مخبر - 1398/09/12 - وزارت علوم زیر تیغ تیز انتقادات تشکل های دانشجویی

وزارت علوم زیر تیغ تیز انتقادات تشکل های دانشجویی
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، همزمان با نزدیک شدن به 16 آذر و روز دانشجو، نمایندگان بسیج دانشجویی، جامعه اسلامی دانشجویان، انجمن اسلامی دانشجویان مستقل، جنبش عدالتخواه دانشجویی و دفتر تحکیم وحدت امروز با منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری دیدار و گفت و گو کردند. * بعضی جریانات ...
وزارت علوم زیر تیغ تیز انتقادات تشکل های دانشجویی

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، همزمان با نزدیک شدن به 16 آذر و روز دانشجو، نمایندگان بسیج دانشجویی، جامعه اسلامی دانشجویان، انجمن اسلامی دانشجویان مستقل، جنبش عدالتخواه دانشجویی و دفتر تحکیم وحدت امروز با منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری دیدار و گفت و گو کردند.

* بعضی جریانات ضدانقلابی گاها آزادی عمل بیشتری در دانشگاه ها دارند

مقصود درودی دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی در این مراسم از اینکه بعضی جریانات دانشجویی با تفکر ضدانقلابی گاها آزادی عمل بیشتری در دانشگاه ها دارند، انتقاد کرد.

وی همچنین به بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاه اشاره کرد و خواهان ارتباط صنعت با دانشگاه شد.

درودی تاکید کرد: دانشجویان تحصیلات تکمیلی که بیکار هستند موجب نارضایتی در سطح جامعه شده که باید فکری برای اشتغال آنها کرد.

وی در ادامه با اشاره به عدم شفافیت در نحوه جذب اعضای هیئت علمی گفت: جذب برخی از آنها اکثرا با سیاسی بازی انجام می شود.

* دانشگاه عاری از دخانیات فقط یک شعار است

تقی زاده دبیر تشکیلات جامعه اسلامی دانشجویان هم در ادامه با اشاره به مشکلات دانشجویان در دانشگاه ها گفت: انتصابات سیاسی در دانشگاه، نا امید کردن دانشجویان توسط برخی از اعضای هیئت علمی، عدم برنامه برای خوابگاه های دانشجویی، عدم مراوده دانشگاه با تشکل ها، ممانعت از برنامه های سیاسی تشکل های غیر همسو از مسائلی است دانشجویان با آن درگیر هستند.

وی همچنین با بیان اینکه دانشگاه عاری از دخانیات فقط یک شعار است، افزود: باید برای این مسئله چاره اندیشی شود.

* افراط و تفریط حراست دانشگاه ها در موضوع حجاب

زادمهر دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان هم در این نشست با اشاره موضوع ساختمان این اتحادیه و شکایت کیفری دانشگاه تهران از از اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان، از وزیر علوم در مورد این موضوع توضیح خواست.

وی سپس به موضوع بودجه پرداخت و از عدم پرداخت بودجه حداقلی به دفاتر گلایه کرد و گفت: اگر دفاتر ما نتوانند سالی چندبار به نشست های اتحادیه بیایند کلیت اتحادیه بودن زیر سوال می رود و درخواست شفافیت بودجه کرد.

دبیرکل جامعه اسلامی از بی برنامگی معاونت فرهنگی در برگزاری جشنواره های وزارت علوم گفت و سپس از دخالت شورای تامین در مباحث دانشجویی گلایه کرد و در آخر هم از مطالبی را درباره طرح ملی جامعه اسلامی جهت آزاد اندیشی و لزوم حمایت دانشگاه و وزارت علوم مطرح کرد.

نائب دبیر واحد خواهران اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان هم از مشکلات و افراط و تفریط حراست دانشگاه ها در موضوع حجاب گفت و از تغییرات متعدد سرفصل های درسی ، وضعیت نامناسب خوابگاه ها برای دانشجویان خصوصا دانشجویان دختر گلایه کرد.

* وزیر علوم از دولت بخواهد در دانشگاه ها پاسخگو باشد/ رخوت در سطح دانشگاه ها ناشی از بی برنامگی وزارت علوم است

سجاد اسدی دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل هم در ادامه با اشاره به فضای اجتماعی کشور و ابهامات و شبهات دانشجویان در دانشگاه گفت: اینکه دانشجویان شبهاتی دارند که گویا دولت قصد فروپاشی نظام را دارد که ما این مهم را متوجه فرافکنی و عدم مسئولیت پذیری دولت می دانیم.

اسدی از غلامی خواست از دولت بخواهد در دانشگاه ها پاسخگو باشد.

وی همچنین گفت: برنامه وزارت علوم برای 16 آذر چیست؟ وزارت علوم باید مراقب رادیکال کردن فضای دانشگاه توسط برخی افراد باشد. رخوت عجیبی که در سطح دانشگاه وجود دارد ناشی از بی برنامگی وزارت علوم است، اگر ما هم برنامه ای داشته باشیم با فشارهای مالی و سنگ اندازی وزارت علوم از این امر جلوگیری می شود.

* وزیر علوم نسبت به ایجاد تشکل های دولت ساخته و یکبار مصرف موضع بگیرد

حمزه دستیار دبیر سیاسی اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل هم گفت: بنظر من این جلسات نمایشی است وگرنه چرا در بحث شیوه نامه انضباطی از دانشجوها مشورت نگرفتید؟ بی برنامگی و ناهماهنگی با شورای عالی انقلاب فرهنگی و دخالت معاون حقوقی رئیس جمهور در این امر به چه دلیل بود؟ این امر نشانه انفعال وزارت علوم است.

دستیار وزرای دولت را به دو قسمت بدخیم و منفعل تقسیم بندی کرد و گفت: مایل نیستم وزیر علوم را در این دو طیف جا بدهم اما وزیر علوم باید نسبت به ایجاد تشکل های دولت ساخته و یکبار مصرف موضع بگیرد. نباید اجازه بدهد یک جریان دانشجویی بلندگوی ضد انقلاب و محکومین فتنه شود.

دبیر سیاسی اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل در ادامه خواستار مقابله وزارت علوم با جریان بدخواه جنبش علمی در بدنه دانشگاه شد و گفت: باید با کسانی که خودباوری ملی را قبول ندارند و در راستای نا امید کردن دانشجویان از نظام و انقلاب حرکت می کنند، مقابله کرد.

وی همچنین از آسیب های اجتماعی خطرناک در سطح دانشگاه و عدم فضای نشاط و امید در دانشگاه ها گفت و با اشاره به صحبت وزیر علوم مبنی بر تقویت دیپلماسی علمی افزود: تقویت دیپلماسی علمی با کاهش ظرفیت دکتری، با عدم نظارت بر محتوای کلاس ها، پولی شدن آموزش، وابستگی دانشگاه به بودجه نفت، انفعال حقوقی در موضوع بازداشت دکتر سلیمانی در آمریکا و یا رانت پژوهشی خاص انجام نمی شود.

محمدی قائم مقام سیاسی اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل نیز با بداخلاق دانستن دولت گفت: حسی که از بیرون منتقل می شود این است که وزارت علوم تعطیل است چون وزارت علوم حتی قادر نیست بودجه خودش را از دولت بگیرد چه برسد به بودجه تشکل های دانشجویی!

وی در پایان گفت: وزارت علوم با عدم پرداخت بودجه نمی تواند ما را متوقف کند.

محمدی همچنین از تخلف 26 معاونت فرهنگی دانشگاه ها در بحث نشریات شکایت کرد.

* عدم انگیزه دانشجوها برای جلسه با وزیر علوم

دانیال یادگاری دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی هم در این نشست از عدم انگیزه دانشجوها برای جلسه با وزیر علوم گفت و افزود: چون این جلسه بازخوردی در هیچ سطحی نمی بییند این عدم انگیزه ایجاد دشه است.

وی در ادامه خواستار حضور همه تفکرات با سلیقه های سیاسی متفاوت در برنامه های دانشگاه ها شد.

یادگاری تاکید کرد: چرا اجازه می دهید در دانشگاه با دانشجوها برخورد شود؟ وضعیت دانشجویان بازداشتی را مشخص کنید! وزیر علوم پاسخگو باشد تا جریان حزب اللهی محکوم نشود.

یادگاری از مسئله طرح توسعه دانشگاه خصوصا دانشگاه الزهرا و تهدید به شکایت دانشگاه از مردم ده ونک و دانشجوها گفت و خواستار گفت وگو در این زمینه و پایان شکایت این دانشگاه شد.

وی همچنین خواستار توضیح طرح توسعه دانشگاه شد و در پایان با بیان مشکلات فرهنگی، نقش تثبیت کننده نقد وزارت علوم را خواستار شد.

دبیر واحد خواهران جنبش عدالتخواه دانشجویی نیز سوالاتی را در مورد رصد پارک های علم و فناوری مطرح کرد و خواستار توضیح در مورد خروجی این پارک ها و شرکت های دانش بنیان شد.

وی همچنین بحث ارتقاء اساتید، ارتباط با صنعت و وضعیت فضای خوابگاهی بدون تسهیلات خاص بدون در نظر گرفتن وضعیت جنسی دختران را هم مطرح کرد.

* درخواست برای شفافیت مالی معاونت فرهنگی وزارت علوم

علی دهقان دبیر دفتر تحکیم وحدت هم با اشاره به خودکفایی مالی دانشگاه ها که ضربات زیادی به فضای دانشگاه وارد کرده خواستار شفافیت مسایل مالی معاونت فرهنگی وزارت علوم شد.

دهقان در ادامه درباره مصرف دخانیات در دانشگاه ها افزود: وزیر علوم باید در این باره توضیح دهد.

وی از غلامی خواست سلام دانشجویان را به روحانی برساند و بگوید که نگاه روحانی به مردم نگاه کرامت بخشی باشد.

دهقان در آخر خواست که وزارت علوم در مقابل مواضع محکومین فتنه و بازتاب آن در دانشگاه موضع صریح داشته باشد.

حسینی عضو شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت هم در ادامه با اشاره به اینکه جلسه با وزارت علوم بدتر از سایر جلسات دانشجویی با مسئولین است از ناکارآمدی مشاور امور بانوان در دانشگاه و بی توجهی وزارت به این جایگاه گلایه کرد.

سیده فاطمه فیروزآبادی دبیر واحد فرهنگی تحیکم وحدت نیز از عدم اسلامی شدن دانشگاه گفت، و با اشاره به سند دانشگاه اسلامی از عدم پیشرفت امور و درجا زدن آن انتقاد کرد.

فیروز آبادی از عدم مرجعیت اساتید علمی هم گلایه کرد و گفت باید بستر رشد فکری دانشگاه را فراهم کنیم.

گازرانی دبیر واحد خواهران دانشجویان مستقل هم در خاتمه این نشست از مسمومیت فضای فرهنگی دانشگاه ها با جشن های ضد فرهنگی و از سنگ اندازی در حوزه های فرهنگی جلوی پای تشکل ها انتقاد کرد و خواستار آئین نامه ای دقیق در فضای خوابگاه های دانشگاهی شد.

وی در پایان از هدر رفت بودجه های فرهنگی با برنامه بی نتیجه و خلاف عرف انتقاد کرد.

منبع خبر : خبرگزاری دانشجو

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
انجمن اسلامی   زیر تیغ   بسیج دانشجویی   تشکل های دانشجویی   دفتر تحکیم وحدت   وزیر علوم تحقیقات و فناوری  
اخبار مرتبط
10 انجمن عضو دفتر تحکیم وحدت: مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی اهمیت چندانی برای روسای دانشگاه ها ندارد
فارس
تشکل های دانشجویی دانشگاه یزد از استاندار برای حضور در دانشگاه دعوت کرد
خبرگزاری دانشجو
عضو انجمن اسلامی مستقل دانشگاه تهران: دیروز یکی از 16 آذرهای خوب دانشگاه تهران بود
شفاف نیوز
سعید جلیلی فردا به دانشگاه شهیدبهشتی می رود
فارس
خراسانی و قدیری ابیانه در دانشگاه هنر اصفهان مناظره می کنند
خبرگزاری دانشجو
کتاب زخم بنزین به نماینده مردم یزد در مجلس تقدیم شد
خبرگزاری دانشجو
دهقان: مصرف مواد مخدر به بهانه ایجاد نشاط در بین دانشجویان ترویج می شود
خبرگزاری دانشجو
همایش 4000 نفری دانشجویان و جهادگران فردا در دانشگاه فردوسی برگزار می شود
خبرگزاری دانشجو
فیروزآبادی: سلبریتی ها به جای اساتید مرجع فکری دانشجویان شده اند
خبرگزاری دانشجو
هیات نظارت دانشگاه سمنان تحلیل درستی از برنامه های تشکل های دانشجویی در روز دانشجو داشته باشد
خبرگزاری دانشجو
درودی: جریانات دانشجویی با تفکر ضدانقلابی گا هی آزادی عمل بیشتری در دانشگاه ها دارند
خبرگزاری دانشجو
نمایندگان تشکل های دانشجویی در نشست با وزیر علوم چه گفتند؟
فارس
میز خدمت لزومی ندارد مختص به جمعه ها باشد
خبرگزاری دانشجو
«فعالیت دانشجویی در امیرکبیر محدودتر شده»
انصاف نیوز
وزیر بهداشت: جنبش دانشجویی باید زنده بماند / دانشگاه ها به سمت خودکفایی حرکت کنند
خبرگزاری دانشجو
هاشم آقاجری سخنران حلقه مطالعاتی کتاب
خبرگزاری کتاب ایران
سه شنبه های مهدوی در دانشگاه آزاد بندرعباس برگزار می شود
خبرگزاری دانشجو
جزوه «گام به گام» تشکیل مراکز پژوهشی بسیج دانشجویی منتشر شد
خبرگزاری دانشجو
سومین دوره عدالتخواهی شهید بهشتی از 22 تا 24 آبان در تبریز برگزار می شود
خبرگزاری دانشجو
جایزه بزرگ علی پولاد با چه هدفی برگزار و عایدی این فرد از این جشنواره چیست؟
خبرگزاری دانشجو
ملت ایران مصمم به ایستادگی در برابر مستکبران است
خبرگزاری دانشجو
تریبون آزاد دانشجویی 13 آبان ماه در علوم پزشکی ایلام برگزار می شود
خبرگزاری دانشجو
دانشجویان در 13 آبان مرکز جاسوسی علیه کشورشان را تسخیر کردند
فارس
تشکل های دانشجویی دانشگاه های کشور به مناسبت 13 آبان بیانیه صادر کردند
خبرگزاری دانشجو
تفکر لیبرالی مدیران شهری و مشکلات مردم تهران
فارس
«نفوذ» تا منزل برخی آقایان گسترش یافته/ ظریف از کدام سوال عصبانی شد؟
فارس
دانشگاه سیرجان بابت برگزاری مراسم شاد صبحگاهی مختلط در ایام ماه صفر عذرخواهی کند
خبرگزاری دانشجو
فعالیت انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه ارومیه تعلیق شد
ایرنا
گلایه 4 تشکل انقلابی دانشگاه تهران از تریبون یک طرفه روحانی در مراسم آغاز سال تحصیلی / به دانشجویان فرصت صحبت دهید
خبرگزاری دانشجو
«دانشگاه مرجع تشخیص بغی نیست»
انصاف نیوز
نامه ی یک تشکل دانشجویی درباره ی مساله ی سهمیه ها
انصاف نیوز
قوه قضائیه و سازمان بازرسی صحت مدارک مدیران را بررسی کنند
شبستان
دومین یادواره شهدای حشد العشبی در لانه جاسوسی سابق آمریکا برگزار می شود
باشگاه خبرنگاران
بررسی مسائل جاری آموزش عالی و تبیین قانون پیشگیری و مقابله با تقلب
ایرنا
مسئول جدید بسیج دانشجویی دانشگاه شهید منتظری مشهد معرفی شد
خبرگزاری دانشجو
دو روایت از درگیری سیاسی دیروز در دانشگاه علامه طباطبایی
الف
مسعود، بهرام، مریم و دیگران / دانشجویانی که سری ترین سازمان سیاسی را شکل دادند
خبرگزاری دانشجو
بازدید رئیس و معاونان دانشگاه تبریز از روند استقبال از دانشجویان ورودی جدید
ایسنا
فراخوان سراسری «نهضت مردمی تحول در صدا و سیما» منتشر شد
خبرگزاری دانشجو
مطالبه گری دانشجویان انقلابی برای حل مشکل کارگران زخم خورده از خصوصی سازی
فارس
اخبار مرتبط
bltفارس : 10 انجمن عضو دفتر تحکیم وحدت: مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی اهمیت چندانی برای روسای دانشگاه ها ندارد
bltخبرگزاری دانشجو : تشکل های دانشجویی دانشگاه یزد از استاندار برای حضور در دانشگاه دعوت کرد
bltشفاف نیوز : عضو انجمن اسلامی مستقل دانشگاه تهران: دیروز یکی از 16 آذرهای خوب دانشگاه تهران بود
bltفارس : سعید جلیلی فردا به دانشگاه شهیدبهشتی می رود
bltخبرگزاری دانشجو : خراسانی و قدیری ابیانه در دانشگاه هنر اصفهان مناظره می کنند
bltخبرگزاری دانشجو : کتاب زخم بنزین به نماینده مردم یزد در مجلس تقدیم شد
bltخبرگزاری دانشجو : دهقان: مصرف مواد مخدر به بهانه ایجاد نشاط در بین دانشجویان ترویج می شود
bltخبرگزاری دانشجو : همایش 4000 نفری دانشجویان و جهادگران فردا در دانشگاه فردوسی برگزار می شود
bltخبرگزاری دانشجو : فیروزآبادی: سلبریتی ها به جای اساتید مرجع فکری دانشجویان شده اند
bltخبرگزاری دانشجو : هیات نظارت دانشگاه سمنان تحلیل درستی از برنامه های تشکل های دانشجویی در روز دانشجو داشته باشد
bltخبرگزاری دانشجو : درودی: جریانات دانشجویی با تفکر ضدانقلابی گا هی آزادی عمل بیشتری در دانشگاه ها دارند
bltفارس : نمایندگان تشکل های دانشجویی در نشست با وزیر علوم چه گفتند؟
bltخبرگزاری دانشجو : میز خدمت لزومی ندارد مختص به جمعه ها باشد
bltانصاف نیوز : «فعالیت دانشجویی در امیرکبیر محدودتر شده»
bltخبرگزاری دانشجو : وزیر بهداشت: جنبش دانشجویی باید زنده بماند / دانشگاه ها به سمت خودکفایی حرکت کنند
bltخبرگزاری کتاب ایران : هاشم آقاجری سخنران حلقه مطالعاتی کتاب
bltخبرگزاری دانشجو : سه شنبه های مهدوی در دانشگاه آزاد بندرعباس برگزار می شود
bltخبرگزاری دانشجو : جزوه «گام به گام» تشکیل مراکز پژوهشی بسیج دانشجویی منتشر شد
bltخبرگزاری دانشجو : سومین دوره عدالتخواهی شهید بهشتی از 22 تا 24 آبان در تبریز برگزار می شود
bltخبرگزاری دانشجو : جایزه بزرگ علی پولاد با چه هدفی برگزار و عایدی این فرد از این جشنواره چیست؟
bltخبرگزاری دانشجو : ملت ایران مصمم به ایستادگی در برابر مستکبران است
bltخبرگزاری دانشجو : تریبون آزاد دانشجویی 13 آبان ماه در علوم پزشکی ایلام برگزار می شود
bltفارس : دانشجویان در 13 آبان مرکز جاسوسی علیه کشورشان را تسخیر کردند
bltخبرگزاری دانشجو : تشکل های دانشجویی دانشگاه های کشور به مناسبت 13 آبان بیانیه صادر کردند
bltفارس : تفکر لیبرالی مدیران شهری و مشکلات مردم تهران
bltفارس : «نفوذ» تا منزل برخی آقایان گسترش یافته/ ظریف از کدام سوال عصبانی شد؟
bltخبرگزاری دانشجو : دانشگاه سیرجان بابت برگزاری مراسم شاد صبحگاهی مختلط در ایام ماه صفر عذرخواهی کند
bltایرنا : فعالیت انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه ارومیه تعلیق شد
bltخبرگزاری دانشجو : گلایه 4 تشکل انقلابی دانشگاه تهران از تریبون یک طرفه روحانی در مراسم آغاز سال تحصیلی / به دانشجویان فرصت صحبت دهید
bltانصاف نیوز : «دانشگاه مرجع تشخیص بغی نیست»
bltانصاف نیوز : نامه ی یک تشکل دانشجویی درباره ی مساله ی سهمیه ها
bltشبستان : قوه قضائیه و سازمان بازرسی صحت مدارک مدیران را بررسی کنند
bltباشگاه خبرنگاران : دومین یادواره شهدای حشد العشبی در لانه جاسوسی سابق آمریکا برگزار می شود
bltایرنا : بررسی مسائل جاری آموزش عالی و تبیین قانون پیشگیری و مقابله با تقلب
bltخبرگزاری دانشجو : مسئول جدید بسیج دانشجویی دانشگاه شهید منتظری مشهد معرفی شد
bltالف : دو روایت از درگیری سیاسی دیروز در دانشگاه علامه طباطبایی
bltخبرگزاری دانشجو : مسعود، بهرام، مریم و دیگران / دانشجویانی که سری ترین سازمان سیاسی را شکل دادند
bltایسنا : بازدید رئیس و معاونان دانشگاه تبریز از روند استقبال از دانشجویان ورودی جدید
bltخبرگزاری دانشجو : فراخوان سراسری «نهضت مردمی تحول در صدا و سیما» منتشر شد
bltفارس : مطالبه گری دانشجویان انقلابی برای حل مشکل کارگران زخم خورده از خصوصی سازی
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.