مخبر - 1398/09/12 - ترک پاشنه پا را با درمان های خانگی نابود کنید

ترک پاشنه پا را با درمان های خانگی نابود کنید
خبرگزاری آریا - ترک پاشنه و کف پا در فصل پاییز و زمستان بیشتر بروز می کند و تنها دلیلش هم خشکی هوا است که با روش های خانگی می توان آن را درمان کرد.
ترک پاشنه پا را با درمان های خانگی نابود کنید

ترک پاشنه پا را با درمان های خانگی نابود کنید خبرگزاری آریا - ترک پاشنه و کف پا در فصل پاییز و زمستان بیشتر بروز می کند و تنها دلیلش هم خشکی هوا است که با روش های خانگی می توان آن را درمان کرد.
به گزارش خبرگزاری آریا از باشگاه خبرنگاران جوان، شایع ترین علت ترک پاشنه پا، خشکی پوست است.
کسانی که به طور عمومی خشکی پوست دارند، مستعد این هستند که دچار ترک کف پا، به خصوص ترک پاشنه پا هم شوند.
ترک پا یکی از مشکلات رایج در بین افراد مختلف فارغ از جنسیت و سن است. اگر مراقبت های لازم برای درمان ترک پا انجام نشود، با بالا رفتن سن وضعیت آن وخیم تر خواهد شد؛ البته با توجه به آنچه گزارش شده است، ترک پاشنه پا در خانم ها بیشتر از آقایان دیده می شود که یکی از دلایل اصلی آن تفاوت های هورمونی بین زن ها و مردهاست.
علت خشک شدن کف پا
عواملی مانند: اضافه وزن، شرایط شغلی و... باعث به وجود آمدن ترک های کف پا می شوند. افرادی که مشکل اضافه وزن دارند به دلیل فشاری که روی پوست کف پا تحمیل می شود پاشنه پای شان مستعد به وجود آمدن ترک های عمیق می شود.
به علاوه شغل هایی وجود دارند که باعث خشکی پوست کف پا می شوند مانند شغل هایی که به طریقی پوست کف پا در معرض رطوبت (پا به طور مکرر در معرض خیس شدن و خشک شدن قرار می گیرد) یا مواد شوینده قرار می گیرد همچون مربیان شنا یا افرادی که در کارخانه های قالیشویی کار می کنند.
درمان خانگی ترک پاشنه پا
اولین روش رفع ترک پا استفاده از کرم های نرم کننده است. این کرم ها که می تواند از پماد های دارای ویتامین تا کرم مخصوص ترک پا را شامل شود، دارای موادی هستند که موجب رطوبت رسانی، نرم شدن و لایه برداری سلول های مرده می شوند.
سالیسیلیک اسید، آلفا هیدروکسی اسید و ساکارید ها از جمله ترکیبات مفید برای درمان ترک پا به شمار می روند.
بهتر است برای درمان ترک پاشنه پا این کرم ها را در صبح به پا های خود بمالید تا قبل از راه رفتن و شروع فعالیت های روز، خاصیت ارتجاعی پوست پا را بیشتر کند.
آب رسانی و رطوبت دهی به پا را دو تا سه بار در روز تکرار کنید و نوعی کفش و دمپایی را بپوشید که از پاشنه پایتان محافظت کند.
درمان ترک پا در تشت آب
تشت یا کاسه ای کوچک پر از آب کنید، کمی صابون درون آن بریزید و برای مدت 20 دقیقه پا های خود را درون آب قرار دهید.
بعد از این مدت زمان، به آرامی پای خود را خشک کنید. سپس از کرم نرم کننده پا استفاده کنید. اگر از محلول روغنی یا کرم های چرب استفاده می کنید، بعد از مالیدن آن، ترجیحاً جوراب نخی بپوشید تا چربی آن به اطراف پخش نشود.
این نکته را در نظر داشته باشید تا در زمانی که در حال خشک کردن پا هستید، با استفاده از اسکراب آن را لایه برداری نکنید. همچنین می توانید درون تشت کوچک سرکه بریزید و پا را در آن غوطه ور کنید.
تاثیر سنگ پا در درمان خشکی پا
سنگ پا وسیله ای است که از گذشته تا همین امروز مورد استفاده قرار می گیرد، اما درمورد تاثیر سنگ پا در درمان ترک پاشنه پا باید گفت این ترک ها بیشتر در افرادی به وجود می آید که پوست کف پای شان ضخیم شده باشد.
سنگ پا تا حدودی می تواند در این زمینه موثر باشد، اما بازهم نیاز به یادآوری است که بهترین و موثرترین روش استفاده از کرم های نام برده شده است.
برای لایه برداری پوست از سوهان مخصوص پاشنه پا، سنگ پا با دستگاه های مخصوصی که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده اند، استفاده کنید.
بعد از لایه برداری پا، به پوستتان آب برسانید. می توانید راهکار تشت آب را بعد از لایه برداری هم انجام دهید.
پا را با مالیدن اسکراب ماساژ دهید تا سلول های مرده از سطح پوست شما جدا شوند و قسمت های ضخیم و زبر شده پوست از بین بروند.
استفاده از عسل برای ترک پا
یکی از روش های درمان خانگی برای ترک پا عسل است. عسل دارای خصوصیات ضدمیکروبی و آنتی باکتریال است و می تواند زخم های روی پوست را درمان و پوست را آب رسانی کند.
می توانید بعد از آنکه پای خود را از درون آب بیرون آوردید، کمی عسل به پاشنه پا بمالید و یا در طول شب از کمی عسل استفاده کنید.
قطعاً برای اینکه شیره و چسبناکی عسل به اطراف برخورد نکند، باید از جوراب ضخیم استفاده کنید.
درمان ترک پا با جوش شیرین
دو سوم یک تشت را از آب گرم پر کنید و سه قاشق غذاخوری جوش شیرین به آن بیفزایید. آن را هم بزنید تا جوش شیرین به خوبی حل شود.
برای 10-15 دقیقه پای خود را درون این محلول قرار دهید و سپس بعد از بیرون آوردن پا، آن را با استفاده از سوهان پا اسکراب کنید. سپس پا را با آب تمیز بشویید.
درمان ترک پاشنه پا با روغن نارگیل
این روغن همیشه برای درمان پوشت خشک پیشنهاد می شود، چون باعث می شود پوست بتواند رطوبت خود را بیشتر حفظ کند. بعد از آنکه پا را از آب خارج کردید، از روغن نارگیل استفاده کنید.
روغن نارگیل دارای خواص ضد التهابی و ضد میکروبی است و اگر وضعیت ترک پا به حدی رسیده که ممکن است دچار زخم، خونریزی یا عفونت شود، روغن نارگیل برای پیشگیری و درمان کمک کننده خواهد بود.
لیمو ترش برای درمان ترک پاشنه
یک عدد لیمو ترش بزرگ را بردارید و آن را به دو نیم تقسیم کنید. آب آن را درون ظرفی خالی کنید، ولی اجازه دهید کمی آب هم درون پوست لیمو باقی بماند.
حالا هر کدام از دو برش را روی هر کدام از پاشنه ها بگذارید به صورتی که پاشنه درون برش لیمو قرار بگیرد.
روی آن جوراب بپوشید و سی دقیقه صبر کنید. به دلیل اینکه راه رفتن در این حالت کمی دشوار است، بهتر است نشسته در انتظار باشید.
اسید موجود در لیموترش سلول های مرده پوست را جدا می کند و موجب نرمی سطح پوست می شود. همچنین می توانید ترکیبی از وازلین و چند قطره از لیموی تازه را روی پاشنه پا بمالید تا به خوبی جذب شود.
این مواد را از شب تا صبح روی پوست خود نگهدارید و صبح آب بکشید. می توانید روی آن جوراب پشمی بپوشید تا با گرم شدن پا، تأثیر مواد بیشتر شود.
درمان ترک پا با روغن زیتون
روغن زیتون و برخی دیگر از روغن های گیاهی مانند روغن بادام می تواند به رطوبت رسانی بیشتر پوست کمک کنند.
بعد از آنکه پای خود را شسته اید و کاملاً خشک کردید، چند قطره از روغن زیتون را روی قسمت های ترک دار ماساژ دهید. جوراب ضخیم بپوشید و شب تا صبح صبر کنید. صبح که از خواب بیدار شدید، پا های خود را بشویید.
درمان ترک پا با روغن پارافین
روغن پارافین، موجب نرمی و مرطوب شدن پاشنه پا می شود. کمی روغن پارافین را با روغن نارگیل مخلوط کنید و آن را حرارت دهید تا ذوب شود.
صبر کنید تا دمای روغن پایین بیاید و سپس آن را به ترک کف پا بمالید. برای اینکه بهترین نتیجه را بگیرید قبل از رفتن به تخت خواب از این ترکیب استفاده کنید و سپس جوراب بپوشید. ترک پا را با روش های خانگی درمان کنید
پوست کف پا را با دست نکنید!
پوسته پوسته شدن کف پا یکی از مشکلاتی است که درراستای خشکی پا به وجود می آید. البته استفاده از کرم های نرم کننده بروز این پوسته ها را کاهش می دهد؛ با این حال گاهی اوقات این پوست ها طوری قرار گرفته اند که ممکن است برخوردشان با سطح باعث ایجاد درد شود.
در این مواقع توصیه می شود با وسیله ای مثل قیچی های کوچک استریل شده پوسته اضافه را بردارند. با دست این پوسته ها را نکنید احتمال اینکه به پوست بیشتر آسیب وارد شود زیاد است.
استفاده از دمپایی های روفرشی
علاوه بر کرم، به افرادی که مشکل ترک پاشنه پا داشته باشند توصیه می شود از دمپایی یا صندل های رو فرش استفاده کنند البته توصیه می شود از صندل ها یا روفرشی هایی که پرز (الیاف و خزدار نباشند) دارند، استفاده نشود.
صندل هایی که خزدار هستند پیشنهاد خوبی برای این دسته از افراد نیستند. توصیه بعدی این است با پای برهنه در محل هایی که گرد و خاک وجود دارد حضور پیدا نکنند.
همان طور که گفته شد ترک های پا محل ورود انواع و اقسام مواد از محیط هستند که هم باعث تشدید ترک پا و هم خارش و التهاب و درد در این ناحیه می شوند.
منبع خبر : آریا

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
ترک پاشنه   کف پا   پاییز  
اخبار مرتبط
تمهیدات آموزش و پرورش برای پیک مجدد کرونا
خبر خودرو
مستندساز معروف کتاب جدید نوشت
سایت جماران
موج دوم کرونا در پاییز | ویروس در دمای 5 تا 15 درجه بیشتر منتقل می شود
همشهری آنلاین
کرونا در تابستان و پاییز هم مهمان ما است
انتخاب
حریرچی: پیش بینی سازمان بهداشت جهانی این است که اوضاع در پاییز، از خرداد و تابستان بدتر خواهد بود / ممکن است لیگ های بعدی فوتبال در جهان هم تعطیل باشد
تیک نیوز
بازگشایی مدارس اختیاری خواهد بود؟
دیده بان ایران
وزیر بهداشت: احتمالاً پاییز سختی پیش ِ رو داریم/
هم اندیشی
زمان فروکش کردن کرونا در ایران مشخص شد
نامه نیوز
موج جدید کرونا پاییز از راه می رسد
بولتن نیوز
نرخ زمین 93 درصد افزایش یافت/رشد 32 درصدی نرخ اجاره بها
اقتصاد آنلاین ایران
بیداری هیات رئیسه سازمان لیگ فوتسال از خواب زمستانی؟
ایسنا
کاهش 23 و هشت دهم درصدی تورم نقطه به نقطه
آریا
معلمی که 3 میلیون حقوق می گیرد و مدیری که 20 میلیون تومان درآمد دارد، یکسان مالیات می پردازند!
کارگر آنلاین
تولید 81 هزار تن گوشت قرمز در پاییز/رشد تولید گوشت قرمز نسبت به تابستان
شبستان
علائم آنفلوآنزا و چند توصیه
ناطقان نیوز
پاییز زرد «فولاد مبارکه» در سایه افت نرخ ها
پول نیوز
چند توصیه به افرادی که دچار ترک کف پا هستند
پارسینه
حسین تاریخی: المپیک بازی های گروهی را پاییز 99 برای دوره متوسطه اول اجرا می کنیم
پانا
بروز موج دوم آنفلوانزا با ویروس نوع B
بهداشت نیوز
بنزن و آروماتیک بنزین توزیعی کمی بیشتر از حد استاندارد است
پدال نیوز
تغییرات نرخ تورم اجاره بها در فصل پاییز
شبستان
قدمت 700 ساله موقوفه سیدنظام الدین احمد مدنی در ازنا
ایکنا
اتفاق غیرمنتظره: بهروز وثوقی در فیلم «آشغال های دوست داشتنی اصل»!
آفتاب
ورودی آب به سدهای خوزستان در پاییز کمتر از حد انتظار بود
صدای فردا
دومین افزایش مجدد قیمت دلار / خرید سکه بالا رفت
شمانیوز
مسمومیت گاز جان 130 نفر را گرفت
گیتی آنلاین
بورس تهران در 9 ماه امسال چقدر بازدهی داشت؟+جدول
اقتصاد نیوز
قیمت سکه، طلا و ارز در آخرین روز پاییز
آفتاب
یلدا از دریچه علم نجوم
ایسنا
گابریل رکورد قطبی و برانکو را شکست/ فریاد عجیب و غریب کالدرون بعد از گل طلایی (عکس)
ورزش 3
از دورهمی های لاکچری تا سفره های خالی
عصر هامون
اتفاق عجیب در پرونده قصاص چشم
حزب الله نیوز
توت های پاییزی - عشق آباد
صدا و سیما
بازار اجاره بزرگ متراژ ها در رکود
پانا
اینفوگرافیک / مسمومیت و مرگ ناشی از گازگرفتگی در پاییز امسال
پارسینه
بایدها و نبایدهای غذایی در روزهای سرد و آلوده پاییز
همشهری آنلاین
از بین بردن ترک پاشنه پا با درمان های خانگی
شفا آنلاین
آنفولانزا چگونه سبب مرگ می شود؟
ایران جیب
پاییز در جهان
تقریب نیوز
چگونه با ترفندهای خانگی ترک پاشنه پا را درمان کنیم؟
تیتر یک
اخبار مرتبط
bltخبر خودرو : تمهیدات آموزش و پرورش برای پیک مجدد کرونا
bltسایت جماران : مستندساز معروف کتاب جدید نوشت
bltهمشهری آنلاین : موج دوم کرونا در پاییز | ویروس در دمای 5 تا 15 درجه بیشتر منتقل می شود
bltانتخاب : کرونا در تابستان و پاییز هم مهمان ما است
bltتیک نیوز : حریرچی: پیش بینی سازمان بهداشت جهانی این است که اوضاع در پاییز، از خرداد و تابستان بدتر خواهد بود / ممکن است لیگ های بعدی فوتبال در جهان هم تعطیل باشد
bltدیده بان ایران : بازگشایی مدارس اختیاری خواهد بود؟
bltهم اندیشی : وزیر بهداشت: احتمالاً پاییز سختی پیش ِ رو داریم/
bltنامه نیوز : زمان فروکش کردن کرونا در ایران مشخص شد
bltبولتن نیوز : موج جدید کرونا پاییز از راه می رسد
bltاقتصاد آنلاین ایران : نرخ زمین 93 درصد افزایش یافت/رشد 32 درصدی نرخ اجاره بها
bltایسنا : بیداری هیات رئیسه سازمان لیگ فوتسال از خواب زمستانی؟
bltآریا : کاهش 23 و هشت دهم درصدی تورم نقطه به نقطه
bltکارگر آنلاین : معلمی که 3 میلیون حقوق می گیرد و مدیری که 20 میلیون تومان درآمد دارد، یکسان مالیات می پردازند!
bltشبستان : تولید 81 هزار تن گوشت قرمز در پاییز/رشد تولید گوشت قرمز نسبت به تابستان
bltناطقان نیوز : علائم آنفلوآنزا و چند توصیه
bltپول نیوز : پاییز زرد «فولاد مبارکه» در سایه افت نرخ ها
bltپارسینه : چند توصیه به افرادی که دچار ترک کف پا هستند
bltپانا : حسین تاریخی: المپیک بازی های گروهی را پاییز 99 برای دوره متوسطه اول اجرا می کنیم
bltبهداشت نیوز : بروز موج دوم آنفلوانزا با ویروس نوع B
bltپدال نیوز : بنزن و آروماتیک بنزین توزیعی کمی بیشتر از حد استاندارد است
bltشبستان : تغییرات نرخ تورم اجاره بها در فصل پاییز
bltایکنا : قدمت 700 ساله موقوفه سیدنظام الدین احمد مدنی در ازنا
bltآفتاب : اتفاق غیرمنتظره: بهروز وثوقی در فیلم «آشغال های دوست داشتنی اصل»!
bltصدای فردا : ورودی آب به سدهای خوزستان در پاییز کمتر از حد انتظار بود
bltشمانیوز : دومین افزایش مجدد قیمت دلار / خرید سکه بالا رفت
bltگیتی آنلاین : مسمومیت گاز جان 130 نفر را گرفت
bltاقتصاد نیوز : بورس تهران در 9 ماه امسال چقدر بازدهی داشت؟+جدول
bltآفتاب : قیمت سکه، طلا و ارز در آخرین روز پاییز
bltایسنا : یلدا از دریچه علم نجوم
bltورزش 3 : گابریل رکورد قطبی و برانکو را شکست/ فریاد عجیب و غریب کالدرون بعد از گل طلایی (عکس)
bltعصر هامون : از دورهمی های لاکچری تا سفره های خالی
bltحزب الله نیوز : اتفاق عجیب در پرونده قصاص چشم
bltصدا و سیما : توت های پاییزی - عشق آباد
bltپانا : بازار اجاره بزرگ متراژ ها در رکود
bltپارسینه : اینفوگرافیک / مسمومیت و مرگ ناشی از گازگرفتگی در پاییز امسال
bltهمشهری آنلاین : بایدها و نبایدهای غذایی در روزهای سرد و آلوده پاییز
bltشفا آنلاین : از بین بردن ترک پاشنه پا با درمان های خانگی
bltایران جیب : آنفولانزا چگونه سبب مرگ می شود؟
bltتقریب نیوز : پاییز در جهان
bltتیتر یک : چگونه با ترفندهای خانگی ترک پاشنه پا را درمان کنیم؟
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.