مخبر - 1397/10/16 - گرم شدن بازار اعتراضات ضددولتی در سودان در پی افزایش قیمت دارو {

گرم شدن بازار اعتراضات ضددولتی در سودان در پی افزایش قیمت دارو
به دنبال افزایش بهای دارو در سودان، معترضان در این کشور برای برگزاری یک راهپیمایی اعتراضی دیگر در مقابل کاخ ریاست جمهوری آماده می شوند.
گرم شدن بازار اعتراضات ضددولتی در سودان در پی افزایش قیمت دارو

به دنبال افزایش بهای دارو، سودان آماده اعتراضات دیگر استبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از الجزیره، عمر البشیر، رئیس جمهور سودان، شنبه (دیروز) محمد ابوزید مصطفی، وزیر بهداشت این کشور را به دنبال افزایش بهای دارو از کابینه اش اخراج کرد و یک گروه سودانی که تظاهرات ضددولتی را ساماندهی می کند خواهان برگزاری راهپیمایی در مقابل کاخ ریاست جمهوری این کشور شد.

کمبود چندین ساله ارز خارجی در سودان که از سال گذشته تشدید شده است شرکت های داروسازی این کشور را از واردات دارو ناتوان ساخته است.

پیش از این، از 19 دسامبر سال 2018، با تصمیم دولت سودان در خصوص افزایش بهای نان اعتراض های خونین ضددولتی در این کشور به ویژه در خارطوم بالا گرفت. مقامات می گویند تاکنون دست کم 19 نفر از جمله دو نفر از نیروهای امنیتی در جریان این اعتراضات کشته شده اند، اما سازمان عفو بین الملل تعداد تلفات را 37 نفر اعلام کرده است.

اتحادیه مشاغل سودان با انتشار بیانیه ای در روز شنبه (دیروز) اعلام کرد: «ما خواستار گردهمایی در چهار نقطه مختلف در خارطوم در روز یکشنبه (امروز) هستیم و سپس می خواهیم به سوی کاخ ریاست جمهوری راهپیمایی کنیم». این اتحادیه در هفته های اخیر نیز تظاهرات مشابهی را برگزار کرده بود.

شب گذشته، نیروهای امنیتی در میدان های اصلی سراسر پایتخت این کشور مستقر شده بودند.

انتهای پیام/


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط
} |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.