مخبر - 1397/11/22 - انصاف : آيا مذاكره با آمریکا در راه است؟ یوسف مولایی: شرایط تغییری نکرده است بعضی می گویند که بوی مذاکره می آید؛ دو کارشناس در یکی از برنامه های شبکه ی لبنان...
 
انصاف
1397/11/22 - 12:33

آيا مذاكره با آمریکا در راه است؟
یوسف مولایی: شرایط تغییری نکرده است
بعضی می گویند که بوی مذاکره می آید؛ دو کارشناس در یکی از برنامه های شبکه ی لبنانی المیادین مدعی درخواست ترامپ برای وساطت 5 کشور عربی، اروپایی و آسیای شرقی شدند تا گفت وگویی مستقیم با ایران و حتی با حضور ترامپ در تهران شکل بگیرد. حال با سفر علی لاریجانی، رییس مجلس به ژاپن گمانه زنی ها برای احتمال گفت وگو در این مورد بیشتر شده است.
عباس ملکی، معاون سابق علی اکبر ولایتی نیز در گفت وگوی اخیر خود با دنیای اقتصاد می گوید: من قبلا نیز گفته ام که اگر نظام اجازه دهد شاید یکی از مناسب ترین زمان ها برای مذاکره با آمریکا مقطع فعلی است.
حال سوال اینجاست که آیا واقعا ممکن است مذاکره ای در پیش باشد؟
فریدون مجلسی و یوسف مولایی، دو کارشناس امور بین الملل در این مورد به گفت وگو با انصاف نیوز پرداختند که در ادامه می خوانید:
مجلسی: ترامپ می داند پیشنهاد مذاکره قبول نمی شود
 
فریدون مجلسی در پاسخ به اینکه آیا با وضعیت موجود و درخواست ترامپ برای مذاکره با ایران، فکر می کند که مذاکره ای در پیش است؟ گفت: «علایمی که از ایران می رود کاملا آمادگی را برای جنگ یا آن راه حل نهایی اعلام می کنند؛ در ایران دو طرز فکر وجود دارد، یکی کسانی که مایل اند به صورت مسالمت آمیز مسایل حل و فصل شود و بدون آنکه بخواهند دوستی با آمریکا را پیشنهاد کنند، از جنگ جلوگیری شود.
گروه دیگری هم هستند که با اشتیاق مایل اند این درگیری انجام شود تا بتوانند در جنگ درسی به آمریکایی ها دهند. آمریکایی ها هم از آن طرف اشتیاق دارند که متقابلا واکنشی نشان دهند. چند روز پیش هم ترامپ رنجیدگی خودش را از شعارهایی مثل مرگ بر آمریکا، که تاکنون آمریکایی ها نسبت به آن بی تفاوت بودند ابراز کرد و همچنین تهدید کرد که: من پاسخی خواهم داد که هرگز فراموش نشود.»
او اضافه کرد: «من فکر می کنم که این تیم ترامپ آماده هستند که یک تقابل نظامی با ایران کنند، هرگز هم در خاک ایران پیاده نخواهند شد و هرگز هم از روبرو نخواهند جنگید؛ اگر بخواهد کار به جنگ بکشد قصدشان لطمه به اقتصاد و کاهش شدید توانمندی ایران است. اگر ترامپ ابراز تمایل کرده که به ایران بیاید و مذاکره کند، قطعا می داند که به هیچ وجه بخشی از نیروهای مستقر در ایران با این موضوع موافقت نمی کنند و آنها هرگونه درگیری را به مذاکره ترجیح می دهند. او فقط می خواهد پیش از جنگ بگوید که من به هر اقدامی که امکان داشت دست زدم و خواستم مذاکره کنم و آنها نپذیرفتند؛ من فکر می کنم که در بن این پیشنهاد یک تهدید و یک برنامه وجود دارد؛ او می داند که با این پیشنهاد موافقت نمی شود و آن را مطرح می کند.»
ادامه ی مطلب را در لینک زیر بخوانید:


این پست به صورت خودکار از شبکه های اجتماعی اخذ شده و بدون تغییر نمایش داده می شود. در صورت نیاز به حذف، لطفا در بخش ارتباط با ما اطلاع دهید تا در اسرع وقت اقدام نماییم. با تشکر
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط

 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.