین کارشناس فضای مجازی نیز در این برنامه گفت: آمریکایی ها در سال 2017، 117 یگان سایبری در ارتش خود برای تهدید و تهاجم به کشور های هدف ایجاد کردند که ضرورت توجه به این فضا را به ما گوش زد می کند.

وی افزود: اختلال در نظام حمل و نقل کشور به وسیله نرم افزار های (اپلیکیشن) بیگانه در اغتشاشات آبان امسال، تروریسم سایبری و جنگ شناختی بر ضد سکو های مدافع مردم و حذف آن ها و تجربه های دیگر بر لزوم گسترش پدافند غیر عامل در فضای سایبری کشور تاکید می کند.

معین گفت: با توجه به گسترش فناوری در حوزه سایبر مصون سازی و استحکام سازی زیرساخت های کشور در این حوزه باید در دستور کار باشد.

این کارشناس فضای مجازی با بیان اینکه حاکمیت سایبری کشور در اختیار بیگانگان است، افزود: در همه حوزه ها از جمله زیرساخت ها، سرویس ها و تولید محتوا، بومی سازی انجام نشده است و ظرفیت های حاکمیتی برای تولید محصولات زیربنایی سایبری کشور باید به کار گرفته شود.

منبع خبر : تابناک

محتوای این خبر به صورت خودکار از «تابناک» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
کلیدواژه های این خبر
آمریکا   سایبری   پدافند غیر عامل   حملات سایبری  
اخبار مرتبط
پکن: آمریکا بیش از هر کشوری دست به سرقت سایبری می زند
بلاغ مازندران
دستور محرمانه ترامپ به سیا برای حملات سایبری علیه ایران، چین و روسیه
دنیای اقتصاد
دستور ترامپ به سیا درمورد حمله سایبری به ایران
تابناک
مجوز سری ترامپ به سیا برای اجرای حملات سایبری علیه ایران
آریا
تشدید حملات سایبری سیا با اختیارات ویژه ترامپ
آفتاب
واکنش وزارت دفاع چین به حملات سایبری آمریکا / پکن: واشنگتن بزرگ ترین سارق جهان است
تقریب نیوز
ماجرای حمله سایبری به کشور چه بود؟
پول نیوز
جزئیات حمله سایبری اخیر به کشور؛ آمریکا منشا حمله بود
شفاف نیوز
جزئیات حمله سایبری اخیر آمریکا به کشور
جام نیوز
سردار جلالی: منشاء حمله سایبری اخیر به کشور آمریکا بود / این حمله برای امکان سنجی حمله بزرگتری انجام شد / سال گذشته 130 رزمایش در فضای سایبر انجام دادیم
انتخاب
جزئیات حمله سایبری اخیر به کشور/ آمریکا منشاء حمله بود
تسنیم
آمریکا منشاء حمله سایبری اخیر به کشور بود
شمانیوز
جزئیاتی مهم از حمله سایبری اخیر آمریکا به ایران
دنیای اقتصاد
جزئیات حمله سایبری اخیر به کشور؛ آمریکا منشاء حمله بود
ساعت 24
جزئیاتی مهم از حمله سایبری اخیر آمریکا به ایران از زبان رئیس سازمان پدافند غیرعامل
خبرآنلاین
حمله سایبری آمریکایی ها در پدافند سایبری ما گیر افتاده است/ شبکه ملی اطلاعات باید در مقابل همه تهدیدات سایبری ایمن باشد
مشرق نیوز
جزئیات حمله سایبری اخیر به کشور
مثلث
سردار جلالی: حملات سایبری آمریکا را خنثی کردیم + فیلم
تسنیم
آمریکا رسما اعلام جنگ سایبری کرده است
مردم نیوز
هیچ آسیبی از ناحیه حمله دشمن در حوزه سایبری ندیده ایم
خبرگزاری موج
تلافی ایران در جنگ سایبری برای آمریکا قابل تحمل نیست
میزان
حملات سایبری آمریکا علیه ایران/ وزارت خارجه پیگیری حقوقی می کند
خبرگزاری دفاع مقدس
حملات سایبری آمریکا علیه ایران
تابناک
آمریکا علیه ایران وارد جنگ شد
صدای ایران
آمریکا جنگ سایبری علیه ایران را آغاز کرد
جام نیوز
سردار جلالی: آمریکا جنگ سایبری علیه ایران را آغاز کرد
افکار نیوز
آمریکا جنگ سایبری علیه ایران را آغاز کرده است
شبستان
رئیس سازمان پدافند غیر عامل: آمریکا جنگ سایبری علیه ایران را آغاز کرده است
عصر ایران
سردارجلالی:آمریکا جنگ سایبری علیه ایران را آغاز کرده
دنیای اقتصاد
سردار جلالی: آمریکا جنگ سایبری علیه ایران را آغاز کرده است
ایسنا
آمریکا بداند در جنگ سایبری که خود آغاز کرده شکست خواهد خورد/ حوزه نفت و انرژی خط مقدم جنگ اقتصادی است
پایداری ملی
اعتراف نیویورک تایمز به شکست حملات سایبری آمریکا علیه ایران
راه دانا
پدافندغیرعامل و لزوم شناسایی حفره های سایبری بررسی شد
ایرنا
ماجرای حملات سایبری به تاسیسات نفتی و زیرساخت های حیاتی ایران
اعتدال
حمله سایبری موفق به تاسیسات نفتی و زیرساخت های حیاتی ایران تکذیب شد
شبکه الکوثر
حملات سایبری موفق به تاسیسات نفتی ایران تکذیب شد
رویداد 24
آمریکا باز هم کره شمالی را تحریم کرد
ایران آنلاین
آمریکا سه گروه سایبری در کره شمالی را تحریم کرد
دنیای اقتصاد
چطور "حملات هکرها" می تواند از حملات هسته ای خطرناک تر باشد؟!
تسنیم
شرکت ها نمی توانند حملات سایبری را شناسایی کنند!
سرمد نیوز
اخبار مرتبط
bltبلاغ مازندران : پکن: آمریکا بیش از هر کشوری دست به سرقت سایبری می زند
bltدنیای اقتصاد : دستور محرمانه ترامپ به سیا برای حملات سایبری علیه ایران، چین و روسیه
bltتابناک : دستور ترامپ به سیا درمورد حمله سایبری به ایران
bltآریا : مجوز سری ترامپ به سیا برای اجرای حملات سایبری علیه ایران
bltآفتاب : تشدید حملات سایبری سیا با اختیارات ویژه ترامپ
bltتقریب نیوز : واکنش وزارت دفاع چین به حملات سایبری آمریکا / پکن: واشنگتن بزرگ ترین سارق جهان است
bltپول نیوز : ماجرای حمله سایبری به کشور چه بود؟
bltشفاف نیوز : جزئیات حمله سایبری اخیر به کشور؛ آمریکا منشا حمله بود
bltجام نیوز : جزئیات حمله سایبری اخیر آمریکا به کشور
bltانتخاب : سردار جلالی: منشاء حمله سایبری اخیر به کشور آمریکا بود / این حمله برای امکان سنجی حمله بزرگتری انجام شد / سال گذشته 130 رزمایش در فضای سایبر انجام دادیم
bltتسنیم : جزئیات حمله سایبری اخیر به کشور/ آمریکا منشاء حمله بود
bltشمانیوز : آمریکا منشاء حمله سایبری اخیر به کشور بود
bltدنیای اقتصاد : جزئیاتی مهم از حمله سایبری اخیر آمریکا به ایران
bltساعت 24 : جزئیات حمله سایبری اخیر به کشور؛ آمریکا منشاء حمله بود
bltخبرآنلاین : جزئیاتی مهم از حمله سایبری اخیر آمریکا به ایران از زبان رئیس سازمان پدافند غیرعامل
bltمشرق نیوز : حمله سایبری آمریکایی ها در پدافند سایبری ما گیر افتاده است/ شبکه ملی اطلاعات باید در مقابل همه تهدیدات سایبری ایمن باشد
bltمثلث : جزئیات حمله سایبری اخیر به کشور
bltتسنیم : سردار جلالی: حملات سایبری آمریکا را خنثی کردیم + فیلم
bltمردم نیوز : آمریکا رسما اعلام جنگ سایبری کرده است
bltخبرگزاری موج : هیچ آسیبی از ناحیه حمله دشمن در حوزه سایبری ندیده ایم
bltمیزان : تلافی ایران در جنگ سایبری برای آمریکا قابل تحمل نیست
bltخبرگزاری دفاع مقدس : حملات سایبری آمریکا علیه ایران/ وزارت خارجه پیگیری حقوقی می کند
bltتابناک : حملات سایبری آمریکا علیه ایران
bltصدای ایران : آمریکا علیه ایران وارد جنگ شد
bltجام نیوز : آمریکا جنگ سایبری علیه ایران را آغاز کرد
bltافکار نیوز : سردار جلالی: آمریکا جنگ سایبری علیه ایران را آغاز کرد
bltشبستان : آمریکا جنگ سایبری علیه ایران را آغاز کرده است
bltعصر ایران : رئیس سازمان پدافند غیر عامل: آمریکا جنگ سایبری علیه ایران را آغاز کرده است
bltدنیای اقتصاد : سردارجلالی:آمریکا جنگ سایبری علیه ایران را آغاز کرده
bltایسنا : سردار جلالی: آمریکا جنگ سایبری علیه ایران را آغاز کرده است
bltپایداری ملی : آمریکا بداند در جنگ سایبری که خود آغاز کرده شکست خواهد خورد/ حوزه نفت و انرژی خط مقدم جنگ اقتصادی است
bltراه دانا : اعتراف نیویورک تایمز به شکست حملات سایبری آمریکا علیه ایران
bltایرنا : پدافندغیرعامل و لزوم شناسایی حفره های سایبری بررسی شد
bltاعتدال : ماجرای حملات سایبری به تاسیسات نفتی و زیرساخت های حیاتی ایران
bltشبکه الکوثر : حمله سایبری موفق به تاسیسات نفتی و زیرساخت های حیاتی ایران تکذیب شد
bltرویداد 24 : حملات سایبری موفق به تاسیسات نفتی ایران تکذیب شد
bltایران آنلاین : آمریکا باز هم کره شمالی را تحریم کرد
bltدنیای اقتصاد : آمریکا سه گروه سایبری در کره شمالی را تحریم کرد
bltتسنیم : چطور "حملات هکرها" می تواند از حملات هسته ای خطرناک تر باشد؟!
bltسرمد نیوز : شرکت ها نمی توانند حملات سایبری را شناسایی کنند!
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.