مخبر - 1397/10/15 - معترضان سودانی در خارطوم، خواستار برکناری عمرالبشیر شدند {

معترضان سودانی در خارطوم، خواستار برکناری عمرالبشیر شدند
روز جمعه، خارطوم پایتخت سودان صحنه ی تظاهرات گسترده علیه رئیس جمهور این کشور عمرالبشیر بوده است. تظاهر کنندگان خواستار برکناری البشیر از قدرت هستند.
معترضان سودانی در خارطوم، خواستار برکناری عمرالبشیر شدند

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از آسوشیتدپرس، پلیس سودان روز جمعه(14 دی ماه) از گاز اشک آور برای متفرق کردن معترضان در خارطوم استفاده کرد. در دو هفته اخیر، خارطوم پایتخت سودان و دیگر بخش های این کشور، شاهد تظاهرات گسترده برای تحت فشار قرار دادن رئیس جمهور این کشور عمرالبشیر برای کناره گیری از قدرت بوده است.

تظاهرات روز جمعه در خارطوم در 8 بخش مختلف این شهر اتفاق افتاد. هزاران شهروند سودانی پس از سر دادن شعارهایی در نماز جمعه ی این شهر با عنوان"آزادی، صلح، عدالت"، به خیابان ها ریختند. تظاهرکنندگان پلاکاردهایی را نیز در دست داشتند که در آن ها از البشیر خواسته شده بود قدرت را ترک کند.

در عمدرمان، تظاهرکنندگان پس از اقامه ی نماز جمعه، گِرد صادق عبدالمهدی، رهبر اپوزیسیون، جمع شدند. عبدالمهدی آخرین رئیس حکومت در سودان بود که به شیوه آزاد انتخاب شد اما 3 سال ماندن او در قدرت، نتیجه چندانی به همراه نداشت. شهرهای اتبارا، کاسالا، پرت سعید و منطقه ی الگزیرا در جنوب خارطوم نیز شاهد اعتراضات ضد رئیس جمهور سودان بودند.

از دو هفته قبل، همزمان با افزایش شدید قیمت کالاهای اساسی، سودان صحنه ی تظاهرات گسترده علیه عمرالبشیر رئیس جمهور این کشور بوده که قریب به 30 سال است قدرت را در این کشور آفریقایی قبضه کرده است.


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط
} |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.